14 Sty

Zrób swoją czekoladę – warsztaty dla rodzin – Manufaktura Czekolady

czekoladowe warsztatyJeśli chcecie spędzić rodzinny, interesujący i bardzo smaczny czas z dzieciakami, mam dziś propozycję idealnego miejsca. To warszawska Manufaktura Czekolady.

Gdy ktoś kto w dzieciństwie marzył o idealnej tabliczce pysznej czekolady, kilkanaście lat później spotyka kolegę, który miał podobne marzenie, mogą dziać się rzeczy niezwykłe. Szczególnie jeśli postanawiają we dwóch je zrealizować! Bo jakim trzeba być zapaleńcem i wizjonerem, aby importować worki z ziarnami kakaowca, by w podwarszawskich Łomiankach, ręcznie wytwarzać najpyszniejszą, prawdziwą czekoladę w kraju?! To w ogóle już brzmi tak, że człowiek musi się uśmiechnąć, prawda??? Wyobraźcie sobie, że nie tylko udało im się utrzymać na rynku, ale firma niedawno obchodziła dziesięciolecie swojej działalności!

Przez ten czas zdobyli wierne grono fanów, którzy już nie chcą jeść innych czekolad. Ich produkty można kupić na wielu targach i imprezach w stolicy. Jest jednak jeden minus – zawsze są do nich okropne kolejki… Zatem ucieszą się ci, którzy chcieliby spróbować, ale nie są zbyt cierpliwi – w Warszawie Manufaktura Czekolady ma swoje dwa stacjonarne sklepy. Można w nich nie tylko kupić smakowite czekoladowe wyroby – zarówno te klasyczne, jak i bardziej zakombinowanie. Przede wszystkim organizowane są tam czekoladowe warsztaty – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w różnych opcjach (wszystkie informacje znajdziecie na ich stronie www – TUTAJ). My wybraliśmy się na warsztaty dla dzieci z opiekunami „Od ziarna do tabliczki”, ale opcji jest naprawdę wiele.

Warsztaty trwają 75 minut – na początku dzieci projektują swoją wymarzoną tabliczkę czekolady, używając jednego z 12 dodatków (do wyboru: suszone maliny, czerwone porzeczki, truskawki, ananas, pestki dyni i słonecznika oraz żelki, żurawina i inne). Gdy projekty są już gotowe, każdy dostaje formę z płynną czekoladą i przekłada do niej dodatki. Gotowe tabliczki lądują w chłodziarkach, a wtedy rozpoczyna się część teoretyczno-degustacyjna. Macie okazję posłuchać opowieści o pełnej drodze, jaką pokonuje ziarenko kakaowca z drzewa w Afryce Zachodniej do… sklepowej półki w Warszawie. Oprócz tego każdy dostaje kubeczek gorącej czekolady i ma okazję spróbować kilku rodzajów pyszności.

Wszyscy dobrze się dziś bawiliśmy – od naszej dwulatki, która przy niewielkim wsparciu Tomka, świetnie dała sobie radę, przez Leona, aż do mnie – wielkiego czekoladowego łasucha! I fajne było to, że każdy dowiedział się czegoś ciekawego, niezależnie od wieku. A oprócz tego – naprawdę objedliśmy się pysznościami!

Terminy, ceny i lokalizacje znajdziecie TUTAJ.

My odwiedziliśmy Manufakturę Czekolady przy ul. Marszałkowskiej 9/15

Ps. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz w zakładce: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o