Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj sobotę i niedzielę z dzieckiem (25 i 26 sierpnia)

Moi Mili,

po krótkiej, wakacyjnej, przerwie Weekendowe Zajawki wracają z przytupem. Obiecują kolejny rok pełen inspiracji i najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie i okolicach. Stęskniłam się za tymi weekendowymi przeglądami, bardzo.

Jak zapewne część z Was wie, w czasie przerwy jeździliśmy z Tomkiem i dziećmi po woj. zachodniopomorskim, aby w ramach Mistrzostw Blogerów, odkryć i opisać piękne i ciekawe miejsca Pomorza Zachodniego. Jedną z części Mistrzostw jest głosowanie Internautów – i tu bardzo potrzebuję Waszego wsparcia. Jeśli skorzystaliście kiedyś z moich weekendowych propozycji, teraz jest dobra chwila, aby dać o tym znać 🙂

Wystarczy, że wejdziecie na stronę Mistrzostw i zagłosujecie na mnie. Trwa to 3 sekundy i nie boli, daję słowo 😉 Głosowanie kończy się dziś o północy, a wiecie jak jest – na ostatniej prostej liczy się każdy głos. Jeśli możecie – szepnijcie słówko bliskim i znajomym – wierzę w Waszą siłę!!!

.

S O B O T A 

National Geographic Photo Ark

Związek między zwierzętami i ich naturalnym siedliskiem jest czynnikiem, który decyduje o równowadze naszej 🗺 planety. Ta krucha równowaga jest zaburzana przez człowieka i dlatego wielu gatunkom grozi ☠ wyginięcie. Jeśli zniknie choćby jeden z nich, konsekwencje odczuje każdy z nas.
National Geographic 🖼Photo Ark to wieloletni projekt realizowany w celu podniesienia świadomości i opracowaniu rozwiązań mających pomóc w przywróceniu balansu pomiędzy dziko żyjącymi zwierzętami, a ich naturalnym środowiskiem. Celem projektu realizowanego przez związanego z National Geographic🎞 fotografa Joela Sartore jest stworzenie 🖼🖼portretów wszystkich gatunków żyjących w niewoli, inspirowanie działań przez edukację oraz ratowanie dzikich gatunków poprzez wspieranie programów ochrony przyrody w terenie.
Ponad 10 lat temu Joel Sartore, który jest światowej klasy fotografem, rozpoczął realizację programu Photo Ark w swoim rodzinnym mieście Lincoln w stanie Nebraska. Odwiedził z aparatem 40 krajów, aby stworzyć niecodzienne fotograficzne archiwum, w którym znajdą się portrety blisko 12 tys. gatunków 🐦ptaków, 🐠ryb, 🐅ssaków, 🐊🐍gadów,🐸 płazów i 🕷🐛bezkręgowców. Po zakończeniu projektu Photo Ark stanie się ważnym zapisem życia poszczególnych gatunków i argumentem podkreślającym znaczenie ich ochrony.
Dotychczas fotografowi udało się uchwycić w obiektywie przedstawicieli ponad 6 tys. gatunków. Sartore fotografuje zwierzęta z zaangażowaniem i szacunkiem, a efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety. „To, co robi na nas największe wrażenie, to kontakt wzrokowy, który budzi w nas współczucie i chęć pomocy” – podkreśla Sartore.

Wystawa National Geographic Photo Ark #RatujmyRazem @ThePhotoArk #SaveTogether
🏔 KIEDY: CODZIENNIE od 01.08 – 30.09.2018
🏔 CO: wystawa „National Geographic Photo Ark”
🏔 GDZIE: Warszawskie ZOO, Aleja Główna na wysokości placu zabaw
🏔 ORGANIZATORZY: Warszawskie ZOO, National Geographic

Do udziału w wystawie upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.

Wydarzenie dla wszystkich gości Warszawskiego ZOO.

.

Interaktywne spacery rodzinne

Zapraszamy na Interaktywne Spacery Rodzinne na podstawie Warszawskich Legend !! W każdą sobotę i niedzielę od 23 czerwca do 2 września

Program zadania będzie przygotowany dla rodzin z dziećmi do lat 10 również dla posiadaczy karty Młodego Warszawiaka i Karty Warszawiaka. Program obejmuje:
3 spacery dotyczące legend związanych z Warszawą w tym z warszawską Syrenką oraz rzeką Wisłą

12:00 ” Legenda o Warszawskiej Syrence”
14:00 „Legenda o Złotej Kaczce”
16:00 „Legenda o Warsie i Sawie”

Start każdego spaceru z Warszawskiej Strefy Rodziny ul. Stara 4

.

Ujazdowska Akademia Małych Twórców

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkie dzieci na otwarcie UJAZDOWSKIEJ AKADEMII MAŁYCH TWÓRCÓW!

Poza bezpłatnymi warsztatami tematycznymi przygotowaliśmy dla was wiele atrakcji; malowanie buziek, brokatowe i wodne tatuaże, pokazy puszczania baniek, gry, klocki. Najmłodsi będą mogli pobawić się w specjalnie przygotowanym basenie z piłeczkami.

Zbudujmy ekoosadę w samym sercu Warszawy!

Animacje będą się odbywać w soboty i niedziele,
w godzinach 12:00 -18:00 w Parku Ujazdowskim,
na terenie przyszłego placu zabaw.

25-26 sierpień – Pożegnanie lata

.

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci / 25.08.2018

Zapraszamy na dwa MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Polana w sobotę 25.08.2018 o godzinie 10:00 i 11:30.

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Spotkanie trwa ok. 40 minut.

Podczas koncertu wystąpią:
Anna Natalicz – Abrakadabra, Basia Habisiak MeloMaluchy MeloBrzuchyoraz gość, o którym napiszemy później 😉 – mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, certyfikowane nauczycielki „gordonków”.

To koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. MeloKoncert to także spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach, a także wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl. Bilety można zakupić tylko online tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/impresariat-barbara-jagodzinska-habisiak,808/melokoncert,6903?eventId=114243

DATA: sobota 25.sierpnia 2018 o godzinie 10:00 i 11:30
MIEJSCE: Polana Wilanów Warszawa ul. Klimczaka 5

.

Gra terenowa „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Od 8.04 i w każdy weekend będziecie mogli bawić się w naszym ZOO w 🕵‍♂🕵‍♀poszukiwaczy i 🏆zdobywców. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w grze terenowej 💚”Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
Wystarczy:
💚 odebrać w Punkcie Obsługi Klienta specjalnie dla Was przygotowaną 📜mapkę i odznakę „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
💚 ruszyć na poszukiwania 🏘 7 drewnianych budek, oznaczonych logotypem „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
💚 odcisnąć na mapce „zwierzakowe” pieczątki, które znajdziecie w budkach.
Ale to nie wszystko…, zdobądźcie wszystkie pieczątki i sięgnijcie po 🎁 nagrody. Aby je zgarnąć weżcie udział w internetowym 🎯 quizie umieszczonym na stronie: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl
Do wygrania są zestawy upominków od:
🎁 Warszawskiego ZOO i od partnera gry, firmy 🎁 Bio-Gen.

Regulamin gry jest dostępny w Punkcie Obsługi Klienta Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i na stronie internetowej quizu: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl

DLA KOGO: dla wszystkich tych, którzy uwielbiają poszukiwania i zagadki, a także chcieliby dowiedzieć się trochę więcej o naszych zwierzakach.
KIEDY: od 8.04 w weekendy i święta do 28.10.2018 roku
GDZIE: Warszawskie ZOO – wejście od strony Ratuszowej i Punkt Obsługi Klienta
ORGANIZATOR: Warszawskie ZOO, firma Bio-Gen

DO UDZIAŁU W GRZE upoważniają:
bilet wstępu do Warszawskiego ZOO, mapka i odznaka (do odbioru w POK).

Warunkiem uczestnictwa w grze jest zakup biletów wstępu do Warszawskiego ZOO

.

Holi Party – Plaża Przy Narodowym

Holi Party – Warszawa Finał 😍 MOSIR Poranki i Wieczory

Zbliża się konie wakacji więc aby was pocieszyć organizujemy dla was kolorowy zawrót głowy Holi Party!!!

✔ Bazooki z których leci proszek holi
✔ Strzały c02 z których leci proszek holi
✔ Konkursy z nagrodami (Proszek holi)
✔ Najlepsi i znani Warszawscy DJ
✔ Niesamowity kolorowy klimat

🏝️ Imprezę organizujemy MOSiR Poranki i Wieczory

Na naszą finałową imprezę zaprosimy artystów jakich a to niespodzianka i bliżej imprezy finałowej będziemy was informować kto zagra na żywo na naszej imprezie.

✔ Proszek holi 10 PLN
✔ 10 opakowań 80 PLN
✔ Tuba holi 30 PLN

Kiedy? 25 sierpnia
Gdzie MOSiR Poranki i Wieczory przy moście Poniatowskim

.

Ursynowskie Potańcówki

W tym roku dwie potańcówki zostaną zorganizowane w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego (11.08, 8.09), a na dwóch zabawach zaplanowano muzykę na żywo (7.07, 11.08). Organizatorem cyklu potańcówek jest Urząd Dzielnicy Ursynów.

TERMINY I MIEJSCA:
21.07. LASEK BRZOZOWY
11.08. DOK URSYNÓW
25.08. SADEK NATOLIŃSKI
8.09. JEZIORO ZGORZAŁA
Każda zabawa rozpoczyna się o godz. 17:00 a kończy około godz. 21:30.

Dla ursynowian imprezę poprowadzą DJ Myszon oraz Madame Czarnecka
DJ Myszon – rozpoznawalna twarz w Warszawie. Miłośnik i promotor muzyki rodem z lat 60’, 70’ oraz 90’. Madame Czarnecka – od dwudziestu lat gra do tańca na stołecznych parkietach – pionierka klubowych imprez tanecznych. Legenda warszawskiej sceny tanecznej.

Potańcówkom będzie towarzyszyła nauka tańca oraz konkursy i animacje, a dla najmłodszych będzie czekał dmuchaniec.

Wstęp wolny.

.

Kuchenne laboratorium – wakacje w Ciuchci Puch Puch

W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) zapraszamy na kuchenne laboratorium – czyli pasjonujące eksperymenty w Ciuchci Puch Puch ☀️

Wakacje w Ciuchci Puch Puch, jak co roku, zapowiadają się ekscytująco i odkrywczo. Tym razem miejscem naszych eksperymentów będzie kuchnia, a ich obiektem – znajdujące się w niej produkty, takie jak mąka, kasza, mleko, owoce, jaja, warzywa, przyprawy…🍶

Ale czy w kuchni można tylko gotować?

Coś nam się zdaje, że znajdziemy sobie tam wiele innych pasjonujących zajęć! ☺️

Szperając w zakamarkach kuchennych szafek, przedszkolaki znajdą wiele znanych sobie artykułów spożywczych. Czy na pewno jednak d o b r z e znanych? Okaże się, że każdy z nich skrywa jakąś fascynującą tajemnicę, którą trzeba będzie odkryć. W czasie kilku wakacyjnych tygodni dzieci sprawdzą, czy można:

🥛zamienić mleko w kamień,
🥔skłonić ziemniaki do płaczu,
🍳zobaczyć, jak porusza się zapach,
🍰bez trudu oddzielić cukier od pieprzu
🍡sprawić, by mleko stało się tęczowe,
🍲przemienić kaszę w plastelinę,
🍦wyczarować śnieg w środku lata
🥧stworzyć księżycowy piasek… z mąki i oleju.

Przekonamy się też, że produkty spożywcze mogą posłużyć do stworzenia dzieł artystycznych! Buraczek znakomicie sprawdzi się w roli stempelka, z mąki da się zrobić magiczny znikopis, a na soli, kaszy czy ryżu świetnie się… maluje! ☺️

.

FotoPARK Iluzja selfie w Pałacu Kultury i Nauki

FotoPARK “Iluzja selfie” jest miejscem, w którym zrobisz sobie niezapomniane zdjęcie!
Przyjdź i postaw z nami stopę na księżycu, a efektami podziel się ze znajomymi.
Mamy dla Ciebie ponad 20 wielkoformatowych plansz, Tunel Vortex, Pokój Amesa, pokój antygrawitacyjny, zbiór iluzji optycznych i elementy historii fotografii.

Wstęp:
Bilet normalny: 35 zł
Bilet ulgowy 25 zł (studenci także)
Bilet grupowy 15 zł (min. 10 osób)
Bilet rodzinny 100 zł (2+2)
dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

.

N I E D Z I E L A 

Bajki na trawie

BAJKI NA TRAWIE to letni cykl spektakli dla młodszych dzieci, w którym świat fantazji miesza się ze światem rzeczywistym, a bohaterowie przedstawienia spotykają się ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek, połączony z animacjami i konkursami. Wspólne śpiewanie piosenek, zagadki, animacje z aktorami Federacji Grup Kreatywnych.
Przedstawienia będą realizowane w różnych miejscach plenerowych na terenie Ursynowa. Zalecamy zabranie własnych kocyków do siedzenia.

26 SIERPNIA na terenie zieleni na jeziorem „Zgorzała” przy ul. Kórnickiej, o godz. 16:00 odbędzie się spektakl plenerowy dla dzieci pt. „Baju, Baj, czyli spotkanie z Janem Brzechwą”.
NA WSZYSTKIE PRZEDSTAWIENIA WSTĘP WOLNY.

.

Kino dla dzieci na placu Europejskim

Spraw, by wakacje Twojego dziecka były wyjątkowe! Najmłodszych gości placu Europejskiego zapraszamy na bajkowe seanse w niedzielne popołudnia.

26.08 Pszczółka Maja (film 2014)

.

Nazywam się Cukinia | Weekend w małym kinie

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na poruszającą opowieść o chłopcu, który po niespodziewanej śmierci mamy stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi.

Nazywam się Cukinia, reż. Claude Barras, 2016, 66 minut

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Wstęp
Film przeznaczony dla dzieci od lat 10.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 10:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

.

Cudne eko warsztaty dla dzieci | Cud nad Wisłą

Zapraszamy najmłodszych w niedziele do Cudu nad Wisłą. Czeka Was wiele CUDnych warsztatów.

W programie znajdą się kreatywne recyclingowe animacje plastyczne.

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie ilości odpadów.

Podczas warsztatów będziemy wdrażać ją w życie i nadawać drugie istnienie. Poprzez taką formę warsztatów edukujemy dzieci i uczymy chronić nasze środowisko.

START godzina 13
Wstęp darmowy

.

Koncert zespołu Jerz Igor

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.

W 2016 r. powstał najnowszy album „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam melodię. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Malownicze, a kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.

Podczas koncertów można rozmawiać i biegać.

Wstęp: 5 zł
Bilety kupisz na miejscu i online.

.

Ale bule! Gramy w boule na placu Europejskim

Spędź wyjątkową niedzielę we francuskim stylu! Tego dnia każdy może przyjść i pod okiem instruktorów odkryć swój talent do precyzyjnego rzutu oraz gry w bule. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i poziom zaawansowania!
Wśród atrakcji m.in.:
➡ nauka gry w bule dla dzieci i dorosłych,
➡ konkurs rzutu precyzyjnego,
➡ konkurs rzucania kółkami – indywidualny oraz drużynowy,
➡ rozgrywki rodzinne (dorosły + dziecko),
➡ konkurs rzutu do celu dla dzieci – świnki, koła, rzuty przez poprzeczkę itp.
Nagrodą główną w konkursie rzutu precyzyjnego jest kolacja dla dwojga o wartości 500 zł w Genesis – Restaurant & Cocktail Bar.
To nie wszystko! Dla uczestników zabaw przygotowaliśmy także lody dla dzieci, kolację dla dwóch osób w STIXX Bar & Grill, butelkę szampana oraz 20 voucherów na piwo/colę w Genesis – Restaurant & Cocktail Bar, a także 10 voucherów o wartości 50 zł do zrealizowania w STIXX Bar & Grill, 10 voucherów o wartości 50 PLN do realizacji z menu baru i grilla w namiocie na placu od The Place oraz inne wspaniałe nagrody od naszych Partnerów. Więcej zdradzimy już wkrótce 🙂
Zapraszamy na plac Europejski!
Organizatorem wydarzenia jest firma Ghelamco Poland we współpracy z Warszawski Klub Gry w Petanque Ule Boules.

UWAGA: Organizator utrwala i rozpowszechnia przebieg wydarzenia w formie audiowizualnej (na potrzeby dziennikarskiej formy wiadomości i wywiadu, filmu dokumentalnego lub artystycznego bądź teledysku), jaki i wizualnej (na potrzeby fotografii dokumentalnej i artystycznej) dla celów dokumentacji, jak i promocji lub reklamy eventu i innych imprez Organizatora, a także dla celów promocji lub reklamy samego Organizatora. W związku z tym wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać nieodpłatnie utrwalony, a następnie rozpowszechniany w sposób i dla wyżej określonych celów, na co Uczestnik wydarzenia wyraża zgodę z momentem wzięcia w nim udziału.

.

Ali Bajda – Dzika Frajda

Zapraszamy na cykl wydarzeń familijnych do Park Magiczna realizowanych w ramach projektu „Wielka zabawa i ważna sprawa – język podwórka”.

🚀 WARSZTATY 🚀
Program dostosowany jest głównie do dzieci w wieku 5-7 lat. Bawimy się, czytamy Themersona, ćwiczymy pamięć i wyobraźnię. Prowadzenie Natalia Leszczyńska z Laboratorium Opowieści I CO BYŁO DALEJ (17, 18 i 25 sierpnia) oraz Karolina Pluta ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru (24 sierpnia)

📆 17.08 (piątek), ⏰ godz. 17:00-19:00 Prowadzenie: Natalia Leszczyńska (I co było dalej)
📆 18.08 (sobota), ⏰ godz. 12:00-14:00 Prowadzenie: Natalia Leszczyńska (I co było dalej)
📆 24.08 (piątek), ⏰ godz. 17:00-19:00 Prowadzenie; Karolina Pluta (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru)
📆 25.08 (sobota), ⏰ godz. 12:00-14:00 Prowadzenie: Natalia Leszczyńska (I co było dalej)

🎠 PIKNIK 🎠
Finałowe piknikowe spotkanie w Parku Magiczna i zakończenie projektu. Będzie kameralnie, koncertowo i podwórkowo. Tego dnia planujemy kilka niespodzianek, m.in. specjalny punkt fotograficzny, gdzie powstawać będą rodzinne komiksy. Spotkanie poprowadzą Krystyna Bocheńska (Białołęcki Ośrodek Kultury), Natalia Leszczyńska (Laboratorium Opowieści I co było dalej), Karolina Pluta (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru), Andrzej Bocian (Teatr Baj). Do udziału zaprosiliśmy również Zielonobiałołęcki KLUB MAM oraz rodziców z Teatr 356.
📆 26 .08 (niedziela), ⏰ godz. 14.00-16.00

.

Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś Ty!

Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz VIII zaprasza do udziału w międzymuzealnej grze 🙂 W tym roku do grona znakomitych organizatorów i partnerów dołączyła Dorożkarnia.

Tegoroczna gra poświęcona jest setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i cudzoziemcom, którzy razem z warszawiakami tworzyli historię stolicy. Wystarczy odwiedzić przynajmniej osiem miejsc, aby zdobyć nagrody.

Jak grać? Po pierwsze koniecznie trzeba wejść na stronę:
http://www.razdwatrzywarszawiak.pl/ i się zarejestrować.

Serdecznie zapraszamy na Siekierki, by odkryć historię tego miejsca 🙂 Czekamy w Dorożkarni już 1 sierpnia.
Gra odbywa się od 18 czerwca do 9 września 🙂

.

Magiczne spotkania z kulturą

.

Poranek Familijny: Teatr Bajlandia – ArtPark 2018

„Przygody Kubusia i Ancymona” to wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka, przenosząca dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom, milusińscy w zabawny sposób poznają świat matematyki, dowiadując się jak wielkie znaczenie ma nauka.

Spektakl Teatru Bajlandia pt.:
„Przygody Kubusia i Ancymona”
dynamiczne i pełne zawadiackich zwrotów akcji przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Po spektaklu godzina na Letnim Placu Zabaw z Klawą Planetą
Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonają proste, ale bajecznie kolorowe i odlotowe liczydełka! Liczydełka będą mogły posłużyć później nie tylko do zabawy, ale i nauki. Ponadto dzieci będą mogły powyginać swoje ciało, przechodząc pod liną lub łapiąc ogromne bańki mydlane.

.

Rodzinne niedziele w ogrodzie na dachu Galerii Północnej

Niedziela to czas dla rodziny i dlatego nawet w dni wolne od handlu Galeria Północna nie próżnuje. W każdą niedzielę w godzinach 16.00-18.00 zapraszamy dzieci z opiekunami na wyjątkowe warsztaty przyrodnicze, muzyczne czy manualne, przygotowane specjalnie z myślą o naszych najmłodszych gościach. Co tydzień inna tematyka i nowe atrakcje, które wypełnią czas wartościową, edukacyjną rozrywką. Niedzielne popołudnia w Galerii Północnej będą pełne dobrej zabawy!

Najbliższa niedziela 26 sierpnia to kolejna szansa na rodzinną zabawę na dachu Galerii Północnej. Zapraszamy dzieci z opiekunami na wyjątkowe animacje, które wypełnią czas wartościową, edukacyjną rozrywką.

W niedzielę zapraszamy małych i dużych do ogrodu na dachu, który zmieni się w magiczny świat wizualnych eksperymentów. Kolor Kolektyw wprowadzi dzieci w fantastyczny świat kolorów, świateł i cieni.

26.08 Szkoła Harrison z Mad Science dla najmłodszych stworzy kącik małego naukowca. Prezentowane będą doświadczenia małego naukowca, tj. doświadczenia z balonami, magiczne ołówki, uciekający pieprz, ocean w butelce, tęcza na talerzyku i wybuch wulkanu.

Na maluchy czeka dodatkowa niespodzianka! Za udział w czterech warsztatach niedzielnych można odebrać zwierzaka marki Schleich! Do wygrania czeka kolekcja 4 figurek. Wystarczy odbebrać specjalną kartę i zgarniać pieczątki.

.

Lato w Nowym

W czasie wakacji przestrzeń teatru oraz podwórko przy ulicy Madalińskiego będzie otwarte dla wszystkich. Nie ogłaszamy sezonu ogórkowego, wręcz odwrotnie wraz z Wars i Sawa w Nowym oraz Pardon, To Tu otwieramy sezon letni.
Jednym z głównych wydarzeń programu będzie prezentacja młodej polskiej sceny muzycznej.

W programie m.in.:
– koncerty i potańcówki pod chmurką
– wieczorne pokazy filmowe
– poranki filmowe dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Kino Dzieci
– joga na placu z YOGA House Warsaw Centrum & Gdańsk Wrzeszcz
– warsztaty dla dzieci i dorosłych | gry podwórkowe Sowaliska
– 7 edycja Festiwalu Instalakcje pod opieką kuratorską Wojciecha Blecharza
– Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych | Ewa Maria Śmigielska Wobec
– Koncerty Pardon, To Tu

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny z wyjątkiem koncertów Pardon To Tu.

.

Podwieczorki Teatralne dla Dzieci w Parku im. Józefa Polińskiego

Podwieczorki Teatralne dla dzieci to cykl przedstawień artystycznych organizowanych w Parku im. Józefa Polińskiego w ramach budżetu partycypacyjnego.
Przedstawienia będą odbywać się w każdą niedzielę od 24 czerwca do 26 sierpnia o godzinie 13:00.

.

Mała Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na Małą Klasykę na Koszykach, czyli zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci w wieku 4-7 lat. 🎶

W ramach Małej Klasyki na Koszykach, skierowanej do dzieci oraz ich rodziców, zapoznamy się z brzmieniem instrumentów, poznamy elementy dzieła muzycznego. 🎼🎷🎸🎺🎻 Nie zabraknie również zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewania i grania na instrumentach perkusyjnych. 🥁🎤

Poprzez zabawę chcemy kształtować u dzieci poczucia rytmu i tempa, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności związane z koordynacją ruchową.

🎵Zajęcia poprowadzi Weronika Kmita – wokalistka, nauczycielka rytmiki, instruktorka śpiewu. Z wykształcenia dyrygentka, absolwentka kierunku Prowadzenia Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, animatorka kultury z dyplomem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2013 roku związana z muzyczną edukacją najmłodszych, pracuje jako nauczycielka rytmiki w warszawskich przedszkolach. Zajęcia z najmłodszymi dają jej wiele satysfakcji. Cieszy ją, gdy dzieci odnoszą sukcesy – choćby najmniejsze, gdy widzi radość z nowo opanowanej przez nich umiejętności czy odkrycia. Jej cierpliwość, duża życzliwość oraz szacunek dla najmłodszych sprawiają, że bardzo szybko zyskuje zaufanie i ogromną sympatię dzieci.

🎵Wstęp wolny🎵
📌Obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń): ksajniak@cochranpianocompetition.com
(Max. ilość dzieci w grupie – 10 osób)
📌Gdzie: w siedzibie fundacji Julian Cochran Foundation na I piętrze Hali Koszyki
📌Czas trwania zajęć: 35 minut

.

Spektakl lalkowy: O smoku Obiboku

Król nie ma następcy tronu. Smok nie chce zjeść królewny z którą w dodatku się przyjaźni! Czy szewc nadworny zostanie następną tronu?

Zapraszamy serdecznie na spektakl animacyjny

Start: 15:30
WSTĘP WOLNY

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwykła Matka
Zwykła Matka
2 lat temu

Mnóstwo propozycji!!! następnym razem jak będe na targach ksiązki na Narodowym to zejdę na te plażę 🙂