Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 13-14 marca

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 13-14 marca

Blisko, coraz bliżej… wiosna! Choć na prawdziwie wiosenne temperatury przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać, to w sercach i głowach już jest. Zapraszam Was zatem na przedwiosenną, pełną różnych aktywności Weekendową Zajawkę :)

.

Spis treści:

sobota, 13 marca

Drzewa Warszawy – premiera wyjątkowego przewodnika

Autorki i autorzy przewodnika napisali niezwykłą kronikę Warszawy, opisaną poprzez historię 36 drzew. Zawarli w niej nie tylko odległe w czasie opowieści, ale również współczesne świadectwa osób, które opowiadają o swoim życiu z drzewami.
W Warszawie jest ponad 500 pomników przyrody, większość drzew liczy około 100 lat, najstarszy – prawie 600. Były świadkami wielu wydarzeń w dziejach miasta, część z nich od początku wpisana została w architektoniczne założenia Warszawy, część wyrosła na polach i łąkach, które porastały obecne dzielnice takie jak Mokotów czy Praga-Południe.
Ostatecznym kryterium wyboru drzew była próba opowieści o różnych gatunkach. Album jest encyklopedycznym przeglądem cech charakterystycznych, który z powodzeniem może posłużyć jako samouczek dla tych, którzy chcą zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności rozpoznawania gatunków w przyrodzie. Każdy gatunek z kolei to inna historia o Warszawie – zarówno tej odległej, jak i bliższej, bo najmłodszy okaz ma kilka lat i stał się pretekstem do opowieści o niezwykłej mirabelce z getta warszawskiego, z której pestek Alicja i Wojciech Fizytowie wyhodowali pod Waszyngtonem drzewka-córki.
Przewodnik “Drzewa Warszawy. Przewodnik po wybranych, ważnych drzewach Warszawy” od 1 marca będzie do odebrania w kilku warszawskich instytucjach kultury, pełna lista placówek na stronie
www.wwarszawie.org.pl

„CZERWONY Kapturek” Teatr Scena 96, wiek 3+

Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, skeczy czy
opowiadań dla dzieci, i jest powszechnie znana na całym świecie. Także i my postanowiliśmy dołożyć kamyczek do tego ogródka. Są jednak rzeczy, na które w powszechnych wersjach tej historii zgodzić się nie możemy, i o których opowiedzieć musimy. Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna…ale i tak będzie zabawnie. Zagramy lekko zmechanizowanymi kukłami, a zarazem w żywym planie, w ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu, aby opowiedzieć Wam historię z naszej perspektywy i po nowemu.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Przedsprzedaż biletów od 08.03.2021
Miejsce: Sala widowiskowa MOK
Więcej:http://bezsceny.blogspot.com/
UWAGA! ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH.
W związku z wirusem SARS-COV-2, aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez MOK Józefów należy:
wypełnić na miejscu: KWESTIONARIUSZ ZDROWIA I KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ lub wypełnić na miejscu,
w wydarzeniach na sali widowiskowej może wziąć udział maksymalnie 90 osób, na terenie budynku obowiązują maseczki.
Przedsprzedaż biletów i odbiór wejściówek odbywa się na tydzień przed planowanym wydarzeniem.

Spacer z przyrodnikiem – Las na Utracie

Zapraszamy na) wycieczkę wzdłuż kanału Bródnowskiego. Zaczynamy na placu Ostrej Bramy, skąd przejdziemy ulicami Wierną i Jesiotrową (opowiemy o co chcodzi z tym całym jesiotrem), zobaczymy borowe tamy, opowiemy o wpływie bobrów na środowisko naturalne i tego jak przyczyniają sie do wzrostu bioróżnorodności. Opowiemy o tym jak obecnie wygląda kanał Bródnowski w naszej okolicy a jak mógłby wyglądać. Przejdziemy ścieżkami po lesie na Elsnerowie(może spiszemy, jak wy sami nazywacie ten las, pewnie będzie sporo propozycji). Może uda nam się posłuchać kilku śpiewających ptaków – wiele zależy od szczęścia i naszej spostrzegawczości. Spacer skończymy na jazie przy zalewie Bardowskiego gdzie uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki postaramy się wyciągnąć nieco śmieci z naszego lasu.
Warto wziąć buty nieco lepsze niż trampki i takie, które mogą się nam nieco pobrudzić. Lornetki zawsze w cenie, ale bez lornetek i tak będzie fajnie, a znalezienie ptaków w gąszczu drzew i krzewów nigdy nie jest rzeczą łatwą.
Weźcie ze sobą po jednej kanapce i coś słodkiego – szczególnie dla młodszych uczestników. Weźcie też ze sobą coś do picia(może być herbata, kawa) w termosie lub bidonie. Pamiętajcie, woda w kranie jest zdatna i smaczna do picia, a nie produkujemy wtedy dodatkowych śmieci w postaci plastikowych butelek.
Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu społecznego.
Weźcie ze sobą po jednym duuuuużym worku na śmieci i zestaw rękawiczek – polecamy wielorazowego użytku – silikonowo-plastikowe po jednym razie będą do wyrzucenia i tylko doprodukujemy kolejnych śmieci.
Wycieczka nie ma ograniczeń wiekowych.
Przewodnik:
Marek Elas – przyrodnik, ekolog, kiedyś bardziej ornitolog, dzisiaj dużo bardziej zajmuje się praktyczną ochroną przyrody. Mieszkaniec osiedla Wilno.

Targ Śniadaniowy Tymczasowy

Cześć !
Wracamy dla Was z ogrodową wersją zakupową produktów dostępnych na targu.
Próżno szukać cierpliwości na aktualny stan naszego życia, dlatego choć w mini wersji chcemy zaproponować Wam spotkania w ogrodzie do kwietnia, do czasu gdy wrócimy na nasze targowe place.
Chcemy abyście choć częściowo mogli skorzystać z opcji zakupów sprawdzonych i ulubionych produktów. Wierzymy że zakupy na powietrzu to dużo przyjemniejsza forma.
Będzie pyszne pieczywo i wypieki na słodko, sery, wędliny, garmaż tradycyjny i wegański, przetwory, ryby, warzywa, owoce, kwiaty oraz wiele więcej. Nie zabraknie też kawy na spacer! (wszelkie sugestię i życzenia postaramy się spełnić w miarę możliwości)
będzie również grzaniec !
przygotujemy bezpiecznie miejsce do robienia zakupów
mamy dla Was ekologiczne papierowe torby
będą na miejscu dostępne środki do dezynfekcji
Plan działania zakłada spotkania zakupowe w soboty
soboty 10.00 – 15.00
startujemy 6 lutego
UWAGA – terminy, albo czas trwania tego projektu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub kolejnych wiadomości z MZ
Zapraszamy !!

Śniadania świata – warsztat kulinarny dla dzieci 7-10

Czas urozmaicić poranki i sięgnąć po śniadaniowe inspiracje z całego świata! W ramach tego cyklu przybliżamy dzieciom nowe smaki, techniki i poranne zwyczaje, które z łatwością odtworzą później w Waszych domowych kuchniach.
Na najbliższym warsztacie przygotujemy:
angielskie muffiny z jajkiem w koszulce
czekoladowe brioszki
Ważne:
Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Warsztaty trwają 2 godziny (uwaga, zmiana czasu trwania zajęć)
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Spacery z przewodnikiem po Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 13:00 i 14:30 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.
Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali, a nawet kolorów kryje w sobie przez cały rok park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak powstawał park i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.
Prowadzący: Andrzej Fortuna
Informacje praktyczne:
Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas uczestnictwa w oprowadzaniu oraz do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają na co dzień.
Liczba osób: maksymalnie 15
Koszt: w cenie biletu wstępu do parku
Rezerwacje: www.bilety.nifc.pl
Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Jak zostać muzykiem // multimedialny spektakl dla dzieci

“Jak Zostać Muzykiem”.
O SPEKTAKLU
Jak zostać muzykiem, czyli od beztalencia do superbohatera!
Interaktywny spektakl muzyczny z multimedialną scenografią oraz partiami wykonanymi na żywych instrumentach. Historia oparta jest na kanwie baśni. Pomysław jest chłopcem bardzo żywiołowym i pełnym entuzjazmu. Od dziecka marzy o tym, aby pewnego dnia posiąść moce nadprzyrodzone i stać się superbohaterem. Choć zawsze bardzo się stara, to niestety najczęściej jego aktywność prowadzi do mniejszej lub większej katastrofy. Wszyscy zaczynają wołać na niego Pomyłek. Sam nie traci ciekawości świata, ale tyle razy słyszy, że jest beztalenciem, że zaczyna w to wierzyć…
Podczas spektaklu młodzi uczestnicy:
Poznają “5 Kroków, aby zostać muzykiem” – autorski program z nieformalnej edukacji muzycznej,
Dowiedzą się jak działa dźwięk; w jaki sposób “nadajemy” i “odbieramy” dźwięki jako ludzie; jaki to ma na nas wpływ,
Dowiedzą się w jaki sposób działają instrumenty muzyczne,
Dowiedzą się w jaki sposób można próbować radzić sobie z tremą…
Wiek: 6-13 lat
Czas trwania: 75 minut
UWAGA! Wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do stosowania się do aktualnych zaleceń GIS.
Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach:
Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Spacer ścieżką Geo-Zacisze

13 marca 2021, sobota, godz. 10.00
Udział bezpłatny. Zapisy: wspolpraca@zacisze.waw.pl
Zapraszamy na rodzinny spacer ścieżką geocachingową Geo-Zacisze. Odkryj tajemnice i nieznane historie Zacisza. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie smartfona. Zbiórka na parkingu Domu Kultury Zacisze.
Pamiętajcie, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną obwiązuje zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.
Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są cenne i zaskakujące informacje związane z Zaciszem. Możesz szukać ich samodzielnie lub w gronie bliskich osób.
Spacer będzie prowadził do wybranych punktów trasy Geo-Zacisze.
Cała ścieżka wiedzie do następujących punktów:
?‍♀Obywatel GC
?‍♀Zygmunt Jórski
?‍♀Bimber na Zaciszu
?‍♀Podziemie na Zaciszu
?‍♀Ochotnicza Straż Pożarna
?‍♀Gangsterskie porachunki
?‍♀Bateryjka
?‍♀DK Zacisze
?‍♀SP 84
?‍♀Filmowe Zacisze
?‍♀Osiedle FSO
?‍♀Dom pod wazami
?‍♀Kino Pelikan
?‍♀Ulica Jórskiego
?‍♀Trzypiętrówka
?‍♀Kolej marecka.
Geo-Zacisze to ścieżka geocachingowa po Zaciszu stworzona przez jego mieszkańców. Efektem sąsiedzkich spotkań przeprowadzonych od lipca do września 2020 było zebranie ciekawych i powszechnie nieznanych historii związanych z tą częścią Warszawy.

Zajęcia plastyczne dla 3-4 latków

Bawimy się farbami, plasteliną, węglem i ołówkiem… Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję.
Chcesz wiedzieć więcej, kliknij: https://flobadob.pl/zajecia-plastyczne/
Spotykamy się w każdą sobotę o 11:00
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
? pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Sowa – perfekcyjny łowca

Zajęcia poprowadzi Bartosz Popczyński – miłośnik przyrody:
Czy sowa jest zwierzęciem nocnym? Dlaczego mówimy sowa – mądra głowa? Dlaczego sowa jest perfekcyjnym łowcą i jaka jej broń sieje strach wśród gryzoni?
A może i nam uda się usłyszeć lub nawet zobaczyć puszczyka?
Jeśli chcesz się tego wszystkiego dowiedzieć koniecznie wpadaj do Lasku na Kole!
Zajęcia dla Dzieci będą prowadzone w konwencji spaceru i warsztatu.
Koszt zajęć to 35 zł od Dziecka. Płatne na miejscu.
Plan:
Przejście do lasu i wstęp
Omówienie budowy ciała sowy – dlaczego jest przystosowana do bycia świetnym drapieżnikiem? Szlara, oczy, uszy, dziób, szpony, pióra.
Co zjada sowa? Obserwacja wypluwki 4. Prezentacja gatunków sów żyjących w Polsce
Próba nawoływania sów, ewentualna obserwacja.
Wyjście z lasu, rozdanie kory, zakończenie.
Proszę dopasować ubranie do pogody oraz zabrać jakieś drobne oświetlenie, czasem będzie potrzebne. Czas zajęć, maks. 2 godziny.
Zapraszamy,
Mariusz z Dzikie Dzieciństwo tel. 663792792

Joga dla dzieci

13 marca, jak co sobotę o godz. 13 zapraszamy dzieciaki na kolejne warsztaty jogowe. Czekając na wiosnę przeniesiemy się na łąkę pełną ptaków i kwiatów. Nauczymy się powitania słońca – idealnej rozgrzewki na początek dnia oraz innych pozycji zwiększających elastyczność, koncentrację i pomagających w stresujących chwilach. Przy dźwiękach deszczu i odgłosach zwierzaków, za pomocą specjalnych kostek z ilustracjami ułożymy wspólnie historię, którą potem przećwiczymy na matach. Na koniec zrobimy piękne kolorowe ptaki z wielobarwnych piór.
Prosimy o zabranie wygodnego stroju, butelki z wodą oraz maty do ćwiczeń, jeśli ją Państwo posiadają. W razie braku – udostępnimy te, które mamy w księgarni.
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Wstęp: 25 zł od dziecka, limitowana liczba miejsc, konieczne zapisy.
Prowadzenie: licencjonowana instruktorka jogi kreatywnej i zarazem doświadczona animatorka dziecięca pani Ania. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17

X przegląd teatrów dla dzieci „bez sceny”

13 marca br. inaugurujemy X. Edycję Przeglądu Teatrów dla Dzieci „Bez sceny”. Tegoroczną edycję Przeglądu adresujemy do dzieci w wieku od 3 do 12 lat, rodziców oraz dziadków. Przegląd trwać będzie przez trzy kolejne weekendy miesiąca. Spektakle zaprezentują: Kolor Kolektyw, Scena 96 oraz Teatr Miejsca. Dwa spektakle dedykowane są dzieciom dzieci w wieku 3+, jeden – spektakl multimedialny od lat pięciu.
Ogromne zainteresowanie poprzednimi edycjami wydarzenia oraz pozytywne recenzje świadczą o potrzebie realizowania i kontynuacji Przeglądu Teatrów dla Dzieci „Bez Sceny” w Józefowie. Ideą przeglądu jest zaprezentowanie w Miejskim Ośrodku Kultury najciekawszych teatrów i grup teatralnych działających bez stałego miejsca pracy.
Mamy świadomość, że to właśnie w naszym Miejskim Ośrodku Kultury dzieci po raz pierwszy mają kontakt ze sztuką teatralną. Ważne jest, aby te pierwsze wrażenia pobudziły wyobraźnię, były ucztą dla dziecięcych zmysłów. Naszym zdaniem teatr dla najmłodszego widza to niezwykle odpowiedzialne, czujne i prawdziwe działanie. Dlatego staramy się prezentować wybrane, prezentujące wysoki poziom merytoryczny i artystyczny, wartościowe spektakle.
Wszystkie informacje, zasady udziału oraz szczegółowy program znajdziecie Państwo na oficjalnym blogu Przeglądu: http://bezsceny.blogspot.com/

Wieczór Planszówek

Zapraszamy Was na wieczór planszówek!
Spotkanie poprowadzi Natalia, która grami interesuje się zdecydowanie bardziej niż przeciętny zjadacz chleba.
Do wyboru będą 2 gry (a końcu linki do dokładniejszych opisów):
Dixit z 2 dodatkami
Spektrum
Wstęp na wydarzenie – dobrowolna zrzutka do słoika, sugerujemy 15 zł, ale zarówno zrzutka jak i jej wysokość jest do waszej dyspozycji.
Zrzutka pomoże nam organizować w przyszłości podobne spotkania ?
Linki do gier:
Spectrum:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/spektrum-115886.html
Dixit:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dixit-odyseja-21066.html
dodatek 1:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dixit-7-wizje-102555.html
dodatek 2:
https://www.rebel.pl/gry…/dixit-4-poczatki-27425.html

Dzień otwarty dla najmłodszych vol.2 – Konwersatorium Muzyczne

Indywidualne zajęcia muzyczne są skierowane przede wszystkim do najmłodszych dzieci już od 1. miesiąca życia do 5 lat.
Metoda stworzona przez Edwina Gordona – muzyka, psychologa i pedagoga. Teoria dowodzi, że dziecko najlepiej uczy się przez pierwsze 5 lat życia. Tworzy to podstawy do dalszego rozwoju. W tym wieku dzieci są bardzo chłonne i szybko się uczą.
Jak wyglądają zajęcia?
Maluszki mogą pełzać lub chodzić po sali, swobodnie reagując na dźwięki. Zajęcia muzyczne są pełne niespodzianek – kolorowe szarfy, pióra, bezpieczne instrumenty muzyczne oraz muzyka na żywo. Nauczycielki prowadzące zajęcia są muzykami, grają na fortepianie, gitarze i skrzypcach oraz śpiewają. Pozwala to dzieciom na obcowanie z muzyką od najwcześniejszych lat życia.
Co dają zajęcia?
poprzez zabawę wprowadzają maluszki w świat dźwięków i rytmów
maksymalnie rozwijają muzyczny potencjał dziecka
wykorzystują różnorodne formy wychowania muzycznego- śpiew, taniec, słuchanie, improwizacja, granie
rozwijają słownictwo
budują bliską relację dziecka z rodzicem
dzieci uczą się kochać muzykę
Przestronne sale 30-40m2 wyłożone są wykładziną
Mamy specjalny pokój do karmienia i przewijania.
Do szkoły prowadzi duża winda, można wygodnie wjechać z wózkiem.
szczegóły:
https://www.konwersatoriummuzyczne.pl/offer/details/pl/2

Spacer po Starych Powązkach

Zwykło się mówić, że czy Wawel dla Krakowa, tym Powązki dla Warszawy.
Zapraszam na autorski spacer po Powązkach. Poznajmy je wspólnie!
Miejsce spotkania – brama Św. Honoraty (główna brama wejściowa, koło kościoła Św. Boromeusza)
Podczas spaceru poznamy historię najstarszej czynnej nekropolii w Warszawie
dowiemy się, dlaczego kościół powązkowski jest pod wezwaniem Św. Boromeusza?
Odwiedzimy groby Pięciu Poległych, rodziców Chopina, Moniuszki, rodziców Chopina, Bolesława Prusa, Edwarda Rydza Śmigłego, Grzegorza Przemyka, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Petersburskiego. Dominika Merliniego, Władysłąwa Podkowińskiego i wielu, wielu innych
Porozmawiamy o sztuce cmentarnej w Warszawie
Przyjrzymy się bliżej symbolice cmentarnej
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będę wdzięczny za napiwki. Do zobaczenia!

Filonek Bezogonek – bezpłatne kino dla dzieci

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?
“Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Film docenią także miłośnicy musicali. Animację przeplatają pełne ciepła muzyczne fragmenty w wykonaniu kocich bohaterów.
Postać Filonka stworzył szwedzki radiowiec i autor książek dla dzieci Gösta Knutsson. Na początku powstała audycja radiowa na temat uroczego kotka bez ogonka, który przeżywa barwne przygody w Uppsali. Rok później, w 1939 roku, wydano pierwszą książkę z serii o Filonku Bezogonku, która szybko zdobyła popularność czytelników na całym świecie. W Uppsali został nawet wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół. Jego centralne miejsce to małe zaułki wokół głównego gmachu uniwersyteckiej biblioteki. W Polsce książki o przygodach Filonka wydaje od lat 60. Wydawnictwo “Nasza Księgarnia” i cieszą się one zainteresowaniem młodych czytelników również dziś.
Reżyseria: Christian Ryltenius, Kraj i rok produkcji: Szwecja 2020, Czas trwania: 67 min., Kategoria wiekowa: 4+
Seans odbywa się stacjonarnie w Kinie na Tynieckiej! Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, zapisy online w kalendarzu wydarzeń.
Rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, prosimy o podanie pełnych i aktualnych danych w formularzu rejestracji on-line
https://tiny.pl/r42l5
Przed przyjściem do kina prosimy o zapoznanie się z Procedurami przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w „Kinie na Tynieckiej” https://tiny.pl/r477n
Seans finansowany jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu: “Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Bajkowe Nutki na Saskiej Kępie

O zajęciach?
? Zajęcia oparte są w głównej mierze na teorii E. E. Gordona, C. Orffa, a także własnej inwencji prowadzącej ?
?Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna.
?Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, reagując spontanicznie ruchem na muzykę.
?Instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci.
♥️Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.
♥️Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki.
♥️Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym m.in. na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.
Zapraszamy!!!
O prowadzącej?
Justyna Górska
jest podwójnym magistrem sztuki. Studiowała na Wydziale instrumentalno- pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a także rok na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.
Gra m.in. na skrzypcach, altówce, fortepianie.
Od 10 lat prowadzi zajęcia indywidualne gry na instrumencie, a także zajęcia umuzykalniające.
Jest również czynnym muzykiem, współpracującym z artystami solowymi oraz zespołami.
Koszt zajęć jednorazowych 35 zł, a w karnecie 140 zł.
W karnecie znajdują się 4 spotkania ?
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:15 w żłobku Stokrotka przy ul. Meksykańskiej 6 w Warszawie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc!

Leśne Charaktery – zajęcia w Puszczy Kampinoskiej

Leśne Charaktery to grupowa forma spędzania czasu w lesie, pod opieką instruktora, z przygotowanym planem zabawy.
Poniżej znajduje się cennik, oraz krótki opis zajęć.
Grupa wiekowa Leśne Skrzaty (4-6 lat)
Czas trwania zajęć: 2h
1h spaceru po lesie, połączonego z zabawami, obserwacjami, zadaniami.
1h aktywnego czasu na polanie (pod lasem) lub wydłużenie czasu w lesie w razie potrzeby grupy ?
Na polanie jest:
-kontynuacja leśnej zabawy, wykańczanie leśnych majsterek czyli drobnych prac manualnych (malowanie patyków, kamieni, tworzenie leśnych obrazów itp),
kreowanie zabawy w leśno błotną kuchnię,
zabawy związane z wiejskim życiem – układanie drewna, przewożenie taczką, tworzenie ogrodu i jego pielęgnacja, wiązanie lin
tory przeszkód i sensoryczne ścieżki
zabawy ze sprzętem rekreacyjnym i sportowym
150 zł/ miesiąc lub abonament 150 zł/4 zajęcia wykorzystane do 27.06.21r.
50 zł/ 1 zajęcia
W cenie:
leśny spacer
zabawa na łące
zaplecze sanitarne
opieka instruktora
ognisko (dla rodziców)
Pakiet pomniejszony:
Dajemy możliwość korzystania tylko z jednego elementu – leśnego spaceru, w cenie 35 zł/ 1 zajęcia
Grupa wiekowa Łowcy Przygód
Czas trwania zajęć 2,5h
Zajęcia oparte na tematyce survivalowej i bushcraftu, czyli leśnych technikach przetrwania, radzenia sobie lesie. To czas poznawania przyrody, nauki rozpalania ognia i ustawiania stosów ogniskowych, orientacji w terenie, gier scenariuszowych i działania w grupie.
150 zł/4 zajęcia wykorzystane do 27.06.21r.
50 zł/ 1 zajęcia
Czy las na sobotę to dobry pomysł?
Przed ostatecznym wyjściem do lasu, może nas dzielić kilka pokus pozostania jednak w ciepłym domu, wyjścia do galerii czy wybranie innej miejskiej rozrywki.
Postaram się podać Wam najważniejsze zalety spędzenia z dzieckiem weekendu w lesie, wręcz wypędzenia go na leśne zajęcia czy wspólny rodzinny spacer. Nie chodzi mi wcale o moje zajęcia i mój Tipi Kamp, lecz nakłonienie Was aby za każdym razem w weekend wygrała przyroda, czyli wyciszenie, czystość, świeżość, magia lasu. Z góry zaznaczę – jeśli Wasza pociecha nie ma zamiaru dołączenia do grupowych zabaw, nakłońcie ją na wspólne rodzinne wyjście. Nie dajcie się też proszę młodzieży, która raczej będzie szukała smartfona, tabletu czy PlayStation.
Pamiętajmy Rodzice również o tym, że kora mózgowa rozwija się do około 25 roku życia, a we wczesnym życiu człowieka my jesteśmy ich płatem czołowym, a więc to jak konsekwentnie działamy z dzieckiem podczas dnia, codziennych nawyków oraz wyborów będzie miało wpływ na to, jak będzie planował przyszłość i w jaki sposób będzie dokonywał wyborów.
Teraz przejdźmy do korzyści leśnych aktywności ?
las jest miejscem czystym, harmonijnym, naturalnym, czyli nie powinien działać na nas negatywnie, gdyż porządek w swojej istocie jest wyciszający, relaksujący, uspokajający w przeciwieństwie od miejskiego zgiełku
płuca! daj im odetchnąć w lesie, bo nigdzie indziej nie znajdziesz czystszego powietrza
bezpieczeństwo – dzieci i młodzież może swobodnie poruszać się po terenie, bez obawy na auta, rowery (jednak coraz więcej ich w lesie, ale nadal nie tyle, ile na asfaltowych drogach) -> swoboda poruszania wyzwala ruch a ruch ma nieskończoną ilość zalet
ruch jest potrzebny dzieciom do prawidłowego rozwoju (częste diagnozy IS świadczą o tym, że naszym dzieciom brakuje ruchu jak nigdy wcześniej w społeczeństwie)
ruch to zdrowie – korzystnie wpływa na kręgosłup, ale przede wszystkim jest elementem zdrowego stylu życia, poprawia nastrój, sprzyja profilaktyce wielu schorzeń i chorób
kreatywność, wyobraźnia, zabawa – wyzwalają się w lesie na wiele sposobów
zapach lasu tego po deszczu, i tego eterycznego – ma właściwości sensoryczne a także zdrowotne, gdyż olejki eteryczne zwłaszcza iglaste działają bakteriobójczo i przeciwwirusowo, udrażniają drogi oddechowe, są wykrztuśne oraz rozgrzewające i mają jeszcze wiele innych prozdrowotnych zastosowań
las uczy nas szacunku do przyrody, ekologii, dbania o Ziemię – kształtujemy zatem charakter dzieci i młodzieży, wrażliwość na środowisko, co zaowocuje w pro ekologicznych wyborach konsumenckich i prowadzonego stylu życia
Gdybyście mieli ochotę skorzystać z wspólnych leśnych spacerów lub naszej oferty, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez wiadomości.

Festiwal Kawy i Czekolady

Ciastka, ciasteczka, przepyszne wypieki, lody, cukierki, lizaki… Wszystko czego potrzebuje każdy łasuch w jednym miejscu ♥ Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała a może różowa czy z dodatkami? Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie.!

Wystawa Pająków w Pałacu Kultury i Nauki

?❄️ ODMRAŻAMY WYSTAWĘ PAJĄKÓW! Taaak! ?‍?‍?‍? Zapraszamy codziennie do Pałacu Kultury i Nauki. Daj się wciągnąć egzotyczny świat!
? Ekspozycja czynna bezterminowo, codziennie od 10:00 do 19:00. GŁÓWNE WEJŚCIE DO PAŁACU KULTURY I NAUKI
?Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 unikalnych i przepięknych żywych okazów pająków i skorpionów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), największy gatunek pająka na ziemi – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), największego skorpiona – (Pandinus imperator – skorpion cesarski) i wiele innych.
?‍?‍?Wystawa jest przystosowana także dla dzieci i grup zorganizowanych.
Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.
? ✋ W każdy weekend o 12:00, 14:00 i 16:00 można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona ?.
?Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.
?Bilety do nabycia przy kasach wystawy bądź online na www.wystawapajakow.pl
Cennik biletów:
✔ normalny: 22 zł
✔ ulgowy: 18 zł
✔ grupowy: 12 zł (minimalnie 10 osób)
✔ rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
?Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Halina Sienko telefon: 730 700 442
WYSTAWA CZYNNA BEZTERMINOWO
Serdecznie zapraszamy! ? ? ?

niedziela, 14 marca

Spektakl dla dzieci: Na wozie

14 marca2021, niedziela
godz. 11.00 pierwszy spektakl
godz. 12.30 drugi spektakl
Bilet: 12 zł, liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na spektakl familijny dla dzieci w wieku 2,5+ w wykonaniu Teatru Falkoshow.
Wśród wzgórz i drewnianych domów, w malowniczej miejscowości Lanckorona, wykluwa się z pisanki kurczątko Rokokoko. Jakie są jego losy? Gdzie znajduje dom? Historia o tożsamości i odkrywaniu celu. Wystąpią marionetki sycylijskie wykonane ze starego drewna.
Czas: 40 minut
Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia. W Teatrze Falkoshow swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu.
Wszystkie elementy tych dynamicznych spektakli: interesująca muzyka, zaskakująca scenografia, interakcyjny i pouczający scenariusz oraz przemyślany ruch sceniczny współgrają ze sobą tworząc widowiska niezapomniane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Spacer Literacki po Sadybie (nowa trasa)

Szanowni Państwo, po raz pierwszy zapraszamy na Sadybę – niezwykłe osiedle, którego twórcy inspirowali się ideą miasta-ogrodu. Opowiemy między innymi o kolejce wilanowskiej i o tym, jak zapisała się w literaturze, gdzie należy szukać „Czarnego parasola” z książki Bahdaja i kto kąpał się w Jeziorku Czerniakowskim. Nie zabraknie wierszy najbardziej znanego mieszkańca Sadyby, czyli Stanisława Grochowiaka oraz anegdot, opowieści o skandalach i skandalikach oraz cytatów z literatury przeróżnej.
Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).
Zapraszamy 14 marca 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.
Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Oprowadzanie po Muzeum Warszawskiej Pragi

Wystawa stała Muzeum Warszawskiej Pragi to opowieść o prawobrzeżnej Warszawie poprowadzona na wiele sposobów.
Wędrujemy wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś – w oparciu o miedzioryty, obrazy, fotografie i multimedia.
Pokazujemy też eksponaty i multimedia związane z lokacją Pragi, tutejszymi bazarami i targami, rzemiosłem, przemysłem, aktywnościami społecznymi, sposobami spędzania wolnego czasu i infrastrukturą.
Na każde oprowadzanie zapraszamy 5 osób (limit związany z syt. epidemii).
?Bilety
7 marca: wstęp bezpłatny
Pozostałe dni: normalny: 10 zł, ulgowy: 7 zł.
?Do kupienia online: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/termin.html?id=1348&option_data=

BajkoBach

Muzyka Łączy zaprasza na:
BajkoBach – interaktywny, rodzinny koncert z cyklu Klasyka Dzieciom.
Ten projekt powstał z miłości do muzyki Jana Sebastiana Bacha.
Opowiemy Wam historię Ivanushki, który bardzo lubił grać na fujarce. Przygodom chłopca będzie towarzyszyła muzyka Bacha, zaaranżowana w ciekawy sposób.
Stworzymy wspólnie orkiestrę. Będziemy śpiewać i grać na instrumentach.
Niedziela 14 marca 2021 r.
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21
godz. 11.00
oraz
godz. 12.30,
Bilety w cenie 26 zł od osoby (dzieci do 1go roku życia nie muszą posiadać biletu),
BILETY DOSTĘPNE TYLKO PRZEZ Portal www.kupbilecik.pl.
W związku z obecną sytuacją obowiązuje limit miejsc.
GODZINA 11:00
GODZINA 12:30
Koncert przeznaczony jest dla Rodzin z Dziećmi od urodzenia do 7go roku życia.
WYSTĄPIĄ:
Mirosław Romejko – saksofon, klarnet, flet
oraz grupa MUZYKA ŁĄCZY w składzie:
Eva Piłat – fortepian, dzwonki chromatyczne
Anna Martyniuk – Tofiluk – narrator, fortepian, dzwonki chromatyczne
Nasz gość specjalny Mirosław Romejko to wyjątkowy artysta, multiinstrumentalista, na codzień współpracujący z różnymi teatrami w Polsce, m.in. Teatr Roma, naszą bajkę artysta zilustruje dźwiękami saksofonu, klarnetu i fletu.
Mirosław Romejko to Absolwent gdańskiej Akademii
Muzycznej, laureat kilku ogólnopolskich konkursów instrumentalnych oraz kameralnych, na stałe związany z warszawskim teatrem ROMA, brał udział w wielu produkcjach filmowych oraz serialowych – nagrania muzyczne m.in. do Czas Honoru, Wojenne Dziewczyny, Bodo, Stulecie Winnych. W dorobku artystycznym współpraca z takimi gigantami jak Jerzy Satanowski, Krystyna Janda, Hanna Banaszak, Krystyna Tkacz, teatrami Polskim, Dramatycznym, Powszechnym, Komedia, Rampa w Warszawie, Muzycznym w Gdyni, Dramatycznym w Płocku, Powszechnym w Radomiu.

Poznaj Rembertów z geocachingiem

Poznaj Rembertów z geocachingiem.
14 marca 2021, niedziela, godz. 11.00
Udział bezpłatny.
Zapisy: poszukiwacze@geocachingwarszawa.org
Zapraszamy na rodzinny spacer po Rembertowie połączony z poszukiwaniem skrytek geocache. Odkryj tajemnice i nieznane historie Rembertowa. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie smartfona. Zbiórka na parkingu przy sklepie KiK po południowej stronie stacji PKP Rembertów
Pamiętajcie, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną obwiązuje zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

SoMusic Baby

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam Sztaba
SoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.
Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.
Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.
Termin: niedziela 11:00
Czas trwania: 45-50 min
Wiek uczestników:od niemowląt do 6 roku życia.
Cena: 50 zł wejście jednorazowe
180 zł karnet na 4 wejścia
Ilość miejsc ograniczona.
Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach:
osobiście: ul. Skalnicowa 76
telefonicznie: 511 410 600
mailem lub messengerem

Gra w Przemiany – interaktywne zwiedzanie rodzinne

? Rodzinne zwiedzanie wystawy “Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” z edukatorem.
? Podczas spotkania zabawa w kolaż architektoniczny w stylu lat 90., karta zadań dla spostrzegawczych, lokalny sondaż i wielkoformatowe pomoce edukacyjne z muzealnego recyclingu.
? Zarezerwuj oprowadzanie w każdą niedzielę w godz. 11.00 – 15.00. Czas trwania spotkania: 45 min.
Rezerwacje:
?katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl
Oprowadzanie rodzinne kosztuje 14 zł, prosimy opłacić je w kasie muzeum.

Zakochany Miś | SPEKTAKL dla dzieci

To ciepłe, pełne humoru i barwnych postaci przedstawienie dla młodszych dzieci oparte na przygodach najbardziej znanego polskiego misia. ??
Losy niezdarnego pluszaka, który w dniu urodzin orientuje się, że jego przyjaciele zapomnieli o jego święcie. Czeka go jednak niemała niespodzianka…

W greckiej tawernie – warsztat kulinarny dla rodzin

W kolejne rodzinne popołudnie będziemy poznawać i rozsmakowywać się w kuchni greckiej! Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdym wieku do spędzenia niedzielnego popołudnia na wspólnym gotowaniu wokół naszej wyspy, przy dźwiękach greckiej muzyki i aromatach flagowych greckich dań:
pity z obłędnym tzatziki
kleftiko, czyli aromatycznego mięsa i warzyw zapiekanych w pergaminie
oraz słodkich maślanych koulourakia
W warsztatach rodzinnych uczestniczą dziecko i jego opiekun. Jednak głównymi bohaterami zajęć są dzieci, które pod opieką rodziców i trenera poznają tajniki kuchni, uczą się używania narzędzi i akcesoriów do gotowania oraz poznają nowe smaki.
Ważne:
Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.
Przyjdźcie przekonać się, że dzieciaki kochają grecką kuchnię!

Spektakl dla dzieci “Calineczka” Teatru Mer z cyklu Bajkowe Niedziele

Zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci z cyklu Bajkowe Niedziele! Tym razem na scenie wystąpi Teatr MER! Scenariusz i tekst do przedstawienia powstały na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.
Dostęp bezpłatny – transmisja online na kanale YouTube Okęckiej Sali Widowiskowej. Link https://youtu.be/_3g4oWY4F4s
lub
Dostęp płatny 10 zł od osoby – miejsca na widowni, ul. 1 Sierpnia 36 a, III p. – zakup biletów tylko online na stronie wydarzenia w serwisie biletyna.pl (liczba miejsc ograniczona). Miejsca nienumerowane.
Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.
Tekst: Ewa Gałat
Reżyseria: zespołowa
Scenografia: Anna Zadęcka
Muzyka: Marcin Truszczyński
Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat
Występują: Anna Guzik/Anna Zadęcka*, Ewa Gałat, Marcin Truszczyński
Dla dzieci od 4 lat
Czas trwania 45 min.
Osoby, które mają problem z zakupem biletu przez internet proszone są o kontakt z Okęcką Salą Widowiskową (22 868 02 01 w godz. 10.00-18.00
Wejście na spektakl jest możliwe po dezynfekcji rąk, zasłonięciu ust i nosa.
Zapewniamy dostęp do środków dezynfekujących, o zakrycie ust i nosa muszą Państwo zadbać sami.
Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości w kolejce na salę.
Trends 4 Kids po raz trzeci w Warszawie!!
Centrum Praskie Koneser ? 14 marca 2021 ? Od 10:00-17:00
Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

online

Mali Einsteini: Jak pije kwiat?

MALI EINSTEINI ONLINE
13 marca 2021, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat)
Opłata: karnet 100 zł (4 zajęcia – 13, 20, 27.03 i 10.04). Obowiązują zapisy. Pakiet materiałów niezbędnych do zrealizowania eksperymentów online do odbioru w DK Zacisze 12.03.21 (w godzinach 9.00-19.00).
Woda jest niezbędna do życia. I człowiekowi, i roślinom. Do czego służą korzenie? I jak woda przedostaje się z korzeni do reszty rośliny? Dowiecie się, co sprawia, że woda płynie do góry. Pojawi się pojęcie „efekt kapilarny” – trudna nazwa, ale ciekawe zjawisko. Porozmawiamy o transporcie wody od korzeni do liści. Poznacie budowę roślin.
Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Warsztaty realizowane w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.
ZAPRASZAMY!

Kreatywna sobota. Wielkanocne inspiracje

Wielkanocne inspiracje
Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Na zajęciach zajmiemy się wykonaniem ozdób świątecznych. W wielu domach stałym elementem przygotowań do świąt jest dekoracja wielkanocnego stołu. Świąteczne ozdoby podkreślają uroczysty charakter rodzinnych spotkań. Podczas śniadania w Wielką Niedzielę na stołach królują dekoracje zawierające wielkanocne akcenty. Stroik wielkanocny to nieodłączny symbol świąt. Zgodnie z tradycją w przygotowaniu pięknych kompozycji z wiosennych kwiatów i bazi bierze udział cała rodzina. Na zajęciach zajmiemy się wykonaniem kompozycji wielkanocnej. Użyjemy do tego drewna, gąbki florystycznej, mchu i ozdób wielkanocnych. Prowadząca pokaże i opowie jak wykonać ozdobę. Kompozycje wykona razem ze swoją córką.
Transmisja on-line odbędzie się 13.03.2021 r. o godzinie 14:00
Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.
Prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiałów do zajęć.
Lista materiałów:
• kawałek drewna, może być plaster drewna lub wytłaczanka po jajkach,
• gąbka florystyczna,
• nóż,
• klej na gorąco, pistolet,
• mech naturalny lub sztuczny,
• skorupki po jajkach,
• ozdoby (kwiaty, króliki, tasiemki).
Kamila Trochimiak – prowadząca
Helena Trochimiak – gość
Kamila Trochimiak – z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Trójwymiarowe rzeźby z tektury – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy serdecznie w niedzielę
14 marca 2021 w godz.
Na warsztaty online, na platformie Zoom – „ TRÓJWYMIAROWE RZEŹBY Z KARTONU”
Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez portal – Strefa Zajęć
Zapisy od 08-03-2021 do 12-03-2021
Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty są podzielone na dwie grupy wiekowe
14:00 – 16:00 dzieci w wieku 7-9 lat
Link do zapisów https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26449
17:00 – 19:00 dzieci w wieku 10-13 lat
Link do zapisów https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26450
Po zapisaniu się na warsztaty należy odebrać pakiet, w którym każdy uczestnik znajdzie wszystko co jest niezbędne do wykonania rzeźby.
Pakiety będą czekały na uczestników w siedzibie CKiA w Warszawie przy ul. Siarczanej 6
Od czwartku 11-03-2021 do piątku 12-03-2021 w godz. 8:00 – 19:00
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Opis warsztatów:
„Kreatywne warsztaty budowania trójwymiarowych rzeźb z kartonu” – Nowekartonowe
Nowekartonowe to trójwymiarowe, kartonowe modele przeznaczone do samodzielnego złożenia.
Składać je mogą zarówno dzieci jak i dorośli, a najlepiej – razem (od 4 do 104 lat).
Nowekartonowe nawiązują do tradycji tworzenia modeli z kartonu, która sięga lat 50-tch XX wieku i czasopisma „Mały Modelarz”.
Współczesne technologie pozwoliły na tworzenie modeli o znacznie bardziej nowoczesnej formie, a inspiracje filozofią „low poly” – niewielkiej liczby wielokątów, pozwoliły nadać im niezwykle współczesną formę. W odróżnieniu od historycznej tematyki militarnej, obecne możliwości projektowania graficznego 3D umożliwiły stworzenie współczesnej alternatywy dla tradycyjnych modeli kartonowych.
Tematyka nowychkartonowych opiera się na zagadnieniach przyrody, zwierząt, brył podstawowych.
Obłe inspirowane naturą kształty w niezwykle plastyczny sposób stanowią inspiracje do „wielokątnych” trójwymiarowych rzeźb, które uczestnicy warsztatów będą mieli okazję stworzyć samemu.
Co jest w pakiecie?
W pakietach znajdziecie 100% tego co będzie niezbędne do złożenia wybranego modelu:
• JUŻ WYCIĘTE !!! i ponacinane kartonowe elementy ( tak, tak ?. Dzięki zastosowaniu techniki cięcia laserowego, poszczególne części naszych modeli są przez nas wycięte i ponacinane.
To ułatwienie sprawia, że nasze kartony doskonale nadają się dla dzieci i początkujących modelarzy.
• KLEJ – wysokiej jakości i przetestowany przez nas, na wszystkich dostępnych w naszym sklepie kartonach;)
• PATYCZKI DO ROZPROWADZANIA KLEJU
• INSTRUKCJA
• POCZTÓWKA ZE ZDJĘCIAMI NASZYCH MODELI
• NIEWIELKI MODEL PRÓBNY W KSZTAŁCIE KRYSZTAŁU
• a także upominek – BRELOCZEK będący pamiątką po naszym wirtualnym spotkaniu.
• wszystko jest zamknięte w eleganckim eko-pudełku, które może także posłużyć za podkładkę na stół.
Zapraszamy serdecznie.

poranek odkrywców: śladami zwierząt

W każdą marcową sobotę zapraszamy na Poranek Odkrywców. ?
To bezpłatne rodzinne warsztaty dla najmłodszych – przedszkolaków i uczniów klas 1-3.
Zgromadźcie kilka łatwo dostępnych materiałów i eksperymentujcie z nami.
Śladami zwierząt
13 marca, godz. 10.30
Jakie zwierzęce ślady możemy znaleźć w parku? ? O czym powinien pamiętać każdy obserwator? Będziemy rozpoznawać tropy różnych zwierząt i poznawać dziką przyrodę. ?

gdyby Mona Lisa była na tik toku / sztuka i nowe media – warsztaty familijne

Bonjour! Paris! Paris!????❤️
Witamy w Luwrze, przed najsłynniejszym obrazem świata!?? Spędzimy razem półtorej godziny! Chcecie cofnąć się w czasie i zamienić w Leonarda da Vinci? Sprawdzimy dlaczego Mona Lisa nagle przestała się uśmiechać? Wcielimy się w role i puścimy wodze fantazji. Weźmy zatem pędzle, kredki i połączmy kropki opowiadając jeszcze raz historię prawdopodobnie najsłynniejszego dzieła sztuki wszech czasów! Bez obaw! Trochę tę historię zmienimy, a malując ciut się pobrudzimy. Na końcu staniemy się fotografami i fotografkami, aby nasze prace znalazły się również w przestrzeni wirtualnej?
? Co? Warsztaty familijne, sztuka i nowe media; więcej informacji o idei projektu i całym cyklu znajdziesz tu https://bok.waw.pl/?post_type=projekty&p=4003&preview=true
? Dla kogo? dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami
? Kiedy? 14 marca 2021
? Jak się zapisać? kasa@bok.waw.pl, 22 300 48 00 wew. 1 lub 2
? Gdzie? zajęcia online, na platformie zoom
Co będzie nam potrzebne? Co przygotować w domu? ?
? blok rysunkowy/techniczny,
? kredki/farby/pastele/flamastry- to, czym lubisz malować/rysować,
? ołówek,
? chęć do działania,
? smartfon (użyjemy pod koniec zajęć)

Tygrys Pietrek / Teatr VAŠKA

Zapraszamy na spektakl Teatru VAŠKA “Tygrys Pietrek”
“Tygrys Pietrek” to opowieść o małym Tygrysku, który wszystkiego się lęka.
Za brak odwagi zostaje srogo ukarany: Odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Tygrysek udaje się w podróż, by kupić odwagę. Próbuje ją uzyskać od Żołnierzy, Indian i Kowbojów.
Gdy powraca z nieudanej wyprawy po odwagę, okazuje się, że jego Mama zachorowała. Nie zważając na burzę, ulewę, ciemność i pioruny mały Tygrysek udaje się w niebezpieczną podróż przez góry, by wezwać lekarza. Ten, wymagający wielkiej odwagi, czyn zostaje nagrodzony – Tygrysek odzyskuje paski.
Pietrek nauczył się, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie o sobie.
Link do spektaklu pojawi się w wydarzeniu oraz na naszej stronie www.wck-wola.pl
Link będzie aktywny od piątku 12 marca godz. 9:00 do niedzieli 14 marca godz. 22:00

Jan Paweł II – Teatr Piasku Online. Opowieść Malowana Piaskiem

Zapraszamy Państwa na nowość – piaskowe widowisko online pt.:
„Jan Paweł II. 100 lat” ? https://teatrpiasku.pl/online ?
Widowisko, zachwyca przepięknymi piaskowymi obrazami i wzruszającą muzyką.
Transmisja zapewni niezapomniane emocje bez wychodzenia w domu ?
Podczas show zostaną przedstawione chwile z życia Świętego Jana Pawła II – jego emocje, pasje i miłość do Polski ❤️
Przeżyjmy wspólnie pełne wzruszeń życie tego wyjątkowego Polaka, ciesząc się jednocześnie jedyną w swoim rodzaju sztuką animacji piaskowej ?
Pełni skupienia i zadumy, dajmy ponieść się artystycznemu widowisku Teatru Piasku Online
Do zobaczenia

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments