Weekendowa Zajawka – zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 12-13 maja

wydarzenia dla dzieci w warszawie - najlepsze zestawienie znajdziecie na blogu parentingowym Moi Mili

Dzień dobry majowo!
Fajnie, że już ciepło i wiosna, co? Od razu jakoś lepiej się wstaje o świecie (wiadomo – dzieci :P). I kawa lepiej smakuje. I więcej się chce! Jeśli i Wy tak macie, z pewnością ucieszy Was dzisiejsza Weekendowa Zajawka – sporo ciekawych wydarzeń w plenerze i nie tylko. Są pikniki, rycerski turniej, koncerty i teatrzyki. Jest sport i sztuka, i… a, zresztą – przekonajcie się sami, co jeszcze!
Zanim zajmiecie się planowanie – dajcie serducho i udostępnijcie dalej, ok?
.
.
Pięknego weekend, Moi Mili!
.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Wydarzenia dla dzieci w warszawie:

S O B O T A

Piknik Rodzinny – 12 i 13 maja – Agrykola Dzieciom

ZAPRASZAMY W TEN WEEKEND WSZYSTKICH,
a szczególnie rodziny z dziećmi do Parku Agrykola na wspólne piknikowanie.

*** W planie imprezy ZA DARMO wiele atrakcji dla najmłodszych:
– warsztaty florystyczne
– warsztaty plastyczne
– warsztaty muzyczne
– warsztaty techniczne
– malowanie “graffiti”

*** Na piknikowej scenie odbędą się:
– występ teatru dla dzieci
– występ chóru
– pokazy tańca dla dzieci
– koncert z muzyką na żywo
– czytanie wierszy i bajek dla najmłodszych

Dla głodnych i spragnionych również niczego nie zabraknie. Na terenie pikniku będzie można usiąść przy stole i zjeść grillowane przysmaki, napić się świeżej lemoniady, kawy czy zjeść lody.

.

LABA w parku naukowym

Planujemy wybudować koło naszego domku kilka eksponatów/gier naukowych m.in. kalejdoskop, wahadło, gra z dużą kostką, rurociąg, maszyna Goldberga. Do grupy budujących będzie mógł dołączyć każdy: dorośli, dzieci, rodziny. Eksponaty pozostaną na Jazdowie i będą służyć odwiedzającym. Warsztat ma jednak na celu zachęcenie uczestników festiwalu do samodzielnych prób budowania podobnych gier w domu…

O festiwalu:

“Festival Laba
All is one – czyli wszytko jedno

Spotkaliśmy się i okazało się, że jest nam ze sobą po drodze. My, czyli kwartalnik „Przekrój” i Otwarty Jazdów, zapraszamy na Labę, święto czasu wolnego.
Chcemy stworzyć przestrzeń do spotkania. W środku miasta, ale na trawie i pod drzewami. Blisko tego, czym żyjemy na co dzień, ale i blisko natury. W innych okolicznościach niż zwykle, bez pośpiechu i bez założonej listy celów do osiągnięcia. Wierzymy w siłę bezpośrednich relacji, wartość zabawy i swobodnego eksperymentowania. Bez presji czasu.
Będziemy razem czytać i uprawiać ogródek, medytować i tańczyć, dyskutować i spacerować, gotować i budować. Albo po prostu jeść, słuchać muzyki i się uśmiechać. Wystawiać twarze do słońca albo okrywać się kocami. Boso albo w butach, jak kto woli. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Taka Laba.”

Wstęp wolny

Uwaga: na teren osiedla Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Najlepiej przyjedźcie komunikacją miejską lub rowerem.

.

Czytaj, podróżuj, odkrywaj – IX PRAGnienie CzytaniA

Wielkimi krokami zbliża się IX edycja plenerowego festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA. W tym roku spotkamy się 12 maja w godz.12:00-18:00 w Parku nad Balatonem (Gocław), a tematem tegorocznej edycji jest hasło: “Czytaj, podróżuj, odkrywaj”.
Podczas festiwalu swoje programy artystyczne zaprezentują dzieci i młodzież z placówek oświatowych, odbędą się spotkania z podróżnikami, kiermasze książek i animacje dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

.

X Turniej Rycerski w Czersku

.

Zalicz glebę – Gleboznawstwo dla dzieci

Jedni rolnicy szukają żony, my natomiast przekopiemy kilka miejsc w poszukiwaniu gleby. Rolnicze laboratorium otworzy się na przedziwny mikrokosmos. Zapraszamy na wspólne poszukiwanie ? oraz odkrywanie? tajemnic gleby.

✏Zapisy pod poniższymi linkami ⬇️ lub telefonicznie ☎️: 530-919-286

?Mały rolnik: 5-8 lat; czas 10.00-11.30;
?Duży rolnik: 9-12 lat; czas 12.00-14.00;
?Rolnik zaawansowany: 13 – 17 lat, czas: 14:00 – 16:00;

Koszt: 70 zł

Opłać udział na podany poniżej nr konta:
64114010100000515853001010
Odbiorca: Pracownia KartON
Tytuł przelewu: Zajęcia dla dzieci – za [imię i nazwisko dziecka]

?Zajęcia w plenerze!?
Zbiórka każdej z grup o wskazanej godzinie pod Pomnikiem Tysiąclecia Jazdy Polskiej (skrzyżowanie Trasy Łazienkowskiej i ul.Waryńskiego, na skraju Pola Mokotowskiego). W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych przeniesiemy się do sali AIP Politechnika Warszawska, ul. Noakowskiego 18/20 klatka C. O wszelkich zmianach miejsca zbiórki będziemy informować dzień przed zajęciami, w razie potrzeby telefonicznie.

Sprawdzimy, ile wody mieści się w glebie? Dowiemy się, jak ocenić poziom jej zanieczyszczenia? Ocenimy stan gleby. Zastanowimy się jak nawozić ziemię oraz skąd się biorą nawozy? Przeanalizujemy czy nawozy szkodzą naszemu zdrowiu oraz jak wpływają na jakość jedzenia, które trafia na nasze talerze. Odpowiemy sobie na pytanie: dlaczego wypalanie chwastów to najbardziej bezsensowny sposób działania?
.

MAŁA WISŁA

Fundacja Ja Wisła zaprasza na nowy projekt dla ludzi z dziećmi terenowymi. Kameralne sobotnie miniwyprawy dla małych nóżek nad Wisłą w Warszawie. Trasy: 1-2 kilometry. Baza w fajnym miejscu z wikliną, w namiocie lub w zbudowanym szałasie. Czas na karimacie, na trawie, na pniu zwalonego drzewa. Pieczenie chlebka na ognisku, zbieranie patyczków bobrowych i muszli nad wodą, puszczanie łódeczek z kory.
Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

W każdą sobotę w godz.11:00 – 14:00.

28 kwietnia: Gruba Kaśka / Mokotów
5 maja: Wilcza Wyspa / Praga Północ
12 maja: Łacha Buczynek / Tarchomin
19 maja: Półwysep Szczeżui / Mokotów
26 maja: Archipelag Wiślany / Wilanów
2 czerwca: Wiklinowa Zatoka / Praga Południe
9 czerwca: Kępa Potocka / Bielany
16 czerwca: Łacha Żerańska / Białołęka
23 czerwca: Jezioro Łacha / Józefów
30 czerwca: Mała Plaża na Siekierkach / Mokotów

Bilet: 12 zł.
Dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Informacje i zapisy: fundacja@jawisla.pl, 508 328 803
Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

CookUp rodzinnie: zdrowy slow food

Zapraszamy Was na kolejne, rodzinne gotowanie w CookUp. Tym razem tematem zajęć będzie roślinny fast food, czyli uwielbiane przez dzieciaki potrawy w zupełnie nowej, zdrowej odsłonie.

Przewodnikiem po temacie będzie Dorota Mrówka, mama Hani, szefowa kultowego, roślinnego Think Love Juices. Na zajęciach Rodzice wraz z Dzieciakami wspólnie przygotują fast foodowe klasyki w roślinnej wersji.

W programie:
– pizza z kalafiora z pieczonymi batatami i sezonowymi warzywami
– jaglany burger z pieczoną marchewką w pszennej bułce z buraczanym hummusem
– gryczane batony z daktylami, śliwkami, orzechami włoskimi i karobem

Spotkanie zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań w formie rodzinnego lunchu. Na warsztatach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz sezonowa lemoniada.

UWAGA! W zajęciach udział biorą zarówno dzieci jak i rodzice. Program zajęć przygotowany został w formie wspólnego gotowania. Rodzice uczestniczą w zajęciach. Na jednym, rodzinnym stanowisku pracować mogą 3 osoby (1 dorosły + 2 dzieci lub 2 dorosłych + 1 dziecko). Kupując bilet na warsztaty należy wpisać ilość kupowanych stanowisk.

Cena: 350 zł/stanowisko
Początek godzina: 11:00
Czas trwania: ok 2-3 godz.
Prowadzący: Dorota Mrówka

.

Wiosna w Skaryszaku – spacer botaniczny

Kwitnące bzy czarne, wielkie łopiany i zupełnie małe szczawiki, fioletowe kwiaty żywokostów, a może już nadbrzeżne uczepy i pierwsze koszyczki krwawników? Kto wie, co spotkamy w parku Skaryszewskim w połowie maja…

Mamy wyjątkowy rok, w którym wegetacja szaleje. Same jesteśmy ciekawe, co uda nam się wpólnie znaleźć i rozpoznać w najzieleńszym i najdzikszym warszawskim parku.

Chodźcie odkrywać z nami!

Spotykamy się przy wejściu do parku od strony ronda Waszyngtona 12.05 (sobota) o godz. 11.

Cena spaceru to 25 zł/osoba. Obowiązują zapisy mailowe: meadladykm@gmail.com
Liczba miejsc jest ograniczona.

.

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci / 12.05.2018

MeloKoncert to muzyczne Ok. 40 minutowe spotkanie z muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na instrumentach i słuchaniem muzyki.

To koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.

DATA: sobota 12.maja 2018 o godzinie 10:00 lub 11:15
MIEJSCE: SpikuSpik Café&Club Warszawa ul. Floriańska 6/9

.

Teatrzaki – Najmłodsze nutki

Warsztaty teatralne dla dzieci od 1,5 roku życia.

Celem warsztatów jest rozwój wyobraźni dziecka, poznawanie i komunikowanie emocji, pobudzenie aparatu artykulacyjnego, budowanie relacji dziecko-grupa, nauka rozumienia i wykonywania poleceń, przygotowanie dziecka do późniejszej edukacji i budowania wartościowych relacji w grupie rówieśniczej. Poprzez proste zadania aktorskie, muzykę, ruch, pantomimę i pracę z lalkami dziecko uczy się radzić z lękiem przed występowaniem na forum, buduje poczucie pewności siebie, rozwija wyobraźnię i fantazję.

Dzieci 1,5-2,5 lat: 10.00-11.00
Dzieci 2,5-3,5 lat: 11.00-12.00

Wstęp wolny,
zapisy: info@bok-filia.eu

W treści maila prosimy podać : imię, nazwisko uczestników i telefon kontaktowy do rodziców / opiekunów.

.

Bezpieczne miasteczko LEGO® w Galerii Północnej

Galeria Północna po raz kolejny udowadnia, że naukę najlepiej połączyć z dobrą zabawą! W dniach 7-20 maja wspólnie z marką LEGO® zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie, który pozwoli rozszerzyć wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa. „Bezpieczne miasteczko LEGO®” to strefa animacji połączona z warsztatami edukacyjnymi dla dzieci. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Co należy zrobić w razie wypadku? Do kogo zwrócić się po pomoc w niebezpiecznych sytuacjach? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań związanych z bezpieczeństwem w mieście czekają na uczestników zabawy w Galerii Północnej!

„Bezpieczne miasteczko LEGO®” pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze, wprowadzi podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz nauczy poprawnego reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. Interaktywne warsztaty pomogą przyswoić cenną wiedzę, a zabawa klockami LEGO® pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Doświadczeni animatorzy będą służyli swoją pomocą oraz zapewnią uczestnikom rozrywkę dostosowana do ich wieku i możliwości. „Bezpieczne miasteczko LEGO®” w Galerii Północnej to szereg atrakcji, dostępnych dla dzieci już od 18 miesiąca życia.

.

Baśnie afrykańskie. Opowieści z różnych stron świata.

Usłyszycie historię pewnej smutnej czarownicy, strasznego ducha i
odważnych dzieci, a także dowiecie się co robili ludzie w czasach,
kiedy niebo było całkiem nisko…

Opowieści z oprawą muzyczną oraz warsztaty plastyczne poprowadzą: Szymon Góralczyk i Katarzyna Płocińska z grupy „Karawana opowieści”

Zapraszamy dzieci od 4 lat z rodzicami.
Wstęp: 10 zł/osoba

.

Domki Świata

Projekt „Domki świata” to cykl 10 spotkań warsztatowo – integracyjnych podczas, których rozmawiając o obyczajach, tradycjach, świecie przyrody (drzew i ptaków), podobieństwach, różnicach, ciekawostkach, zabawach, będziemy jednocześnie wspólnie tworzyć zagospodarowywanie przestrzeni przed DK ŚWIT– pnia dębu.

Ponad stuletni Dąb przed DK ŚWIT był szczególnym symbolem tego miejsca. Niestety rozległe uszkodzenia na skutek burzy spowodowały konieczność jego ścięcia. Udało się pozostawić ponad 4 metrowy pień. Powstała myśl o jego zagospodarowaniu i jednocześnie refleksja – Jak wspólna przestrzeń wpływa na relacje międzyludzkie, na komfort wspólnego przebywania? Czego od niej potrzebujemy?

Chcielibyśmy poprzez ten projekt zaprosić mieszkańców Targówka w tym mniejszości narodowe do współdecydowania o wspólnej, otaczającej nas przestrzeni, nadania jej uniwersalnego, wielokulturowego znaczenia.

Jednym z wstępnych pomysłów jest zaprojektowanie przez uczestników „domków świata” – karmników z narodowym wzornictwem. Powstaną makiety recyklingowe, według własnych pomysłów. Karmniki będą również stanowić zaproszenie do gry edukacyjnej. W ich wnętrzu zostaną zaprojektowane i zamieszczone pytania (również w ojczystych językach uczestników) odsyłające do poszukiwań odpowiedzi w Parku Bródnowskim, Parku przy DK ŚWIT, wnętrzu DK ŚWIT oraz Cafe Sąsiad.

Finałem projektu będzie wspólny montaż wykonanych prac na pniu dębu przed DK ŚWIT i tym samym otwarcie nowej przestrzeni.

Powstałe w ramach projektu konstrukcje architektoniczne w dalszej perspektywie będą stałym elementem parku przy DK ŚWIT. Projekt ma szansę zaowocować kolejnymi wspólnymi inicjatywami.

Do projektu zapraszamy rodziny. Pierwsze spotkanie integracyjne odbędzie się w sobotę 12 maja, godzina spotkania pozostaje do uzgodnienia z uczestnikami projektu.

Zapisy mail: akubrak@dkswit.com.pl lub tel 228110105

Zapisy do 10 maja!

.

Muzeum Dźwięku – warsztaty rodzinne

Zapraszamy na rodzinne warsztaty – „Muzeum Dźwięku”. Muzyka i instrumenty ludowe nieustannie nas fascynują. Czas, abyście i wy mogli je poznać! :)

Instrumenty z muzealnych zbiorów ożyły w rękach profesjonalnych muzyków po to, abyście mogli przekonać się, jakie wydają dźwięki. Projekt „Muzeum Dźwięku” realizowany przez Stowarzyszenie “Z Siedzibą w Warszawie” pozwala odkryć na nowo piękno brzmienia instrumentów ludowych oraz zapoznać się z kulturą muzyczną Dalekiego Wschodu oraz Europy. Sprawdźcie sami, jak brzmią gadułka lub sarangi! :)

Rodzinna atmosfera spotkań w naszym Muzeum sprzyja działaniom artystycznym, więc wspólnie możemy stać się twórcami niezwykłych melodii. Będziemy bawić się muzyką, improwizować i działać twórczo. Nie musicie umieć grać na instrumentach, aby tworzyć muzykę – z pomocą przyjdzie wam aplikacja „Muzeum Dźwięku”, dzięki niej stworzycie własne aranżacje.

Poznacie także oryginalne ludowe instrumenty, dowiecie się, czym jest cisza w muzyce oraz jak ważny jest podział ról w orkiestrze i co robi dyrygent.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Więcej informacji o projekcie Muzeum Dźwięku na stronie projektu: http://www.instrumentyludowe.pl/pl/

Wstęp: w ramach biletu do Muzeum dla Dzieci :)

Obowiązują rezerwacje miejsc: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80.

.

Wkręć się z nami NA ROLKACH! – warsztaty rolkarskie z LWL

12 maja będziesz miał(a) możliwość wzięcia udziału w pierwszych warsztatach rolkarskich specjalnie dla uczniów ze szkół LWL! Dzięki uprzejmości Legia Sekcja Łyżwiarska mamy możliwość uczestniczyć w tym specjalnym wydarzeniu!

Niezależnie, czy zaczynasz swoją przygodę na kółkach, czy jeździsz już od wielu lat, znajdzie się dla Ciebie miejsce! Na pewno doszkolisz swoją jazdę i nauczysz się wielu sztuczek i trików, a przede wszystkim będziesz się z Nami dobrze bawić!

.

N I E D Z I E L A

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego Marta Alaborska i Wojciech Czerwiński, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Kto jest lepszy, a kto jest gorszy? 12 maja 2018
Dlaczego warto filozofować? 9 czerwca 2018

Warsztaty odbywają się w trzech grupach: 
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–13 lat

W warsztatach dzieci uczestniczą samodzielnie – prosimy o nabywanie biletów wyłącznie dla dzieci.
Zapraszamy uczestników wejściem służbowym do budynku Teatru, od strony Pasażu Arnolda Szyfmana.

INFORMACJE I REZERWACJE:
Biuro Obsługi Widzów tel. 22 826 49 18, e-mail rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Udział w warsztacie 12 zł/os. Z biletem na spektakle z cyklu “Teatr Polski Dzieciom” 5 zł/os. (Jeden bilet upoważnia do tańszego wstępu na pojedyncze zajęcia.)

.

Korsarz – premiera Les Ballets de Pologne

Zapraszamy na premierę nowego baletu w wykonaniu zespołu Les Ballets de Pologne – “Korsarz” czyli “Le Corsaire” to historia o piracie zakochanym w pięknej niewolnicy.
“Korsarz” to balet w dwóch aktach i aż czterech różnorodnych scenach, które urozmaica taniec, gra aktorska, zjawiskowe kostiumy oraz przepiękna muzyka. Będzie można się pośmiać, wzruszyć i zakochać…w tańcu:)

Kiedy?
13 maja 2018 o 12:00
Gdzie?
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Głębocka 66 w Warszawie
Dla kogo?
Zapraszamy widzów w wieku od 3 do 100 lat
Czas trwania: 85 minut
Bilety:
https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/balet-korsarz/
Więcej o nas oraz o “Korsarzu”:
http://lesballets.pl/le-corsaire/

.

Rowerowy Rajd Złomnika 2018: Stary Żoliborz

Zapraszam na kolejną już (nie liczę ich) edycję Rowerowego Rajdu Złomnika.
Odbędzie się ona 13 maja 2018 r. na Starym Żoliborzu.
Wkrótce podam dokładne miejsce startu, wstępnie będzie to park Stefana Żeromskiego przy forcie.

Każdy może przyjechać dowolnym pojazdem napędzanym siłą mięśni. W programie: szukanie odpowiedzi na porąbane zadanie, gubienie się, nerwy, pośpiech i mnóstwo dobrej zabawy. Oby tylko pogoda dopisała. Do tej pory zawsze była idealna.
Opłata: 5 zł od roweru. Można startować w grupach.

Przewidziane są nagrody. NA-GRO-DY! Oraz darmowe nalepki ze Sklepu dla wszystkich uczestników. Nie ściemniam. (http://sklep.zlomnik.pl)

Pamiętajcie: 13 maja 2018 r., godzina 11.00, Stary Żoliborz.

.

Potańc i wyplot przy Jurcie

Rozpoczynamy sezon w Jurcie z przytupem i zapraszamy na potańcówkę w rytmie walczyka !!!

Wraz z zespołem “Karuzela” i grupą “Pleciemy w koło” mamy dla Was ponad 4 godziny atrakcji, muzykę na żywo, warsztaty taneczne i zabawy dla dzieci i dorosłych. Rezerwujcie niedzielne popołudnie :-)

INFO:
“Karuzela” to zespół, który świadomie tworzy miejską muzykę taneczną. Za swoją ulubioną niwę działalności obiera parkiet i deski knajp, zaprzyjaźnionych domów, czy podwórek. Z założenia jest to muzyka użytkowa, do tańca. Bez tańca zespół traci najistotniejszy motyw gry – porywać. Gatunki tańców, które kapela sobie najbardziej upodobała, to charakterystyczne dla kultury rodzimej polki, walczyki, kujawiaki, czy zaadaptowane w XX w. w Polsce tango. Zespół nie boi się zarówno nienasyconej fascynacji melodyką i specyfiką tańców polskich, rytmu prostych dziecięcych wyliczanek, jak i inspiracji każdą istotnie piękną melodią czy muzycznym wyrazem niezależnie od pochodzenia. Jednak sednem działalności zespołu jest tworzenie nowych melodii, nieustanne poszukiwania i zabawa rytmem.

Kapela Karuzela zagra w składzie:
Marcin Szargut – akordeon
Agata Krawczyk – skrzypce, cymbały
Róża Mościcka – bębenek, baraban
Jacek Mielcarek – klarnet, trąbka, duduk
Kuba Mielcarek – kontrabas

Plan wydarzenia:
16.30 -17.30 – zabawy i tańce dla dzieci z rodzicami
18.00 – 19.00 – warsztat tańców tradycyjnych z Grzegorzem Ajdackim
19.00 – 21.00 – potańcówka

W muzyczne spotkanie z kapelą Karuzela wplata się bemowska inicjatywa „Pleciemy w koło”. Będą kolorowe, recyklingowe dywaniki, będzie też przestrzeń na wyplatanie przy muzyce na żywo w godz. 16:30-19:00. Z uwagi na charakter wydarzenia zapraszamy do wyplatania osoby, którym warkoczyk/łańcuszek i półsłupki nie są obce. Miejcie ze sobą niepotrzebne kolorowe t-shirty i grube szydełka. Możecie tez pochwalić się własną robótką

.

Oprowadzanie kuratorskie | 90. urodziny warszawskiego ZOO

Anna Mizikowska opowie o nowej wystawie czasowej poświęconej Warszawskie ZOO. Historie zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego, ich opiekunów oraz osób kierujących nim od utworzenia w 1928 roku to tylko część tego, co znajdziecie na miejscu!

Zapraszamy w niedzielne popołudnie. Wstęp w cenie biletu.

Więcej o wystawie: https://muzeumpragi.pl/wystawa/90-urodziny-warszawskiego-zoo/

.

Spektakl dla dzieci

Zapraszamy dzieci od lat 4 oraz opiekunów na spektakl pt. “Mała Królewna” w wykonaniu Teatru Kuffer w ramach cyklu Bajkowe Niedziele! Przedstawienie interaktywne.

Na zamku u Króla Lula rodzi się królewna. Jest huczna zabawa… Ale król i królowa zapomnieli zaprosić wróżkę, która mieszka nieopodal zamku. Wróżka rzuca zaklęcie. Wesoła królewna Lulinka uważa, że jest najważniejsza i najpiękniejsza na świecie. Kiedy zaklęcie zaczyna działać… zamienia się w ropuchę. Ze wstydu opuszcza dom i poznaje smoka, który ma czkawkę, stracha na wróble, zbójnika i oczywiście pięknego księcia, który wybawia ją z opresji i… prosi o rękę. Dzięki swoim przygodom zaczyna rozumieć wartość przyjaźni.

Wstęp 8 zł od osoby. Sprzedaż biletów w dniu spektaklu w godz. 12.00-12.55. Płatność tylko gotówką.

Kabaretowa zabawa angażująca dzieci. Bajkowo, kolorowo i bardzo życiowo!

.

Opowieść o Białym Diable – spektakl muzyczny dla dzieci

Bajkowe spotkanie w pałacu Pod Blachą z cyklu “Szlakiem orientalnych opowieści”:

“Opowieść o Białym Diable”

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na hercegowiński spektakl o przygodach Białego Diabła. Niesamowite wydarzenia rozegrają się w baśniowej scenerii Bałkanów, wśród gór i dolin, lasów, łąk i sadów otaczających malownicze wioski. Wędrówce głównego bohatera towarzyszyć będzie muzyka. Podczas spotkania można będzie również spróbować własnych sił w grze na różnych egzotycznych instrumentach.

opowiada: Marcin Zadronecki

grają i śpiewają: Gosia Pałubska, Adeb Chamoun i Marcin Zadronecki

Bilety do nabycia w kasie Zamku: rodzinny – 5 zł/os.

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments