Zaplanuj weekend 17-18.03 z Dziecięcą Mapą Warszawy

Zaplanuj weekend 17-18.03 z Dziecięcą Mapą Warszawy


Zaplanuj weekend 17-18.03 z Dziecięcą Mapą Warszawy! Zapraszam Was na przegląd wszystkich najlepszych atrakcji i wydarzeń w nadchodzący weekend w Warszawie. Każdy, niezależnie od płci i wieku znajdzie coś dla siebie – podczas przygotowywania tego zestawienia żałowałam tylko, że nie można się sklonować, bo chciałabym być z dzieciakami w kilku miejscach równocześnie. Niestety – będziemy musieli wybierać. Bardzo jestem ciekawa, jakie są Wasze typy :) 

1. Warszawskie dni rodzinne

To trzy dni pełne BEZPŁATNYCH atrakcji odbywających się na terenie całej Warszawy. Jestem przekonana, że każdy znajdzie dla swoich dzieci (i dla siebie!) coś interesującego, bo “Czekają na Was m.in.: zajęcia sportowe, edukacyjne, artystyczne, umuzykalniające, czytelnicze, robotyka, taniec, programowanie, eksperymenty naukowe, zajęcia dramowe i teatralne, spektakle, koncerty, bezpłatny wstęp do muzeów, seanse w kinach, modelarstwo, zajęcia cyrkowe, laser tag, mini golf, escape room’y, festiwal gier planszowych, szachy, spacery i gra miejska oraz zwiedzanie folwarku i wiele, wiele innych.”

Szczegółowe informacje znajdziecie TU: http://www.warszawskiednirodzinne.pl/wydarzenia-ix-edycja/

 

2. Miasteczko Zmysłów

„Miasteczko Zmysłów” to miejsce dla rodzin z dziećmi. Zapraszamy rodziców, którzy poszukują sposobu na aktywne spędzenie czasu ze swoimi pociechami. Odwiedźcie nas i dowiedzcie się, jak wesprzeć dzieci w ich rozwoju, spędźcie czas RAZEM na twórczej zabawie i poznawaniu świata poprzez zmysły. Miasteczko zmysłów łączy, bawi, intryguje.

Wstęp na imprezę jest BEZPŁATNY
Szczegółowe informacje znajdziesz TU: www.miasteczkozmyslow.pl

W programie:
INTERAKTYWNA WYSTAWA – ponad 20 fantastycznych eksponatów
STREFA ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH z animacjami
SPOTKANIA Z EKSPERTAMI – poprowadzi Dorota Zawadzka

 

3. Warszawski Piknik Rodzinny

19 marca 2017 r., godz. 11:00-15:00, CRS Bielany, ul. Lindego 20 zaraz przy Metrze Wawrzyszew czeka na Was mnóstwo bezpłatnych atrakcji!
Aktywności dla dzieci, młodzieży, rodziców i całych rodzin, m.in. różne warsztaty, pokazy, animacje i treningi.

 

4. Wielka Makieta Kolejowa

Na PGE Stadionie Narodowym można oglądać największą w Polsce i jedną z największych w Europie makiet kolejowych. Wybraliśmy się tam z Milą i Leonem w ubiegły weekend i Leny wyszedł bardzo zadowolony. Wystawa otwarta jest codziennie w godzinach: 10 – 20, a bilety można kupić w kasie na miejscu lub przez Internet: https://ekobilet.pl/makieta-city.

 

5. Zadziwiające Gady – rodzinny pokaz naukowy

“Gady od wieków pasjonowały i jednocześnie przerażały człowieka. Stwory pokryte łuskami, z wymyślnymi kolcami i grzebieniami, przeszywające wszystko zimnym wzrokiem i pozostające w bezruchu przez całe godziny – to wyobrażenie mitycznych smoków, bazyliszków i potworów.

Również wymarłe dinozaury były gadami i choć dzisiejsi przedstawiciele tej grupy nie osiągają takich rozmiarów jak ich przodkowie, ciągle jednak mogą nas zachwycać swoim wyglądem i zwyczajami. Jakie gady są naprawdę? Czy są groźne? Jeśli spróbujemy poznać je z bliska to okaże się, że są niezwykłymi, pięknymi zwierzętami, a ich rola w przyrodzie a nawet w naszym życiu – ogromna. Prowadzenie: biolog Dariusz Kucharski. Nasz gość zademonstruje również hodowane przez siebie gady.”

Bilety kupicie TUTAJ: http://www.naud.edu.pl/?page_id=2811

 

6. Warsztaty tworzenia marzenny

Pierwszy dzień wiosny wiąże się różnymi zwyczajami. Jednym z nich jest topienie marzanny, czyli kuły, która ma symbolizować zimę i śmierć. Kiedyś ten obrzęd odbywał się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, dziś związany jest z początkiem kalendarzowej wiosny.
Dla dzieci wielką atrakcją jest tworzenie wielkiej kukły, ozdabianie jej, a następnie wrzucanie jej do wody. Dlatego na niedzielnych warsztatach każda rodzina lub grupa przyjaciół najpierw zaprojektuje, a następnie z materiałów ekologicznych wykona swoją marzannę. Kiedy marzanny będą gotowe w uroczystej paradzie zaniesiemy je nad Wisłę, zgodnie z tradycją po drodze je podtapiając.
Warsztaty poprowadzą: Aleksandra Antolak i Katarzyna Salinger.
Koszt: 10 zł/osoba

 

7. Gateway to Space

Dla niezdecydowanych to ostatni moment, aby wybrać się na kosmiczną wystawę NASA (pełna relacja z naszej wizyty TUTAJ). Mimo wielu różnych opinii – moim zdaniem warto się wybrać, szczególnie jeśli mamy w domu dziecko, które interesuje się kosmosem. Zresztą, nie będę się powtarzać, zainteresowani wszystko znajdą pod powyższym linkiem.

Bilety można kupić na miejscu, ale również przez Internet: http://wystawaspace.pl/bilety/

 

8. Warsztaty cyrkowe dla dzieci i rodziców

Zapraszamy na kolejne warsztaty cyrkowe! Jak zwykle czekamy na was w niedzielę od 12.00 na Pl. Hallera 5. Przyniescie ze soba dużo energii bo czeka was świetna zabawa. Akrobacje, ekwilibrystyka, żonglerka i wiele innych rzeczy, których możecie się nauczyć. Udział jest bezpłatny!

Przypominam o konieczności rezerwacji miejsc przez email dsw.rezerwacje@gmail.com lub w komentarzach pod wydarzeniem, o TU, TUhttps://www.facebook.com/events/388476648193458/

 

9. Śpiewnik Przedszkolaka – bezpłatne zajęcia familijne

“Przedszkolne śpiewanki dla przedszkolaków małych, większych i tych całkiem dorosłych, podczas których królować będą niezapomniane przeboje zespołu Fasolki. Przypomnimy sobie piosenki, które każdy przedszkolak znać powinien. Ci, którzy wstydzą się śpiewać, pomogą nam graniem na tamburynach, marakasach i trójkątach. Uwaga – będzie głośno i wesoło!”

Miejsce: Nutka Cafe, ul. Obozowa 82A

 

10. „Było sobie życie” – Spotkanie z Mistrzem w Warszawskim Empiku

Zapraszamy na spotkanie z Mistrzem z okazji 30-lecia filmu “Było sobie życie” i jego nowej wersji HD w warszawskim Empiku.
Mistrz i bohaterowie “Było sobie życie” mają już 30 lat!!! Z tej okazji zapraszamy wszystkich na spotkanie z Mistrzem i wspólne świętowanie premiery filmu “Było sobie życie” w nowej wersji HD. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wspólnych rozgrywek w gry planszowe z serii “Było sobie…”. Podczas wydarzenia każdy zakup z kolekcji “Było sobie…” będzie premiowany wyjątkowym upominkiem.
Do zobaczenia już w sobotę w Empik Galeria Mokotów.

 

11. Emilia Dziubak z premierą Tyczki w kluboksięgarni dziecięcej Badet

Dwa dni temu premierę miała nowa książka wydana przez Mamanię: “Tyczka w krainie szczęścia” – efekt połączenia talentu literackiego Martina Widmarka, autora popularnych serii książek dla starszych dzieci, i wyobraźni plastycznej Emilii Dziubak, utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki. “Na spotkaniu posłuchamy fragmentów książki. Podczas warsztatów plastycznych pod okiem artystki puścimy wodze wyobraźni, tworząc własne malarskie krainy szczęścia, a potem poprosimy ilustratorkę o fantastyczne, rysunkowe autografy.
Zapraszamy dzieci od 5 lat. Wstęp WOLNY, zapisy: bader@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.”

 

12. Zorganizowane zajęcia dla dzieci

Mali Einsteini w Domu Kultury Zacisze

Chcecie poszukać odpowiedzi na pytania: “Dlaczego zęby mleczne wypadają? I skąd się biorą? Ile kości ma człowiek? Czy małe dziecko ma tyle kości co człowiek dorosły? Zobaczycie jak rosną kości. I dlaczego warto jeść nabiał. Wspólnie złożymy szkielet człowieka. Na tych zajęciach dowiecie się dużo na temat swoich kości.

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.”

Jest jeszcze sporo wolnych miejsc na zajęcia, gdybyśmy nie mieli już planów, z całą pewnością chciałabym pokazać te warsztaty Leonowi.

Zapisy TU: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/1555

 

Sensozabawy w Teatrze Powszechnym

“Sensozabawy to zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 18 miesięcy, stymulujące i rozwijające 7 systemów zmysłowych. Zmysły są podstawowymi narzędziami umożliwiającymi maluchom doświadczanie otoczenia, zdobywanie informacji i rozumienie świata. Poprzez obserwowanie, słuchanie, wąchanie, smakowanie, dotykanie czy poruszanie się dzieci uczą się o wszystkim, co je otacza, gromadząc wiedzę, która daje im poczucie bezpieczeństwa i umożliwia ciągły rozwój.
Podczas sensozabaw wspólnie będziemy pobudzać ciekawość świata i radość z eksperymentowania, rozwijać wrażliwość dotykową, zmniejszać lęk przed nieznanymi bodźcami, dostarczać wrażeń smakowych i węchowych, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić!
Maluchy pod okiem swoich rodziców/opiekunów sprawdzą między innymi jak szuka się skarbów w ryżu i galaretce, jak rysuje się na piasku, poczują czym są wierszyki-masażyki i jak to jest bujać się w chuście.”

Więcej informacji i zapisy TUTAJ.

 

Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w Ratuszu

Wszystkich małych i dużych mieszkańców Warszawy zapraszamy na spotkania „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu”. Cykl spotkań w otwartym urzędzie to legendy warszawskie w nowej szacie! Wstęp bezpłatny, jednak wcześniej należy zarejestrować się na stronie http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/

 

Rodzinny poranek – koktajl mocy i joga

W cenie zestawu energetycznego (koktajl mocy, deser z nasion chia i woda) każdy rodzic z dzieckiem będzie mógł uczestniczyć w rodzinnych zajęciach jogi, które poprowadzi Renata Szewczyk – nauczycielka z Jee Yoga – Journey for the Body Mind & Soul. Detale: https://www.facebook.com/events/1771470369829043/

 

Rodzinne gry planszowe 3

ProstaLekcja.pl oraz Klubokawiarnia Docelowo zapraszają na spotkanie przy grach planszowych. Gry historyczne, edukacyjne, quizy wiedzy o Polsce… i dobra zabawa.
Gra planszowa “Kolejka” to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych w Polsce. Mimo, że jej nakład osiągnął 100 tyś, by ją zdobyć wielokrotnie trzeba było zapisywać się na listy lub stać w długich… kolejkach. Pograć możecie o, TUTAJ: https://www.facebook.com/docelowo.warszawa/

 

13. Teatry dla dzieci

W momencie publikacji wpisu, we wszystkich wymienionych teatrach były jeszcze bilety:

  • TEATR NIEWIELKI: https://www.teatrniewielki.pl/ (w niedzielę grają np. Króla rur, którego Leon wspomina z wielkim uśmiechem, nasza relacja TUTAJ)
  • TEATR MAŁEGO WIDZA: http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/repertuar
  • TEATR KAMIENICA przedstawia spektakl Calineczka – bilety TUTAJ
  • TEATR GULIWER w sobotę i niedzielę prezentuje Brzydkie Kaczątko – bilety TUTAJ
  • TEATR LALKA i Cudowna podróż – bilety TUTAJ
  • TEATR MASKARADA i Księżniczka na ziarnku grochu – bilety TUTAJ
  • TEATR BAJ i Emil z Lönnebergi – bilety TUTAJ

 

14. Kino

  • kino 6D, czyli poczujcie razem z dzieckiem historię wszystkimi zmysłami! Nasza relacja z wizyty TUTAJ. A bilety kupicie na miejscu, przy czym dobrze jest zarezerwować je telefonicznie. Wszystkie szczegóły na stronie: http://www.stacjainnywymiar.pl/
  • Misiowe poranki w Kinie Iluzjon (sobota) i Wisła (niedziela) – organizator pisze tak: “Misiowe Poranki – to rodzinne artystyczne warsztaty dla dzieci. Podczas zabaw z ogromnym Misiem w kinie Wisła,  wykonujemy specjalnie opracowane zadania, prowadzone przez animatorów wielu dziedzin sztuki, każde zajęcia poprzedzone są około 30 minutową projekcją bajek.  Nasze kino to nie multipleksy, tylko u nas w każdy weekend na dzieci czeka ogromy Miś i animatorzy z nowym tematem zabaw. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnia w miłej rodzinnej atmosferze. Na zajęciach dzieci dostają Misiowy Paszport w którym zbierają pieczątki co 6 stempelków odbierają nagrody od naszych przyjaciół firmy Granna, Nasza Księgarnia i innych przyjaciół Misia. Zapraszamy do rodzinnej zabawy.”. Więcej informacji na stronie: http://www.misioweporanki.pl/
  • Kino Praha – rodzinne poranki artystyczno-filmowe. W najbliższą niedzielę – powitanie wiosny, detale: http://www.kinopraha.pl/cykl/praha-dzieciom-rodzinne-poranki
  • Kino Muranów, czyli klasa sama w sobie. Zestaw króciuteńkich bajek pt. “To coś”. Nie byliśmy, ale bardzo chciałabym się wybrać z Leo.

 

15. Ptasi pesel, czyli obrączkowanie ptaków nad Wisłą

Trzeba wcześnie wstać, ale myślę, że każdy przyrodnik-amator doceni wartość uczestnictwa w takim wydarzeniu. “Szczegóły: Miejsce obrączkowania (część stacjonarna wycieczki) znajduje się ok. 10 min drogi pieszo od Wału Miedzeszyńskiego (przystanek Kadetów). Z grupą pokonamy troszkę dłuższą trasę, przemierzając nadrzeczny las łęgowy, o którym przewodnik opowie nam co nieco po drodze. A w docelowym miejscu uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienie znakowania ptaków za pomocą obrączek. Będziemy chwytać przede wszystkim miejscową ptasią drobnicę, np. sikory (bogatkę czy modraszkę), kowaliki, pełzacze. Być może będzie także szansa na dzięcioła dużego czy średniego. Ale zestaw złapanych ptaków (zwłaszcza w okresie migracji) to kwestia w dużej mierze przypadku, a więc pozostaje czekać na to, co pojawi się w siatce. W trakcie przerw – gdy nie będzie ptaków do zaobrączkowania – poszukamy w okolicy wszelkich oznak bytności wiosennych migrantów.”. Więcej informacji znajdziecie w Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/269378723518849/

Przygotowanie tego zestawienia kosztowało mnie wiele pracy, będzie mi bardzo miło jeśli je udostępnisz :)

.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments