11 Sie

Zaplanuj weekend 12-13 sierpnia – Dziecięca Mapa Warszawy

co robić z dzieckiem w Warszawie

Garść odpowiedzi na pytanie, które nie tylko w weekend zadaje sobie wielu rodziców: co robić z dzieckiem w Warszawie? Piękne jest to, że w naszym mieście coraz więcej się dzieje – powstaje tyle wartościowych projektów i inicjatyw, że nic tylko się cieszyć. No, może jeszcze oprócz samej radości, wskazane będzie puszczanie dobrych wieści dalej w świat. Niech inni też korzystają, a co!

Życzę Wam, Moi Mili, pięknego weekendu, pełnego rodzinnej bliskości i słońca. Aha, każdy tytuł wydarzenia jest równocześnie linkiem, pod którym znajdziecie więcej informacji.

A jeśli chcecie zobaczyć, jakie my mamy planu – wskakujcie na nasz profil na Instagramie 🙂

.

.

SOBOTA:

Śladami średniowiecza – piknik rodzinny

Zapraszamy na piknik rodziny „Śladami średniowiecza”. Będzie to wyjątkowa, interaktywna lekcja historii, ale również fantastyczna zabawa. Na własne oczy można zobaczyć obóz średniowiecznych rzemieślników, wojów czy spróbować ówczesnych potraw. Przygotowanych zostało kilka stanowisk. Przy każdym z nich, o określonej porze, odbędzie się prezentacja, a przy niektórych można będzie spróbować swoich sił: rozpalanie ognia, pieczenie podpłomyków, lepienie garnków, gry i zabawy.

S t a n o w i s k a:
✰ K u c h n i a – warsztaty połączone z pieczeniem podpłomyków.
✰ W a r z e n i e s o l i – historia pozyskiwania soli.
✰ Ś w i ą t y n i a S ł o w i a ń s k a – prezentacja owianego tajemnicą miejsca kultu dawnych Słowian z posągiem – Chramu.
✰ K o w a l s t w o – prezentacja technik kowalskich, pokaz obróbki metalu.
✰ G a r n c a r s t w o – lepienie małych glinianych „amuletów” przez dzieci
✰ T k a c t w o – nauka tkania krajek na bardo (ew. małych obrazków na ramie tkackiej)
✰ R y b a k – prezentacja stanowiska rybaka, metod połowu, wędzenie ryb metodą jamową.
✰ S n y c e r k a – prezentacja narzędzi, przedstawienie przedmiotów i wyrobów użytku codziennego.
✰ W i k l i n i a r z – prezentacja rzemiosła
✰ R o g o w n i k – prezentacja wytwarzania naszyjników z koralików, kawałków rogów i kości, użycie prymitywnych narzędzi.
✰ O b ó z W o j ó w – W wiernie odtworzonym obozowisku z X – XI, każdy uczestnik będzie mógł się przyjrzeć jak w dawnych latach ludzie mieszkali, gotowali, ubierali się, itp. Jest to też niepowtarzalna okazja do dotknięcia mieczy, zbroi, toporów tarcz, czy też przedmiotów codziennego użytku.

Dodatkowe Atrakcje
✰ Pokaz gry na Ligawkach
✰ Warsztaty malarskie i manualne – dzieci będą wykonywały rysunki miejsc historycznych związanych ze swoim miastem.
✰ Historia ubioru – krótka charakterystyka średniowiecznych ubrań.
✰ Konstrukcja i historia miecza – zapoznanie się z tematem, lekcja fechtunku, pokaz pojedynku
✰ Historia tarczy rycerskiej – zapoznanie z budową oraz rodzajami tarcz na przestrzeni wieków

Stoiska sprawnościowe
Idealne miejsce, gdzie młodzież będzie mogła nie tylko pogłówkować, ale też osobiście sprawdzić swe fizyczne możliwości:
✰ strzelanie z łuku – każdy pod okiem doświadczonej kadry będzie mógł poczuć się jak Robin Hood. Przy okazji dzieci dowiedzą się, z czego wykonywano łuki i strzały.
✰ rzut oszczepem – jedna z podstawowych broni, szczególnie podczas polowań na grubszego zwierza.
✰ szkoła szermierki – przy wykorzystaniu bezpiecznych mieczy z PCV owiniętych gąbką, młodzież nauczy się podstaw władania bronią białą – postawa, podstawowe kroki, typowe cięcia i zastawy.

Zamek w Czersku, 12-15 sierpnia. Start godz. 11.00
Wstęp na zamek: bilety 8 zł normalny, 5 zł ulgowy

.

Jarmark św. Jacka 2017

Zapraszamy na tegoroczny Jarmark Św. Jacka (ul. Freta 10), który odbędzie się w dniach 12-17 sierpnia.
Od 12 do 15 sierpnia będą na Was czekały stoiska handlowe – fanteria, antykwariat, rękodzieło, księgarnia oraz cukiernia.
Jarmarkowi będą towarzyszyły wydarzenia specjalne:
13 sierpnia o 16.00. odbędzie się spotkanie „Dobrozaczynanie, czyli o stawianiu pierwszych kroków w dobroczynności” z udziałem przedstawicieli organizacji dobroczynnych.
16 sierpnia o 19.30 zapraszamy na Koncert Charytatywny – zagrają Mikromusic Acoustic Trio i gość specjalny – Skubas.

.

Noc spadających gwiazd w Niebie Kopernika

Głowa do góry! Z nieba znowu sypną Perseidy. Z tej okazji – jak co roku – wygasimy dla Was światła Warszawy. Zapraszamy na Noc Spadających Gwiazd w Parku Odkrywców przy Niebie Kopernika. W tym roku po raz pierwszy będziemy także na Bulwarach wiślanych!
Zabierzcie rodzinę oraz znajomych i obserwujcie z nami wielki rój meteorów.

To już tradycja. W nocy z 12 na 13 sierpnia, gdy Ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle, spotykamy się przy Centrum Nauki Kopernik aby wspólnie obserwować ten astronomiczny spektakl! Tej nocy przypada maksimum roju Perseidów – meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami.

Ich obserwacje są niezwykle proste – wystarczy położyć się na kocu, leżaku lub po prostu na trawie i wpatrywać się w jak największy obszar nieba. Pierwsze meteory powinniśmy dostrzec już po kilku minutach obserwacji. Będzie ich tym więcej, im ciemniejsze miejsce do obserwacji wybierzemy. W Polsce nadal bezkonkurencyjne są Mazury i Bieszczady.

Ci, którzy zostają w miastach mają znacznie trudniej. Duża ilość świateł ogranicza nasz zasięg widzenia – jesteśmy w stanie dostrzec tylko najjaśniejsze gwiazdy. Spróbujemy poprawić warunki miejskich obserwacji. Specjalnie na czas obserwacji Perseidów nad Parkiem Odkrywców wyłączamy dla was całą iluminację Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika oraz podświetlenie naszego Parku Odkrywców. Ale to nie wszystko!

Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego. Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady w Parku Odkrywców, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. W tym roku po raz pierwszy zgasną również światła u naszych sąsiadów: Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy.

Park Odkrywców, Bulwary wiślane i Skwer Kahla staną się najlepszymi miejscami do obserwacji meteorów w Warszawie.
WSTĘP WOLNY!

Do dyspozycji gości będą foodtrucki stacjonujące na terenie parkingu CNK.

Kiedy: 12 sierpnia 2017, od godz. 21:00
Gdzie: Park Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik i Niebie Kopernika

.

Hallo Leśni Przyjaciele !

Halo Leśni Przyjaciele!
Zabierz przyjaciół i przenieś się z nami do zaczarowanego lasu!
12 sierpnia Cafe Jurta 

15: 00 Wspólne czytanie baśni Braci Grimm
15:15 Artystyczne warsztaty dla dzieci ( ok.7-12 lat)

Warsztaty poprowadzą artystki Aga Kożuchowska i Anna Stefańska, autorki leśnej instalacji w Cafe Jurta.

Zapisy: zoliborz@miastojestnasze.org
Udział bezpłatny.
Razem przeniesiemy się do zaczarowanego lasu pełnego tajemniczych bohaterów!

.

.

Spacer po Włochach – „Paluch podzielony murem

 

.

Smykofonia na Grochowskiej „Fantastyczna podróż”

Proszę zająć wygodne miejsce na naszym muzycznym dywanie ponieważ już za chwilę polecimy w podróż do krainy dziecięcej wyobraźni. Naszymi przewodnikami będą Paweł Szamburski i Jerzy Rogiewicz, muzycy związani z warszawskim środowiskiem artystycznym Lado ABC, kompozytorzy i multinstrumentaliści. Paweł i Jerzy wprowadzą dzieci w świat dźwięków i muzyki z niezwykłym wyczuciem i wrażliwością. Przedstawią różne rodziny instrumentów gdzie każdy ma swoją historię, charakter i barwę. W interakcji z dziećmi będą tworzyć na żywo spontaniczne kompozycje, bawić się, improwizować i używać instrumentów w niekonwencjonalny sposób.
Wystąpią:
Paweł Szamburski
Jerzy Rogiewicz

Koncerty poprowadzi Malina Sarnowska
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne już wkrótce w EMPIKACH oraz na stronie eBilet.pl w cenie 15 zł (dzieci do ukończenia 12 miesiąca życia zapraszamy bez biletu).
Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

12.08 (sobota)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

13.08 (niedziela)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Informujemy, że na 30 minut przed każdym koncertem dostępna będzie pula kilku biletów, jednak zważywszy na duże zainteresowanie polecamy zakup biletów na stronie eBilet.pl. lub w empikach.

.

Morskie Opowieści – warsztaty dla dzieci w Pardon, To Tu

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłą podwodną podróż, podczas której poznamy mieszkańców morskich głębin. Podwodny świat jest co najmniej równie interesujący jak to, co dzieje się na lądzie. Pod wodą żyje mnóstwo zwierząt i każde z nich jest inne. Podczas warsztatów stworzymy gliniane ośmiorniczki, rybki i morskie stwory;)

Projekt Kropka w kropkę powstał z chęci podzielenia się kreatywnym podejściem do otaczającego nas świata z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i biedą przy okazji świetną zabawą:)

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona!

.

Tajemnice ulicy Targowej – spacer z Praską Ferajną

Targowa to na Pradze ulica odwieczna, jedna z niewielu istniejących tu jeszcze przed rozbiorami. W piwnicach odnowionych budynków, mieszczących obecnie Muzeum Pragi, zachowały się jeszcze mury pamiętające I Rzeczpospolitą. Miała Targowa chwile wielkiej chwały, gdy tuż po wojnie była główną ulica i corso całego miasta. Były i inne czasy, gdy w pierwszej połowie XIX wieku przypominała rynek prowincjonalnego miasteczka, ze spacerującymi po piasku kurami i stadkami świń. Dziś piękne, reprezentacyjne kamienice sprzed I wojny światowej sąsiadują z budynkami z okresu peerelu, ale wszystkie mają pasjonujące historie, bo wśród ich mieszkańców byli ludzie nietuzinkowi.

Spotkanie: Zamoyskiego 20 róg Zielenieckiej, 12.08. o godz. 15:00
(przed Teatrem Powszechnym)

Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski
Spacer potrwa ok. 2,5 godziny
Przybliżona trasa: Targowa
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski
Spacery nie są biletowane, ale na zakończenie bardzo mile widziany suty pourboire 🙂

.

II Popołudnie z Ferajną w Śródmieściu

Ferajno, widzimy się znowu w samym centrum miasta, czyli w Ogrodzie Krasińskich.
Zaczynamy przedstawieniem dla dzieci „Baba Dżaga”. Po spektaklu zapraszamy na pokaz cyrkowy oraz do wspólnego gotowania według warszawskich przepisów. Dla uczestników dostępna będzie wypożyczalnia instrumentów muzycznych, gier planszowych i książek. Chodźcie! ^_^

Program – 12.08.
11:00 Spektakl „Baba Dżaga”
Przedstawienie na podstawie jednej z najbardziej znanych baśni dla dzieci. Jednak u nas… będzie trochę inaczej. Przekonajcie się sami, czy Baba Jaga na prawdę jest taka straszna 😉

11:30-13:30 Polowa kuchnia literacka. Zajrzymy do książek i poszukamy na ich kartach opisów potraw – a następnie spróbujemy wspólnie je przygotować!
11:30-13:30 Warsztaty cyrkowe. Szczudła, żonglowanie, bańki mydlane – cyrk uczy zręczności i wyobraźni. A przede wszystkim to mnóstwo śmiechu i zabawy!
13:30-15:30 Stare gry i zabawy podwórkowe. Pamiętacie grę w gumę, kapsle czy państwa-miasta? Dziś większość dzieci zna je tylko z opowiadań. Spróbujmy je sobie przypomnieć!

Ogród Krasińskich, przy placu zabaw

Wstęp wolny

.

Kino dla dzieci na placu Europejskim | Rabusie fistaszków

Spraw, by wakacje Twojego dziecka były wyjątkowe! W sobotni poranek zapraszamy najmłodszych fanów placu Europejskiego na bajkowy seans.

? sobota, 12.08
⌚ 11:00

? „Rabusie fistaszków”, czyli animowana opowieść o wiewiórze, który właśnie wyszedł z zoologicznego ogrodu poprawczego. Następnie skrzykuje szajkę, by odzyskać wywiezione z lasu żołędzie.
➡ http://www.filmweb.pl/film/Rabusie+fistaszków-2015-742451

Czekają na Was także:
➡ bańki jak z bajki
➡ zniżki na dania dla dzieci w restauracji The Place ?

.

Wejdź do świata baśni!

Już w najbliższy weekend odwiedź Magiczne Ogrody i weź udział w niezwykłym wydarzeniu „Wejdź do świata baśni!”

Podczas wydarzenia poznacie niezwykłą historię Magicznych Ogrodów. Mieszkańcy świata baśni przygotowali dla Was mnóstwo gier i atrakcji. Dzielne Krasnoludy pokażą Wam sztukę władania mieczem. Bulwiaki nauczą Was jak przygotować błotne mikstury. Będziecie mogli zwiedzić ich tajemniczą osadę. Wróżki Smużki wyczarują Wasze marzenia, razem sprawimy, że świat stanie się jeszcze piękniejszy. Z Mordolami będziecie mogli przytulać się woli! Jeśli zobaczycie na swojej drodze Mordole zatańczcie ich niezwykły taniec. Dzięki temu te sympatyczne włochacze poznają, że tak samo jak one uwielbiacie jeść dynie!

Podczas wydarzenia weźmiecie udział w licznych konkursach i zabawach ruchowych taki jak:
• Poczuj siłę Mordola!
• Biegnij Mordol, biegnij!
• Wyścigi smoczych jeźdźców!
• Pojedynek Bębniarzy!
• Krasnoludzki murarz!
• Bulwiakowa orkiestra!
• Cyrk Bulwiaków!
• Wróżki Smużki czarują tęczę!

.

Warsztaty dla dzieci od www.cupcakeshop.eu – Arkadia

Zapraszamy dzieci i rodziców wziąć udział w darmowych warsztatach od www.cupcakeshop.eu – sobota, 12.08. w godz. 15:00 – 17:00 (sala zabaw Fikołki w Arkadii)
Każde dziecko ma możliwość uczestnictwa w trakcie stworzenia pysznych cupecake’ow razem z nami, oraz skosztowania deseru który przygotuje samo – pod kierownictwem naszego szefa. Liczba miejsc jest ograniczona – rejestracja uczestników przez telefon 786 105 700

.

Żywiołowa sobota – warsztaty rodzinne dla dzieci 1-3 lat

Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy na cykl ogólnorozwojowych warsztatów, podczas których wykorzystywany będzie sensoryczny potencjał żywiołów
????

Uczestnicy zajęć sprawdzą, jakie przedmioty toną, a jakie unoszą się na wodzie. Będą wsłuchiwać się w odgłosy wiatru, by potem stworzyć pełne lekkich dźwięków melodie. Dzięki żółtym wstążkom zmienią się w ciepłe promyczki i zatańczą pełen radości słoneczny taniec. W łazienkowskich ogrodach poszukają też najróżniejszych gatunków roślin, które zainspirują ich do stworzenia własnego zielonego zakątka.

? Terminy warsztatów:
15 lipca – Ogień ?
22 lipca – Powietrze ?
5 sierpnia – Woda ?
12 sierpnia – Ziemia ?

***
Na warsztaty obowiązują bilet rodzinny w cenie 15 zł (dziecko plus opiekun) oraz zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

Lokalizacja ➡ Stara Kordegarda, godz.: 11:00

___________________________________________________
Zajęcia „Żywiołowa sobota” nawiązują do wystawy „W żywiole sztuki. Jan Bogumił Plersch – nadworny malarz króla Stanisława Augusta”, którą od 4 lipca można oglądać w Łazienkach Królewskich

.

Joga dla dzieci w Parku Skaryszewskim

Hej Dzieciaki,
Przybywajcie na łąkę w Parku Skaryszewskim poszaleć na matach! Podczas zajęć zamienicie się w drzewo, psa z głową w dół, psa z głową do góry, kobrę, orła a może nawet LWA 😉

Czeka na Was porcja wspaniałej zabawy, którą poprowadzi uwielbiana przez najmłodszych Dorota „Mrówka” Labryszewska.
☘Zajęcia dedykowane są dla najmłodszych w wieku 5-13 lat
☘Zaczynamy o 10.00 na łące przy stoisku Targu Śniadaniowego
☘Opłata za trening „co łaska” do kapelusza 😉
☘ Nie wymagamy wcześniejszych zapisów – wystarczy Wasz zapał, mata i wygodny strój (jeżeli nie macie mat – możecie skorzystać z naszych klubowych)!

.

Noc spadających gwiazd nad Zgorzałą

Serdecznie zapraszam na pierwszy pomost przy jeziorze Zgorzała, do wspólnego oglądania spadających gwiazd.
Jeśli chcecie oglądać rój meteorów, nie musicie zabierać ze sobą lornetek. Bez większego problemu poradzicie sobie ,,gołym okiem”.
Perseidy, czyli noc spadających gwiazd to nic innego, jak meteory spalające się w atmosferze Ziemi.
Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano. Według specjalistów patrząc w tym czasie na niebo – możemy zaobserwować ok. 100 spadających gwiazd na godzinę!

.

NIEDZIELA:

Strefa dziecka na Jarmarku św. Jacka

Podczas tegorocznego Jarmarku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych! W niedzielę 13 sierpnia zapraszamy do ogrodu Fundacja Sto Pociech, gdzie od godziny 11:30 do 16:30 na dzieci i ich rodziców czeka wiele atrakcji. 

11.30 Warsztat szycia misiów /Pracownia materialistyczna/
Mali uczestnicy warsztatów będą wypełniali wnętrze misia, zszytego wcześniej prawie w całości, umieszczały wypełniacz wewnątrz zabawki, zszywały ją wspólnie z rodzicami i na koniec pluszaki otrzymają oczy i usta oraz ozdobną kokardkę. Własnoręcznie wykonane misie będzie można przytulić i zabrać do domu.

14.00 Pokaz baniek mydlanych /Sztuka tworzenia/

14.30 Bańkowisko, czyli zbiorowe puszczanie baniek. Zachęcamy do przyniesienia akcesoriów do robienia baniek!

16.30 Warsztat tworzenia mydełek glicerynowych
Kto wynalazł mydło? jak pachnie i jak wygląda czarne mydło afrykańskie? przyjdź, zobacz, powąchaj i… zrób sobie mydełko!
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

.

PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno-filmowe

Weekendowe poranki dla dzieci w Kinie Praha!

 Małe dzieci: ciekawe świata wampiry energetyczne, które nie mogą usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Zorganizowanie im czasu to nie lada wyzwanie dla rodziców i opiekunów, którym z pomocą przychodzi  na szczęście Kino Praha! 

Po porannych projekcjach od godz. 12.00 zapraszamy na fantastyczne warsztaty, które jak zawsze uzupełnią to, co dzieci zobaczyły na wielkim ekranie. Będzie trochę edukacyjnie, muzycznie, sportowo, plastycznie, animacyjnie, a przede wszystkim głośno i zabawnie! To jak? Kto do nas dołączy?

 Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami!

.

Kulturalna Wisła w Śródmieściu!

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów oraz gier miejskich pod nazwą Kulturalna Wisła, przygotowaną specjalnie dla żądnych przygód rodziców i dzieci!

Wydarzenia odbywają się w parkach i domach kultury 18 dzielnic Warszawy oraz na zielonym terenie nadwiślanym. Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, a patronat honorowy nad nim objął Rzecznik Praw Dziecka.
Z myślą o tym, że rok 2017 jest rokiem Rzeki Wisły, autorski scenariusz wydarzeń przygotowany przez Fundację, koncentruje się na legendzie o warszawskiej Syrence i Rzece Wiśle, ale ma na celu również pomoc dzieciom m.in. w rozwijaniu umiejętności nazywania cech charakteru czy poznawania reguł współżycia z innymi ludźmi.
Kulturalna Wisła jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, zapoznania najmłodszych z historią stolicy oraz zagadnieniami dotyczącymi lokalnych eko-problemów w atmosferze zabawy i interakcji.
___________________________________________________

13 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy do Teatru Scena w Domu Literatury. W programie:

10.00 – Gra Miejska „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła” (dla dzieci w wieku od 3-10 lat)
Forma zabawy w lokalnej przestrzeni, która angażuje najmłodszych i ich rodziców w świadome rozwiązywanie zadań: dzieci wcielają się w rolę pomocników Syrenki i podążając za tropami oraz enigmatycznymi wskazówkami pomagają w odnalezieniu jej zagubionych sióstr. Po poprawnym rozwikłaniu zagadek, zdobywają punkty zwycięstwa.

12.00 – Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”
Scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się dlaczego ważne jest dbanie o środowisko oraz jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż Wisły. Gwarantujemy wysoką temperaturę muzycznych wrażeń, dzieci będą mogły razem z Syrenką nauczyć się piosenek i razem z nią zaśpiewać.

Między godziną 10.00 – 13.00, dzieci, które nie wezmą udziału w grze miejskiej, będą mogły zagrać wraz ze swoimi opiekunami w niezwykłe gry planszowe i plastyczne w kreatywnych kącikach firm Egmont i Alexander lub wziąć udział w zajęciach ruchowo-tanecznych prowadzonych przez Syrenkę.

Po spektaklu ogłoszeni zostaną ze sceny zwycięzcy gry miejskiej, którym Syrenka wręczy nagrody ufundowane przez naszych wspaniałych Partnerów: Ziaja Polska, Arbonne – Wegańskie kosmetyki, ALEXANDER, Żywiec Zdrój, Literówka – bezbłędnie opowiedziane historie; Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, DinoPark, Muppetshop.

Patronami wydarzenia są: Miasto Stołeczne Warszawa, Rzecznik Praw Dziecka, RDC, Warszawa.pl, Ekologia.pl, E-SZKRAB.pl portal dla mamy i taty, Dziecko w Warszawie, wolnasobota.pl, Tatento.pl – bo dzieci zmieniają świat, CzasDzieci.pl, Mapa Dzieci, mamaklub.pl, Mama Warszawianka, moi-mili.pl
.

Warsztaty pszczelarskie | Muzeum Pałacu w Wilanowie

U schyłku lata dla pszczelarzy zaczyna się wytężona praca przygotowująca pszczoły do jesieni i zimy. Trzeba je podkarmiać i leczyć, dzięki czemu spokojnie przezimują. Na warsztatach w wilanowskiej pasiece Ule Króla nauczymy się przygotowywać gniazdo do zimy. Zrobimy przegląd jesienny!
————————–————————–————————–————
Prowadzącym warsztaty jest Kamil Baj, nadworny pszczelarz z zaprzyjaźnionego Pszczelarium, który pasieki zakłada również na dachach warszawskich biurowców.
————————–————————–————————–————
ODBIORCY: dorośli
TERMIN: 13 sierpnia
GODZINY: 10.00 i 12.00 (do wyboru)
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Wozownia
KOSZT: 50 zł

BILETY:
• stacjonarnie: w kasie muzeum
• online: www.bilety.wilanow-palac.pl

.

VI Letni Gościniec Artystyczny

.

Mój sąsiad Totoro: przegląd filmów Hayao Miyazakiego

W ramach „Odlotowego lata” w DSH zapraszamy na JAPOŃSKIE SIROCCO czyli plenerowy przegląd filmów niekwestionowanego mistrza anime Hayao Miyazakiego, który wraz z przyjacielem Isao Takahatą założył w 1985 roku Wytwórnię Filmową Ghibli.

Pokazy: skwer im. ks. Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Wstęp wolny!

reż. Hayao Miyazaki, Japonia 1988, 86’
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Muzyka: Joe Hisaishi
Wytwórnia: Studio Ghibli
Nagrody: Specjalne Wyróżnienie Blue Ribbon Awards 1989; Nagroda Publiczności oraz Najlepszy Film Roku magazynu Kinema Junpo 1989; Najlepszy Film Roku i Nagroda im. Ofujiego Noburo Mainichi Film Concours 1989;

Dwie siostry, niesforna Mei i odważna Satsuki, przeprowadzają się z tatą do starego domu w malowniczej japońskiej wsi. Otaczający ją las kryje w sobie wiele tajemnic – przed dziewczynkami otwiera się nowa, pełna niespodzianek kraina zamieszkiwana przez leśne duszki i stwory. 

.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kaja WolnickaMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Dzięki za dzisiejszą mapę 🙂 dzięki niej wybieramy się na smykofonie!