Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 15-16 lipca – Dziecięca Mapa Warszawy

weekend w Warszawie

Lato w pełni, pogoda w kratkę. Nie ma się co łamać, „taki mamy klimat” 😉 Podobno od jutra, od dziś właściwie ma być poprawa i na jakiś czas (oby jak najdłuższy) pożegnamy się z deszczem. Dlatego z pewną taką śmiałością, większość imprez, jakie wybrałam do dzisiejszej Weekendowej Zajawki odbywa się w plenerze. Chyba wszyscy stęsknieni jesteśmy za choćby skrawkiem zieleni i słońca, prawda? Mam nadzieję, że prognozy się sprawdzą, bo bardzo chciałabym się wybrać na spektakl multimedialny o Bazyliszku w Parku Fontann. Byliście, warto?

.

.

Kulturalna Wisła na Bemowie!

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów i gier miejskich pod nazwą Kulturalna Wisła, przygotowaną specjalnie dla żądnych przygód rodziców i dzieci!
Wydarzenia odbywają się w parkach i domach kultury 18 dzielnic Warszawy oraz na zielonym terenie nadwiślanym. Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, a patronat honorowy nad nim objął Rzecznik Praw Dziecka.
Z myślą o tym, że rok 2017 jest rokiem Rzeki Wisły, autorski scenariusz wydarzeń przygotowany przez Fundację, koncentruje się na legendzie o warszawskiej Syrence i Rzece Wiśle, ale ma na celu również pomoc dzieciom m.in. w rozwijaniu umiejętności nazywania cech charakteru czy poznawania reguł współżycia z innymi ludźmi.
Kulturalna Wisła jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, zapoznania najmłodszych z historią stolicy oraz zagadnieniami dotyczącymi lokalnych eko-problemów w atmosferze zabawy i interakcji.
___________________________________________________
Tym razem spotykamy się w Dwa Jelonki na Bemowie, gdzie oprócz gry miejskiej i spektaklu muzycznego z wiślaną Syrenką w roli głównej, w strefie rodzinnych gier Egmont będzie można zagrać w przeróżne gry planszowe:


Polska Luxtorpeda
Gra na pamięć i refleks nawiązująca do polskiej kultury, historii i przyrody. Rozgrywka jest szybka jak lokomotywa!

Duuuszki
Gra na spostrzegawczość, w której gracze muszą jak najszybciej łapać przedmioty na stole. Rozgrywka jest dynamiczna i wykręca szare komórki.

Pędzące żółwie
Doprowadź swojego żółwia do grządki z sałatą i wygraj żółwiowy wyścig! Idealna gra dla całej rodziny.

Kot Stefan
Zwariowana gra w kota i myszy. Kto będzie szybszy?

Ratuj Króliczki
Uratuj jak najwięcej króliczków! Mogą grać już 2-3 latki!

Kotek Psotek
Gra kooperacyjna, w której cała rodzina gra w jednej drużynie – przeciwko grze.

.

Świadkowie historii. Drzewa w Ogrodzie Botanicznym UW

Zapraszamy po raz kolejny na spacer z cyklu „Warszawa zakorzeniona”, który poprowadzi Agnieszka Krzyk z Ogrodu Botanicznego UW.

To jedyne miejsce w Warszawie, w którym na 4 hektarach powierzchni występują aż 23 drzewa i krzewy będące ponad stuletnimi pomnikami przyrody. Najstarsze z nich, 400-letni dąb szypułkowy, pamięta czasy, kiedy teren dzisiejszych Łazienek Królewskich zajmowała Puszcza Kampinoska. Każde z tych drzew ma swoją własną niezwykłą historię, którą przybliży Państwu spacer dendrologiczny po Ogrodzie Botanicznym UW – jednej z najstarszych placówek tego typu w Polsce.

15.07 (sobota), godz. 11.00-13.00
prowadzenie: Agnieszka Krzyk
zbiórka przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (naprzeciwko Obserwatorium Astronomicznego UW, adres: Al. Ujazdowskie 4).
Obowiązuje rejestracja na www.rejestracja.1944.pl

.

Żywiołowa sobota – warsztaty rodzinne dla dzieci 1-3 lat

Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy na cykl ogólnorozwojowych warsztatów, podczas których wykorzystywany będzie sensoryczny potencjał żywiołów
????
Uczestnicy zajęć sprawdzą, jakie przedmioty toną, a jakie unoszą się na wodzie. Będą wsłuchiwać się w odgłosy wiatru, by potem stworzyć pełne lekkich dźwięków melodie. Dzięki żółtym wstążkom zmienią się w ciepłe promyczki i zatańczą pełen radości słoneczny taniec. W łazienkowskich ogrodach poszukają też najróżniejszych gatunków roślin, które zainspirują ich do stworzenia własnego zielonego zakątka.

? Terminy warsztatów:
15 lipca – Ogień ?
22 lipca – Powietrze ?
5 sierpnia – Woda ?
12 sierpnia – Ziemia ?

***
Na warsztaty obowiązują bilet rodzinny w cenie 15 zł (dziecko plus opiekun) oraz zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl
Lokalizacja ➡ Stara Kordegarda

.

Free International Picnic in Warsaw by TryAlternative

Kochani! Lato to czas piknikowania! Zapraszamy Wszystkich na otwarty piknik w miedzynarodowym gronie i doskonałym klimacie, w Skaryszewskim Parku, niedaleko Saskiej Kepy. Nie zabraknie planszówek, frisbee, rozgrywek piłki ręcznej, leżenia na kocach, zabawy w twistera oraz masy smiechu i radosci, przy pieknej oprawie kolorowych kocy i lampionów! Przybywajcie i przynieście z soba moc pozytywnej energii! Piknik odbędzie się 15 lipca w godz.: 17:00 – 21:00.

Piknik jest darmowy, kazdy może dołączyć, żeby dostac na maila mapkę z dokładną lokalizacją i inspiracjami piknikowymi. prosba o zarejestrowanie się tu: https://freepicnic.evenea.pl/

.

Warsztaty artystyczne dla dzieci

Wakacje w mieście to nuda? Z nami nigdy! Zapraszamy wszystkich małych artystów na warsztaty na świeżym powietrzu. ?
? każda sobota czerwca, lipca, sierpnia i września
? godzina 15:00 
? Park Sielecki (wejście od ul. Jazgarzewskiej)
w przypadku deszczu warsztaty będą odbywać się w Teatrze Baza (ul. Podchorążych 39)

W programie warsztaty: 
⭐cyrkowe
⭐muzyczne
⭐taneczne
⭐plastyczne
⭐w każdą sobotę inne!

Czas trwania: 2 godziny, Warsztaty odpowiednie dla dzieci w wieku 5 – 12 lat, Wstęp wolny! 

.

„Powrót Bazyliszka” – pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Plakat nie wygląda przekonująco, ale wierzę, że wydarzenie może być ciekawe. Od maja w każdy piątek i sobotę o godz. 21:30 na Podzamczu można obejrzeć niezwykły spektakl o Bazyliszku. Słyszałam wiele dobrych opinii, trochę zdjęć i filmików możecie zobaczyć TUTAJ. Jeśli tylko pogoda okaże się łaskawa, wybieram się z dzieciakami na 100%! Późnowieczorny spektakl połączymy pewnie ze spacerem po Bulwarach Wiślanych, tych nowych również nie widziałam – czuję, że mam warszawskie zaległości! 😛

.

Mali Prascy Artyści – Teatr

W sobotę, 15 lipca w godz. 12.00 – 18.00, w ramach comiesięcznego cyklu warsztatów dla dzieci w Galerii Wileńskiej, odbędzie się kolejne wyjątkowe spotkanie, które tym razem przeniesie najmłodszych na deski teatru. Atrakcje podczas wydarzenia zapewni Kluboteatr Meandry.

Na Małych Praskich Artystów czekać będą wyjątkowe atrakcje nawiązujące do świata teatru. Mali uczestnicy eventu dowiedzą się, czym jest teatr i poznają elementy przedstawień. Zostaną przygotowane również warsztaty z charakteryzacji teatralnej, projektowania scenografii i kukiełek, malowania postaci z baśni oraz animacje taneczno-ruchowe. Podczas wydarzenia odbędą się także występy Trupy Teatralnej Meandry, w ramach których zostaną zrealizowane m.in. inscenizacje znanych wierszyków o zwierzętach oraz baśni o Czerwonym Kapturku, w której będą mogły wziąć udział również mali goście. Dodatkową atrakcją będą muzyczne konkursy z nagrodami, polegające na rozpoznawaniu filmowych oraz bajkowych piosenek. 

.

Miejskie gry animacyjne w Centrum Kreatywności

W czasie gdy na Ząbkowskiej czekać będzie moc atrakcji, za rogiem można będzie spróbować swoich sił w grach animacyjnych, które przygotuje dla nasGames Development – znana firma zjamująca się aktywnym wypoczynkiem miejskim.
Spodziewajcie się gimnastyki dla ciała i umysłu. Zabawa dla dzieci do 150 roku życia! 

Zapraszamy do Centrum Kreatywności 15 lipca od godz. 12:00, WSTĘP WOLNY.

Warsztaty realizowane są we współpracy z m.st. Warszawa w ramach cyklu „Otwarte w soboty”.

.

Czas na Gawędę

Gdzie: plaża nad Wisłą koło ZOO, Warszawa
Kiedy: 15 lipca
Co będziemy robić: Śpiewać, słuchać i opowiadać
Co jest potrzebne: karimaty/pledy, latarki, śpiewniki (nasz), opcjonalnie coś do upieczenia na ognisku
Alkohol: Dozwolony od 18 lat

W książkach i filmach nie raz obserwujemy sytuacje, w których bohaterowie siedzą przy ognisku lub spotykają się w karczmie, a jeden z gości, bard czy gawędziarz, opowiada historię. Dobrze znane i opowiadane wiele razy albo zupełnie nowe – o odległych krainach, smokach, księżniczkach, bogach i bohaterach…
Czy mielibyście ochotę przeżyć coś takiego? Jeżeli tak, to mamy dla was propozycję, której ciężko odmówić. Spotkajmy się przy ognisku, gdzieś na szlaku!
Ognisko zapłonie nad Wisłą i zaprasza wszystkich podróżników, gawędziarzy i słuchaczy, którzy chcieliby spędzić wieczór pełen opowieści i pieśni.

.

Wege Bazar #LATO

16 lipca zapraszamy na letnią edycję Wege Bazaru!
W środku lata, spotykamy się, jemy, rozmawiamy, cieszymy słońcem i faktem, że wegańskie jest taaaaakie pyszne.
Tego dnia spędzimy miło czas przy basenie w klubie ISKRA Pole Mokotowskie, na wegańskim piknikowaniu.
Zabierzcie znajomych i piknikujmy roślinnie po raz kolejny!:)

ul. Wawelska 5 (ISKRA Pole Mokotowskie) – Godz: 12.00-18.00 – Kontakt: wegefestiwal@gmail.com

.

Królewscy ogrodnicy | ogrody wilanowskie

W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty… Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny można było zobaczyć 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych oraz dawnych ubiorów.
————————–————————–————————–————
TERMIN: 16 lipca 2017 r., godz. 10.00–14.00 | można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | ogrody wilanowskie
ODBIORCY: dorośli i dzieci
KOSZT: bilet wstępu do parku | 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
————————–————————–————————–————
INFORMACJE
Julia Dobrzańska
m: jdobrzanska[at]muzeum-wilanow.pl
t: (22) 544 28 64

.

Bajki plenerowe w Parku Czechowickim (III)

WSTĘP WOLNY!

.

Mysie Harce na Placu Zabaw – Warsztaty z Albertem Albertsonem

Poznaj z nami przesympatycznego bohatera bijącej rekordy popularnosci serii dla dzieci. Na warsztatach magiczne sztuczki i super fajne zajęcia plastyczne!
Podczas warsztatów na stoisku Wydawnictwa Zakamarki dostępne wszystkie części serii o Albercie z 20% rabatem!

Niedziela, 16 lipca, Plac Zabaw – Bulwar Grzymały-Siedleckiego, w godz.: 14:00 – 16:00.

.

Spacer z przewodnikiem w cenie biletu

Gdzie w pałacu Saskim była fabryka perfum i sklep z winami? Gdzie warszawiacy pili kumys i piwo kuracyjne? Dlaczego były ropuchy na ulicach Warszawy? Czym były śledzie pocztowe? Jak przesunięto pałac w Warszawie? Jak wyglądał XIX-wieczny supermarket Warszawy? Gdzie Modrzejewska żegnała się ze swoją publicznością?

Te i inne ciekawostki już w najbliższą niedzielę (16 lipca o godz. 12:00) w Park Miniatur (ul. Senatorska 38) opowie przewodniczka miejska Marta Szczeblewska Przewodnik po Warszawie.

.

Widzimy się na podwórku, czyli sąsiedzki festiwal gier i zabaw

WIDZIMY SIĘ NA PODWÓRKU, czyli sąsiedzki festiwal gier i zabaw to wydarzenie, które zainauguruje cotygodniowe niedziele ze sportowymi aktywnościami w mieście dla rodziców z dziećmi i przyjaciół, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Poszukiwacze oryginalnych miejsc i weekendowi spacerowicze – koniecznie odwiedźcie Burakowską 14!
W niedzielę, 16 lipca w godz. 12:00-18:00, Burakowska 14 zaprasza okolicznych mieszkańców i sąsiadów, rodziny z dziećmi i pupilami, znajomych i przyjaciół na wyjątkowe spotkanie na swoim podwórku. Tego dnia będzie na Was czekać moc atrakcji sportowych tj.:
• siatkówka plażowa • miniboisko do piłki nożnej • tor do gry w bule • badminton

Oprócz tego znajdziecie na miejscu specjalny podręcznik podwórkowy, który przypomni uczestnikom gry i zabawy sprzed lat – na terenie podwórka znajdzie się 30 instrukcji różnych gier i zabaw tj.:
• klasy • skakanie w gumę • berek kucany • zbijany • ciuciubabka • chodzi lisek koło drogi • ślimak • i wiele, wiele innych

Czy to już wszystko? Do szczęścia brakuje tylko… czegoś na ząb? A może macie ochotę na piknik albo grilla z przyjaciółmi? To już nie problem! Możecie wziąć wszystko na co macie apetyt – na miejscu znajdziecie sprzęt grillowy, z którego śmiało możecie skorzystać. A do tego łakocie, pyszne lemoniady i inne napoje, które serwować będzie bar OtW-arte Latem.

WSTĘP WOLNY!

.

Dwie Dorotki – spektakl lalkowy

„Dwie Dorotki” to spektakl lalkowy oparty na znanej bajce pod tym samym tytułem. Bohaterkami są dwie dziewczynki, z których jedna jest dobra i pracowita, a druga zła i leniwa. Jak to w bajkach bywa, dobro zostaje nagrodzone, a zło ukarane. Dorotki trafiają na służbę do domu, w którym mieszka Rok wraz ze swoimi dziećmi. Każda z nich zostaje oceniona za serce, dobroć i pracowitość i otrzymuje odpowiednią zapłatę.

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI: 13:00, 15:00, 17:00. WSTĘP BEZPŁATNY!

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.