Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 6-7 marca

Pierwsza marcowa Weekendowa Zajawka jest jak otwarty bufet – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w Warszawie – wskakuj!

.

Spis treści:

sobota, 6 marca

Mała Akademia Chopinowska. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat

Mała Akademia Chopinowska. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat
Istnieją takie przyjaźnie, które trwają przez całe życie. Jest wśród nich jeden szczególny rodzaj przyjaźni. To relacja, którą nawiązujemy z kompozytorami minionych wieków. Takie przyjaźnie dobrze jest nawiązać w młodym wieku, dlatego do spotkań z muzyką Chopina i jego duchowych przyjaciół zapraszamy już dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Kiedy: soboty, 23.01, 6.02, 20.02, 6.03, 20.03, 3.04
godz. 12.30-13.30
Opłata: 15 zł za dziecko
Bilety: www.bilety.nifc.pl (bilety będą dostępne od 18.01.2020 r.)
Gdzie: za pośrednictwem platformy ZOOM lub w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (w zależności od obostrzeń związanych z epidemią)
6.03 Nie tylko solo – spotkanie w kameralnym gronie
Choć Chopin znany jest przede wszystkim ze swoich utworów fortepianowych, niekiedy w jego twórczości pojawiają się inne instrumenty. Podobnie stanie się na pierwszych marcowych zajęciach. Zaproszeni na spotkanie muzycy podzielą się z nami swoim doświadczeniem oraz zaprezentują instrumenty, na których grają. Wszyscy przekonamy się też, jak to jest muzykować w zespole i na czym polega wspólna improwizacja.
20.03 Autograf od przyjaciela, czyli jak ładnie wpisać się do sztambucha
O tym, że autograf autografowi nierówny, dowiemy się, oglądając rękopisy utworów Fryderyka Chopina. Odkryją one przed nami zarówno tajniki procesu twórczego kompozytora, jak i zawiłości jego relacji z innymi ludźmi. Dowiemy się też, jak bawiono się w XIX-wiecznych salonach, co to jest sztambuch i jak można samemu go zrobić.
3.04 Jak stworzyć wystawę? Na tropach Chopinianów
Na podsumowanie cyklu zajęć „Małej Akademii Chopinowskiej” towarzyszącego wystawie „Chopin i przyjaciele” przyjrzymy się dokładniej prezentowanym na wystawie eksponatom, a także innym pamiątkom po kompozytorze w zbiorach Muzeum. Niczym detektywi prześledzimy losy niektórych obiektów, by ostatecznie stworzyć własne eksponaty i samodzielnie zaaranżować wystawę poświęconą Fryderykowi Chopinowi

Bemowska Wymiana Książek/ Обмiн Книжками/ Bookcrossing

Zapraszamy na pierwszą w tym roku Bemowską Wymianę Książek w Dwóch Jelonkach! ????
❗Tym razem (z uwagi na COVID-19) nasza akcja będzie przebiegała w dwóch etapach❗
? 3 marca (środa) w godz. 11:00-18:00 – przynosimy książki do Dwa Jelonki i pobieramy kupony na konkretną liczbę książek do wybrania w sobotę. Książki leżakują do tego czasu na kwarantannie, a potrzebują na to min. 3 dni zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej
? 6 marca (sobota) w godz. 10:00-16:00 przychodzimy bez książek❗ tylko z kuponem. Można przyjść z niewykorzystanymi kuponami z poprzednich Wymian Książek. W przestrzeni Dwóch Jelonków będziemy wymieniać książki indywidualnie. Prosimy o wyrozumiałość, jeśli trzeba będzie poczekać chwilę w kolejce.
UWAGA: wpuszczać będziemy wyłącznie osoby w rękawiczkach i maseczkach (rękawiczki i maseczki będą też dostępne na miejscu).
Książki zabrane z Wymiany ze względów bezpieczeństwa prosimy pakować do szczelnych toreb i przez trzy dni trzymać w domu na kwarantannie.
Pytania?
paulina.andruczyk@bemowskie.pl
tel. 798 991 848
Wymiany Książek od kilku lat cieszą się dużą popularnością mieszkańców Bemowa i nie tylko. Zainicjowane przez społeczność Osiedla „Przyjaźń” stały się cokwartalną tradycją Bemowa, przyciągając mieszkańców z całej Warszawy.
W roku 2021 kontynuujemy projekt dzięki Wam – mieszkańcom, w ramach Budżetu Obywatelskiego ?
Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorki i organizatorzy, będą pomagać przy wymienianiu książek i informować o innych bemowskich inicjatywach bookcrossingowych.
Запрошуємо Вас до центру місцевої активності Dwa Jelonki на перший Обмiн Книжками на Бемові в цьому році.
Обмін книжками відбувається за ініціативою мешканцiв протягом декількох років в різних місцях. За iніціативою спільноти “Przyjaźń” обмiн книжками став традицією на Бемові,залучаючи жителів з усієї Варшави.
У 2021 році в рамках проекту Budżetu Obywatelskiego ми будемо організовувати таку подію в Dwa Jelonki регулярно — раз в три мiсяцi.
Запрошуємо вас з книгами росiйскою та українською мовою.
We invite you to this year’s first bookcrossing in Dwa Jelonki!
Bookcrossings have been popular among the residents of Bemowo and Varsovians for several years. They were initiated by the community of Osiedle Przyjaźń (Neighbourhood of Friendship) and they have become a quarter-yearly tradition in Bemowo that attract people from all Warsaw.
In 2021 we are continuing the project thanks to YOU – the inhabitants, as a part of Budżet obywatelski Dzielnicy Bemowo (Bemowo District Civic Budget).
Through the whole event organizers and volunteers are going to help with exchanging books and inform about other bookcrossing initiatives in Bemowo.

Wystawa Pająków w Pałacu Kultury i Nauki

?❄️ ODMRAŻAMY WYSTAWĘ PAJĄKÓW! Taaak! ?‍?‍?‍? Zapraszamy codziennie do Pałacu Kultury i Nauki. Daj się wciągnąć egzotyczny świat!
? Ekspozycja czynna bezterminowo, codziennie od 10:00 do 19:00
?Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 unikalnych i przepięknych żywych okazów pająków i skorpionów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), największy gatunek pająka na ziemi – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), największego skorpiona – (Pandinus imperator – skorpion cesarski) i wiele innych.
?‍?‍?Wystawa jest przystosowana także dla dzieci i grup zorganizowanych.
Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.
? ✋ W każdy weekend o 12:00, 14:00 i 16:00 można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona ?.
?Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.
?Bilety do nabycia przy kasach wystawy bądź online na wystawapajakow.pl
Cennik biletów:
✔ normalny: 22 zł
✔ ulgowy: 18 zł
✔ grupowy: 12 zł (minimalnie 10 osób)
✔ rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
?Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Halina Sienko telefon: 730 700 442
WYSTAWA CZYNNA BEZTERMINOWO
Serdecznie zapraszamy! ? ? ?

Spacery z przewodnikiem po Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 13:00 i 14:30 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.
Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali, a nawet kolorów kryje w sobie przez cały rok park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak powstawał park i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.
Prowadzący: Andrzej Fortuna
Informacje praktyczne:
Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas uczestnictwa w oprowadzaniu oraz do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają na co dzień.
Liczba osób: maksymalnie 15
Koszt: w cenie biletu wstępu do parku
Rezerwacje: mkazur@nifc.pl
Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Lepienie królika

Serdecznie zapraszamy na warsztaty o tematyce wielkanocnej . Będziemy lepić z gliny królika vel zajączka ? wielkanocnego.
Po ulepieniu prace zostaną w pracowni do wyschnięcia i wypalenia w piecu ceramicznym. Po około tygodniu będziecie mogli nas ponownie odwiedzić i pomalować swojego zajączka, który znowu zostanie wypalony.
Cena zawiera: glinę potrzebną do ulepienia 1 pracy
(maksymalnie do wysokości 20 cm), materiały plastyczne, farby, 2 wypały. W przypadku chęci wykonania jeszcze innej pracy, będzie taka możliwość za dopłatą
Koszt 60 pln/osobę/1 królik
Daty warsztatów do wyboru podczas których będzie lepienie:
4.03 w godz. 17.30-19
6.03 w godz. 11.30-13
Termin malowania gotowych prac ustalamy indywidualnie.
Warsztaty prowadzimy tylko dla zapisanych osób.
Zapisy: joanna@madebyyou.pl.
lub telefonicznie 531 935 135
Prosimy o przemyślane zapisy a w przypadku rezygnacji o dużo wcześniejsze poinformaowanie, gdyż liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 lat, młodzież i dorosłych
Miejsce: MadeByYou Sam pomaluj ceramikę ul. Górskiego 6 Śródmieście

Bajkowe Nutki na Saskiej Kępie

O zajęciach?
? Zajęcia oparte są w głównej mierze na teorii E. E. Gordona, C. Orffa, a także własnej inwencji prowadzącej ?
?Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna.
?Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, reagując spontanicznie ruchem na muzykę.
?Instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci.
♥️Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.
♥️Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki.
♥️Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym m.in. na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.
Zapraszamy!!!
O prowadzącej?
Justyna Górska
jest podwójnym magistrem sztuki. Studiowala na Wydziale instrumentalno- pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a także rok na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.
Gra m.in. na skrzypcach, altówce, fortepianie.
Od 10 lat prowadzi zajęcia indywidualne gry na instrumencie, a także zajęcia umuzykalniające.
Jest również czynnym muzykiem, współpracującym z artystami solowymi oraz zespołami.
Koszt zajęć jednorazowych 35 zł, a w karnecie 140 zł.
W karnecie znajdują się 4 spotkania ?
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:15 w żłobku Stokrotka przy ul. Meksykańskiej 6 w Warszawie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc!

Kobiety Zamku – Dzień Kobiet w Zamku Królewskim

? Kobiety Zamku Królewskiego w Warszawie zapraszają na Dzień Kobiet!
? W weekend 5-7 marca 2021 r. zapraszamy na Zamek Królewski w Warszawie, tym razem szlakiem wspaniałych kobiet. Od piątku do niedzieli zapewniamy wstęp bezpłatny na podstawie wejściówki odebranej w kasie, w tych dniach muzeum jest otwarte do godziny 18.00!
Specjalnie dla Pań przygotowaliśmy również rabat na królewskie apaszki w zamkowym sklepie stacjonarnym oraz online.

Z okazji marcowego święta chcemy także zaprezentować wybrane dzieła sztuki przedstawiające niezwykłe kobiety, które zagościły na kartach historii i w pamięci potomnych.
? Święta Jadwiga to pierwsza kobieta, która została królem Polski, jej małżeństwo z Władysławem Jagiełłą dało Litwie chrzest, a Polsce podwaliny pod Rzeczpospolitą Obojga Narodów;
? Królowa Bona, żona króla Zygmunta Starego. To dzięki niej zacieśniły się relacje Polski z renesansową Italią, a kuchnia polska wzbogaciła m.in. o włoszczyznę. Przede wszystkim jednak Bona była niezwykle sprawnym politykiem, który znacząco pomnożył królewski majątek. To jej zawdzięczamy rozwój Mazowsza i rozkwit Warszawy;
? Anna Jagiellonka, wybrana przez szlachtę na króla, poślubiła Stefana Batorego, który został iure uxoris królem Polski, ale po jego śmierci to ona doprowadziła do wyboru na króla Polski swojego siostrzeńca Zygmunta III Wazy;
? Konstancja z Czartoryskich Poniatowska, matka króla Stanisława Augusta i jego ośmiorga rodzeństwa, znacząca postać w świecie ówczesnej polityki, scalająca Familię. Z jej zdaniem liczyli się utytułowani bracia i mąż;
? Hrabina Katarzyna Joanna Gabrielle Starzeńska. Jej nieprzeciętna uroda przyciągnęła uwagę Napoleona, za to sława miłosnych triumfów spowodowała zdecydowaną reakcję Józefiny – w obawie o serce syna, Eugeniusza de Beauharnais, Państwo Starzeńscy zostali poproszeni o opuszczenie Paryża;
? Pelagia z Potockich Sapieżyna, żona kolejno Franciszka i Pawła Sapiehy, gospodyni niezwykłe gustownej rezydencji w Wysokiem Litewskiem. Największą popularność przyniósł jej portret jednak portret namalowany przez najsłynniejszą francuską malarkę przełomu XVIII i XIX wieku: Elisabeth Vigée Le Brun;
? Zobaczycie również Elżbietkę, córkę ulubionej siostrzenicy Stanisława Augusta, oraz Minerwę, która przybrała oblicze niezwykłej kobiecej postaci…

? W piątek, 5 marca 2021 r. o godz. 18.00 zapraszamy na specjalne spotkanie online ze sztuką pt. “Kobiety w oczach Bacciarellego. Portrety nadwornego malarza Stanisława Augusta”, które poprowadzi Monika Przypkowska – historyczka sztuki, edukatorka Zamku Królewskiego.
Nadworny malarz i bliski współpracownik ostatniego władcy Polski Marcello Bacciarelli był nie tylko autorem wystroju królewskich rezydencji, ale również świetnym portrecistą. Wśród jego płócien należących do tego gatunku, poza reprezentacyjnymi wizerunkami Stanisława Augusta, można odnaleźć także liczne portrety kobiece. Spośród wielu chcielibyśmy przybliżyć cztery płótna prezentujące urodę kobiecą na różnych etapach życia: od wizerunku dziecka po portret kobiety dojrzałej. Historia każdego z nich da nam okazję do prześledzenia ciekawej i zawiłej drogi, jaką przeszedł kobiecy portret w historii malarstwa europejskiego.

Sobotnie Rzucanie Nożem i Toporkiem

Jako warszawska reprezentacja grupy i profilu Sztuka Rzucania – Nóż i Tomahawki oraz czynni zawodnicy oraz pasjonaci, zapraszamy do wspólnego rzucania nożami i toporkami. W razie potrzeby pomagamy także nauczyć się od zera (zarówno obrotowo jak i bez). Własne noże nie są wymagane, choć oczywiście mile widziane. Spotkanie jest plenerowe, więc zależne od pogody. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku deszczu. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na publikację wizerunku.
Regulamin:
uczestnicy rzucają nożami oraz toporkiem na własną odpowiedzialność, instruktorzy oraz osoby związane z miejscem udostępnionym w celu organizacji wydarzenia nie biorą odpowiedzialności za działania uczestnika
osoby uczestniczące w warsztatach deklarują odpowiedniego ubezpieczenia
za spowodowanie wypadku odpowiada jego sprawca
udział w wydarzeniu oznacza zgodę na publikowanie wizerunku
koszt udziału w warsztatach to 10 zł/osobę
zaznaczamy prawo do odwołania wydarzenia w przypadku złej pogody
zastrzegamy sobie prawo do oddalenia osób stwarzających zagrożenie lub nie stosujących się do zasad bezpieczeństwa
w warsztatach mogą brać udział jedynie osoby trzeźwe
wydarzenie jest skierowane do osób pełnoletnich lub posiadających pisemną zgodę opiekuna
wstęp na teren warsztatów jest możliwy tylko dla osób biorących udział, bez osób towarzyszących, z wyjątkiem opiekunów osób niepełnoletnich
zalecamy zakryte obuwie i wygodny strój
zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia ilości osób biorących udział w warsztatach w tym samym momencie z powodu względów bezpieczeństwa
rzucanie odbywa się jedynie na wyznaczonym terenie oraz do przygotowanych tarcz
zabrania się podchodzenia w okolice tarczy jeżeli ktokolwiek rzuca nożem lub toporkiem (przed ukończeniem kolejki osób rzucających)
na terenie warsztatów obowiązuje także regulamin Wioski Żywej Archeologii
osoby nie stosujące się do regulaminów będą usunięte z warsztatów
udział w warsztatach oznacza akceptację regulaminu

Wiosenne przywitanie słońca! Shinrin-yoku w Lesie Bielańskim

Kochani,
ruszamy z cyklem przedwiosennych shinrin-yoku!
Zapraszam Was na marcowe zanurzenie w lesie, będziemy zostawiać za sobą zimę i to co nam już nie służy, i zrobimy miejsce na nowe, świeże, rodzące się ?
GDZIE: spotykamy się w Lesie Bielańskim za wybiegiem dla psów (przystanek autobusowy/tramwajowy Przy Agorze), przy czerwonych tablicach Rezerwat Przyrody Las Bielański.
Proszę przybyć chwilkę wcześniej, żebyśmy w spokoju i punktualnie mogli zacząć spacer.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
*załóż ciepłe ubranie, weź coś przeciwdeszczowego
*załóż wygodne, nieprzemakalne buty
*zabierz ze sobą coś do picia, jeśli chcesz możesz zabrać również przekąski
*przyda się coś do siedzenia na ziemi (podkładka, folia)
*jeśli przyjmujesz leki, zabierz je ze sobą
*może przydać Ci się notatnik wraz z ołówkiem/długopisem/kredkami
*spakuj do plecaka swój ulubiony kubek i PRZYBYWAJ! ?
Będziemy przebywać w bezpiecznej i kojącej przestrzeni lasu, gdzie zakrywanie ust nie jest konieczne, ale w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, proszę zabrać ze sobą maseczki lub coś do okrycia ust i nosa.
?
KLIKNIĘCIE NA WYDARZENIU “WEZMĘ UDZIAŁ” NIE ZAPEWNIA MIEJSCA NA SPACERZE, PROSZĘ O WIADOMOŚCI PRYWATNE LUB KONTAKT MAILOWY POD ADRESEM: moclasu.kontakt@gmail.com
Inwestycja w siebie za kąpiel leśną (2,5 godziny): 60 zł od osoby
Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami!!! ♥

Konwersatorium Muzyczne – Dzień otwarty dla najmłodszych

Indywidualne zajęcia muzyczne są skierowane przede wszystkim do najmłodszych dzieci już od 1. miesiąca życia do 5 lat.
Metoda stworzona przez Edwina Gordona – muzyka, psychologa i pedagoga. Teoria dowodzi, że dziecko najlepiej uczy się przez pierwsze 5 lat życia. Tworzy to podstawy do dalszego rozwoju. W tym wieku dzieci są bardzo chłonne i szybko się uczą.
Jak wyglądają zajęcia?
Maluszki mogą pełzać lub chodzić po sali, swobodnie reagując na dźwięki. Zajęcia muzyczne są pełne niespodzianek – kolorowe szarfy, pióra, bezpieczne instrumenty muzyczne oraz muzyka na żywo. Nauczycielki prowadzące zajęcia są muzykami, grają na fortepianie, gitarze i skrzypcach oraz śpiewają. Pozwala to dzieciom na obcowanie z muzyką od najwcześniejszych lat życia.
Co dają zajęcia?
poprzez zabawę wprowadzają maluszki w świat dźwięków i rytmów
maksymalnie rozwijają muzyczny potencjał dziecka
wykorzystują różnorodne formy wychowania muzycznego- śpiew, taniec, słuchanie, improwizacja, granie
rozwijają słownictwo
budują bliską relację dziecka z rodzicem
dzieci uczą się kochać muzykę
Przestronne sale 30-40m2 wyłożone są wykładziną
Mamy specjalny pokój do karmienia i przewijania.
Do szkoły prowadzi duża winda, można wygodnie wjechać z wózkiem.
szczegóły:
www.konwersatoriummuzyczne.pl/offer/details/pl/2

Terapeutyczne wędrówki z drzewami z doktor Z

witajcie moi drodzy, leśni wędrowcy! cykliczne wędrówki z drzewami czas zacząć. pierwsze spotkanie ma charakter inicjacyjny –
i będzie odbywać pod hasłem: “równowaga. podtytuł: słuchanie”. opowiem wam o lesie z perspektywy mojej praktyki zielarza i terapeuty. będziemy sprawdzać własnymi zmysłami, czy badania naukowe pokrywają się z naszymi odczuciami zmysłowymi. nauczymy się ufać własnym sobie i swojej intuicji. otworzymy się na nasze emocje, oczyścimy ciało energetyczne, ugruntujemy, otworzymy się na energię wzrostu zgodnie z naturalnym rytmem przyrody.
program warsztatu (do wyboru 6 lub 7 marzec 2021):
*wprowadzenie czyli zasady zachowania w czasie leśnych wędrówek
punkt 1:
co mówi ci las o tobie? poznaj las – poznaj samego siebie
*na co zwrócić uwagę – wprowadzenie do uważności
punkt 2:
rytuały oczyszczenia/równoważenia i ćwiczenia kinezjologiczne w praktyce – zostaw problemy za sobą, wejdź do lasu z wolną głową, czystym i ufnym sercem
punkt 3:
o czym szumią drzewa – poznaj siłę drzewnych przyjaciół
aktualne badania naukowe a praktyka własna w zakresie uzdrawiających mocy drzew
*jak pracować (i komunikować się) z drzewami
punkt 4:
*gemmoterapia i aromaterapia dla początkujących
przerwa herbaciana z poczęstunkiem
punkt 5:
*kąpele leśne rodzima wersja “shirin yoku” w teorii i praktyce
punkt 6:
=nawiązywanie kontaktu z drzewami mocy
a gdy nie mogę być w lesie? – las w nas czyli praca z wizualizacją
o emocjach, traumach i odczuciach w ciele – historie – dzielenie się doświadczeniami
punkt 7:
tworzymy kręgi mocy – ćw. w grupie
dobre rytuały na dziś i jutro do pracy własnej
punkt 8:
dotarcie do punktu docelowego
rytuał zakończenia
rozdanie certyfikatów i upominków ziołowych
dla chętnych: czytanie drzewnych wierszy – dyskusja z aromaterapią w tle
ważne: każdy leśny warsztat będzie posiadał część wspólną ogólną (choć zapewniam was, że wraz ze zmieniającą się aurą, a także waszym własnym doświadczeniem lasu odkryjecie w za każdym razem coś nowego i wasze przeżycia będą różnić się od siebie) oraz część szczegółową, zgodnie z tematem przewodnim. w planach mamy 6 comiesięcznych spotkań (warsztat jest jednodniowy w sobotę lub niedzielę – do wyboru), które ułożymy według słów kluczy: pójdziemy śladami naszych zmysłów oraz emocji, czakr i idei przewodniej – słów mocy. każde spotkanie będzie zgodne z rytmami przyrody.
szczegółowe informacje organizacyjne i programowe udostępniam uczestnikom po wpłaceniu zaliczki, co jest gwarancją miejsca.
koszt warsztatu inicjacyjnego wynosi 300 pln od osoby. dla uczestników korzystających cyklicznie (2 razy i więcej) koszt wynosi 200 zł/osoba. warsztat przewidziany jest dla osób pełnoletnich.
bardzo liczę na to, że do 6 marca warsztat zostanie objęty patronatem instytucji kultury
jak się zapisać?
wypełniasz formularz kontaktowy na stronie www.ziolowyraj.com
należy wpisać dzień i ilość osób. otrzymujesz maila zwrotnego z potwierdzeniem uczestnictwa oraz prośbą o wpłacenie zaliczki. jeżeli jest potrzeba faktura proszę o zaznaczenie w mailu.
warsztaty będą się odbywać w dwóch miejscach: w marysinie wawerskim oraz wybiórczo rembertowie.
serdecznie zapraszam i do leśnego zobaczenia

Warsztaty druku 3D

Podczas warsztatów z druku 3D dzięki pomocy drukarek 3D będziemy uczyli się drukować nasze projekty robione w prostym środowisku Tinkercad. Zaczynając od podstaw myślenia o obiektach i ich prototypowaniu rozwijają świadomość przestrzenną i wyobraźnię dotyczącą przedmiotów i ich funkcji w świecie. Przygotowane tutaj projekty będziemy wykorzystywać do maszyn robionych na zajęciach z Arduino i programowania.
Grupa wiekowa: 11-18 lat.
Prowadzenie: Olga Kozłowska

Jednorożcowe Warsztaty Plastyczne

Witajcie! ???
W styczniu w grupach stałych były u nas zajęcia na których, gościły Jednorożce. Bylo tak super, że postanowiłyśmy zorganizować sobotnie Warsztaty Jednorożcowe ?
?W programie będą do wyboru rózne Jednorożcowe prace plastyczne, nie tylko te które były realizowane na zajęciach ?
? 6.03.2021 – sobota
? bilet – 55 zł
? Grupa 3.5 – 5 latków
Są to kameralne grupy, gdzie dziecko przychodzi na zajęcia ze swoim rodzicem, który w razie potrzeby pomaga w tworzeniu, a często tworzą razem ?
12.00 – 13.30
?Grupa 5.5 – 7 latków
14.30 -16.30
?Grupa mieszana. Rodzeństwa 6-11 lat lub grupa 8-11 latki /zależy od zapisów
17.30 – 19.30
?sala jest ozonowana
?dzieci od 5 roku życia powinny nosić maseczki zgodnie z obecnymi wytycznymi
?można wziąć kapcie na zmianę ?
?Każda grupa powstanie przy odpowiedniej ilości zapisów. W związku z tym, godziny mogą ulec lekkiej zmianie
?Jeżeli jesteście jedną paczką i macie ochotę sami tworzyć grupę, dajcie nam również znać
?ZAPISY poprzez wiadomość prywatną lub mailowo
?Obowiązuje przedpłata za bilet, jest to gwarancją rezerwacji miejsca na dane warsztaty. Zwrot za bilet jest możliwy tylko w przypadku odwołania warsztatu.
Zapraszamy! ???

Modelowanie 3D

Zajęcia dla najmłodszych z projektowania 3D w prostym środowisku Tinkercad. Zaczynając od podstaw myślenia o obiektach i ich prototypowaniu rozwijają świadomość przestrzenną i wyobraźnię dotyczącą przedmiotów i ich funkcji w świecie. Przygotowuje do lepszego zrozumienia zasad dotyczących programów 3D a zaawansowani uczniowie mogą w miarę rozwoju na zajęciach przechodzić na bardziej skomplikowane oprogramowanie (Processing p5.js, HTML, CSS).
Grupa wiekowa: 8-12 lat.
Prowadzenie: Jan Garstka

niedziela, 7 marca

Rodzinny Bal Purimowy – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

??? Kim była Królowa Estera i co się wydarzyło na dworze u króla Ahaszwerosza? Wystarczy, że 7⃣ marca włączycie komputer, a w jednej chwili przeniesiecie się do bajecznego świata purimowej opowieści.
Upieczemy wspólnie słynne, tradycyjne hamantasze (inaczej uszy złego Hamana), przebierzemy się w zrobione własnoręcznie maski i będziemy śpiewać i tańczyć w rytm tradycyjnych pieśni purimowych. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść, którą przygotuje dla nas Katarzyna Jackowska Enemuo z muzykami a całość ubarwi niezwykła scenografia powstała na warsztatach z najmłodszymi przyjaciółmi króla Maciusia.
? W PROGRAMIE
? 11.00 | Facebook
? Film otwarcia, z którego dowiemy się czym jest święto Purim i jakie tradycje są z nim związane.
?11.10-11.40 | Facebook
? Robimy w kuchni bałagan, czyli warsztaty z pieczenia hamantaszy – rodzinne warsztaty kulinarne
Święto Purim kojarzy się głównie z pysznymi, kruchymi ciasteczkami w kształcie sakiewki, nadziewanymi makiem, dżemem i innymi dodatkami. To słynne hamantasze, które piecze się na całym świecie nazywając je „uszami Hamana” lub „kieszeniami Hamana”. Warsztat prowadzi Renata Płotczyk, a pomagać jej w kuchni będą Tymon, Emilka z mamą Asią.
Przed warsztatami przygotujcie niezbędne składniki:
2 szklanki mąki
150 g pokrojonego na małe kawałki zimnego masła
½ szklanki cukru pudru
2 jajka
1 łyżeczka esencji migdałowej lub waniliowej
½ łyżeczki soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
masa do napełniania w zależności od upodobań (dżem, masa czekoladowa, masa makowa)
Przepis pochodzi z książki „Restauracja BESAMIM. Tradycyjne Przepisy na dania polskiej kuchni żydowskiej”.
? 12.00-12.30 | Facebook
Robimy maski purimowe
Na naszym wydarzeniu opublikujemy pliki do pobrania z pięknymi wzorami masek. Zachęcamy do ich wydrukowania i własnoręcznego ozdabiania. Na pewno przydadzą się w czasie naszego balu Czekamy także na zdjęcia z najpiękniejszymi maskami na naszym wydarzeniu!
? 12.30-13.00 | Facebook
? Świętujemy Purim Śpiewająco
Świętujemy odmianę losu, odwagę i radość. I przyszedł czas na bal – nie może zabraknąć na nim szalonych tańców, muzyki i śpiewu. Dlaczego bal? Ano dlatego, że czasem zły los się odwraca – a kiedy się odwraca – trzeba świętować! Zapraszamy przed ekrany. Wysłuchajcie opowieści o odważnej Esterze, której towarzyszy żywa muzyka oparta na tradycyjnych pieśniach purimowych i tanecznych brzmieniach. Opowiemy, zaśpiewamy, zagramy, zatańczymy, a potem może nawet oszalejemy z radości, kto wie? Autorką spektaklu jest Katarzyna Jackowska-Enemuo, usłyszycie w nim też cymbały, oud, klarnet i inne instrumenty. Z kolei barwną scenografię przygotowali nasi najmłodsi przyjaciele Króla Maciusia.
Artyści:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon, baraban
Mateusz Szemraj: cymbały, oud
Damian Szymczak: klarnet
Dziękujemy za przyjacielską pomoc Antkowi Sojce (warmairsound).
? Zabawy w miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”
11.00-13.00, pobierz darmową wejściówkę: https://bit.ly/3klvmQk
13.30-15.30, pobierz darmową wejściówkę: https://bit.ly/2Pc2Ghm
16.00-18.00, pobierz darmową wejściówkę: https://bit.ly/3dLzUyc
Podczas zabaw „U króla Maciusia” przygotowaliśmy dla Was przeróżne piękne maski do samodzielnego wykonania
Zobaczcie szczegóły odwiedzin:
https://www.polin.pl/pl/najblizszy-tydzien-u-krola-maciusia

Magiczne warsztaty we Flob a dob

Flob a dob rusza pełną parą, a razem z zajęciami ruszamy z warsztatami.
Jeżeli tak jak my, uwielbiacie magiczne przygody młodego czarodzieja, a Wasze dzieci marzyły by dostać list w jedenaste urodziny, koniecznie musicie nas odwiedzić!
Do wyboru mamy dla Was trzy tematy:
1) Chcielibyście wybrać się na wyprawę w poszukiwaniu magicznych zwierząt? Na warsztatach stworzycie własnego nieśmiałka, który może Wam towarzyszyć każdego dnia.
Start: godzina 16:00 – 7.03.2021
Koszt: 50 zł (rodzic + dziecko)
Dla dzieci od 8-9 roku życia
2) Magiczne, słodkie eliksiry ciasteczkowe – niezastąpiona Justyna zaprasza na wspólne dekorowanie ciasteczek, które swym kształtem i kolorami przywołają lekcje eliksirów profesora Snape’a.
Start: godzina 17:00 – 7.03.2021
Koszt: 50 zł (rodzic + dziecko)
Dla dzieci od 4-5 roku życia
3) Gdy nie możecie pozwolić sobie na wyprawę na ulicę Pokątną, do pracowni Pana Olivandera, pozostaje samodzielnie wytworzyć własną różdżkę. W trakcie warsztatów stworzymy magiczne różdżki, a w trakcie pracy sprawdzimy co wiecie o niesamowitej pracy różdżkarzy.
Start: godzina 17:30 – 7.03.2021
Koszt: 50 zł (rodzic + dziecko)
Dla dzieci od 8 roku życia
Na warsztaty możecie zapisać się na: https://flobadob.pl/warsztaty-magiczne/

Gra w Przemiany – interaktywne zwiedzanie rodzinne

? Rodzinne zwiedzanie wystawy “Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” z edukatorem.
? Podczas spotkania zabawa w kolaż architektoniczny w stylu lat 90., karta zadań dla spostrzegawczych, lokalny sondaż i wielkoformatowe pomoce edukacyjne z muzealnego recyclingu.
? Zarezerwuj oprowadzanie w każdą niedzielę w godz. 11.00 – 15.00. Czas trwania spotkania: 45 min.
Rezerwacje:
? katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl
? tel.: 22 277 44 69
7 marca zwiedzanie za darmo!

Ale Meksyk! – warsztat kulinarny dla dzieci 7-10

Kolejna podróż do Ameryki Północnej! Kuchnia meksykańska zawsze otrzymuje wysokie noty od naszych młodych kucharzy. Zabieramy się więc za naukę nowych dań kuchni meksykańskiej – będzie kolorowo, odżywczo, smacznie, a o ostrości dań zadecydują sami uczestnicy ?
Na zajęciach dzieci ugotują:
śniadaniową quessadillę z papryką i boczkiem
fajitas z kurczakiem i pieczonymi warzywami
Ważne:
Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Warsztaty trwają 2 godziny (uwaga, zmiana czasu trwania zajęć).
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.
Besos!

Meksyk od kuchni – warsztat kulinarny dla nastolatków

Amigos! Podczas tej kulinarnej wyprawy do Ameryki Północnej dowiecie się, w jaki sposób tradycyjnie hoduję się kukurydzę w Meksyku, poznacie różne rodzaje ostrych papryczek i nauczycie się jak korzystać z praski do tortilli. Przyrządzicie też trzy wyjątkowe dania kuchni meksykańskiej ?
Nauczymy Was jak przyrządzać:
fajitas z domową tortillą, pieczoną papryką i kurczakiem
chilli sin carne
oraz pikatne czekoladowe ciasteczka
Ważne:
Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+.
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi zaleceniami
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.
Warsztaty trwają 2 godziny.
Oj będzie uczta!

Mydełka Glicerynowe – Warsztaty Kreatywne

Zapraszamy na wyjątkowe pachnące warsztaty MYDEŁKA GLICERYNOWE HANDMADE
Każde dziecko zrobi ręcznie dwa kolorowe mydełka w wybranym przez siebie kształcie (serce, gwiazdka, kwiatek, babeczka).
Gotowe mydełka będziemy pakować w celofan z kokardą oraz dołączać własnoręcznie zrobioną karteczkę z dedykacja ?
Zajęcia dla dzieci od 4 lat. Czas trwania: 45 minut.

Chatka pełna bajek

Interesująca propozycja dla najmłodszych ?
7 marca zapraszamy na teatrzyk dla dzieci “Chatka pełna bajek”.
Czarodziejka Bajkodziejka zabierze dzieci w niesamowitą podróż. Jej czary przyciągają bajki, każda chce, aby dzieci ją poznały. Wszystko zależy od Bajkodziejki.
Teatrzyk dla dzieci „Chatka pełna bajek”
7 marca (niedziela) godz. 11.00
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A
Bilety: 5 zł (dostępne na portalu biletyna.pl oraz w Centrum Kultury Raszyn)

Od Syrenki do Syrenki – a kogo spotkamy po drodze? Spacer z przewodnikiem

Nic tak bardzo nie kojarzy się z Warszawą jak Syrenka. Ale nie jedną syrenką Warszawa stała ? Podczas naszego spaceru ruszymy szlakiem tych najbardziej znanych zaczynając od Rynku Starego Miasta a Kończąc na Wybrzeżu Kościuszkowskim. Na trasie naszej wędrówki zatrzymamy się także przy innych ważnych pomnikach znajdujących się na Starym Mieście oraz Trakcie Królewskim. Zapewniamy, że z każdym wiąże się fascynująca historia, którą nasz przewodnik z chęcią się z Wami podzieli. Po tym spacerze zaimponujecie rodzinie i znajomym znajomością najważniejszych posągów w najstarszej części Warszawy.
Podczas spaceru dowiemy się ?️‍♂️ :
✔️kto pozował do najsłynniejszego pomnika Syrenki?
✔️kto i dlaczego sprzeciwiał się wzniesieniu Kolumny Zygmunta?
✔️gdzie wcześniej stał Pomnik Księcia Józefa Poniatowskiego?
✔️kto towarzyszy Syrence na wiadukcie ulicy Karowej?
Spotykamy się w niedzielę, 7 marca 2021 o godzinie 11:00 pod Pomnikiem Syrenki na Starym Mieście. Spacer zakończy się około 13:00 na Bulwarach Wiślanych.
Spacer jest bezpłatny. Jeżeli uważają Państwo, że przewodnik załużył na napiwek, na pewno będzie mu miło. ?
Obowiązują maseczki zakrywające usta i nos oraz utrzymanie dystansu min. 1,5 metra od innych uczestników zwiedzania.

Wyprawa Miniaturowa

No cóż… demolki i tym razem nie będzie. Nadal robimy koronauniki, aleeee… pomyślcie o bardzo fajnym miejscu. O takim miejscu w którym znajdują się ważne dla Was potrzebne i kochane rzeczy. No i takie, które chcieli byście mieć. Domek, może basen, samolot, jakieś drzewo, zwierzątko i co Wam tam jeszcze do głowy przyjdzie. To wszystko umieścimy w konkretnym “środowisku”. ? Ale pssst, bo to nie wszystko. Bo konkrety ujawnimy w czasie spotkanie. Pojawią się natomiast kolejne posty z cichymi podpowiedziami. Za to tradycyjnie ze wszystkim co wyprodukujecie zrobicie co zechcecie. Na miejscu czekać będą materiały do produkcji, tradycyjny drobny darmowy poczęstunek, super tajna mapa, otwarty bar i działająca kuchnia. I bardzo cieszy nas, że tradycyjnie zagra wujaszek Grom, który po raz kolejny będzie uczył nas piosenek. Wstęp 10PLN od dziecka. Do zobaczenia

Krasnoludek u kupca | Teatralny Poranek Bajkowy

Jeden krasnoludek w domu to duże szczęście, ale czy może być coś jeszcze lepszego? Oczywiście, że tak!!! Dwa krasnoludki! I takie właśnie szczęście spotkało pewnego kupca.
Czy skorzysta z zaistniałej sytuacji? O tym dzieci dowiedzą się podczas najnowszego spektaklu Teatru Tup Tup. „Krasnoludek u kupca” to w pełni interaktywne przedstawienie na podstawie uroczej baśni H. Ch. Andersena. Autorskie piosenki śpiewane na żywo, krótki pokaz żonglerski oraz starannie wykonane lalki to tylko niektóre atrakcje czekające na widzów. A co najważniejsze, dzieci będą miały okazję wreszcie poznać prawdę dotyczącą czytania książek. A co to za prawda? Tego nie zdradzimy ?
wiek: 3+
bilety w cenie 18 zł dostępne na bemowskie.pl

Salony Muzyczne | Koncerty w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na niedzielne Salony Muzyczne, które są kontynuacją letnich Koncertów Chopinowskich. Kameralne, niezwykle nastrojowe koncerty muzyki poważnej odbywają się w Sali Balowej w Pałacu na Wyspie.
NAJBLIŻSZY KONCERT
? 7 marca 2021, godz. 12.00
? Miejsce: online – premiera na stronie www Łazienek Królewskich, na Facebooku oraz na YouTube
? Bezpłatny
? Wystąpią:
Jakub Włoszczuk – fortepian, Emilia Jarocka – skrzypce, Aleksandra Kłębukowska – skrzypce, Martyna Dziechciarz – altówka, Mikołaj Burzyński – wiolonczela, Agnieszka Kiljan – wiolonczela,
? Program:
F. Mendelssohn – Bartholdy – Kwartet smyczkowy a – moll nr 2 op. 13, cz. II Adagio non lento (8 min)
J. Brahms – Kwartet fortepianowy c – moll op. 60, cz. I Allegro non troppo, cz. II Scherzo (15 min)
❗ Informacje o kolejnych koncertach będziemy publikować na bieżąco.
Najbliższe terminy: 21.03, 18.04

? Inauguracyjny recital 4 października zagrał Wojciech Kruczek, pianista młodego pokolenia, laureat konkursów krajowych i międzynarodowych.
W repertuarze znajdą się utwory:
Ignacy Jan Paderewski – Polonez H-dur op. 9
Edvard Grieg – Ballada g-moll op. 24
Stanisław Moniuszko / Henryk Melcer – “Prząśniczka”
? Kolejny koncert 11 października zagrał Jan Kozanecki, student II roku Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli profesora Toke’a Møldrupa.
Program:
Jan Sebastian Bach – Suita nr. 2 BWV 1008; Preludium
Camille Saint-Saëns – “Łabędź”
Fryderyk Chopin – Nokturn Cis-moll
David Popper – “Rapsodia Węgierska” Op. 68.
Przy fortepianie zaakompaniuje Maciej Piszek. Pianista ukończył z wyróżnieniem studia pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli oraz prof. Macieja Paderewskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Warsztat Stolarstwo – podstawy ETAP 2

Warsztat Stolarstwo – podstawy . Etap 2. Warsztat jest skierowany dla osób które ukończyły Warsztat Stolarstwo etap 1.
Warsztat, który jest kontynuacją warsztatu Stolarstwo – podstawy. Etap 1, gdzie uczestnicy wykonują stołek z drewna dębowego. Jeśli chciałabyś /chciałbyś zacząć przygodę ze stolarstwem – te zajęcia są dla Ciebie.
Warsztat Stolarstwo – podstawy. Etap 2
Trasowanie / planowanie rozkroju, cięcie, struganie, przygotowanie do klejenie oraz klejenie. Poznanie procesu od tarcicy do gotowego blatu. Praktyczne zajęcia na maszynach stolarskich oraz poznanie alternatyw dla tych maszyn.
Podczas warsztatu poznasz takie urządzenia jak: wyrówniarka, grubościówka, piła stołowa, piła taśmowa. Wiele elektronarzędzi, m.in. frezarka krawędziowa czy kilka rodzajów szlifierek. Każdy kolejny etap zajęć to odkrywanie nowych zagadnień oraz zdobywanie doświadczenia praktycznego.
Co wykonujemy podczas warsztatów?
Blat sosnowy o wymiarach o 70×50 cm. Każdy uczestnik zabiera wytworzony przedmiot do domu.
Gdzie?
Poznańska 5 (wjazd od ul. 3 Maja)
Laski k. Warszawy, 05-080
Czas trwania:
10:00 – 18:00 (8h)
W trakcie trwania warsztatów są przewidziane przerwy.a

Spacer zaułkami Starego Miasta

Zapraszamy na spacer po Starym Mieście! Na spacerze dowiedzą się Państwo m.in:
co ma wspólnego Kolumna Zygmunta z Cmentarzem Bródnowskim
czemu Piekarski wił się na mękach
gdzie i do kiedy znajdował się staromiejski cmentarz
kim był Karol Beyer
gdzie mieszkał warszawski kat
dlaczego Warszawa ma zachowane mury obronne
czy Syrenka zawsze była herbem miasta?
Zapraszamy na godz. 09.30, spotkajmy się przy kościele Św. Anny.
Prosimy o wzięcie ze sobą maseczek ochronnych, zaś w trakcie spaceru – o zachowanie dystansu społecznego.
UWAGA: w przypadku chęci wzięcia udziału w spacerze proszę o KONIECZNE potwierdzenie obecności, liczba osób na spacerze jest ograniczona!
Udział w spacerze jest bezpłatny, napiwki są mile widziane ?

Dzień Kobiet w Malinowie

Wyjątkowe warsztaty z okazji Dnia Kobiet! ??
Już 7.03 (niedziela) zapraszamy na wyjątkowe, 2-godzinne warsztaty kosmetyczne z cudowną @Pani Te ♥️ To będą 2h z dala od pośpiechu i codziennych obowiązków. Bo każda kobieta zasługuje na wszystko co najlepsze! ♥️
Zapewniamy:
?Kobiecą i przyjazną atmosferę♥️
?Dowolną kawę/herbatę z naszego menu lub godzinę zabawy dla pociechy ☕
?Kameralną grupę (do 10 os.)
?Uśmiech i spokój ?
?Czas dla siebie⌛
Oczywiście spełniamy wszystkie wymogi sanitarne, bo wasz komfort i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!??
Spraw sobie, swojej mamie, partnerce czy babci wyjątkowy prezent❗
Zaczynamy o 16:00.
Koszt warsztatów to 120 zł.
Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona?
?500 700 245
?malinowonanowo@gmail.com

Warsztaty dla dzieci – szycie i rękodzieło (grupa początkująca)

Na warsztatach szycia i rękodzieła dzieci (w zależności od grupy, do której uczęszczają):
➡️ poznają szycie od podstaw, zaczynają od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką a następnie maszyną do szycia,
➡️ ćwiczą koordynację oko-ręka, uczymy dzieci samodzielnego nawlekania, wiązania supełków, wykonywania ściegów ręcznych.
➡️ poznają maszynę do szycia: jej budowę, działanie i obsługę. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty,
➡️ wykonują kreatywne projekty rozwijające umiejętności manualne.
Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie prowadząc krok po kroku przez proces powstawania małych dzieł sztuki.
Zajęcia trwają jednorazowo 2,5 godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat:
Zapisy zbieramy na 4 spotkania.
Zapewniamy:
➡️ maszyny do szycia,
➡️ wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
➡️ kameralne grupy do 6 osób,
➡️ drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
➡️ profesjonalny instruktaż,
➡️ świetnie wyposażoną pracownię,
➡️ niepowtarzalną, domową atmosferę ?

online

Spektakl dla dzieci “Złota Rybka” / Teatr Sztuka /

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na kolejny spektakl online – tym razem poznamy historię Złotej Rybki. To klasyczna opowieść z morałem, bajka mówiąca o tym co w życiu jest najważniejsze oraz dlaczego warto dbać o najbliższych i cieszyć się życiem. Przedstawienie wykona dla nas Teatr Sztuka z Trzebini, a streaming online na żywo bezpośrednio z MOK-u odbędzie się w sobotę 6 marca o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do oglądania spektaklu na naszym kanale na YouTube – link w informacjach powyżej.
Złotka Rybka spełnia marzenia, zwykle trzy, dlatego warto je dobrze przemyśleć! Rybak i jego żona pewnego dnia właśnie taką rybkę znaleźli w sieci zarzuconej na głębokie wody morza. Rybka była piękna i magiczna – mogła spełnić ich największe marzenia o bogactwie i dostatku. Ale czy naprawdę to wszystko przyniosło im szczęście? Przekonamy się o tym już niebawem! Spektakl jest adaptacją bajki Aleksandra Puszkina, z której płynie bardzo ważna lekcja nie tylko dla dzieci – w życiu należy kierować się dobrem i uczciwością, nie pragnąc zbyt wiele oraz unikając zachłanności.

Mała Klasyka na Koszykach

Mała Klasyka na Koszykach Online to nowe wydanie cyklu umuzykalniających zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat w formie serii filmów edukacyjnych.
Wspólnie z prowadzącą, Martą Plasotą, autorką kanału Spotkanie Melomana, poznamy historię muzyki klasycznej od czasów prehistorycznych po współczesność.
Co sobotę o godzinie 11:00 na profilu Facebookowym Hali Koszyki i Julian Cochran Foundation oraz kanale YouTube Julian Cochran Foundation pojawiać się będą nowe odcinki serii.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorami projektu są:
Julian Cochran Foundation i Hala Koszyki
Partnerem serii jest Sklep Muzyczny Pasja.
“Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa”.
Wszelkie pytania dotyczące “Małej Klasyki na Koszykach Online” prosimy kierować pod adres mknk@juliancochranfoundation.com..
Harmonogram:
MARZEC
6.03
13.03
20.03
27.03
Zajęcia poprowadzi wielokrotnie nagradzana pianistka i animatorka kultury – Marta Plasota.
Marta Plasota – prowadząca letniej edycji Małej Klasyki, autorka edukacyjnego kanału YouTube “Spotkanie Melomana”, studentka w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w wielu salach koncertowych w Polsce i w Europie m.in. w Ambasadzie Niemieckiej w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w sali koncertowej „Florianka” w Krakowie, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, w Warszawie, a także we Włoszech, na Malcie i w Zell an der Pram w Austrii. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation.
Od 2019 wchodzi w skład Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa. Swój warsztat pianistyczny kształtowała pod kierunkiem pedagogów z całego świata: Diny Yoffe, Ewy Pobłockiej, Anny Malikovej, Nazareno Ferruggio, czy Daniele Petralia. Na swoim koncie ma udział w zarejestrowanym projekcie „Wyśpiewane ptaki” organizowanym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina pod opieką prof. Jadwigi Rappé.

Spektakl dla dzieci pt. “Guliwer”!

6 marca 2021 (SOBOTA)
godz. 15.00
on-line
„Guliwer” – spektakl dla dzieci on-line, Teatru Wariacja, na motywach książki Jonathana Swifta.
„Guliwer” to bajka o niezwykłym lekarzu okrętowym, który od dziecka marzył o morskich przygodach. Zaciągnął się na piękny okręt „Antylopa” i wyruszył ku przygodom. Podczas swojej pierwszej morskich podróży spotkał malutkich ludzi żyjących w krainie Liliputów. Mimo małego wzrostu byli odważni i waleczni. Właśnie kiedy przybył do nich Guliwer prowadzili wojnę z krainą Blefusku o tradycję obierania jajek. Guliwer choć przewyższał wzrostem lud Liliputów i początkowo przerażał małych ludzi, to w końcu został ich przyjacielem. Jednak nie wszystkim Liliputom podobała się obecność Człowieka Góry…

Teatralna (wy)BAWIALNIA | WARSZTATY dla dzieci i młodzieży

“Zrób to sam, czyli jak bawić się w teatr?” to warsztaty teatralne prowadzone przez Marię Gudejko – aktorkę, edukatorkę teatralną i instruktorkę zajęć aktorskich. ?
Podczas zajęć dowiecie się, że teatr nie tylko można tworzyć w budynkach teatralnych i salach prób, a nawet może on stać się doskonałym pretekstem do zabawy z przyjaciółmi albo w gronie rodzinnym.
Podczas spotkania online przeniesiecie się wspólnie w świat fantazji i magii teatru. Poznacie kilka ważnych pojęć teatralnych, wykonacie szereg kreatywnych ćwiczeń i gier teatralnych, ale przede wszystkim będziecie się świetnie bawić.
Maria Gudejko cyklicznie prowadzi zajęcia edukacyjne pod tym samym tytułem w ramach projektu Teatralna (wy)Bawialnia online w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
? Na emisję warsztatów zapraszamy na naszego facebooka i instagrama 6 marca o godzinie 16:00

Poranki filozoficzne w Polskim

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM >>>ONLINE<<<
to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.
Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.
Krytyczne, twórcze myślenie należy rozwijać i wspierać od najmłodszych lat.
Podczas Poranków Filozoficznych w Polskim jak zawsze będziemy filozofować, dyskutować i spierać się, odnosząc się bezpośrednio do okoliczności, w których przyszło nam żyć, w tym roku szczególnie ważne będą: pandemia, doświadczenie inności, kultura masowa.
Będziemy wyrażać własne opinie i słuchać swych rozmówców w atmosferze szacunku i próby wzajemnego zrozumienia.
Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–15 lat
Cena biletu: 12 zł
Wystarczy kupić bilet online na stronie www.teatrpolski.waw.pl i wysłać go na adres maila na adres: edukacja@teatrpolski.waw.pl
W odpowiedzi otrzymają Państwo instrukcję, jak dołączyć do sobotniego spotkania online na platformie ZOOM.
TERMINY SPOTKAŃ W SEZONIE 2020/2021:
06.03. Wychowanie ogranicza naszą wolność.
13.03. Państwa mają prawa ograniczać wolność obywateli.
20.03. Jak uratować świat?
10.04. Świat najlepszy z możliwych.
24.04. Dlaczego nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki?
08.05. Co jest piękne?
12.06. Zakończenie roku
Bilety w kasie Teatru Polskiego w Warszawie: ul. Krakowskie Przedmieście 6, a wkrótce również online na stronie www.teatrpolski.waw.pl
Informacje i pytania: edukacja@teatrpolski.waw.pl

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments