Zaplanuj weekend 16-17 września – Dziecięca Mapa Warszawy

co się dzieje w weekend w Warszawie

Jesień, Panie i Panowie. Oby była tak piękna jak na głównym zdjęciu – słoneczna i ruda, mieniąca się kolorowymi liśćmi. Tym bardziej, że w najbliższy weekend szykuje się wiele plenerowych imprez w Warszawie i okolicach, więc serio – trzymamy kciuki za pogodę. Życzę Wam cudownego, rodzinnego weekendu!

I znów uśmiechnę się do Was o udostępnienia Mapy. Bez Was to nie ma sensu, pamiętajcie! Puszczenie tego postu dalej w świat to nie tylko poklepanie mnie po plecach za dobrze wykonaną robotę ;), ale szansa, aby ciekawe wydarzenia znalazły swoich odbiorów.

.

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

S O B O T A 

LEGO® Festival w Blue City

Nasza relacja z Festiwalu dostępna jest TUTAJ.

W dniach 1-19 września zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowej przygodzie z kultowymi klockami LEGO®. Warsztaty, zabawy i wystawa figur zbudowanych z klocków sprawią, że zarówno mali, jak i duzi wielbiciele tych zabawek znajdą coś dla siebie. LEGO® Festival zawita do Polski po raz pierwszy!

Przez cały czas trwania festiwalu wszystkie dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i pod okiem wykwalifikowanych animatorów tworzyć własne dzieła z klocków w urządzonej na poziomie -1 strefie zabawy. Pojawi się tam olbrzymi posterunek wodnej policji, na którym przez dwa pierwsze weekendy września odbywać się będą animacje i konkursy.

W ostatni weekend festiwalu – 16 i 17 września – odwiedzający będą mogli poznać bohaterów LEGO® NINJAGO™. Przewidziano atrakcje związane z klasycznymi zestawami klocków, futurystyczną historią o wojownikach ninja oraz grą LEGO® NINJAGO™. Każde dziecko będzie miało szansę wziąć udział w pełnej wyzwań misji ratowania krainy Ninjago i zdobyć pamiątkowy upominek!

A to nie wszystko! Na terenie całego Centrum pojawi się ponad 20 figur zbudowanych z klocków. Wśród nich znajdą się różnego rodzaju zwierzęta (m.in. foka, sarenka oraz uroczy mały miś polarny), a także kultowe postacie ze świata popkultury (np. C-3PO z Gwiezdnych Wojen) i znani bohaterowie LEGO® (między innymi prawie dwumetrowy Kai z LEGO® Ninjago oraz Mia i Stephanie z LEGO® Friends).

Dodatkową atrakcją będą unikatowe dzieła słynnego belgijskiego konstruktora Dirka Denoyelle, który pokusił się o stworzenie z klocków głów znanych postaci. To po prostu trzeba zobaczyć! Podobizny m. in. Michaela Jacksona i Sandry Bullock wykonane z klocków LEGO® z pewnością zachwycą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

.

Literacki Piknik nad Wisłą

Już 16 i 17 września Bulwary Wiślane staną się warszawskim plenerowym salonem książki. Spotkania z popularnymi i cenionymi autorami, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez blisko 70 wystawców oraz liczne atrakcje dla najmłodszych – a to wszystko w jednej z najatrakcyjniejszych, rekreacyjnych przestrzeni Warszawy!

Na plenerowej scenie nad Wisłą pojawią się znani i lubiani autorzy, a po spotkaniach, już tradycyjnie, można będzie liczyć na autografy. Wśród gości m.in.: ks. Adam Boniecki, prof. Jerzy Bralczyk, Jacek Dehnel, Jakub Żulczyk, Jakub Małecki (z prapremierą powieści pt. „Rdza”), Grzegorz Kalinowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Miller, Magdalena Zawadzka oraz laureaci Nagrody Literackiej m.st. Warszawy: Anna Janko Magdalena Kicińska i Ignacy Karpowicz.
Program Pikniku: http://www.muratorexpo.pl/targi/literacki-piknik-nad-wisla/program/

Literacki Piknik nad Wisłą będzie dla warszawiaków i turystów świetną okazją do zapoznania się z ofertą wydawców i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej, nadwiślańskiej scenerii. Na Pikniku zaprezentują się m.in. wydawcy literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, książek artystycznych, albumów, poradników i przewodników, a także wydawcy gier. Lista wystawców: http://www.muratorexpo.pl/targi/literacki-piknik-nad-wisla/wystawcy/

Na Bulwarach można też będzie obejrzeć wystawę poświęconą historii Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
Partnerem Pikniku jest Miasto Stołeczne Warszawa, fundator i organizator Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
Literacki Piknik nad Wisłą 
Bulwary Wiślane (odcinek między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Muzeum Sztuki Nowoczesnej)
sobota godz. 11.00-19.00
niedziela godz. 11.00-18.00

.

Dni Storczyków w Ogrodzie Botanicznym UW

.

BEZPŁATNE warsztaty architektoniczne dla dzieci

„Dom marzeń, miasto marzeń” to nasza propozycja dla najmłodszych. Podczas warsztatów, towarzyszących wystawie prac nadesłanych w konkursie na wielorodzinny dom modelowy, chcemy zaprosić dzieci do zabawy w projektowanie i planowanie przestrzeni. Będziemy rysować, ciąć, kleić, lepić, budować, burzyć i konstruować. W trakcie czterech weekendowych spotkań, dzieci pod okiem doświadczonych architektów i animatorów dowiedzą się jakimi prawami rządzi się otaczająca ich przestrzeń i sprawdzą czego potrzebują mieszkańcy domu i miasta, by się w nim dobrze czuć.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Czas trwania 120 minut. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

.

Smyki na Kępie

Smyki na Kępie – zajęcia muzyczne dla dzieci i rodziców odkrywające świat dźwięków.

Spotkanie poprowadzi Paweł Kos-Nowicki, 16 września o 10:30 w PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23. 

Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
/ bilet rodzinny 20 zł, dla 4 osób /

.

Misja Smog off – gra miejska w Warszawie

>> O co chodzi? Biegamy, chodzimy, jeździmy rowerem, po mieście, znajdujemy różne punkty, wykonujemy zadania – wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej.

>> Tematyka? Walka ze smogiem, transport publiczny, ekologia – w fajnym, wesołym ujęciu.

>> Dlaczego? Bo to naprawdę super zabawa! Poczujesz się jak w grze komputerowej tylko w rzeczywistości :)

>> Potrzebujesz dodatkowej motywacji…? No dobra. Dla najlepszych zespołów mamy nagrody. Jakie? Vouchery na www.prezentmarzen.pl o wartości 1000 zł, 800 zł i 600 zł. Jest o co walczyć! Kamerka sportowa, dron, aparat, powerbanki, książki… Nagród cała moc!

>> Jak? Gra ma dwa etapy. Do pierwszego możesz dołączyć w każdym momencie do 21 września (ale zdecydowanie lepiej szybciej, niż później). Do drugiego zaprosimy 100 członków najlepszych drużyn z I etapu.

>> Kiedy? I etap realizujemy od 16 do 21 września. W tym czasie do rozwiązania będą zadania w terenie (popołudniami, kilka, codziennie gdzie indziej) i on-line. II etap – 22 września – Dzień bez samochodu. Od 14:30 do około 17:30.

>> Gdzie? W Warszawie. I etap – na terenie caaałego miasta (ale danego dnia lokalizacje są blisko siebie). II etap – okolice metra Młociny.

>> Dla kogo? Nie ma ograniczeń. Rodziny, grupy znajomych, pary, przypadkowi przechodnie :)

>> Ile nas może być?
Rejestrujemy grupy 2-4 osobowe (zapisy na www.smog-off.evenea.pl )

>> Ile to kosztuje? 0. ZERO. (serio!)

>> Na co czekasz? Też nie wiemy. Zapisuj się www.smog-off.evenea.pl

.

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

“Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym “ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwa
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się “kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu “Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym “Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BILETY DO NABYCIA TUTAJ: http://wpt1313.com/wycieczki/ogorkiem-po-warszawie/

.

Wawer w lornetce – spacer ornitologiczny

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na ptasią wycieczkę nad Wisłę ze Stanisławem Łubieńskim z Dzikiej Ochoty – dziennikarzem, eseistą i pasjonatem ptaków.

Wisła to naturalny korytarz migracyjny. Ptaki traktują rzekę jak drogowskaz i podążając jej biegiem docierają na zimowiska. Czasem jednak trzeba chwilę odpocząć i wrzucić coś na dziób. Piaszczyste łachy to idealne miejsca na taką przerwę w podróży, możemy spotkać tu ptaki siewkowe, a w nadrzecznych łęgach wędrujące ptaki wróblowate.

Koszt: 10 pln (dorośli), 5 pln (dzieci 3-13 lat)
Zapisy: 503 344 803 aredzisz@wck-wawer.pl

.

Święto Ulicy Wilczej 2017

Tego dnia każdy mieszkaniec Warszawy powinien odwiedzić lokale na ulicy Wilczej. Zapraszamy na spacer pełen atrakcji – dla wszystkich w wieku od 1 do 101!
Konkursy dla dzieci, warsztaty, specjalne menu, koncerty uliczne i wiele innych atrakcji.
Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze oraz lokale z ulicy Wilczej zapraszają od 10.00.

.

Jesienne rejsy z przewodnikiem

Jesienne rejsy z Przewodnikiem 
Infobarka czyli iBarka zaprasza jesienne rejsy z przewodnikiem Piotrem Wierzbickim, autorem m.in. strony Warszawa na Wyrywki.
Podczas godzinnego rejsu nowoczesnym statkiem będzie można nie tylko zobaczyć Warszawę z perspektywy rzeki, ale też zanurzyć się w archiwalne zdjęcia i porównać je z rzeczywistością.
Pierwsze rejsy jeszcze w trakcie kalendarzowego lata – jednak w aurze jesiennej już. Startujemy z bulwaru im. Jana Karskiego, na wysokości przystanku autobusowego Boleść.
iBarką steruje kpt. Maciej Czech.

Zgłoszenia na rejsy: 
kontakt@infobarka.pl (preferowane) lub 570 321 123 
Liczba miejsc ograniczona.

.

Kulturalna Wisła na Woli

Już w sobotę 16 września Fundacja Kulturalne Dzieci i osiedle 19. Dzielnica zapraszają na ul. Kolejową 47 na wydarzenie ‘Kulturalna Wisła’, czyli wspaniałą rodzinną imprezę z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. ‘Kulturalna Wisła’ to świetna propozycja na aktywne spędzenie wrześniowego weekendu z rodziną.

O godzinie 11.00 zapraszamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w grze miejskiej „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła”. Wszyscy chętni wcielą się w rolę pomocników Syrenki i podążając za jej enigmatycznymi wskazówkami pomogą w odnalezieniu jej zagubionych sióstr.
W podziękowaniu za wspólną zabawę każdy uczestnik gry miejskiej otrzyma drobny upominek,
a na zwycięskie drużyny czekać będą nagrody ufundowane przez: Alexander Toys, Ziaja, Muppetshop, Torelle, Literówka, Sklep animator oraz Salę Zabaw Fikołki.

To nie koniec atrakcji! Od 11:00 do 13:00 pomocnicy Syrenki będą mogli wziąć udział
w warsztatach i animacjach dla rodzin. Czekają na nich m.in. kreatywne warsztaty malowania piaskiem z Alexandrem Toys oraz Magiczne Mozaiki! O 13.00 wszystkich zapraszamy na muzyczny spektakl interaktywny pt. „Wiślana Syrenka”, którego scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się, dlaczego ważne jest dbanie o środowisko i jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż rzeki.

Program:
11.00 – 12.45 Gra miejska pt. „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła”
11.00 – 13.00 Kreatywne warsztaty i animacje
13.00 – 14.00 Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

.

Place w placu. Weekend otwarcia festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE

Tegoroczny festiwal WARSZAWA W BUDOWIE rozpocznie się bezpośrednio w przestrzeni placu Defilad.

Podczas weekendu otwarcia, 16 i 17 września, zostanie zaprezentowana wielkoprzestrzenna interwencja plastyczna „Place w placu”. Grafika ta przedstawi obszar przyszłego placu Centralnego i dla porównania zobrazuje także inne znane place publiczne z różnych części świata. Zostaną one odwzorowane w formie kolorowych linii, w skali 1:1 i naniesione na rysunek przyszłego placu Centralnego. Grafika posłuży jako tło bogatego programu wydarzeń festiwalowych.

Na placu staną tymczasowe obiekty architektoniczne: „Stanowisko plac Defilad” oraz lustrzane „Studio Przybysza”. Artyści zaproszą warszawiaków do otwartego dialogu, a spacery i warsztaty edukacyjne wprowadzą uczestników festiwalu w złożoną problematykę urbanistyczno-społeczną miejsca. Każdy będzie mógł nagrać swój osobisty komentarz dotyczący placu oraz potrzeb, jakim powinien służyć w przyszłości. Wypowiedzi zapisane przez „Wideomat” będą prezentowane w październiku i listopadzie na wystawie głównej festiwalu.

Pokoloruj teaTR – warsztaty dla rodzin z dziećmi
16 września, godz. 16.00-18.00
https://wwb9.artmuseum.pl/pl/wydarzenia/pokoloruj-teatr-rodzinne-warsztaty-plenerowe

.

Mistrzostwa samochodów zdalnie sterowanych

Sprawne przyspieszanie, techniczne pokonywanie zakrętów, czy perfekcyjne wyprzedzanie. To elementy, które nauczyć się musi każdy młody kierowca wyścigowy.

Zapraszamy serdecznie Ojców z pociechami na Mistrzostwa samochodów zdalnie sterowanych organizowane w salonie Mercedes-Benz Autotrade na ul. Mrówczej 218 w najbliższą sobotę w godzinach 14:30-17:30.

W trakcie wyścigów, Dział Handlowy serdecznie zaprasza na zapoznanie się z produktami finansowania Mercedes-Benz, konfiguracjami nowych pojazdów oraz na jazdy testowe.

Do wygrania cenne nagrody! A dla każdego znajdzie się miła niespodzianka!

.

Rośliny owadożerne Warszawa

Po raz kolejny zapraszamy na kiermasz roślin owadożernych w Warszawie!
Tym razem przygotowaliśmy dla was trochę nasion do zgarnięcia i loterię z drapieżnymi nagrodami – szczegóły wkrótce ;)
Przyjdź i zobacz niezwykłe rośliny, które łapią muchy, muszki, ziemiórki, komary i osy. Przygotuj się z nami na atak owadów i raz na zawsze skończ z uporczywymi insektami :)
W ofercie między innymi dzbaneczniki, rosiczki, muchołówki i kapturnice w atrakcyjnych cenach.
Nowość w ofercie: Tillandsie/Oplątwy – niesamowite rośliny bez korzeni.
Masz już rośliny owadożerne i nie wiesz jak je hodować?
Możesz liczyć na fachowe rady od hodowcy z 15-to letnim doświadczeniem.
Nasze stoisko znajdziesz podczas Dni Storczyków w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Cena biletów:
Dorośli : 10 zł
Dzieci : 5 zł

.

Smykofonia na Grochowskiej – Te, co skaczą i fruwają

TE, CO SKACZĄ I FRUWAJĄ… czyli stworzenia małe i duże, pełzające po ziemi i latające między chmurami, zostaną wyczarowane dźwiękiem klarnetu, kontrabasu, instrumentów klawiszowych i perkusji. Piosenka przywoła zająca-melomana, sarnę, ptaszka-podróżnika oraz psa i żabę, co znają się na zegarze. Sama muzyka też będzie skakać i fruwać pomiędzy różnymi brzmieniami i stylami.

Wykonawcy:
Kalina Gumińska – wokal
Jacek Dziołak z zespołem
Koncert poprowadzi Malina Sarnowska

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne w EMPIKACH oraz na stronie eBilet.pl w cenie 15 zł (dzieci do ukończenia 12 miesiąca życia zapraszamy bez biletu).
Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

16.09 (sobota):
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

17.09 (niedziela):
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Informujemy, że na 30 minut przed każdym koncertem dostępna będzie pula kilku biletów, jednak zważywszy na duże zainteresowanie polecamy zakup biletów na stronie eBilet.pl. lub w Empikach.

.

Na Ludowo – bawimy się w Praskim Ogródku Sąsiedzkim

Wodzirejka, nauka tańców ludowych, zabawy dla dzieci i dorosłych, korowody, warsztaty rękodzieła, a wszystko to do muzyki na żywo – gra kapela dziecięca DK Praga – Wesołe Mazurki z Pragi i Kiecucha – Kapela Pauli Kinaszewskiej (Paula Kinaszewska, Bartek Woźniak, Patrycja Kuczyńska).

16 września / 16:00-19:00 / wstęp wolny

NA LUDOWO
Potańcówka z kapelą i warsztaty w Praskim Ogródku Sąsiedzkim
Al. Solidarności 55
(vis a vis Miśków)
.

N I E D Z I E L A 

III Rajd Pojazdów Zabytkowych Praskie Klimaty – po sąsiedzku

Zapraszamy do udziału w kolejnym turystycznym rajdzie pojazdów zabytkowych Praskie Klimaty – po sąsiedzku.

Tym razem wyruszycie na podbój sąsiadujących z Pragą dzielnic. Rajd będzie odbywał się w nieco innej niż dotychczas formie.
Otrzymacie od nas listę lokalizacji z podanymi adresami lub cechami charakterystycznymi dla danego miejsca. Tam będą czekały na Was pytania lub zadania do wykonania. To od Was będzie zależało, które miesca odwiedzicie, jaką trasą pojedziecie i ile punktów zdobędziecie. Jedyne co będzie Was ograniczać to czas którego nie będzie można przekroczyć.

Na trasie rajdu odwiedzicie wielę miejsc związanych z historią powstania warszawszkiego, getta żydowskiego jak również miesc które w swojejarchitekturze mają wiele pozostałości z przed wojny.

Start rajdu – Autlet ul. Jagiellońska 88B, niedziela w godz. 11:00 – 16:00

Do udziału w rajdzie zapraszamy samochody klasyczne które mają nie mniej niż 25 lat. Auta polskiej produkcji będą przyjmowane bez ograniczeń.
Wpisowe wynosi 20 zł od załogi płatne gotówką w dniu rajdu.
Ilość miejsc jest ograniczona.
Przewidujemy 30 miejsc startowych.

.

Śniadanie nad rzeką – piknik | Festiwal Przemiany 2017

W niedzielę tereny zielone wokół Centrum Nauki Kopernik zamienią się w targ zdrowej żywności i strefę wypoczynku. Będzie można zjeść dania kuchni międzynarodowej, posiedzieć na leżakach i skorzystać z wypożyczalni gier. A wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo granej przez DJ Phoen’a.

12:00 Co jeść w Kosmosie?
rozmowa Anny Charko (CNK) o kosmicznym uprawach z Wiegerem Wamelinkiem, ekologiem i exobiologiem ( Wageningen University).

13:30 Jak żyć w Kosmosie?
rozmowa Anny Charko (CNK) z Mariuszem Słoniną, Grzegorzem Ambroszkiewiczem, Piotrem Konorskim, analogowymi astronautami, uczestnikami misji LUNAR EXPEDTION w Rzepienniku Biskupim w 2016r.

.

Przejazd zabytkowej ciuchci i pokazy cyrkowe na Stacji

Jak co roku na Stację Falenica (Kinokawiarnia Stacja Falenica, ul. Patriotów 44A, Falenica) wjedzie zabytkowy pociąg wypełniony podróżnymi, muzyką i wspomnieniami. My wracamy do czasów dzieciństwa i marzeń o byciu cyrkowcem!
GRYPLAN – niedziela, 17 września:
11:00 DUŻA SALA: PREMIERA KRÓTKICH FILMÓW ANIMOWANYCH zrealizowanych przez dzieci na zajęciach Klatka po Klatce, które powstały na Stacji w ramach warsztatów z animacji w roku szkolnym 2016/2017 r. i innych lokalizacjach. (wstęp wolny)
Przygody Małej Bibi – grupa Falenica
Szary Świat – grupa Fundacja Bullerbyn
Mizu i tajemnicze jajo – grupa Stara Miłosna
Śnieżynka i Parówka – uczennice SP nr 173 im. Górników Polskich w Starej Miłosnej
Krótkie Formy animacyjne – uzennice SP w Chobocie /w tym wyróżniony na IV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci – OKO KALEJDOSKOPU w Poznaniu, film „Myszki” Weroniki Górskiej i Apolonii Wilińskiej/.
11:42 PERON NR 2: WJAZD ZABYTKOWEGO POCIAGU NA STACJĘ FALENICA A.D. 2017
12:00 DUŻA SALA: pokaz cyrkowy
12:00 WIEŻA SZTUKI: Zajęcia pokazowe z animacji poklatkowej oraz zapisy do nowych grup na rok szkolny 2017- 2018
12:15 MAŁA SALA: inauguracja i zwiedzanie malej sali – otwarte pokazy filmowe
12:30 DUŻA SALA: pokaz cyrkowy
12:45 WIEŻA SZTUKI: SUMI-E Zajęcia pokazowe Kingi Pawelskiej. Malarstwo wywodzace sie z Japonii i Chin,medytacyjne i lakoniczne.
Sumi oznacza czarny tusz a ,,e”-obraz. W gruncie rzeczy monochromatyczne.Czasem czern z odcieniami szarosci a czasem domieszka jednego koloru. Posługujemy sie tuszem,akwarela i pedzlami bambusowymi. Technika opiera sie na specjalnym trzymaniu pędzla i stopniowaniu gradacji koloru.
13:00 DUŻA SALA: pokaz cyrkowy
13:35 PERON NR 2: Odjazd zabytkowego pociągu
14:00 DUŻA SALA: Tarapaty – seans familijny biletowany
15:53 PERON NR 2: II wjazd pociagu
16:15 DUŻA SALA: Pokaz teatru mimów MIMO
17:10 PERON NR 2: Odjazd pociagu w kierunku Warszawy Gdańskiej
18:00 DUŻA SALA: Dwie kobiety – pokaz biletowany
20:30 DUŻA SALA: The Square – pokaz biletowany

.

Magiczne Ogrody Muzyczne: Muzyka dla Szeherezady

Legenda głosi, że księżniczka Szeherezada przez tysiąc i jedną noc opowiadała sułtanowi baśnie, które miały uratować jej życie.

Uwaga! Dwie godziny spotkania. Zapraszamy na 10:30 oraz 12:00, niedziela 17 września, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, Warszawa.

Wykonawcy:
Jasmin Wachowiak- taniec
Jahiar Azim Irani – santur perski, darabuka, śpiew
Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne, śpiew
Sebastian Wielądek – flet, ney, duduk, zuma, gushme
Spotkanie prowadzi Natalia Leszczyńska

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.
/ bilety 10 zł /

.

EkoPOZYTYWNIE w parku nad Balatonem

Działamy ekoPOZYTYWNIE na Pradze-Południe! Niedziela,, godz. 10:30 – 14:30.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Parku nad Balatonem na specjalne wydarzenie ekoPOZYTYWNIE.

W programie:
* malowanie i wypełnianie domku dla owadów
* zabezpieczenie domku dla jeży
* warsztaty budowania karmników dla ptaków
* opowieści o życiu małych zwierząt w mieście
* quizy i konkursy
* atrakcje dla dzieci

! U W A G A !
W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka pokarmu dla jeży.
Unidevelopment podwoi liczbę przyniesionych przez Was puszek i przekaże je partnerowi kampanii ekoPOZYTYWNIE – Ośrodkowi Rehabilitacji Jeży “Jerzy dla jeży” w Kłodzku.

Co przynieść?
* CARNY firmy ANIMONDA (puszki)
* ROYAL CANIN (puszki)
* Royal Canin Mother & Babycat (karma sucha)

Przyjdź i zostań ekoPOZYTYWNYM mieszkańcem!

.

Spacer historyczny | Kultura sarmacka

Kultura sarmacka jest pełna barwnych sprzeczności. Łączy niespotykaną nigdzie indziej wolność obywatelską i odpowiedzialność za dobro wspólne z anarchią, która stała się jedną z przyczyn upadku Rzeczypospolitej. Wspólnie przyjrzymy się narodzinom i rozkwitowi sarmatyzmu. Zobaczymy, jak przenikające się obyczaje i polityka tworzyły kulturę, która przetrwała wszystkie zawirowania dziejowe. Kulturę, która stale nam towarzyszy – na dobre i złe.
————————–————————–————————–————
TERMIN: 17 września, godz. 13.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
KOSZT: bilet wstępu do pałacu | 20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy
REZERWACJA: nie obowiązuje

.

Drzewa i krzewy w rodzimym krajobrazie – Pole Mokotowskie

Tym razem o warszawskich drzewach będzie snuł opowieść dr hab. Jakub Dolatowski – naukowiec, którego nie trzeba przedstawiać nawet słabo wtajemniczonym botanikom. Współautor najbardziej znanego w Polsce podręcznika dendrologii (niegdyś wykładowca i pracownik Ogrodu Botanicznego UW, a obecnie pracownik naukowy Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach) specjalnie odwiedzi Warszawę, by w niedzielne przedpołudnie zapoznać nas z rarytasami i osobliwościami mokotowskiej dendroflory. Zapraszamy!

Drzewa i krzewy w rodzimym krajobrazie – Pole Mokotowskie i okolice
prowadzenie: Jakub Dolatowski
17.09 (niedziela), godz. 11.00-13.00
zbiórka: ul. Rakowiecka 30 (przy pętli tramwajowej)
Wstęp wolny

.

Olszewo 2016 – Rekonstrukcja w 77 rocznicę bitwy

Szlak bojowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich w kampanii obronnej ’39 roku był wyjątkowo długi. Rozpoczęła go obrona Bakałarzewa 2 września, a skończył się 6 października po sławetnej bitwie pod Kockiem.
Jednak bez wątpienia najważniejszą – bo zdecydowanie najkrwawszą – bitwą z udziałem naszych szwoleżerów była bitwa pod OLSZEWEM w nocy z 13 na 14 września 1939r.
W nocy dwa szwadrony naszego pułku natrafiły pod wsią Olszewo na sparkowaną kolumnę samochodów, motocykli i czołgów z XIX korpusu pancernego Guderiana. Ciężka i niewyrównana walka trwała od 9 wieczorem do około 3 rano. Straty pułku wyniosły zabitych 3 oficerów i 28 szwoleżerów oraz 34 rannych. W odwecie po wycofaniu się wojsk polskich 14 września nad ranem Niemcy wymordowali mieszkańców wsi.
Aby upamiętnić ofiarę szwoleżerów już od ponad trzydziestu lat pod pomnikiem walczących w Olszewie organizowane są obchody tej ważnej bitwy.
I w tym roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na obchody rocznicy. Nowością będzie nocna inscenizacja bitwy z udziałem kawalerzystów naszego Szwadronu Honorowego!

12:00 Msza Święta.
13:00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem.
13:30 Piknik Historyczny.
18:30 Przywitanie gości.
19:00 Nocna Rekonstrukcji Bitwy pod Olszewem.
20:00 Apel poległych

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments