Czego szukasz?

Konferencja Swoboda Tworzenia, czyli o twórczym wspieraniu dzieci

Wydawać by się mogło, że zdolność do tworzenia to coś wrodzonego, coś, co można mieć lub nie. Otóż nic bardziej mylnego! Całe moje macierzyństwo jest procesem otwierania się zarówno na twórczość własną, jak i moich dzieci. Wszystkiego, naprawdę wszystkiego można się nauczyć, tym ważniejsze, że powstają inicjatywy takie jak Konferencja Swoboda Tworzenia, organizowana przez Przystanek Twórczość.

Dla kogo jest ta konferencja?

Dla wszystkich, to tak gdybym miała odpowiedzieć jednym słowem 😉 Jeśli miałabym wejść w temat głębiej, to powiedziałabym, że dla wszystkich osób zainteresowanych twórczym wspieraniem rozwoju dzieci w wieku od 0 do 10 lat. W szczególności dla rodziców, nauczycieli, trenerów, animatorów kultury i psychologów. Wachlarz prelegentów, spotkań i poruszanych tematów jest tak szeroki, że jestem głęboko przekonana, że każdy znajdzie dla siebie cos inspirującego.

Czego mogę się spodziewać?

Mnie szczególnie zainteresowały trzy „punkty programu”. Wykład „Dzieciństwo i znaczenie procesu twórczego w rozwoju dziecka”, prowadzony przez prof. dr hab. Annę Brzezińską (z której podręczników uczyłam się dosłownie chwilę temu 😉 na studiach). Panel dyskusyjny z udziałem wspaniałej Agnieszki Czekierdy, założycielki naszego ukochanego Teatru Małego Widza w Warszawie (w ubiegłym roku Leon uczęszczał na prowadzone przez Nią zajęcia w Małej Akademii Teatralnej, oboje je uwielbialiśmy!). A przede wszystkim – strefy inspiracji, w których praktycy kultury będą dzielić się swoimi doświadczeniami twórczego wspierania dzieci.

Tworzenie, czyli co?

Proces twórczy nie ma początku ani końca. Dotyczy tak wielu obszarów, stref naszego życia, że wymienię tylko najważniejsze – muzyka, teatr, sztuki plastyczne i audiowizualne, eksperymenty naukowe, konstruowanie, W dziecięcym świecie twórczość jest czymś naturalnym i wypełniającym każdy dzień i godzinę. Swoboda Tworzenia to również przestrzeń do rozmów, co zrobić, aby nie gubić na ścieżce edukacji talentów dzieci i jak nie zamordować w nich radosnej twórczości i twórczej radości…

Gdzie i kiedy?

Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na poniższym plakacie. Warto dodać, że ilość miejsc jest ograniczona (a z tego, co wiem zostało ich zaledwie kilka). Udział w Konferencji jest dla uczestników całkowicie BEZPŁATY, ponieważ jest to inicjatywa dofinansowana.
Wszystkie dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie:
https://www.tworczosc.org.pl/wydarzenia

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.