Zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 10-11 marca

z dzieckiem w Warszawie - zaplanuj super weekend!

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

.
Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

S O B O T A

Tam, gdzie żyły smoki – premiera w planetarium

10 marca w planetarium Niebo Kopernika odbędzie się premiera nowego pokazu na żywo dla najmłodszych widzów (od 5. roku życia).

Po pokazie o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dr hab. Tomaszem Sulejem, paleontologiem z Instytutu Paleobiologii PAN, finalistą Fame Labu, gościem Prosto z nieba (przeczytaj wywiad z dr Sulejem), który będzie brał czynny udział w pokazie. Tomasz Sulej jest współodkrywcą polskiego dinozaura z Lisowic, który otrzymał oficjalną nazwę smok wawelski.

Podczas pokazu „Tam, gdzie żyły smoki” cofniemy się do chwili narodzin naszej planety. Powędrujemy w głąb Ziemi, gdzie odnajdziemy skamieniałe szczątki wymarłych zwierząt, w tym fragmenty kości dinozaurów. Dowiemy się, jak powstają skamieniałości, poznamy tajniki pracy paleontologów i jak prawdziwi naukowcy złożymy w całość szkielet dinozaura. Sprawdzimy też, czy na obszarze dzisiejszej Polski żyły te wielkie gady. A może smok wawelski także istniał naprawdę? Pokaz jest prowadzony na żywo i ma charakter interaktywny – publiczność decyduje o jego przebiegu. Trwa 45 min.

Pokaz „Tam, gdzie żyły smoki” powstał w planetarium Niebo Kopernika, a prace nad nim trwały blisko rok.

W planetarium stanie też stacja doświadczalna poświęcona dinozaurom i skamieniałościom.

.

Sensoplastyka w Kredkafe

Najprościej można powiedzieć, że jest to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Zapewne zastanawiacie się, jak to możliwe, że w zajęciach mogą uczestniczyć już najmniejsze, nawet kilkumiesięczne dzieci? Otóż sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Wynikają z tego dwie korzyści – pewność, że wszystko jest w pełni bezpieczne dla dzieci i… korzystna cena. Wszak za kilka złotych można kupić kilogram ryżu, paczkę makaronu lub duży kubek jogurtu. Wystarczy do nich dodać… nie, to później, detale zostawmy sobie na koniec ?

Gdy wybieracie się na takie zajęcia, jedyne, o co musicie jako rodzice zadbać, to strój na zmianę. Jednak spokojnie, wszystkie plamy bez problemy się spierają (sprawdziłam!). Gdy przychodzicie na miejsce, prawdopodobnie zdziwi Was folia malarska zaściełająca każdy centymetr kwadratowy podłogi. Jednak po kilku minutach wszystko stanie się jasne. Każde spotkanie skupia się wokół innego produktu, za każdym razem czekać na Was będzie coś innego, zaskakującego. Może to być kolorowy ryż do przesypywania. Albo ryżolina, czyli masa plastyczna stworzona z gotowanego ryżu zabarwionego spożywczymi barwnikami. Są zajecia z kolorowymi nitkami makaronu, z olejem lub skrawkami tkanin. Albo z wyszukiwaniem skarbów w zastygniętych galaretkach… Lub też…, a nie, nie będę zdradzać więcej szczegółów. Jeśli wybierzecie się na takie zajęcia, z pewnością czymś zostaniecie zaskoczeni!

.

Twórcza RZECZYwistość w marcu | warsztaty dla rodzin z dziećmi

Od konkretu do twórczych działań!

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (2,5–5 lat) wraz z opiekunami. Podczas zabawy oraz rozmów będziemy poznawać rzeczy warszawskie. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie.
W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to? Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poznajemy go i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.
W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

16,17.03: Co by było gdyby… ludzie mieszkali pod ziemią?
Tunele, piwnice, podziemne korytarze. Co jeszcze kryje się pod podszewką miasta? Spacerując po muzealnych kamienicach porozmawiamy o tym, jak mogłyby wglądać nasze podziemne mieszkania. W tworzeniu pomoże nam wyobraźnia.

☞ DLA KOGO: rodziny z dziećmi (2,5–5 lat)
☞ WSTĘP: 10 zł (dziecko + opiekun), liczba miejsc ograniczona
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
☞ TERMIN: drugi i trzeci piątek miesiąca, w godz. 16.00–17.00, druga i trzecia sobota miesiąca, w godz. 11.00–12.00, 15.00–16.00
☞ REZERWACJE: http://bit.ly/2wL4Giq

.

Wszystko widzę jako sztukę. Wystawa dla dzieci | otwarcie

Wernisaż: 10.03, godz.12
Czas trwania wystawy: 10.03-3.06.2018

Czy sztuka współczesna może zachwycić małe dziecko Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Chociaż sztuka współczesna może wydawać się onieśmielająca i za trudna, by pokazywać ją najmłodszym, jesteśmy pewni, że właśnie ci odbiorcy przyjmą ją bez zahamowań — przecież „każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie”, jak twierdził Pablo Picasso.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych widzów, którzy najpełniej poznają świat nie tylko przez obserwację, ale też poprzez kreację, podzieliliśmy wystawę na dwie strefy: muzealną i freestylowo twórczą. Centralna część to wybudowany w galerii wielki kubik z pracami artystów, wokół niego rozciąga się artystyczny plac zabaw z zadaniami dla dzieci, nawiązującymi do prezentowanych dzieł.

Większość z nich nie została stworzona z myślą o dziecięcym odbiorcy. Dzieła z kanonu polskiej sztuki współczesnej wybrano tak, aby działały na wyobraźnię i odwoływały się do przeżyć znanych każdemu dziecku. Ich forma i historie dotyczące ich powstania powinny zainteresować nie tylko dzieci, ale i dorosłych zwiedzających. Wystawie towarzyszy książka w przystępny sposób opowiadająca o twórczości prezentowanych tu artystów. Mamy nadzieję, że taka forma ich przedstawienia oswoi dzieci ze sztuką współczesną i pozwoli zapamiętać najważniejsze zjawiska w sztuce polskiej.

Tytuł wystawy — Wszystko widzę jako sztukę — to słowa Julity Wójcik, autorki słynnej Tęczy z placu Zbawiciela. Próbujemy pokazać właśnie tę powszechność sztuki i jej różnorodność. Dzieci przekonają się, że mogą robić najróżniejsze rzeczy: obierać w galerii ziemniaki jak Julita Wójcik, wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, naklejać na ścianach kolorowe taśmy jak Edward Krasiński, poświęcić życie malowaniu liczb jak Roman Opałka, rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski, malować swoje ciało na czarno jak Aneta Grzeszykowska. Traktujemy najmłodszych widzów poważnie — nie tłumaczymy, nie podpowiadamy, nie narzucamy, jak dzieła sztuki należy rozumieć, za to zachęcamy do myślenia i wyrażania własnych opinii. Opisy prac opowiadają o pomysłach artysty, nie tłumacząc, co miał na myśli i jak należy interpretować jego dzieła. Poprzez zabawę, warsztaty i spotkania z artystami chcemy przybliżyć dzieciom i ich opiekunom świat sztuki współczesnej.

.

Spacery przyrodnicze po Wawrze

.

Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa/Teatr Baj/Głębocka 66

SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ

Spektakl najstarszego teatru lalek w Polsce – warszawskiego teatru Baj to nowe spojrzenie na literacką szkołę marzeń i czarów stworzoną przez Jana Brzechwę.
Akademia rekrutuje w swoje progi urwisów, nicponi, dziwaków i marzycieli, a kandydat idealny powinien mieć: głowę w chmurach, dziurawe ręce, kłopoty w nauce oraz niechęć do marchewki z groszkiem. Adaś to obok Pana Kleksa główny bohater spektaklu. W domu wszystko leci mu z rąk, spóźnia się na lekcje, a jego nieograniczona wyobraźnia skutkująca cyrkowymi popisami i niegroźnymi psotami staje się kłopotliwa dla otoczenia. Rodzice więc posyłają go do Akademii wierząc, że tylko pan Kleks będzie potrafił odpowiednio się nim zająć. Tam wśród innych urwisów ma okazję zgłębiać tajniki wiedzy od wielkiego pedagoga oraz przeżywać przygody, które młodym widzom nigdy się nie śniły. W szkole, do której dostać się mogą chłopcy, których prawdziwe lub wymyślone imię zaczyna się na literę “A”, nic nie jest zwyczajne. Lekcje kleksografii, przędzenia liter, czy leczenia chorych sprzętów fascynują najmłodszych, a tych starszych skłaniają do refleksji.

☛ Spektakl dla dzieci 7+

.

Zajęcia z elementami siatkówki, warsztaty ze specjalistami

Zajęcia dla rodzica i maluszka!

Dzielnica Bemowo wraz UKS 321 Bemowo zapraszają na nieodpłatne zajęcia z elementami siatkówki dla dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami. Dla rodziców warsztaty ze specjalistami!

Zajęcia odbywają się w soboty 10.00- 10.45 oraz 11.00- 11.45.

Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy mailowe: zapisy_uks@wp.pl
Szczegółowe informacje: www.bemowo.waw.pl

.

Inauguracja Mazowieckiej Ligi Bladecross 10.03.2018

Startujemy z drugą edycja Mazowiecka Liga Bladecross , w ktróej to dzieciaki i ich rodzice rywalizują w wyścigach na rolkach po torze przeszkód o tytuł Mistrza Mazowsza w Bladecrossie.
W tym roku planujemy 6 edycji wliczanych do MLB

Bladecross dla dzieci to wyścig na po trasie z przeszkodami takimi jak opony, kartony, taśmy czy boxy. Uczestnicy podzieleni zostaną na kategorie wiekowe z podziałem na płeć:

1) Junior E(roczniki 2011 i młodsi)
2) Junior D (roczniki 2010 – 2009)
3) Junior C (roczniki 2008 – 2007)
4) Junior B (roczniki 2006 – 2004)
5) kategoria 15+ (osoby urodzone w 2003 roku i starsze)
6) rodzic
7) kategoria rodzinna (rodzic + dziecko); suma punktów zdobytych przez rodzica i dziecko (w przypadku startu np 2 rodzeństwa czy rodziców bierzemy pod uwagę wynik punktowy najlepszego dziecka i rodzica z danej rodziny)

O przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia. Kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny zawodów.

Zawody mają na celu sprawdzenie umiejętności rolkarskich dzieci, poprzez pokonywanie własnych słabości i rywalizację z rówieśnikami. Bladecross dla dzieci to doskonała zabawa dla dzieci i okazja do nauki zasad fair play już od najmłodszych lat.
Zawody odbędą się na specjalnie wyznaczonym torze z przeszkodami na Zimowym Narodowym (stadion narodowy, parking na poziomie -4 na skateparku)

Udział w zawodach jest płatny i wynosi 20 zł od uczestnika (przy wcześniejszej rejestracji online), 40 zł w dniu zawodów
Wejście na teren skateparku jest płatne 7 zł osoba na rolkach, 3 zł kibic. Opłatę startową wnosimy gotówką w dniu zawodów.

.

Warsztaty czekoladowe

Warsztaty trwają 75 minut – na początku dzieci projektują swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, używając jednego z 12 dodatków (do wyboru: suszone maliny, czerwone porzeczki, truskawki, ananas, pestki dyni i słonecznika oraz żelki, żurawina i inne). Gdy projekty są już gotowe, każdy dostaje formę z płynną czekoladą i przekłada do niej dodatki. Gotowe tabliczki lądują w chłodziarkach, a wtedy rozpoczyna się część teoretyczno-degustacyjna. Macie okazję posłuchać opowieści o pełnej drodze, jaką pokonuje ziarenko kakaowca z drzewa w Afryce Zachodniej do… sklepowej półki w Warszawie. Oprócz tego każdy dostaje kubeczek gorącej czekolady i ma okazję spróbować kilku rodzajów pyszności.

Więcej o manufakturze czekolady przeczytacie TUTAJ.

.

Melofun (3-6 lat) – zajęcia umuzykalniające

MELOFUN (3-6 lat)
to radosne zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Program ten czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki (Dalcroze), kształcenia słuchu (Kodály) oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej (Orff). Głównym celem zajęć melofun jest nauka i doświadczanie muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Zajęcia prowadzone w języku polskim i angielskim.
10:00 – 10:45 Grupa dla 3-4 latków
11:00 – 11:45 Grupa dla 5-6 latków

Adres: Al. 3 Maja 5b, Powiśle

Zapisy obowiązkowe: kontakt@musichub.pl
tel: 577 609 909

.

N I E D Z I E L A

Czytamisie / Głębocka 66

Kolejna odsłona warsztatów dla dzieci i rodziców. Tym razem tematem przewodnim są różnice. Tak to już jest, że każdy z nas jest inny. Jedni są wysocy, inni niscy. Niektórzy mają ciemne włosy, inni jasne. Cześć z nas ma wyjątkowe znaki na skórze, a inni charakterystyczny kolor włosów. Czasem zdarza się też tak, że ludzie, by dobrze słyszeć, potrzebują aparatów słuchowych, by dobrze chodzić, specjalnego rodzaju butów, a by dobrze widzieć – specjalnych okularów. Podczas warsztatów pt. „Piękne różnice” wspólnie odkryjemy, jak komunikują się Ci, którzy nie mogą mówić, jak czytają dzieci, które nie widzą i jak wspaniale możemy się uzupełniać! Działając razem, włączając w to różne techniki pracy opartej o doświadczenia, przeniesiemy się w świat zmysłów i odkryjemy ich moc!

CZYTAMISIE to nowy cykl interaktywnych warsztatów dla dzieci, podczas których pod opieką pedagoga, dzieci wraz z rodzicami będą uczyć się nazywać emocje i poszukają sposobów na radzenie sobie z nimi. Wyposażeni w wiedzę o tym, jak potrzebne i ważne są emocje idziemy krok dalej i zaczynamy spotkania o relacjach.
______________________________________________________
★ Warsztaty odbywają się w sali warsztatowej na Głębockiej 66, raz w miesiącu w niedzielę o godz. 9:00 (dzieci w wieku 5-6 lat) i 10:15 (dzieci w wieku 3-4 lata) dla grupy 10 osób i trwają 50 min. Zapisy obowiązują od 1 marca pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.

❗Drodzy Rodzice❗ Chcemy opowiedzieć o naszych CZYTAMISIACH większej grupie rodziców, dlatego też na najbliższych warsztatach będzie z nami fotograf i operator. Chcemy, żebyście o tym wiedzieli przed podjęciem decyzji o przyjściu do nas.
Dlatego też udział w marcowych CZYTAMISIACH jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału przez Białołęcki Ośrodek Kultury.

.

5.URODZINY MAŁEJ KAMIENICY

Teatr Mała Kamienica wraz z Duetem JaHa, Fundacją Kulturalne Dzieci. Waw.Pl, Family Academy  i Przedszkolem Miasteczko Dzieci  zapraszają na teatralne wydarzenie pt.:„ Małe Hollywood  z Duetem JaHa, czyli 5.Urodziny Małej Kamienicy” z udziałem dzieci i młodzieży oraz  aktorów Małej Kamienicy , połączone z Galą obchodów jej piątych urodzin!

Taniec, śpiew i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – tak zapowiada się urodzinowa Gala Małej Kamienicy, która odbędzie się 11 marca 2018 o godz. 12.00 na Scenie Orlej Teatru Kamienica w Warszawie, a którą poprowadzi Agnieszka Kałuża, autorka bloga Aga Pomaga.

Część dochodu ze sprzedaży biletów na „ Małe Hollywood  z Duetem JaHa , czyli 5. Urodziny Małej Kamienicy” . W czasie trwania imprezy odbędzie się wiele konkursów, do których  nagrody ufundowali : Carinii Fabryka Obuwia , Salon Kosmetyczny „LA PASSIONa”, Biżuteria Be&Fe, TUTU Princess, Foxygame, Alexander Toys, Cybex, Tosia.pl, Edulandia, aQademia, Zawada Media, Derma, Przytulane, Miasteczko Dzieci  Przedszkole Językowe, Ziaja.

Dla jubilatki  Małej Kamienicy, która powstała z myślą o dzieciach i istnieje dzięki ich aktywnemu uczestnictwu  najważniejszym prezentem będzie zawsze  uśmiech zadowolonych dzieci  i ich obecność , dlatego z jej urodzin  żadne dziecko nie wyjdzie bez prezentu !

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie !

.

Teatr naukowy – Hadwa-0!

„Teatr naukowy” w Teatrze Soho to cykl przedstawień teatralnych dla dzieci połączonych z interaktywnymi warsztatami stworzony przez autorów projektu „Pogromcy baśni i legend”, Bartosza Mazura i Mikołaja Tabako. Spektakle adresowane są do grup dziecięcych od 7 do 12 roku życia oraz do grup rodzinnych. Pierwszym tematem „Teatru naukowego” będzie woda. Woda to życie, nasze ciało, nasz mózg. Obowiązki i przyjemności. Jak to się dzieje ,że mamy wodę w kranie? Co to jest ciśnienie? Jak oczyścić wodę i jak ją transportować?

Pragniemy przybliżyć młodym ludziom skomplikowany, ale i pasjonujący świat, w którym żyjemy. Ogromna dynamika rozwoju technologicznego, a także łatwo dostępne i rozpowszechniane na szeroką skalę w sieci zjawiska paranaukowe czy twierdzenia pseudonaukowe powodują szum informacyjny. Prostym językiem, ciekawą formą i z poczuciem humoru mamy zamiar opowiadać dzieciom o tym, jak działa i rozwija się świat.

Będziemy pobudzać u widza ciekawość, rozwijać wyobraźnię, inspirować do stawiania trudnych pytań. Chcemy być dla młodego człowieka przewodnikiem w procesie poznawania świata i otaczających nas zjawisk. Nadrzędnym celem projektu
jest afirmowanie postawy, w której dzięki nauce i rozsądkowi znajdujemy rozwiązania problemów, z jakimi boryka się nasze społeczeństwo.

Nasz cykl opowiada o dwójce sympatycznych i szalonych bohaterów, którzy z pomocą światłych i lotnych umysłów, wyciągają mieszkańców swojego miasta z kłopotów, przezwyciężają napotkane trudności i omijają zagrożenia. Skutecznie
stawiają czoła kolejnym wyzwaniom i są autorami nowatorskich rozwiązań. W kolejnych odsłonach w myśl zasady „potrzeba matką wynalazku” będziemy śledzić rozwój cywilizacji i humanizmu. Prosta forma przedstawienia teatralnego będzie wzbogacona warsztatami tematycznymi. Wykorzystamy do tego technikę mapowania przestrzeni, dzięki której w scenografię wplecione zostaną animacje pomagające wyjaśnić omawiane tematy.

Cena biletu 25 zł.

.

Sprzedana Narzeczona – Rodzinne Poranki Operowe

SPRZEDANA NARZECZONA

spektakl przygotowany na podstawie znanej i lubianej na całym świecie opery komicznej czeskiego kompozytora Bedřicha Smetany

Akcja opery rozgrywa się dawno temu na wsi w Czechach. Zakochana para – Marzenka i Jenik – musi pokonać opór rodziców dziewczyny, niezgadzających się na ślub młodych.

Jenik wymyśla zabawny i skuteczny sposób…

Niedzielne poranki operowe dla najmłodszych są propozycją rodzinnego spędzania wolnego czasu przy muzyce operowej.

/ Przygotowane zostały specjalnie dla odbiorców w wieku 3-8 lat.
/ Spotkanie prowadzi Pan Libretto – narrator, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc.
/ Spektakle trwają ok. 1 godziny (łącznie z ok. 20-minutową przerwą, w czasie której przeprowadzana jest specjalna animacja dla dzieci).

.

90-lecie Warszawskiego ZOO – event jubileuszowy

Świętujcie z nami i z naszymi zwierzakami jubileusz 90-lecia ?!
Przyjdźcie do warszawskiego ZOO w niedzielę 11 marca.
Od 10.00 do 16.00 czeka na Was wiele atrakcji i wyjątkowe jubileuszowe gadżety! Zapraszamy wszystkich #WarsawZOOfriends do wspólnego świętowania :). Nie może Was zabraknąć!

???? ???? ????
? ? ? ? ?
? ? ? ? ?
? ? ? ? ?
???? ???? ????

W programie jubileuszu m.in.:
? Spotkanie z Edkiem – gadającą papugą i jego kumplami
? Gra terenowa z krokodylem Witusiem
? Pokazowe karmienia zwierząt
? Zwiedzanie Willi Żabińskich
? Opowieści o zwierzętach
? Warsztaty plastyczne
? Mega tort krokodyl
? Quiz o zwierzętach
? Konkursy

Dodatkowo zapraszamy Was w godz. 10.00-13.00, do sali konferencyjnej Warszawskiego ZOO przy ul. Ratuszowej, na premierowy pokaz filmu o misji naszego ZOO oraz na wyjątkowe spotkania i prelekcje:
? „Po co nam dziś ogrody zoologiczne?” – dr Andrzej G. Kruszewicz
? „Opieka i leczenie zwierząt – historie z życia Ptasiego Azylu i Centrum CITES” – dr Agnieszka Czujkowska
? „#ChronimyGINĄCEgatunki” – Adam Hryniewicz.

Co robić w pierwszą niehandlową niedzielę ;)? Przyjść do warszawskiego ZOO!

Śledźcie nasz fanpage i wydarzenie, gdzie będziemy zdradzać szczegółowy plan jubileuszu.

Do udziału w wydarzeniu upoważnia ważny bilet wstępu do warszawskiego ZOO.

.

Niedzielne balety – Nowe zajęcia!

Warsztaty baletowe dla dzieci od 4 do 7 roku życia.

Od 4 marca ruszają nowe stałe zajęcia w Filii BOK!
Warsztaty baletowe dla dzieci co niedziela o 12.00!

Zajęcia baletowe rozwijają plastykę ciała, uczą wdzięku ruchów a także pozwalają wyrazić radość dziecięcych emocji.
Rozbudzają wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia doskonale wyrabiają też nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność.

.

Rodzinne Warsztaty Muzyczne ″w różnych językach″

RODZINNE WARSZTATY MUZYCZNE

MUZYKA ŁĄCZY ZAPRASZA PONOWNIE!
RODZINNE WARSZTATY MUZYCZNE Pt: ‟ Śpiewam i gram w różnych językach”

Podczas Warsztatów nauczymy się piosenek i rytmów z różnych krajów Świata.
Poznamy też instrumenty etniczne.
Dzieci będą miały okazję poruszać się i pobawić w rytm muzyki .
Z własnego doświadczenia wiemy, że nic tak nie łączy rodziny jak wspólne śpiewanie i granie.
A muzyka jest najlepszym narzędziem do nauki języków obcych i odkrywania różnych kultur.
Oczywiście nie zabraknie też naszej polskiej piosenki oraz znanych i lubianych melodii klasycznych i rozrywkowych.
Tym razem będą dwie pozycje w języku angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, nie zabraknie też naszych polskich piosenek i rytmiczanek.
Poznamy również nową skale muzyczną.
Zabawa z aranżacją instrumentalną oraz ruch to są ulubione punkty programu dzieci na każdych warsztatach.

11.03.2018 NIEDZIELA
Teatr Baza, ul. Podchorążych 39
godz. 10.00 oraz
godz. 11.30
Rodziny z dziećmi w wieku 0-6 lat.
Cena biletu dla jednej osoby to 20 zł.
Dzieci do 1 roku życia zapraszamy bez biletu.

Bilety dostępne na www.kupbilecik.pl pod hasłem “Muzyka Łączy”
lub bezpośrednio pod linkami

Godz. 10.00 – http://www.kupbilecik.pl/impreza-23397-muzyka.laczy.warszawa.html

Godz. 11.30 – http://www.kupbilecik.pl/impreza-23398-muzyka.laczy.warszawa.html

Zakupienie biletu przed warsztatami, na stronie kupbilecik daje 100% gwarancji na udział w warsztatach.
30 min przed warsztatami będzie możliwość zakupu biletu na miejscu lecz tylko w wypadku wolnych miejsc.

.

Rodzinne warsztaty teatralno-plastyczne

.

Bliskość w Ruchu/Zajęcia dla Dzieci i Rodziców

Zapraszamy, wraz z magiczną przestrzenią Zimba Warszawa, na spotkanie w Bliskości, która jest doświadczaniem ruchu i bliskości w zabawie.

Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie dzięki temu nowej formy komunikacji. Dzieci zwiększą swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice ufność wobec siebie i swoich dzieci. Spotkania to nauka świadomego i kontrolowanego ruchu, który jest dla dzieci punktem wyjścia do świadomego radzenia sobie z emocjami również w kontaktach społecznych.

Poza wszystkim to świetny czas na kontakt z równieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i
rozwijać spontaniczność, a wszystko to przyprawione
oczywiście wyśmienitą zabawą i sporą dawką pozytywnej energii.
Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Najważniejsza jest
nasza OBECNOŚĆ. Naszą podstawową zasadą będzie brak
przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

* Potrzebne będą wygodny strój i butelka wody.
Pojedyncze wejsce 30zl (para rodzic i dziecko) płatne na miejscu.

Zapisy: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

.

NIKT NIC NIE WIE – komedia dla dzieci

Nadchodzi wiosna! W niedzielę, 11 marca zapraszamy dzieci i rodziców na spektakl, w którym zaświeci dla nas słońce i znajdziemy pierwsze oznaki wiosny!

Całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

✩ Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.

Zapraszamy

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 11 marca | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci) https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/nikt-nic-nie-wie-komedia-dla-dzieci,5077?eventId=97486
https://goout.net/pl/billety/nikt-nic-nie-wie/emcc/

⭐⭐ Bilety dostępne również pół godziny przed spektaklem na dole w Resorcie. Nie przyjmujemy rezerwacji. Do zobaczenia wkrótce! ⭐⭐

.

Balet Kopciuszek

„Kopciuszek” bajka baletowa z muzyką Sergieja Prokofiewa. Spektakl skierowany jest głównie dla najmłodszych widzów jako propozycja teatralna dla całej rodziny, zachwyca i wzrusza do łez dzieci i dorosłych.

.

Sensoplastyka® na Białołęce

W niedzielę 11 marca o 10:00 zapraszamy na Sensoplastykę® –
doskonałą zabawę, okazję do brudzenia i rozwoju!

Na zajęcia obowiązują zapisy: telefoniczny lub przez wiadomość na facebooku.

Terminy:
10:00 – dzieci w wieku 1 – 3 lata
12:00 – 13:00 – dzieci w wieku 3-5 lat.
W przypadku rodzeństwa proszę o kontakt, istnieje możliwość mieszania grup wiekowych.

Koszt: 35zł za dziecko, 60zł za rodzeństwo

Na zajęcia obowiązkowo przynosimy komplet ubrań na zmianę zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. Obiecuję, że z zajęć nie uda się wyjść czystym :-)

Sensoplatyka ® pomaga “oswoić” brud, lepkie substancje i wspiera rozwój motoryki małej. Program zajęć dostosowuję do uczestników. W młodszej grupie głównie brudzimy, lepimy, wąchamy i dotykamy. Starsza grupa dzieci pozwala więcej eksperymentować, możemy zrobić lampę z lawą, dywan sensoryczny, czy mapę skarbów, malować witraże czy tworzyć mleczne galaktyki. Z pewnością będziemy sypać, mieszać, lepić, malować, zgniatać, wąchać smakować, a przede wszystkim kreatywnie się brudzić! .

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100lat. Naszym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych :-) Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej.

Na zajęcia obowiązkowo przynosimy komplet ubrań na zmianę zarówno dla dziecka, jak i opiekuna. Obiecuję, że z zajęć nie uda się wyjść czystym :-)

.

Warsztaty dla dzieci: Zdrowe słodycze – rodzinne gotowanie

11 marca, w niedzielę o godz. 14.30 zapraszamy na warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. Zajmiemy się tym, co dzieci kochają najbardziej, czyli słodyczami! Ale u nas – w zdrowej, domowej i lekkiej wersji. Pokażemy, jak w szybki sposób przygotować pyszne słodkości bez białego cukru, barwników, szkodliwych tłuszczy i sztucznych dodatków. Większość słodkości nie będzie zawierać nabiału, a wszystkie będą bez glutenu, jajek i cukru. W menu znajdą się:
– daktylowe trufelki w kilku wariantach smakowych,
– deser „snickersowy”,
– batoniki bez pieczenia / ciasto ‘Mars’,
– zdrowe żelki miodowo-owocowe.
Warsztaty poprowadzi Kamila Skóra, pedagog, pasjonatka zdrowego żywienia, autorka bloga o zdrowych wypiekach i słodyczach „Have a Cake”, a prywatnie mama 4,5 letniego niejadka. Uczestnicy: rodziny z dziećmi od 4 lat.
Wstęp – tylko w przedsprzedaży do 9 marca włącznie! – dla dziecka: 50 zł, dla dorosłego opiekuna: 30 zł. Każdemu dziecku w wieku 4-6 lat musi towarzyszyć dorosły opiekun. Dzieci od 7 lat mogą pracować same.
Powyżej podajemy link do wygodnego zakupu biletu dla dziecka, tutaj można kupić bilet dla dorosłego: http://ksiegarnia.badet.pl/sklep/kup-bilet/bilet-na-rodzinne-gotowanie-dla-opiekuna/
Zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

.

Niedoparki

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala widowiskowa Broadway

Film dla dzieci w wieku od lat sześciu.
Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Jedno można powiedzieć na pewno – w ich życiu nie ma miejsca na nudę!
To dziarskie, pełne humoru, energii i pomysłów stworzenia, które zamieszkują szczeliny między książkami, szuflady, dna szaf i różne inne zakamarki. Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań – również Twojego. Niech nie dziwią Cię, zatem ginące skarpetki, zwłaszcza te z naturalnych włókien – zapewne są już na dnie żołądka Hihlika lub Ramzesa albo jakiegoś innego stwora z niedparkowej ferajny. Gdy już zabierają skarpetkę, to tylko jedną z pary, bo wtedy jest o wiele weselej i zabawniej.
Film jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem.

.

DSW dla dzieci: 370 zdań o warszawskiej Pradze

Dzika Strona Wisły dla dzieci:

11 marca, godz. 12.00
Dzika Strona Wisły
plac Hallera 5

370 ZDAŃ O WARSZAWSKIEJ PRADZE
12.00 wykład
13.00 spacer
prowadzi Jarek Spacerolog Praski z Praska Ferajna

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat
Czas trwania zajęć: około 90 minut.

Podczas zajęć dzieci pozostają pod nadzorem opiekunów prawnych.

WSTĘP WOLNY
Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacje miejsc przyjmujemy od 5 marca TYLKO drogą mailową: dsw.rezerwacje@gmail.com

Rezerwacje są przyjmowane do 10 marca do godziny 18.00 lub do wyczerpania miejsc.

.

Ekspedycja na Marsa – pokaz naukowy dla dzieci w wieku od 11-14

Przed nami pokaz naukowy pt. “Ekspedycja na Marsa”, który odbędzie się 11 marca w niedzielę od godz.12.00-13.00 w Filii Centrum Kultury Wilanów w Alto Wilanów przy ul. Rzeczypospolitej 14. Od lat ludzie marzą o zbadaniu Marsa. Na początku szukali tam obcej cywilizacji, teraz jakiegokolwiek życia, a niedługo mogą mieć szansę sami polecieć na Czerwoną Planetę. Ale czy realnym jest zbudowanie tam kolonii? I co dalej?
WSTĘP: nieodpłatny, zapisy obowiązują. Pokaz finansowany jest z budżetu partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2018.
ZAPISY: https://goo.gl/forms/7E5UaOMGt4tcVtA23
KONTAKT: patrycja.matuszewska@naud.edu.pl, 601 267 924

.

Dziecko i Pies – warsztaty dla rodzin z dziećmi i psami.

Kiedy w domu szczeka pies , dzieci biegają , pies je podszczypuje, kradnie im zabawki, dzieci płaczą , pies ucieka, warczy… a Ty – chcesz chwili spokoju….. Zapraszam na warsztaty;-)
Cel spotkania;
Bezpieczne dziecko w relacji z psem, szczęśliwy pies w relacji z dzieckiem.
Powiem Wam – “Co mówi pies” .
Jak dziecko może pracować z psem – nauka komend – dziecko jako trener.
Ich wspólne zabawy.
Psie potrzeby – czy już wszystko o tym wiecie???
Czas na odpoczynek .
Bezpieczne postawy w kontakcie z psem.

Dla kogo?
Dla rodzin z dziećmi i psami.
Ilość miejsc ograniczona 6 rodzin z psami.

Cena warsztatów 100zł od rodziny z jednym dzieckiem i jednym psem. Kolejne dziecko 10zł co do kolejnego psa ustalamy indywidualnie.
Płatność gotówką przed spotkaniem.
Zgłoszenia pod wydarzeniem z informacją ile osób nas odwiedzi, wiek dzieci, jaki pies w jakim wieku .

Miejsce spotkania Akademia 4 Łapy. Ul Myśliborska 53, 1 piętro.
Zapraszam
Katarzyna Bargiełowska
Trener, Behawiorysta, Twórca programu “Zapobieganie pogryzieniom przez psy”

.

Bajka Improwizowana w Promie Kultury!

Kolejny raz przybywamy do Warszawy zagrać improwizowane przedstawienie dedykowane najmłodszym widzom.
BAJKA Improwizowana, której reżyserami, scenografami, dramaturgami i nawet aktorami będą Wasze pociechy!
To one zadecydują w jakich kostiumach zagrają aktorzy, jakie będę mieli stworzyć postaci. Będą miały wpływ na przebieg akcji, a także – jeśli będą chętne – wejdą na scenę i zagrają z nami!
To spełnienie marzeń większości maluchów, a i rodzice nie będą się nudzić, gwarantujemy!

.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zwykła Matka
Zwykła Matka
6 lat temu

Do stolicy mamy kawałek, ale jak będziemy sie wybierać to z chęcią skorzystam z Twoich podpowiedzi :)