Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 23-24 września – Dziecięca Mapa Warszawy, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie

co robić z dzieckiem w Warszawie

Weekend ma być szary i deszczowy. Jednak nie martwcie się – są sposoby, aby mimo wszystko był kolorowy i radosny! W Warszawie będzie się działo wyjątkowo dużo, każdy znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy masz ochotę na wyścigi konne, festiwal filmów dla dzieci, wystawę kotów rasowych czy warsztaty architektoniczne. Z pewnością wśród propozycji znajdziesz coś ciekawego dla siebie i swojej rodziny! Poniżej ponad 30 odpowiedzi na pytanie – CO ROBIĆ Z DZIECKIEM W WARSZAWIE?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

.

S O B O T A

Mamaville Targi Warszawa vol.12

Arena Ursynów – Warszawa
ul. Pileckiego 122
WSTĘP WOLNY 10:00 – 18:00

Jednego dnia, w jednym miejscu będzie mieli okazję spotkać projektantów i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Nasze targi to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny. Skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa.
Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.
Zapraszamy rodzinnie do przestronnej Hali Arena, gdzie znajdziecie najnowsze kolekcje, pomysły i produkty od oryginalnych i ciekawych wystawców.
23 września z Mamaville, to świetny pomysł na sobotnie wyjście rodzinne:

-strefa zakupów u wystawców znanych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa, usługi; dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka

.

Szybkie i… dostojne – o sokołach i sokolnictwie

WARSZAWA STROSZY PIÓRKA – CYKL ORNITOLOGICZNY

W 2012 r. sokolnictwo zostało wpisane na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. A dzięki wysiłkom i działaniom sokolników, prowadzonym wespół z ornitologami, odradza się w Polsce (w tym w Warszawie) populacja dzikiego sokoła wędrownego, bo współczesne sokolnictwo gros uwagi przywiązuje właśnie do ochrony oraz rehabilitacji ptaków. Zapraszamy na spotkanie, na którym Janusz Sielicki ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” (peregrinus.pl) opowie nam, czym było w przeszłości, a czym jest obecnie sokolnictwo, w ramach którego układa się do współpracy z ludźmi nie tylko sokoły, ale również inne gatunki ptaków sokołowych i szponiastych.
Nie zabraknie oczywiście samych ptaków!

Wydarzenie organizowane w ramach serii Naturalnie, że Warszawa

23.09 sobota godz. 9.30-12.00
prowadzenie: Janusz Sielicki (Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”)
miejsce: Muzeum Powstania Warszawskiego, Audytorium im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Park Wolności
wstęp wolny

.

Festiwal Nauki w Ogrodzie Botanicznym UW

Poniżej przedstawiamy wszystkie wydarzenia, w których można wziąć udział u nas w Ogordzie w ramach XXI Festiwal Nauki.
Szczegółowe opisy na stronie głównej Festiwalu: www.festiwalnauki.edu.pl.

23 września (sobota)

301. Jedzenie dla życia czy życie dla jedzenia; film, wykład; godz.10.00.
Prowadzi Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska.
Od 6 lat.

*302. Jedzenie dla życia czy życie dla jedzenia; warsztat; godz.12.00.
Prowadzi Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska.
Od 6 lat.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY od 18 września: zapisy_ogrod@biol.uw.edu.pl. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

303. Wycieczka po parku i szklarniach Ogrodu; wycieczka; godz. 11.00
Prowadzą Iwona Pieczyńska, Joanna Bogdanowicz.
Od 6 lat.

///

24 września (niedziela)

304. Jak one to robią? Ptasia miłość; wykład; godz. 14.00.
Prowadzi Paweł Pstrokoński.
Od 12 lat.

.

4. FF Kino Dzieci w Kinotece

Zapraszamy do Kinoteki na 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Pora na ciekawość. Festiwal Kino Dzieci odbędzie się w dniach 23.09 – 01.10. Czwarta edycja Festiwalu upłynie pod hasłem „Pora na ciekawość!”. Wydarzenie równolegle z naszym kinem odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Zapraszamy wspólnie do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

? FILMY I SEKCJE NA 4. FF KINO DZIECI ?
W programie tegorocznego Kina Dzieci znajdzie się setka filmów pełno- i krótkometrażowych: konkurs filmów długometrażowych (8 tytułów, w większości polskich premier), w którym nagrodę przyzna publiczność w ogólnopolskim głosowaniu oraz jurorzy (dziennikarze i twórcy); plebiscyt na ulubionych bohaterów z zestawów filmów krótkometrażowych, Ahoj! Kino czeskie (we współpracy z Czeskie Centrum Warszawa), nowe sekcje – Kino Dzieci z nosem w książkach (czyli niezapomniane historie i ulubieni bohaterowie na ekranie) oraz sekcja #Odkrycia, a w niej skłaniające do dyskusji pełnometrażowe animacje, dokumenty, filmy aktorskie dla młodych widzów o szczególnych walorach artystycznych. Będzie także #Panorama, a w niej nowe tytuły oraz znane i lubiane filmy z poprzednich edycji!

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

23 września (sobota)
10:30 Opowieści świnki | 4+
11:00 Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie | 6+
12.00 Zimowe przygody Jill i Joy | 4+
*przed seansem wstęp, po seansie warsztaty z Muzeum Domków dla Lalek i zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem (na zwiedzanie obowiązują zapisy)
12:15 Villads | 6+
13:45 Offline | 11+
14:15 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms

24 września (niedziela)
10:30 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra | 6+
11:00 Tom Sawyer i przyjaciele | 9+
12:15 Storm. Opowieść o odwadze | 4+
*po seansie spotkanie z aktorami Juną de Leeuw i Daviem Gomezem – filmowymi Marieke i Stormem
13:00 Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie | 4+
*po seansie warsztaty beatboxu z Patrykiem Tik Takiem Matelą
15:00 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby | 6+
15:00 Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem | 7+
16:30 Kuki powraca | 7+

.

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Impreza obowiązkowa dla wszystkich miłośników kotów! Na warszawskich Bielanach zagoszczą kocie piękności ze wszystkich stron świata, a wśród nich pierwszy raz w Warszawie koty nowej rasy Lykoi – koty wilkołaki ;)
Jak zwykle u nas: koty prezentowane przepięknie na pięciu ringach sędziowskich z możliwością podziwiania z bliska przez zwiedzających, dużo ciekawych i rzadko spotykanych ras, interesujące stoiska handlowe o tematyce kociej. Dla najmłodszych malowanie buziek!
Zaplanujcie trasę Waszego spaceru w weekend 23-24 września tak, aby zahaczyć o halę sportową na Lindego 20 i na własne oczy zobaczyć te wszystkie kocie cuda. Jeśli mieszkacie dalej, nie martwcie się – warszawskie metro podwiezie Was prawie pod halę wystawową – wysiądźcie na Wawrzyszewie, a 5 minut później już będziecie mogli podziwiać przepiękne futrzaki.
Bilety w cenie 12 PLN normalny, 7 PLN ulgowy (młodzież szkolna, emeryci i renciści, za okazaniem legitymacji) będą czekały na Was przed wejściem. Dzieci do lat 5 wstęp gratis!

.

Warsaw Gallery Weekend 2017

WARSAW GALLERY WEEKEND – 22–24.09.2017

Galerie czynne:
Piątek, 22.09: 17.00–21.00 (wernisaże wystaw)
Sobota, 23.09: 12.00–19.00
Niedziela, 24.09: 12.00–19.00

Warszawskie galerie prywatne po raz 7. zapraszają na największy cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce. Przez trzy wrześniowe dni publiczność będzie mogła obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, a także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach, oprowadzaniach i imprezach.

Wstęp wolny
www.warsawgalleryweekend.pl

.

Zbuduj z nami Ptasie Miasto!

Zmieniaj Miasto Stołeczne Warszawa na pTAK! Zbuduj z nami 150 budek lęgowych i zawieśmy je wspólnie w Park Szczęśliwicki. Wiosną w tych budkach zamieszkają ptasie rodziny!
Oprócz wspólnego skręcania budek, bejcowania i wieszania, czekają na Was również inne ptasie przyjemności:
• warsztaty ornitologiczne z Piotrem Kamontem – dowiesz się, czy Kopciuszki mieszkają tylko w bajkach i dlaczego fajnie jest mieć Bogatkę w sąsiedztwie
• Gra terenowa Ptasi Tropiciele
• Ptasia poczta – będziesz mógł wysłać życzenia Bycia na pTAK do swoich bliskich i dalekich
• zagadki ornitologiczne z nagrodami
• samodzielne robienie przypinek z ptakami
• robienie ptasich masek – wyfruniecie od nas w nowym wydaniu Bogatki, Mazurka lub Sroki
• wegetariańska grochówka
• i inne przyjemności
Bądźcie na pTAK! – bądźcie tam z nami! W sobotę w godz. 9:00 – 18:00 w Parku Szczęśliwickim :)

.

Festiwal Nauki Małego Człowieka powstał z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 13 lat, choć niektórzy twierdzą że znajdują się tu ciekawe wydarzenia także dla dzieci w wieku 103 lat.

Tegoroczny, XI Festiwal tworzą warszawskie i pozawarszawskie uczelnie, instytucje, firmy i szkoły, które zapraszają dzieci i ich rodziców na swoje stoiska. Kilkadziesiąt imprez, przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych, ma na celu wzbudzanie ich zainteresowań różnymi dziedzinami nauki i techniki, a poprzez zabawę rozwijanie w nich ciekawości poznawczej. Zabawki, proste interaktywne doświadczenia i ciekawe pokazy rozwijają wyobraźnię i tłumaczą podstawowe prawa natury. Zajęcia matematyczne stymulują rozwój myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne pokazują fascynujące zjawiska, a biologiczne wzbogacają wiedzę o naszych organizmach i otaczającej nas przyrodzie. Imprezy techniczne oswajają z techniką – pomostem do przyszłości. Dzieci będą mogły także wziąć udział w ciekawych warsztatach i konkursach.

W tym roku powitamy nowych animatorów: lekarze ze słynnego Międzynarodowego Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu przybliżą nam tajniki mechanizmów słyszenia i zaproszą dzieci na przesiewowe badania słuchu. Cieszymy się także z obecności Muzeum Narodowego, którego pracownicy opowiedzą uczestnikom Festiwalu o malarstwie i zaproszą na podróż przez wszystkie kontynenty w poszukiwaniu palety barw, a także pani Marty Kopyt, artystki i matematyczki, z którą dzieci stworzą duże geometryczne obrazy.

W bieżącym roku Festiwal Nauki Małego Człowieka odbywał się będzie w sobotę i niedzielę 23-24 września w godz 10-16
na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,
oraz na campusie koło Wydziału Fizyki

Warszawa ul. Koszykowa 75.

.

„Dom marzeń, miasto marzeń” – warsztaty dla dzieci

„Dom marzeń, miasto marzeń” to nasza propozycja dla najmłodszych. Podczas warsztatów, towarzyszących wystawie prac nadesłanych w konkursie na wielorodzinny dom modelowy, chcemy zaprosić dzieci do zabawy w projektowanie i planowanie przestrzeni. Będziemy rysować, ciąć, kleić, lepić, budować, burzyć i konstruować. W trakcie czterech weekendowych spotkań, dzieci pod okiem doświadczonych architektów i animatorów dowiedzą się jakimi prawami rządzi się otaczająca ich przestrzeń i sprawdzą czego potrzebują mieszkańcy domu i miasta, by się w nim dobrze czuć.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Czas trwania 120 minut. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem poniższego formularza. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

23 WRZEŚNIA,
godz. 14.00- 16.00 „SKALA I PROPORCJE”

Jaki jest związek pomiędzy budową anatomiczną człowieka i elementami naszego otoczenia? Kim jest „człowiek witruwiański”? Warsztaty przyniosą odpowiedź na te i wiele innych pytań. Rysowaniu i lepieniu z plasteliny będzie towarzyszyć opowieść o czasach, kiedy miarą przestrzeni była ludzka stopa czy łokieć.

–––––––––––––
24 WRZEŚNIA,
godz. 11.00-13.00 „PRZYJAZNE MIASTO I MIEJSCOWOŚĆ”

Jakie powinno być przyjazne miasto? Czego nie może w nim zabraknąć? Na podłodze dzieci ułożą przyjazną miejscowość – z domami, szkołami, bibliotekami, parkami, ogrodami, alejami, placami, szpitalami czy dworcami.

ZAPISY NA WARSZTATY: https://bgkn.pl/aktualnosci/dom-marzen-miasto-marzen-zapraszamy-na-warsztaty-dla-dzieci/

.

Piegowaty Koncert dla dzieci “Piegi w szkole”

„Piegowaty koncert” dla dzieci pt. “Piegi w szkole”” – Katarzyna Stoparczyk i Warsaw Camerata – dedykowany dla rodzin.

Niekiedy mieści się pod baobabem, niekiedy na grzbiecie renifera, albo np. na falach oceanu. Ale mówi się też, że jest nią samo życie. Co takiego? SZKOŁA! Jak ją polubić? Jak docenić i być dumnym z tego, że to właśnie ONA pomaga nam zdobywać wiedzę?
PIEGI w szkole wskażą drogę i zaproszą do zabawy.

sobota w godz. 12:00 – 13:30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia przy ul. Modzelewskiego 59

.

Kolorowa jesień na Bielanach

Zapraszamy wszystkich na EDUKACYJNY FESTIWAL, czyli KOLOROWĄ JESIEŃ NA BIELANACH.

Z nami przekonacie się, że jesienny powrót do przedszkola czy szkoły jest ciekawy, wesoły i kolorowy, a świat można odkrywać poprzez doświadczanie i zabawę.

W programie wydarzenia warsztaty:
– HISZPAŃSKI DLA DZIECI 2-5 LAT godz.: 11:00
– JĘZYK ANGIELSKI DLA NAJMŁODSZYCH
– LEKCJA GRY NA GITARZE DLA KAŻDEGO
– WARSZTATY RĘKODZIELNICZE
– SPOTKANIE Z UNIWERSYTETEM MŁODEGO CZŁOWIEKA
– PLANSZÓWKI ROBIONE WSPÓLNIE Z WOLNĄ SZKOŁĄ PRZYGODA
– KREATYWNY ROZWÓJ WG. MONTESSORI
– TWÓRCZE ANIMACJE DLA NAJMŁODSZYCH

W ramach rozwoju EDUKACJI FINANSOWEJ dzieci zachęcamy najmłodszych do udziału w GARAŻÓWCE czyli już drugiej DZIECIĘCEJ WYMIANIE NA BIELANACH.

Garażówkę będą prowadzić dzieci dla dzieci :)
Jeśli Twoje dziecko ma zalegające na półkach zabawki, to zapraszamy Was z kocykiem na wymianę. Zaznaczamy, że każde dziecko powinno przybyć ze swym opiekunem – warunek konieczny udziału w Wymianie. Udział bezpłatny.

KIEDY: 23.09.2017 r. godz.: 11-14
GDZIE: Klub Mam i Tatusiów na Bielanach, al. Zjednoczenia 19
www.mamyczas.wordress.com
KOSZT: bezpłatne 

.

Piknik Czytelniczy

W czasie pikniku będzie można zapoznać się z dobrą książką dla dzieci i młodzieży, usiąść na kocu, poczytać, kupić książkę lub wymienić przyniesioną przez siebie na inną.
Plac Kasztelański to ciekawa przestrzeń miejska. Warto ją wykorzystać, by promować czytanie. Piknik Czytelniczy to: spotkania z pisarzami oraz ludźmi związanymi z rynkiem i promocją wartościowej, ciekawej książki dla młodego czytelnika; warsztaty zachęcające do czytania i innych form twórczości oraz konkursy.
Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich miłośników książek!
Partnerzy projektu: Bemowskie Centrum Kultury, Miejsce Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki

w sobotę na placu Kasztelańskim w Warszawie, w godz. 12:00 – 17:00

.

Spektakl Chemiczno-Fizyczny dla dzieci i rodziców w Józefowie

Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy rozpoczyna nowy semestr zajęć naukowych w Józefowie dla dzieci w wieku od 7-11 lat. Już 23 września o godz.11.00 będziemy świadkami nadzwyczajnego spektaklu chemiczno-fizycznego, w którym zmagać się będą ogień z wodą, czy wiatr z ziemią. Przed nami próba ukazania otaczającego nas świata z perspektywy doświadczeń naukowych. Zapraszamy na „Cztery żywioły” do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie przy ul. Wyszyńskiego 1.
Wstęp nieodpłatny, zapisy obowiązują: https://goo.gl/forms/3FdeHfiS0NrG0RcA2

.

Poszukiwacze skarbów natury – warsztaty przyrodnicze

Poszukiwacze skarbów natury – warsztaty przyrodnicze w Lesie Kabackim.

Zapraszamy rodziców z dzieciakami na bezpłatne TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE na Ursynowie.

Jeżeli macie ochotę spędzić ciekawie czas z dzieciakami zapraszamy Was na przygodę w Lesie Kabackim.
Wspólnie będziemy eksplorowali Las, będziemy poszukiwali, przyglądali się, słuchali.
Z pewnością to czas na wspólną zabawę, ale i wyciszenie, złapanie głębszego oddechu.
Kontakt z naturą potrzebny jest każdemu z nas.
Zapraszamy małych i dużych na wspólną przygodę.

Jak mówi przysłowie bardzo popularne w krajach skandynawskich „Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”, a więc spotykamy się bez względu na pogodę.

23.09 (sobota) 
2 grupy w godzinach:
10:00 – 12:00 (1 grupa) 2-5 lat
12:00 – 14:00 (2 grupa) 6-8 lat

Gdzie:
ul. Maślaków (pod Dębem Hermanem)

Koszt: BEZPŁATNE – Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona): przestrzen@manzana.org.pl

Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka.
Rodzice z maluszkami również mile widziani.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy.

.

Hulajnogowa szkółka grupowa w Ave/Park

„Szkółka Hulajnogi” stworzona została z myślą o osobach chcących rozpocząć swoją przygodę z wyczynową jazdą na hulajnodze. Na zajęciach uczymy jak poprawnie korzystać z przeszkód , wykonywać tricki oraz zasad bezpiecznego poruszania się po Skateparku. Szkółka to też wspaniała okazja to zawierania nowych znajomości i rozbudzania prawdziwej pasji wśród uczestników. Nasi instruktorzy to profesjonaliści, którzy aktywnie uprawiają wyczynową jazdę na hulajnodze i z pasją przekazują swoją wiedzę młodym adeptom tego sportu.

Rodziców zapraszamy do naszego barku, w którym oferujemy ciepłe i zimne przekąski, pyszną kawę oraz zimne napoje. Specjalnie dla rodziców przygotowaliśmy też „Pokój ciszy i relaksu” na antresoli, gdzie można odpocząć lub w spokoju popracować. Dodatkowo zapraszamy do strefy fitness oraz chilloutu!
Cena za jednorazowe wejście na godzinne zajęcia szkółki grupowej wynosi 50zł. Dogodną opcją może być też karnet, który upoważnia do uczestnictwa w czterech szkółkach grupowych i jest ważny przez 30 dni, a jego cena to 190zł.

.

Piknik Rodzinny “Pożegnanie Lata 2017”

 

To już niedługo!!! Druga edycja imprezy, która zdobyła serca mieszkańców Pragi i nie tylko :) Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich małych i dużych na Piknik Rodzinny “Pożegnanie Lata 2017” W planach mamy całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek… Będą koncerty, tańce, występy i konkursy. Rozgrwyki, stragany, spektakle i pokazy!

Nie pozostaje więc nic innego, jak rezerwować termin i planować weekend 23-24 września na Kawęczyńskiej 53 !!! 

.

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Wraz z naszą ukochana Dzielnicą Bielany serdecznie Pańtswa zapraszamy do wpisania daty i godziny 23.09 godz. 12:00 w swój kalendarz ;)

W programie m.in:
– ekologiczne konkursy,
– eksperymenty naukowe
– ekoplastyka
– przejazdzki na kucykach
– nauka noszenia w chustach
– mały majsterkowicz
– fotobudka
– ergometry wioślarskie
-rodzinne zawody
– kula zorbingowa
– dmuchaniec
– balonowy ekoteatrzyk
.

N I E D Z I E L A

Wielka Warszawska

Wielka Warszawska jedno z najważniejszych wydarzeń każdego sezonu wyścigowego. Pierwsza gonitwa rozegrana została w 1895 r. Ten klasyczny wyścig rozgrywany jest na dystansie 2600 metrów.

W tym dniu na widzów, tych starszych i tych młodszych, czekać będzie również wiele dodatkowych atrakcji: wielki plac zabaw, konkurs na strój z epoki oraz finał Kawaleryjskich Mistrzostw Polski.

Niedziela, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, ul. Puławska 266, w godz. 12:30 – 18:00.

.

Piknik urodzinowy dinozaura Dyzia

We wrześniu tego roku opierzony dinozaur Dyzio, który mieszka z Muzeum Geologicznym, kończy 20 lat i serdecznie zaprasza na swoją imprezę urodzinową!
Zapraszamy wszystkich 24 września do Muzeum Geologicznego PIG-PIB na rodzinny piknik .

W programie:

– spotkanie z paleontologami
– wykłady popularnonaukowe
– pokazy zdjęć z wykopalisk paleontologicznych
– mini-wykopaliska dla najmłodszych
– gry i zabawy edukacyjne
– warsztaty plastyczne
– rozpoznawanie skał i skamieniałości
– geologiczne i paleontologiczne konkursy z nagrodami

…………….. i wiele wiele innych!

Muzeum Geologiczne, ul. Rakowiecka 4, w godz. 10:00 – 16:00

.

Bliskość w Ruchu/Zajęcia dla Dzieci i Rodziców

Już 24 września (w godz 11:00 – 12:00) zapraszamy, wraz z Capoeira Angola, na wznowione po wakacjach warsztaty Bliskość w Ruchu dla dzieci i rodziców!

Bliskość w ruchu to doświadczanie ruchu i bliskosci w zabawie.

Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie dzięki temu nowej formy komunikacji, która sprawi radość obojgu. Dzieci zwiększą swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice staną się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Spotkania to nauka świadomego i kontrolowanego ruchu, który jest dla dzieci punktem wyjścia do świadomego radzenia sobie z emocjami również w kontaktach społecznych.
Poza wszystkim to świetny czas na kontakt z równieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność, a wszystko to przyprawione oczywiście wyśmienitą zabawą i sporą dawką pozytywnej energii.
Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Najważniejsza jest nasza OBECNOŚĆ.

Naszą najważniejszą zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

Pojedyncze wejsce 30zl (para rodzic i dziecko)
Od listopada otwieramy stałą grupę, więc to dobry czas, żeby przyjść i doswiadczyć tego co robimy na zajęciach regularnie.
Zapisy: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

Miejsce zajęć: 
Capoeira Angola, Warszawa, ul. Skaryszewska 15

.

MARTA GÓMEZ – Koncert dla dzieci w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Zapraszamy na niezwykły koncert dedykowany najmłodszej publiczności w ramach 13. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
24 września o godz. 11 w namiocie festiwalowym pod PKiN wystąpi Marta Gómez w koncercie zatytułowanym „Muzyczne malowanki – kolorowy świat Ameryki Łacińskiej”.

Bilety do kupienia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl, przez aplikacje Going i GoOut.pl, a także w namiocie podczas trwania festiwalu. Więcej informacji: www.festival.warszawa.pl.

O ARTYSTACH:
Marta Gómez wraz ze swoim zespołem łączy różne elementy typowe dla muzyki latynoamerykańskiej: karaibskie rytmy, andyjskie nostalgiczne melodie, kolumbijskie czy boliwijskie tańce, a także znakomicie splata je z latynoskim jazzem oraz popem. Kilkukrotnie była nominowana do nagrody Latin Grammy, a w 2014 roku otrzymała ją za najlepszy album z muzyką dla dzieci pt. „Coloreando”. Najmłodsi festiwalowicze będą mieli okazję posłuchać go na specjalnym dedykowanym im koncercie pt. „Muzyczne malowanki – kolorowy świat Ameryki Łacińskiej”.

.

O dobrym dzieciństwie z Joanną Fabicką

24 września, w niedzielę o godz. 11 naszym gościem będzie pisarka Joanna Fabicka, autorka „Rutki”, z którą przeniesiemy się w czasie do wojennej Łodzi, będziemy strzelać z procy, bawić się w chowanego i poznawać łódzkie getto. Poczytamy fragmenty książki i porozmawiamy o dzieciństwie przeżywanym w czasach okupacji i dzisiaj. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, wstęp WOLNY, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17, Badet kluboksięgarnia dziecięca, ul. Lentza 35a
Spotkanie organizujemy w ramach cyklu „Trudne tematy w literaturze dla dzieci”, dofinansowanego przez MKiDN, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms

.

Mali artyści – warsztaty dla najmłodszych

Po wakacyjnej przerwie MOMU powraca z weekendowymi warsztatami dla najmłodszych!
Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę od godziny 12:00 do godziny 16:00

Udział w animacjach jest bezpłatny.

Cykl niedzielnych warsztatów to wyjątkowa propozycja nie tylko na najmłodszych gości restauracji, to przede wszystkim najlepsza propozycja dla rodziców odwiedzających restaurację.
Proponowane tematy warsztatów mają na celu aktywizację dzieciaków do rozwoju i kształcenia własnych zainteresowań. Jak mówią organizatorzy już od małego możemy mieć wpływ na rozwój dziecka i kształtowanie osobowości tym samym jego pasji.

Od dawna wiemy, że restauracja to nie tylko miejsce spożywania posiłków, to również przestrzeń do kreowania, animowania i rozwijania naszego światopoglądu.
Czas spędzony w restauracji możemy porównać do czasu spędzonego w teatrze – w którym to obsługa odgrywa główną rolę.

Tematyka warsztatów jest nawiązaniem do muzyki, malarstwa, teatru lub jeszcze innej dziedziny sztuki, kultury.
Każdy zajęcia to spotkanie z innym zagadnieniem, które pozwoli dzieciom na dobrą i mądrą zabawę, a także zdobywanie wiedzy.

Uczestnicy niedzielnych warsztatów będą mieli okazję poznać: tajniki robienia glinianej ceramiki, tworzenia z origami dekoracji i gadżetów, poznania tajników teatru dzięki występom teatrzyku kukiełkowego, czy też zostań małym projektantem mody tworząc ubrania z tkanin pochodzących z recyklingu.

Każde dziecko biorące udział w warsztatach otrzymuje legitymację małego artysty, oraz dyplom za udział w zajęciach.
Warto też wspomnieć o tym, że Szef kuchni MOMU przygotował specjalną propozycję menu kids, które jest dostępne w każdą sobotę i niedzielę – tym samym serwując pełnowartościowe posiłki.
.

Wspomnienia z wakacji – interaktywny koncert rodzinny

Muzyka Łączy po raz kolejny przedstawia muzykę klasyczną w koncercie rodzinnym, pt;’Wspomnienia z wakacji’, tym razem przeniesiemy się we wspomnieniach do okresu wakacji, będzie dużo muzyki i emocji jak zwykle.

24 września godz. 10.00 i 11.30 w Teatrze Baza, ul. Podchorążych 39.
Bilety w cenie 20 zł od osoby, dzieci do 1go roku życia bezpłatnie.
Bilety dostępne są w systemie www.kupbilecik.pl wpisując hasło KLASYKA DZIECIOM
Bezpośredni link, bilety godzina 10.00:
http://www.kupbilecik.pl/impreza-19718-klasyka.dzieciom.warszawa.html
Bezpośredni link, bilety godzina 11.30:
http://www.kupbilecik.pl/impreza-19719-klasyka.dzieciom.warszawa.html

Koncerty przeznaczone są dla dzieci w wieku 0 – 7 lat.

.

NIKT NIC NIE WIE – komedia dla dzieci w Resorcie

Zapraszamy na kolejny całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE.
Gramy bez scenariusza. Inspirację dostajemy od publiczności, a potem na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.
Improwizowany spektakl jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

NIEDZIELA | 24 września | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)
https://goout.net/pl/billety/nikt-nic-nie-wie/ufmb/

⭐⭐Bilety są dostępne w sprzedaży online oraz godzinę przed spektaklem na dole w Resorcie. Nie przyjmujemy rezerwacji. Do zobaczenia!⭐⭐

.

Kulturalna Wisła w Wawrze

Już w niedzielę 24 września Fundacja Kulturalne Dzieci i Wawerskie Centrum Kultury zapraszają na ul. Żegańską 1a na wydarzenie ‘Kulturalna Wisła’, czyli wspaniałą rodzinną imprezę
z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. ‘Kulturalna Wisła’ to świetna propozycja na aktywne spędzenie wrześniowego weekendu z rodziną.

O godzinie 11.00 zapraszamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w grze miejskiej „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła”. Wszyscy chętni wcielą się w rolę pomocników Syrenki i podążając za jej enigmatycznymi wskazówkami pomogą w odnalezieniu jej zagubionych sióstr.
W podziękowaniu za wspólną zabawę każdy uczestnik gry miejskiej otrzyma drobny upominek,
a na zwycięskie drużyny czekać będą nagrody ufundowane przez: Alexander Toys, Ziaja, Muppetshop, Torelle, Literówka, Sklep animator oraz Salę Zabaw Fikołki.

To nie koniec atrakcji! Od 11:00 do 13:00 pomocnicy Syrenki będą mogli wziąć udział
w warsztatach i animacjach dla rodzin. Czekają na nich m.in. kreatywne warsztaty malowania piaskiem z Alexander Toys oraz Magiczne Mozaiki! O 13.00 wszystkich zapraszamy na muzyczny spektakl interaktywny pt. „Wiślana Syrenka”, którego scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się, dlaczego ważne jest dbanie o środowisko i jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż rzeki.

Program:

11.00 – 12.45 Gra miejska pt. „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła”
11.00 – 13.00 Kreatywne warsztaty i animacje
13.00 – 14.00 Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

.

Popołudnie z Ferajną w Rembertowie

Rembertów w niedzielne popołudnie, to brzmi klawo! Czyli zapraszamy na rodzinny piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. Zaczynamy przedstawieniem dla całej rodziny pt. „Legendy Warszawskie”, a po spektaklu zapraszamy do wspólnej zabawy. ^_^ Chodźcie!

Zapraszamy do Dom Kultury “Rembertów” w godz. 12:00 – 16:00

.

Piknik Sportowo-Rekreacyjny Pożegnanie lata na Piaskach

Rodzinne zawody sportowo – rekreacyjne
pokazy walk wschodu Klub Judo Meiyo oraz JODAN
WYPRZEDAŻ GARAŻOWA (zapraszamy do organizowania stanowisk w niecce – boisko obok Plastusiowa przy przedszkolu)
hopki, maty, trampolina, malowanie buziek, przejażdżki kucykami
Koncerty, pokazy grup tanecznych a na koniec OGNICHO i biesiada!
Pamiętajcie, że budzimy naszego sąsiada z Bielan – Igora! Potrzebne baterie i nakrętki (zanosimy pod scenę!)

ul. Jana Kochanowskiego 22, niedziela 24 września w godz. 14:00 – 19:00

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
4 lat temu

Planowaliśmy wpaść w weekend na Festiwal Nauki Małego Człowieka, ale równie interesująco wyglądają urodziny Dyzia, dzięki za info :) W sobotę są też Dni Transportu Publicznego, więc szykuje się intensywny weekend!

Anielova
Anielova
4 lat temu

Tego jest tyle, że nie wiadomo na co się zdecydować! :p