Zaplanuj weekend 7-8 października – Dziecięca Mapa Warszawy, czyli co ciekawego robić z dzieckiem w stolicy

pomysł na weekend z dzieckiem w Warszawie

Brakowało mi przestrzeni, w której moglibyśmy sobie wzajemnie polecać wydarzenia i atrakcje w mieście, a także wymieniać się opiniami i o nich rozmawiać. Narodziła się z tego nowa fejsbookowa grupa: Dziecięca Mapa Warszawy, czyli mama i dziecko w stolicy, do której serdecznie Was zapraszam. Im nas więcej, tym weselej, a i pomysłów więcej.

A jeśli masz ochotę na bieżąco zerknąć, co ciekawego robimy  w mieście – zapraszam na instagramowy profil Moi Mili:)

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

 

S O B O T A 

Warszawskie Dni Rodzinne

Warszawskie Dni Rodzinne, to dni otwarte w najciekawszych miejscach Warszawy i okolic, które przygotowały specjalne atrakcje dla rodzin i dzieci.
Co roku zapraszamy na dwie edycje, marcową i wrześniową. Spędź czas z rodziną, poznaj ofertę warszawskich firm, instytucji miejskich i organizacji pozarządowych i baw się razem z nami! Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY (chyba, że jest podana inna informacja).

Kochamy Warszawę, a Warszawa kocha rodziny!

.

Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica

Drogie rodziny!

Serdecznie zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny Pramerica X edycjiWarszawskie Dni Rodzinne!!!

7 października 2017 r., godz. 12:00-17:00, Błonia PGE Narodowego, wejście od strony bramy numer 11 – czeka na Was mnóstwo bezpłatnych atrakcji!
Aktywności dla dzieci, młodzieży, rodziców i całych rodzin, m.in. różne warsztaty, pokazy, animacje i treningi.

Moją uwagę zwróciły m.in. warsztaty dla małych konstruktorów, architektów i projektantów z klockami Incastro! Słyszałam o nich dużo dobrego, a okazję budowania z nich mieliśmy tylko raz (w warszawskiej Klockowni, która też będzie miała swoją strefę na Błoniach PGE Narodowego). 

Więcej informacji: www.warszawskiednirodzinne.pl

.

Jesienna Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów

Zapraszamy na Jesienną edycję Międzynarodowej Giełdy Biżuterii i Minerałów! To jedna z czterech ogromnych branżowych imprez, organizowanych w Warszawie każdego roku. Poświęcona jest wyrobom jubilerskim, minerałom i półproduktom niezbędnym do tworzenia biżuterii.

*Setki wystawców
*Oryginalna Biżuteria
*Przystępne ceny
*Oszałamiający wybór
*Jubilerzy
*Projektanci
*Złotnicy
*Artyści
*Kamienie szlachetne
*Niespotykane minerały z całego świata

Bilety:
normalny – 12 zł
ulgowy – (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 8 zł

Atrakcje:
Cięcie agatów – agaty występują w formie szarych “kul”, dopiero po przecięciu ujawniają swoje wewnętrzne piękno. Za każdym razem jest to loteria – agat może zawierać piękne wzory i barwy, lub może okazać się “pusty”. Za symbolicznych kilka złotych będzie można zakupić agaty z polskich Sudetów, które zostaną przecięte przez specjalistów.

Płukanie złota – najmłodsi zwiedzający będą mogli bezpłatnie spróbować własnych sił i szczęścia płucząc złoto techniką używaną na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Ci którym uda się wypłukać drobinki złota otrzymają certyfikat “Poszukiwacza Złota”.

Geolandia – miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać Giełdę.

Konkurs – wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu wysokiej klasy okazu mineralogicznego. Kupony będą dodawane do biletów w kasach, a gablota z okazem będzie umieszczona w wejściu głównym na Giełdę.

Targi odbędą się w Hali Osir na ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawa, 7-8 października, sobota i niedziela w godzinach 10.00-18.00.

.

Dzień otwarty w Schronisku na Paluchu

Po raz drugi zapraszamy Was na Dzień Otwarty w Schronisku “Na Paluchu” w Warszawie, 7 października w godz. 12-17
– objerzyj schronisko od kuchni, miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających, dowiedz się o funkcjonowaniu schroniska
– dyżury adopcyjne, porady
– kocia strefa, warsztaty robienia zabawet dla kotów
godz. 12:00 Najczęstsze problemy po adopcji
godz. 13:00 Jak wybrać psa dla siebie
godz. 14:00 i 15:00 warsztaty edukacyjne dla dzieci

namiot “Kocie Sprawy”
– prezentacja redakcji z archiwalnymi numerami KOCICH SPRAW
– rzadka możliwość nabycia egzemplarzy archiwalnych
– możliwość zamówienia prenumeraty w okazyjnej cenie, -możliwość rozmów z przedstawicielami redakcji i autorami piszących dla KOCICH SPRAW
-Konkursy dla zwiedzających 

.

Koderek 2017 – Konferencja i Hackathon

Już po raz drugi stawiamy na promocję informatyki wśród uczniów. Specjaliści z różnych dziedzin pokażą, w jaki sposób informatyka przydaje się w ich pracy, jakim może być pasjonującym zajęciem i dobrą zabawą.
Równolegle do konferencji odbędzie się Hackathon, którego celem jest stworzenie narzędzi usprawniających funkcjonowanie szkoły.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Adres: STO 1027, ul. Ostrobramska 72

Więcej informacji o całej imprezie na stronie http://koderek.edu.pl/

.

Siadacze – wystawa o projektowaniu dla dzieci

SIADACZE – wystawa o projektowaniu dla dzieci

07 – 15 października 2017, SOHO Factory bud. nr 19 
pn. – pt. 15:00 – 18:00 
sb. – ndz. 12:00 – 18:00
Wstęp: 5 zł (bilety do kupienia na miejscu)
Rezerwacja na zwiedzanie grupowe poza godzinami otwarcia wystawy: praktyki.artanimacje@gmail.com.

Plan wernisażu:
12.00 – otwarcie wystawy
12:30 – warsztaty dla dzieci poprowadzane przez Gosię Rygalik/ Studio Rygalik

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego otaczające Was przedmioty wyglądają tak, a nie inaczej? Do czego służą? Jak to się dzieje, że lepiej lub gorzej się ich używa? Kto je wymyślił i dlaczego właśnie tak? Rzeczy nie urodziły się z brzucha Mamy, ale z umysłów i pod wpływem kreacji ludzi. Przedmioty tworzą projektanci. Wytwarzane są określonymi technikami, z materiałów odpowiednich do ich funkcji. Projektowanie to bardzo racjonalny proces, w którym istotne jest podejmowanie właściwych decyzji na każdym etapie pracy. To zadawanie ważnych pytań i próba znalezienia najlepszej odpowiedzi, bo przecież nie wystarczy, żeby nowy przedmiot był ładny. Za każdym razem projektant musi się na przykład dowiedzieć: do czego dana rzecz będzie służyć, z czego będzie zrobiona, kto jej będzie używał i gdzie. Dopiero znając odpowiedzi może kontynuować pracę. Na czym ona polega? Zapraszamy na wystawę, podczas której każdy z Was zmierzy się z dylematami i wyzwaniami projektanta i przez chwilę będzie mógł stać się nim naprawdę!
Gosia Rygalik, kuratorka

.

Spotkanie z Agatą Passent

W sobotę 7 października o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Książka nie gryzie – spotkania z wartościowymi książkami dla dzieci” w ramach projektu Partnerstwo dla książki. Naszym gościem będzie Agata Passent – felietonistka, dziennikarka oraz założyciel i prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Spotkanie będzie poświęcone twórczości dla dzieci Agnieszki Osieckiej.
Spotkanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów oraz patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

Zajęcia dla dzieci 6+
WSTĘP WOLNY

ZAPISY: ursynow@badet.pl, 22-370-25-03

.

Seniorzy czytają dzieciom 7

7 października, w sobotę, o godzinie 12.00, zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na siódme już spotkanie “Seniorzy czytają dzieciom”! Jak zwykle w Czytelni pod Sowami. Tym razem będziemy czytać ulubione przez dzieci bajki Jana Brzechwy.

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny!

.

Dzień otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego – bezpieczne dziecko na drodze

W sobotę 7 i 21 października na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10 w Ursusie odbędzie się Dzień Otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego. Dzień otwarty w obu terminach rozpocznie się o g.9.30 i potrwa do g.14.30. (TAK, NA PLAKACIE KTOŚ ZROBIŁ BŁĄD)

Najmłodsi uczestnicy dróg będą mieli możliwość doskonalenia jazdy na rowerze, przejścia instruktażu i poznania zasad poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami pod okiem przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Będą mieli również możliwość złożenia egzaminu teoretycznego i praktycznego, uprawniającego do otrzymania karty rowerowej. To tylko niektóre z działań zorganizowanych w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Ponadto dla dorosłych o g.11.00 odbędzie się prezentacja specjalisty od ogumienia z firmy Pirelli: „Opona – jedyny element łączący auto z podłożem. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoje”, podczas której przedstawiciel Pirelli opowie o tym, jak zwiększyć swoje i bliskich bezpieczeństwo na drodze poprzez odpowiednie obchodzenie się z oponami. Podzieli się także z uczestnikami spotkania ciekawostkami i doświadczeniem.

Już teraz zapraszamy dzieci z rodzicami. Dla uczestników przewidziane są upominki!

.

A niech to czykolada! – Teatr Baj

Co było pierwsze – kapelusz czy magik? Czy czykolada i czekolada to to samo? Czy magia w ogóle istnieje, czy też to tylko zwykłe sztuczki? Co ma wspólnego Ole z Bombalinim? Do kogo należy Wielka Dłoń zjawiająca się regularnie w coraz bogatszej Zylirii? I czy Zyliria nie jest już wystarczająco bogata? Kim jest tajemniczy Dundolf? Czy można siedzieć w więzieniu za niewinność? Mnóstwo pytań, żadnych odpowiedzi. A może… Może Wam uda się na nie odpowiedzieć?
Spektakl dla dzieci 8+.

☛ 7 października, godz. 11:00 #Głębocka66
☛ 8 października, godz. 11:00 #Głębocka66

.

Spacery po Sadybie – Ogrody Czerniakowskie

Sadyba to jeden z najbardziej uroczych zakątków Warszawy. Nazwa jej części naszej stolicy wywodzi się od nazwy Spółdzielni Mieszkaniowej „Sadyba”, która w roku 1923 zaczęła na pozostałościach rosyjskiego fortu stawiać pierwsze bloki. Cały ten teren miał zostać zabudowany według bardzo modnej, w okresie dwudziestolecia międzywojennego, koncepcji „miasta-ogrodu”.
Jak w szczegółach wyglądał ten projekt ? Ile udało się z niego zrealizować do wybuchu II Wojny Światowej ? Gdzie jeszcze można w Warszawie znaleźć inne „miasta-ogrody” ? Ile pozostało z przedwojennych planów i realizacji do dziś i co stanowi o niepowtarzalnym uroku Sadyby ? O tym wszystkim opowiemy sobie na ostatnim spacerze po Sadybie w najbliższą sobotę.

Data: 7 października 2017 r. (sobota)
Miejsce: Pętla Autobusowa „Sadyba”
Czas: 16.00 -17.30 

Wycieczkę poprowadzi historyk i varsavianista Łukasz Przybyłek

.

Ptaki versus rośliny | Warszawa stroszy piórka

Tym razem w ramach „Stroszących piórek” zapraszamy na spacer o charakterze ornitologiczno-botanicznym nad Wisłę, aby przyjrzeć się skomplikowanej relacji pomiędzy ptakami i roślinami. Wszyscy wiemy, że łączy je szereg zależności. Ale czy zdajemy sobie sprawę, na czym one dokładnie polegają i jak bardzo są złożone? Czy mamy do czynienia z jednostronnym wyzyskiem, czy może korzyści płynące z tego związku są obopólne? Sprawdzimy zatem, co bardziej komu się opłaca w tym mariażu królestwa zwierząt i roślin. A specjalnie wybraliśmy na tę okazję wczesną jesień: dla roślin okres najintensywniejszego owocowania i produkcji nasion, a dla ptaków – największego obżarstwa; jakkolwiek więzi ptasio-roślinne to co coś więcej niż micha…

start (zbiórka): przy moście Śląsko-Dąbrowskim po praskiej stronie Wisły w sobotę w godz. 13:00 – 15:30
koniec: przy moście Grota-Roweckiego
prowadzenie: Marcin Siuchno
wstęp wolny

.

Koncert pod Chmurką

Przenieśmy się do muzycznej krainy! W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci do kredkowego świata dźwięków i kolorów! Podczas „Koncertu pod Chmurką” wspólnie będziemy bawić się przy muzyce z całego świata, rozwijać umiejętności manualne i kreatywność! „Koncert pod Chmurką” to zabawa muzyką i przy muzyce. Poprzez obcowanie z muzyką, budujemy wrażliwość muzyczną, kształcimy słuch i rozwijamy percepcję ruchową dzieci. Maluchy będą miały okazję śpiewać, w języku polskim i angielskim, tańczyć proste tańce i wystukiwać rytmy świata.
Spotkanie poprowadzi Kasia Szymczak, skrzypaczka zakochana w kulturze Irlandzkiej. Zapraszamy na wspólne muzykowanie pod chmurką!

Informacje organizacyjne:

Kto? Koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku do 5 lat.

Kiedy? W sobotę w godz. 16:00 – 17:00

Gdzie? Koncert odbędzie się w naszym namiocie przy Kredkafe, ul. Smolna 8, który tego dnia zmieni się w miejsce ciepłe, przytulne, wyłożone poduchami i kocami, każdy w dowolnej i swobodnej pozycji będzie mógł posłuchać muzykowania i obcować z instrumentami.

Koszt biletu: 1 os. dorosła + dziecko = 10zł. Każda kolejna osoba (dorosły lub dziecko) + 5 zł

Bilety do kupienia na miejscu, przed koncertem. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc: warsztatykredka@gmail.com lub tel. 500 420 464

.

Pop-upy i inne książkowe dziwy. Warsztaty dla rodziców i dzieci

Warsztaty dla rodziców i dzieci – Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3, sobota w godz. 17:00-19:00
Zapraszamy na warsztat dla rodziców i dzieci (w wieku 5-7 lat), w czasie którego podpowiemy, jak przekonać dziecko do czytania. Tak, są na to sposoby! Pokażemy mnóstwo książkowych dziwów, które mają szansę zaskoczyć także dorosłych ;)
Duzi dowiedzą się, co to karty dialogowe i story cubes (będzie zabawa!). Małych zabierzemy do królestwa pop-upów i przygotujemy kilka swoich.
Efekt? Wszyscy z warsztatów wyjdziemy z poczuciem, że nasza wyobraźnia nie zna granic
Prowadzenie: Tatiana Audycka-Szatrawska i Marta Todys (członkinie Polskiej Sekcji IBBY — Stowarzyszenia Przyjaciół Książek dla Młodych)
Wstęp w cenie biletu rodzinnego.
Zapisy: przez formularz zgłoszeniowy lub pisząc na adres informacja@zacheta.art.pl

.

Bezpłatne spektakle dla całej rodziny z Teatrem Remus!

TEATR REMUS zaprasza na bezpłatne pokazy spektakli dla całej rodziny! Zapraszamy całe rodziny na niesamowite podróże po nieznanych kulturach i obyczajach. Barwne stroje, żywa muzyka, wciągające historie gwarantują świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Po spektaklach zapraszamy na warsztaty dla dzieci.
Pokazy są częścią projektu Teatr Lokalny, który łączy teatr z lokalną animacją kultury.
Obowiązkowa rezerwacja miejsc: https://tinyurl.com/y8tork9q

7 października, godz. 16:30

Adaptacja hinduskiego eposu „Ramajana” z muzyką wykonywaną na żywo, na tradycyjnych, indyjskich instrumentach. Tytuł spektaklu pochodzi od określenia hinduskich wzorów, usypywanych przez kobiety na progu domostw z okazji różnych świąt, obecnych także w scenografii spektaklu: na ręcznie malowanych podłogach, maskach i kostiumach.

OBSADA: Rui Ishihara, Daniel Brzeziński, Krystyna Ułamek, Agnieszka Hakizimana, Eweryst Zaremba, Claudia Wawrzyńczyk
MUZYKA: Gwidon Cybulski, Tomasz Osiecki
SCENOGRAFIA: Klara Kopcińska, Katarzyna Kazimierczuk
REŻYSERIA: Katarzyna Kazimierczuk

.

DJ Kids Academy by Spinlab

Zapraszamy na całkowicie darmowe pilotażowe warsztaty DJ-skie dla najmłodszych! Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 10-16 lat. Odbywają się w sali sportu i zabawy dla dzieci i rodziców Figle na ul. Odkrytej 64 na Tarchominie.

W programie m.in.
– podstawy teorii muzyki dla najmlodszych
– omówienie popularnych gatunków współczesnej muzyki rozrywkowej tj. hip-hop / house / pop / edm
– obsługa sprzętu DJ-skiego – gramofon / mikser / kontroler
– miksowanie utworów – dostosowanie tempa, głośność, dopasowanie utworów
– skrecz – wykorzystanie gramofonu i miksera jako instrumentów muzycznych
– ćwiczenia z miksu oraz zabawy w grupie

Nasze zajęcia skierowane są dla wszystkich zainteresowanych pozaprogramowymi zajęciami muzycznymi dla dzieci. DJ-ing, podobnie jak inne muzyczne aktywności, doskonale rozwija u najmłodszych poczucie rytmu i słuch muzyczny, pobudza wyobraźnię oraz rozwija koordynację ruchową.

Podczas zajęć uczestnicy biorą czynny udział w różnych aktywnościach pozwalających tworzyć muzykę – indywidualnie i w grupie – wykorzystując nowoczesne urządzenia typu pady do gry oraz sprzęt DJ-ski.

Wstęp WOLNY!

.

N I E D Z I E L A 

Panie jeżu, co to pan ma na kołnierzu?

Z prawdziwą, nieukrywaną przyjemnością zapraszamy na kolejne już w naszym wykonaniu jesienne spotkanie z obchodzącym w listopadzie swoje święto JEŻEM. Zachęceni zeszłorocznymi spotkaniami jeżowymi, wzbogaceni o nowe doświadczenia zapraszamy na jeżowe spotkanie już 8 października ( niedziela) o godzinie 12. Zapraszamy dzieci od 5 roku życia oraz chętnych opiekunów. Tym razem zawitamy z warsztatami w gościnne progi żoliborskiej klubokawiarni Kółko i krzyżyk. Przedstawimy nie tylko pigmejskiego jeża afrykańskiego, ale także, a może nawet PRZEDE WSZYSTKIM dowiemy się więcej na temat naszego, rodzimego jeża europejskiego. Porównamy oba te fantastyczne gatunki, wskażemy różnice, wytkniemy mitom ich mityczność :)
Uwaga! 
Przewidujemy niespodzianki, obecność ciekawych gości, a przede wszystkim przedstawicieli obu gatunków. Jak zawsze obowiązuje rezerwacja, a limit miejsc jest ograniczony.
Zapisy wg kolejności zgłoszeń mailowo: kolkoikrzyzyk.poczta@gmail.com lub wiadomość na fb.
Zapraszamy!

.

Jesienne spotkanie z Alpakami

Drodzy,
chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na jesienne spotkanie z naszymi alpakami! :)
Jak już wielu z Was wie – uwielbiają gości (zwłaszcza tych z plasterkami marchewki) i tym razem będzie można z nimi spędzić dużo czasu. Zarówno wyjść na spacer, jak i pobyć z nimi w ośrodkowej zagrodzie.

Spacery odbywać się będą o godz. 13:30 oraz 15:30 (każdy trwać będzie pół godziny) – jeśli macie ochotę w nich uczestniczyć, bardzo prosimy o wcześniejszą rejestrację pod mailem: recepcja@osrodek-koparka.pl (w zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, ilość osób, preferowaną godzinę spaceru).
Ilość miejsc jest ograniczona – w spacerze może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Zatem kto pierwszy ten lepszy
Ponadto szykujemy specjalnie atrakcje dla dzieci, m.in. wyklejanie z wełny alpak ich obrysów na kartce.

Rodziców zaprosimy na spotkanie z Przemkiem Chojnackim, właścicielem Ośrodka Koparka, który opowie na czym polega alpakoterapia, komu i jak mogą pomóc spotkania z alpakami.

Ośrodek Koparka w tym roku obchodził swoje pierwsze urodziny i przez ten rok stał się wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy.
Dzieci obchodzą tutaj swoje urodziny, uczestniczą w warsztatach, pokonują swoje trudności. Doświadczają niezwykłego działania alpakoterapii – terapii, która służy rozwojowi ruchowemu, wspomaga budowanie pozytywnej samooceny, uczy empatii, budzi w dziecku ufność, uwalnia od lęków, uspokaja. Jednak to terapia nie tylko dla najmniejszych, alpakoterapia okazuje się pomocna również dla dorosłych, zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi.

Ośrodek Koparka pomaga całym rodzinom w budowaniu świadomego życia, opartego na dialogu i wzajemnym szacunku, przyjdź i poznaj nas podczas najbliższego jesiennego spotkania z alpakami!

Wstęp na wydarzenie kosztuje 10 zł. Ośrodek Koparka zapewnia ciastka oraz napoje.

Adres: Ośrodek Koparka, ul. Strzygłowska 61, niedziela w godz. 13:00-16:00

.

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego – piknik ekologiczny!

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany serdecznie zapraszają na VI edycję rodzinnego pikniku ekologicznego “Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego”. Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. W programie atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Program:
– o 11:00 Msza Święta na otwarcie świętowania
– 10-15 Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła
– od 12:00 Koncert zespołu StronaB na scenie plenerowej
– ok 13:30 Z cyklu Niedzielne Bajeczki na scenie plenerowej około godz. odbędzie się program artystyczny – „Tajemnice Bielańskiego Lasu”
– Dmuchaniec dla dzieci
– Swoje stoisko z atrakcjami przygotuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa – gry, zabawy, warsztaty
– Stoisko ByForest – warsztaty pracy w drewnie, wiedza o lesie.
– Rekonstrukcja historyczna – obóz Żołnierzy Wyklętych – Grupa Historyczna Niepodległość.
– Przejazdy bryczką po ul. Dewajtis. Sponsor bryczki firma Byś.

Ponadto kolejny raz włączymy się w akcję Sprzątania Świata: Sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego!
Worki rękawice dostępne na miejscu / worki ustawiamy wzdłuż ul. Dewajtis

.

Wyprzedaż Garażowa Dolinka Służewiecka, Bez Słowa 08.10.2017

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów oraz duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej! :-) Zapraszamy na zakupy!

Wstęp dla kupujących zawsze free :-)

Gdzie?
Bez Słowa, ul Fosa 3
Wjazd od ul. Dolinka Służewiecka. Skrzyżowanie ulic Dolinka Służewiecka i al. Wilanowska

1. Jest gdzie zaparkować
2. Dojazd komunikacją miejską
3. Jest pięknie jak na Mazurach ;-)

Kiedy?
08.10.2017, niedziela od 12:00 do 16:00

Dlaczego?
Przede wszystkim zależy Nam na wspólnym spędzeniu czasu, a że przy okazji możecie coś sprzedać lub kupić – no to same korzyści:-)

.

Dzień Dyni w Powsinie

Zapraszamy na Dzień dyni w naszym Ogrodzie.
Przygotowaliśmy dla Was wykłady, pokaz odmian oraz degustację ?

> 11:00
Magdalena Świąder, Wiesław Podyma (PAN Ogród Botaniczny w Powsinie)
Warzywa dyniowate (Cucurbitaceae) z rodzaju Cucurbita w Kolekcji roślin warzywnych PAN Ogrodu Botanicznego – CZRB w Powsinie

> 12:00
Karolina Kaźmińska (Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin, SGGW w Warszawie)
Poznajmy dynię olbrzymią (Cucurbita maxima Duchesne) – zmienność gatunku, wykorzystanie, właściwości odżywcze.

Sezon na dyniowate zaczyna się wraz z nadejściem jesieni. Dynie uważne są za jeden z najbardziej zmiennych rodzajów w obrębie królestwa roślin pod względem różnorodności owoców, ich koloru, wielkości i kształtu. Mogą być małe, średnie, duże i prawdziwe giganty. Dynie to uniwersalne warzywo o wszechstronnym wykorzystaniu w kuchni. Można je przygotowywać na wiele różnych sposobów: gotować, dusić, smażyć, faszerować. Dynia ta bogactwo witamin A, B1, B2, C, PP oraz składników mineralnych takich jak: fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez. Dynia ma bardzo mało kalorii, szybko syci i dostarcza dużo błonnika. Doceńmy jej delikatny smak i wyjątkowy aromat.

————————–————————–————————-
Uczestnistwo w wydarzeni nie wymaga rejestracji i nie jest biletowane.
Obowiązuje jednak standardowa opłata za wstęp do Ogrodu, zgodna z aktualnym cennikiem

.

Biblioteka Małego Melomana

Biblioteka Małego Melomana
Zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat wraz z rodzicami na niedzielne spotkania w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W tym semestrze będziemy czytać klasyczne baśnie Charlesa Perraulta, Jacoba i Wilhelma Grimmów oraz Hansa Christiana Andersena. Opowieści o przygodach chińskiego słowika, królewien i sprytnego kota wysłuchamy w interpretacji aktorskiej z muzyką na żywo.

interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk
oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz

niedziele 17.09, 8.10, 5.11, 17.12, g. 11:00
Biblioteka Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43 (wejście od ul. Okólnik)

program zajęć:
17.09 Hans Christian Andersen Słowik
8.10 Charles Perrault Śpiąca królewna
5.11 Charles Perrault Imć kot, czyli kot w butach
17.12 Jacob i Wilhelm Grimm Królewna Śnieżka
wstęp bezpłatny po uprzedniej rezerwacji na bilety.nifc.pl

.

Warsztaty z ilustratorką, Agnieszką Żelewską

8 października, w niedzielę o godz. 12.30 naszym gościem będzie Agnieszka Żelewska, ilustratorka, mistrzyni pędzla i igły, wielbicielka kotów i ręcznie szytych zwierzątek. Podpatrzymy warsztat twórczy artystki i będziemy pracować pod jej okiem odkrywając urok koronek, muliny i kolorowych sznurków.
Zajęcia dla dzieci od 3 lat, wstęp WOLNY, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17, kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a
Warsztaty organizujemy w ramach cyklu „Laboratorium ilustracji”, dofinansowanego przez MKiDN, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

.

Przedstawienie dla dzieci: Królewna Fasolka

Na spektakl zapraszamy z okazji 50. urodzin Domu Kultury Zacisze. Przedstawienie dla dzieci 3+ zaprezentuje Teatr Trip.

Witajcie w Krainie Grządkowej, w której dwójka warzywnych skrzatów Karotek i Groszka, uwielbia uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domkiem małe ludzkie dziecko. Jednocześnie okazuje się, iż Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na Krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Z pomocą przychodzi im Cebulowa Wróżka oraz… dzieci zgromadzone na widowni. Czy uda im się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra ludzkie dziecko? I czy szpinak może być dobry? Tego wszystkiego dowiecie się podczas przedstawienia.

Termin: 8 października, niedziela, godz. 16.00, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1
Bilet: 5 zł.

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments