Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (6-7 lipca)

Dziecięca Mapa Warszawy - Weekendowa Zajawka


Mili,

praca nad ebookiem o najfajniejszych warszawskich placach zabaw wchodzi w fazę ostateczną. Drobiazgi graficzne, układanie wszystkiego (wciąż od początku, bo chciałabym, aby było idealnie, IDEALNIE!). Jeśli chcecie jako pierwsi dowiedzieć się nie tylko o tym ebooku, ale również o ciekawych atrakcjach dla dzieci – zapraszam Was do zapisania się do newslettera. Obiecuję wysyłać same dobre wiadomości (i niezbyt często!).

Życzę Wam pięknego, rodzinnego weekendu i zmykam szlifować ebooczka :D.

[FM_form id=”2″]
.

.

sobota, 6 lipca

Akademia OSMO – programowanie dla dzieci

Akademia OSMO - programowanie dla dzieci - Flob a dob

‼️ Wakacyjne warsztaty programowania dla dzieci od 5 lat ‼️

Nauka programowania we FLOB A DOB to wciągająca zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Towarzyszy nam wirtualny przyjaciel – stworek o imieniu Abby, który dzięki odpowiednio zaprogramowanym ruchom przemierza swoją krainę. Wyznaczane zadania to nie tylko nauka, ale także ekscytujące wyzwania, które łącząc interaktywną grę z fizycznymi blokami kodów, rozbudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do odkrywania świata komputerów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 10:15 oraz 11:15, dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zapisy na: https://flobadob.pl/programowanie-dla-dzieci/

I. Piknik Adwokacki i I. Letnia Akademia Prawa nad Wisłą

I. Piknik Adwokacki i I. Letnia Akademia Prawa nad Wisłą

Dziekan Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie adw. Mikolaj Pietrzak serdecznie zaprasza wszystkich warszawiaków, 6 lipca 2019r. w sobotę, na I Piknik Adwokacki wraz z I. Letnia Akademia Prawa nad Wislą.

Miejsce: Bulwary Dzielnica Wisła
Wydarzenie poprowadzi charyzmatyczny sprawozdawca sportowy Tomasz Zimoch
I. Letnia Akademia Prawa nad Wislą

Od 10:00 do 18:00 odbywać się będą wykłady na temat życiowych zagadnień z zakresu prawa, które będą tłumaczone i rozwiązywane.

Strefa Aktywności:
SamFan:
10:00-19:00 Mechaniczna deska surfingowa
10:00-19:00 Seegway – zawody
10:00-19:00 Show wioślarski
10:00-19:00 Turniej Dart

10:00-11:30 Warsztaty Tańca Kathak Magdalena Niernsee – indian dance kathak

Rejsy po Wiśle:

Od 12.00 do 20.00 kursować będzie statek Panama, jednorazowo na pokład może wejść 12 osób. Wycieczki będą trwały ok. 30-40 minut. Nie prowadzimy zapisów na rejsy. Statek odpływa z Barki Kurier.

Strefa dla dzieci organizowana przez Family Academy:
10:00-14:00 Legorobotyka
10:00-14:00 Warsztaty technologiczne: bezpieczeństwo w internecie, przedziwny świat robotów, multimedialna ceramika i e-zielnik, drukowanie w technologii 3D
10:00-13:00 Rodzinne zagadki i łamigłówki
12:00-16:00 Nauka gry w szachy z trenerem

11:30 Koncert Hamak Band
13:00 Kapela Warszawska im. Staśka Wielanka
15:00 Koncert gordonowski dla dzieci
16:00 Koncert Trio
19:30 Bovska

Dodatkowo w trakcie całego pikniku będą atrakcje zapewnione przez animatorki i animatorów z Park Rozrywki Julinek.

Strefa Jedzenia:
Dostępna pełna oferta nadwiślańskich pawilonów.
6 lipca 2019 r. w godzinach 10.00-21.00!
Wstęp wolny

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

LATO 2019 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?

6 lipca, godz. 11.00 – ,,Złota Rybka” – Żoliborz (Sady Żoliborskie)
6 lipca, godz. 13.00 – ,,Złota Rybka” – Białołęka (Plac Zabaw Portowa)
6 lipca, godz. 16.00 – ,,Złota Rybka” – Wawer (Stadion Syrenka)
7 lipca, godz. 11.00 – ,,Legendy Wiślane” – Strefa Rodziny Starówka
7 lipca, godz. 13.00 – ,,Legendy Wiślane” – Białołęka (Plac Zabaw Strumykowa)
7 lipca, godz. 16.00 – ,,Legendy Wiślane” – Łomianki (Centrum Kultury)

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

***
Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.

Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).

ℹ Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

💚6 lipca 2019 r., godz. 13.00
🔹Czy wszystkie kaczki to dziwaczki?
Wspólnie poznamy świat kaczych metamorfoz. Przyrodnicy opowiedzą nam, w jakim celu kaczki się pierzą, i nauczą nas, w jaki sposób odróżnić osobniki młode i dorosłe, a także na co zwrócić uwagę przy identyfikacji.

Festiwal Strefa Ciszy 2019 | Łazienki Królewskie

Festiwal Strefa Ciszy 2019 | Łazienki Królewskie

Muzyka klasyczna, jazzowa, tradycyjna i folkowa w różnych improwizacjach zaleje Łazienki Królewskie podczas tegorocznego Festiwal Strefa Ciszy. Kameralne koncerty odbędą się na czterech niezależnych scenach, nadając zielonej miejskiej przestrzeni niepowtarzalny klimat muzycznego święta 🎶🌳

Tegoroczna edycja festiwalu pod hasłem „Różne odcienie improwizacji” obejmuje trzy weekendy:
⏰6-7 lipca,
⏰13-14 lipca
⏰20-21 lipca

Koncerty rozpoczynać się będą o pełnych godzinach między 10.00 a 17.30 w czterech miejscach jednocześnie:
❤Scenie Czerwonej przy Trou Madame👉goo.gl/maps/JGNDHBkqZF4HQKxM6
💜Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli👉goo.gl/maps/cE7iJvs97gmxW9Yt9
🧡Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze👉goo.gl/maps/w7sDQxCyQqFN9si37
💛Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie👉goo.gl/maps/tBaHxcpAjamjCEg96

🎶😍Usłyszymy m.in. Marcina Olaka, Wojciecha Pulcyna, Jana Emila Młynarskiego, Emila Miszka, Olenę Yeremienko, Emilię Raiter, Barbarę Derlak i Sebastiana Wielądka, Morpheus Saxophone Quartet, Dance of Fire oraz Duet Fragile.

🗣Na Scenie Opowiadaczy przy Świątyni Sybilli zaprezentowane zostaną ponadto baśnie, opowieści i gawędy z czterech stron świata, wzbogacone improwizacjami zainspirowanymi muzyką tradycyjną

⭐Koncerty przy Świątyni Sybilli⭐

Głównym punktem festiwalu będą sobotnie koncerty na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. 6 lipca 2019 r. o godz. 19.00 wystąpi Orkiestra Czasów Zarazy. Artyści, pod kierownictwem Pawła Iwaszkiewicza, wykonają polską muzykę taneczną z XVIII w., którą fascynował się i opracowywał Georg Philipp Telemann. 13 lipca 2019 r. o godz. 19.00 wybrzmią standardy muzyki rozrywkowej w żywiołowych aranżacjach Piotra Wróbla, który poprowadzi zespół Brassfederacja. 20 lipca 2019 r. o godz. 19.00 usłyszeć można będzie jednego z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, solistę i kameralistę występującego na najważniejszych estradach Europy, Marcina Zdunika, który wraz z wokalistką Żanetą Sławińską wykona pieśni polskie we własnych aranżacjach „na głos nieklasyczny i wiolonczelę improwizującą”.
Muzykowanie dla najmłodszych

🧒Podczas festiwalu nie zabraknie też rodzinnych koncertów plenerowych, popularnych Melomaluszków na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie (sobota, niedziela – godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00 i 15.00). Doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy

🎤🎼Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. W soboty na Scenie Otwartej przy Wodozbiorze (Scena Pomarańczowa) amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra. Zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl

Park Skaryszewski

ZAPISY: https://evenea.pl/imprezy/inne/warszawa/park-skaryszewski-227979/?source=directory

CYKL: POZNAJ PARK!

Jakie tajemnice przyrodnicze kryje w sobie jeden z największych parków Warszawy? Jaki wpływ na bioróżnorodność tego miejsca ma starorzecze Wisły, czyli Jeziorko Kamionkowskie? Co symbolizują 3 pnie „Dębu Waszyngtona”? Odpowiedzi na te, oraz inne pytania, poznamy podczas spaceru po jednej z największych enklaw zieleni w Warszawie. Dowiemy się jakie gatunki kręgowców zamieszkują ten teren, zwracając szczególną uwagę na awifaunę, która jest niezwykle liczna. Poznamy historię tego miejsca, ale też walory, które zdecydowały o wpisaniu Parku Skaryszewskiego do rejestru zabytków. Postaramy się również odszukać różankę oraz grotę dopełniającą niezwykły charakter tego miejsca.

PROWADZENIE: Paulina Organiściak-Kwiatkowska

ZBIÓRKA: wejście do parku na styku ulic Waszyngtona i Zielenieckiej. Przy popiersiu Paderewskiego.
Projekt ICH MIASTO jest realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy

Letnia muzyka dla smyka

Letnia muzyka dla smyka

Oranżeria, wygodne poduchy, mnóstwo swobody i muzyka na żywo – tak można w skrócie wyjasnić, czym dla naszych gości będzie lipcowy koncert gordonowski.
To muzyczne wydarzenie (albo inaczej: umuzykalnianie poprzez zabawę) zaplanowane dla rodzin z małymi dziećmi (od niemowlaków do pięciolatków).
Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę młodych słuchaczy prowadzimy ZAPISY, a w oranżerii znajdzie miejsce nie więcej niż 80 osób. Wstęp WOLNY.
Jak się zapisać? Gdzie znaleźć szczegółowe informacje? Wszystko jest na naszej stronie, czyli tu: http://mshm.pl/6-lipca-letnia-muzyka-dla-smyka-koncert-dla-dzieci/

ZAPRASZAMY!!

Popołudnie z ferajną na Żoliborzu

Popołudnie z ferajną na Żoliborzu

Serwus Ferajno, w sobotę 6 lipca zapraszamy na klawe popołudnie na Żoliborzu! Czyli rodzinny piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. Zaczynamy przedstawieniem dla całej rodziny pt. „Złota Rybka”, a po spektaklu zapraszamy do wspólnej zabawy! 🙂

Program:
11:00 Spektakl „Złota Rybka”
Przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm. Rybak otrzymuje od złotej rybki trzy życzenia. Czy będzie w stanie oprzeć się chciwości swojej żony i mądrze wykorzystać swoją szansę?
11:30 – 13:30 Warsztaty cyrkowe.
Szczudła, żonglowanie, bańki mydlane – cyrk uczy zręczności i wyobraźni. A przede wszystkim to mnóstwo śmiechu i zabawy!
11:30 – 13:30 Międzykulturowe gotowanie
Zapraszamy do wspólnego stołu. Przygotowywanie posiłków to jeden z najlepszych sposobów na integrację, rozmowy i poczucie wspólnoty.
13:30 – 15:30 Tworzenie zabawek
Coś dla miłośników majsterkowania w każdym wieku. Aby samemu zrobić zabawkę, nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczą dwie ręce i trochę chęci!
13:30 – 15:30 Stare gry i zabawy podwórkowe.
Pamiętacie grę w gumę, kapsle czy państwa-miasta? Dziś większość dzieci zna je tylko z opowiadań. Spróbujmy je sobie przypomnieć!

Przez całe popołudnie dla uczestników dostępna będzie także przebieralnia oraz wypożyczalnia gier planszowych i książek. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Spotykamy się w sobotę 6 lipca o godz.11:00 przy placu zabaw w Parku Sady Żoliborskie.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy

Cirkus trochu jinak – OnTheRoad | Festiwal Sztuka Ulicy 2019

Cirkus trochu jinak - OnTheRoad | Festiwal Sztuka Ulicy 2019

27. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy 2019
Cirkus trochu jinak (Czechy)
Spektakl „OnTheRoad”
6 lipca, Rynek Nowego Miasta
godz. 18.00 i godz. 20.30

OnTheRoad – romantyczna podróż przez fascynujący świat nowego cyrku i sztuki ulicznej. Artyści zapraszają widzów do wędrówki, w której przewodnikiem jest młoda Acrobetka adorowana przez dwóch towarzyszy- akrobatów, walczących o jej względy. „Po drodze zobaczysz zapierające dech w piersiach ewolucje artystyczne, linoskoczków na specjalnej ruchomej konstrukcji, figury wykonywane w obręczy – kole, a chcesz więcej… I dostaniesz więcej, dużo więcej” – zapewniają twórcy przedstawienia. Akrobacje przeczące istnieniu prawa grawitacji, żonglerka, pokazy sztuki mimu, taniec na linie, ekwilibrystyczna jazda na hulajnodze/motocyklu – to tylko niektóre z elementów widowiska. Spektakl miał premierą na Festiwalu Teatrów Lalkowych w Płowdiw w Bułgarii we wrześniu 2018 roku. Jest przeznaczony dla publiczności międzynarodowej – zrozumie go każdy, niezależnie od narodowości i wieku.

Scenariusz i reżyseria: Václav Pokorný and Pavel Gejguš
Występują: Alžběta Moravcová, Marek Prachař, Lukáš Bezděk.

Cirkus trochu jinak – Cyrk trochę inaczej, zwany dalej CTJ – to kreatywny, artystyczny zespół, który od 2006 roku tworzy oryginalne i rozrywkowe projekty dla szerokiej publiczności w obszarach nowego cyrku i teatru ulicznego. Koncentruje się na gatunku sztuki, który jako nowy nurt w sztuce cyrkowej narodził się w drugiej połowie ubiegłego wieku, głównie we Francji, USA czy Australii, na fali popularności happeningu oraz performance’u i stanowił reakcję na kryzys cyrku tradycyjnego. Artyści CTJ starają się upowszechniać tę mało znaną wśród Czechów dziedzinę i czynią to z wielkim sukcesem. Przede wszystkim skupiają się na organizowaniu i współorganizowaniu międzynarodowych i krajowych festiwali (m.in. Międzynarodowego Festiwalu Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego w Ostrawie), występach cyrkowych na ulicy i tworzeniu oryginalnych, innowacyjnych projektów dla rodzin z dziećmi. Grupa jest również zaangażowana w działania edukacyjne i społeczne – prowadzi seminaria, kursy i warsztaty poświęcone takim dyscyplinom cyrkowym jak żonglerka, akrobatyka powietrzna, spacery po linie, cyrwheel (akrobacje w kole), ekwilibrystyka, ćwiczenia równowagi itd., promując ich wykorzystanie w dziedzinie społecznej (tzw. cyrk społeczny). Założyciel cyrku Václav Pokorný, promotor i pedagog uczy technik nowego cyrku w miejscowym Konserwatorium Sztuki w Ostrawie. W ostatnich latach zespół wystąpił m.in. na festiwalach: Cirkul’art: International New Circus Festival w Bratysławie, Festival Ladná Čeladná w Czeladnej w Czechach, Festiwal Mirror of Art w czeskich Pardubicach czy na festiwalu bajki w samym sercu Czeskiego Raju w Jičínie. W 2019 roku zespół otrzymał prestiżową nagrodę publiczności na Milano Clown Festival we Włoszech za spektakl OnThe Road. Cirkus trochu jinak współpracuje z profesjonalnymi teatrami – m.in. przy realizacji baletu The Falling Angels Jiří Kyliána w National Moravian – Silesian Theatre czy przy spektaklu Love with a red nose Václava Klemensa w Puppet Theatre Ostrava.

Festiwal Gier Planszowych

Festiwal Gier Planszowych

Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych na FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH!
Startujemy od godziny 12. Dołożymy starań żeby wszyscy byli zadowoleni. Zapewniamy mnóstwo atrakcji: konkursy, turnieje, prezentacje gier premierowych. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku – nawet jeśli nie znacie gier planszowych – szybko wytłumaczymy zasady 🙂

Na stołach pojawi się ponad 300 różnych gier planszowych, które specjalnie dla was będą podzielone na kategorie (logiczne, towarzyskie, rodzinne, karciane, zręcznościowe). Jak zwykle będzie też kącik dla zaawansowanych graczy. W miarę przybywania osób będziemy zachęcali do bardziej integracyjnych rozgrywek, w których uczestniczyć może więcej graczy.

Program wydarzenia (będzie na bieżąco aktualizowany)
12:00 – start wydarzenia
13:00 – Turniej w Brain Box ( Albi Polska)
14:00 – Eliminacje do Mistrzostw Polski w Kingdomino (foxgames.pl)
17:00 – Eliminacje do Mistrzostw Polski w Sabotażystę (G3 – wydawnictwo gier planszowych)
19:00 – Turniej w „Ale cyrk” (Granna)
20:00 – Rozstrzygnięcie Ligi Gier Planszowych, wręczenie nagród dla najlepszych graczy, turniej w gry wydawnictwa Nasza Księgarnia, losowania nagród wśród uczestników
21:00 – Turniej w Karak (Albi Polska)
22:00 – zakończenie imprezy.

Wstęp na wydarzenie to jedyne 10 zł (osoba dorosła) i 5 zł (dzieci i młodzież do 18 roku życia).
Każdy bilet będzie brał udział w losowaniu gier ufundowanych przez naszych sponsorów. Pamiętajcie o zabraniu dokumentu ze zdjęciem, będzie potrzebny przy wypożyczaniu gier.

Zaproście swoich znajomych i przygotujcie się na wspaniałą zabawę. Zobaczcie jak było ostatnim razem:
Informujemy, że podczas wydarzenia będą robione fotki żeby uchwycić wasze zmagania nad planszą 😉
Do zobaczenia!

Podróż w czasie za jeden uśmiech – piknik łaczący pokolenia

Podróż w czasie za jeden uśmiech - piknik łaczący pokolenia

Zapraszamy na drugi wakacyjny piknik Domu Kultury „Włochy – piknik łączący pokolenia – „Podróż w czasie za jeden uśmiech” 👶👵🙋🤴

🏞 Gdzie? Park Stawy Cietrzewia, wejście od ul. Tomnickiej
🗓 Kiedy? 06.07 (sobota), godz. 13.00 – 17.00

Tym razem czeka nas rodzinna przygoda w plenerze z bohaterami książek i seriali młodzieżowych pokolenia rodziców. W programie m.in. GRA TERENOWA inspirowana przygodami Dudusia, Tolka Banana, Pana Samochodzika, Perełki i Janki 💍 🍌 💼 🗺 🏎 🚀 👻

Zobaczymy spektakl️🎭 Teatr Katarynka – Bajki Stają Się Rzeczywistością pt. „Morskie opowieści”, usłyszymy koncerty Kamil Jaros ️🎤 i Alina Małachowska ️🎶z Artystyczny Dom Animacji, zatańczymy, posłuchamy opowiadaczy Katarzyna Płocińska Ram Pam Pam 🗣️️🎨. Będzie sadzenie roślin 🌱, budowanie z lego 🚋 z Fundacja Akademia Iwony Kalaman. Do miasteczka animacji zaprosi ZTM Warszawa 🚞 i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pomalujemy buźki w wakacyjne wehikuły, a kartki papieru w duchy i duszki. 📖 🖼 ⛺

🥛 Pragnienie piknikowiczów ugasi Warszawska Kranówka ! 🥛

🎬 💿 ♻️ 📚 Zapraszamy też do WYMIANY FILMÓW I KSIĄŻEK. Przynieś swoje!

➡️ Jeśli chcesz wziąć udział w grze terenowej, zapoznaj się z regulaminem. Liczba zespołów, które mogą wziąć udział w grze jest ograniczona.

📌 Regulamin gry terenowej dostępny na: https://dkwlochy.pl/index.php/102-aktualnosci/aktualnosci-dkw/1062-piknik-3

Piknik archeologiczny

Piknik archeologiczny

Podążymy tropem starożytnych hutników i ich sposobem wytopimy żelazo. Cały proces jest długotrwały, toteż uczestnicy Pikniku nie będą musieli całej uwagi skupiać na dymarce – zapewnimy także inne atrakcje, które umilą czas oczekiwania na kulminacyjne rozbicie pieca i wydobycie łupki żelaza.

Wakacje zaczynamy metodą podpatrzoną u Alfreda Hitchcocka, czyli mocnym akcentem już na samym początku. W sobotę, 6 lipca organizujemy Piknik archeologiczny zwieńczony rozbiciem dymarki. Już od rana nasi hutnicy będą czuwać nad wytopem, a goście skorzystają w tym czasie z pozostałych atrakcji, których na pewno nie zabraknie.

11.00-18.00 – Ogród należy do rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Hellas et Roma
11.00 – Koncert dla najmłodszych.
13.00 i 16.00 – Teatrzyk dla dzieci.
18.00 – Wydarzenie dnia – rozbicie dymarki i wydobycie łupki żelaza.

Więcej: http://mshm.pl/6-lipca-piknik-archeologiczny/

Otwocki Piknik Archeologiczny

Otwocki Piknik Archeologiczny

Kolejny Piknik Archeologiczny zbliża się wielkimi krokami! 6 lipca zapraszamy Was na coroczne atrakcje dla małych i trochę starszych miłośników poszukiwania śladów odległej przeszłości. W programie: odlewanie świec, lepienie ozdób i naczyń z gliny, robienie biżuterii z drewnianych i szklanych koralików, poszukiwanie skarbów w wykopie archeologicznym i minerałów w gipsowych odlewach oraz pieczenie słodkich bułeczek. O część atrakcji zadba także niezawodna grupa rekonstrukcyjna Semper Fidelis Res Publicae, dzięki której będzie można m.in. zamienić się w walczącego mieczem rycerza lub dzielnego łucznika. Na głodnych jak zwykle czekać będzie sycący poczęstunek z kociołka. I koniecznie pamiętajcie, aby zostać z nami do końca imprezy (piknikowe kocyki mile widziane), bo koniecznie musimy sprawdzić, czy muzealne machiny oblężnicze nadal działają. Piknik Archeologiczny nie może się wszak odbyć bez latających kalafiorów i worków mąki! Wstęp jak zawsze wolny.

Darmowe Warsztaty „Chodź Pomaluj Mój Świat” – Muszla Praska

Darmowe Warsztaty "Chodź Pomaluj Mój Świat" - Muszla Praska

Wraz z Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy zapraszamy na darmowe Warsztaty ” Chodź pomaluj mój Świat” w Muszli Koncertowej w ramach Praskiego Lata.

Zapraszamy z pociechami na warsztaty „Chodź pomaluj mój Swiat. Zajęcia odbędą się w sobotę 6 lipca w Muszli Praskiej
w godzinach 10.00 -12.30

Tym razem podzielimy dzieciaki na dwie grupy. Maluchy i starszaki.

ZABAWA DLA MALUCHÓW
Pobudzimy wyobraźnię i kreatywność waszych pociech. Za pomocą kolorowych kleksów, stworzymy szalone, śmieszne stworki. W każdym kleksie maluchy będą mogły dopatrzeć się wymyślonego przez nie stworka, któremu później dodadzą oczy, usta i co tylko jeszcze podpowie im wyobraźnia.

ZABAWA DLA STARSZAKÓW
Wakacyjny pejzaż
Przedstawimy sprytne sposoby na malowanie drzew, gór czy wody, dzięki którym dzieci będą mogły stworzyć własny wakacyjny, górski lub nadmorski pejzaż.

WSTĘP BEZPŁATNY.

UWAGA! Obowiązują zapisy.
Zgłoszenia na zajęcia prosimy zgłaszać pod numerem telefonu: 535765665 lub mailowo info@zoomarket.waw.pl

Komunikacja miejska – wystawa i happening

Komunikacja miejska - wystawa i happening

„Komunikacja miejska” na Otwartej Ząbkowskiej to rozwinięcie projektu prezentowanego podczas Nocy Muzeów na Pradze-Północ, w trakcie którego artystka Anna Chudzik-Pawlik w przestrzeniach praskiej galerii wykleiła schemat linii komunikacyjnych, gdzie poszczególne stacje stanowiły słowa – wyrażenia. Wędrując wybranym kolorem odczytać można było historie, można było skręcić , wybrać inną z dróg, by historia opowiadana była innymi słowami…miała inne zakończenie.
Chcielibyśmy zaprosić odwiedzających tegoroczną edycję Otwartej Ząbkowskiej do dialogu, do stworzenia własnej linii komunikacyjnej, do krzyżowania się słów, do komunikacji poprzez wybrane, wycięte z magazynów, gazet i reklam hasła. Udostępniając stare gazety oraz ekologiczny klej stworzyć bezpośrednio na ulicy, na chodnikach i bruku siatkę połączeń, do którego każdy może dokleić swoją linię, własny zakręt albo po prostu udać się w podróż słowną z wybranego punktu.

Happening :
Otwarta Ząbkowska
część ulicy Ząbkowskiej pomiędzy ulicami Targową i Brzeską
6.07.2019/sobota
godz.: 14-18

Baza happening’u mieścić się będzie w kawiarni „fochy i Fanaberie”, na podwórku przy ul. Ząbkowskiej 3, gdzie o godz.: 14.00 w sobotę 6.07.2019 r. otwarta zostanie wystawa prezentująca elementy projektu „Komunikacja miejska”: między innymi film, kolaże, instalację oraz ogłoszenia.

Wystawa:
Fochy i Fanaberie
ul. Ząbkowska 3
6-21.07.2019 r.
czynna w godzinach otwarcia lokalu

Wernisaż:
6.07.2019 r.
Godz: 14:00

niedziela, 7 lipca

Weekend Chilijski na Targu Śniadaniowym

Weekend Chilijski na Targu Śniadaniowym

Kolejny Weekend o tematyce Chile przed nami !

W tym roku przygotowaliśmy warsztaty i pokazy kulinarne, występy muzyczne, atrakcje dla dzieci w tym spacery z alpakami, spotkania autorskie z podróżnikami oraz rozgrywkę piłkarską drużyny chilijskiej w składzie reprezentacji Ambasady z reprezentacją Targu Śniadaniowego.

Jesteśmy dumni mogąc nawiązać po raz kolejny współpracę z Ambasadą Chile w Polsce oraz z Biurem Handlowym – ProChile Polska przy tworzeniu wydarzenia jakim jest „Weekend Chilijski”.
ProChile jest organizacją rządową stymulującą rozwój współpracy handlowej, inwestycyjnej i kulturalnej Chile z Polską, dlatego podczas weekendu dedykowanemu Chile, przybliżymy odwiedzającym nas gościom kulturę, produkty oraz kulinaria pochodzące z tego niezwykłego kraju.

ProChile ma na celu upowszechnianie możliwości inwestycyjnych i promocji turystyki kraju. Pełni rolę mediatora handlu, identyfikując i wspierając strategicznych partnerów oraz firmy handlowe, które dostrzegają w chilijskich zasobach i bogactwie produktów możliwość rozwoju ich biznesu. Każdego roku placówka organizuje imprezy promocyjne, takie jak degustacje chilijskich win i potraw, misje handlowe czy prezentacje walorów turystycznych.
ProChile w Polsce oferuje wsparcie zarówno dla chilijskiego, jak i polskiego biznesu.

Szczegóły wydarzenia, opis atrakcji oraz harmonogram już wkrótce.

Sobota 6 lipca – Żoliborz (9.00-16.00)
Niedziela 7 lipca – Mokotów (10.00 – 17.00)

Piknik Warszawskich Mam #2

Piknik Warszawskich Mam #2

Jesteś Mamą z Warszawy? Świetnie! Nie może Cię zatem zabraknąć w niedzielę 07 lipca na Plaży Wilanów!

Widzimy się wtedy na Pikniku Warszawskich Mam! Piknik dla Mam to wydarzenie, na którym musi być każda Mama. Jest to wyjątkowa okazja do poznania innych Mam z Twojego miasta, wymiany doświadczeń, ploteczek przy kubku kawy i przy okazji skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nas – Mamy!

Wincenty 2019 – święto ulicy Wincentego!

Wincenty 2019 - św.ięto ulicy Wincentego!

godz. 9:00 – Wincenty 2019 – (vege) śniadanie sąsiedzkie w Restauracja Ręczna Robota przy ul. Św. Wincentego 99! Będą też animacje dla najmłodszych.
————————
Od godz. 11:00 wspólne dekorowanie ulicy na nasz piknik.
————–‐——–
od godz. 14:00 – wymiana garażowa, zapisy: wyprzedazgarazowa@onet.pl
———————–
godz. 15:00 oficjalne otwarcie

Atrakcje:
Św. WIncenty jest wśród nas -list od patrona naszej ulicy.
artyści:
Kapela z Targówka, Michał Jabłoński
animacje dla dzieci:
zabawa „Indianie i kowboje”, trampolina, dmuchańce, wspólne robienie amuletów, warsztaty robienia z gliny, indiańskie warkoczyki, sporty dzikiego zachodu, gry wielkoformatowe, skręcanie baloników, malowanie buziek
warsztaty taneczne Joanny Kiljańczyk
plenerowa wystawa prac Pawla Sky i Tazaro
pokazy Młodzieżowej Drużyny Ratowniczej
zawody strzeleckie „Sokole Oko”
BRICKZ 4 Kidz – zabawy klockami LEGO
Warszawa w kwiatach!
Warszawska Kranówa
Wiem, co jem!
Magiczne lustro – fotobudka!
popcorn, wata cukrowa, gofry w prezencie!
Twój Wincenty – warsztaty artystyczne Filipa Popiołkowskiego i Radka Jakubczaka
Ufoludek ponownie na Bródnie – warsztaty Grupy Nowolipie
——————-
19:00 Folwark Bródno

Bębny rozpalone!
wspólne muzykowanie i biesiadowanie z Pan i Pani Drums
noktoWIZJA – zawody strzeleckie
Popiołem malowane
warsztaty artystyczne prowadzą Filip Popiołkowski i Radek Jakubczak
——————–
od 22:00
Gospoda Polska przy Folwarku Bródno (ul. Św. Wincentego 92)

Mazurki nad Wisłą 2019

Mazurki nad Wisłą 2019

⚓Mazurki nad Wisłą⚓
Rezerwujcie czas na ten dzień pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych, z polską muzyką tradycyjną! W programie m.in.: opowieści i zabawy muzyczne oraz potańcówka.
Zapraszają: Fundacja Wszystkie Mazurki Świata, Dzielnica Wisła i Plażówka Saska.

🐌🐚🐝🐠🐟🐝🐜🐞🐛🐾🌸🍀🌿🌹🌻🌺🦔🦆🐦🦋🕷⛱🏸⚽

PROGRAM
👪 Atrakcje dla dzieci: 👪
🛶16.00 – Tańce, piosenki i zabawy z Żywiecczyzny / Skład Niearchaiczny
⛵17.00 – Opowieści z Wisły i Bałtyku / Parparusza. Wędrowna Wytwórnia Zdarzeń
🛶18.00 – Piosenki i zabawy z różnych stron Polski / Teatrzyk @SłuchajUchem

💃🕺 Potańcówka:💃🕺
⛵19.00 – Skład Niearchaiczny – tańce żywieckie z elementami warsztatów
🛶19.30 – @Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego – tańce z Radomszczyzny
⛵20.00 – Jazgodki – mazurki i inne autorskie pieśni do tańca
🛶20.30 – Janusz Prusinowski Kompania – muzyka Polski Centralnej, od Powiśla Kieleckiego po Kujawy
⛵21.30 – Skład Niearchaiczny
🛶22.00 – Kapela Pańczaków i Adama Tarnowskiego
⛵22.30 – Janusz Prusinowski Kompania
🛶23.00 – Jazgodki

Niedzielna JOGA w parku | Pole Mokotowskie

Niedzielna JOGA w parku | Pole Mokotowskie

Powracamy z Niedzielną JOGĄ w Parku!

Tym razem w planie dwie sesje jogi co niedzielę przez całe wakacje: o 9:00 i o 11:00

Oprócz tego łączymy siły z warszawskim studio jogi i pilatesu, i już od najbliższej niedzieli 16.06 zajęcia będą prowadzić instruktorzy AWA Studio: Yoga & Pilates / Ochota Na Jogę! W planach różne style jogi, a także pilates, o szczegółach będziemy informować na bieżąco 😀

(Zajęcia są bezpłatne)
______________________________
Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla siebie, odetchnąć od problemów codzienności lub po prostu spędzić miło czas w otoczeniu zieleni parku to koniecznie zapisz datę i godzinę spotkania w kalendarzu! Podaruj sobie ten czas w prezencie, za który podziękuje Ci Twój umysł i ciało. To świetna okazja, by w inny sposób skorzystać z letniego weekendu, a jeśli nigdy wcześniej nie praktykowałeś jogi, to idealna okazja, żeby spróbować po raz pierwszy!

HATHA JOGA
Zajęcia w duchu tradycyjnego stylu hatha joga, poprowadzone zostaną na poziomie ogólnym i są odpowiednie również dla osób początkujących, które nie miały wcześniej styczności z jogą.
ASHTANGA – wstęp
Wstęp do dynamicznej praktyki Ashtanga Jogi. Dowiemy się, jak oddychać „oddechem zwycięzcy”, poczujemy dynamiczne połączenie oddechu z ruchem i pobudzimy endorfiny do pracy. Zapraszamy osoby początkujące 🙂

➪ Czego będziesz potrzebować?
Wiele nie potrzeba! Załóż wygodne, niekrępujące ruchów ubranie i weź ze sobą matę do jogi lub koc, ręcznik (niech brak maty nie stanie się wymówką!), można nawet ćwiczyć boso na trawie 🙂
Oprócz tego nie zapomnij wody i okularów przeciwsłonecznych, filtry przeciwsłoneczne i okrycie głowy też może się przydać.
➪ Gdzie?
Ćwiczyć będziemy pod gołym niebem na trawie blisko natury – w parku Pole Mokotowskie.
Mapka: https://bit.ly/31s3yQo
W przypadku mocnego słońca przeniesiemy się w cień pod najbliższe drzewa 😉

Saska Kępa śladami mistrzów

Saska Kępa śladami mistrzów

Podczas spaceru poznamy unikalną, modernistyczną (ale i nie tylko) architekturę tej dzielnicy. Dowiemy się o sławnych mieszkańcach Saskiej Kępy nie zabraknie anegdot , ciekawostek oraz wspomnień.

Na trasie m.in:
– Która artystka była życzliwa ludziom i zwierzętom ?
– Który artysta był znany ze swojej wysokiej kultury osobistej i taktu ?
– Gdzie są najlepsze w Warszawie florentynki?
– Gdzie mieszka kobieta szpieg ?
– Dla którego artysty hotele w Paryżu są za niskie ?
– Kto uratował życie Marszałkowi III Rzeszy ?
– Gdzie mieszkała i kim była Coco Chanel PRL ?
-Komu ul. Zakopiańska zawdzięcza asfalt?
-Gdzie był tzw. furtka do wolności ?
-Jak polscy artyści ugościli Pablo Picasso ?
– Co ma wspólnego Agnieszka Osiecka z Coca Colą ?
– Gdzie była najlepsza szkoła tańca ?

To tylko przedsmak, bo atrakcji będzie oczywiście więcej.

MIEJSCE ZBIÓRKI:
skrzyżowaniu ulic Zwycięzców i Katowickiej ( Pod Popiersiem Bolesława Prusa -nieopodal LO im. Bolesława Prusa)
Godzina 11:00

Przewodnik: Łukasz Kulej
Spacer potrwa – 90 – 120 minut około
Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek

Joga nad Wisłą w Grunt i Woda!

Joga nad Wisłą w Grunt i Woda!

Nowość! ✨
Joga w plenerze w Grunt i Woda!🧘🏽‍♂️

Zajęcia poprowadzi Eliza Wierkowska, dyplomowana
nauczycielka jogi w YOGA House Warsaw – dynamicznej
formy jogi harmonizującej ruch z oddechem.

Eliza przygotowała program ćwiczeń skierowanych do osób
początkujących, którzy chcieliby zadbać o zdrowe
i mocne ciało. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom poprawia
się koncentracja, a głęboki oddech, który towarzyszy
wykonywanym pozycjom rozgrzeje ciało od wewnątrz i
rozluźni poszczególne mięśnie.

Ideą jest, aby zainteresować zajęciami jogi na świeżym
powietrzu każdego, również tych, którzy wyszli na spacer
z pieskiem. Joga na świeżym powietrzu to dotyk ziemi
bosymi stopami, to rozciągnięcie się pomiędzy niebem,
a gruntem, to delikatny wiatr i promienie słoneczne na
twarzy. Bezpośredni kontakt z naturą zwiększa nasze
poczucie szczęścia oraz pozwala lepiej i szybciej się
odstresować. 🌳🌲🧘🏼‍♀️🤸🏻‍♀️

Zajęcia są otwarte dla wszystkich gości Grunt i Woda i bezpłatne.☀️

Survivalowa Szkoła Dla Dzieci i Rodziców – Piknik

Survivalowa Szkoła Dla Dzieci i Rodziców - Piknik

Pod okiem pedagoga, stworzyliśmy zabawę survivalową, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi mogą spędzić czas na łonie natury z dala od zgiełku miasta.
——————————————————————————————
Zabawa dla 3 grup wiekowych

3 – 5 lat
Pod Twoim okiem dziecko wkroczy w świat natury, gdzie wspólnie przygotujecie ognisko i zbudujecie szałas. Wspólne pieczenie kiełbasek, leśne malowanie twarzy na długo zapadną Wam w pamięci.
6 – 10 lat
Budując szałas, rozpalając własnoręcznie ogień, Twoje dziecko pozna naturę z całkiem innej strony.
Podczas poszukiwania skarbu, będziesz mógł patrzeć, jak maluch wkracza w świat samodzielności.
11 lat – i więcej
Starsze dzieci z pewnością chciałby pokazać Ci, jak bardzo już są samodzielne. Podczas budowy szałasu, sami przygotują ognisko i rozpalą je za pomocą krzemienia. Ustrzelą z łuku nagrodę dla Ciebie, abyś był dumny jak bardzo radzi sobie samo.
——————————————————————————————

Wspólnie z instruktorami survivalu zbudujecie obóz gdzie przed wiatrem, słońcem i deszczem będą chronić was czasze spadochronów
Zbudujecie swój własny szałas. Będzie to wasz azyl, Wasza twierdza w której nic wam nie grozi.
Wyruszycie na poszukiwania skarbu, gdzieś tu w pobliżu jest zakopana skrzynia. Rozwiążcie zagadkę i odnajdźcie skarb.
Łuk jako symbol odpowiedzialności i odwagi. Pokaże jak współpracować i cieszyć się z wygranej jak i z porażki.
Pokażemy wam między innymi, jak rozpalić ogień krzemieniem jak prawdziwy traper. Pokażemy jak wiązać węzły i jak wykorzystywać w terenie różnego typu ogniska.

Poranki na Grochowskiej | Był sobie Barok

Poranki na Grochowskiej | Był sobie Barok

Koncert fabularny dla dzieci w wieku 5–9 lat oraz całych rodzin.

Muzalinda to wesoła, pogodna i nieco szalona księżniczka, która bardzo kocha swoje królestwo. Nie ma w nim ani złota, ani srebra, a jej świat przepełniony jest wyobraźnią, muzyką, śpiewem i tańcem. Pewnego dnia do Muzalindy przybywa wróżka o imieniu Epoka, by obdarować ją zegarem wszechczasów i magicznymi złotymi pantofelkami, dzięki którym można podróżować w czasie. Muzalinda jest ciekawa świata, więc oczywiście chętnie wyrusza w tę niezwykłą i pełną tajemnic podróż. Razem z publicznością dociera do epoki baroku – pełnej piękna, bogactwa, wspaniałej architektury, cudownego malarstwa i wszechogarniającej sztuki.

Wykonawcy:
Ewa Szawłowska – KSIĘŻNICZKA MUZALINDA i inne postaci / scenariusz i reżyseria
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian / opracowanie muzyczne
Maciej Przestrzelski – skrzypce
Piotr Kaniuga – skrzypce
Michał Styczyński – altówka
Marek Karwowski – wiolonczela

Więcej informacji: http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/2019-07-07-poranki-na-grochowskiej.html

Bajki na trawie na Ursynowie

Bajki na trawie na Ursynowie

Razem z wakacjami wracają na Ursynów BAJKI NA TRAWIE. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z bajką i przygodą na ursynowskich, zielonych terenach.

– 7 lipca odbędzie się przedstawienie pt. „Bukiet talentów” w wykonaniu Teatru Kultureska, na terenie zieleni OLKÓWEK przy ul. Puszczyka.
„Rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji, w którym bohaterowie – Stokrotka, Róża i Kaktus poruszają ekologiczne tematy. Artyści występują w pięknych kolorowych strojach, a wszystkie piosenki pochodzą z ich repertuaru”.

Eko Magia

Eko Magia

Park Miejski
Inauguracja akcji NA WEEKEND ZOSTAJĘ Z RODZINĄ W MARKACH
14.00 integracyjne i magiczne warsztaty muzyczne z Anią Brodą
15.00 koncert Ani Brody dla dzieci
17.00 koncert zespołu Nic Wielkiego
• Ekokoło Fortuny
• ekologiczne krasnale
• eko mural
• eko altana
• eko instalacje
• eko warsztaty
• wystrzałowe animacje
• dmuchańce dla dzieci

WSTĘP WOLNY
Wszystkie wydarzenia w ramach akcji „NA WEEKEND ZOSTAJĘ Z RODZINĄ W MARKACH”:
KINO LETNIE W PARKU MIEJSKIM GODZ. 20:30:
AKCJE WEEKNDOWE W PARKU MIEJSKIM, GODZ. 14:00-18:00

Warszawski Super Mario Maker Challenge [WGSP]

Warszawski Super Mario Maker Challenge [WGSP]

W lipcu zapraszamy was na nietypowy turniej Super Mario Maker – gracze nie będą w nim ścierać się bezpośrednio sami z sobą, natomiast miejsce na podium zajmie ten, kto dojdzie najdalej w osobiście przygotowanej przez nas specjalnie na to wydarzenie mapie.
Do wygrania gadżety związane z grą!

Oprócz tego zapraszamy na typowe nintendogranie – dookoła rozstawione będą konsole, na których będziemy razem grać w to, czego dusza zapragnie – łącznie z trybem multi w Super Mario Maker 2.

UWAGA: Miejsce wydarzenia zostanie ustalone, kiedy mniej-więcej będziemy wiedzieć, ile osób planuje się zjawić. Bardzo prosimy o klikanie się na wydarzeniu, jeśli jesteście nim zainteresowani, to znacznie ułatwi sprawę!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments