21 Lut

Zaplanuj weekend z dzieckiem 24-25 lutego + KONKURS

Czas leci, prawda? Za chwilę kolejny weekend! A tymczasem – kolejna Weekendowa Zajawka. Zanim dziś cokolwiek, to chciałabym Wam z całego serducha podziękować za zeszłotygodniową reakcję – za ponad 300 lajeczków, za wszystkie udostęnienia, komentarze i wiadomości. Patrzyłam na to z niedowierzaniem i łezką w oku w pewnym momencie. Daliście czadu i już!

Tak, jak już pisałam – zależy mi, aby utrzymać tę tendencję 🙂 Bo dzięki temu Weekendowa Zajawka leci do większej ilości osób (a ja mam miłe poczucie spełnienia, a co!). Dlatego prośba – dziś i każdego dnia – nie żałujcie entuzjazmu, ok?

Dziś dodatkowo mam coś fajnego 🙂 Bilety na lodowisko na Stadionie Narodowym! Umówmy się tak – za każde 100 lajków pod postem na fb, rozdaję 3 podwójne zaproszenia na łyżwy (ważne są aż do marca, więc spokojnie, zdążycie się wybrać!). Tylko od Was zależy, ile wejściówek pójdzie w świat! Prośba, aby ci, którzy mają ochotę na bilety, zostawili NA BLOGU komentarz. To z tych komentarzy będziemy wybierać 🙂 A listę szczęśliwców będę aktualizować poniżej.

Ha! Jest pierwsza setka polubień! 🙂  Podwójne zaproszenia wędrują do: Ady, Marty i Leny, które komentarze zamieściły poniżej. Dziewczyny – napiszcie do mnie maila i podajcie adres wysyłki!

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Warsztaty dla matek i córek. U źródła kobiecej mocy

Spotkania w bliskości. U źródła kobiecej mocy.
Cykl kobieco-dziewczynkowych warsztatów dla Matek i Córek.
Dwie grupy wiekowe: 5-9 lat oraz 10 +

TERMINY
Grupa 5-9: niedziele 10.30-12.45
25 lutego, 18 marca, 15 kwietnia, 13 maja

Grupa 10 +: soboty 10.30-12.45
24 lutego, 17 marca, 14 kwietnia, 12 maja


„Krąg Mam i Córek” to 5 lat niezwykłych spotkań, to ponad 100 warsztatów, podczas których mamy i córki spotykają się ze sobą w uzdrawiającej przestrzeni kręgu. Wiele kobiet już po pierwszym spotkaniu ma uzdrawiające doświadczenie głębokiego, bliskiego kontaktu z własną córką. Dzięki pracy nad relacją mama-córka otwiera się dla nich również przestrzeń miłości i bliskości z samą sobą.

Zapraszam Was i Wasze Córki do Kręgu Mam i Córek – do źródła kobiecej mocy.

Jestem mamą. Jestem kobietą. Jak widzi mnie moja córka? Kim dla niej jestem? Kim chciałabym dla niej być? Co chciałabym jej przekazać? Czy mam odwagę pokazać jej to, za czym tęsknię? Jako mamy dziewczynek spotkamy się w kręgu kobiet, w którym wszystkie jesteśmy równe i w którym uczymy się od siebie nawzajem. Będziemy wspólnie tworzyć dla naszych córek pozytywne wzorce kobiecości.

Będziemy razem tańczyć, śpiewać, ożywiać i opowiadać baśnie, malować i dobrze się bawić, będziemy rozmawiać w kręgu, tworzyć ceremonie i pytać się siebie o rzeczy najważniejsze. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi – zawsze takiemu, który jest ważny dla matek i córek, ważny dla kobiet i dziewczynek. Wszystko to – aby lepiej się poznać. Aby wzmacniała się głęboka więź między mamą a córką. Aby mama była blisko z córką, a córka wzrastała w wolności i w przyszłości cieszyła się z tego, że jest kobietą. Zapraszam do wspólnej kobiecej podróży.

Będziemy tańczyć z naszymi Córkami. Żeby dobrze się czuły we własnych ciałach.
Będziemy śpiewać z naszymi Córkami. Żeby miały dostęp do źródła radości w nich samych.
Będziemy słuchać marzeń naszych Córek. Żeby miały odwagę spełniać je w świecie.
Będziemy świętować to, że się spotkałyśmy jako matki i córki

Miejsce: Cud Grochów, ul.Ossowska 84 a, Warszawa

Koszt: 300 zł (za 4 spotkania dla pary mama i córka); decyduje kolejność zgłoszeń; numer konta będzie podany po mailowym zgłoszeniu;

Zgłoszenia i pytania: anna_skorupa@op.pl, tel. 502 062 458

Zapraszam również na sesje indywidualane.

Czego możesz doświadczyć dzięki spotkaniom w Kręgu Mam i Córek
• otworzysz się na przepływ bliskości i miłości
• zrozumiesz głębiej: samą siebie i swoją córkę oraz to, co dzieje się między Wami
• wniesiesz do kręgu i uzdrowisz historię, którą niesiecie wspólnie jako mama i córka
• zobaczycie swój córkę taką, jaka ona jest, a nie przez pryzmat własnych obaw
• dasz przestrzeń sobie i córce – poczujecie własne granice
• połączysz się ze swoją Wewnętrzną Mądrością – odzyskasz zaufanie do swej intuicji i instyntu
• spotkasz swoją Wewnętrzną Dziewczynką – poznasz ją i nauczysz się nią czule opiekować
• dostaniesz od innych kobiet wsparcie
• poczujesz na kręgu moc kobiet i zbiorową mądrość, która niesie ze sobą głębokie uzdrawianie kobiecych historii matek i córek

METODY: praca w uzdrawiającym kręgu kobiet, praca z baśniami, opowieściami i archetypami związanymi z relacją matka-córka, zabawa, taniec i śpiew, malowanie i pisanie, podążanie za mądrością i miłością ciała, praca z intencją, transformacja w polu narodzin, spotkania w polu rodziny i rodu, wędrówki ścieżkami wyobraźni.

.

Poranki jazzowe dla dzieci | soboty, g. 11.00

Fundacja Jazz Jamboree i Kino Muranów zapraszają dzieci z rodzicami na niezwykłe spotkania z muzyką i filmem. Repertuar poranków stanowią znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych, a znani i popularni jazzmani są autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Na żywo zagrają zespoły Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska oraz The Warsaw Dixielanders.

Muzyczna interpretacja „obrazu” to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą historię mogą opowiedzieć innym „muzycznym językiem”. Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki jazzowe udowadniają, że muzyka wykonywana na żywo pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Odkrywa przed nimi nieznany dotąd świat dźwięków.

Po projekcji zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z muzykami i ich instrumentami oraz na warsztaty plastyczne

24.02 (sobota), godz.11.00
MIESZKANIEC ZEGARA Z KURANTEM

Urodzinowy wieczór
Niesforny kotek
Cudowna skrzynka
Rabusie
Koncertmistrz

.

XIV Rodzinny Festiwal Gier Planszowych

Wszystkich sympatyków gier planszowych zapraszamy w sobotę 24 lutego do Klubu Sąsiedzkiego Wolskiego Centrum Kultury na ulicy Młynarskiej 35a, gdzie po raz kolejny spotkamy się by pograć w najlepsze gry planszowe od najlepszych wydawców:

Będzie mnóstwo świetnych gier, od najlepszych wydawnictw:

REBEL.pl, Granna, Gry planszowe Lucrum Games, Egmont (Kraina Planszówek), Trefl, Wydawnictwo Lacerta, Vertima.trade, PHALANX, Portal, foxgames.pl, HOBBITY.pl, Nasza Księgarnia – gry, G3 – wydawnictwo gier planszowych, Alexander Toys, MDR gry, Było Sobie

Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy zasady 😉 Spośród naszych gier wybierzemy te, których reguły można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe – dla każdego coś miłego 🙂 Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę – napiszcie do nas, jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów to weźmiemy ją ze sobą.

Spis dostępnych gier jest na stronie: www.fanigier.net/nasze-gry

Wstęp JEST DARMOWY
Do zobaczenia! 🙂

.

Mali Einsteini: Kulodromy

Co to jest kulodrom? Jakie są zasady budowania torów dla kulek? Dowiecie się, jak kulodromy były wykorzystywane w starożytności. Poznacie zasady fizyki, które sprawiają, że kulki się toczą. Na zajęciach każdy zbuduje swój własny kulodrom.

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości. Zajęcia pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

Termin: 24 lutego, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat), III grupa – godz. 12.00 (grupa mieszana).
Karnet: 100 zł (4 zajęcia). Pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

.

O pszczołach – opieka nad pszczołami

Rodzaje uli, sprzęt pszczelarski, zasady pracy przy pszczołach. Parę słów o opiece nad pszczołami

Dowiecie się na czym polega opieka nad pszczołami? Gdzie i jak można trzymać pszczoły, czyli o rodzajach domów pszczelich, gdzie je umieszczamy. Kiedy, jak często i po co do nich zaglądać? W jaki sposób bezpiecznie to robić? Jakich potrzebujemy do tego sprzętów? Jakich zasad przestrzegamy przy opiece nad pszczołami i pozyskiwaniu produktów pszczelich?

Będzie jak zwykle ciekawie i smacznie.

.

Warsztaty muzyczne dla dzieci z Anną Krysztofiak

W ramach programu Chińskiego Nocnego Targu, zapraszamy na wyjątkowe muzyczne warsztaty tradycyjnej muzyki chińskiej w wykonaniu Anny Krysztofiak.

Uczestnicy spotkania będę mieli okazję poznać magiczne dźwięki wydobywane z następujących instrumentów: guzheng, erhu, zhonghu i hulusi. Rok 2018 ma być Rokiem Psa i według chińskich przepowiedni, 12 miesięcy upłynie pod znakiem szczęścia!

Dajmy się ponieść fali radości i wspólnego świętowania przy dźwiękach pięknej muzyki! Podczas warsztatów wsłuchamy się w łagodne dźwięki muzyki i poznamy tradycje związane z obchodami nowego roku, a także nauczymy się chińskiej, noworocznej pieśni. Pojawią się także zagadki w formie niezwykłych przedmiotów do rozpoznania.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.

……………………..……………………..……………………..……….
Anna Krysztofiak, Multiinstrumentalistka, dyrektor artystyczny festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” , artystka Filharmonii Łódzkiej, historyk sztuki

…………………………………………………………….
Na warsztaty obowiązują rezerwacje:
Bilet : 30 zł – dziecko, jeden opiekun – wstęp bezpłatny.
Drugi opiekun i kolejny – bilet 30 zł

rezerwacje@ethnomuseum.pl
22 696 53 80

……………………..……………………..……………………..………
fot. Aleksandra Korszuń

.

Zobacz pałac! | Muzeum Pałacu w Wilanowie

Zapraszamy na weekendowe oprowadzanie skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz. Edukatorzy opowiedzą o etapach budowy rezydencji, architektach, malarzach, rzeźbiarzach oraz jego słynnym właścicielu – królu Janie III. Rozszyfrujemy symbolikę ukrytą w obrazach i rzeźbach, a także poznamy funkcje pomieszczeń i przedmiotów, które spotkać można na trasie zwiedzania.

***
Kiedy: spacery zaczynają się o godz. 11.00 i 13.00 w każdą sobotę i niedzielę.
Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.
Miejsce zbiórki: szatnia w pałacu.
Koszt: w cenie biletu do pałacu.
Dla kogo: oferta przeznaczona tylko gości indywidualnych.

.

Język ciała/ Język sztuki

Zapraszamy na weekend pod hasłem Język ciała/ Język sztuki w Klockowni w Galerii Renova!

Zapisy pod numerem 533 33 40 90 lub adresem email: biuro@klockownia.com .

Cena udziału w zajęciach wynosi 10 zł + wejściówka do Klockowni ( ważna w czasie trwania warsztatu) .

Sobota 24.02 godz. 11 i godz.17
„Tańczące pokoje”
Podczas zajęć dzieci zbudują różne przestrzenie, w których będą panowały określone rodzaje i jakości ruchu. Warsztat pozwoli uczestnikom w twórczy i elastyczny sposób wyrażać swoją ekspresję za pomocą tańca, gestu. Dzięki zajęciom dzieci utrwalą schemat swojego ciała, zyskają większą świadomość ciała i poszczególnych ruchów. Co więcej, przejście przez „tańczące pokoje” będzie zaproszeniem do poznania historii tańca poprzez przedstawienie różnic między stylami i zmian jakie zachodziły w specyfice ruchu.

Czas warsztatu : 45-60 min
Grupa wiekowa: 5-9 lat
Limit osób: 15

Niedziela 25.02 godz. 10.00 i godz. 17.00
„Odwiedziny w jaskini”
Podczas niedzielnych warsztatów udamy się w niezwykłą podróż. Przeniesiemy się nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. Odwiedzimy jaskinię Lascaux (uwaga, będzie ciemno!), w której będziemy oglądać obrazy zaliczane obecnie do jednych z pierwszych dzieł sztuki. Jak wyglądały pierwsze obrazy? Jak je malowano? Czy mają coś wspólnego ze sztuką naszych czasów? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatu. Zbudujemy także współczesną – klockową jaskinię i zostawimy w niej wiadomości dla tych, którzy będą żyli dopiero za paręnaście tysięcy lat. Co to będzie? Jakie wiadomości chcielibyśmy tak odległym pokoleniom przekazać?

Czas warsztatu : 45-60 min
Grupa wiekowa: 6-10 lat
Limit osób: 15

.

„Świat Cyrku Pana Abrakadabra” – spektakl dla dzieci

Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję z chusteczką, kiedy magik sprawi, że zniknie? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić, żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć szalony czarodziej Pan A…brakadabra!

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia w recepcji CKW przy al. Rzeczypospolitej 14 oraz ul. Kolegiackiej 3.

.

Pożegnanie Lodowiska

W najbliższy weekend zapraszamy serdecznie na Wolskie Lodowisko, które znajduje się przy Urzędzie Dzielnicy Wola – al. Solidarności 90. W związku ze zbliżającym się końcem sezonu będziemy się świetnie bawić – czeka na Państwa mnóstwo atrakcji:
– Teatr Ognia
– Pokaz jazdy figurowej na lodzie
– Konkursy i zabawy na lodzie
– Snow Tubing
– Bajka na lodzie
Wstęp oczywiście bezpłatny. ZAPRASZAMY !!!

.

Maszyno-Robótki przy kawie – kreatywne spotkanie sąsiedzkie

Kochani!

Chcemy się spotkać, chcemy wspólnie szyć! Zapraszamy was na warsztaty szycia dla dorosłych na Tarchominie, o których zorganizowaniu już dawno marzyłyśmy!

To będzie pierwsze i mamy nadzieję nie ostatnie spotkanie lokalnych twórców. Niezależnie od tego czy szyjecie od lat, czy szycie macie tylko w planach to jest to idealna okazja aby wspólnie z nami spod waszej maszyny wyskoczyła bawełniana torba na zakupy!

Spotykamy się 24.02 o godzinie 11 w Ceramiczna cafe bar!

Przy kawie, ciastku, które kupicie na miejscu spędzimy razem dwie kreatywne godziny, które zainspirują do działania ✂️

Co ważne!

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY! Należy jednak zadbać o podstawowe gadżety szyjących, takie jak: nożyczki, nici, materiał (0,5 metra – zupełnie wystarczy aby uszyć bawełnianą torbę). Maszyny przynosimy własne, ale jeżeli takiej nie posiadacie to dajcie znać o tym fakcie w mailu zgłaszającym wasz udział. Postaramy się pomóc!

ZAPISY: warsztaty@maszynorobotki.pl

Uwaga! W udziale decyduje kolejność zgłoszeń, liczba osób ograniczona. Mamy dla was 10 miejsc! Miejsce w warsztatach gwarantuje otrzymanie maila zwrotnego!

Jeżeli macie pytania piszcie śmiało!

Do zobaczenia w sobotę!

Marta Noszki – Domowa Manufaktura i Iwona Konstrukcja i szycie

.

Warsztaty Stolarskie dla Dzieci – pudełka i skrzynki na skarby

Samodzielnie zbudujemy niepowtarzalne skrzynki i pudełka z drewna, które będą świetnym miejscem do przechowywania skarbów małych stolarzy.
Będziemy pomagać realizować własne projekty, majsterkować, malować oraz uczyć się obsługi narzędzi.

Cena: 40zł
Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem Dziecka prosimy kierować na adres:

II grupy!
1) grupa poranna, 12-14
2) grupa popołudniowa, 16-18

III grupa
3) niedziela, 25.02, 12:00

teckowarsztaty@gmail.com

ilość miejsc ograniczona
Warsztaty przeznaczone są dla Dzieci w każdym wieku (materiały dostosowane do poziomu dziecka)

.

Tropy i ślady

Kto zostawia tropy, kto zostawia ślady?
Będziemy tropić ślady (śledzić tropy 🙂 dzika, sarny i wilka. Będziemy sami odciskać dłonie i tworzyć z nich obrazki z sekretnymi historiami.
Może stworzymy naszą ALEJĘ WAWERSKICH GWIAZD?
Wszystko jest możliwe, kiedy dziecięca wyobraźnia spotka się z życzliwym uśmiechem dorosłych. Będą z nami artyści plastycy i ceramicy, litry farb i kilometry papieru a wszystko po to, aby twórczo spędzić sobotnie przedpołudnie i pozostawić swój jedyny, niepowtarzalny, artystyczny ślad.

.

Darmowe lekcje języka angielskiego dla dzieci

Darmowe, weekendowe lekcje multimedialne dla dzieci.
Dzięki lekcjom z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, uczniowie mają okazję rozwijać umiejętności mówienia podczas zajęć a także poznać i używać języka w realnych sytuacjach, oglądając filmiki z dialogami, śpiewając, tańcząc, biorąc udział w grach językowych i innych ciekawych aktywnościach.
Przyjdź! Nawet jeśli nie jesteś uczniem naszej szkoły językowej.

Zapraszamy Cię w soboty w terminach : 24 luty, 10 i 24 marca oraz 07 kwietnia.
Dla uczniów klas 0-2 w godzinach 10.00-10.45
Dla uczniów klas 3-4 w godzinach 10.45-11.30
Młodzież od klasy 5 w godzinach 11.30-12.15 (w tym konwersacje)

Zaproś swoich znajomych.
Obowiązują zapisy w sekretariacie Harrison School,
telefon: 668269357
mail: info@harrison.pl

.

Seniorzy czytają Dzieciom 11

24 lutego 2018, w sobotę, o godzinie 12.00, odbędzie się kolejne, już jedenaste, spotkanie z cyklu „Seniorzy czytają dzieciom”.

Tym razem posłuchamy opowieści o Syrence, symbolu naszego miasta. A po bajce – zajęcia plastyczne na temat 🙂

Czytać, słuchać i bawić się będziemy – jak zwykle – w Czytelni pod Sowami na Żoliborzu.

Zapraszamy serdecznie wszystkie Dzieci wraz z Opiekunami.
Wstęp wolny!


Jeśli znacie seniora, który chciałby zaangażować się w kolejne spotkania, prosimy o kontakt:
zoliborz@miastojestnasze.org

.

Bezpłatne Zajęcia pokazowe – Sensoryka w Drużynie Bystrzaka

BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE DLA NAJMŁODSZYCH
(wiek od 1 roku życia do 2,5) ?‍?‍??
Zapraszamy w sobotę 24 lutego o godzinie 10.00 ⏰
Happy Kids GYM ul.Patriotów 87- Falenica
zapisy☎️: tel .500-129-088

Drużyna Bystrzaka- to zajęcia wspierające całościowy rozwój maluchów ?. Podczas zajęć rodzice i opiekunowie towarzyszą dziecku we wszystkich aktywnościach, dzięki czemu są obecni przy zdobywaniu przez maluszka nowych doświadczeń, a także poznają sposoby na to, jak stymulować zmysły dziecka za sprawą prostych aktywności i zabaw.?‍?‍??‍♀️?‍♂️

*liczba miejsc ograniczona- prowadzimy zajęcia w małych grupach – zainteresowanych zachęcamy do kontaktu

zapraszamy na nasza stronę internetową do zapoznania się z oferta zajęć dla dzieci i młodzieży
www.happygym.pl

.

Rodzinne Wielkanocne zagniatanie gliny

Rodzinne zajęcia w świątecznym nastroju.

Małych i Dużych zapraszamy na Wielkanocne Rodzinne zagniatanie gliny.

Przygotujemy się do świąt, polepimy baranki, jaja, kurczaczki i kury, zające, plecione koszyczki i co nam jeszcze przyjdzie do głowy! A może ręce ulepią jeszcze coś zimowego?

Wszystkie techniki dozwolone, humory konieczne.

Po skończonej pracy gliniane wytwory będzie można zabrać jeszcze mokre do domu lub odebrać je wypalone w Fundacji w uzgodnionym terminie. Wypał jest dodatkowo płatny 10zł od rodziny (płatność na miejscu).

Informacje szczegółowe:
– Wejściówka na zajęcia: rodzic z 1 dzieckiem 30zł, rodzice z 2 dzieci i więcej – 45zł. Wypał dodatkowo płatny 10zł od rodziny (płatność na miejscu).
– Bardzo prosimy o ubrania, które mogą się zabrudzić gliną.

.

W Kraju Kwitnącej Wiśni

24 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Cafe PoWoli na fascynującą opowieść o podróży po Japonii.

.

Hiena Lola na Scenie Lubelska

Serdecznie zapraszamy 24 lutego na godzinę 16:00 na Scenę Lubelska na spektakl opowieści „O hienie Loli”. To bardzo poruszająca historia o tym, jak potrafią krzywdzić stereotypy, ale też o wielkiej sile przyjaźni. Wyruszcie z nami na opowieściową wycieczkę do małego miasteczka, na spotkanie z Lolą.
Opowiadają: Anna Woźniak i Joanna Sarnecka
Muzyka (ukulele): Maciej Harna
Zajrzyjcie też tu:
http://www.opowiescizwalizki.pl/o-hienie-loli
Bajka odpowiednia dla dzieci od lat 4-5; dorośli też się odnajdą 🙂
Wstęp płatny, proponujemy 15 zł, przy licznych rodzinkach możliwe negocjacje

.

Królewski Ogród Światła | ostatni weekend

Jeśli tej zimy nie odwiedziliście jeszcze Królewskiego Ogrodu Światła, macie na to ostatnią szansę. Jeszcze do 25 lutego tysiące świateł będą wieczorami rozświetlać ogród przy pałacu w Wilanowie. Zapraszamy!
————————–————————–————————–————
TERMIN: do 25 lutego 2018 r., godz. 16.00–21.00
GODZINY MAPPINGÓW: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 | codziennie
UWAGA! 25 lutego pierwszy mapping odbędzie się o godz. 18.00

KOSZT:
• poniedziałek – piątek: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
• weekendy: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

BILETY: stacjonarnie w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

.

N I E D Z I E L A

41. spotkanie – wspólne saneczkowanie!

25 lutego 2018 zapraszamy Was na Plażę Wilanów. Spotykamy się o godzinie 12:00 u stóp górki saneczkowej. Górka jest naśnieżana, więc białego puchu nie zabraknie! Niech nie zabraknie i Was 🙂

Przynieście ze sobą dobre humory, a jak ktoś ma, to plastikowe, lekkie sanki lub „jabłuszka”. Obok górki jest też darmowa wypożyczalnia „jabłuszek”, więc jeśli nie macie własnego sprzętu zimowego – damy radę.

.

DSW dla dzieci: Maja w krainie zabawy

Dzika Strona Wisły dla dzieci:

MAJA W KRAINIE ZABAWY
aktywne show bańkowe z elementami zabaw. Maja zabierze was w świat magi bańki mydlanej. Wszystko to co do tej pory widziałeś w telewizyjnym show, zobaczysz u nas.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat
Czas trwania zajęć: 45 minut
W programie :
Bańki dymne i ogniste. Człowiek w bańce, triki z ręki, GIGA obręczę do baniek, malowanie i klejenie baniek, tunele bańkowe do 6 metrów.
Podczas zajęć dzieci pozostają pod nadzorem opiekunów prawnych.

WSTĘP WOLNY
Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacje miejsc można dokonać od 19 lutego TYLKO drogą mailową: dsw.rezerwacje@gmail.com

Rezerwacje są przyjmowane do 24 lutego do godziny 18.00 lub do wyczerpania miejsc.

Zajęcia dla dzieci w DSW zrealizowane są ze środków własnych Fundacji „Zakochana Warszawa”

– – –

Maja Chorzępa to człowiek orkiestra. Pedagog, terapeuta, plastyk, animator. Treser wielkich baniek. Show który przedstawi jest opracowany wraz z finalistką mam talent. Teatr animacji zabierze wszystkie dzieci w bajkowy i magiczny świat zabawy. Banki, balony, zabawy z gadżetami animacyjnymi. Będzie kolorowo, bańkowo, czasem ogniście i wybuchowo. To wszystko już nie długo na Dzikiej Stronie Wisły. Zapraszamy serdecznie.

.

Wisła nad Wawrem – spacer ptasi

Wawerskie Centrum Kultury rozpoczyna sezon spacerów przyrodniczych.
Już w lutym sprawdzimy, jakie ptaki przelatują nad Wisłą i naszymi głowami. Być może zobaczymy bieliki! Warto wziąć ze sobą lornetkę, coś do zjedzenia i ciepło się ubrać, bo pogoda ostatnio sypie śniegiem, a wypatrywanie ptaków to zajęcie dla wytrwałych.
W arkana ptasich wędrówek i warszawskiej awifauny wprowadzać nas będzie Stanisław Łubieński (ptasiarz, dziennikarz, pisarz i filolog), czyli jedna trzecia Akademii Dzikiej Ochoty.
Zapisy: aredzisz@wck-wawer.pl; 503 344 803
Koszt: dorośli 10zł; dzieci 3-13 lat 5 zł

.

Dzień dinozaura w Muzeum Geologicznym

Wszystkich sympatyków Muzeum Geologicznego (oraz tych, którzy mamy nadzieję niedługo się nimi staną 🙂 ) zapraszamy na dwa ciekawe wydarzenia, które odbędą się w niedzielę 25 lutego.
Pierwsze z nich to prezentacja odkrycia skamieniałości dunkleosteusa, czyli wymarłej ryby pancernej, która zamieszkiwała morze przykrywające obszar dzisiejszych Gór Świętokrzyskich w dewonie, około 370 mln lat temu. Odkrywca skamieniałości – dr Piotr Szrek – wygłosi wykład pt.: „Dunkleosteus – historia rodzaju i znalezisk” oraz opowie o wyeksponowanych w Muzeum skamieniałościach .
W dniu tym obchodzić będziemy również Dzień dinozaura. Z tej okazji odbędzie się tzw. event geocachingowy – spotkanie uczestników gry polegającej na „poszukiwaniu skarbów”. „Wtajemniczonych” zapraszamy do poszukiwania skarbów geologicznych, a osoby zainteresowane przyłączeniem się do zabawy będą mogły poznać wszystkie szczegóły już w najbliższą niedzielę podczas naszej imprezy! W ramach obchodów Dnia dinozaura „Poczet polskich dinozaurów” przybliży nam w swojej multimedialnej prezentacji niezastąpiony Paweł Woźniak (kto się z nim zetknął wie, o czym mowa ;-)).
Ponadto można będzie wziąć udział w warsztatach i grze muzealnej – z całą pewnością nie będzie nudno!
Zapraszamy!

Szczegółowy program imprezy:

Event Geocachingowy „Dzień dinozaura”
oraz
prezentacja odkrycia skamieniałości dunkleosteusa w Górach Świętokrzyskich

11.00 – rozpoczęcie eventu geocachingowego, rozpoczęcie gry muzealnej „Ślady życia”
11.00 – 11.30 – zapisy na warsztaty
11.30 – 12.30 – wykład pt.: „Dunkleosteus – historia rodzaju i znalezisk” – Piotr Szrek
12.45 – 13.15 – warsztaty pt.:
• Skamieniałości kluczem do przeszłości
• Magiczny świat minerałów
13.30 – zakończenie gry muzealnej „Ślady życia”
13.30 – 14.30 – wykład pt.: „Poczet polskich dinozaurów” – Paweł Woźniak
14.30 – 14.45 – losowanie zwycięzców i wręczanie nagród laureatom gry muzealnej „Ślady życia”

.

Koncert dla małych dzieci

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala Marzyciel

Koncert gordonowski dla małych dzieci (0–3 lat) z opiekunami. Zapraszamy na koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok. 3-4 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.
W miłej, swobodnej atmosferze zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Będziemy wspólnie śpiewać, mówić wierszyki, tańczyć i słuchać muzyki oraz bawić się melodią i rytmem. Zamiast na prawdziwej scenie będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Pomiędzy rytmiczne zabawy i melodyjne śpiewanki wpleciemy przeboje muzyki klasycznej, którą wykonamy na skrzypcach i instrumentach klawiszowych.

Koncerty prowadzą dwie mamy, nauczycielki muzyki i absolwentki Akademii Muzycznych – Basia Habisiak i Ania Natalicz.

.

Teatr Kamishibai Szukając Marudka

„Szukając Marudka” to wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni między małym chłopcem i jego psem. Pewnego dnia Leoś nakrzyczał na swojego psa Marudka, któremu zrobiło się przykro i
smutny poszedł sobie. Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami.

Teatr Kamishibai jest teatrem ukrytym w drewnianej skrzynce. To teatr tajemnica…

Jako teatr narracyjny – niesie ze sobą konkretną, opowiedzianą historię. Stawia pytania, porusza, pobudza. Kamishibai jest teatrem wyjątkowym, łączącym obraz z tekstem. Uruchamia wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczy umiejętności opowiadania, czytania na głos, tworzenia własnych historii, rysowania.

Po spotkaniu z Teatrem Kamishibai zapraszamy na japoński warsztat,podczas którego:
– tak jak Marudek, poszukamy swojej drogi do domu pokonując tor przeszkód,
– zastanowimy się, w ilu psich językach porozumiewają się między sobą psy,
– korzystając z tasiemek wspólnie zatańczymy,
– wykorzystując tradycyjną japońską sztukę origami zrobimy swojego psa

Kiedy? 25.02.2018 ( niedziela) godz. 16:00 – 17:00

Rezerwacja biletów: warsztatykredka@gmail.com LUB 500 420 464
Cena: 35 zł /dziecko, 50 zł/ rodzic + dziecko

Teatr i warsztaty dedykowane są dzieciom OD 2 r. ż.
Młodsze dzieci zapraszamy z opiekunem.

.

Spektakl dla dzieci „Pinokio”

25 lutego 2018 (NIEDZIELA)
godz. 12.00
wstęp 5 zł

Spektakl dla dzieci pt. „Pinokio”, na podstawie bajki Carla Collodiego w wykonaniu Teatru „Blaszany bębenek”.

.

Zimowe spotkania ornitologiczne | park wilanowski

Zapraszamy do ogrodów wilanowskich na spotkania z ptakami! Zima to czas, kiedy skrzydlaci mieszkańcy przypałacowego parku chętnie przylatują do przygotowywanych dla nich karmników. Na niezamarzających fragmentach jeziora i potoku licznie gromadzą się kaczki, mewy, łabędzie i czaple. Dla miłośników ptaków przygotowaliśmy specjalny program wycieczek i warsztatów ornitologicznych.
————————–————————–————————–————
WYCIECZKA ORNITOLOGICZNA

Kto rano wstaje… ten ma najciekawsze obserwacje. Zapraszamy do udziału w ornitologicznym spacerze. Będziemy obserwować ptaki zimujące w przypałacowym parku i na Jeziorze Wilanowskim. Dowiemy się, jak rozpoznawać różne gatunki ptaków, a także jak mądrze je dokarmiać, by im pomagać, a nie szkodzić.

TERMINY: 11 i 25 lutego, godz. 9.30–11.00
MIEJSCE: park | spotykamy się przy kasie na przedpolu
BILETY: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
————————–————————–————————–————
WARSZTATY PRZYRODNICZO-PLASTYCZNE
„Ptaki, liczby, miary”

Jak zmierzyć ptasi dziób? Co długość pazura może powiedzieć o jego właścicielu? Który z wilanowskich ptaków jest największy, najmniejszy, najszybszy? Jak zaplanować prace badawcze, zebrać wyniki i je przeanalizować? Zapraszamy do Pompowni nad Jeziorem Wilanowskim, na pełne ciekawostek, łamigłówek i zadań warsztaty, dzięki którym lepiej będzie można poznać fascynujący świat ptaków.

TERMINY: 11 i 25 lutego, godz. 11.00–14.00 | | można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Pompownia nad Jeziorem Wilanowskim
BILETY: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

.

Smok Wawelski

Teatr Domowy Chmielna zagra u nas „Smoka Wawelskiego”.
Zapraszamy całe rodziny na spektakl, a później na obiad z 10 % zniżką na całą kartę!!!
Restauracja z teatrem w samym sercu Mokotowa.

Pojedynczy bilet —> 20 zł
Bilet rodzinny (przy 4 osobach i powyżej) —> 15 zł

Zapraszamy do rezerwacji pod nr 601493509

.

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
mariamarcinMonikaAleksandraKaja Wolnicka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Zajawka jak zwykle motywująca. U nas padnie chyba tym razem na Muzeum Geologiczne. Tydzień temu była Klockownia – również z Twojego polecenia. Dobrze, że jesteście – Ty i Twoje pomysły 🙂 W przeciwnym razem chyba zeżarła by nas zimowa depresja…

Ada
Gość
Ada

Kaja czytanie Twojego bloga rozpoczęłam właśnie od weekendowych zajawek, jakoś wiosną 2017 r. Są świetne! Nie opuściłam ani jednej 🙂 Teraz jestem Twoją wielką fanką i czytam WSZYSTKIE wpisy. To chyba jedyny blog, który tak regularnie czytuję 🙂 Bardzo Ci kibicuję i trzymam kciuki za dalszy rozwój Twój i Twojego bloga. Serdeczności!

Emilia
Gość
Emilia

Dziękuję za świetną porcję informacji o wydarzeniach z dziećmi w Warszawie 🙂 Pewnie wybierzemy się do Muzeum Geologii i Cafe PoWoli.
A jak los uśmiechnie się do mnie to może i któregoś weekendu na lodowisko na Stadionie Narodowym 😉
Pozdrawiam 🙂

Ania
Gość
Ania

Warszawa aż huczy od atrajcji dla dzieci – fantastyczne zestawienie, ciężko się zdecydować 🙂 wydawać by się mogło, że mając dziecko omija nas większość atrakcji, na szczęście Twoje zajawki temu przeczą ❤

Kasia
Gość
Kasia

Hej, a ja właśnie dołączyłam do obserwujących Twój blog i fb. Mało gdzie można znaleźć tyle ciekawych propozycji na weekend, zwłaszcza tych w mniejszych Domach Kultury. Trudno nie znaleźć czegoś dla swoich dzieciaków. Super, powodzenia

Lena
Gość
Lena

Też dołączam się do podziękowań za ten ogrom pracy) Jest super! Zawsze coś sobie podpatrujemy, tym razem tez dużo się dzieję więc coś wybierzemy na pewno! No i na Narodowym jeszcze nie byliśmy;)

Kasia
Gość
Kasia

Super pomysły, bedziemy korzystać ☺️☺️☺️

Aleksandra
Gość
Aleksandra

A gdzie odbywają się te warsztaty ceramiczne?
Chętnie pójdę na łyżwy 🙂 wieki nie jeździłam 😮

Monika
Gość
Monika

Bardzo lubię! Nie zawsze skorzystam ale wszystko jest w jednym miejscu, super:)

marcin
Gość
marcin

Chętnie wezmę udział w konkursie

maria
Gość
maria

Chętnie wezmę udział w konkursie 🙂