09 Sie

Zalew Żyrardowski: super kąpielisko i rodzinna plaża – Dziecięca Mapa Warszawy

Wystarczy krótka chwila, aby z Warszawy dojechać na najlepsze kąpielisko i rodzinną plażę w województwie. Ostrzegam lojalnie, że dziś będą same ochy i achy. A, nie, jednak nie. Uda mi się do czegoś przyczepić – myślę, że taki kompleks powinien znajdować się absolutnie w każdej dzielnicy i gminie!

Zalew Żyrardowski – kąpielisko i plaża

Kąpielisko i plaża nad Zalewem Żyrardowskim zostało otwarte w lipcu 2018. Wszystko – od projektu po realizację piękne i nowoczesne. Jednak od początku: są duże, wygodne i bezpłatne parkingi. Jest bezpłatne wejście na teren obiektu. Główną atrakcją, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, jest oczywiście szeroka, piaszczysta plaża. Co więcej – znajdziecie tam również kilka parasoli, dających upragniony cień w słoneczne dni.

Kolejne zachwyty będą nad kąpieliskiem – świetne, po prostu rewelacyjne: idealnie wygrodzone, oznaczone i zabezpieczone, strzeżone równocześnie przez kilku ratowników (takich przez duże ‚r’, którzy faktycznie non-stop monitorują wodę). Dno jest piaszczyste, opada bardzo łagodnie, więc przyjemność z kąpieli będą miały również małe dzieci. Sporym zaskoczeniem dla mnie były prysznice zamontowane bezpośrednio na plaży – dla starszych opcja na opłukanie się (lub tysiąca dziecięcych rzeczy), dla młodszych – świetna zabawa. Zadbano przy tym również o ekologię – woda spod pryszniców spływa do Zalewu. Ekstra, prawda?

Na dzieci czeka również piękny, drewniany plac zabaw, huśtawki, hamaki. Są kaczki, można spacerować po drewnianym molo, albo hasać po trawie. Wypielęgnowana okolica cieszy oko, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, choćbym chciała 😛 Są nawet altany rodzinne, w których można piknikować 🙂

Jest barek, dobre lody, nawet sklepik, w którym można kupić dmuchańce i inne niezbędniki plażowicza. Oprócz tego – wypożyczalnia rowerów wodnych (20 zł/godzina) i kajaków (10 zł/godzina). Dla spacerowiczów zaś dodatkową atrakcją będzie bezpośrednie sąsiedztwo Bolimowskiego Parku Narodowego.

Serio – jeśli nie macie planów na letni dzień, nad Zalewem Żyrardowskim znajdziecie wszystko, czego rodzina z dzieckiem potrzebuje do szczęścia (a nawet wiele więcej!).

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

A jeśli szukasz najlepszych atrakcji na wakacje z dziećmi – zajrzyj TUTAJ.

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AlicjaElaEranewMarvitTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

wszystko się zgadza jeżeli jesteś z samego rana a nie w weekend w południe kiedy jest tam kilka tysięcy osób i parkować samochód trzeba kilometr dalej a na pyszne lody czekać pół godziny w kolejce

Ela
Gość
Ela

Skoro przyjeżdża tyle osób to rzeczywiście musi być super.

Marvit
Gość
Marvit

Niestety nie jest tak różowo, problemem jest brudna woda. Gdyby ta woda była w rzeczywistości taka jak na tych zdjęciach…. Polecam wpis tutaj http://zyrardow24h.eu/Temat-Zalew-Zyrardowski-wieczorne-spacery-pomosty-i-plac_8629

Eranew
Gość
Eranew

pod linkiem nie ma nic na temat czystości wody, konkretne fakty by mnie przekonały (np. w stylu że w latach 70 odprowadzano tam nieczystości z jakiejś fabryki) znajduję tu jedynie opinię osoby, która nie pozwala wejść dziecku do wody

Alicja
Gość
Alicja

ale przecież na stronie http://zalewzyrardowski.pl/badania-wody/ jest informacja o tym, że woda jest ok!