Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (17-18 listopada)

Planujesz rodzinny weekend? Wskakuj na Moi-Mili.pl - tam już czeka Weekendowa Zajawka :)

Listopad w tym roku wyjątkowo łaskawy, gdybyście jednak szukali inspiracji do rodzinnych aktywności innych niż spacer na łonie, to Weekendowa Zajawka poleca się serdecznie :)

Pięknej soboty i niedzieli, Moi Mili!

.

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

Spis treści:

S O B O T A 

Spotkania z Teatrzykiem

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM.

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI
13:00 | 15:00 | 17:00

17 listopada – Cukiernia Pana Marcepana

Pan Marcepan, właściciel Cukierni Pana Marcepana, wraz z Madame Lukier zapraszają dzieci do cukierni. Opowiedzą im o swojej pracy. Nauczą dekorować lukrem rodzinę Ciastusiów, pokażą jak się pracuje w fabryce słodkości, a przy okazji razem z dziećmi będą się świetnie bawić.

.

Warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 5-10 lat

Witajcie. Nazywam się Kasia Kalisz. Jestem mamą 10-miesięcznej Milki i fotografką. Wraz z niezwykle zdolną Moniką Osińską – fotografką dokumentalistką, przekazujemy wiedzę fotograficzną dzieciom, które ukończyły już 5 lat. Dlaczego? Bo fotografia, to nie tylko utrwalony obraz. To nauka uważności na otaczający nas świat. Dzięki fotografowaniu widzimy więcej i odczuwamy więcej. Dlatego pragniemy rozwijać w dzieciach wrażliwość na to, co je otacza na co dzień, aby potrafiły odnaleźć piękny obraz na swoim własnym podwórku. Żyjemy w świecie pełnym bodźców, a fotografia pozwala się zatrzymać, przyjrzeć uważnie temu, co nas otacza, zastanowić się nad padającym światłem czy powstałym cieniem. Zatrzymuje emocje. Jest nauką harmonii i dynamiki zarazem. Pozwala rozwijać wyobraźnię i daje w gratisie ogromną satysfakcję! Dlatego podczas warsztatu pragniemy przekazać Waszym Dzieciom nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim pasję. Jak to zrobimy? Przez zabawę, śmiech i praktykę!

Wystarczy, że Dzieci zabiorą ze sobą:

– aparat (może to być komórka wyposażona w aparat),
– dobry humor,
– ciekawość i otwarty umysł?

W planie zajęć mamy:

1. „Jak to się zaczęło?” – krótka historia fotografii i pierwszego zdjęcia.
2. „Ale fajne!” – Czym różni się dobre zdjęcie od złego.
3. „O! Temu zrobię zdjęcie” – rodzaje fotografii, czyli co możemy fotografować i czym.
4. „Co się zmieści na zdjęciu” – nauka kadrowania.
5. „Rysujemy w wyobraźni siatkę” – złota zasada trójpodziału.
6. „Światło i cień” – nauka o roli światła.
7. „Dbamy o porządek” – sztuka eliminowania z kadru niepotrzebnych elementów.
8. „Co widzi żabka?” – perspektywa w fotografii.
9. „Czy mogę zrobić Ci zdjęcie?” – fotografia portretowa, jak ją ugryźć.

W planie są 4 spotkania po 1,5h w terminie:
17-18.11.2018 (sobota, niedziela) i 24-25.11.2018 (sobota, niedziela) w godz. 10:00-11:30

Będziemy działać w plenerze oraz w warunkach zamkniętych z wykorzystaniem podstawowego światła studyjnego w Towarzystwie Przyjaciół Pragi przy ul. Stalowej 28/1 w Warszawie.

.

Wystawa | W Polsce króla Maciusia

Zapraszamy na wystawę dla „dużych i małych dorosłych”: W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości

Zapraszamy dzieci i dorosłych do spotkania z dziesięcioletnim królem i przeżycia niezapomnianej przygody. Razem z nim poszukamy odpowiedzi na pytania związane z trudami rządzenia państwem. Dzięki bajkowym ilustracjom Iwony Chmielewskiej zanurzymy się w świat powieści. „Wejdziemy w buty” małego króla, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

Co zrobić, żeby wszystkim było dobrze? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? – pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcemy, aby dzieci zrozumiały rolę obywateli w tworzeniu państwa i poczuły, że także one mogą mieć na nie wpływ. Dlatego na odwiedzających wystawę czeka pełna atrakcji przestrzeń działań twórczych. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – zastanowimy się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają.

W ostatniej części wystawy oddajemy głos dzieciom. Artystka Iza Rutkowska zaprosiła je do rozmowy o tym, kto dba o państwo na co dzień, i wspólnie z nimi stworzyła niezwykłą instalację.

Wystawa W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości to opowieść o sprawach ważnych i dotyczących każdego z nas. Stwarza przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczenia w działaniu.

W trakcie trwania wystawy w muzeum odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne dla dzieci i dorosłych oraz realizowany jest program edukacyjny skierowany do przedszkoli, szkół i nauczycieli.

Wystawie towarzyszy skierowany do dorosłych odbiorców katalog zawierający eseje na tematy poruszane na wystawie: wyzwania odbudowy II RP, myśl i praktyka Janusza Korczaka, współczesna edukacja obywatelska.

Dla dzieci Muzeum POLIN wspólnie z Wydawnictwem Wolno przygotowało książkę artystyczną „Jak ciężko być królem”, opartą na ilustracjach Iwony Chmielewskiej inspirowanych książką Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.

9.11.2018–1.07.2019,

bilety: https://bilety.polin.pl/termin.html?id_wydarzenia=1060
Z kartą warszawiaka : 1 zł (dostępny tylko w kasie muzeum do 30.11)
ulgowy: 8 zł
normalny: 12 zł
rodzinny: 30 zł
W czwartki wstęp wolny

.

 

Światowy dzień filozofii 2018

Światowy Dzień Filozofii jest Corocznym świętem z inicjatywy UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury), obchodzonym w trzeci czwartek listopada.
Zapraszamy na X. edycję spotkań organizowanych przez nasze stowarzyszenie.

Program:

Czwartek 15 listopada 2018
18:30 Uroczyste otwarcie
19:00 Filozofia w praktyce (80 min.)
– Jak, gdzie i po co stosować filozofię w praktyce?

Piątek 16 listopada 2018
19:00 Wanda Dynowska (80 min.)
– Wschodnie inspiracje.
– Most między Polską i Indiami.

Sobota 17 listopada 2018
14:00 Ukryte wartości w mitach i legendach (80 min.)
– Legenda o Królu Arturze

17:00 Życie lasu i drzew (80 min.)
– Dlaczego Natura zawsze inspirowała filozofów?

Miejsce: Nowa Akropolis, ul Z. Glogera 3/1
Informacje
e-mail: informacja@nowa-akropolis.pl

.

Swift Playgrounds – kurs programowania

W sposób łatwy, interaktywny i pełen zabawy poznajemy tajniki języka programowania, wykorzystując – Swift Playgrounds – rewolucyjną aplikację na iPad’ach. Nauka przy wykorzystaniu Playgrounds nie wymaga znajomości kodowania, co czyni ją idealną dla początkujących. Rozwiązując kolejne zagadki – przygotowane przez wiodących programistów – opanowujemy podstawy języka Swift.

➡️ Zajęcia odbywają się w:
– czwartki o godzinie 18:15
– soboty o godzinie 10:00

➡️ Swift Playground to kurs programowania dla dzieci w wieku od 9 lat.

➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!

Masz dodatkowe pytania?
? pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

.

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci

Zapraszamy na dwa MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Polana w sobotę 17.11.2018 o godzinie 10:00 i 11:30.

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Spotkanie trwa ok. 40 minut.

Podczas koncertu wystąpią:
Anka Natalicz – Abrakadabra, Basia Jagodzińska-Habisiak – MeloMaluchy MeloBrzuchy oraz gościnnie Eva Pilat i Tatiana Szafraniec – mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, certyfikowane nauczycielki “gordonków”.

To koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. MeloKoncert to także spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach, a także wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl. Bilety można zakupić tylko online tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/impresariat-barbara-jagodzinska-habisiak,808/melokoncert,6903?eventId=125877

DATA: sobota 17.listopada 2018 o godzinie 10:00 i 11:30
MIEJSCE: Polana Wilanów ul. Klimczaka 5 lok.81

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

.

Dyskoteka dla dzieci | Karrot

Hej rodzice! I ich dzieci ?

Macie ochotę potańczyć przy gorącym funku, rytmicznym disco czy bujającym r’n’b? Wracamy!

Już 27 października (i 17 listopada, i 8 grudnia!) u naszych przyjaciół z kawiarni (i wytwórni) Karrot porwiemy do tańca rodziców z dziećmi. Najwięksi malkontenci ruszą do wygibasów ? ? ?

Uwaga! Mamy też ?, zabawki, bańki mydlane i nie zawahamy się ich użyć. Na miejscu będzie też pyszna kawa i zimne/ gorące napoje. Będzie więc również coś na podniesienie energii.

Zapraszamy!
?

Godziny: 11:00 – 14:00
Wstęp: 5 zł

.

Japońska bajka – spektakl dla dzieci

Scena Elffów: „Japońska bajka”

Bajka dla każdego. Spektakl inspirowany japońską ludową bajką pt. „Tatsu Taro, syn smoka”, która zawiera głębokie przesłanie. Postacie z bajki niosą miłość, współczucie, przyjaźń, tolerancję, wdzięczność, pomoc bliźnim.
W tej historii najważniejsza jest miłość matki i to właśnie o niej spróbujemy Wam opowiedzieć. Wykorzystujemy elementy japońskiego teatru lalek bunraku, japońskiego teatru ilustracji kamishibai oraz teatru cieni.Zapraszamy na spektakl, gdzie opowiemy bajkę, a może prawdziwą historię?

Scena Elffów – to autorski projekt teatralny skierowany do rodzin. Działamy od ośmiu lat tworząc profesjonalne spektakle dla różnych grup wiekowych. Najmocniejszą stroną Sceny Elfów są lalki – małe dzieła sztuki. Delikatne marionetki, wesołe pacynki, rozgadane muppety wciągają widzów w magiczny świat. Nie uznajemy podziału na scenę i widownię – u nas publiczność śpiewa, klaszcze i decyduje o losach bohaterów, dzięki czemu spektakl jest okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny Dla dorosłych i dla dzieci w wieku 5+.

Cena biletu: 20 zł

.

Mama, Tata, jestem ciekaw świata! – warsztaty rodzinne

Chcecie wybrać się w rodzinną podróż do różnych zakątków świata, nie ruszając się z Warszawy?
Chcecie dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie w różnych krajach?
Chcecie poznać obyczaje charakterystyczne dla różnych kultur?

Zapraszamy na MIĘDZYKULTUROWE WARSZTATY RODZINNE „MAMA, TATA, JESTEM CIEKAW ŚWIATA!”, podczas których mieszkający w Warszawie obcokrajowcy opowiedzą o swoich krajach i ich kulturze oraz poprowadzą tematyczne zajęcia plastyczne.
Podczas każdego warsztatu m.in.:
– ciekawa prezentacja multimedialna o danym kraju i jego kulturze,
– zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają przedmioty charakterystyczne dla danego kraju,
– słodki poczęstunek,
– quiz z nagrodami,
– mnóstwo czasu na rozmowy i pytania do prowadzących.
Wszystkie warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

DLA KOGO?
Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich opiekunów, którzy chcą:
– poszerzyć swoją wiedzę o innych krajach i ich obyczajach,
– poznać ciekawe postaci z różnych zakątków świata,
– stworzyć coś wspólnie w rodzinnym gronie,
– spędzić miło sobotę w międzykulturowej atmosferze.

CO I KIEDY?
„Czy w Kirgistanie z filcu robi się tylko torebki i biżuterię?” – warsztat kirgiski
17.11.2018 (sobota), godz. 11.00-15.00
Do Kirgistanu przeniesiemy się z Elmirą, która potrafi pięknie mówić o swoim kraju. W każdym jej słowie można poczuć serdeczność i otwartość Kirgizów. Elmira opowie między innymi o tradycjach filcowania w Kirgistanie, a następnie wspólnie wykonamy różne, kolorowe, filcowe zwierzaki, które dodadzą kolorów podczas jesiennej słoty.

„Czy wachlarze w Tunezji są okrągłe?” – warsztat tunezyjski
18.11.2018 (niedziela), godz. 11.00-15.00
Do Tunezji zabierze nas Samir. Opowie o swoim kraju i jego kulturze, pozwalając nam zobaczyć, poczuć i usłyszeć Tunezję. Następnie wspólnie udekorujemy oryginalne tunezyjskie wachlarze z liści palmowych, wyszywając na nich tradycyjne wzory. I choć teraz idzie już zima i myślimy bardziej o czapce i rękawiczkach, to na lato taki wachlarz będzie, jak znalazł!

GDZIE?
W Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2, Piwnica Largactil.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?
Należy zarejestrować się tutaj: https://goo.gl/forms/G4pNlx84mcbS0hxw1
Rejestracja na warsztaty trwa do 15 listopada 2018. Na każde zgłoszenie odpowiemy mailowo, potwierdzając rejestrację.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY!
Liczba uczestników jest OGRANICZONA! Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY :)

.

Wspaniały Świat Disney On Ice: Warszawa

W tym roku aż osiem uwielbianych historii Disneya połączymy w jedno spektakularne widowisko. A w nim Wasze ulubione postacie, zachwycająca jazda na lodzie, imponująca scenografia oraz wiele niezapomnianych emocji!

„Król lew”
„Kraina lodu”
„Zaplątani”
„Gdzie jest Dory”
„Mała syrenka”
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
„Aladyn”
„Toy Story”

Widowisko odwiedzi aż pięć polskich miast – Gdańsk, Warszawę, Łódź, Kraków oraz Gliwice.

Spotkaj się z Myszką Miki, Myszką Minnie, Kaczorem Donaldem, Goofym i wraz z nimi oddaj się magii i rodzinnej zabawie. Odkrywaj podwodny świat wraz z Dory i jej kompanami z animacji Disney ● Pixar „Gdzie jest Dory?” – Nemo i Marlinem. Zanurz się głęboko w oceanie ze swoimi ulubionymi bohaterami, by odkryć, jak ważna jest rodzina. Wyrusz do zimowego świata Arendelle z siostrami Anną i Elsą oraz zabawnym Olafem z „Krainy lodu”, którzy przekonają się, że prawdziwa miłość może roztopić nawet lodowate serce. Żadna przeszkoda nie zatrzyma Roszpunki, gdy przyjaciele wskazują jej drogę. A Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków udowodnią, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko, gdy mamy wsparcie naszych bliskich. Buzz i Chudy sprawią, że podskoczysz z wrażenia; Simba, Timon i Pumba przemierzą Lwią Ziemię; Dżasmina, Aladyn i Dżin pokażą, że przyjaźń jest niezniszczalna, a Wasze ulubione Księżniczki Disneya wykażą się niezwykłą siłą. Wejdź do „Wspaniałego Świata Disney On Ice” – to będzie niezapomniane przeżycie!

.

Warsztatownia: rodzinne warsztaty ceramiczne

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do Dorożkarni na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią.

.

Rodzinne Warsztaty Krawieckie w Akademii Harmonika

Kochani‼️ Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników szycia, przed nami kolejne ?

?‍?‍?RODZINNE WARSZTATY KRAWIECKIE ?‍?‍?

?17 listopada (sobota) godz. 16:00 – 18:30

Zapraszamy na WYJĄTKOWE warsztaty krawieckie‼️, na których WSPÓLNIE zaprojektujemy✍️ i USZYJEMY spódniczki/ spodnie?? (osoby zaawansowane) lub jesienne czapki/kominy?(osoby początkujące) dla CIEBIE lub Twojego DZIECKA. ?
Projekty realizujemy w grupach maksymalnie 6 osobowych. ?

Informacje organizacyjne:
➡️Koszt: 18 zł za godzinę od osoby (2,5 h. = 45 zł) PLUS zakup kolorowych dzianin/tkanin u prowadzącej.

➡️Piękne, wyselekcjonowane, najwyższej jakości, kolorowe dzianiny/tkaniny będzie można kupić na miejscu.
Ceny projektu:
osoby początkujące: czapka + komin – 40 zł (projekt tylko dla dzieci)
osoby zaawansowane: spódniczka/spodnie – 35 zł

➡️Na warsztaty możesz zabrać jedno dziecko, dwójkę, a nawet trójkę :) które będą mogły dzielnie Ci pomagać lub bawić się na sali zabaw

➡️Zapewniamy: maszyny do szycia, wszelkie przybory krawieckie oraz dodatki konieczne do realizacji danego projekt (ceny projektu powyżej)

Obowiązują zapisy!
☎️502 296 085
? kontakt@akademiaharmonika.pl

.

Mała Akademia Praska | VI edycja

Mała Akademia Praska to zaproszenie do wspólnego odkrywania prawobrzeżnej Warszawy. Na program składają się interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami. Uczestnictwo w spotkaniach Akademii jest okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowi inspirację do twórczego działania z dziećmi również poza muzeum.

Warsztaty rodzinne dla dorosłych i dzieci w wieku 6–12 lat

?️ 17 listopada

Wycinam, skręcam i odjeżdżam
Warsztaty tworzenia samochodzików, które powstają z kolorowych ścinków skóry. O unikatowości zabawki świadczy wykorzystanie tradycyjnych technik rzemiosła przy tworzeniu nowatorskiej formy.
(Wydarzenie towarzyszące wystawie: Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem)
Prowadzenie: Julia Kutra, projektantka i Zdzisław Miziołek, szewc

Uwaga! Zajęcia wyjątkowo odbywają się w dwóch grupach, 1 grupa: 10:30-11:15, 2. grupa 11:45-12:30.
W każdej grupie jest 16 miejsc (dzieci + opiekunowie).

☞ CZAS TRWANIA: 90 min
☞ KIEROWNICZKA PROJEKTU: Anna Wigura, anna.wigura@muzeumwarszawy.pl, tel. 22 518 34 07
☞ KOSZT: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
☞ LICZBA UCZESTNIKÓW: 30 osób (dzieci wraz z opiekunami)
☞ REZERWACJA: bit.ly/2Qs3Iky

.

Dlaczemu planszówki

Zapraszamy na czwarte planszówkowe spotkanie do lokalu Dlaczemu!

Jak zwykle zabierzemy mnóstwo świetnych gier, od najlepszych wydawnictw.Nie zabraknie gier dobrze znanych, będzie prezentacja nowych tytułów oraz turniej (informacja w oddzielnym poście)

Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy zasady ;) Spośród naszych gier wybierzemy te, których reguły można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe – dla każdego coś miłego :) Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę – napiszcie do nas, jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów to weźmiemy ją ze sobą.

Spis dostępnych gier jest na stronie: www.fanigier.net/nasze-gry
(uwaga! do biblioteki dołączyły nowe gry, nie wszystkie zostały jeszcze dodane :)

Wstęp jest oczywiście za darmo. Informujemy, że podczas wydarzenia robimy fotki żeby uchwycić wasze zmagania nad planszą ;)

Do zobaczenia! :)

.

Weekend Włoskich Smaków

Jesteście wszyscy zaproszeni na najlepsze wydarzenie roku.
W każdy weekend w Hali Gwardii możesz skosztować i kupić prawdziwe włoskie produkty, które na Ciebie czekają.

.

Wszystkie jesteśmy superbohaterkami! | warsztaty rodzinne (ASD)

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu pod tytułem „Wszystkie jesteśmy superbohaterkami!”.

Kim są bohaterki? Jakie mają cechy? Gdzie można je spotkać? Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Zastanowimy się też, dlaczego w historii tak często zapomina się o bohaterkach. Następnie, inspirując się tym, co zobaczymy na wystawie „Niepodległe” oraz własnymi doświadczeniami, stworzymy stroje dla prawdziwych superbohaterek!

Do udziału w warsztatach zapraszamy również rodzeństwo dzieci z ASD, w dowolnym wieku.

Warsztaty poprowadzą Aleksandra Górecka i Marta Maliszewska, edukatorki Muzeum przeszkolone przez Fundację SYNAPSIS (konsultacja merytoryczna warsztatów: Aleksandra Sztajerwald, współpracowniczka Fundacji).

Zapisy przez formularz dostępny na stronie: https://bit.ly/2zlv3xR. Dla rodzin, które otrzymają potwierdzenie rejestracji, udział w wydarzeniu oraz wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Przasnek, pod adresem muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Zachęcamy również do zapoznania się z przewodnikiem, pozwalającym przygotować się do wizyty w Muzeum nad Wisłą: https://bit.ly/2MHTTBS

.

O krasnalku i kolorowych kulkach z muzyką na żywo

“Jestem z lasu krasnalek
w lesie mieszkać wspaniale.
Mieszkam sobie u Grzybka,
gra mi świerszczyk na skrzypkach.”

Ponieważ w żadnym teatrzyku nie może zabraknąć krasnoludków więc tym razem zaprosiłam Krasnalka prosto z lasu. Nasz gość znalazł na łące kosz z kolorowymi kulami. Czy to jabłka, a może jajka? Kto zgadnie?

Przedstawieniu towarzyszy muzyka wykonywana na starodawnych instrumentach: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym, glinianych ptaszkach, piszczałce.
Scenariusz i reżyseria spektaklu: Agnieszka Kontny,
Muzyka: Katarzyna Szurman i Katarzyna Żytomirska,
Scenografia i lalki: Agnieszka Kontny,
Występują: Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

.

Nie jesteś czasem niedźwiadkiem? – warsztaty w Muzeum nad Wisłą

???W pewnym mieście pojawił się malutki przybysz. Wygląda na to, że znalazł się tu przypadkiem. Nikt nie wie kim jest, nawet on sam! Zapraszamy na warsztaty, podczas których sprawdzimy jak Czeburaszek poradzi sobie w nowym miejscu i czy miasteczko stanie się jego nowym domem… Będziemy przyglądać się bohaterom bajki i tworzyć inne scenariusze, a także uzupełniać historię Czeburaszka szczegółami, o których film milczy. Nie zabraknie zabaw i ćwiczeń rysunkowych, być może nawet tak jak Czeburaszek zabierzemy się do budowania…????

????17 listopada, godz. 16:00????
Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Muzeum nad Wisłą), ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
Czas trwania: 90 min
Wiek uczestników: 5-9 lat
Liczba uczestników: 15
Zapisy: malysputnik@ear.com.pl

.

Pokazy świetlno-muzyczne | Królewski Ogród Światła

?✨ Odwiedźcie Wilanów po zmroku! W tym roku prezentujemy zupełnie nową część instalacji – Muzyczny Ogród Marzeń. Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego można oglądać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt!

Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm znanych motywów muzyki klasycznej:
↪ „March Pour La Cérémonie Des Turcs” Jeana-Baptiste’a Lully’ego,
↪ „Burzy” z „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego,
↪ „Tańca cukrowej wieszczki” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego.
—————————————————————————————————
Pokazy w Muzycznym Ogrodzie Marzeń odbywają się CODZIENNIE o godz.: 17.15, 17.45, 18.15, 18.45, 19.15, 19.45, 20.15, 20.45.

Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła jest PŁATNY:
↪ poniedziałek – czwartek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
↪ piątek – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

BILETY MOŻNA KUPIĆ w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: https://bit.ly/2IhsXmR
↪ przez e-Bilet: https://bit.ly/2y6ejKn

.

Szyją mi się Czujemisie – warsztaty szycia ręcznego dla dzieci

Mogą być małe lub duże, mogą być czyste lub brudne, mogą być lekarzami lub astronautami – znacie je dobrze z książek Agaty Królak. Misie, które się różnią, misie, które wykonują różne zawody…

Misie czasem różnie się czują. Najnowsza książka autorki, “Czujemisie”, posłuży nam za inspirację do rozmowy o emocjach. A potem ze skrawków kolorowych materiałów uszyjemy niepowtarzalne Czujemisie.

Prowadzenie: Joanna Michalska – Szmaciane Misie

Warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat

Na uczestników warsztatów czekać będzie specjalny rabat na misiowe książki Agaty Królak i inne wybrane tytuły Wydawnictwa Dwie Siostry!

Koszt: 25 zł, liczba miejsc ograniczona.
zapisy: ksiegarnia@wydawnictwodwiesiostry.pl

.

Smykowizje – listopad 2018

Smykowizje – miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0–5 lat listopad 2018

Zapisy są związane z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna i łączą się z akceptacją regulaminu Wydarzenia

zbiórka w holu U–jazdowskiego

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
10:00 – grupa młodsza: 0–2 lata
11:00 – grupa starsza: 3–5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)

Obowiązują zapisy, wyłącznie drogą mailową: info@u-jazdowski.pl
Informacje udzielane są również telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

Uwaga! Zapisy są związane z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna i łączą się z akceptacją regulaminu Wydarzenia.

Jakie barwy i kształty mieszczą się w białym pudełku? Co kryje labirynt sztuki? Jakie skarby można odnaleźć w zamkowych basztach? W listopadzie zapraszamy na dźwiękowe, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw „Czekając na kolejne nadejście” i „Coś nowego, nic pożyczonego, dużo niebieskiego” w Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0–5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca odbywają się performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas nich używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.

{Smykowizje} – miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
17/11 – „Piosenki i różne inne dźwięki”
Inspirowana 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę wystawa „Czekając na kolejne nadejście” natchnie nas do wysłuchania polskich i litewskich tradycyjnych piosenek, ale też polskich i litewskich utworów współczesnych kompozytorów. Wyruszymy na poszukiwanie dźwiękowych i muzycznych śladów i ech z „Pana Tadeusza”, wraz z piosenką popłyniemy dwiema rzekami: Niemnem i Wisłą, zobaczymy co wspólnego ma litewski instrument kanklės z małymi, bliskimi dzieciom „cymbałkami”. Odnajdziemy też dźwiękowe skarby, ukryte w czterech zamkowych basztach. I odpowiemy sobie na pytanie, czy jest to zamek Anny Jagiellonki – potomkini litewskich i polskich królów, czy siedziba sztuki współczesnej. A może i to, i to?
Prowadzenie: Anna Kierkosz

.

Mały/Duży Kucharz: Fast food à la Little Chef

Półkoloniści wciąż wspominają hot-dogi, które sami przyrządzilii. Fast food może być wciąż pyszny, nawet gdy jest całkiem zdrowy – jeśli tylko przyrządzimy go sami i z pomyślunkiem.
Taki jest cel!
Przyjdźcie sprawdzić, jak to zrobić i ocenić, czy spełniamy Wasze wyśrubowane wymagania!

Mały/Duży Kucharz, (4-10 lat)
17 listopada 2018 (sobota), godz.: 10:00-11:30

Duży Kucharz (7-10 lat)
17 listopada 2018 (sobota), godz.: 12:30-14:00

Koszt: 80 zł
Zapisy: https://littlechef-warszawa-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?day=17-11-2018

.

N I E D Z I E L A

Klub Kina Dzieci sezon 2018/2019

Klub Kina Dzieci to inicjatywa, której celem jest wspólna zabawa rodziców i dzieci w filmowym klubie.

Klub Kina Dzieci to inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – comiesięczne, niedzielne spotkania filmowe w kinie Muranów. Projekcje połączone ze spotkaniem ze specjalnym gościem odbywają się raz w miesiącu w Kino Muranów. Na uczestników czeka Karta Klubowicza, na której mogą oceniać filmy i zbierać stempelki. Do Klubu można dołączyć w dowolnym miesiącu.

LISTOPAD
18.11 “Basia” – klasyka polskiej animacji. Czy bajki naszych rodziców da się oglądać?

.

Koncert dla dzieci: Wyprawa po Słońce

Wędrówka naszej planety wokół Słońca sprawia, że jesień zamienia się w zimę, a zima w wiosnę. Podczas koncertu rozsupłamy zagadkę zmieniających się pór roku i ruchu Słońca po niebie. Jak zwykle towarzyszyć nam będzie muzyka.

Martyna Sojka – wokalistka, kompozytorka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 r. jest nauczycielem w Szkole Muzycznej I stopnia dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Jako współpracownik Polskiego Radia tworzy audycje muzyczną „Rytmika” w Polskim Radiu Dzieciom. Laureatka programu „Szansa na sukces” w odcinku z Ewą Farną, finalistka XVII Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz VII Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” w Bydgoszczy.

Paulina Duda – pianistka, improwizatorka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci na terenie Warszawy i okolic. Założycielka dziecięcej grupy musicalowej “Synkopa”, reżyserka i choreograf bajek muzycznych dla dzieci pt. “Porwanie Królewny Nutki”, “Kot w Butach”, “Piotruś Pan”.

CENA BILETU:
30 zł – normalny/ulgowy

.

Dwie Godziny dla Rodziny – spektakl i animacje plastyczne

Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice, serdecznie Was zapraszamy na kolejne „Dwie Godziny dla Rodziny”, które odbędą się w niedzielę 18 listopada o godz. 12.30.
W programie spektakl „Tajemnice Żabiego Stawu” Teatru Ptasie Melodie oraz animacje plastyczne. Dla dzieci od 3 lat.
18.11,(niedziela) godz. 12.30

Po raz pierwszy na naszej scenie zagości Teatr Ptasie Melodie, który zaprezentuje Wam spektakl „Tajemnice Żabiego Stawu”. Aktorzy w swoim przedstawieniu pokazują dzieciom, że miłość i dobro zawsze zwycięża.
Magiczna opowieść dzieje się w Literowym Królestwie, które słynie z pięknych wierszy i poematów. Pewnego dnia spokój Królestwa zmąciła zła Czarownica. Ukradła mieszkańcom wszystkie literki, a atrament w kałamarzach zamieniła w wodę. Sprytny Chochlik Skierka z pomocą dzieci chce odzyskać litery i przywrócić porządek. Ale czy aby na pewno Czarownica jest taka zła, jak mówią o niej wszystkie bajki? Tego dowiecie się Kochani oglądając przedstawienie, po którym oczywiście zaprosimy Was na zajęcia plastyczne.

Bilety 10 zł (dziecko), 10 zł (opiekun). Przedsprzedaż od 13.11 w kasie Bok i na Eventim

.

Muzyka o Małym Księciu / dla dzieci

18.11 godz.16.00 “Muzyka o Małym Księciu” – spektakl lalkowy
Klasyka światowej literatury w towarzystwie lalek i muzyki na żywo.
Okazja, by przypomnieć sobie co jest najważniejsze, choć niewidoczne dla oczu.

Scenariusz, reżyseria, lalki: Ania Polarusz w oparciu o książkę Antoine’a de Saint Exupery’ego “Mały Książę”.
Muzyka: Krzysztof Kowalewski.
Występują: Ania Polarusz, Krzysztof Kowalewski
dla widzów 6+
czas trwania: 50 minut
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł

.

Mamova Mamy Giełda / Mamy Gadżety / 

Zapraszamy na 2 edycję Mamovą Mamy Giełdę, czyli cykliczną wymiankę dziecięcych ubrań!

Spotykamy się w niedzielę 18 listopada 2018, startujemy mniej więcej o godzinie 10.00, a kończymy około 13.00. Jeśli macie ochotę na spędzenie przedpołudnia w miłym towarzystwie i zdobycie góry ubrań, książek i zabawek dla swoich dzieci to serdecznie zapraszam!

Zapraszam do rejestracji! Mamy aż 120 wejściówek!
Koszt to jedynie 10 zł ?

➖ Rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, będzie można oddać potrzebującym. Trafią do potrzebujących rodzin wielodzietnych lub do Ośrodka dla Uchodźców na Targówku (to jest ośrodek dla matek z dziećmi).

.

Japonia – święto dzieci Shici go san

Warsztaty dla dzieci (3-7 lat) z opiekunami. Będziemy gościć ilustrowany teatr opowieści Kamishibai i wykonamy stroje, w jakie przyodziani są tego dnia jubilaci.

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

.

Poranki Teatralne: “Księżniczka Rosa i Klimek”

Przedstawienia teatralne ponownie zagościły w repertuarze Kina Praha. Wierzymy, że proponowane przez nas spektakle familijne, wzbogacone o elementy edukacyjne, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu… w kinie!

„Poranki Teatralne” to cykl przeznaczony dla najmłodszych widzów, jednocześnie będący wzbogaceniem oferty weekendowej. W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną i razem z aktorami, przeniesie dzieci do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści!

18. listopada zapraszamy na spektakl teatralny, pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”. Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.
__
Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa – muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam. Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech.

Przedstawienie teatralne trwa 45 minut.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.
__
OGÓLNE INFORMACJE
➡18 listopada, godz. 11:00
➡cena biletu – 25 zł
➡bilety dostępne w kasie kina oraz on-line:
➡http://bit.ly/Poranki_Teatralne-KsiezniczkaRosa

.

Miś miniaturka w Muzeum Domków dla Lalek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada, zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach szycia ręcznego miniaturowych misiów.

Misie, które wspólnie stworzymy mają około 13 cm wzrostu. Idealnie pasują do małych dziecięcych rączek, ale również świetnie sprawdzają się jako przyjaciele damskich torebek.

Przyjdź, świętuj z nami DZIEŃ MISIA i uszyj przyjaciela ♥ dla siebie lub dla swojego dziecka.

W czasie warsztatów :
➡ poznasz podstawowe ściegi ręczne
➡ krok po kroku, w swoim tempie przejdziesz wszystkie etapy szycia misia, a także otrzymasz wykrój, co pozwoli Ci w zimowe wieczory szyć kolejne miniaturowe misie
➡ spędzisz miło czas w wyjątkowym miejscu i z ludźmi, którzy mają podobną wrażliwość i pasje

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 18 listopada 2018 r. w Pracowni Warsztatowej Muzeum Domków dla Lalek, w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 w Warszawie (wejście do Muzeum znajduje się na dziedzińcu wewnętrznym PKiN, od strony ul. Emilii Plater). Zajęcia rozpoczną się o godz. 12:00 i trwać będą do godz. 17:00, z godzinną przerwą na obiad [posiłek we własnym zakresie]. Warsztaty przeznaczone są DLA OSÓB DOROSŁYCH.

➡ KOSZT zajęć to 90zł (w cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do uszycia misia) – płatne z góry kasie Muzeum lub na konto Fundacji Belle Époque podane poniżej :

FUNDACJA BELLE ÉPOQUE,
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Nr konta (Raiffeisen Polbank):
83 1750 0012 0000 0000 3079 3781

Zapisy WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE pod nr tel. 517 49 00 47. Ze względu na komfort pracy ILOŚĆ MIEJSC jest OGRANICZONA. Obowiązuje kolejność zapisów i wpłat.

Zapraszamy serdecznie, osoby które:
➡ lubią świat miniatur
➡ lubią misie, szczególnie te malutkie i szyte ręcznie
➡ lubią spędzać wolny czas kreatywnie
➡ lubią otaczać się ludźmi o podobnych zainteresowaniach

.

Jesienny spacer przyrodniczy

Miłośników przyrody w każdym wieku, zapraszamy do wspólnej obserwacji zmian zachodzących w naturze z początkiem jesieni. Rozległa powierzchnia historycznego parku w samym sercu miasta daje wyjątkową możliwość przyjrzenia się wielu gatunkom roślin i zwierząt. Obfitujący w ciekawostki spacer z przewodnikiem pozwoli poznać zależności i obyczaje składające się na rytm, którym podąża łazienkowska przyroda ???

***
Jesień zmusza wiele gatunków ptaków do odlotu w cieplejsze strony, a spadające kasztany zasypują ogrodowe alejki. Na stawach zaczynają pojawiać się kolorowo ubarwione samce kaczek mandarynek i krzyżówek – przyjmujących tzn. szatę zimową.

Podczas spaceru, bez konieczności opuszczania Warszawy, wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze liczą nawet 200 lat, będziemy swobodnie obcować z naturą. Dziesiątki gatunków rośli i zwierząt, odkryją przed nami tajemnice skomplikowanego ekosystemu, które wspólnie poznamy dzięki zespołowi doświadczonych przyrodników.
Dowiemy się m.in.:
? Które z łazienkowskich drzew mogą pamiętać czasy Króla?
? Gdzie rośnie najwyższe, a gdzie najgrubsze drzewo?
? Gdzie możemy spotkać nocnego łowcę – puszczyka?
? Gdzie rosną wyjątkowe rośliny jak korkowiec amurski czy grujecznik japoński, którego opadłe liście pachną niczym karmel?
? Ile kaczek, pawi, dzięciołów, wiewiórek czy żółwi żyje obecnie w Łazienkach?

***
?Spacer potrwa ok 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 3 zł – dziecko.

?Prosimy o przybycie ok 10 minut przed rozpoczęciem spaceru. Spotykamy się pod kasą Pałacu na Wyspie gdzie należy zakupić bilet ?goo.gl/maps/5LedLaDcjTy

?Podczas spacerów użyteczna może być lornetka

?Prowadząca: Fatima Hayatli – ornitolog, obrączkarz Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS, edukator przyrodniczy. Oprócz ornitologii, interesuje się światem roślin oraz fotografią. Aktualnie studentka Wydziału Leśnego oraz Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences

? Prowadzący: Łukasz Wardecki – Zafascynowany światem roślin i zwierząt ornitolog „z pasji”, obrączkarz ptaków (Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS), edukator przyrodniczy, student Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences. Od 2015 r. prowadzi badania na ptakach wodnych w Łazienkach. Chętnie odpowie na pytania związane z dendrologią, architekturą krajobrazu, ekologią, leśnictwem oraz dość nietypowo – kolejnictwem ?

.

Uwaga, zabytek! – bezpłatne rodzinne warsztaty architektoniczne

“Uwaga, zabytek!” to cykl bezpłatnych rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się “rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się też w praktyce:
? co właściwie nazywamy zabytkiem?
? jakie rodzaje zabytków wyróżniamy?
? jak możemy dbać o zabytki?
? w jaki sposób można dać zabytkowi nowe życie?

Wspólnie zastanowimy się również, czy zabytkiem może być zwykły blok, park albo nawet… ZOO! Będziemy pracować na przykładach warszawskich miejsc i budynków – bo mamy je przecież na wyciągnięcie ręki.

PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie składać się z krótkiej prezentacji multimedialnej, podczas której poznamy przykłady różnych zabytków, zgłębimy jeden określony problem związany z zabytkami i – co najważniejsze – obudzimy swoją wyobraźnię.

Wyobraźnia będzie niezbędna w części praktycznej – podczas kreatywnego warsztatu architektonicznego! Z najróżniejszych materiałów młodzi miłośnicy architektury i ich rodzice oraz opiekunowie będą tworzyć pod okiem doświadczonych animatorów pojedyncze budynki lub całe ich kompleksy. Dzięki temu poznamy wybrane zabytki i lepiej zrozumiemy ich wartość oraz wyjątkowość. Każde spotkanie zakończymy prezentacją naszych dzieł. Oczywiście będzie można je zabrać ze sobą do domu na pamiątkę!

KIEDY?
Spotykamy się o godzinie 12.30 w wybrane niedziele:

? 18 listopada – zapisy od 10.11
? 25 listopada – zapisy od 17.11
? 2 grudnia – zapisy od 24.11

Każde spotkanie potrwa ok. 2 godzin zegarowych.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynamy w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona!

.

Improwizacja dla dzieci i Pani Nutka

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, ponieważ Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Takie bajki pojawiają się tylko raz i już więcej się nie powtórzą!

W niedzielę 18 listopada będziemy mieć SPECJALNEGO GOŚCIA – Panią Nutkę, czyli Ewę Zaborowską. Ewa jest edukatorką muzyczną, wokalistką, kompozytorką, gitarzystką i studentką Szkoły Impro w Warszawie. Wokalistka poruszająca się w gatunkach jazzu, awangardy i chilloutu. Nagrała płyty z zespołem Nutria Nutria i Roberta (projekt solowy).

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
18 listopada, niedziela, godz. 12:00

Bilety: 20zł (dzieci)/25 zł (dorośli)

Bilety dostępne wkrótce online i pół h przed spektaklem. Zapraszamy!

.

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Węgry

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi. Dzieci w wieku 5 – 10 lat.
W węgierskim ogrodzie muzycznym zabrzmią wiejskie cymbały i cygańskie skrzypce, a do tańca spróbuje nas porwać ognisty czardasz. Muzykę klasyczną reprezentować będą: Franciszek Liszt (wymawiaj List)- jeden z najsłynniejszych kompozytorów i jednocześnie wirtuozów fortepianu oraz Bela Bartok, w którego utworach słyszymy echa tradycyjnej muzyki węgierskiej. Wsłuchamy się także w brzmienie języka węgierskiego, uznawanego za jeden z najtrudniejszych na świecie. Z Budapesztu wybierzemy się nad Balaton by posłuchać legendy o tym, skąd się wzięło echo na Półwyspie Tihany. A potem jeszcze krótka wizyta w pracowni Victora Vasarel’ego zwanego “dziadkiem op artu” i rzut oka na fotografie Roberto Capy i André Kertésza. Zapraszamy! Fogadtatás!

Wykonawcy: Anna Górna, Olena Yeremenko, Patryk Walczak, Sebastian Wielądek; Kolor Kolektyw – malowanie światłem; Anna Szawiel – prowadzenie.

Kontakt: dzieciece@ogrodymuzyczne.pl
Sala widowiskowa SDK / bilety 10 zł dostępne: biletyna.pl, eBilet.pl oraz Kasa SDK

.

100 FLAG | warsztaty

Jak zaprojektować i uszyć flagę z okazji stulecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce?

Jak wyrazić swoje emocje, myśli czy doświadczenia w postaci obrazu, znaku, hasła czy tekstu? Jaka jest sytuacja kobiet we współczesnym społeczeństwie? Czy kobiety mają moc sprawczą? Czy ich głos jest ważny? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi podczas warsztatów adresowanych do dziewczyn, chłopaków, kobiet i mężczyzn.

Dla kogo? Dla wszystkich! Nie musisz mieć specjalnych umiejętności.

Co będziemy robić? Projektować, szyć, malować, haftować.


W ramach programu towarzyszącego Wystawa: Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty, które poprowadzą inicjatorki i inicjatorzy akcji “STO FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety”, której kulminacją będzie marsz z flagami zorganizowany w Warszawie 24 listopada br. Flagi wykonane przez uczestniczki i uczestników warsztatów będą mogły powiewać podczas marszu w towarzystwie flag autorstwa wielu artystek i artystów.


Kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze 28 listopada 1918 roku po całonocnej okupacji Belwederu. Choć ich walka o niepodległość była równie wyczerpująca i pełna poświęceń, co ta podejmowana przez mężczyzn, to miały być one pozbawione dostępu do polityki. Kobiety wywalczyły dla siebie prawa wyborcze, ale ten fakt jest często wypierany ze świadomości zbiorowej. Warto o nim przypominać i celebrować jego rocznicę.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

.

Wszystko gra? – sąsiedzkie warsztaty muzyczne

Wszystko gra? To chodź na ursynowskie muzykowanie! ?

❗ Uwaga zapisy na warsztaty są już zamknięte.

Zabierz bliskich, przyjaciół i sąsiadów i przyjdźcie razem na warsztaty muzyczne w Słowo daje ? Pokieruje nimi Miłka Majczyno– mieszkanka Ursynowa, animatorka i skrzypaczka. Poprowadzi nas przez świat muzyki i instrumentów, zamieniając 2 jesienne niedziele w dobry, sąsiedzki czas. Całość zakończymy pięknym, muzycznym finałem – Bajkowaniem z udziałem sąsiadów Patryk (Patryk Zakrocki) i jego córki, Kaliny Zakrockiej.

? Dołącz do wydarzenia, by być na bieżąco – już nie długo wyjawimy szczegóły dotyczące warsztatów i ich finału!

? Wypełnij formularz: https://goo.gl/forms/6caCBWp0MXn2wCF03 i zapisz się na warsztaty – wstęp na nie jest zupełnie darmowy! ?

? Jeśli masz pytania napisz na: wszystkogra2018@gmail.com

.

Teatr dla dzieci

18 listopada – niedziela – godz. 12.00
Zapraszamy na spektakl teatralny dla dzieci „Bajeczna księga” w wykonaniu Teatru Urwis
Wstęp wolny!

Młody chłopiec przy pomocy książki przenosi się w niezwykły świat fantazji. Trafia do krainy bajek, która okazuje się zagrożona. Dzięki swojej wyobraźni postanawia uratować bajkowy świat. Przedstawienie interaktywne, pełne fantazji i magii, zachęcające dzieci do czytania.

.

Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na jedyny w Polsce regularny cykl bezpłatnych koncertów muzyki klasycznej w przestrzeni komercyjnej!

W każdą niedzielę o godz. 15.00 prezentujemy muzykę klasyczną w niezobowiązującej atmosferze. W czasie recitali artyści opowiadają publiczności o programie, który wykonują – a wszystko to w przestrzeni, w której każdy ma szansę na bliski kontakt z artystami.

Nowością II Edycji “Klasyki” będzie „Kącik Młodego Wirtuoza” – specjalna część koncertu poświęcona najmłodszym pianistom, którzy podczas niektórych koncertów zaprezentują się przed recitalami swoich starszych kolegów i koleżanek.

Zapaszamy, wstęp wolny. :)

.

Pokaz “Gwiezdne opowieści”

Zapraszamy na pokaz “Gwiezdne opowieści”, w trakcie którego będzie można się dowiedzieć o tym co widać na niebie.Pokaz przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Z bliska obejrzymy Słońce, Księżyc i planety, poznamy piękne gwiazdozbiory i posłuchamy związanych z nimi legend, obejrzymy deszcz meteorów, a nawet sprawdzimy co jest w środku Naszej Galaktyki. Dzieci będą także miały okazję zobaczyć swój gwiazdozbiór zodiakalny.

Czas trwania 45 minut.

Cena 25 zł/osoba

Pokaz na godz. 11:00 http://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Pokaz-Gwiezdne-opowiesci-godz.-1100-18.11.2018/108

Pokaz na godz. 12:00 http://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Pokaz-Gwiezdne-opowiesci-godz.-1200-18.11.2018-/109

.

Spacerki Amelki

Witajcie Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice :)))))
Rozpoczynamy kolejny sezon niezapomnianej przygody ze SPACERKAMI AMELKI.
Zapraszamy Wszystkich Małych z Opiekunami na cykl spacerków po Warszawie dla dzieci w wieku 5-10 lat.
BĘDZIEMY spacerować, oglądać zabytki, słuchać ciekawostek o Warszawie i zdobywać ODZNAKĘ SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO!
JAK SIĘ ZAPISUJEMY?
Zgłoszenia wyłącznie przez Platformę Biletową evenea.pl
W celu uniknięcia potencjalnych nieporozumień potwierdzeniem chęci uczestniczenia jest wpłata z góry.
CENA: 18 zł każde dziecko/ opieka bezpłatnie max 2 osoby.
ZAPISY na każdy spacerek zawsze rozpoczynamy na tydzień przed danym spacerkiem w SOBOTĘ o godz. 8.00
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
SPACERKI AMELKI odbywać się będą w dwie niedziele danego miesiąca o godz. 10.00
HARMONOGRAM:

18.11. – Wokół Niepodległości – zapisy od 10.11.
16.12. – Świąteczne legendy warszawskie – zapisy od 8.12.
29.12. – Szlakiem szopek bożonarodzeniowych – zapisy od 22.12.
13.01. – Muzeum Narodowe – zapisy od 5.01.
20.01. – Muzeum Fryderyka Chopina – zapisy od 12.01.
17.02. – Wokół Cytadeli – zapisy od 9.02.
24.02. – Plac Trzech Krzyży – zapisy od 16.02.
10.03. – Wokół Muranowa – zapisy od 2.03.
24.03. – Plac Konstytucji – zapisy od 16.03.
7.04. – Zakamarki Starej Pragi – zapisy od 30.03.
14.04. – Ujazdowska okolica – zapisy od 6.04.
12.05. – Kampinoski Park Narodowy – zapisy od 4.05.
26.05. – Park Skaryszewski – zapisy od 18.05.
9.06. – BUW i Ogrody na Dachu – zapisy od 1.06.
16.06. – Rynek Starego Miasta – gra miejska – zapisy od 8.06.

ODZNAKA ! Każde dziecko otrzyma na swoim pierwszym spacerku KARTĘ SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO, w której zbierać będzie pieczątki za każdy spacerek.
Zbierając pieczątki Mały Spacerowicz zbliża się do otrzymania Złotej, Srebrnej lub Brązowej ODZNAKI SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO.

ZAPRASZAMY na SPACERKI AMELKI!!!! przez cały rok szkolny 2018/2019.
Do zobaczenia Amelka i Przewodniczka Mama :))))))))

.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
5 lat temu

Jesteśmy fanami weekendowych zajawek! tym razem wybraliśmy Improwizacja dla dzieci i Pani Nutka. Dzięki

Emilia
Emilia
5 lat temu

Jeszcze tu jest wydarzenie, i to za free :) https://palladium.pl/events/konstantynopolitanczykowianeczka/