Czego szukasz?

Zaplanuj weekend z dzieckiem 3-4 marca

plany na weekend

Nie mam pojęcia, jak to się technicznie stało, że już jest środa… Dopiero co pisałam wstęp do poprzedniej Zajawki, a tu – BACH – tydzień minął. Z jednej strony to fajnie – bliżej do wiosny! Ale z drugiej – czy ten czas musi tak pędzić jak oszalały?!

Ale do brzegu… Zaraz kolejny weekend, leci więc do Was spis warszawskich fajności dla dzieci. Będzie się działo dużo i ciekawie, zresztą zobaczycie zaraz sami. Ja jeszcze trzy rzeczy mam, wszystkie bardzo dobre (i ważne):

– lajki i udostępnienia: temat nie od dziś wałkowany. Ale serio, serio: w ten sposób robisz mi dzień (a i ktoś ze znajomych będzie miał szansę skorzystać). Spełnij dziś dobry uczynek :)

– jeśli masz ochotę na wejściówkę na lodowisko na Stadionie Narodowym (ważną do 11 marca), zostaw komentarz – mam jeszcze kilka do rozdania i chętnie się podzielę!

– na koniec zupełna prywatność i na dodatek nawet wcale nie weekendowa – w najbliższą środę w cudownej Kredkafe w Warszawie, przy ul. Smolnej 8, czekam na Was przy kawie. Spotkajmy się, poznajmy, pogadajmy, może nawet… pośmiejmy? Jeśli się znamy – super. Jeśli się nie znamy – jeszcze lepiej, będzie okazja się poznać!

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!

W marcu przyroda budzi się do życia a razem z nią moda Slow!

Już 3 i 4 marca PGE Narodowy zmieni się w przestrzeń wypełnioną modą, kolorami, kreatywnością, stylem i pomysłami. W jednym miejscu spotkasz najlepszych polskich projektantów, twórców i designerów. To tutaj, w zgodzie z rytmem i ideą “slow”, premierowo zaprezentują oni swoje kolekcje zgodne z najnowszymi trendami.

Po raz pierwszy ambasadorami targów są Projektanci Slow Fashion. Marcową edycję reprezentują w najlepszym stylu:
Filip Ferens – The Urban Beard
Anna Migacz Lesińska – CARGO by OWEE, Mnishkha
Rilla Pawlaczyk – Rilke
Bożka Boziahontas Karska – YES TO DRESS
Kamila Dzieżyc – Pani-ka
Kasia Szegidewicz – LA BOBA.

Dlaczego trzeba być na Slow Fashion?
Zakochasz się wspólnie z nami w mądrym i zdrowym podejściu do konsumpcji! Spotkasz lokalnych przedsiębiorców, wykorzystujących najlepszej jakości materiały oraz wytwarzających limitowane serie. Nasi wystawcy produkują w Polsce, używają materiałów organicznych, często wykorzystują w swoich projektach procesy recyklingu i upcyklingu.

Po raz 11 zapraszamy Cię na jedyne takie wydarzenie w Polsce. Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski. 3 i 4 marca przestrzeń PGE Narodowy wypełnią tysiące produktów zwiastujących wiosnę!

Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids oraz Strefę Męską. Partnerem tegorocznej Strefy Premium jest Jaguar z kompaktowym modelem SUV E-PACE. Stały punkt na mapie targów to strefa Ciało z naturalnymi kosmetykami, usługami pielęgnacyjnymi oraz dodatkowymi atrakcjami, jak darmowy masaż tajski u ThaiSun – Salon masażu tajskiego.

.

Disney Junior w kinie 2

W dniach 3 – 4 marca przenieś się z Kinem Praha i Disneyem w magiczny świat filmu! Na najmłodszych i ich opiekunów czeka moc atrakcji, a wśród nich: Miki, jako interaktywny prowadzący, który zaprosi dzieci do wspólnej zabawy i tańca, trzy premierowe, nieemitowane wcześniej odcinki seriali „Miki i raźni rajdowcy”, „Jej Wysokość Zosia” oraz „Lwia Straż”, gry i piosenki z seriali takich jak: „Bingo i Rolly w akcji” oraz „Vampirina”.

***
➡PROGRAM „Disney Junior w kinie”⬅
3 – 4 marca (sobota/niedziela)
godz. 10:30 – specjalne pokazy realizowane po raz pierwszy w Polsce.
godz. 12:30 – specjalne pokazy realizowane po raz pierwszy w Polsce.

***
CENY BILETÓW
➡bilet na pokazy premierowe odbywające się o godz. 10:30 oraz 12:30 – 20 zł
➡bilet w ramach cyklu „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno – filmowe” – 15 zł
➡bilet w ramach cyklu „Misiowe Poranki” – 15 zł
➡bilet na regularne seanse w ramach repertuaru – wg cennika

____
REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10

.

Wiosna dla Stefanii i Krystiana – charytatywny MeloKoncert

.

Bajka o Siwobrodym Krasnalu

iwobrody Krasnal udziela rozmaitych porad oraz rozwiązuje problemy zwierząt zamieszkujących jego okolicę. Każdy bowiem ma jakiś defekt. Lis ma za długi ogon, jeż kolce, bóbr zęby. Krasnal tłumaczy, że to co martwi każde ze zwierząt, jest tak naprawdę jego wielkim atutem.
Każdej z postaci poświęcona jest osobna piosenka.

Krasnal pomaga dzieciom zrozumieć dlaczego się różnimy i zaakceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. Rodzice znajdą w „Bajce o Siwobrodym Krasnalu” pomoc w odpowiadaniu na trudne pytania, w rytm bluesa i swingu lat 30 XX w. i muzyki latynoamerykańskiej.

Kompozycje wykorzystane w „Bajce o Siwobrodym Krasnalu” stworzyła i zaśpiewała Maria Holka. Autorem bajki i pomysłodawcą całości projektu jest Michał Błeszyński.

.

Poranki jazzowe dla dzieci | soboty, g. 11.00

Fundacja Jazz Jamboree i Kino Muranów zapraszają dzieci z rodzicami na niezwykłe spotkania z muzyką i filmem. Repertuar poranków stanowią znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych, a znani i popularni jazzmani są autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Na żywo zagrają zespoły Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska oraz The Warsaw Dixielanders.

Muzyczna interpretacja “obrazu” to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą historię mogą opowiedzieć innym “muzycznym językiem”. Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki jazzowe udowadniają, że muzyka wykonywana na żywo pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Odkrywa przed nimi nieznany dotąd świat dźwięków.

Po projekcji zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z muzykami i ich instrumentami oraz na warsztaty plastyczne

03.03 (sobota), godz. 11.00
BAŚNIE I WAŚNIE

Bitwa morska
Czarodziejski eliksir
Królewskie łowy
Nieudane poselstwo
Oblężenie

.

Domowe PrzeTwory

“Domowe przeTwory” to warsztaty sensoryczno – artystyczne dla dzieci w wieku od 2 lat i ich rodziców.

Cechą wspólną tych warsztatów jest nietypowe tworzywo – materiały, produkty, przedmioty dostępne w dziecięcej codzienności, powszechnie stosowane zarówno w domu, jak i poza domem, np. mąka, sól, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, kamyki i patyki. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły.

Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości tworzenia.

Makaron to stały bywalec w naszych domach i częsty gość na talerzu, ale podczas tych zajęć odkryjemy go na nowo. Stworzymy razem makaronowe królestwo, w którym będziecie mogli bawić się, tworzyć, poznawać, budować i eksperymentować. Zapraszamy serdecznie makaronowych artystów i wszystkich wielbicieli spaghetti, rurek i wstążek.

Prowadzenie warsztatów:
Karolina Wojno, Kasia Biernacka

————————–————————–————-
Informacje organizacyjne:
Warsztaty dla dzieci w wieku od 2 lat.
Na warsztatach dzieci mogą się pobrudzić. Prosimy o takie ubranie, w którym dzieci będą mogły swobodnie działać.

.

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Na zajęciach plastycznych dzieci poznają różne techniki, bawią się farbami, plasteliną, pastelami, węglem i ołówkiem, a innym razem kolorowymi kartkami i klejem. Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję. Tak kształtujemy własny indywidualizm.

Zajęcia prowadzone są przez Grzegorza Ładę-Bartoszewicza.

✅ Dodatkowe informacje:
➡️ Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 8 osobowych grupach.
➡️ Grupy wiekowe:
1️⃣ 3 – 4 lata [czwartki, start o 16:15]
2️⃣ 5 – 8 lat [poniedziałki, start o 16:15; soboty, start o: 11:00]
3️⃣ 9 – 12 lat [poniedziałki, start o 17:45; soboty, start o: 12:30]
➡️Czas trwania zajęć: 1h 15 min [3-4 / 5 -8 lat], 1h 30 min [9-12lat]
➡️Koszt jednorazowych zajęć: 35 zł / 120 zł karnet 4 zajęć
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy: https://flobadob.pl/zajecia_plastyczne_dla_dzieci_warszawa

.

Placówka Dobrych Gier zaprasza na rodzinne spotkania z grami

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.

Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej siódmego roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partnerem spotkań jest Granna – producent gier planszowych.

03.03, sobota
godz. 11.00
Spotkanie dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia
Miejsce: MPW, Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji: turniejgier@1944.pl

.

Bob Budowniczy zawita do Blue City

Ulubiony bohater małych inżynierów: Bob Budowniczy zawita do Blue City w weekend 2-4 marca! Będzie można zrobić własną zabawkę, zostać konstruktorem, dekoratorem, operatorem koparki i majsterkowiczem, pokonać Psotliwego Stracha w wielkiej grze planszowej i zrobić sobie zdjęcie z Bobem. Dobra zabawa murowana! Zapraszamy od 11:00 do 19:00 do CH Blue City, poziom –1.

Na zdjęcia możecie zapisać się za pomocą aplikacji, dostępnej pod tym linkiem: www.bluecity.events
Zapisy nie są obowiązkowe, ale osoby, które dokonają rejestracji będą miały pierwszeństwo w strefie foto.

.

Koncert gordonowski dla dzieci w Klubie Malinowo

Wyjątkowy koncert gordonowski duetu Ewa Zaborowska & Ewa Wałecka

? Wiek uczestników: dzieci 0 – 6 lat ich rodzeństwo i rodzice
Grupa: do 25 dzieci + opiekunowie

? Koszt uczestnictwa:
rodzic z dzieckiem 50 zł
rodzic z 2 dzieci 70 zł
bilet rodzinny dla 4 osób 80 zł plus za każdy kolejny bilet dla dziecka 5 zł

? Zapisy na koncert:
tel. 500 700 245
malinowo@malinowo.pl
przedpłata na konto:
50 1020 5558 1111 1482 4590 0116 w tytule wpisując koncert i nazwisko

? Jak wygląda koncert:
Na koncert zapraszamy dzieci z dorosłym opiekunem. Obowiązują wygodne stroje (większość czasu spędzamy na dywanie) i obuwie na zmianę. Koncert prowadzony jest w formie przyjaznej dziecku zabawy, łączymy ćwiczenia ruchowe, śpiewanki i rytmiczanki. Dzieci poznają instrumenty: lirę korbową, skrzypce, bębenki i ukulele. Jest też miejsce na kreatywność maluchów. Rodziców zachęcamy do czynnego uczestnictwa.

Umuzykalnienie dziecka we wczesnym okresie życia wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i rozwija zdolności komunikowania. Wczesne wychowanie muzyczne jest więc kapitałem, który będzie procentował przez całe życie. Kształcenie języka muzycznego ma związek ze środkami komunikowania się – słuchaniem, gestykulowaniem, mową oraz czytaniem i pisaniem.

.

Jarmark Kazimierski na Bielanach

Zapraszamy 3 i 4 marca w godz. 11.00-17.00 na Jarmark Kazimierski na Bielanach, doroczny kiermasz zapowiadający nadejście Świąt Wielkanocnych. Oprócz tradycyjnych pisanek, palm, ozdób świątecznych będzie można obejrzeć i zakupić wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie regionalnych przysmaków, miodów, ciast, domowego chleba. W każdym roku pojawiają się niespodzianki a mieszkańcy Bielan będą mogli pochwalić się swoimi artystycznymi pasjami.

.

Poranek literacki z Pippi.

Najdzielniejszą dziewczynką świata, której nikt nie musi mówić jak ma żyć i co ma czuć. Jest niezwykle silna! Na całym świecie nie ma nikogo, kto byłby tak silny jak ona. Na jednej ręce podnosi swojego konia, w cyrku zwycięża w pojedynku z Silnym Adolfem. Ma dobre, wrażliwe serca, z czułością odnosi się do swoich sąsiadów. Ma mocny detektor kłamstwa i obłudy. Nie musi chodzić do szkoły, bo sama sobie zadaje najważniejsze pytania. Jest dziecięcym Sokratesem, chciałoby się taką przyjaciółkę mieć przy sobie.

Przyjaźni 125 C
Wstęp wolny. Zajęcia funduje księgarnia.

.

Warsztaty Chemiczne dla Dzieci, Laboratorium Profesora Albercika

3 marca zapraszamy na Warsztaty Chemiczne dla Dzieci!
Wspólnie zajrzymy do Laboratorium Profesora Albercika i odkryjemy wiele niezwykle ciekawych rzeczy ze świata chemii… :)

Nauka przez zabawę, czyli Teatr Innowacyjnej Edukacji po raz kolejny przemieni Klub Regeneracja w wesołe laboratorium!
ZAPRASZAMY!

Zaczynamy o godz. 14.00, wstęp 10 zł.
Warsztaty poprowadzi Przemek Owczarek
UWAGA ZAPISY! pod adresem: przemekowczarek@wp.pl

.

Historia dziewczynek, czyli Dzień Kobiet w Badecie

3 marca, w sobotę o godz. 11, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zapraszamy na premierę książki „Była sobie dziewczynka” napisaną przez Piotra Dobrego i zilustrowaną przez Łukasza Majewskiego, wydaną przez Tadam. W tej książce dla dzieci autorzy przedstawiają zmieniającą się rolę dziewczynek w różnych epokach historycznych.
Porozmawiamy o tym, jakie czynności niegdyś przypisywano typowo małym i dużym kobietom. Narysujemy, niekoniecznie typowe, wizerunki dziewczęce z różnych epok. Zaprojektujemy torebkę buntowniczki. Na koniec zrobimy zbiorowy portret silnej kobiety o wielu talentach, kobiety, która wszystko może – jeśli tylko chce.? ?
Zajęcia dla małych i całkiem dorosłych dziewuch, ale i chłopaków z tatusiami też, od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: lub badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

W co się bawić z dziećmi?

W sezonie jesienno – zimowym często zostajemy w dziećmi w domu. Smog, przeziębienie, czy po prosty warunki pogodowe sprawiają, że rzadziej wychodzimy na spacery i korzystamy z atrakcji “na mieście”. Jeśli szukacie urozmaicenia i nowych pomysłów na zabawy domowe z Waszymi pociechami to wydarzenie jest właśnie dla Was!

Podpowiemy jak twórczo wykorzystać klasyczne zabawki i sprzęty, które na pewno macie!
Pokażemy jak stworzyć ciekawe akcesoria do zabaw materiałów, które zawsze są pod ręką!
Zainspirujemy się do odkrywania nowych, ciekawych aktywności przyjemnych dla rodzica i dziecka!
Wymienimy się doświadczeniami i pomysłami na sprawdzone zabawy w czterech ścianach.

Ruszymy nie tylko nasze głowy i wyobraźnię, ale również ręce – każdy uczestnik stworzy własny podręczny notatnik, dzięki któremu pytanie “W co się bawić z dzieckiem w domu?” nigdy nie pozostanie bez podpowiedzi!

Podczas spotkania skupimy się na zabawach dla dzieci do 3 roku życia, ale również rodzice starszaków na pewno znajdą dla siebie sporo inspiracji i ciekawostek.

Dla kogo jest ten warsztat?

# dla rodziców
# dla dziadków chcących fajnie spędzać czas z wnukami
# dla niań mających dzieciaki pod opieką
# dla animatorek dziecięcych chcących podszkolić swój warsztat
# dla studentek pedagogiki i wszystkich tych, którzy pragną urozmaicić swoją pracę z dziećmi

Prowadzenie: Sowaliska , czyli Julka i Gabrysią, nasze ekspertki od kreatywnej i rozwojowej zabawy z dziećmi!

Dzieci i maluszki mile widziane :)

Inwestycja: 40zł

Ilość miejsc ograniczona!
Zgłoszenia: zapisy@szumiscafe.pl, lub osobiście w kawiarni

Do zobaczenia w Szumiś Cafe!

.

Wygraj rodzinny pobyt w Legoland® od Centrum Janki

Chcecie wspólnie z dziećmi pojechać do duńskiego LEGOLAND®? W dniach 3-4 marca odwiedźcie Centrum Janki i powalczcie o rodzinny pobyt w LEGOLAND® Billund Resort. W programie imprezy także tor z elektrycznymi samochodzikami LEGO® oraz strefa zabaw klockami i grami zręcznościowymi na tabletach.

Dwudniowe wydarzenie w Centrum Janki to świetna okazja, aby przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków LEGO®, oddać się twórczej zabawie i wygrać atrakcyjne nagrody. Będziecie mogli m.in.:
– pojeździć na elektrycznych samochodach LEGO®;
– spróbować swoich sił w strefie multimedialnej z interaktywnymi grami;
– dać upust swojej fantazji i zbudować wszystko, co tylko przyjdzie im głowy w rodzinnych strefach pełnych klocków LEGO®;
– obejrzeć wystawę kilkunastu budowli i postaci z klocków prosto z parku rozrywki w Billund.

Nie lada gratką dla miłośników klocków LEGO® będą również rywalizacja w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO® oraz konkursy z licznymi nagrodami. Na zwycięzców czekają zestawy klocków LEGO®, bilety do LEGOLAND®, a nawet rodzinny pobyt w LEGOLAND® Billund Resort!

Regulamin konkursu, w którym nagrodą jest rodzinny pobyt w LEGOLAND® Billund Resort dostępny na stanowisku konkursowym oraz w siedzibie Organizatora.

Zapraszamy całe rodziny! :)

.

N I E D Z I E L A

Warsztaty z logopedą | z muzeum na luzie, poćwiczymy buzie

Tym razem zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejszą formą pracy z dzieckiem, dlatego wspólnie z wykwalifikowanym logopedą p. Sylwią Chojnacką opowiemy o tym, jak ważna w rozwoju poprawnej mowy u malucha jest książka, a w przyjaznej przestrzeni Muzeum Warszawskiej Pragi, dzieci w przyjemny sposób poćwiczą buzie i stworzą własne akcesoria sprzyjające rozwojowi mowy.

☞ TERMIN: 4 marca 2018 r.
☞ START: godz. 11.30
☞ CZAS TRWANIA: 60 min
☞ WSTĘP: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
☞ LICZBA UCZESTNIKÓW: 25 osób
☞ KIEROWNIK PROJEKTU: Karolina Jusińska, Muzeum Warszawy
☞ PROWADZĄCA ZAJĘCIA: Sylwia Chojnacka, LogoMis

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu 22 518 34 16 lub mailowo pod adresem: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl. Rezerwacja miejsc nastąpi w wyznaczonym przez organizatora terminie, tj. na dwa tygodnie przed organizowanymi w danym terminie warsztatami.

☞ bit.ly/Muzeum-dla-maluchow-2018

.

Hokus-pokus, Albercie Albertsonie

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala widowiskowa Broadway

Film dla dzieci w wieku: od lat czterech
Albert Albertson ma sześć lat i marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć czarów i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie?
Albert pragnie mieć psa, lecz jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w świat, których wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. To opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności, magii i o tym, że czasem marzenia spełniają się w najmniej oczekiwany sposób.

.

Kopciuszek – spektakl dla dzieci

4 marca (niedziela), godz. 14.00

KOPCIUSZEK
Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat. Autorska interpretacja klasycznej baśni braci Grimm. Młoda, piękna dziewczyna staje się służącą swojej macochy i przyrodnich sióstr. Marzy o szczęściu u boku przystojnego księcia. Dzięki swojej pracowitości jej los może się odmienić. Wykonanie: TEATR URWIS.

wstęp: 7 zł – sprzedaż i rezerwacja biletów od 28 lutego, w godz. 13.00-18.00, tel. 22 277-08-11

.

DSW dla dzieci: To nie magia

Dzika Strona Wisły dla dzieci:

TO NIE MAGIA
zajęcia artystyczne o charakterze iluzjonistycznym

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat
Czas trwania zajęć: 45 minut

Podczas zajęć dzieci pozostają pod nadzorem opiekunów prawnych.

WSTĘP WOLNY
Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacji miejsc można dokonać od 26 lutego TYLKO drogą mailową: dsw.rezerwacje@gmail.com

Rezerwacje są przyjmowane do 3 marca do godziny 18.00 lub do wyczerpania miejsc.

Zajęcia dla dzieci w DSW zrealizowane są ze środków własnych Fundacji “Zakochana Warszawa”

.

Poszukiwacze rzeczy | zajęcia dla rodzin z dziećmi

Rozwiązuj zadania, zagadki i łamigłówki podczas zwiedzania wystawy głównej „Rzeczy warszawskie”! Edukatorzy angażują do zabawy w poszukiwanie odpowiedzi i rozwiązań w gabinetach tematycznych, a następnie proszą o wykonanie krótkich zadań plastycznych i manualnych.

☞ WSTĘP: z biletem na dany dzień

☞ CZAS TRWANIA: 180 min

☞ TERMIN: niedziela raz w miesiącu, do zajęć można dołączyć w dowolnej chwili w godz. 11.00–14.00

☞ MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie w dniu zajęć

☞ DLA KOGO: rodziny z dziećmi (4–12 lat)

.

Kino w kropki: “Zaczarowany ołówek”

Kino w kropki to nasz cykl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Spotykamy się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.00.

BILETY: 5/10 zł

4 marca “Zaczarowany ołówek” ( grupa wiekowa 4+)

“Zaczarowany ołówek” – animowany serial rysunkowy o przygodach chłopca imieniem Piotrek i pieska, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek.

Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Obok postaci Piotrka i jego psa, ważna rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze zaczarowanego ołówka.

.

Królowa śniegu / spektakl dla dzieci

“Królowa Śniegu” – spektakl lalkowy dla dzieci
Marionetki, muzyka i jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Interaktywny spektakl jest doskonałą okazją do wprowadzenia dziecka w świat teatru. Opowie historię dwóch miłości. Tej ciepłej – Gerdy i Kaja i całkiem innej…mroźnej. Kim jest Królowa Śniegu? Na to pytanie widzowie spróbują odpowiedzieć sami.
Scenariusz, reżyseria marionetki – Anna Polarusz
Występują: Anna Polarusz, Dominika Buczek – Klimczuk, Grzegorz Grzywacz oraz Widzowie
Muzyka i wykonanie: Krzysztof Kowalewski
dla widzów 5 +
czas trwania: 55 minut
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł
więcej informacji: www.scenaelffow.pl

.

Alicja w krainie czarów – bajka muzyczna

Zapraszamy na widowisko teatralno-muzyczne przygotowane we współpracy z Wiązowskim Teatrem Muzycznym. Wstęp 8,-

.

Art in English for kids

Zajęcia plastyczne prowadzone w języku angielskim. Do grupy mogą się zapisać zarówno dzieci, które mówią po angielsku płynnie, jak również te, które dopiero się uczą. W trakcie realizowania tematów plastycznych uczymy się nowych słów, powtarzamy zwroty. Dzieci również mają możliwość rozmawiania z kolegami i koleżankami z innych krajów. Dzieci realizują wszystkie techniki przewidziane na zajęciach ogólno-plastycznych, czyli rysunek, malarstwo, kompozycję i rzeźbę w glinie. Dodatkowo dzieci realizują więcej tematów z projektowania: uczą się rozpoznać style w projektowaniu brył i instalacji, poznają słynne budowle i ich właściwości, uczą się zasad komponowania obrazu oraz tworzenia rytmów i dynamiki przestrzennej. Z prostych materiałów – kolorowych papierów i kartonów, kredek oraz farb tworzą nowe formy, szukają ciekawych środków wyrazu dla elementów pojawiających się w życiu codziennym – postaci, zwierząt, owadów, budynków, maszyn. Uczą się patrzeć w sposób twórczy na otaczającą ją rzeczywistość i swoje obserwacje przekładać na język plastyczny. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8, 9-12 lat. Zajęcia prowadzi Magda Ciemierkiewicz.

Zapisy: 22 826 88 13, 22 826 95 89 lub fundacja@atelier.org.pl

.

Calineczka w Teatrze Maskarada

.

Pokaz semestralny uczniów Szkoły Tańca Indyjskiego Mohini

Serdecznie zapraszamy na wieczór z tańcem indyjskim prezentowanym przez nasze utalentowane uczennice i uczniów, którzy zaprezentują efekt swojej paromiesięcznej pracy w najnowszych choreografiach Kingi Malec.

W programie:
– pokazy klasycznego tańca kathak
– pokazy tańca bollywood w wykonaniu grup dorosłych i dziecięcych
– pokaz folkowego tańca bhangra
– pokaz instuktorki Kinga Malec – dancer

4 marca godz. 18:00
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa

Wstęp wolny

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
3 lat temu

Dzięki za Twój czas, że robisz co tydzień temu “listy” ;) mam nadzieję, że w weekend uda nam się skoczyć na .pozdrawiam serdecznie;)

Dorota
Dorota
3 lat temu

Super, że istnieje cykl Dziecięca Mapa Warszawy. Brakuje mi jednej rzeczy – przewijając listę z opisami wydarzeń, nie przy wszystkich widnieje lokalizacja wydarzenia. Przy niektórych jest np. na “plakacie”. Ja np. szukając czegoś dla córki zwracam uwagę na lokalizację, niekoniecznie chcę jechać na drugi koniec Warszawy. Opcja kliknięcia na dane wydarzenie w celu otwarcia kolejnego okna aby poznać adres wydarzenia mi wydaje się niewygodna. Poza tym super :) Pozdrawiam

Ewa
Ewa
Reply to  Dorota
3 lat temu

Zgadzam się, byłoby super, gdyby była podawana lokalizacja pod opisem wydarzenia. I też przyłączam się do podziękowań. Ten cykl to był strzał w dziesiątkę! Nie zawsze udaje mi się wybrać do któregoś z proponowanych przez Ciebie miejsc, ale i tak co weekend przeglądam ten weekendowy plan i miło jest wiedzieć, że tyle dzieje się w Warszawie fajnych rzeczy dla dzieci. Teraz właśnie wróciłam z córką z Alberta Albertosna – świetny film i wspaniałe miejsce (Dom Kultury Kadr) – choć jechalyśmy tam z drugiego końca Warszawy :p Ale lubimy z córką te nasze autobusowe weekendowe wycieczki :)

Ews
Ews
3 lat temu

Chętnie skorzystamy z wejściówek na Narodowy :)
Ps.Dziekujemy za cotygodniowa pracę, bardzo nam to ułatwia rozplanowanie weekendów:)