25 Lip

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj sobotę i niedzielę z dzieckiem (28-29 lipca)

zaplanuj sobotę i niedzielę z dzieckiem w stolicy - najciekawsze wydarzenia i atrakcje dla dzieci

Co prawda my wyruszyliśmy odkrywać województwo zachodniopomorskie i zbierać materiały do Mistrzostw Blogerów, ale przecież nie zostawię Was bez Weekendowej Zajawki! 🙂

Łapcie ją zatem, planujcie sobotę i niedzielę i bawcie się wspaniale!

Korzystasz? Daj lajka, poszeruj, zrób mi dzień ?

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

S O B O T A 

Zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego z przewodnikiem z Aktywni+

Grupa Aktywni+ ma zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić na zwiedzanie ekspozycji plenerowej Muzeum Wojska Polskiego w ramach Podróży Historyczno-Militarnych; jest to projekt autorski pasjonata historii i militariów oraz redaktora czasopism Wojsko Technika oraz Wojsko i Technika Historia Mateusza Zielonki.

Będę towarzyszył Państwu w zależności od potrzeb, pytań i zainteresowania od 1,5 do 2,5 godziny.

Tematyka
W czasie trwania zwiedzania główną poruszaną przeze mnie tematyką będzie historia Wojska Polskiego w XX wieku i jego dział, samolotów i wozów bojowych w odniesieniu do znajdujących się na terenie muzeum eksponatów. Postaram się przedstawić państwu wiele ciekawostek z nią związanych i ożywić te z pozoru martwe, stalowe potwory, a także zaprezentować często niezwykłą historię ich oraz obsługujących ich ludzi, a także obalić wiele narosłych wokół nich mitów i przedstawić prawdziwe fakty. Więcej szczegółów postaram się przedstawić już wkrótce na moim fanpage’u (https://www.facebook.com/PodrozeHistorycznoMilitarne/)
oraz grupie na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/146943796107085/).

.

Interaktywne spacery rodzinne

Zapraszamy na Interaktywne Spacery Rodzinne na podstawie Warszawskich Legend !! W każdą sobotę i niedzielę od 23 czerwca do 2 września

Program zadania będzie przygotowany dla rodzin z dziećmi do lat 10 również dla posiadaczy karty Młodego Warszawiaka i Karty Warszawiaka. Program obejmuje:
3 spacery dotyczące legend związanych z Warszawą w tym z warszawską Syrenką oraz rzeką Wisłą

12:00 ” Legenda o Warszawskiej Syrence”
14:00 „Legenda o Złotej Kaczce”
16:00 „Legenda o Warsie i Sawie”

Start każdego spaceru z Warszawskiej Strefy Rodziny ul. Stara 4

.

VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Już 29 lipca zapraszamy na VI edycję Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, największą na świecie imprezę dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych ze wszystkich kontynentów. Udział w niej weźmie 28 drużyn z domów dziecka z całego świata, m.in. z Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Jordanii, Palestyny, Egiptu, Nepalu, Niemiec, Rosji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Estonii, Węgier, Serbii, Ukrainy i Belgii oraz Polski, która bronić będzie tytułu II Wicemistrzów Świata.

Podczas turnieju odbędzie się również wielki piknik sportowy, na którym na kibiców będzie czekać wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali niespodzianki zarówno dla najmłodszych (m.in. gry i zabawy prowadzone przez animatorów) jak i starszych kibiców, na których czekać będzie Strefa Gwiazd, w której będzie można zdobyć autograf piłkarzy, m.in. Maniche, Sebastiana Mili, Dariusza Dziekanowskiego, Franka Verlaata, Tomasza Kłosa, Radosława Gilewicza, Jacka Krzynówka i gwiazd biorących udział w meczu Wielki Rewanż! Mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet!

Program wydarzenia – niedziela 29 lipca:

14.00 – 14.30 Mecz o III miejsce
14.30 – 15.00 Finał Mistrzostw Świata
16.00 – 17.00 Wielki Rewanż! Mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet

WSTĘP WOLNY

Na kibiców czekają najprawdziwsze piłkarskie emocje, których z pewnością nie zabraknie! Dla uczestników to nie tylko szansa na realizację najskrytszych marzeń, ale też na lepszy start w dorosłość. Możliwość spotkania rówieśników z całego świata i walka o tytuł Mistrza świata to dla dzieci z domów dziecka nie tylko świetna zabawa, ale również powód do dumy z reprezentowania swojego kraju. Przybywajcie tłumnie i przekonajcie się na własne oczy, jaka siła ducha drzemie w młodych piłkarzach!

.

Serwus Ferajno, w niedzielę 29 lipca zapraszamy na klawe popołudnie na Starówce! Czyli rodzinny piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 🙂

Program:

13:30 – 15:30 Tworzenie zabawek
Coś dla miłośników majsterkowania w każdym wieku. Aby samemu zrobić zabawkę, nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczą dwie ręce i trochę chęci!

13:30 – 15:30 Stare gry i zabawy podwórkowe.
Pamiętacie grę w gumę, kapsle czy państwa-miasta? Dziś większość dzieci zna je tylko z opowiadań. Spróbujmy je sobie przypomnieć!

15:30 Spektakl „Baba Dżaga”
Współczesna opowieść oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do dziwnej leśniczówki. Zostają złapani przez starą Wiedźmę, która mówi, że jest Babą Jagą. Dzieci nie mogą w to uwierzyć… Przecież takie rzeczy zdarzają się tylko w bajkach! Jaś i Gosia mogą być zjedzeni na obiad tylko dlatego, że Baba Jaga nie lubi ludzi. Dzieci starają się przekonać staruchę, że może się zmienić, że jest wyjątkowa i ma na pewno różne talenty, które zostaną docenione. Zatem Baba Jaga próbuje swoich sił jako artysta malarz, modelka, piosenkarka. Kim zostanie Baba Jaga? Zobaczcie sami!

16:00 – 18:00 Warsztaty cyrkowe.
Szczudła, żonglowanie, bańki mydlane – cyrk uczy zręczności i wyobraźni. A przede wszystkim to mnóstwo śmiechu i zabawy!

16:00 – 18:00 Rodzinne gotowanie
Zapraszamy do wspólnego stołu. Przygotowywanie posiłków to jeden z najlepszych sposobów na integrację, rozmowy i poczucie wspólnoty.

Przez całe popołudnie dla uczestników dostępna będzie także wypożyczalnia sprzętu do piknikowania, gier planszowych i książek. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Spotykamy się w niedzielę 29 lipca o godz.13:30 przy placu zabaw na terenie Ogniska „Starówka” (ul. Stara 4, wejście od parku fontann multimedialnych)

Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!

.

Sensoplastyka® – miejska plaża

Jeśli zostajecie na weekend w Warszawie koniecznie wpadnijcie na MIEJSKĄ PLAŻĘ 28 lipca w Akademia Harmonika. Przed nami kolejne rodzinne spotkanie z Sensoplastyką® . Tym razem przeniesiemy się na słoneczną plażę, zrobimy babki z „piasku”, zbudujemy zamek, posłuchamy szumu fal, pozbieramy muszelki… Będziemy chlapać się i pluskać oraz łowić kolorowe rybki!! Po kreatywnej zabawie czekać na Was będzie arbuzowe orzeźwienie!

Koniecznie zabierzcie ze sobą coś na przebranie (dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych), mały ręcznik i mokre chusteczki! W planach jak zawsze kreatywne LEGALNE brudzenie!

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona‼

ZAPISY I MIEJSCE ZAJĘĆ
Akademia Harmonika ul. Malborska 41
budynek Domoteki obok IKEA Targówek
502 296 085
kontakt@akademiaharmonika.pl

.

Gra terenowa „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Od 8.04 i w każdy weekend będziecie mogli bawić się w naszym ZOO w ?‍♂?‍♀poszukiwaczy i ?zdobywców. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w grze terenowej ?”Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
Wystarczy:
? odebrać w Punkcie Obsługi Klienta specjalnie dla Was przygotowaną ?mapkę i odznakę „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? ruszyć na poszukiwania ? 7 drewnianych budek, oznaczonych logotypem „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? odcisnąć na mapce „zwierzakowe” pieczątki, które znajdziecie w budkach.
Ale to nie wszystko…, zdobądźcie wszystkie pieczątki i sięgnijcie po ? nagrody. Aby je zgarnąć weżcie udział w internetowym ? quizie umieszczonym na stronie: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl
Do wygrania są zestawy upominków od:
? Warszawskiego ZOO i od partnera gry, firmy ? Bio-Gen.

Regulamin gry jest dostępny w Punkcie Obsługi Klienta Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i na stronie internetowej quizu: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl

DLA KOGO: dla wszystkich tych, którzy uwielbiają poszukiwania i zagadki, a także chcieliby dowiedzieć się trochę więcej o naszych zwierzakach.
KIEDY: od 8.04 w weekendy i święta do 28.10.2018 roku
GDZIE: Warszawskie ZOO – wejście od strony Ratuszowej i Punkt Obsługi Klienta
ORGANIZATOR: Warszawskie ZOO, firma Bio-Gen

DO UDZIAŁU W GRZE upoważniają:
bilet wstępu do Warszawskiego ZOO, mapka i odznaka (do odbioru w POK).

Warunkiem uczestnictwa w grze jest zakup biletów wstępu do Warszawskiego ZOO

.

Rodzinne rysowanie w lipcu

Twórcza zabawa dla całych rodzin! Nie trzeba być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań. Na zajęciach panuje kameralna atmosfera, wspólnie ćwiczymy uważną obserwację oraz poznajemy różne techniki rysunkowe. Naszymi modelami są rzeczy warszawskie – rzeźby, obrazy, medale i inne przedmioty. Zachęcamy opiekunów do wzięcia udziału w zajęciach razem z dziećmi. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

W lipcu będziemy szkicować kamienne dekoracje rzeźbiarskie pochodzące z budowli warszawskich, wśród nich delfina wyłowionego z Wisły na początku XX wieku oraz konny rydwan, który zdobił gmach Teatru Wielkiego!

☞ Kiedy: czwarta sobota miesiąca w godz. 11.00-12.00
☞ Dla kogo: rodziny z dziećmi
☞ Wstęp: 10 zł
☞ Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

.

Dzień Familijny z Grami Planszowymi

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszych spotkań z Grami Planszowymi, tym razem oprócz różnych gier w które będą mogli Państwo zagrać, prowadzone będą eliminacje w grach IceCool 12:00 – 13:00, oraz Carcassonne 13:15 – 15:00. Zapisy Prowadzone są pod adres email: jarekbudnicki100@gmail.com.
Przy sprzyjających warunkach pogodowych zapraszamy pod grzybek szachowy, natomiast jeżeli warunki pogodowe pokrzyżują nam plany impreza zostanie przeniesiona na Pawilon rekreacyjno-sportowy.

.

Zaczytana sobota

Zapraszamy do spędzenia zaczytanej soboty- 28 lipca,
Atrakcje:
??▶️ Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak z Mam Teatr poczytają dzieciom bajki
??▶️ grafik Adam Fatyga stworzy zaczytaną ławkę nawiązująca do tegorocznych obchodów 100-lecia niepodległości Polski
??▶ spektakl Pana Teatrzyka, Pan Teatrzyk ♥
??▶️krótki warsztat z bajkoterapii – wspaniałego narzędzia edukacyjnego przeprowadzony przez Michał Stępień z Zaczytani, który pokaże jak korzystać z tego narzędzia, aby edukować i budować z dziećmi relacje oparte na bliskości i zrozumieniu
??▶️ jedna z ostatnich okazji, żeby zobaczyć wystawę zaczytanych ławek przed PKiN
??▶️najmłodsi będą mogli stworzyć własne mini zaczytane ławki
?▶️ każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce
?▶️dodatkowo szykujemy wiele zabaw i atrakcji dla dzieci ♥

Spędźmy wspólnie tę piękną, letnią, zaczytaną sobotę:) Zapraszamy!

???⭐️??▶️⭐️??⚡️✨

.

Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0-5 lat | wakacje 2018

Smykowizje | miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat, 07—08/2018

Zapisy są związane z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna i łączą się z akceptacją regulaminu Wydarzenia

zbiórka w holu U–jazdowskiego

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
godz. 11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)

Obowiązują zapisy, wyłącznie drogą mailową: info@u-jazdowski.pl
Informacje udzielane są również telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

.

Lato w Nowym

W czasie wakacji przestrzeń teatru oraz podwórko przy ulicy Madalińskiego będzie otwarte dla wszystkich. Nie ogłaszamy sezonu ogórkowego, wręcz odwrotnie wraz z Wars i Sawa w Nowym oraz Pardon, To Tu otwieramy sezon letni.
Jednym z głównych wydarzeń programu będzie prezentacja młodej polskiej sceny muzycznej.

W programie m.in.:
– koncerty i potańcówki pod chmurką
– wieczorne pokazy filmowe
– poranki filmowe dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Kino Dzieci
– joga na placu z YOGA House Warsaw Centrum & Gdańsk Wrzeszcz
– warsztaty dla dzieci i dorosłych | gry podwórkowe Sowaliska
– 7 edycja Festiwalu Instalakcje pod opieką kuratorską Wojciecha Blecharza
– Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych | Ewa Maria Śmigielska Wobec
– Koncerty Pardon, To Tu

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny z wyjątkiem koncertów Pardon To Tu.

.

6. Wakacje w kinie Praha

? 6. edycja Wakacji w Kinie Praha od 25 czerwca do 31 sierpnia! ?Bo wakacje są od tego, żeby bawić się na całego! Ta dewiza będzie nam przyświecać codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ w Kinie Praha startuje 6. edycja Wakacji w Kinie Praha dla najmłodszych! Będzie dużo śmiechu i zabawy. Od godz. 10:00 do 13:00 dzieciaki przejmują stery i bawią się w najlepsze – najpierw w sali kinowej, na najnowszych produkcjach filmowych, a następnie w holu kina podczas warsztatów plastycznych, edukacyjnych, filmowych, teatralnych i jakich tylko podpowie dziecięca wyobraźnia! Te wakacje będą super!

___
Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 odbywać się będą poranne projekcje bajek połączone z różnorodnymi warsztatami. W programie m.in.: „Odlotowy nielot”, „Uprowadzona księżniczka” (22.06), „Dość” (22.06), „Kuba Guzik” (29.06) „Iniemamocni 2” (13.07), „Co w trawie piszczy” (20.07), „Książę Czaruś” (27.07), „Moja żyrafa” (27.07), „Ant-Man i Osa” (3.08), „Młodzi Tytani: Akcja! Film”(10.08), „Patryk” (10.08), „Krzysiu, gdzie jesteś?”(17.08), „Niesamowita historia Wielkiej Gruszki” (17.08). Po projekcjach bajek i filmów familijnych zapraszamy na udział w fascynujących warsztatach

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona!

➡REZERWACJE:⬅
Dział Edukacji Filmowej
tel.: (22) 343 03 02
tel.: (+48) 608 295 015 (czynny w godz. 9:00 – 17:00)
e-mail: edukacja@kinopraha.pl

.

Letnie Warsztaty Artystyczne dla dzieci

LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI 5-12 LAT
Projekt umożliwi dzieciom bezpłatne (bez zapisów) uczestnictwo w różnorodnych zajęciach. Pozwoli im na poszerzanie zainteresowań poprzez zapoznanie się z poszczególnymi dziedzinami sztuki.

Warsztaty taneczne, plastyczne, muzyczne, cyrkowe
Każda sobota, godz. 12-14 (do końca września)
Park Sielecki (wejście od ulicy Jazgarzewskiej)

wstęp wolny!

W razie niepogody warsztaty przeniesione do Teatru Baza (ul.Podchorążych 39).
Kontakt: 510-053-140

.

Bajki dla dzieci przez całe wakacje – „Baba Dżaga”

W wakacje zapraszamy na rodzinne spotkania z teatrem, czyli bajki dla dzieci grane w plenerze – w Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie.

Spektakl “Baba Dżaga” odbędzie się 28 lipca o godz. 17.00, jako czwarty z cyklu bezpłatnego “Bajkowego Piaseczna”.

„BABA DŻAGA” Marcina Pałasza to współczesna opowieść oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. Wędrując przez las rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci orientują się, że mogą być zjedzeni na obiad. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo oni jej nie lubią. Dzieci namawiają staruchę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa. Baba Jaga próbuje swoich sił jako artysta malarz, modelka, piosenkarka. W końcu znajdują dla Baby Jagi zajęcie. Będzie raperem. Uczą ją tańczyć, wymyślają piosenkę i pseudonim artystyczny – Baba Dżaga. Bajka jest napisana współczesnym językiem. Pełna humoru opowieść jest bardzo popularna wśród dzieci. Historia ta uczy dzieci, żeby w każdym człowieku dostrzegać dobre i piękne rzeczy.

Spektakle, przy dofinansowaniu ze środków Gminy Piaseczno, gra Teatr Baza. Udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

.

Jak smakuje sztuka? – Dla rodzin z dziećmi 5–10 lat -lipiec

{Jak smakuje sztuka?}
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat

druga i czwarta sobota miesiąca

14/07, 12:00
28/07, 12:00

Wstęp bezpłatny, po uprzednim potwierdzeniu obecności

Zapisy i informacje
info@u-jazdowski.pl
tel: + 48 22 628 12 71 wew. 135

Zbiórka w holu U–jazdowskiego
➡28/07, 12:00

„Od widelca do grzebienia” 
Podczas warsztatów zastanowimy się nad różnicami między malarstwem przedstawiającym/figuratywnym, a nie przedstawiającym/niefiguratywnym. Które z nich daje większą przestrzeń do własnej interpretacji? Na ile sposobów można pokazać ten sam przedmiot? Dzięki specjalnie zaprojektowanym ćwiczeniom podejmiemy próbę odpowiedzi na pytanie do jakiego momentu jesteśmy w stanie rozpoznać rzecz, znaną nam dobrze z życia codziennego, jak np. widelec lub grzebień.

.

„Gra terenowa „Nad Jeziorkiem Czerniakowskim”

Jeziorko Czerniakowskie to skarb Mokotowa ale i całej Warszawy. Jako największy zbiornik wody w stolicy, stanowi oazę dla bioróżnorodności gatunkowej środowiska miejskiego. Wykorzystując elementy ścieżki dla Jeziorka Czerniakowskiego, zapraszamy rodziny na edukacyjną grę przestrzenną, w trakcie której najmłodsi uczestnicy poznają zwyczaje pobliskich mieszkańców – m.in. jaszczurkę „zwinkę”, która kocha słońce, puszystą wiewiórkę, znaną z akrobatycznych skosów, a może nawet kolczastego jeża, który… zamiast jabłka zjada larwy i owady.

.

Jacek I Placek na tropie księżyca

odzinny spektakl muzyczny Teatru Muzycznego w Toruniu.

Dwaj krnąbrni bracia bliźniacy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. Ruszą w pełną przygód podróż, podczas której będą musieli stawić czoła różnym przeciwnością losu. Historia oparta jest na motywach powieści O dwóch takich, co ukradli księżyc Kornela Makuszyńskiego oraz piosenkach Lady Pank, z płyty o tym samym tytule. Zespół rockowy grający na żywo przeboje takie, jak Marchewkowe Pole, niezwykłe kostiumy, intrygujące postaci – to wszystko w familijnej opowieści o dojrzewaniu i o tym, że poszukując szczęścia możemy nie dostrzec go tuż obok.

.

Potańcówki przy Fontannie 2018

POTAŃCÓWKI PRZY FONTANNIE

Piosenki Mieczysława Fogga i nie tylko

Multimedialny Park Fontann
30 czerwca – 28 lipca 2018
Zapraszamy w soboty od godziny 19:00

Link do spotu promocyjnego:

Początek wakacji w Multimedialnym Parku Fontann zapowiada się bardzo tanecznie. Stołeczna Estrada już od kilku lat zaprasza warszawiaków do tańca. W tym roku czeka na Was kilka muzycznych niespodzianek.

W pięć letnich, sobotnich wieczorów porwą nas do tańca muzycy, którzy w trakcie koncertów na żywo zaprezentują klimaty niezapomnianych warszawskich szlagierów. Nie zabraknie też okazji do tańca dla miłośników anti-age music, folku, popu czy uwielbianego przez wszystkich rock’n’roll’a. Publiczność rozgrzeją również DJ-e, a profesjonalni tancerze nauczą kroków i zachęcą do wspólnej zabawy nawet nieczęstych bywalców parkietu.

Drewniany podest oraz scena stanęły już w samym sercu Podzamcza, gdzie czekają na sobotni wieczór. W Multimedialnym Parku Fontann na pewno nie musimy martwić się o frekwencję. Od wielu lat jest to dla warszawiaków i gości stolicy źródło relaksu i ukojenia oraz niezwykłych wrażeń zapewnianych przez cotygodniowe multimedialne show, w tym roku pt. „Książę Niedźwiedź”. Widzowie spektaklu z chęcią korzystają również z muzycznego repertuaru Potańcówek przy Fontannie.

.

N I E D Z I E L A

Festiwal Słodkości Świata

Kochasz słodycze?
Ten festiwal jest właśnie dla Ciebie!
W tym dniu nie ma wyrzutów sumienia 🙂

Zapraszamy już 29 lipca 2018r. na Stadion Legii Warszawa od godziny 11 do 18 na jedyny taki Festiwal Słodkości Świata! ❤️

Będzie można spróbować deserów na zimno i ciepło. Nie zabraknie polskich, tradycyjnych ciast jak i orientalnych smakołyków ?
Francuskie ciasta, tureckie baklawy, chałwy, amerykańskie donuty jak i wiele innych ? Będzie słodko ♥

.

Nagroda Liry(Oaks) i Derby Arabskie

Zapraszamy gorąco w niedzielę 29 lipca na Tor Służewiec.
W tym dniu zaplanowano aż 10 gonitw.

Głównymi wyścigami dnia będzie gonitwa Liry(Oaks) oraz Derby Arabskie.

.

Wycieczka „Warszawski Dzień”

Jedyna taka multiwycieczka w stolicy! Trzy współpracujące ze sobą typowo warszawskie miejsca, przestrzenie, wydarzenia, firmy i historie! Poczuj Warszawę bardziej – miej po prostu „Warszawski Dzień”!
Deyna, Brychczy, Boruc, Pazdan pasja, duma, waleczność, Żyleta, emocje, kibice, i… Ty. Odwiedź Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i stwórz swoją historię w tym wyjątkowym miejscu! Spędź czas na najsławniejszej i najgłośniejszej trybunie kibiców Legii Warszawa – „Żylecie”. Zrób zdjęcie przy ławkach rezerwowych, zobacz skąd piłkarze wychodzą na murawę oraz poznaj „Galerię Mistrzów”. Odwiedź piłkarską szatnię i zobacz strefę pracy dziennikarzy.

Potem wsiądź do retro Nysy 522 i zmień sposób patrzenia na Warszawę z okien zabytkowego samochodu. Charakterystyczny warkot silnika, układ siedzeń sprzyjający integracji pasażerów i warszawskie anegdoty umilą czas podczas przejazdu. Adventure Warsaw to po prostu organizacja przygód w Warszawie – nie ma nudy, musi się dziać!

Prestiżowe gonitwy, niepowtarzalna atmosfera, przyroda i architektura sprawiają, że Tor Wyścigów Konnych Służewiec

to jeden z najpiękniejszych torów na świecie. Zaprojektowany w dwudziestoleciu międzywojennym przez wybitnego architekta II Rzeczpospolitej Zygmunta Plater-Zyberka został otwarty w czerwcu 1939 roku. Spędź kilka chwili z dala od wielkomiejskiego zgiełku, odpocznij, i równocześnie przeżyj sportowe emocje związane z rywalizacją dżokejów i koni na torze.

Program wycieczki:
11:55 – początek wycieczki – zbiórka gości pod herbem, przy recepcji głównej stadionu Legii Warszawa

12:00 – 13:30 – zwiedzanie Stadionu Miejskiego z przewodnikiem (Legia Warszawa)

13:30 – 14:30 – przejazd zabytkową Nysą 522 po Warszawie ze stadionu Legii Warszawa na Tor Wyścigów Konnych Służewiec (Adventure Warsaw)

14:30 – pozostawienie gości na torze i udział w dniu wyścigowym (Tor Wyścigów Konnych Służewiec) – zakończenie wycieczki (goście spędzają dowolny czas na torze)

Czas trwania: minimum 3 godziny

.

Familijne kino wakacyjne

Zapraszamy na relaks i wspólne oglądanie filmów familijnych.

Przez całe wakacje, w każdą niedzielę o godzinie 16:00 będziemy wyświetlać dla Was bajki dla całej rodziny.

Wstęp na plener kinowy jest bezpłatny, tak jak miejsca na leżakach.

Repertuar:
22.07 – Szeregowiec Dolot
29.07 – Zakochany Wilczek

Zapraszamy! 🙂

PGE Narodowy
aleja Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

.

Oprowadzanie Lusi po wystawie „Bestia, bóg i linia”

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Bestia, bóg i linia”, które poprowadzi Lusia, najmłodsza redaktorka „Przekroju”.

Jej przemyślenia i bon moty publikowane są w kwartalniku od kiedy skończyła 3 lata. Pięcioletnia mistrzyni ciętej riposty podzieli się z małymi i dorosłymi dziećmi nie tylko wiedzą, ale też opinią. Zapraszamy przede wszystkim dzieci (towarzystwo dorosłych opcjonalne). Omówimy najnowszą wystawę w Muzeum nad Wisłą językiem wolnym od „dyskursu” i „narracji” – będzie o sztuce wprost, szczerze i zapewne krótko!

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

.

Podwieczorki Teatralne dla Dzieci w Parku Znicza

Podwieczorki Teatralne dla dzieci to cykl przedstawień artystycznych organizowanych w Parku Znicza w ramach budżetu partycypacyjnego.
Przedstawienia będą odbywać się w każdą niedzielę od 24 czerwca do 26 sierpnia o godzinie 15:00.

.

Kino dla dzieci na placu Europejskim

Spraw, by wakacje Twojego dziecka były wyjątkowe! Najmłodszych gości placu Europejskiego zapraszamy na bajkowe seanse w niedzielne popołudnia. #KinoQLEDTV

⌚ 16:00
? Wakacyjny rozkład jazdy:
22.07 Balerina
29.07 Munio Strażnik Księżyca
05.08 Artur i Minimki 3
12.08 Astro Boy
19.08 Małpy w kosmosie
26.08 Pszczółka Maja (film 2014)
02.09 Paddington

Organizatorem jest firma Ghelamco Poland. Partnerem kina dla dzieci jest Samsung. W razie niesprzyjającej pogody, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seansu.

.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o