Zaplanuj weekend 24-26.03 z Dziecięcą Mapą Warszawy! Zapraszam Was na przegląd wszystkich najlepszych atrakcji i wydarzeń w nadchodzący weekend w Warszawie. Każdy, niezależnie od płci i wieku znajdzie coś dla siebie – podczas przygotowywania tego zestawienia żałowałam tylko, że… opcji jest tak dużo. Wybór nie jest prosty, dodatkowo my w tym tygodniu mamy już wstępne plany, więc czasu do rozdysponowania nie mamy aż tak wiele. Ale na coś się skusimy. A Wy? :)
Ps. Techniczna wrzuta – każdy nagłówek z kolejną atrakcją (ciemnofioletowy) jest linkiem, przenoszącym do strony/profilu organizatora, gdzie uzyskacie więcej informacji, kupicie bilety lub zarezerwujecie miejsce.
Spis treści:
- 1 1. Otwarcie Muzeum nad Wisłą – piknik rodzinny
- 2 2. Edukacyjna gra przygodowa – rodzinny spacer interaktywny
- 3 3. Hygge Wielkanoc, czyli przytulne święta w Muzeum dla Dzieci
- 4
- 5 4. Papugolandia
- 6 5. Galeria Figur Stalowych
- 7
- 8 6. Wielka Makieta Kolejowa
- 9 7. Kot w butach – BEZPŁATNY spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej
- 10 8. IV edycja Zawodów o Puchar Krecika
- 11 9. „Było sobie życie” – Spotkanie z Mistrzem w Warszawskim Empiku
- 12 10. Teatr cieni — wstęp do baśni, mitów i legend – warsztaty w Zachęcie
- 13 11. Klasyka muzyczna dla dzieci i mam
- 14 12. Spacer ornitologiczny – Wawer w lornetce
- 15 13. Zorganizowane zajęcia dla dzieci
- 15.1 Tulimy Przedszkolaków! – zajęcia bezpłatne
- 15.2
- 15.3
- 15.4
- 15.5
- 15.6 Rodzinne sztuki piękne – bezpłatne warsztaty
- 15.7 Warsztaty kreatywne-Zwierzaki z koralików
- 15.8 MEEOW – Żywa lekcja muzyki z warsztatami
- 15.9 IBBY dzieciom: spotkanie i warsztaty z książką “Niezłe ziółko”
- 15.10 „Złota rybka” – przedstawienie i warsztaty dla dzieci
- 15.11
- 15.12 Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka – jak oddychać!
- 16 14. Teatry dla dzieci
- 17 15. Kino
- 18
1. Otwarcie Muzeum nad Wisłą – piknik rodzinny
“Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na otwarcie Muzeum nad Wisłą: nowej przestrzeni wydarzeń kulturalnych nad rzeką. Na tę okazję Muzeum rezygnuje z formuły wieczornego wernisażu. Otwarcie Muzeum nad Wisłą będzie miało postać weekendowego pikniku, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy chętni spędzić wolny czas nad rzeką, z syrenami, z artystami, z przyjaciółmi, z dziećmi, z rodzinami, z muzyką i z dobrym jedzeniem.”
Program imprezy wygląda ciekawie, o ile dopisze pogoda, to myślę, że wpadniemy przywitać się wiosennie z Wisłą. Was też zachęcam! :)
2. Edukacyjna gra przygodowa – rodzinny spacer interaktywny
Rodzinnych odkrywców poznaliśmy z Leonem osobiście, kiedy w lutym wybraliśmy się z nimi na zwiedzanie Zamku Królewskiego (z którego niedługo napiszę relację). Oboje byliśmy zachwyceni, więc z czystym sumieniem mogę polecić to, co organizują. Sami o spacerze, a zarazem grze terenowej piszą na swojej stronie www tak:
“Podstępne małpy, niesforna kura, spokojna sowa i scena z morskich głębin – takie atrakcje czekają nas na niedzielnej, pełnej zagadek wycieczce po Mariensztacie i Powiślu. Będzie też małe co nieco dla miłośników egzotyki oraz zakręconych na punkcie samochodów. Stopień trudności zadań jest dostosowany do możliwości dzieci w wieku 5-9 lat. Młodsze i starsze dzieci zabieramy na własną odpowiedzialność ;) Nasze autorskie, interaktywne spacery po Warszawie to propozycja dla rodzin, które razem ze swoimi pociechami chcą w niebanalny sposób poznać tajemnice miasta. Spotkanie: plac Zamkowy, pod wieżą kościoła św. Anny.”
3. Hygge Wielkanoc, czyli przytulne święta w Muzeum dla Dzieci
“W roku 2017 wiosnę i Wielkanoc pragniemy przywitać w skandynawskim stylu! Nasze hygge to światło, przytulność, rodzinna atmosfera, natura i spokój. Takie też będą nasze rodzinne warsztaty! Czekamy na Was. :)
Godzina: 10:00 -12:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat,
Godzina: 13:00 -15:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Wstęp: 30 zł / uczestnik. Opiekunowie wstęp bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacje@ethnomuseum.pl, tel.: 22 696 53 80”
4. Papugolandia
Otworzone dwa tygodnie temu miejsce, gdzie każdy ma szansę stanąć oko w oko z papugą. A nawet z setką papug, z wielu gatunków. Ciekawe doświadczenie dla ludzi w absolutnie każdym wieku (jak widać na zdjęciu bawiłam się wyśmienicie :D). TUTAJ znajdziecie relację i sporo zdjęć z naszej wizyty w Papugolandii.
5. Galeria Figur Stalowych
Jak dla mnie to miejsce jest jakąś sytuacją totalną. Wprawiło mnie w zachwyt nad ludzkimi zdolnościami, kreatywnością i pracowitością. Świat bywa taki zdumiewający… Generalnie historia jest taka, że w Pruszkowie jest skup złomu. Ogromny teren i dużo, dużo metalowych odpadów. Byłaby to opowieść o zwyczajnym złomowisku, gdyby nie to, że Pracownikom trochę się nudziło w pracy. Pomiędzy dostawami przywożonymi przez ciężarówki, wymyślili, że coś wyrzeźbią. A że jedynym w okolicy dostępnym surowcem była stal – długo nad wyborem się nie zastanawiali…
Resztę relacji z naszej wizyty znajdziecie TUTAJ.
6. Wielka Makieta Kolejowa
Na PGE Stadionie Narodowym można oglądać największą w Polsce i jedną z największych w Europie makiet kolejowych. Wybraliśmy się tam z Milą i Leonem w ubiegły weekend i Leny wyszedł bardzo zadowolony. Wystawa otwarta jest codziennie w godzinach: 10 – 20, a bilety można kupić w kasie na miejscu lub przez Internet: https://ekobilet.pl/makieta-city.
7. Kot w butach – BEZPŁATNY spektakl Teatru Politechniki Warszawskiej
Teatr Politechniki Warszawskiej zaprasza na najnowszy spektakl muzyczny – „Kot w Butach” na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Przeniesiemy was w bajkowy świat pełen muzyki, tańca i radości, gdzie gwarantujemy, że na ten krótki czas oderwiecie się od codzienności.
WSTĘP WOLNY!
KIEDY:
24.03.2017 r. (piątek)
godziny: 17:00 i 19:00
GDZIE:
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
ul. Koszykowa 75
00-662 Warszawa
Sala Rady Wydziału
8. IV edycja Zawodów o Puchar Krecika
W dniu 25 marca (sobota) na terenie Ośrodka Szczęśliwice w Warszawie odbędzie się IV edycja Zawodów o Puchar Krecika – rodzinna impreza sportowa organizowana przez Spółkę Metro Warszawskie, Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Warszawski Klub Narciarski. Zawody narciarskie o Puchar Krecika rozpoczną się o godz. 10:00. Uczestnicy zawodów będą mogli zapoznać się z trasą już od godz. 09:30. Konkurs zostanie rozegrany w konkurencji slalom gigant, zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym. Udział w zawodach jest bezpłatny. Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich małych miłośników sportów zimowych, a rodziców zachęcamy do kibicowania. Zawodnicy będą klasyfikowani w 5 kategoriach wiekowych, z podziałem na grupy dziewczynek i chłopców. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są wyłącznie za pomocą serwisu http://enarty.wkn.pl/ do dnia 24 marca br. do godz.16.00 oraz w dniu zawodów w Biurze Warszawskiego Klubu Narciarskiego w godz. 8:30-9:00. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię zawodnika, płeć i datę urodzenia.
9. „Było sobie życie” – Spotkanie z Mistrzem w Warszawskim Empiku
Zapraszamy na spotkanie z Mistrzem z okazji 30-lecia filmu “Było sobie życie” i jego nowej wersji HD w warszawskim Empiku.
Mistrz i bohaterowie “Było sobie życie” mają już 30 lat!!! Z tej okazji zapraszamy wszystkich na spotkanie z Mistrzem i wspólne świętowanie premiery filmu “Było sobie życie” w nowej wersji HD. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do wspólnych rozgrywek w gry planszowe z serii “Było sobie…”. Podczas wydarzenia każdy zakup z kolekcji “Było sobie…” będzie premiowany wyjątkowym upominkiem.
Do zobaczenia już w sobotę w Empik Blue City.
10. Teatr cieni — wstęp do baśni, mitów i legend – warsztaty w Zachęcie
“Zapraszamy na kolejny warsztat dla rodziców i najmłodszych (w wieku 5–7 lat) z cyklu Jak zachęcić dzieci do czytania i samemu się przy tym świetnie bawić.
W czasie spotkania niedorośli przekonają się, że baśnie i legendy można opowiadać, korzystając ze światła i cieni, a dorośli — że i jedno, i drugie pomaga wytłumaczyć dzieciom, jak funkcjonuje świat, a my w nim.
Odpowiemy na pytania: dlaczego warto czytać dzieciom baśnie, co to jest mit i legenda — co w nich jest szczególnego, że towarzyszą nam od zarania dziejów.
Rodzicom pokażemy mnóstwo książek (nie tylko nowości) z cudownymi baśniami, pięknymi legendami i mitami, natomiast dzieci zabierzemy w fantastyczną podróż w krainę wyobraźni.
Efekt? Dużo radości i inspiracji oraz nowy zapał do snucia przeróżnych opowieści, a przede wszystkim do czytania.
prowadzenie: Tatiana Audycka-Szatrawska i Marta Todys (członkinie
Polskiej Sekcji IBBY — Stowarzyszenia Przyjaciół Książek dla Młodych).
Wstęp w cenie biletu rodzinnego.”
11. Klasyka muzyczna dla dzieci i mam
“Zapraszamy Mamy wraz z Pociechami na minikoncert muzyki klasycznej. Za fortepianem usiądzie rosyjska pianistka Natalia Pystina. Tym razem spotkanie poświęcone będzie tematyce wiosennej w utworach P. Czajkowskiego, J.S. Bacha, A. Vivaldiego.” Spotkanie odbędzie się w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 25.
12. Spacer ornitologiczny – Wawer w lornetce
“Otwieramy zapisy na pierwszy z serii spacerów przyrodniczych po naszej dzielnicy z zespołem Dzikiej Ochoty.
Tym razem wraz ze Stanisławem Łubieńskim wędrować będziemy po zakolu wawerskim – wielce przyrodniczo bogatym zakątku Wawra.
Gwarantujemy atmosferę ptasią i kulturalną.
Spacery sa dla każdego. Wymagany jest strój odpowiedni do pogody i warunków naturalnych :-). Będziemy mieć lornetki, ale warto zabrać ze sobą, jesli ktoś jest w posiadaniu takowych.
Koszt spaceru: 10 pln dorosły; 5 pln dziecko do lat 13.
Zapisy: 503 344 803; aredzisz@wck-wawer.pl lub bezpośrednio w filii Wawerska Strefa Kultury przy Żegańskiej 1a”
13. Zorganizowane zajęcia dla dzieci
Tulimy Przedszkolaków! – zajęcia bezpłatne
“Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców wraz z dziećmi na bezpłatne zajęcia organizowane w ramach współpracy z Przedszkolem nr 261 „Pod Dębami”. Tym razem na naszym czytankowym dywanie rozgości się Pani Anna Sowa – nauczyciel wychowania przedszkolnego i j. angielskiego z Przedszkola „Pod Dębami”. Pani Ania poprowadzi sobotnią poczytankę i pokazowe zajęcia z j. angielskiego, a także chętnie odpowie na wszystkie pytania rodziców.”
Rodzinne sztuki piękne – bezpłatne warsztaty
“Rodzinne Sztuki Piękne to cykl 10 interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci od 4-go roku życia i ich bliskich, oraz wszystkich osób, które chcą tworzyć muzyczną rodzinę. Na zajęcia może przyjść każdy od 4 do 100 roku życia.
Kiedy? soboty, godzina 12.00 – 13.30
Wyjątkowo najbliższa sobota 25 marca zaczynamy o 11.00.
(25 marca, 1,8,22,29 kwietnia, 6,13,20,27 maja, 3 czerwca)
Gdzie? Nowy Świat Muzyki,
Prowadzący: Eliza Szulińska, Bartosz Jakubowski, Koordynacja: Anka Kowalczyk
WSTĘP WOLNY!”
Warsztaty kreatywne-Zwierzaki z koralików
“Zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież na warsztaty „Zwierzaki z koralików – dla początkujących”. Nasza prowadząca Wanda pokaże jak pleść żyłkę, by wykonać np. tęczowego krokodyla. Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać małe i duże koraliki, cienką żyłkę oraz nasze dłonie do nawlekania i przeplatania.
Wszystkie warsztaty organizowane przez Empik są bezpłatne. W dniu warsztatów należy jedynie zakupić bazę w postaci wybranego półproduktu związanego tematyką warsztatów, wskazanego przez prowadzącego. Zapisy oraz infolinia pod numerem: 605 110 819.”
25 marca, godz.11:00-13:00
empik Blue City, Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179
MEEOW – Żywa lekcja muzyki z warsztatami
„Żywa lekcja muzyki” jest tematem przewodnim muzycznych warsztatów dla dzieci z Zespołem Meeow. Koncert i warsztaty mają na celu przede wszystkim edukację muzyczną dzieci, przybliżenie im budowy instrumentów oraz bezpośrednią zabawę z muzyką. Są to zajęcia silnie angażujące uczestników do wspólnego spędzania czasu podczas warsztatów. Meeow to zespół z Krakowa. Tworzy zaskakującą, eksperymentalną muzykę, a to w dobie powtarzalności jest ich największą, nieocenioną zaletą. Beatbox i cajon zamiast perkusji, klawisze i elektroniczne wstawki połączone z duetem smyczkowym oraz dwoje niezwykle utalentowanych wokalistów – to wszystko sprawia, że po koncercie Meeow słuchacz musi obudzić się z muzycznej hipnozy.”
IBBY dzieciom: spotkanie i warsztaty z książką “Niezłe ziółko”
“Wpadnijcie, żeby poznać bohaterów książki „Niezłe ziółko”: nieśmiałego Eryka i jego babcię Malutką – znawczynię ziół i specjalistkę od radości. Będziemy rozmawiać o szczęściu, przyjaźni, niezwykłych przygodach
– i o ziołach. A żeby wyszukać ich jak najwięcej, skorzystamy z “Botanicum” – wielkiej księgi roślin. Stworzymy również własne roślinne ilustracje.”
„Niezłe ziółko”, Barbara Kosmowska, il. Emilia Dziubak (Literatura),
Prowadzenie: Marta Todys (Polska Sekcja IBBY), Warsztaty dla dzieci w wieku 5–8 lat.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: ksiegarnia@wydawnictwodwie
„Złota rybka” – przedstawienie i warsztaty dla dzieci
“Centrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci i rodziców na uwspółcześnioną wersję bajki „O rybaku i złotej rybce”.
Żyjemy w czasach, kiedy pogoń za zdobywaniem nowych dóbr materialnych często przysłania nam to, co naprawdę ważne. Brak czasu, cierpliwości, dążenie do realizacji własnych, często egoistycznych celów nie pozwala nam na skierowanie uwagi dzieci na wartości nieprzemijające, takie jak miłość, przyjaźń czy lojalność.”
Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka – jak oddychać!
“Stworzymy gigantyczny obieg tlenu w ciele człowieka. Dowiecie się, dlaczego tlen jest niezbędny do życia i jak porusza się ona w waszym ciele. Sami wcielicie się w krwinki i będziecie mogli skonstruować ludzkie płuca. A potem wdech… wydech…
Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.”
Zajęcia odbywają się w Domu Kultury Zacisze.
Bilety dostępne są TUTAJ,
14. Teatry dla dzieci
W momencie publikacji wpisu, we wszystkich wymienionych teatrach były jeszcze bilety:
- TEATR RAMPA przedstawia Kto chciałby rozweselić pechowego nosorożca – bilety TUTAJ
- TEATR KAMIENICA i Brzechwa dla dzieci – Prot i Filip – bilety TUTAJ
- TEATR GULIWER w sobotę i niedzielę prezentuje Planetę Football – bilety TUTAJ
- TEATR CAPITOL przedstawia Piotrusia Pana – bilety TUTAJ
- TEATR LALKA i Cudowna podróż – bilety TUTAJ
- TEATR BAJ i Tymoteusz wśród ptaków – bilety TUTAJ
15. Kino
- kino 6D, czyli poczujcie razem z dzieckiem historię wszystkimi zmysłami! Nasza relacja z wizyty TUTAJ. A bilety kupicie na miejscu, przy czym dobrze jest zarezerwować je telefonicznie. Wszystkie szczegóły na stronie: http://www.stacjainnywymiar.pl/
- Misiowe poranki w Kinie Iluzjon (sobota) i Wisła (niedziela) – organizator pisze tak: “Misiowe Poranki – to rodzinne artystyczne warsztaty dla dzieci. Podczas zabaw z ogromnym Misiem w kinie Wisła, wykonujemy specjalnie opracowane zadania, prowadzone przez animatorów wielu dziedzin sztuki, każde zajęcia poprzedzone są około 30 minutową projekcją bajek. Nasze kino to nie multipleksy, tylko u nas w każdy weekend na dzieci czeka ogromy Miś i animatorzy z nowym tematem zabaw. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnia w miłej rodzinnej atmosferze. Na zajęciach dzieci dostają Misiowy Paszport w którym zbierają pieczątki co 6 stempelków odbierają nagrody od naszych przyjaciół firmy Granna, Nasza Księgarnia i innych przyjaciół Misia. Zapraszamy do rodzinnej zabawy.”. Więcej informacji na stronie: http://www.misioweporanki.pl/
- Kino Praha – rodzinne poranki artystyczno-filmowe. W najbliższą niedzielę – powitanie wiosny, detale: http://www.kinopraha.pl/cykl/praha-dzieciom-rodzinne-poranki
- Kino Muranów, czyli klasa sama w sobie. W sobotę i niedzielę rano zaprasza na film “Sonia”, utrzymany w klimacie realizmu magicznego. Dodatkowo po seansie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci.
Uff, nie zakręciło Wam się w głowie od tylu propozycji? Życzę Wam cudownego, rodzinnego i pełnego uśmiechu weekendu :)
Jeśli uważacie, że post jest przydatny, udostępnijcie innym, ok?
.
Kolejna papugarnia :) Zapamiętam twoje wskazówki i może damy rade czasowo z czegoś skorzystac przy okazji Targów w W-wie :)
Super zestawienie, bede korzystac. A do kolejnych mozna jeszcze dodac atrakcje: Smykofonia oraz koncerty dla dzieci w Filharmonii Narodowej. Z teatrow to jest jeszcze Teatr Niewielki i Teatr Malego Widza.
Oba teatry znamy i lubimy baaardzo, ale w zestawieniu ujęłam tylko miejsca, do których można było kupić bilety w momencie zamykania listy. Niestety (albo dla nich stety ;)) w Niewielkim, ani w Teatrze Małego Widza już nie było ani jednego :(
Super! Poproszę jeszcze wpis o Krakowie
oj, dałaś mi do myślenia tym Krakowem… pewnie nie w najbliższym czasie, ale będę mieć to w głowie. póki co pozostaje mi zaprosić Cię serdecznie do Warszawy :)
Atrakcji co niemiara. I bardzo dobrze, bo jest w czym wybierać. Dla każdego coś miłego :)
My idziemy do Polinu na szafę w niedzielę. A dziś oczywiście do lasu ??
my też do lasu :) to nasze środowisko prawie naturalne… mam nadzieję, że przejściowo tylko jesteśmy na wygnaniu na warszawskiej betonowej pustyni.
serdeczności weekendowe!
Rewelacja – choć nie mam dzieci, sama chętnie skorzystam z kilku atrakcji:-)
cieszę się! mam nadzieję, że miałaś fajny weekend, cokolwiek wybrałaś z listy :)