Czego szukasz?

Zaplanuj weekend 9-10 września – Dziecięca Mapa Warszawy

zaplanuj weekend

Dziś mam dwie dobre wiadomości – już prawie weekend i wróciło lato! Przynajmniej na chwilę, ale zarówno sobota, jak i niedziela szykują się pełne słońca. Warto je wykorzystać na spacery, plażowanie czy rodzinne pikniki – jestem pewna, że nawet najbardziej zimnolubne osoby niedługo zatęsknią za ciepełkiem i słońcem. Cieszmy się więc nim, póki jest!

Chcę też poprosić Was o udostępnianie Dziecięcej Mapy – aby miała szansę dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Jej przygotowanie jest zawsze czasochłonne, Wasze serduszka i szery, to wirtualne poklepanie po plecach. One są nie tylko przyjemne, ale wręcz niezbędne dla motywacji 😀 Tydzień temu w Mapę zajrzało ponad 1000 osób, udostępniło ją… 30. Zastanawiam się wtedy czy ona ma sens i czy w ogóle jest potrzebna. Wasz feedback w tym temacie będzie mile widziany.

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

.

S O B O T A 

Jesienne rejsy z przewodnikiem

Jesienne rejsy z Przewodnikiem

Infobarka czyli iBarka zaprasza jesienne rejsy z przewodnikiem Piotrem Wierzbickim, autorem m.in. strony Warszawa na Wyrywki.

Podczas godzinnego rejsu nowoczesnym statkiem będzie można nie tylko zobaczyć Warszawę z perspektywy rzeki, ale też zanurzyć się w archiwalne zdjęcia i porównać je z rzeczywistością.

Pierwsze rejsy jeszcze w trakcie kalendarzowego lata – jednak w aurze jesiennej już. Startujemy z bulwaru im. Jana Karskiego, na wysokości przystanku autobusowego Boleść.

iBarką steruje kpt. Maciej Czech.

Zgłoszenia na rejsy:
kontakt@infobarka.pl (preferowane) lub 570 321 123 
Liczba miejsc ograniczona.

.

Zajęcia dla dzieci! – 9-10/09 Warszawski Festiwal Kulinarny

Na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym nie zabraknie wyjątkowej strefy dla dzieci. Przez cały weekend będzie można świetnie się bawić a przy tym wiele nauczyć, o roślinach, owadach i jedzeniu!

Atrakcje dostępne przez cały weekend dla każdego: zabawy z edukatorkamiOgród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiegoi edukatorami FundacjiSzkoła na widelcu, fotobudka, malowanie twarzy, sekcja malowanek i gier planszowych i wiele innych!

Poza tym podczas całego weekendu w strefie dziecka odbywać się będą warsztaty, na które należy się zapisać. Szczegółowy opis warsztatów poniżej 🙂

9 września SOBOTA
14.00
Ze szklarni na talerz: Kulinarne warsztaty rodzinne połączone z wycieczką po szklarni ogrodu botanicznego

Skąd biorą się laski wanilii? Czy banany rosną na drzewach? Czym jest kaulifloria u kakaowca?
Zapraszamy na kulinarną wyprawę po szklarniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Przyjrzymy się pnącej wanilii, powąchamy owoce kakaowca, a na deser (dosłownie!) połączymy słodycz bananów z goryczą kakao, a całość doprawimy aromatyczną wanilią. Uwaga – takie połączenie może być piekielnie smaczne!
Na warsztat edukacyjno-kulinarny „Ze szklarni na talerz” zapraszamy małych i dużych, tych co potrafią gotować i tych, którzy chcą się nauczyć*
*Jedna osoba pełnoletnia może zapisać maksymalnie 3 dzieci.
Liczba miejsc ograniczona – 20.
Organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, FundacjaSzkoła na widelcu

13:30- 15:00
Warsztaty z lepienia z gliny dla dzieci (i nie tylko)
Twórcze zajęcia, na których dzieci stworzą to co tylko będą chciały poprowadzi Konrad Szumilas. To będą zajęcia, na których naprawdę będzie można się pobrudzić!
Zajęcia otwarte – kto pierwszy ten lepszy 🙂

16:00
Rodzinne warsztaty kulinarne z Mama Alergika Gotuje
Zdrowe i szybkie w wykonaniu pyszności, które warto przygotować z dziećmi i dla dzieci.
Warsztaty inspirowane będą nową książką „Mama Alergika Gotuje Z Dziećmi. Dania na jesień i zimę”. Przygotowywane na warsztatach dania będą wegańskie i bezglutenowe, idealne dla małych alergików.
Menu:
Pralinki jaglane na odporność
Krem palce lizać
Czijanka daktylowa
*Jedna osoba pełnoletnia może zapisać maksymalnie 3 dzieci.
Liczba miejsc ograniczona – 20

17:30
Rodzinne warsztaty kulinarne – Szczęśliwi bez cukru
Kuchnia bez dodatku cukru może być pełna słodyczy i wyrazistości! Na warsztatach dzieci i dorośli przygotują wspólnie proste słodycze bez dodatku cukru. Fundacja Szczęśliwi bez cukru zaprezentuje dwa przepisy, które cieszą się największą popularnością wśród dzieci ze szkół z którymi współpracują.
Misją Fundacji jest uświadamianie jak cukier wpływa na ludzki organizm oraz zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych dzięki słodkiej i bezcukrowej praktyce.
Liczba miejsc ograniczona – 20.

10 września NIEDZIELA
11:00
Z grządki na talerz: Kulinarne warsztaty rodzinne połączone z wycieczką po dziale roślin użytkowych ogrodu botanicznego

Czy warzywa mogą rosnąć w centrum dużego miasta? Czy na grządce może się skrywać gryka zwyczajna (tak, tak, ta, z której robimy kaszę gryczaną)?
Zapraszamy na kulinarną wyprawę po grządkach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Odnajdziemy grykę (ale nie tylko), by po spacerze przyrządzić z niej coś pysznego!
Na warsztat edukacyjno-kulinarny „Z grządki na talerz” zapraszamy małych i dużych, tych co potrafią gotować i tych, którzy chcą się nauczyć*
*Jedna osoba pełnoletnia może zapisać maksymalnie 3 dzieci.
Liczba miejsc ograniczona – 20.
Organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Szkoła na widelcu

13:30- 15:00
Warsztaty z lepienia z gliny dla dzieci (i nie tylko)
Twórcze zajęcia, na których dzieci stworzą to co tylko będą chciały poprowadzi Konrad Szumilas. To będą zajęcia, na których naprawdę będzie można się pobrudzić!
Zajęcia otwarte – kto pierwszy ten lepszy 🙂

Jak się zapisać? Wystarczy wybrać zajęcia pod linkiem i wypełnić formularz 🙂 https://docs.google.com/forms/d/1ZB3BPunjNQv0V3wGptEOX5q8Hh0W_9V0XKq9YVLOobg/viewform?edit_requested=true

Masz jakieś pytanie? Napisz do nas!
warsztaty.festiwalkulinarny@gmail.com

.

Basiowe warsztaty z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak

Znacie Basię? Chodzi do przedszkola, ma wielu przyjaciół, ulubioną bluzkę w paski i ukochanego miśka Zdziśka.

Na spotkaniu autorka ZOFIA STANECKA i ilustratorka MARIANNA OKLEJAK opowiedzą o Basi, przeczytają fragment książki i pokażą krótkie przedstawienie o pirackich przygodach dziewczynki. Razem z ilustratorką sprawdzimy również, kto zamieszkuje podwodne głębiny.

Seria „Basia”, Zofia Stanecka, il. Marianna Oklejak (Wydawnictwo Egmont)

Zajęcia dla dzieci w wieku 3–6 lat. W sobotę o godz. 12:00 w Księgarni Dwie Siostry przy Al. 3 Maja 2/153

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: ksiegarnia@wydawnictwodwiesiostry.pl, tel. 881 360 800

.

Festiwal Latawców

Zapraszamy na rodzinne warsztaty plenerowe, w czasie których uczestnicy pod okiem specjalisty zaprojektują i stworzą autorskie latawce, a następnie będą mogli sprawdzić ich działanie na pobliskich terenach nadwiślańskich. Będzie to świetna okazja, by spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami z osiedla, a jednocześnie poznać sztukę robienia latawców.
Chyba każdy z nas pamięta swój pierwszy latawiec, puszczany wspólnie z rodzicami, rodzeństwem, kolegami. Budowa latawca to przyjemne zajęcie, w które można zaangażować całą rodzinę. Prosty w obsłudze i montażu potrafi dać wiele radości.
Spotkamy się na dziedzińcu Dorożkarni, przy odpowiednio do tego przygotowanych stanowiskach uczestnicy imprezy będą mogli samodzielnie wykonać duże i małe różnorodne obiekty latające. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można oczywiście przynieść swoje własne latawce, by je wypuścić w niebo.

Koszt: 20 zł/ pakiet materiałów do wykonania latawca. (Dorożkarnia – ul. Siekierkowska 28, sobota 14:00 – 17:00)

.

Dzień Otwarty- Mamove i Dzieciove SCW.

DROGIE MAMY! KOCHANE URWISY!
Zapraszamy na Dzień Otwarty najbardziej DZIECIOVO-MAMOVEGO miejsca we wszechświecie! Jeśli szukacie niestandardowych zajęć, na które możecie zapisać swoje dziecko od września- nie zwlekajcie!!! Soukous, zumba, congo drums, hip hop hura, balet, brake dance, capoeira to tylko część naszej propozycji dla najmłodszych.

Przyjdźcie zobaczyć ciekawy program aktywności, dzięki którym Wasze dzieci odkryją w sobie pasje i nowe zainteresowania a przy okazji będą się doskonale bawić! Mamy także propozycję zajęć dla mam z maluszkami i kobiet w ciąży więc każdy znajdzie dla siebie coś miłego.
Czekają na Was najlepsi trenerzy w Warszawie i autorskie zajęcia jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. W naszej kawiarni Chillove SCW napijecie się aromatycznej kawy i zjecie pyszne zdrowe przekąski a dzięki dużym przeszklonym drzwiom będziecie mogli obserwowac pociechy w akcji podczas zajęć.

Poznajcie naszą Dzieciovo Mamovą przestrzeń! – ul. Chłodna 29, Warszawa 

Ale uwaga! Dla taty też znajdzie się coś ciekawego: wspólne zajęcia, kawiarnia, barber, masaże i wiele więcej!
—————-
Nasz rozkład jazdy na sobotę:

MAŁA SALA : 
10:00 Mały Geniusz (10-14miesięcy)
10:30 Mały Geniusz (14-24 miesiące)
11:00 Gra na byle czym (3-6)
11:30 Stepowanie (7-11)
12:00 Active core (trening dla mam)
12:30 Slinga baby (mama z maluszkiem)
13:00 Hip hop hurra (4-11)
13:30 Zumba (4-11)

INDUSTRIAL:
11:00 Lala baby (0-3)
11:30 Capoeira (4-11)
12:00 Balet 3+
12:30 Gym mama (mama z maluszkiem)
13:00 Latino Kids (4-11)
13:30 Break dance (4-11)
14:00 Congo drums 3+
14:30 Soukous (7-11)

KIDS ZONE:
11:00-12:00 Będę przedszkolakiem (2-3)

————————–——–
Wszystkie zajęcia pokazowe są bezpłatne
prosimy o zapisy na maila dzieciove@samocentrum.com

.

Uroki Skaryszaka

Zapraszam Serdecznie na letni spacer
Spotkanie z przewodnikiem : przy rondzie Waszyngtona koło pomnika Paderewskiego

Czy wiesz ….. ?

– Gdzie jest najbardziej tajemniczy obiekt w parku ?
– Gdzie w Skaryszaku był Stambuł ?
– Co zachęciło Królową Elżbietę i Margaret Thatcher do odwiedzenia Parku Skaryszewskiego?
– Czy Tadeusz Kościuszko był pomysłodawcą flagi USA ?
– Kto i dlaczego najbardziej podpadł Mieczysławie
Ćwiklińskiej ?
– Komu postawiono pomnik za życia ?
– Który rzeźbiarz kształcił się na rabina ?
– Kiedy i na kogo urządzono wielkie polowanie ?
– Gdzie była skrzynka kontaktowa dla łączniczek podziemia. ?
– Gdzie przed wojną odbywał się pokaz mody aut ?
– Który pomnik został przetopiony na klamki do Pałacu Kultury ?
– W którym miejscu dawniej był ogród daliowy ?
– Jak z łąk i pastwisk narodził się Skaryszak ?
– Gdzie dzieci z pokolenia na pokolenie bawią się w Janosika ?
– Gdzie jest nietypowy dąb ?
– Która rzeźba jest zwana przez młodzież – „mokry podkoszulek” ?
– Jak pewien chłopiec dał 20 franków Paderewskiemu na fryzjera ?
– jaki rekord guinnessa ustanowił Ignacy Paderewski ?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie Państwo podczas wspólnego spaceru.
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Spacer poprowadzi warszawski przewodnik – Łukasz Kulej

Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek…

.

Widowisko rekonstrukcyjno-historyczne | Wilanów

Przenieśmy się w czasie i weźmy udział w naradzie wojennej. Odwiedźmy XVII-wieczny obóz wojskowy i przekonajmy się, jak wyglądało żołnierskie życie codzienne. Scena Historyczna Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na wyjątkowe widowisko plenerowe, podczas którego odtworzymy naradę wojenną w Tulln przed zwycięską bitwą pod Wiedniem. Do zobaczenia na dziedzińcu pałacowym 9 września!
_____________________________________________________
Opierając się na źródłach i przekazach historycznych, przygotowaliśmy spektakl „Tulln A.D. 1683, czyli narada przed bitwą w obronie chrześcijaństwa”. W widowisku udział wezmą aktorzy, rekonstruktorzy i wolontariusze.
_____________________________________________________
TERMIN: 9 września, godz. 17.00–19.00
MIEJSCE: dziedziniec pałacu w Wilanowie
WSTĘP: wolny

.

Dni Wilanowa 2017 w Royal WILANÓW

Z okazji obchodów Dni Wilanowa na terenie wokół biurowca Royal Wilanów odbędzie się największa impreza rodzinna w Wilanowie! Specjalnie dla mieszkańców Wilanowa połączyliśmy siły z Royal Wilanów, Urzędem Dzielnicy Wilanów i Centrum Kultury Wilanów, organizując nieskończoną ilość atrakcji!
To będzie fantastyczny dzień pełen wrażeń! Dni Wilanowa – najważniejsze i najbardziej oczekiwane wydarzenie w dzielnicy – zbliża się wielkimi krokami. Święto Wilanowa obchodzimy we wrześniu, w rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej zwycięskiej bitwy Króla Jana III z Turkami 12 września 1683 r.
W tym roku zapraszamy mieszkańców w dniu 9 września do wspólnej zabawy na terenie Royal Wilanów.
Odbędzie się tu największa impreza rodzinna w Wilanowie!

Podczas imprezy dzieci i rodzice będą mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach oraz konkursach z cennymi nagrodami. Nie zabraknie także światowej mody prezentowanej na wybiegu przez najmłodszych modeli i modelki. Na chętnych czekać będzie także bajkowa karuzela, jednym słowem prawdziwy festyn rodzinnych atrakcji!

Wszyscy przybyli będą mogli obejrzeć wystawę fotografii I Love Wilanów. Będzie to okazja do spojrzenia na Wilanów oczami utalentowanych artystów – autorów tych wyjątkowych ujęć.

Harmonogram Dni Wilanowa został przygotowany z myślą o rodzinnych atrakcjach, w których udział może wziąć każdy, bez względu na wiek.

.

Pożegnanie Wakacji nad Stawami

Ostatnie promienie słońca. Sąsiedzi , kocyki i bajkowa atmosfera Włoch….

Prawdziwy sąsiedzki chill w najlepszym wydaniu 🙂
Przygotujcie kosze piknikowe, leżaczki ,grille , swoje wakacyjne przetwory…….

Spotkajmy się razem nad stawami 🙂 (Staw Koziorożca, ul. Koziorożca, sobota 9.09. w godz. 15:00 – 19:00)

.

N I E D Z I E L A 

Eko Piknik

W niedzielę, 10 września, w godzinach 12.00-19.00 na Agrykoli odbędzie się plenerowy, ekologiczny piknik. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji, w tym: warsztaty, konkursy, pokazy mody, koncerty muzyczne. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Więcej informacji na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/przyjd-z-rodzin-na-eko-piknik

.

Razem na Pradze – 10.09.2017

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie „Razem na Pradze” z turniejem SerduszkoCUP!

Zapraszamy rodziny z dziećmi, aby kibicować drużynom złożonym z młodzieży do lat 18. Podczas piłkarskich rozgrywek zapraszamy do pysznego posiłku wraz z Smaktruck, korzystania z fotobudki i mnóstwa innych atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin!

Harmonogram wydarzenia:

10:00 – 13:30: Turniej SerduszkoCUP! W turnieju weźmie udział ok. 12 drużyn w kategorii wiekowej 14 – 18 lat złożonych z podopiecznych placówek wsparcia dziennego z terenu m.st.
Warszawy.
11:00 – 13:30: Zabawy animacyjne dla dzieci, fotobudka, foodtruck!
14:00: Niespodziankowa rozgrywka z udziałem dorosłych 🙂
14:30: Zakończenie imprezy; wręczenie pucharów, medali, dyplomów, nagród.

.

Spacerki Amelki – Legendy Warszawskie

SPACERKI AMELKI to cykl tematycznych, bezpłatnych spacerów dla dzieci w wieku 5 – 10 lat pod opieką mamy, taty, babci czy dziadka.

To rodzinne zwiedzanie Warszawy dla najmłodszych.
SPACERKI AMELKI obywać się będą w niedziele o godz. 12.00
Będziemy spacerować w rytmie nóżek dzieciaczków. Będą również zagadki i nagrody.

Spacer pierwszy – LEGENDY WARSZAWSKIE – 10.09. godz. 12.00 Spacerując szlakiem legend warszawskich usłyszymy legendy o: Szabli Króla Zygmunta, O kominiarczyku króla Stasia, O magicznym dzwonie , O księciu niedźwiedziu, O Zapiecku, O Bazyliszku, O syrence warszawskiej, O Warsie i Sawie .

Czas spaceru około 1,5 godziny, prowadzi go mama Amelki licencjonowany przewodnik warszawski Renata Szymańska
Spacerki są bezpłatne, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodniczka zasłużyła na napiwek… 🙂

Maksymalna ilość dzieci w grupie 30, dlatego są zapisy meilowe na adres : renata.szymanska7@wp.pl, z podaniem ilości dzieci i ilości opiekunów, w wiadomości zwrotnej podane będzie miejsce zbiórki.

.

Dzisiaj zjadłem dinozaura – pokaz dla dzieci w wieku od 7-11 lat

10 września w niedzielę, w Domu Kultury Praga na ul. Dąbrowszczaków 2, odbędzie się pokaz naukowy z udziałem paleontologów. „DZISIAJ ZJADLEM DINOZAURA czyli wszystko, czego jeszcze nie wiecie o dinozaurach” to godzinny wykład, w którym przedstawimy słuchaczom i słuchaczkom ciekawostki oraz wyniki najnowszych badań na temat dinozaurów i rozprawimy się z mitami na ich temat. Dowiemy się między innymi: co wspólnego z dinozaurami mają współczesne ptaki, który dinozaur miał mózg wielkości mandarynki i czy dinozaury tańczyły. Informacje zawarte w wykładzie pozwolą również zrozumieć, jak wyglądał świat dinozaurów i w jaki sposób ich szczątki zachowały się do dzisiaj. Dowiemy się także, jaki był wkład polskich paleontologów w odkrycia w dziedzinie światowej dinozaurologii i gdzie dziś można znaleźć skamieniałości dinozaurów.

Spotkanie poprowadzą paleontolodzy z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk dr Magdalena Łukowiak i Daniel Madzia.
WSTĘP WOLNY!

.

Przedpremierowe warsztaty z „Kropką”

10 września, w niedzielę o godz. 11.30 wydawnictwo Mamania zaprasza do Badeta Wilanów na przedpremierowe warsztaty plastyczne poświęcone książce „Kropka” Petera Reynoldsa. Przeczytamy fragmenty książki i porozmawiamy o naszych pasjach i talentach, poszalejemy na kropkowym torze przeszkód. Sprawdzimy, czy kropki pobudzą dziecięcą wyobraźnię i namalujemy własne wielkoformatowe prace w różnych technikach.
Zajęcia dla dzieci ok. 5-8 lat, wstęp WOLNY, zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

.

Kino Familijne: „Niedoparki”

„Niedoparki”, reż. Galina Miklínová, Chorwacja/ Czechy/ Słowacja 2016, 83 min.

Animacja. Niedoparki to niewielkie stworzenia zamieszkujące ludzkie mieszkania. Żywią się skarpetkami oraz przeżywają liczne perypetie.

Wydarzenie realizowane z budżetu partycypacyjnego.
/ wstęp wolny, odbiór wejściówek codziennie w godz. 11:00 – 20:00 /

PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

.

Dzień Otwarty Domu Kultury „Świt”

Zapraszamy na Dzień Otwarty Domu Kultury „Świt” w niedzielę 10 września w godz. 10.00-15.00 w parku przy ul. Wysockiego 11. 
Zaprezentowane zostaną wszystkie nasze zajęcia, które przygotowaliśmy na sezon 2017/2018.

Będzie możliwość porozmawiania z instruktorami poszczególnych grup zainteresowań oraz zapisania się na zajęcia.

Oprócz naszych sprawdzonych i cieszących się dużą popularnością zajęć, które są prawdziwą wizytówką Domu Kultury Świt (m.in. Balet, „ Mali Einsteini”, Danceweek – taniec towarzyski „Alexia Dance Studio”, „Grom Combat Kids” czy teatr „Gaffa”), zaprezentujemy całą gamę nowości.

.

Dzień Otwarty na Goldoniego 1

10 września Bielański Ośrodek Kultury rozpocznie sezon 2017/2018 tradycyjnie już – Dniem Otwartym. W godzinach 11.00 – 15.00 będą do Państwa dyspozycji instruktorzy z ofertą zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

.

Klub Gniazdowego Pirata – Wyprawa Wiatrakowa

No i kończą się nam wakacje. Za to bliżej jesieni zwykle lepiej wieje.
Zapraszamy na „Wyprawę wiatrakową”.
Tradycyjnie materiały czekają na Was w „Gnieździe Piratów”, ul. Ogólna 5, niedziela o godz. 13:00

Jeżeli przyniesiecie własne pomysły będzie jeszcze fajniej. Do zobaczenia, Wstęp 10 zł od dziecka

.

„Lwi król” – przedstawienie teatralne dla dzieci

W ramach Dnia Otwartego w filii Centrum Kultury Wilanów w al. Rzeczypospolitej 14 zapraszamy dzieci i rodziców na spektakl teatralny o lwim królu. Będzie to historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym… Ciekawi, wzrusza, śmieszy i zmusza do refleksji!

W afrykańskiej dżungli na świat przychodzi małe, bezbronne lwiątko. Jego wspaniale zapowiadające się życie od początku nie układa się najlepiej. Kłusownik porywa bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy” pozostaje zupełnie sam. Nasz dzielny bohater postanawia uwolnić swoich rodziców i wyrusza w długą i pełną przygód podróż. Na swej drodze spotyka wielu życzliwych i oddanych przyjaciół, którzy uczą go, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dużym atutem spektaklu jest piękna i bogata scenografia oraz warstwa muzyczna. Aktorzy zapraszają publiczność na scenę, wyposażają ją w odpowiednie kostiumy oraz rekwizyty i angażują do zadań, które pomagają małemu lwiątku pokonać czyhające na niego niebezpieczeństwa.

Bezpłatne wejściówki do pobrania w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3! Liczba miejsc jest ograniczona!!!

.

Ptasie spacery w SDK

Ptasie spacery w SDK

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.

Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Na pierwszy zapraszamy 10 września. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.

Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.

W 2018 roku oprócz spacerów w SDK będą odbywać się także cykliczne spotkania poświęcone przyrodzie. Już teraz zapraszamy!

Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny

.

Piknik Rodzinny na Ochocie

Zastanawiasz się co ciekawego zrobić z dziećmi w weekend? Szukasz pomysłu na spędzenie dnia na świeżym powietrzy? Pikniki Rodzinne to relaks i dobra zabawa w każdej warszawskiej dzielnicy.
Czeka na Ciebie kącik malucha, gry i zabawy podwórkowe, gry planszowe i wiele innych atrakcji.

W najbliższą niedzielę w Parku Szczęśliwickim od godziny 11:00 na imprezie Uliczna Sztuka, uliczne jedzenie. Będziemy na ulicy Dziecięcej?
Udział w piknikach jest bezpłatny.

.

Otwarcie sezonu artystycznego 2017/2018

Odkryj co można u nas i z nami robić!

Zapraszamy na otwarcie kolejnego sezonu artystycznego w SDK. W programie między innymi:
– prezentacje programów pracowni SDK;
– zajęcia pokazowe;
– spotkania z instruktorami;
Do wyboru pełen wachlarz możliwości:
malarstwo – plastyka – taniec – hip-hop – beatbox – gitara – perkusja – zajęcia 50+ – fotografia – ceramika – ogród społeczny – zajęcia dla maluchów – teatr

W trakcie dnia otwartego będzie możliwość dołączenia do zespołów działających w SDK: Orfeusz, Afera&Kontra oraz Decybele

Ponadto: foodtrucki, labirynt, koncert orkiestry

„Zbuduj z nami labirynt”
Labirynt jest narzędziem wykorzystywanym w pracy rozwojowej, jest też pewną formą praktyki medytacyjnej. W Stanach Zjednoczonych oraz Europie labirynty buduje się w szkołach, szpitalach, więzieniach i parkach, wszędzie tam, gdzie klientom, pacjentom lub przechodniom przyda się chwila relaksu, spotkania ze sobą, wyciszenia. Rysunek labiryntu klasycznego, jak na zamieszczonym obrazku, zaczął pojawiać się ok. 4000 tysiące lat temu, w różnych wariantach w starożytnej Europie, Indonezji, północnej Afryce, Indiach, Ameryce. Labirynt ma jedną ścieżkę wiodąca od wejścia do centrum. Labirynty służyły, by po nich chodzić, były używane do rytualnych tańców oraz ceremonii świeckich i sakralnych, te mniejsze służyły do kontemplacji, także dzięki wodzeniu po nich palcem. Kształt ten odwołuje się do archetypowych symboli obecnych w wielu kulturach, jest to droga do centrum świata lub do swojego centrum. Wędrówka po zwojach labiryntu działa też kojąco, wycisza i integruje półkule mózgu.
Wydarzenie „Zbuduj z nami labirynt” jest realizowane w ramach projektu Mokotów Twórczej Energii częściowo finansowanego przez dzielnicę Mokotów.

Park SDK, sala widowskowa/ wstęp wolny

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.