16 Lis

Zaplanuj weekend 18-19 listopada – Dziecięca Mapa Warszawy

weekendowa zajawka 18-19 listopada

W tym tygodniu – wyjątkowo i na próbę – Weekendowa Zajawka ląduje u Was dzień wcześniej, czyli w czwartek. Dajcie znać, jak wolicie – czwartkowe czy piątkowe poranki? Zestawienie powstaje dla Was i chciałabym, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać, dlatego wszystkie opinie mile widziane 🙂

Jedno pozostaje niezmienne – zróbcie hałas, co? Udostępniajcie, oznaczajcie znajomych i wysyłajcie Mapę w świat. I oczywiście zawsze ucieszy mnie fejsbookowe serduszko 😀

Ostatnie już ogłoszenie – zapraszam serdecznie do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach 🙂

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

S O B O T A

Seniorzy czytają dzieciom 8

18 listopada, w sobotę, o godzinie 12.00, zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Opiekunami na ósme już spotkanie z cyklu „Seniorzy czytają dzieciom”! Jak zwykle – w Czytelni pod Sowami na Żoliborzu.

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny!

.

Bańkowy Flash Mob

BAŃKOWY FLASH MOB⭐ Tu dzieje się historia…MALARSTWA ??

Zmieńmy razem ponury listopadowy czas w chwile pełne magii i tęczowych kolorów. Stwórzmy niezwykłe widowisko i wypełnijmy łazienkowski ogród tańcem mieniących się baniek!

Spotykamy się przed Pałacem na Wyspie, gdzie czekać już na Was będą akcesoria do tworzenia baniek mydlanych. Na dźwięk dzwonka wszyscy zaczynamy puszczać bańki. Będą ich setki, a może nawet tysiące! Po wszystkim szukamy jeszcze bańkowych atrakcji ukrytych w różnych częściach ogrodu.

?18 listopada, godz. 13.00, taras Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich

.

4. Festiwal Matematyki organizowany przez Gazetę Wyborczą

Wraz z początkiem roku szkolnego 2017/18 zaczynamy kolejną edycję akcji społecznej „Matematyka się liczy”.

Czy rzeczywiście się liczy? My wiemy, że tak! Ale czy wiedzą to najmłodsi? Ta dziedzina nauki ma swoje miejsce praktycznie w każdej czynności w naszym życiu: codzienne zakupy, opłacanie rachunków, zakładanie kont bankowych, sportowe aktywności, czy dbanie o dietę i zdrowy tryb życia. Niewielu z na na etapie edukacji uświadamia sobie jej znaczenie w dorosłym życiu. Chcemy to zmienić.

Wiemy, jakie to ważne, a sposób, w jaki opowiada się o królowej nauk i jej naucza, to podstawa sukcesu. Atrakcyjne i nowoczesne formy przekazu wzbudzające i pielęgnujące naturalną ciekawość wśród uczniów przekładają się często na późniejsze wybory i życie naszych pociech.

Wspólnie z fundacją mBanku, chcemy pokazać i uświadomić uczniom, ale także nauczycielom i rodzicom, że to właśnie „Matematyka się liczy” i warto w nią inwestować.

Szczegółowy program: https://4festiwalmatematyki.evenea.pl/strona/?ESID=5213

.

Pinokio. Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom

W ramach cyklu Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom na Bielańską Scenę Kameralną zagości Pinokio. Na nasze zaproszenie do Warszawy przyjeżdża Teatr Lalki i Aktora z Łomży.

Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki”. Być może potem śniły o wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igrało się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek pokusach i pragnieniach. Pewnie też każdy dorosły człowiek w zakamarkach swej pamięci zachowuje chociażby fragmenty niezwykłych losów wymyślonych przez Carla Collodiego.

.

Bałwan w lodówce – premiera!

Zapraszamy na premierę książki dla dzieci „Bałwan w lodówce”, pełnej humoru opowieści o przygodach dwójki dzieci, których tata pracuje w galerii sztuki współczesnej. Wspólnie poznają artystów i dowiadują się więcej o ich zaskakujących pomysłach: czy obraz albo rzeźbę da się stworzyć ze śmieci? Dlaczego warto czasem stanąć na głowie? Po co artystki obierają ziemniaki i czy kasują bilety?

Autor książki, Łukasz Gorczyca, przybliża dzieciom sztukę jako przestrzeń niczym nieograniczonej wyobraźni, bo – jak mówi jedna z bohaterek – „Wszystkie dzieci są artystami, tylko niektóre później z tego wyrastają”. Opowieść zilustrowana została przez Krzysztofa Gawronkiewicza.

W trakcie sobotniego spotkania jeden z bohaterów książki, artysta Oskar Dawicki, przeczyta rozdział o tytułowym bałwanie. Następnie zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy w galerii.

Galeria Raster, ul. Wspólna 63, sobota 12:00-14:00

.

Mali Einsteini: Magnetyczny plac zabaw – część 2

Czy ciecze mogą przyciągać? Tak! Na zajęciach poznamy magnetyczne płyny i stworzymy magnetycznego glucika!

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych.

Termin: 18 listopada, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat), III grupa – godz. 12.00 (grupa mieszana).
Opłata: karnet (3 zajęcia) 75 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

.

Ogród w Wielkim Mieście – sobota godz. 10:00 i 12:00

Rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, aby odkryli swoją ciekawość i artystyczną duszę. Na warsztatach: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury i przedmioty codziennego użytku, często posługujemy się tworzywem naturalnym.

Spotkania odbywają się w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech lub w sali warsztatowej, czasem trochę tu i tam. Warsztaty są kontynuacją projektu „Ogród w wielkim mieście”.

Na dworze zimno i mokro, a my przeniesiemy się do pogodnej, zielonej krainy. Urządzimy ogród dla elfów, a może leśnych skrzatów… Ulepimy z gliny mieszkańców i zbudujemy dla nich domki, mamy korę, mech, patyczki… Budowanie modeli to najlepsze ćwiczenia z projektowania. Jeśli tylko nie będzie lało, część zajęć spędzimy w ogrodzie: posadzimy trochę cebulek kwiatów, zajmiemy się przygotowaniem ogrodu do zimy. Zapraszamy dzieci powyżej 4 lat z rodzicami:)

.

Ben 10 w Galerii Północnej!

Już w ten weekend, 18-19 listopada, Galeria Północna zaprasza na spotkanie z Benem Tennysonem, bohaterem popularnego serialu animowanego Ben 10!

Na uczestników zabawy czeka pełna przygód misja, w której każde poprawnie wykonanie zadanie nagradzane będzie punktami. Na koniec zebrane punkty zostaną wymienione na nagrodę – koszulkę z własnym zdjęciem w serialowej scenografii! Odwiedzając punkt rejestracji każdy z uczestników otrzyma „Omnitrix”, dzięki któremu Ben mógł zmieniać się w jednego z walecznych bohaterów. Wyjątkowe urządzenie będzie gromadziło punkty zebrane za poprawne wykonanie poszczególnych zadań.

Na gości Galerii Północnej czeka między innymi:
⚪ strefa 3D Mania, czyli stanowisko, na którym za pomocą wyjątkowych długopisów 3D każdy z uczestników stworzy własną przestrzenną figurkę
⚪ mini-kino ze specjalnie wyselekcjonowanymi, najnowszymi odcinkami serialu animowanego Ben 10
⚪ strefa Pogromcy Złych Charakterów, gdzie dzieci pokonają złe moce w ramach wspólnej, interaktywnej zabawy
⚪ strefa gier i zabaw – weź udział w kosmicznej rozgrywce lub rozwiąż wirtualny quiz!
⚪ strefa animacji z puzzlami i interaktywnymi kostkami XXL, które pozwolą zbudować wielkoformatową postać Bena
⚪ ścianka fotograficzna z Benem oraz postacią obcego „Inferno”, na której każdy z uczestników zabawy będzie mógł wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcie
⚪ interaktywna gra Hero Experience, która pozwoli najmłodszym wcielić się w jednego z obcych, a następnie wykonać pamiątkowe zdjęcie, które trafi na koszulkę
⚪ fabryka koszulek, czyli ostatni punkt zabawy, w którym każdy z młodych wojowników będzie mógł odebrać własną koszulkę „Hero Experience”!

Zapraszamy w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00 w strefie zlokalizowanej przy wejściu do Galerii Północnej od strony ulicy Trakt Nadwiślański.

.

Zetpety – warsztaty rękodzieła

18.11.17
Soho Facotry, hala nr 19
godz. 11.00-18.00
Koszt warsztatów 35 zł za osobę dorosłą. Bilet rodzinny (1+1) 60 zł.
Zapisy na warsztaty pod adresem mailowym: praktyki.artanimacje@gmail.com
Warsztaty odbędą się 18 listopada, w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25, hala nr 19
Zapewniamy materiały i narzędzia.

Podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczonych twórców i artystów będziecie mogli nauczyć się jak wykonać ludowe pająki ze słomy i bibuły, łowickie aplikacje koralikowe, czy też wianki, sznurkowe siatki na zakupy i niepowtarzalne nowoczesne pająki inspirowane ozdobami ludowymi i projektem recyklingowym „re4rest” (Patka Smirnow, Karina Królak, 2017)
Będzie też na was czekać kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami i drobnymi przekąskami. 

.

XII Wystawa Kur Ozdobnych SGGW

Tegoroczna Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się 18 – 19.11.2017r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10. Jest to nowy termin związany z niemożliwością zorganizowania Wystawy w lutym z powodu panującej wtedy ptasiej grypy.

Cena biletu to 10,00 zł; dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:
18. listopada (sobota) godz. 10-18
19. listopada (niedziela) godz. 10-16

W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. 
Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.
Na wystawie prezentowane będą kury z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. seramy, chabo oraz sebrytki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze piór. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy kurze – do których należą brahmy, kochiny o masie ciała nawet do 7kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz kury długopiejące, a wśród nich ayam ketawa charakteryzujące się niezwykłym śpiewem, do złudzenia przypominającym śmiech szczęśliwego dziecka.

.

„Mały czarodziej” – przedstawienie dla dzieci

Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienie teatralne, które przenosi w magiczny świat dobra.

Młody czarodziej próbuje zgłębić tajemnice magii i stać się mistrzem w swojej dziedzinie. Przekonuje się, że największą magią jest dobro, które ze zdwojoną siłą do nas powraca.

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia w recepcji Centrum Kultury Wilanów w al. Rzeczypospolitej 14 oraz na ul. Kolegiackiej 3.

.

Urodziny Tarchomina | zajęcia dla dzieci

Słyszeliście o Tarchominie? Jest bardzo stary i kryje wiele niespodzianek! To tutaj znajdziecie warszawski Balaton, rzekę Kolorado oraz tajemnicze podziemia… Zapraszamy na świętowanie urodzin Tarchomina! Oczywiście, będzie też tort, ale zanim go zjemy, trzeba będzie wykazać się sprytem i pomysłowością!

Zajęcia w formule gry zespołowej, pełne zagadek i szarad przybliżą dzieciom historię warszawskiego Tarchomina. Prowadzenie: Bartłomiej Włodkowski (Fundacja AVE)

______
Wydarzenie towarzyszące wystawie TARCHOMIN ’80 (http://bit.ly/2gumrzw)
dla dzieci w wieku 7-12 lat
Wstęp dla dziecka: 1 zł (bezpłatne wejście dla opiekuna)
______
liczba miejsc ograniczona
obowiązują zapisy na stronie: http://bit.ly/2lcv7Mw
cena biletu dla dziecka: 1 zł (bezpłatne wejście dla opiekuna)

.

Warsztaty przyrodnicze dla rodzin | Muzeum Pałacu w Wilanowie

Na obrazach, na naczyniach, na rzeźbach – w tak wielu miejscach w pałacu można zobaczyć motywy przyrodnicze. Kto odnajdzie ślimaka albo małą małpkę? Jakie zwierzęta towarzyszą królewskim dzieciom na rodzinnym portrecie? Jakie kwiaty rozkwitły na suficie w Sypialni Królowej? Zapraszamy na spacer po pałacowych wnętrzach połączony z warsztatami przyrodniczo-plastycznymi, w czasie których każdy będzie mógł wykonać ilustrację z motywem przyrodniczym i ozdobną ramkę.
————————–————————–————————–—————-
Warsztaty są częścią cyklu: NADWORNI PRZYRODNICY. 
————————–————————–————————–—————-
TERMIN: 18 listopada 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
————————–————————–————————–—————-
KONTAKT:
Julia Dobrzańska
e-mail: jdobrzanska[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 64

.

Mali Prascy Odkrywcy – tajemnice warszawskiej Pragi

W sobotę 18 listopada, w godzinach 12:00-18:00, Galeria Wileńska zaprasza Małych Praskich Odkrywców do wspólnej zabawy podczas warsztatów o warszawskiej Pradze.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci wybierzemy się w historyczną podróż po naszej dzielnicy, podczas której czekać nas będzie moc niespodzianek.

Dzieci dowiedzą się, na których praskich budynkach możemy podziwiać malownicze murale oraz na czym polega street art. Wiedza ta przyda się przy tworzeniu własnych projektów ulicznych rysunków podczas warsztatów plastycznych.

Uczestnicy będą mogli również pomalować płócienną torbę, wykorzystując specjalnie przygotowane szablony z praskimi symbolami, a także zaprojektować własną przypinkę z wybranym hasłem.
Poprzez zabawę w kalambury i grę w skojarzenia, najmłodsi poznają znaczenie słów, które kiedyś były charakterystyczne dla mieszkańców prawej strony Wisły.

Podczas warsztatów animatorzy opowiedzą uczestnikom wydarzenia ciekawe historie odkrywające tajemnice warszawskiej Pragi. Wiedzę tę chętne dzieci będą mogły wykorzystać w konkursach, do których nagrody ufundowali Carrefour i Amrit Sweets&Coffee.

To ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu warsztatów dla dzieci, do współpracy w których zaproszone zostały przez Galerię Wileńską instytucje związane z Pragą, m.in. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 przy ul. Białostockiej, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Pszczelarium, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy oraz Kluboteatr Meandry.
Wstęp bezpłatny.

.

Czuprynkowa nocowanka

Ruszamy z obiecanymi NOCOWANKAMI! ? Pierwsza nocna „impreza” czeka na Wasze Pociechy 18 listopada o godzinie 19:00 ? Dzieci zostaną pod najlepszą opieką na świecie a rodzice będą mieli dłuższą chwilę dla siebie. Po więcej informacji skontaktuj się z nami!

Telefon: +48 535 70 00 90
E-mail: warszawa@czuprynki.pl
Bilety: www.czuprynki.evenea.pl

.

N I E D Z I E L A

O Fridzie Kahlo z Justyną Styszyńską

19 listopada, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na spotkanie z Justyną Styszyńską, graficzką, ilustratorką książek z serii „Idol”. „Frida Kahlo” z wydawnictwa Widnokrąg to druga publikacja z tej serii.
To właśnie Frida, jedna z najsłynniejszych malarek świata zainspiruje warsztaty z dziećmi. Wspólnie odkryjemy sekrety stylu Fridy i namalujemy autoportrety inspirowane obrazami artystki.
Zajęcia dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17. Miejsce: Kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a

.

Premiera w Pig in a Wig Theatre!

Zapraszamy na premierową sztukę: PIG IN A WIG IN SPACE!
Dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Wyjście po angielsku? Przeciwnie! Tym razem angielskie wejście. Frontowymi drzwiami Early Stage! W doborowym towarzystwie. Z rekwizytami w kraciastej walizce, brytyjskim akcentem i wyobraźnią w trybie daj się ponieść! Ale dokąd?
Do teatru Pig in a Wig Theatre, jedynego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy, dedykowanego dzieciom i ich rodzicom, gdzie od pierwszego do ostatniego słowa przedstawienia są grane po angielsku. Będzie sporo śmiechu i nieograniczona przestrzeni na: ruch, taniec, śpiew, rymowanie, sceniczną zabawę, angażowanie wszystkich zmysłów, budowanie relacji aktor-dziecko-rodzic i kreatywną naukę języka angielskiego.
Czas podnieść kurtynę!

Więcej informacji o naszym kosmicznym projekcie znajdziesz tu:
https://www.earlystage.pl/przygoda/teatr

Bilety można kupić tu: http://bit.ly/2lgViSi
Cena biletu: 45 zł

Gdzie: Dom Kultury KADR, ul. Rzymowskiego 32, niedziela godz. 13:00

.

Jesienna wycieczka przyrodnicza | park wilanowski

W ogrodach wilanowskich można spotkać wiele osobliwości. Będą to zarówno cuda natury, jak i dzieła sztuki czy ciekawostki techniczne. W czasie listopadowej wycieczki będziemy poszukiwać tego, co niezwykłe i oryginalne w królewskich ogrodach. Dowiemy się, jak zostać przyrodniczym kolekcjonerem i jakie zasady obowiązują zbieraczy parkowych osobliwości.
————————–————————–————————–—————-
TERMIN: 19 listopada 2017 r., godz. 13.00–14.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
KOSZT: bilet wstępu do parku | 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – bezpłatnie
————————–————————–————————–—————-
KONTAKT:
Julia Dobrzańska
e-mail: jdobrzanska[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 64

.

Koncert dla dzieci: Dźwięki kosmosu w Planetarium Niebo Kopernika

Czy w kosmosie można usłyszeć muzykę? W czasie najbliższych koncertów poznamy dźwięki kojarzące się z kosmosem i takie, które mogłyby nam towarzyszyć podczas międzygalaktycznej wyprawy. W przestrzeń pozaziemską zabiorą nas brzmienia puzonu i fortepianu.

.

Kucykowa Kuźnia Talentów Jeździeckich

Kucykowa Kuźnia Talentów Jeździeckich jest to cykl zajęć skierowany do najmłodszych miłośników jeździectwa. Kolejne zajęcia już 19 listopada! Stajnia na ul Puławskiej 266.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą na bierząco publikowane : http://www.polandpark.pl/pl/kucykowa-kuznia-19-listopada-648

.

NIKT NIC NIE WIE – improwizowana komedia dla dzieci

Listopadowe popołudnia nie są nam straszne, bo zimno i deszcz za oknem to najlepsza okazja, aby schować się w ciepłej piwnicy Resortu, wypić kakao i udać się do świata wyobraźni. Zapraszamy na całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE. Gramy bez scenariusza. Inspirację dostajemy od publiczności, a potem na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny. Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 19 listopada | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)
goout.net/pl/billety/nikt-nic-nie-wie/mcrb/

⭐⭐ Bilety dostępne w sprzedaży online oraz pół godziny przed spektaklem na dole w Resorcie. Nie przyjmujemy rezerwacji. Do zobaczenia wkrótce! ⭐⭐

.

Śpiewajmy z Agatą Steczkowską. Koncert nie tylko dla dzieci:)

Zapraszamy serdecznie na koncert nie tylko dla dzieci z cyklu Śpiewajmy z Agatą Steczkowską „Tobie, Ojczyzno, śpiewamy”
Wykonawcy: 
Chór dziecięcy i żeński Agaty Steczkowskiej
Agata Steczkowska fortepian, dyrygent

Organizatorzy: Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Fundacja Agaty Steczkowskiej
Projekt powstał we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul. Modzelewskiego 59

niedziela 11:00 – 12:30

.

Warsztatownia: rodzinne warsztaty ceramiczne

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy, od lat 1 do 101. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego, rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy. Koncepcję trzeba wypracować – najlepiej metodą rodzinnej burzy mózgów. To wcale nie jest łatwe, bo bywa, że pomysłów jest tyle ilu członków liczy rodzina, a gliniane dzieło ma powstać jedno. I tu okazuje się, że dzieci też mają głos, czasem decydujący i świetne pomysły. Po wyborze tematu czas przystąpić do działania. Mając do dyspozycji najwyższej jakości materiały – różnego rodzaju gliny i szkliwa, zaczynamy tworzyć coś jedynego w swoim rodzaju. W sympatycznej atmosferze czas mija niepostrzeżenie, a nasze paluszki wyczarowują prześliczne kubki, filiżanki, koraliki, doniczki, broszki… I sami się sobie dziwimy, że to nasze dzieło, że potrafimy, że coś nam się w tym tygodniu udało i to z własnymi dziećmi. Poprawia nam się samopoczucie, a i dzieci są z nas dumne. Ale to dopiero połowa sukcesu, bo sztuka ceramiczna wymaga od nas niebywałej cierpliwości. Wykonane przedmioty muszą dobrze się wysuszyć i wstępnie wypalić (800°C). Dopiero na następnych zajęciach możemy poprawić ich urodę – barwiąc je kolorowymi szkliwami. I to nie koniec zabawy… teraz dzieło wędruje do pieca, gdzie w temperaturze 1050°C jest ostatecznie wypalone. Gotowe prace można oczywiście zabrać do domu. Będą one jawnym dowodem naszego talentu i stać się mogą świetnym prezentem dla babci, cioci, siostry….

KOSZT: 30 zł/osoba

.

Mały Iluzjon: Klasyka Dzieciom – Historia Wielkiej DYNI

Najmłodszych widzów Iluzjonu wraz z opiekunami zapraszamy na nową odsłonę cyklu Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom.
19 listopada przed nami: HISTORIA WIELKIEJ DYNI – interaktywny koncert muzyki klasycznej

O cyklu
Klasyka Dzieciom to cykl koncertów muzyki klasycznej skierowanych do rodzin z dziećmi. Koncerty w sposób przystępny przybliżają muzykę klasyczną. Dzieci wraz z rodzicami biorą czynny udział w koncertach, śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc. Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża sylwetki kompozytorów i epoki muzyczne. Koncerty prowadzone są przez grupę Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone instrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki oraz prowadzące zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach metodą Edwina E. Gordona.
Cykl przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi od 2 do 7 lat.

Więcej informacji: http://bit.ly/2wwVpJT

Bilety i rezerwacje
Ceny biletów na zajęcia: 20 zł
Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

.

Budujemy ogród deszczowy na Starej Ochocie!

Woda opadowa spływająca z dachu garażu przy ul. Białobrzeskiej 66B nie będąc swobodnie odprowadzana do zieleni tworzy obecnie duże, utrudniające przejście kałuże błotne. Rozwiązaniem tego problemu może być stworzenie ogrodu deszczowego.

19 listopada 2017 r. w godzinach 10.00 – 15.00 na terenie przylegającym do garażu odbędą się warsztaty, podczas których wykorzystamy newralgiczną i niezagospodarowaną przestrzeń, na której często występują duże i uciążliwe kałuże. W celu ich niwelacji – a także w celu poprawienia estetyki miejsca korespondującego z umiejscowionym obok placem zabaw, stworzymy tam ogród deszczowy! Oczyszczona woda deszczowa popłynie w kierunku istniejącego zagłębienia w trawniku a także zasili wodą rośliny a jednocześnie odciąży z podtopień nierozszczelniony teren chodnika.

Ogród deszczowy pełniąc funkcję przyrodniczo-retencyjną rozwiąże istotne problemy nękające użytkowników domku. Podczas warsztatu opowiemy także o konieczności zwiększania retencji krajobrazowej w mieście w kontekście zmian klimatu.

Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem małej retencji i zatrzymywania wody w krajobrazie miasta. Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenie!

Weźcie ze sobą wygodne ubranie robocze. Zapewniamy rękawiczki oraz wszystkie narzędzia i materiały.

Warsztaty są częścią projektu „Warszawa chwyta wodę” realizowanego przez Fundację Sendzimira i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

.

Koncert Rodzinny „Kolorowe dźwięki jesieni”

Halo, halo!
Jeszcze nie pora na sen zimowy 🙂 ?
Kolejny Koncert Rodzinny przeniesie nas do lasu, gdzie wśród drzew wsłuchamy się w odgłosy jego mieszkańców: zwierząt i ptaków ???? W podróż tę zabierze nas Orkiestra Warsaw Camerata wraz ze swoim dyrygentem Pawłem Kos-Nowickim. Będzie mnóstwo ciekawej, barwnej muzyki, muzyczne zabawy i zagadki :)???
#wezmaluchaniechposlucha #warsawcamerata #koncertrodzinny

Występują:
Orkiestra Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki – dyrygent i animacje.
******************************************
Bilety do nabycia przed koncertem: 20 zł (rodzic z dzieckiem), 30 zł (dla rodziny 3 i więcej osobowej) – Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, niedziela 19.11. w godz. 11:00-12:00

.

Operowo-językowy zawrót głowy – edukacyjna mini opera dla dzieci

Operowo-językowy zawrót głowy, czyli edukacyjna mini opera dla dzieci na sopran, bas-baryton i kwartet smyczkowy. Zapraszamy serdecznie na premierę i prawykonanie do Dzikiej Strony Wisły!

19 listopada 2017, g. 18.00
Dzika Strona Wisły
Plac Hallera 5
Bilety: 30 zł dostępne w przedsprzedaży internetowej oraz na miejscu na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.
Link do sprzedaży online: https://www.bilety24.pl/organizator/dzika-strona-wisly-720

Idea:

Zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym: z estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogac­twa rodzi­mego języka oraz zachęta do popraw­nego posłu­giwania się polszczyzną.

O spektaklu:

Jesteśmy świadkami niezwykłej chwili – już za chwilę od­bę­dzie się uro­czy­sta premiera opery dzie­cię­cej. Za kulisami stoją zdenerwowani Kropka i Wykrzyknik i co chwilę zerkają na widownię. Kto by pomyślał, że kłopoty zaczną się jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu? Wykrzyknik nieustannie szuka okazji, by uciec ze sceny. Kropka próbuje ratować sytuację, ale ciągle wdaje się w kłótnie z Wykrzyknikiem. Muzycy są zdezorien­towani. Gdy okazuje się, że Wykrzyknik zapomniał dostarczyć wykonaw­com libretto operowe na dzisiejszy wieczór, artyści zmuszeni są improwizować. Czy uda im się pokonać przeciwności i błędy językowe, pogodzić się ze sobą i doprowadzić operę do wielkiego finału?

Opis:

Opowieść wprowadza młodych słuchaczy – w sposób zabawny, lekki, chwilami zaskakujący – w świat muzyki kla­sycz­nej oraz w trudności związane z dykcją i mową ojczystą. Nie znaj­dziemy tu jednak nużącej dydaktyki. Prze­ciwnie, operowo-językowy zawrót głowy to dosko­nała okazja do zabawy. Chodzi o to, by zarazić dzieci miłością do piękna klasycz­nej opery i razem z nimi pokonać wiele językowych trudności. Dlatego w spekta­klu pojawią się wspólne zabawy i ćwiczenia, pojedynki na słowa, a nawet aria śpiewana razem z publicznością.
Inspiracją do powstania miniopery były wiersze wybitnej pisarki dziecięcej, Małgorzaty Strzałkowskiej, z tomików „Gimnastyka dla języka” oraz „Wierszyki łamiące języki”. Za zgodą autorki wybrane wiersze zostały włączone do spektaklu.

Czas: około 60 minut

.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o