Czego szukasz?

Zrób coś dobrego. Jak KONKRETNIE zrobić coś dobrego dla innych?

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Okres przedświąteczny wyzwala w nas to, co najlepsze. Jesteśmy wówczas bardziej niż zazwyczaj skłonni, by pomagać innym, dać coś bezinteresownie, pomóc w potrzebie. Trochę jakby zimą rosły nasze serca. Albo przynajmniej stawały się bardziej pojemne… Ten rok był pod wieloma względami wyjątkowy – dla wielu trudny i wymagający. Był to okres zmian, niepewności i mierzenia się z zupełnie nowymi ograniczeniami. Tym bardziej hasło: Zrób coś dobrego! zyskuje na ważności.

Nie będę tu rozpisywać się o wartości pomagania – niesienia bezinteresownej pomocy innym ludziom. Raczej nie to miejsce i nie ta pora. Dzisiejszy wpis przygotowałam z myślą o tych z Was, którzy czują potrzebę zrobienia czegoś dobrego, ale nie wiedzą w jaki konkretnie sposób mogliby to zrobić. Zebrałam w tym wpisie kilka akcji społecznych, które wierzę, że warto wspierać. Jeśli chcecie nagłośnić jakąś inicjatywę – podzielcie się nią tu lub na Facebooku – niech dotrze do innych!

Do napisania tego wpisu zainspirowała mnie akcja Westfield Arkadia.

WESTFIELD ARKADIA WSPIERA APEL O ODDAWANIE OSOCZA OZDROWIEŃCÓW

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Chorzy na COVID-19 potrzebują osocza osób, które chorobę mają już za sobą. Westfield Arkadia wspólnie z Carrefour, Czas na Herbatę i Lindt przygotowała niespodzianki dla wszystkich, którzy wyzdrowieli i zdecydowali się oddać osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Aby docenić tę honorową postawę, sklepy ufundowały specjalne prezenty.

Po zabiegu oddania osocza w RCKiK otrzymasz voucher. Przyjdź z nim do Westfield Arkadia i przyjmij podziękowanie za Twój wkład w walkę z pandemią. Akcja trwa do 31.12.2020 r.

Szczegóły na temat zabiegu i rejestracji znajdziesz na stronie: https://www.rckik-warszawa.com.pl/

Dowiedź się więcej o akcji tutaj.

Misie znowu pomagają!

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Jak co roku wystartowała akcja charytatywna „Podaruj misia temu, kogo kochasz” organizowana przez Fundację TVN i wspierana przez sieć drogerii Rossmann i Allegro.pl. Udział w akcji jest bardzo prosty: wystarczy wybrać i kupić jednego z misiów, a wszystkie środki finansowe z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.

W tym roku organizacja zamierza dotrzeć do każdego z podopiecznych z wigilijnym posiłkiem, upominkiem i świąteczną ozdobą. Seniorów odwiedzą też wolontariusze, którzy zapewnią im to, co najważniejsze – bliskość i serdeczność.

Wspomóc akcje można w każdej chwili, poprzez datek na stronie organizacji.

Wioski Dziecięce SOS – Podaruj pierwsze święta.

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Pierwsze dziecięce odkrycia – pierwsza zabawa w chowanego, pierwsza przyjaźń, pierwsze zwycięstwo, czy wreszcie…pierwsza Gwiazdka. Radosne, beztroskie wspomnienia, tak ważne dla każdego dziecka.

Dzieci, które trafiają pod opiekę stowarzyszenia mają w pamięci często zupełnie inne obrazy – alkohol, kłótnie i przemoc. W SOS Wioskach Dziecięcych podopieczni otoczeni są rodzinnym ciepłem i troską, odzyskują poczucie bezpieczeństwa, uczą się co tak naprawdę oznacza być dzieckiem. Wielu z nich to właśnie tu, z Rodzinami SOS obchodzi pierwszą prawdziwą Gwiazdkę.

Stowarzyszenie można wesprzeć poprzez wpłaty na stronie organizacji.

Bank Żywności – Świąteczna Zbiórka Żywności

Bank Żywności od ponad 20 lat organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności, pomagając najuboższym zorganizować świąteczny posiłek. W tym roku, z racji na pandemię, jeszcze więcej osób znajduje się w trudnej sytuacji, a bezpośrednie pomaganie stało się utrudnione. Dlatego Bank Żywności organizuje zbiórkę środków, którą możecie wesprzeć na stronie organizatora. Za zebrane środki zostaną kupione i dostarczone do potrzebujących produkty spożywcze o długim terminie przydatności.

Fundacja Świętego Mikołaja

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Fundacja Świętego Mikołaja organizuje ogólnopolski program stypendialny. Wspiera rozwój pasji i talentów uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Program prowadzony jest we współpracy ze szkołami od 2010 r.

Fundacje można wspomóc poprzez bezpośrednie datki, które można wpłacać poprzez stronę fundacji, jak i poprzez zakup specjalnych kartek okolicznościowych.

Ochotnicy Warszawy

Miasto tworzą mieszkańcy, którzy nadają mu charakter, oswajają, kształtują i wpływają na nie. Energia mieszkańców to zasób Warszawy, który trzeba wykorzystać. W tym celu powstał projekt “Ochotnicy warszawcy”!

Strategiczny cel projektu to:

Zwiększenie liczby mieszkańców, osób pracujących, uczących się i przebywających w Warszawie zaangażowanych w działania w obszarze wolontariatu, podniesienie jakości współpracy organizatorów wolontariatu z wolontariuszami oraz zwiększenie liczby i zakresu wsparcia podmiotów – organizatorów wolontariatu, tworzących przyjazne otoczenie dla rozwoju wolontariatu w mieście.

Na stronie projektu można odnaleźć różnorodne aktywności, do których można przyłączyć się jako wolontariusz.

Dajemy dzieciom siłę

Pomóż komuś w potrzebie, dzięki temu świat staje się piękniejszy. Bądź człowiekiem, zrób coś dobrego - nie tylko z okazji Świąt.

Każdego dnia tysiące dzieci stają się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego. Razem z fundacją Dajemy Dzieciom Siłę możesz przerwać ich dramat. Fundacje możesz wesprzeć poprzez darowiznę, którą złożysz na ich stronie.

Unicef – Prezent bez pudła

Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Udział w akcji jest bardzo prosty, wystarczy tylko dokonać zakupu wybranego prezentu na stronie organizacji.

Podzielnia na warszawskich Bielanach

Jeżeli masz w szafie lub w piwnicy zapomniane zabawki, łyżwy, rolki, stare radio, które działa, nieużywany czajnik, wagę, kubki, garnki lub inne rzeczy w dobrym stanie to możesz dać im drugie życie!

Przynieś je na Kasprowicza 18. Tam w dobrych warunkach poczekają na nowego właściciela. 

Fundacja VIVA

Okres świąteczny to nie tylko działania charytatywne na rzecz ludzi, ale też trudny czas dla zwierząt, którym możemy pomóc przetrwać zimę, szczególnie tym porzuconym, pozostającym w schroniskach. Poprzez fundację VIVA możecie oddać koce, karmę czy po prostu wesprzeć finansowo schroniska dla zwierząt.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ReDeal
ReDeal
10 miesięcy temu

Super, Pozdrawiam :)