Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 2-3 września – Dziecięca Mapa Warszawy

co się dzieje w Warszawie w weekend

Przed nami ostatni weekend wakacji. Pogoda dostosowała się do nastroju, bo za oknem chłodno i szaro 🙁 Jednak w Warszawie sporo będzie się działo przez następne dwa dni, więc są powody do radości. Nas jeszcze szkoła nie dotyczy, także nie ma smutku w domu i nie musimy się pocieszać ogromna porcją lodów i widmem Bożego Narodzenia 😛 Mimo wszystko skorzystamy z którejś z atrakcji, bo mieliśmy długą przerwę – w letnie weekendy uciekaliśmy z miasta ile tylko się dało, do lasu, na plaże czy gdzieś poszwendać się po Kampinosie. Idzie jesień, będziemy nadrabiać kulturalne zaległości, już się nie mogę doczekać! (to akurat jednak z bardzo nielicznych, moim zdaniem, zalet jesieni…:P).

Ps.. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

.

S O B O T A 

Akademia Duckie Deck – Warszawa – Pomysł na rodzinny weekend

?CO?
Niezwykły, odkrywczy, pomysłowy, zaskakujący, nietuzinkowy, hipsterski, szalony, zabawny… weekend dla całej rodziny!

⇨ 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy i inspirujących technologii
⇨ 5 kreatywnych warsztatów
⇨ kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla wszystkich
⇨ 782 metry kwadratowe przestrzeni do swobodnego odkrywania, nowych przeżyć i doświadczeń

?‍?‍?‍?DLA KOGO?
Dla łobuziaków, psotników, entuzjastów, geeków, pasjonatów, dla małych i dużych.

Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Warszawie.

?CO WAS CZEKA?

WARSZTATY (sprawdź poniżej)
Oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji.

STREFA OTWARTA
Wypełniona interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci mogą dołączać o dowolnej porze.

STREFA MALUCHA
Pełna klocków, kolejek i kredek kraina, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach.

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 września między 11:00 a 17:00 w Centrum Nauki Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy warszawiaków wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie przycumuje nad Wisłą.

Zapraszamy wszystkie ciekawskie maluchy, małych inżynierów, budowniczych, pomysłowych urwisów na wyjątkowe warsztaty:

.

Gra miejska po Wilanowie

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy serdecznie zaprasza do udziału w grze miejskiej „Wehikułem przez wieki”, czyli od Milanowa do Wilanowa”, która odbędzie się w dniu 2 września w godz. 11-13.30.

W trakcie wydarzenia uczestnicy zapoznają się nie tylko z bogatą historią dzielnicy, ale odkryją również jej walory przyrodnicze oraz poznają najnowszą architekturę.

Uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe grupy będą przemieszczać się według ustalonego scenariusza gry. Każda z grup wyposażona będzie w specjalnie przygotowane mapy. Zadaniem grupy będzie odnalezienie wskazanych miejsc i poznanie ich historii oraz wykonanie określonych zadań. Na trasie odnajdą wskazówki i spotkają doświadczonych przewodników Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Gra zakończy się spotkaniem w Cukierni Królewskiej przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego 24, gdzie wszyscy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie maila na adres: wilanowskagra@gmail.com z imieniem, nazwiskiem, liczbą uczestników do dnia 30 sierpnia.
Liczy się kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona!

.

Warsztaty przyrodnicze dla rodzin | park wilanowski

Białe obłoki, błękitne niebo, ciemne, groźne chmury burzowe, klucze gęsi, długoskrzydłe łabędzie – tak wiele można zobaczyć, spoglądając w górę. Podczas wycieczki uważnie przyjrzymy się temu, co dzieje się nad naszymi głowami. Spotkanie zakończymy wspólnym pisaniem kartek – spróbujemy przelać na papier to, co ulotne.
————————–————————–————————–————
Warsztaty są częścią cyklu WILANOWSKIE WIDOKÓWKI.
————————–————————–————————–————
TERMIN: 2 września 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | zbiórka przy kasie
ODBIORCY: dzieci w wieku 7–10 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
BILETY: www.bilety.wilanow-palac.pl lub w kasie muzeum

.

Zatrzymaj się, zaczytaj się! Warsztaty stolarsko-ilustratorskie

Spotykamy się w II Ogrodzie Jordanowskim w którym malujemy i wyklejamy… półki na książki!
Wszystkich, którzy chcą stworzyć projekt własnej biblioteczki zapraszamy na mini warsztaty stolarsko-ilustratorskie. Ponadto porozmawiamy o literaturze i czytaniu książek z Anną Marią Czernow (prezes Polskiej Sekcji IBBY), a dla dzieci poniżej 3 roku życia przygotujemy miejsce do swobodnej ekspresji plastycznej.
Start o godzinie 11.00.
Wstęp wolny, rejestracja na warsztaty plastyczne na stronie internetowej biblioteki www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń), prosimy o zapisywanie wyłącznie dzieci.

Link do rejestracji:
http://mbddim.pl/index.php/kalendarz-wydarzen/997-biblioteka-w-ogrodzie-plenerowe-warsztaty-z-ksiazka-dla-dzieci-w-wieku-0-12-lat-i-ich-rodzicow?date=2017-09-02-11-00#.WaQXuukwiUl

W godzinach 11.00-15.00 będą mogli Państwo czytać z nami książki, które pojawią się na regałach mobilnej biblioteki. Nasz plenerowy punkt biblioteczny umożliwi Państwu zarówno wypożyczenie książek, jak również ich zwrot.

Miejsce: II Ogród Jordanowski (Uwaga: przy złej pogodzie działania będą realizowane w Bibliotece – ulica Tyniecka 40a)
Organizator: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów/Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
Partnerzy: PS Ibby, II Ogród Jordanowski, Dzień Dobry Mokotów

Projekt „Biblioteka w Ogrodzie” to cykl trzech spotkań/warsztatów, animacji plenerowych realizowanych przez Multimedialną Bibliotekę w II Ogrodzie Jordanowskim, w miesiącach sierpień-wrzesień 2017. Na działania złożą się spotkania z twórcami, warsztaty literackie dla najmłodszych, zabawy edukacyjne. „Biblioteka w Ogrodzie” będzie umożliwiała wypożyczanie książek przez czytelników oraz zwrot w trakcie trwania projektu w Ogrodzie, w ustalonych terminach. Wstęp wolny, rejestracja na warsztaty plastyczne na stronie internetowej biblioteki www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).

.

W chłopskim obejściu. Dożynki w Aleksandrowie

Teren klubu zamieni się w tradycyjną polską wieś, będzie można poznać i pobawić się w tradycyjne plebejskie zabawy, wziąć udział w warsztatach wycinanki tradycyjnej, wykonać stroik dożynkowy, upiec podpłomyki na ognisku, obejrzeć i dotknąć prawdziwych strojów ludowych, tradycyjnych narzędzi rolniczych, posłuchać historii o znaczeniu chleba w kulturze polskiej.

Impreza organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Semper Fidelis Res Publicae.

Wstęp wolny! Wawerskie Centrum Kultury – Aleksandrów – ul. Samorządowa 10, sobota 2.09. w godz. 15:00 – 18:00

.

CHODŹ na PRAGIE!

Kto chce poznać warszawską gwarę i charakter prawdziwych prażan: niepokornych, czasem nieprzebierających w słowach, ale potrafiących wyjść z „fasonem” z każdej sytuacji?
Czym kusi ta dzielnica?
Zapraszamy do Praski Ogródek Sąsiedzki DK Praga 2 września, w godz. 16:00-19:00 na plener rodzinny z koncertem Kapela Praska, zespołu Konflikt, potańcówką i quizami dotyczącymi znajomości gwary praskiej, wystawą plenerową pracowni malarstwa B.Gac w DK Praga.

.

Żonglowanie humorem na koniec wakacji!

Zapraszamy na zabawę plenerową na miłe zakończenie wakacji. Wstęp wolny! WCK Filia Radość, ul. Planetowa 36, sobota w godz.: 15:00 – 17:00

.

N I E D Z I E L A

Warszawskie Targi Egzotyczne

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:

Niedziela 10:00-16:00
(9:00 – rusza przedsprzedaż biletów)

Bilet wstępu: 15 zł.
Bilet wstępu dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji : 10 zł.
Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.

.

Reduta Ordona 2017

Zapraszamy na upamiętnienie 186 rocznicy Obrony Reduty Ordona. Tegoroczne obchody to uroczystość patriotyczna pod pomnikiem na ul. Na Bateryjce, parada historyczna, III Bieg Ordona oraz Piknik Historyczny w Parku Szczęśliwickim. Podczas pikniku będzie można obejrzeć inscenizację bitewną Rosyjskiego szturmu na Redutę 54. Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia tego wyjątkowego symbolu naszego patriotyzmu!

.

Muzeum dla maluchów | zajęcia rodzinne

Muzeum dla maluchów to nie tylko odkrywanie przyjemności z czytania i zabawy na podstawie zasłyszanych opowieści – to również kompendium wiedzy dla młodych rodziców, którzy chcieliby, aby ich pociechy wyrosły na ciekawych świata ludzi, którzy wiedzą, jak tę ciekawość świata w mądry sposób zaspokajać.
Rodzice mają zatem doskonałą możliwość rozmowy ze specjalistą, który pomoże im zrozumieć swoje dziecko. Opowie o tym, jak duży wpływ na zainteresowanie książką mogą mieć indywidualne predyspozycje i możliwości dziecka ze szczególnym uwzględnieniem tematyki integracji sensorycznej i rozwoju zmysłu wzroku.

Zapraszamy naszych małych gości (do 6. roku życia) wraz z opiekunami na pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie. Niech książka będzie nie tylko przykładem uniwersalnej metody wychowawczej, ale także doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi. Naszym celem jest zacieśnianie rodzinnych więzi i rozwijanie pasji czytania i zainteresowania literaturą.

Niedziela, 3.09. o godz. 11:30 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52

.

Baby Disco: dyskoteka dla dzieci i rodziców

Dyskoteka dla dzieci odpaliła regularne potańcówki w Cudzie nad Wisłą. Przez całe lato regularnie zabawiamy połowę dziecięcego miasta w jednym z najstarszych i najbardziej zasłużonych letnich miejsc w stolicy 🙂

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee wszędobylskim chłamowatym hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci i ich rodziców.

Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy DJe: turbo wujkowie i kochający ojcowie. Za zabawy wokół weźmiemy się my – Kolektyw Latawiec, do tej pory opiekujący się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinie objazdowym i gromadką zadowolonych pociech w domach i w jednym z warszawskich przedszkoli.

>>> NIEDZIELA, 03.09.2017 <<<
Bulwar Flotylli Wiślanej
START: 12:00
WSTĘP WOLNY

.

Sportowy Wrzesień!

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na serię sportowych spotkań na świeżym powietrzu! Animacje są całkowicie darmowe.

UKS Niedźwiadek oraz sala zabaw dla dzieci ABAWUŚ, łapie ostatnie ciepłe dni „za nogi” i wychodzi na przeciw dzieciom i ich potrzebom 🙂

A mianowicie, w każdy weekend września zapraszamy do innego Parku na Pradze na animacje na świeżym powietrzu! Wraz z salą zabaw ABAWUŚ, od godziny 10 do 14, będziemy czekać na dzieci, przy placach zabaw w wymienionych na plakacie Parkach 🙂

Moc atrakcji będzie z nami:
-gry i zabawy
-wyścigi
-przeciąganie liny
-animacje i dmuchany zamek
-będzie dużo śmiechu i zabawy dla całej rodziny nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych:)

Pierwszy Park, w którym będziemy to Park Znicza 3 września o 10-14

.

Ale bule! – zagraj w bule na placu Europejskim

To będzie wyjątkowy weekend we francuskim stylu! Chcesz spróbować swoich sił w grze w bule pod okiem ekspertów i mistrzów polski? W niedzielę każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania może przyjść i odkryć swój talent do gry w bule. To wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych!

.

Otwarta Niedziela w Warowni Jomsborg!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić miło czas w naszych progach! Zabierzcie planszówki, karty, gitary, gry bitewne, co tam lubicie i oczywiście dobry humor!

Zapraszamy do współpracy i zabawy fanów LARP, RPG, Gier Planszowych i Bitewnych. Warownia to świetne miejsce na spotkania i turnieje!

3 września (niedziela) otwieramy od 11, zamykamy o 18.
Działa Tawerna Valhalla z miodem i piwem, oraz ognisko z kiełbaskami.
Otwarte będą również stanowiska z łukiem i rzucaniem toporem.

W planach od 11 do około 14 trening wojowników Drużyna Jomsborczyków- Jomsborg Vikings Hird

Drużyna prowadzi ciągły nabór kandydatów – zapraszamy jeśli interesujesz się historią wczesnego średniowiecza i chcesz zostać drużynnikiem na żołdzie Bolesława Chrobrego.

Wstęp – co łaska do skarbonki przy bramie na jedzenie dla psów.
Jeśli przyjdziecie i brama będzie zamknieta – mocno stukać we wrota! Otworzymy 🙂

Klikajcie – „wezme udział”, zapraszajcie znajomych, udostępniajcie 🙂 !

ps. Z racji stanu zdrowia jednego z naszych czworonożnych przyjaciół (dziadka – 13 letniego Baldura) prosimy, zostawcie swoje pieski w domu.

.

Piknik Rodzinny „Pierwszy Dzwonek”

.

Wyprzedaż Garażowa na Bielanach

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów oraz duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej! 🙂 Zapraszamy na zakupy!

Wstęp dla kupujących zawsze free 🙂

Zapraszamy na pierwszą tegoroczną edycję wyprzedaży garażowej. Finalnie będziemy trzy razy w tym sezonie 🙂

Gdzie? Teren rekreacyjny przy Urzędzie Dzielnicy m.st. Warszawy, ul. S. Żeromskiego 29

Kiedy? Pierwsza niedziel września. 03.09.2017, niedziela, 12:00 do 16:00.

Dlaczego? Przede wszystkim zależy Nam na wspólnym spędzeniu czasu, a że przy okazji możecie coś sprzedać lub kupić – no to same korzyści

Jak to jest z tym miejscem? Nie przydzielamy miejsc. Nie wbijamy patyczków. Nie rysujemy linii. Prosimy jednak o to, żebyście uszanowali przestrzeń i nie zagarniali większych powierzchni niż potrzeba. Czasem komuś wystarczy 50cm2 a czasem ktoś potrzebuje 2m2. Nie mamy z tym problemu. Szanujmy się nawzajem i przestrzeń, którą dysponujemy.

Jakich danych ode mnie potrzebujecie? Tak naprawdę bardziej zależy nam na informacji z czym się pojawisz na wyprzedaży.

.

Filharmonia Dziecięca: „Z muzyką dokąd tylko chcecie”

.

Bajki plenerowe w Parku Czechowickim (VI)

Ostatnia z cyklu bajek dla dzieci w Parku Czechowickim. Bajka „O smoku i królu leniuchu”, która miała się odbyć 20 sierpnia 2017 r. została przeniesiona na 3 września 2017 r. Start o godz. 12.00. Przedstawienie mialo się odbyć 20 sierpnia, ale pogoda uniemozliwiła przedstawienie. Wstęp wolny.

.

Jerz Igor – pokaz filmów z muzyką na żywo

Jerz Igor i Kino Dzieci w DSH! Zapraszamy na niezwykły koncert połączony z pokazem filmów krótkometrażowych z Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Koncert odbędzie się na skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Wstęp wolny! Muzycy zagrają specjalnie na ten cel skomponowaną muzykę, króra będzie ilustracją dźwiękową do prezentowanych animacji. Filmy pokazywano w ramach zeszłorocznej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Kiedy i gdzie? Niedziela, 14:00 – 16:00 – Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Jerz Igor to duet piszący i wykonujący piosenki dla dzieci w każdym wieku. Tworzą go multiinstrumentaliści – Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow. Na żywo Jerza Igora wspomaga kilkuosobowy zespół złożony z najlepszych i najsympatyczniejszych muzyków. Podczas koncertów można rozmawiać i biegać.

W programie filmy:
Bardzo mały Lis, Francja 2015, 8′
Lokator idealny, USA 2015, 1’35”
O mamie, Rosja 2015, 7’20”
To coś, Niemcy 2015, 6’50”
Nowy gatunek, Czechy 2015, 6’20”
Mały Cousteau, Czechy 2013, 8′
Wygląd, Dania 2014, 3’14”

.

Dzień otwarty w Dorożkarni

Będą warsztaty, animacje, filmy naszej produkcji, zajrzymy też do Zakątka Siekierkowskiego – naszego mikromuzeum, a tym którzy u nas jeszcze nigdy nie byli pokażemy Dorożkarnię od kulis. Na zakończenie sobotniego popołudnia wyruszymy w niezwykłą podróż z Alicją z Krainy Czarów. Widowisko plenerowe „Podróże Alicji” duetu Borkowska&Sikorski po raz pierwszy prezentowane było w czerwcu tego roku w Łazienkach Królewskich i zostało przyjęte owacjami, a na widowni doskonale bawili się przedstawiciele wszystkich kategorii wiekowych. Tak więc rezerwujcie Państwo czas, nie może Was zabraknąć na premierze na Siekierkach.

Dorożkarnia, Siekierkowska 28, niedziela 16:00 – 19:00

.

Rodzinny Piknik Nadwiślański z emocjami!

Dorośli, seniorzy i dzieci – spędźcie razem czas podczas Rodzinnego Pikniku Nadwiślańskiego! 🙂

Już 3 września w godzinach 15:00-20:00 zapraszamy do udziału w dramowych i kreatywnych aktywnościach dla rodzin. Tematem przewodnim będzie podróż po emocjach, poprzez:

– Wspólne robienie masek emocji i utrwalanie ich na fotografiach,
– Emocjonalne gry planszowe i ruchowe (np. twister),
– Szukanie emocji w muzyce,
– Tworzenie Warszawskiej Mapy Emocji

Wszystko to z wykorzystaniem dramy i teatru!

Wstęp wolny dzięki dofinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy!

A od godziny 18:00 zapraszamy również na rodzinną potańcówkę organizowaną przez Fundację Miejsce Kreatywne!

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
2 lat temu

wyprzedaż garażowa jest 02.09 również na jelonkach w amfiteatrze w parku górczewska, a w parku Sowińskiego pożegnanie lata 😀

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.