03 Kwi

Zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 7-8 kwietnia

Jak co tydzień – przygotowałam Weekendową Zajawkę. Magiczną listę pełną wydarzeń i atrakcji dla dzieci – przewodnik po meandrach kulturalnej stolicy 🙂 Życzę Wam wspaniałej, rodzinnej zabawy i… proszę ZRÓBCIE HAŁAS.

Napisz mi, co najbardziej Ci się podobało, daj znać, że korzystasz, udostępnij, oznacz „dzieciatych” znajomych. Pomóż rozwijać WEEKENDOWĄ ZAJAWKĘ! 

.
Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Niech żyje papier! 5!

Kolejna, okrągła już edycja Waszego ulubionego wydarzenia z kręgu papierniczych! Tym razem spotykamy się na dwa dni, jak zwykle w Państwowym Muzeum Etnograficznym.
Czeka na Was atrakcyjny program spotkań, warsztatów oraz prawie 60 wystawców z branży wydawniczej, papierniczej, drukarskiej itd.
Zapraszamy!

A zainteresowanych wystawców prosimy o kontakt: mateusz@zwyklezycie.pl

.

Ruchome ślady. Warsztaty dla dzieci i opiekunów

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-8 lat z opiekunami.

Liczba uczestników: 24 osoby (12 par rodzic /opiekun-dziecko)
Czas trwania: 60 min.
Bilety: 30 zł/para

Koncepcja i prowadzenie: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Ruch, który zostawia ścieżkę na papierze. Ścieżka, która prowokuje do ruchu. Jaki ślad w przestrzeni może pozostawić ruch? Co to znaczy tańczyć uchwycony wcześniej ślad?

Warsztaty plastyczno-ruchowe dla dzieci i ich opiekunów do propozycja dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia.
Uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Będziemy wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom. Pobudzimy wyobraźnię i uruchomimy indywidualną ekspresję.

Prosimy o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju. W przestrzeni warsztatowej będziemy poruszać się bez butów.

.

Urodzinowy MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci / 7.04.2018

Zapraszamy na Urodzinowy MeloKoncert dla najmłodszej publiczności czyli niemowląt i małych dzieci z rodzicami w Mary Poppins’ House Saska Kępa – to już rok, od kiedy dla Was gramy! Tym razem czekają na Was niespodzianki, specjalni goście oraz prezenty 😀

MeloKoncert to muzyczne Ok. 40 minutowe spotkanie z muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na instrumentach i słuchaniem muzyki.

W koncertach wystąpią:
Anna Natalicz, Basia Habisiak – mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Warszawie, certyfikowane nauczycielki „gordonków”

Będzie to koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Jak zwykle będziemy się bawić przy muzyce na żywo. Pośpiewamy, porytmizujemy wierszyki, potańczymy i posłuchamy muzyki. Będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Na bosaka! 🙂 Zagramy dla Was melodie, które znacie z bajek, przedszkola czy domu.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.

DATA: sobota 7.kwietnia 2018 o godzinie 10:00 lub 11:30
MIEJSCE: Mary Poppins’ House Saska Kępa ul. Zwycięzców 4D Warszawa

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

Organizator: MeloMaluchy MeloBrzuchy

.

Migawki z Południa | działania otwarte dla 4-8-latków

Wybierzcie się z nami do Albanii!

Wystawa malarstwa Ediego Hili przeniesie nas na albańskie bulwary — z dala od wakacyjnych kurortów i plaż, turystycznej wrzawy i ścisku. Przewodnikiem po odległym kraju będzie artysta, którego obrazy miasta zupełnie nie przypominają tego, co można zobaczyć w kolorowych folderach biur podróży. Nie będzie to jednak wyprawa łatwa, czeka na nas wiele tajemnic, których pilnie strzegą mieszkańcy Tirany. Wcielimy się w rolę reporterów, chcących dowiedzieć się więcej o tym, jakim krajem jest Albania. Będziemy więc potrzebować dobrych map i aparatów. Czy uda nam się zmienić migawki z Południa w prawdziwą relację z podróży?

W kolejne soboty na wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji” w Muzeum nad Wisłą spotkać można edukatorów muzealnych, którzy przez trzy godziny zapraszają dzieci w wieku 4-8 lat do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

Prowadzenie: Zuzanna Wesołowska i Bernard Wnuk.

Dla dzieci udział jest bezpłatny, opiekunów obowiązuje bilet wstępu na wystawę (1 zł).

.

Emesenki – sztuka dla najmłodszych | architektura

[dla dzieci w wieku 3 – 5 lat wraz z opiekunem/ami]

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej. Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po Muzeum i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Zakładamy aktywny udział opiekunów na zasadzie współpracy z dzieckiem. Co miesiąc odkrywamy inną dziedzinę sztuki lub technikę artystyczną. Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

4 kwietnia odwiedzimy wystawę „Edi Hila. Malarz transformacji”, a tematem przewodnim będzie architektura.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/2upejqp
(UWAGA: Formularz zgłoszeniowy pojawi się 29 marca 2018 (CZW) godz. 10:00)

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

.

Zajęcia muzycze SoMusic – Wilanów, Vilanova/ soboty (dzieci 0-4)

Zapraszamy na cykliczne zajęcia muzyczne autorstwa Adama Sztaby dla dzieci w wieku 2-4.

I L O Ś Ć   M I E J S C   O G R A N I C Z O N A
TEL.: +48 608 060 777 – ZAPISY

WTORKI – GODZ. 10:30 Grupa 0-4 rż.

Koncepcję zajęć dla dzieci w SoMusic Baby Adama Sztaby oparliśmy na przekonaniu, że każde dziecko, do harmonijnego i prawidłowego rozwoju potrzebuje kontaktu z muzyką, która naturalnie jest wpisana w życie człowieka od samego jego początku. Już w brzuchu mamy słuch jest zmysłem, przez który dziecko najszybciej kontaktuje się ze światem. Dziecko rodzi się z naturalną umiejętnością słuchania i rozumienia muzyki i stosowania jej zasad. Można śmiało powiedzieć, że każdy maluch jest muzycznie utalentowany, a dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką ma szansę nie zatracić tego daru.

SoMusic Baby zaprasza wszystkie maluchy, od zera do czterech lat na zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Zajęcia mają formę koncertu, składającego się z autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworów, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.

Nasze zajęcia to istna podróż muzyczna, której każdy element prowokuje do zabawy, muzykowania i improwizacji. Równie istotny jak element powtarzalności (gwarantujący utrwalenie pewnych form oraz możliwość wygodnego uczestnictwa w zajęciach) jest element spontaniczności dający poczucie swobody i nieskrępowanej radości. Naszym celem jest uzyskanie pełnej otwartości zarówno od dzieci jak i rodziców. Aktywne uczestnictwo rodzica w zajęciach daje nieocenione efekty i wpływa pozytywnie na proces uczenia się dziecka.

CENNIK:
karnet 225 zł – 5 zajęć
jednorazowe wejście – 50 zł

ZAPISY: FB VILANOVA / FB SoMusic
TEL.: +48 608 060 777

.

IV Białołęcki Festiwal Książki „Pozytywne strony”

Serdecznie zapraszamy Was już na czwartą edycję wyjątkowego Białołęckiego Festiwalu Książki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Czekają na Was:

? spotkania autorskie z: Ewą Chotomską, Justyną Bednarek, Przemysławem Wechterowiczem i Ewą Karwan – Jastrzębską
? Marvel Comics – warsztaty w języku anielskim
? warsztaty dla rodziców
? warsztaty czerpania papieru, pisania gęsim piórem i wykonywania pieczęci lakowych
? warsztaty recyklingu książkowego
? warsztaty literackie
? warsztaty ilustratorskie z Edmundem Dudek
? „W pracowni Gutenberga” – warsztaty drukarskie
? stoiska wydawnictw i księgarń;
? cała moc książkowych atrakcji i niespodzianek…

W czasie Festiwalu od godz. 10:00 do 16:00 przewidziana jest także opieka i warsztaty dla najmłodszych dzieci (w wieku przedszkolnym i młodszych) pt. „Książka dla najmłodszych”.

Kiedy? Sobota, 7 kwietnia 2018 | 10:00 – 16:00
Gdzie? Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Mentis, ul. Piwniowa 18

WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy:
Urząd Dzielnica Białołęka

.

Plastusiowy pamiętnik / Teatr Baj / van Gogha 1

✪ SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ ✪

O Plastusiu PRAWIE WSZYSTKO wie Plastusiowy Pamiętnik, który jest największym przyjacielem Plastusia. To jemu Plastuś opowiedział PRAWIE WSZYSTKIE swoje przygody, to na jego Kartkach Plastuś narysował i opisał swój piórnikowy świat. Pamiętnik Plastusia i jego Kartki chętnie przedstawią mieszkańców piórnika, bo nie każdy wie, jakie to barwne towarzystwo. Poznacie też Tosię, Zosię, Jacka, a nawet niezbyt grzecznego Witka. Pamiętnik opowie PRAWIE WSZYSTKO
o Plastusiu z nadzieją, że podpowiecie mu, gdzie ma go szukać, bo dawno temu, nie wiadomo dlaczego ich drogi się rozeszły.
Spektakl dla dzieci 5+

Ten Plastuś jest taki: cały z plasteliny, ma duży nos, odstające uszy i zielone majteczki. Wszyscy mówią, że jest śliczny. Kto powie, gdzie on jest, dostanie 4 malowanki i 1 żółtą wstążeczkę.

.

Placówka Dobrych Gier zaprasza na rodzinne spotkania z grami

Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.

Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej siódmego roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partnerem spotkań jest Granna – producent gier planszowych.

07.04, sobota
godz. 11.00
Spotkanie dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia
Miejsce: MPW, Sala Małego Powstańca
Wstęp wolny po rejestracji: turniejgier@1944.pl

.

Robotyka dla dzieci 6 do 12 lat

Fundacja Sto Pociech zaprasza na wyjątkowe w Warszawie zajęcia z robotyki; – zabawa klockami LEGO połączona z programowaniem wprowadza dzieci w świat techniki:
– w zajęciach mogą uczestniczyć rodzice,
– dla dzieci od 6 roku życia do 6 klasy,
– pełne 2 godziny zabawy.
– warsztaty popołudniowe: środy godz. 16.45 – cykl 12 warsztatów (zapisy na cały cykl), strat 7.02,
– warsztaty sobotnie godz. 10.00 – cykl 6 spotkań (zapisy na pojedyncze zajęcia)
w soboty 13.01, 3.02, 17.02, 3.03, 17.03, 7.04,

.

N I E D Z I E L A

Czytamisie / kameralne warsztaty rodzinne / Głębocka 66

Przełamywanie barier pomiędzy dziećmi i rodzicami, pozwolenie sobie na eksperymentowanie i spojrzenie na siebie z innej perspektywy. Czasem wystarczy kilkadziesiąt minut wspólnego działania, by przypomnieć sobie to, co w budowaniu relacji z dziećmi jest najważniejsze. W Białołęcki Ośrodek Kultury odbywają się warsztaty, na których zmienia się świat dzieci i rodziców. I są na to dowody!

✿ CZYTAMISIE to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców, prowadzonych przez Annę Hajzik-Jurlewicz, neurologopedę kliniczną i pedagog specjalną, odbywających się od września 2017 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury. Pomysł zrodził się z potrzeby zmierzenia się z problemem coraz mniejszej pełnowartościowej ilości czasu, jaką rodzice spędzają ze swoimi dziećmi.

✿ Na najbliższych warsztatach, 8 kwietnia przy #Głębocka66,
porozmawiamy o zaletach współdziałania. Każdy z nas jest dobry w czymś innym. Jak to wykorzystać? Jak odkryć, że razem możemy więcej? Jak doceniać i zauważać swoje mocne
strony? Przekonajcie się sami, przychodząc na nasze warsztaty! 🙂

? CZYTAMISIE odbywają się raz w miesiącu w sali animacyjnej przy Głębockiej 66 w dwóch grupach wiekowych: 3-4-latków (10:15-11:00) i 5-6-latków (9:00-10:00). Każda grupa składa się z 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2. Więcej informacji:www.bok.waw.pl.

.

Kino w kropki to nasz cykl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Spotykamy się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.00.

BILETY: 5/10 zł

8 kwietnia „Przytul mnie” ( grupa wiekowa 3+)
„Przytul mnie” to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, gdzie nigdy się nie nudzą. Każdy dzień różni się od poprzedniego i przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

.

Calineczka

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia musical CALINECZKA inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, który jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem.

Po spektaklu zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Artystami!

.

Muzeum dla maluchów | Pragi słuchamy, wąchamy i dotykamy

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wycieczkę po wystawie „Co słychać na Pradze?”, a podczas warsztatów poświęconych integracji sensorycznej będziemy odkrywać Pragę za pomocą zmysłów oraz własnoręcznie wykonamy zabawki wspierające rozwój naszych małych gości.

☞ TERMIN: 8 kwietnia 2018 r.
☞ START: godz. 11.30
☞ CZAS TRWANIA: 60 min
☞ WSTĘP: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
☞ LICZBA UCZESTNIKÓW: 25 osób
☞ KIEROWNICZKA PROJEKTU: Karolina Jusińska, Muzeum Warszawy

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem telefonu 22 518 34 16 lub mailowo pod adresem: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl

.

„W krainie instrumentów” – spotkanie dla dzieci

Zapraszamy dzieci powyżej 3 roku życia do poznawania muzyki i instrumentów muzycznych z krajów Azji i Oceanii. Podczas wspólnego zwiedzania wystawy „Strefa dźwięków” poznają podstawowe zasady budowania instrumentów oraz sposoby gry na nich. Dowiedzą się w jakich okolicznościach są używane w swoich krajach pochodzenia. Każdy uczestnik zajęć otrzyma książeczkę z zadaniami związanymi z wystawą.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: klaudiastach@muzeumazji.pl

[aktualizacja] Informujemy, że wszystkie miejsca na oprowadzanie są już zajęte. Przyjmujemy jeszcze zapisy na listę rezerwową. W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem – postaramy się zorganizować podobne oprowadzanie w maju.

.

Twórcze warsztaty rodzinne 3-5 lat; 6-9 lat dofinansowane

Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, opiekunów z dzieciakami na TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE na Ursynowie dla dzieci 3-5 lat i 6-9 lat.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE to inspirujące, radosne i pełne pomysłów, spotkania dla dzieci i ich najbliższych. Ich celem jest budowanie bliskich, opartych na miłości i wzajemnym szacunku relacji. Poprzez twórcze formy działania będziemy angażować Was (Małych
i Dużych) do pełnej humoru i pozytywnej energii wspólnej zabawy.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY.

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy. Koszt udziału 10 zł.

8.04 (niedziela) Warsztaty Małych Konstruktorów
11:30 -13:00 (3-5 lat)
14:00 – 15:30 (6-9 lat)

Koszt: 10 zł (od dziecka za 1 zajęcia)
Na każde zajęcia mamy również bezpłatne miejsca. Jeżeli potrzebujesz skorzystać z bezpłatnego miejsca, skontaktuj się z nami telefonicznie.
Płatność w formie przelewu.
Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka, termin.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy
Liczba miejsc ograniczona.

Gdzie:
Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka, dzwonek jest przy furtce)

Info:
Hania Wawrzycka, tel. 600 445 055
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

.

NIKT NIC NIE WIE – komedia dla dzieci

W niedzielę, 8 kwietnia zapraszamy dzieci i rodziców na spektakl, w którym zaświeci dla nas słońce i znajdziemy pierwsze oznaki wiosny!

Całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

✩ Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 8 kwietnia | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci), https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/nikt-nic-nie-wie-komedia-dla-dzieci,5077?eventId=102672

⭐⭐ Bilety dostępne wkrótce oraz pół godziny przed spektaklem na dole w Resorcie. Nie przyjmujemy rezerwacji. Do zobaczenia! ⭐⭐

.

Wyjątkowy koncert duetu Ewa Zaborowska & Ewa Wałecka dla rodzin w Chata Numinosum – drewnianej chacie w sercu Warszawy ???

➡️ Wiek uczestników: dzieci 0 – 6 lat ich rodzeństwo i rodzice
Grupa: do 25 dzieci + opiekunowie

➡️ Koszt uczestnictwa:
rodzic z dzieckiem 50 zł
rodzic z 2 dzieci 70 zł
bilet rodzinny dla 4 osób 80 zł plus za każdy kolejny bilet dla dziecka 5 zł

➡️
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
Ewa Zaborowska
zapisy@paninutka.pl
tel. 690 352 521

Potwierdzeniem zapisu jest wpłata na konto:
38 2490 0005 0000 4000 7474 7072

?? Jak wygląda koncert ??
Na koncert zapraszamy dzieci z dorosłym opiekunem. Obowiązują wygodne stroje (większość czasu spędzamy na dywanie) i obuwie na zmianę. Koncert prowadzony jest w formie przyjaznej dziecku zabawy, łączymy ćwiczenia ruchowe, śpiewanki i rytmiczanki. Dzieci poznają instrumenty: lirę korbową, skrzypce, bębenki i ukulele. Jest też miejsce na kreatywność maluchów. Rodziców zachęcamy do czynnego uczestnictwa.

Umuzykalnienie dziecka we wczesnym okresie życia wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i rozwija zdolności komunikowania. Wczesne wychowanie muzyczne jest więc kapitałem, który będzie procentował przez całe życie. Kształcenie języka muzycznego ma związek ze środkami komunikowania się – słuchaniem, gestykulowaniem, mową oraz czytaniem i pisaniem.

.

Architektura dla dzieci

Architektura dla dzieci to cykl warsztatów łączących zajęcia plastyczne i nauki ścisłe przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat. Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Kształtują umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną.
Zapraszamy!

.

Muzyczne 4 Pory Roku w Ogrodzie – koncert chóru Calvi Cantores

Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszym wiosennym koncercie w ramach cyklu Muzyczne 4 Pory Roku w Ogrodzie

8 kwietnia o godzinie 15.00 w Villa Botanica (Dworek Fangora) wystąpi chór męski Calvi Cantores

Program koncertu:
opr. F. Zimmer, Chopin-Melichar – In mir klingt ein Lied
opr. Z. Noskowski, St. Moniuszko, Znasz li ten kraj
F. Mendelssohn-Bartholdy, 2 Geistliche Chöre, op. 115 – I. Beati Mortui
F. Schubert, Die nacht op. 17 nr 4
J. Maklakiewicz, Kołysanka
opr. W. Sołtysik, Umówiłem się z nią na dziewiątą
opr. W. Sołtysik, Całuję Twoja dłoń madame
opr. W. Sołtysik, Już taki jestem zimny drań
opr. A. Borzym, Bas
opr. A. Borzym, Piłem w Spale
arr. B. Chilcott, The gift to be simple
arr. K. Shaw, B. Joel, And so it goes
arr. K. Shaw, Kiss the girl
arr. M. Huff, Can you feel the love tonight

.

Teatrzyk dla dzieci – Emmanuel czyli dobra nowina

Jak trudno gąsinnicom oderwać się od ziemi – wszak tutaj są soczyste listki i własna norka! Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: uwierzcie a ogród oglądać będziecie z lotu… motyla!
duszpasterstwo DROPS zaprasza na Teatr dobrego serca.

Spekakl „Emanuel czyli dobra nowina” zostnie wystawiony w auli o. Jacka Woronieckiego o godzinie 12:30 Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wydarzenie jest bezpłatne.

Ciepła opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom. Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonają jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo. W spektaklu można usłyszeć kilka pięknych piosenek „z tekstem”.

.

Familijne KINO KĘPA: „O czym szumi las?”

FAMILIJNE KINO KĘPA: „O czym szumi las?”, reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2017, 75 min.

W lesie mieszkają zwierzęta duże i małe, ale najwięcej uwagi poświęca się tu najmniejszym jego mieszkańcom – myszkom. Zwracają się one do Pana Niedźwiedzia, aby przegłosować prawo, proklamujące przyjaźń między zwierzątkami i zabraniające ich zjadania.
Norwegowie wrócili do korzeni bajek zwierzęcych i stworzyli historię, która bawi i edukuje.

/ bilety 10 zł /

.

Wiosenne obserwacje ornitologiczne | park wilanowski

Podglądanie ptaków przynosi wiele radości i satysfakcji, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne. Zapraszamy na wspólne obserwowanie ptaków w punkcie ornitologicznym nad Jeziorem Wilanowskim! Zapewniamy lornetki i lunety.

W tym samym czasie w pobliskiej Pompowni odbędą się rodzinne warsztaty ornitologiczne na temat piskląt i ptasich gniazd. Uczestnicy poznają cechy gniazdowników i zagniazdowników, dowiedzą się, z czego różne gatunki budują gniazda, i co zrobić, gdy znajdziemy pisklę. Będzie można także wykonać tematyczną pracę plastyczną.
————————–————————–————————–———————
TERMIN: 8 kwietnia, godz. 10.00–14.00 | można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski | Pompownia
ODBIORCY: dorośli i dzieci
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
————————–————————–————————–———————
INFORMACJE
Julia Dobrzańska
e-mail: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 64

.

Tajemnica zjedzonego kotleta – układ pokarmowy

Warsztaty z anatomii dla dzieci z doktorem Piotrem Fąką.
Pierwsza grupa: dzieci w wieku 5 – 8 lat, godz. 11:00 – 12:15
Druga grupa: dzieci w wieku 9 – 12 lat, godz. 13:00 – 15:00

Warsztaty dla nieobrzydliwych i kochających się upaćkać!!!
Awaryjnie przydadzą się dodatkowe ubrania, gdyby komuś nagle przedziurawił się żołądek 😉

Wyprawa do tajemnic układu pokarmowego!

Co się dzieje z jedzeniem w naszej buzi? Po co nam ślina? Jak wygląda dyskoteka w żołądku? Do czego nam potrzebne jelito cienkie?

Poznajemy krok po kroku tajemnice zjedzonego kotleta. Każdy będzie mógł wykonać własny żołądek i własnoręcznie pogmerać w układzie pokarmowym…

Pierwszy Zlot Klubu Przyrodniczo – Eksperymentalnego!
Miejsce: Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43, lok.307, wejście D.
Cena: 80zł od dziecka.
Zapisy przez formularz:
Do grupy młodszej: https://goo.gl/forms/9Ogk0BfTuny6Eq6i2
Do grupy starszej: https://goo.gl/forms/WleeKxfiXAXzd8DD2
Liczba miejsc ograniczona!

.

Teatr Lalek Igraszka – Wars i Sawa

8 kwietnia w niedzielę zapraszamy na spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka.
przedstawienie odbędzie się w dwóch turach o godz. 14.00 i 15.30.

wstęp 7 zł
sprzedaż i rezerwacja biletów od 3 kwietnia w godz. 13.00 – 18.00 w Kasie KKG.

.

Koncert dla małych i dużych

Koncert dla dzieci (od lat 7) i młodzieży w wykonaniu Szymanowski Young Power Big Band.

Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń pod adresem e-mail: kultura@targowek.waw.pl

Program:
1. MUPPET SHOW THEME – JIM HENSON – SAM POTTLE
2. THE PINK PANTHER – HENRY MANCINI
3. THE LOOK OF LOVE – BURT BACHARACH – HAL DAVID / voc. PAULINA PYTLAK
4. LOST STAR – SAMMY NESTICO / SAX SOPRAN – OSKAR RZĄŻEWSKI
5. YOU’VE GOT A FRIEND IN ME – RANDY NEWMAN
6. YOU ARE THE SUNSHINE OF MY LIFE – STEVIE WONDER /voc. PAULINA PYTLAK
7. ONE NOTE SAMBA – ANTONIO CARLOS JOBIM
8. SWAY – PABLO BERTAN RUIZ – voc. PAULINA PYTLAK
9. BEAUTY AND THE BEAST – ALAN MENKEN
10. STAR WARS THEME – JOHN WILLIAMS
11. FEVER – JOHN DAVENPORT / EDDIE COOLEY / voc. PAULINA PYTLAK
12. SUGARPLUM ROCK – P.I.TCHAIKOVSKY
13. DON’T WORRY BE HAPPY – BOBBY McFERRIN

.

Otwarty turniej hokejowy dla dzieci 2007-2011

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 6-10 lat do niedzielnych amatorskich rozgrywek hokejowych. W pierwszych rozgrywkach zapraszamy wszystkich niezależnie od warunków fizycznych i umiejętności to po stronie organizatora jest odpowiednie zestawienie formacji w formule minihokeja (gra 3×3 i 4×4)

.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o