Czego szukasz?

Wspomagajki – rozwijające gry i układanki dla dzieci + NIESPODZIANKA!

Wspomagajki - rozwijające gry i układanki dla dzieci

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak sprawić, aby nauka była również zabawą? Dzisiejszy wpis odpowie na oba pytania. Pokażę dziś Wspomagajki – polskiego producenta pięknych układanek dla najmłodszych i edukacyjnych gier, od których nie można oderwać nawet tych starszych ;).

Wspomagajki to układanki edukacyjne i gry wspierające rozwój dzieci

Niespodzianka: mam dla Was specjalny kod rabatowy: -10% przy zakupie 2 i więcej produktów. Kod MoiMili ważny jest do 14 marca.

Wspomagajki stworzyła kobieta – matka, której wymarzyły się zabawki, jakich nie znajdywała w sklepach. Myślą przewodnią było: mniej błysku, mniej dźwięku. Za to więcej sposobów by ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację. A także – zacieśniać więzi, bo przecież podczas wspólnego układania czy partyjki gry wytwarza się naturalna bliskość. Wszystkie gry i układanki zostały stworzone we współpracy z psychologiem dziecięcym. Jego rolą było nie tylko merytoryczne nadzorowanie projektu, ale również upewnienie się, że będą dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci w odpowiednim wieku.

Założeniem produktów marki było pokazanie świata w interesujący, przyjazny, przede wszystkim, sposób. Urzekające ilustracje nadają charakteru i zachwycają nie tylko maluchy. Większość z nich widziałabym jako piękną ozdobę dziecięcego pokoju.

1,2,3!Układam „Zwierzęta w lesie”

Układanki od puzzli różnią się sposobem dopasowania. Puzzle mają specjalne wypustki – pasujące do siebie kształty, które ułatwiają złożenie obrazka. Układanki zaś mają prostą linię cięcia, dzięki czemu w składaniu obrazka bierze udział lewa półkula mózgu – ta, która odpowiada za kompetencje językowe i społeczne.

W opakowaniu mamy 9 układanek, o rosnącym stopniu trudności – po 3 składające się z 4, 6 i 9 elementów.

Do kupienia TUTAJ: 1,2,3!Układam „Zwierzęta w lesie”

1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”

To druga propozycja wspomagajkowych układanek, z równie uroczymi ilustracjami. Obie przeznaczone są dla dzieci od 2. roku życia, jednak rosnący stopień trudności sprawia, że 5-letnia Mila te trudniejsze z nich układa z przyjemnością.

Wspomagajki - 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”
Wspomagajki - 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”
Wspomagajki - 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”
Wspomagajki - 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”
Wspomagajki - 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”

Do kupienia TUTAJ: 1,2,3! Układam „Moi mali przyjaciele”

Wspomagajki – 1,2,3! Szukam

To edukacyjna gra, która przywodzi na myśl tradycyjne loteryjki dla najmłodszych. Tym, co ją zdecydowanie wyróżnia to dużo bardziej skomplikowane plansze. Sprawiają one, że gra staje się bardzo wciągającą wyszukiwanką. Możemy wybrać planszę i wspólnie z dzieckiem wyszukiwać żetony z elementami, które na niej występują.

Każda z plansz to tak naprawdę wciągająca historia, o której możemy rozmawiać. My z Milą przy pomocy żetonów tworzymy własne opowieści, poszerzamy słownictwo, a ja staram się wspierać myślenie przyczynowo-skutkowe. Poziom komplikacji ilustracji przywodzi na myśl naszą ukochaną “Ulicę Czereśniową” – jeśli i Wam się spodobała, z całą pewnością gra skradnie Wasze serca!

Wspomagajki

Do kupienia TUTAJ: 1,2,3! Szukam

Wspomagajki – 1,2,3! Pamiętam

Gra pamięciowa, którą można bawić się na kilka sposobów. Pierwszy z nich to klasyczne memo – z obrazkami nawiązującymi do czterech pór roku. Kolejne możliwości to zabawy lewopółkulowe czy kategoryzowanie obrazków wg ustalonych kryteriów. Przy pomocy kart możemy również tworzyć wzory, które dziecko będzie odtwarzało. Opcji jest wiele, a każdy może odkryć kolejną :)

Wspomagajki - 1,2,3! Pamiętam
Wspomagajki - 1,2,3! Pamiętam
Wspomagajki - 1,2,3! Pamiętam
Wspomagajki - 1,2,3! Pamiętam

Do kupienia TUTAJ: 1,2,3! Pamiętam

Jeśli spodobały Ci się Wspomagajki, pamiętaj o kodzie rabatowym: -10% przy zakupie 2 i więcej produktów. Kod MoiMili ważny jest do 14 marca.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments