Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 8-9 października

Po deszczowych dniach nastała prawdziwie złota polska jesień. Łapcie ostatnie promienie słońca i korzystajcie z inspiracji Weekendowej Zajawki – ona nigdy Was nie zawiedzie!

Spis treści:

SOBOTA, 8 października

SuperThings w Centrum Janki – 7 i 8 października

Zestawy uwielbianych przez najmłodszych zabawek SuperThings będzie można zdobyć już 7 i 8 października w Centrum Janki. Na dzieci czeka również mnóstwo zabawy w miasteczku SuperThings, gdzie wśród eksperymentów chemicznych i kreatywnych działań w Strefie Plastycznej rozwiną swoje umiejętności.

Barwne i przynoszące najmłodszym mnóstwo radości zestawy SuperDino, SupeBot Kazoom Power oraz Pack 10 otrzymają klienci, którzy zrobią zakupy za kwoty w określonych progach. Wystarczy tylko, by zarejestrowali paragony przy stanowisku konkursowym. Dzięki temu rodzice i opiekunowie przy okazji codziennych zakupów w Centrum Janki mogą sprawić dzieciom niebywałą frajdę.

To jednak jeszcze nie koniec przyjemności dla najmłodszych, którzy będą mieli okazję przeżyć emocjonujące przygody w miasteczku SuperThings. Od godziny 12:00 do 19:00 będzie tam czekało na nich aż 6 stolików tematycznych, pełnych figurek, pojazdów i budynków, które pozwolą bawić się na wiele sposobów. Trochę wiedzy z zakresu chemii oraz emocjonujące przeżycia zagwarantuje dzieciom wizyta w Laboratorium Profesora K, w którym będą odbywały się wybuchowe eksperymenty. Nieco spokojniej, lecz jednocześnie bardzo kreatywnie, będzie można spędzić czas w Strefie Plastycznej. W tym miejscu na dzieciaki czeka między innymi wspólne tworzenie unikalnych masek SuperThings oraz malowanie na buziach ich ulubionych bohaterów. W miasteczku nie zabraknie też kultowego samochodu SuperThings, postaci Enigmy, wieży PowerTower, a także ogromnego, pluszowego Mr Kinga. Pamiątkowe zdjęcia wyjdą natomiast wyjątkowo efektywnie dzięki dedykowanej najmłodszym ściance foto.

SuperThings w Centrum Janki to doskonała okazja, by spędzić czas w gronie rodziny, łącząc zakupy z mnóstwem atrakcji dla swoich latorośli. Okazja do zdobycia atrakcyjnych zabawek i szeroki wybór rozrywek dla maluchów to powody, dla których warto w tych dniach odwiedzić Centrum i zanurzyć się w kolorowym świecie pełnym niespodzianek.

Sobotni cykl zajęć „Z Fryckiem w świat muzyki” to nowa propozycja edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Muzealni Edukatorzy i Animatorzy wprowadzą uczestników w fascynującą krainę dźwięków przy pomocy różnorodnych instrumentów – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i zupełnie nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Zwieńczeniem cyklu będzie zaproszenie do wspólnego muzykowania nie tylko naszych młodych adeptów, ale również ich rodziców. Podczas ostatniego, rodzinnego spotkania wykonamy razem poznane piosenki, akompaniując sobie na poznanych instrumentach.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci niekształcących się kierunkowo w zakresie muzyki w świat dźwięków i instrumentów.
📍 Gdzie: sala konferencyjna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (ul. Tamka 43)

Big Book Cafe & Wydawnictwo Kropka zapraszają
Uwaga: premiera!
“PRAKTYCZNIE WSZYSTKO. PODPOWIEDNIK DLA DZIELNYCH DZIECIAKÓW”
Warsztaty dla najmłodszych i ich rodziców prowadzą autorzy: Justyna Dżbik-Kluge i Jarosław Sowizdraniuk
Gdy jest się dzielnym dzieciakiem, szkoda czasu na nicnierobienie.
A przygoda czeka na każdym kroku.
Nawet między dużym pokojem a kuchnią.
JUSTYNA DŻBIK-KLUGE – dziennikarka do zadań wszelkich wspólnie z dziećmi tworzyć będzie okładki gazet, pobawi się z nimi wiadomościami, zdjęciami i tekstami, by stworzyć przyciągającą wzrok okładkę. Zapraszamy do przyniesienia przeczytanych już gazet, magazynów prasowych, a także piórników i ulubionych przyborów dzieci. Przy dużym stole wygodnie pobawimy się w twórców kolorowych newsów.
JAROSŁAW SOWIZDRANIUK – przeprowadzi dla małych czytelników krótki kurs pierwszej pomocy, na przykład bandażowania i opatrywania stłuczonych podczas podwórkowych szaleństw i domowych zabaw łokci, kolan czy nadgarstków.
Goście będą zachęcać dzieci do samodzielności i aktywnego nienudzenia się, dadzą inspirację do twórczych zabaw w domach, do robienia fajnych rzeczy własnymi rękami. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile skarbów jest w naszych domach. Dajmy sobie szansę, na sprawdzenie kuchennych szafek i pawlaczy, żeby wyczarować zabawę. Nic nie jest przecież tak przyjemne jak własnoręcznie zrobione drobiazgi, upieczone ciastka albo baza zbudowana z krzeseł i koca. Dzielne dzieciaki to takie, które próbują radzić sobie same w różnych sytuacjach.
Na premierowe warsztaty zapraszamy małych i dużych osobiście.
Wstęp jest wolny.
Wydarzenie bez transmisji!

W trakcie zajęć wyjaśniamy skąd się biorą i czym są pieniądze. Pokazujemy dlaczego warto oszczędzać i jak w łatwy sposób liczyć w pamięci. Rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o których słyszą dzieci, wyjaśniając je na prostych przykładach. Wcielamy się w różnorodne postaci, takie jak prezydent, premier czy przedsiębiorca, doświadczając, co mogą zdziałać poszczególne osoby. I wiele, wiele innych.
Chcesz wiedzieć więcej: https://flobadob.pl/mlodzi-przedsiebiorcy/
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach zachęcam do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania.
Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii.
Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut, wykorzystuję maksymalny czas skupienia dzieci.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, basista.”
Zapisy telefoniczne: 602720822 lub mailowo: aleksandra.pietrzak@wioski.co
koszt zajęć 50zł.

🌲Zapraszamy na rodzinną grę terenową MAGIA DRZEW🌳🌲 W czasie gry dowiecie się jak oddychają drzewa, dogłębnie poznacie ich budowę oraz dowiecie się, jak rozmawiają między sobą? Czy mają własne rodziny? Jak się odżywiają? Dodatkowo opowiemy o pozytywnym magicznym wpływie drzew na nasz organizm!😍 Będzie magicznie✨Ten długi, edukacyjny spacer może sprawić, że wsłuchacie się drzewa, spojrzycie na nie na nowo i odprężycie się.
Po grze zapraszamy na rodzinne ognisko, gdzie będzie można skosztować naszych wyrobów.
Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 06.10 włącznie.
🌲GDZIE?
Łąka Rozwoju – okolice Polany Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym. Szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji zgłoszeni uczestnicy otrzymają w wiadomości email.
🌲CENA:
Koszt jednego pakietu Rodzinnego do gry to 60 zł. Jeden pakiet gry jest przeznaczony na drużynę w skład, której wchodzi dwoje dzieci od 3 roku życia i dorośli opiekunowie. Istnieje możliwość łączenia drużyn na starcie, co skutkuje wyznaczeniem tej samej godziny startu dla kilku drużyn i wspólne przejście trasy gry. Dodatkowo płatne jest ognisko z poczęstunkiem 25zł/osoby (dotyczy również dzieci poniżej 3 lat).
Brak ograniczeń wiekowych uczestników Gry.
🌲ZAPISY:
W celu zapisu należy wysłać zgłoszenie na adres kontakt@polaczenilasem.pl (w treści podając liczbę uczestników, wiek dzieci i nazwę drużyny).
Następnie, gdy odpiszemy, że są jeszcze miejsca, to prosimy o wpłatę zaliczki – 30 zł na numer konta: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka – gra terenowa 08.10 nazwa drużyny podana przy zapisie”.
Po zaksięgowaniu zaliczki na naszym koncie, albo przekazaniu nam potwierdzenia przelewu – tak zweryfikowanym rodzinom prześlemy szczegóły i godzinę startu.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 06.10 włącznie.
🌲Rodzinna gra terenowa jest dla Ciebie, jeżeli:

  • chcesz spędzić miły, aktywny czas z rodziną i/lub znajomymi z elementami edukacji leśnej
  • masz ochotę poznać bliżej zagadnienia związane z lasem
  • szukasz urozmaiconej formy spędzania czasu na powietrzu
  • masz ochotę dobrze się bawić, zająć głowę ciekawymi zadaniami, pozwalając sobie odpocząć od innych myśli
  • chcesz sprawdzić się w rodzinnym wyzwaniu, zobaczyć jak wszyscy członkowie rodziny odnajdą się w tej sytuacji
  • pragniesz przybliżyć swoim dzieciom formę edukacji leśnej
    🌲WSPÓLNE OGNISKO (szczegóły):
    Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz lokalnych dostawców. Po wyprawie oferujemy przygotowany przez nas pożywny poczęstunek, w skład którego wchodzi przekąska, coś ciepłego z ogniska oraz coś na słodko.
    🌲CO ZAPEWNIAMY?
  • 2h zajęć dla dzieci i dorosłych, na części naszych punktów wiedzę będą przekazywać nasi Przewodnicy
  • naturalną przestrzeń do gry terenowej
  • ognisko i poczęstunek wegetariański
  • ciepłe napoje (kawa, herbata)
  • dostęp do toalety
    🌲CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
  • długopisy, ołówki
  • ubrania i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych
  • własne napoje i przekąski na czas gry
  • własne naczynia i sztućce do zjedzenia poczęstunku z ogniska oraz kubki do zrobienia sobie u nas ciepłych napoi.
    🌲Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy za oknem jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne zagrażające życiu (silne wiatry, czy silne burze). W takich wyjątkowych wypadkach gra może być odwołana przez Organizatora i zostanie wskazany nowy termin.
    Zespół Połączeni Lasem
    kontakt@polaczenilasem.pl
    517 95 95 47

Dwa warsztaty jednego dnia dla osób, które ukończyły podstawowe lub rozwijające szkolenie z rozwoju i pielęgnacji niemowlęcia.
Można zdecydować się na jeden- dowolnie wybrany panel lub oba na raz.
Panel I w godz 10:45:13:45 – Agnieszka Słoniowska
panel II w godz 14:15-18:00 – Ewa Jarymowicz

🌠🌠🌠 Najlepsza wystawa plenerowa w Polsce wraca 8 października 2022 r. O godz. 17 ponownie otwieramy Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jesienne i zimowe wieczory nabiorą wspaniałego blasku.
👉 W tym sezonie nasza wystawa zmieni się nie do poznania. Nowe instalacje na pewno Was zachwycą. W sobotę i niedzielę oczywiście zobaczycie mappingi. Zapraszamy!
👉 Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż biletów online na: https://bilety.wilanow-palac.pl/
Kupując bilety online, unikacie kolejek i możecie wybrać konkretny termin wstępu.
Bilety będzie można kupić także w kasie muzeum i w biletomatach przed wejściem

Sztuka, rzemiosło, tradycje i natura to inspiracje dla zajęć, podczas których będziemy celebrować wyjątkową więź istniejącą między mamami i córkami. Każde z nich zaczniemy od obejrzenia obiektu, który stanie się inspiracją do wykonania prac plastyczno-rzemieślniczych. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii, który pomoże nam stworzyć kojącą atmosferę i otworzyć się na nowe umiejętności.
⌚ ok. 80 minut
📍 Gmach Główny MNW – Hol Główny
🧒 matki z córkami (w wieku 9–13 lat)
🎟 bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
👤 Prowadząca: Karolina Goska

Rzuć wszystko i chodź nad Wisłę – bezpłatne rejsy Stołecznej Żeglugi Pasażerskiej
⚓Jeszcze nie kończymy wakacji i pływami z Wami do końca października za sprawą Budżetu Obywatelskiego miasta stołecznego Warszawy. ⛵
Uczestnicy rejsów, zarówno miłośnicy Wisły jak i osoby dopiero odkrywające jej uroki, mogą zapoznać się z ponad 40 różnymi jednostkami pływającymi 💦💙
Do dyspozycji będą drewniane łodzie tradycyjne tj.: baty, pychówki, szkuty, lejtaki, krypy, galary czy dłubanki
Ceniący sobie wygodę, znajdą swoje miejsce na statkach, katamaranach i łodziach motorowych🛥️🚣
Tegoroczną nowością są małe motorówki, które można poprowadzić osobiście.
Udział w rejsach trzeba zadeklarować online poprzez formularz na stronie: http://www.rejsy.waw.pl

Zapraszamy rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu w wieku 6-10 lat.
Podczas cyklu warsztatów dzieci poznają kolekcję malarstwa króla Stanisława Augusta 🤴 Dowiedzą się jak powstaje obraz 🖼 i zobaczą warsztat pracy malarza 👨‍🎨
W ramach trzech kolejnych spotkań poprzez zabawę będzie można eksperymentować z tworzeniem kolorów oraz nauczyć się rozpoznawać różne rodzaje obrazów takie jak portret czy pejzaż.
👐 Warsztaty są przyjazne sensorycznie. Będą prowadzone z użyciem pomocy dotykowych i edukacyjnych. Zajęcia ukierunkowane są na rozwój umiejętności i motoryki małej.

1️⃣ Warsztat I, 10 września
”W pracowni malarza” 🖌
Podczas pierwszego spotkania odwiedzimy Stara Kordegardę zaaranżowaną na wzór pracowni malarskiej. Za pomocą wielu zmysłów uczestnicy odkryją warsztat malarski. Dowiedzą się jak powstaje płótno, a także do czego służy paleta i sztaluga. Warsztaty będą okazją do indywidualnego eksperymentowania z fakturami i kolorami samodzielnie wykonanych farb 🎨
2️⃣ Warsztat II, 24 września
„Krajobraz jak z obrazu” 🏞
Podczas drugiego warsztatu bliżej przyjrzymy się kolekcji obrazów króla Stanisława Augusta. Dowiemy się, czym są pejzaże i poszukamy ich w najbliższym otoczeniu. W drugiej części spotkania udamy się na krótki spacer podczas którego zbierzemy naturalne materiały, które posłużą nam do stworzenia własnych widoków z Łazienek Królewskich 🏛🌳
3️⃣ Warsztat III, 8 października
„Sztuka portretowania” 🙎‍♀️
Na ostatnich warsztatach dowiemy się czym jest portret. Oglądając obrazy z Dulwich Picture Gallery poznamy bliżej ludzi żyjących w czasach Stanisława Augusta. Wspólnie zastanowimy się czym różnimy się od osób przedstawionych na obrazach, a w czym jesteśmy tacy sami. Przygotowane ćwiczenia edukacyjne pozwolą lepiej poznać nas samych, aby następnie stworzyć własne autoportrety.

▫️ Informacje ogólne ▫️
📅 Terminy: 10 września, 24 września, 8 października (soboty)
🕚 Godziny: 11.00-12.30
📍 Miejsce: Stara Kordegarda, Pałac na Wyspie, Podchorążówka
🎫 Wstęp bezpłatny w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”
Obowiązuje rezerwacja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfizVaNDKQ2yQ…/viewform 📝
☝️ Pierwszeństwo uczestnictwa w warsztatach mają osoby zapisane na cały cykl warsztatów.
👨‍👩‍👦‍👦 Limit uczestników: 8 dzieci + rodzice / opiekunowie
ℹ️ Dodatkowe informacje: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl, T: 798 992 895
💁‍♀️ Prowadząca: Zuzanna Sajan – edukatorka muzealna, pedagog specjalny. Od wielu lat zajmuje się edukacją i wsparciem terapeutycznym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w placówkach edukacyjnych i Muzeum Łazienki Królewskie.
💁‍♀️ Wsparcie pedagogiczno-organizacyjne: Aleksandra Sztajerwald, Fundacja SYNAPSIS


Warsztaty “Do trzech razy sztuka” są częścią programu edukacyjnego w rodzinnej strefie malarskiej “Maluję” w Starej Kordegardzie i towarzyszą wystawie czasowej “Arcydzieła dla króla? Rubens, Van Dyck, Teniers II ze zbiorów Dulwich Picture Gallery”, eksponowanej w Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy serdecznie na cykl spacerów dla rodzin z dziećmi wokół Osi Saskiej! Spacery odbywają się w soboty od godziny 10.30 do 12.30.
W centrum Osi Saskiej, do której należy lubiany przez warszawiaków Ogród Saski, do 1944 roku był położony Pałac Saski, a obok niego Pałac Brühla oraz przyległe kamienice przy ulicy Królewskiej. Zachodnia pierzeja obecnego pl. Piłsudskiego ma bogatą historię, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić.

🌳🏛

  • “Spacer sensoryczny śladami królewskich zwierząt” dedykujemy rodzinom z dziećmi od 6 lat z niepełnosprawnościami ruchu, wzroku, intelektualnymi oraz w spektrum autyzmu.
    ❓ Czy zastanawialiście się kiedyś:
    ▪️ Gdzie w Łazienkach Królewskich mieszkają ptaki i ssaki?
    ▪️ W jaki sposób można znaleźć ich gniazda, dziuple lub nory?
    ▪️ Które z gatunków możemy spotkać w łazienkowskich ogrodach przez cały rok, a które mieszkają tu tylko latem? 🤔
    🤗 Na te i inne pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas przyjaznego sensorycznie spaceru. Nauczymy się też jak obserwować zwierzęta i rozpoznawać ich tropy czy ślady żerowania. W drugiej części spotkania, na warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej, wykonamy własne książki obrazkowe pop up o wybranym mieszkańcu łazienkowskich ogrodów.
    ℹ️ Informacje o dostosowaniach i pomocach zapewniających dostępność:
  • Spotkanie prowadzone jest z wykorzystaniem pomocy dotykowych i sensorycznych.
  • Prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania ze słuchawek wyciszających lub pętli indukcyjnej podczas zapisów na wydarzenie.
  • Spacer odbywa się alejkami pozbawionymi barier architektonicznych.
  • Trasa prowadzi przez teren główne zacieniony, z licznymi ławkami do odpoczynku.
  • Część warsztatowa odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni, gdzie przestrzeń oraz meble są w pełni dostosowane dla osób poruszających się na wózkach.

📅 8 października 2022 r. (sobota)
⏰ godz. 11.00-12.30
📍 miejsce spotkania: kasa w Podchorążówce
📧 zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

🍂🌳🌺🌿 „Październik, bo paździerze / baba z lnu cierlicą bierze” Cóż to takiego te paździerze? – Zdrewniałe części łodyg roślin włóknodajnych (np. lnu), odrzucane przy wytwarzaniu włókien, wykorzystywane przy robieniu sznurów i worków.
Zapraszamy w każdy weekend PAŹDZIERNIKA zarówno w SOBOTY, jak i w NIEDZIELE o godz. 13:00 na spacery po Ogrodzie z naszymi edukatorami i edukatorkami – z wyjątkiem spacerów ornitologicznych o godz. 10.00.
📍 Miejsce zbiórki przy KASIE nr 1 od strony Obserwatorium Astronomicznego. Na spacerach obowiązują świąteczne bilety wstępu do Ogrodu (20/10 PLN)
🌳 Nie prowadzimy zapisów na te spacery. Po prostu przyjdź i poczekaj przy kasie nr 1 na edukatora. 👫 Grupa nie będzie większa niż 20 osób.

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 5-8 na cykl spotkań sobotnich pt. Wynalazki, które zmieniły świat”. Odbędzie się 10 zajęć: 7 stacjonarnych i 3 uzupełniające wyjścia edukacyjne.
ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: https://bit.ly/3UC23ea
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Zajęcia obejmować będą następującą problematykę:

  1. “wojskowość – broń strzelecka” – O rzucaniu, miotaniu i strzelaniu, czyli broń dystansowa i jej działanie.
  2. “media – wynalazek druku” – Dlaczego druk zrewolucjonizował obieg informacji?
  3. “technika i podróże – narzędzia nawigacyjne”, – Astrolabium, sekstant i chronometr, czyli jak znaleźć drogę na otwartym morzu.
  4. “medycyna – szczepienia” – Od magii po publiczną służbę zdrowia. Wynalazek szczepień i jego skutki od XVII wieku do dzisiaj.
  5. „energetyka” – Ujarzmienie energii – jak ludzie napędzali swoje maszyn
  6. “koniem czy pociągiem” – jak środki transportu zmieniły historię
  7. “eksploatacja surowców naturalnych” – od rud żelaza po ropę naftową – historia wydobycia, wykorzystanie i dodatkowe odkrycia związane z eksploatacją wybranych złóż
  8. “komunikacja na odległość” – co było przed telefonem

🇵🇱 Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією

👀Kto mieszka w Warszawie? – tworzymy krótkie formy komiksowe
🗣️Zapraszamy na warsztaty komiksowe, podczas których będziemy tworzyć scenariusze, na podstawie których wykonamy krótkie narracje obrazkowe.
✅Podczas spotkania poruszymy podstawowe kwestie związane z tworzeniem komiksów takie jak komponowanie kadrów na planszy, liternictwo, struktura opowieści czy projektowanie ciekawych postaci.
✅Tworzenie prac poprzedzone będzie inspirującą prezentacją. Podczas zajęć zastanowimy się kim są warszawiacy i warszawianki. Porozmawiamy o różnych aspektach życia w stolicy i zastanowimy się dla kogo miasto jest tworzone, czy jest przyjazne, kogo wyklucza i którzy mieszkańcy są niewidoczni, a którzy niechciani.
✅W komiksach zawrzemy nasze osobiste przemyślenia, refleksje i poglądy będące odpowiedzią na postawiony problem.
✅Ideą warsztatów jest uwrażliwienie i spojrzenie na miasto z innej niż dotychczasowa perspektywy.
✅Gotowe prace będziemy wspólnie omawiać w przyjaznej, otwartej atmosferze.
👉Zapraszamy młodzież (+12 lat) oraz osoby dorosłe do wspólnego tworzenia.
🎨Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne. Wcześniejsze doświadczenie rysunkowe nie jest wymagane. Ważna jest chęć do twórczego działania!
📆8 października 2022, g. 11.00 – 13.00
📍Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a
🎟Wstęp 30 zł
✍️Zapisy: https://forms.gle/KCwN89n14crC2CR6A

🦟🕸🐝🌳🍃
„LAS” to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania i przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami oraz dzieci z innymi dziećmi. To przestrzeń do obserwacji i działania.
🐭 W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo „LASU”.
👥 Twórczynie i twórcy
koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
muzyka: Ray Dickaty
występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska
grafika: Karolina Kotowska
fotografie: Pat Mic
❗️ Za względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w
przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos oraz
dezynfekcja rąk.
☘ Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat wraz z rodzicami.
➤ czas całego wydarzenia: około 45 min.
Bilety w cenie 15 zł są dostępne w kasie biletowej oraz online na stronie Teatru Powszechnego w
Warszawie:


Instalacja jest realizowana w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr
Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta
stołecznego Warszawy

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

  • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
  • Uspokaja dzieci
  • Wspiera rozwój mowy i języka
    Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
    Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
  • noworodki 1-4mc
  • niemowlęta 5-11mc
  • dzieci 1-3 lata
  • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
  • dzieci 4-8 lat
    Cena: Bilety rozpoczynają się od 59zł.
    LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
    Rezerwacja i szczegóły:
    zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
    792 668 323

Zapraszamy dzieci w wieku 3-14 lat do wspólnej biegowej zabawy!
Kolejna edycja Białołęckiego Biegu Przełajowego odbędzie się 8 października 2022r na łące przy lotnisku modelarskim ul. Chudoby 25.
Podczas imprezy będą prowadzone następujące klasyfikacje z podziałem na chłopców i dziewczynki:
Dzieci z rocznika 2019-2018
Dzieci z rocznika 2017-2016
Dzieci z rocznika 2015-2014
Dzieci z rocznika 2013-2012
Dzieci z rocznika 2011-2010
Dzieci z rocznika 2009-2008
Harmonogram imprezy :
9:00 otwarcie biura zawodów
9:50 rozgrzewka dzieci z roczników 2019-2016
10:00 start roczników 2019-2018
10:15 start roczników 2017-2016
10:30 rozgrzewka dzieci z roczników 2015-2012
10:40 start roczników 2015-2014
11:00 start roczników 2013-2012
11:15 rozgrzewka dzieci z roczników 2011-2008
11:30 start roczników 2011-2010
11:45 start roczników 2009-2008
Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsze 3 dziewczynki oraz najlepszych 3 chłopców w każdej kategorii otrzyma dodatkowo puchary.
Ilość miejsc : 250

Zapisy:
https://dostartu.pl/jesienny-bia-o-ecki-bieg-prze-ajowy-v7967

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów #wKamieniu pod znakiem drzew!
Kolejne warsztaty z projektu „W koronach miasta” dadzą Wam możliwość poznania nadwiślańskiego lasu i stworzenia swojej prywatnej miniatury. Podczas warsztatu wykonamy makietę lasu przyjaznego wszystkim użytkownikom. Nie zabraknie także części merytorycznej na temat pięter lasu i jego mieszkańców. Najmłodszych będzie czekał quiz. Warto więc przyjść do nas z całą rodziną!
🟢 PODCZAS WARSZTATÓW:
• zrobimy makietę lasu wykorzystując elementy roślinne pozyskane z okolic Kamienia,
• porozmawiamy o warunkach, jakie panują w każdej z warstw lasu,
• odnajdziemy zwierzęta zamieszkujące las i porozmawiamy o ich szczególnych przystosowaniach do życia na danym piętrze.
🟢 KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
• dorośli
• młodzież
• rodziny z dziećmi
🟢 GDZIE I KIEDY?
8 października 2022 o godzinie 12.00
👉 Pawilon Edukacyjny Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
🟢 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY❗
Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się ze Zgodą na Przetwarzanie Danych Osobowych oraz Klauzulą Informacyjną, dostępnymi poniżej. Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody, o jej poświadczenie podpisem poprosimy w dniu warsztatu przed rozpoczęciem zajęć.
👉 Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com
do 7.10.2022 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc.

Targówek Fabryczny może się wydawać niezbyt ciekawy, dzięki czemu wciąż pozostaje miejscem nieodkrytym. Mnóstwo tu cennych pamiątek przeszłości a i dziś dzieje się wiele. To nie jest jakieś tam „osiedle za torami”, naprawdę warto tu zajrzeć. Udział w grze miejskiej będzie świetną lekcją historii i okazją do chwili oddechu od miejskiego zgiełku. Odnajdźcie zabytki, niezwykłe malowidła na ogromnych rurach, stuletnie drewniane budynki i ślady wojny – ale i piękny las, czy zalew. Czy wiecie, że mamy tu najstarsze w Warszawie tunele metra?
Do udziału zapraszamy kilkuosobowe zespoły – w każdej drużynie musi znaleźć się pełnoletni opiekun, odpowiadający za bezpieczeństwo uczestników. Zespoły po terenie gry poruszają się samodzielnie – pieszo bądź z pomocą komunikacji miejskiej. Gra odbędzie się bez względu na pogodę, potrwa około 3-4 godzin.
Zaczynamy w sobotę 8 października o godzinie 11.00. Z uczestnikami spotkamy się przed szkołą nr 58 przy ulicy Mieszka I nr 7.
Zapraszamy do udziału. Przyjdźcie, zobaczcie, powalczcie.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailem – lsw@kolejkamarecka.org.pl . Zakwalifikowanie zespołu do udziału w grze potwierdzimy mailem zwrotnym.
UWAGA: Czas przyjmowania zgłoszeń jest ograniczony – czekamy do czwartku 13 października. Niestety, nie ma możliwości udziału w grze bez wcześniejszego zgłoszenia się.

Fabryka Norblina obchodzi swoje pierwsze urodziny. Zapraszamy do wspólnej celebracji! 🤩 🎂
🗓 1 października Smart Kids Planet stworzy specjalną strefę mądrej zabawy dla dzieci przed swoim przyszłym lokalem na poziomie – 1. Zapraszamy bystrzaki na specjalnie przygotowane przez Smartka atrakcje w godzinach 12:00 – 14:00. 🤩
Tego dnia dzieci będą mogły wziąć udział w wielu przygotowanych przez Smartka i jego ekipę zabawach i aktywnościach.
Harmonogram na ten dzień:
➡️ SLIME
Czas na atrakcję, którą kochają wszystkie dzieciaki – slime! Będziemy ugniatać, ściskać i rozciągać! Oczywiście wszystkie glutki wykonamy własnoręcznie, odpowiednio je zabarwimy, zadbamy o ich fakturę, zapach i blask! Będzie się działo!
➡️ EKO-TORBY
Czas puścić wodze fantazji i poeksperymentować z kolorami! Zaprojektujemy nasze własne torby, które będą niezastąpione do przechowywania wszelkich dziecięcych skarbów!
➡️ MUSUJĄCE KULE DO KĄPIELI
Pomysł na idealny prezent? To oczywiście ten wykonany samodzielnie! Stworzymy niepowtarzalne kule do kąpieli – wybierzemy ich kolor, zapach oraz specjalne dodatki. Świetnie sprawdzą się jako upominek dla kogoś bliskiego, lub…jako prezent dla siebie!
➡️ WYBUCHOWY POKAZ NAUKOWY (godz. 13:00)
Z pokazami naukowymi nauka nigdy nie jest nudna! Szczególnie, gdy w grę wchodzi suchy lód – mocno schłodzony dwutlenek węgla, który jest niezastąpiony przy wybuchowych eksperymentach! Jedno jest pewne – emocje sięgną zenitu!
➡️ GRY I ZABAWY
Tory przeszkód, wyścigi oraz konkurencje sportowe to zaledwie niewielka część atrakcji przygotowanych dla małych gości! Trochę się rozruszamy, potańczymy i pobawimy! Nie będziemy robić tylko jednej rzeczy – z pewnością nie będziemy się nudzić!
➡️ MALOWANIE TWARZY
Przeżyjemy prawdziwą przygodę zamieniając się w kogoś zupełnie innego! Pirat, księżniczka, a może ulubione zwierzę? Staniemy się bajkowymi postaciami za pomocą zaledwie kilku pociągnięć pędzla!

Otwarte Warszawskie Turniej Tenisa Stołowego – to cykl rozgrywek stworzony dla osób chcących rywalizować w grze na punkty.
Dołącz do pasjonatów tenisa stołowego i spędzaj z nami sobotnie wieczory grając i integrując się przy tenisowych stołach. 🙂

W dniach 7 i 8 października 2022 zapraszamy do Centrum Praskiego Koneser na Noc Księgarń. Podczas trwania wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą wydawnictw dziecięcych: Albus, Buka, Druganoga, Ezop&Wyszukane, Format, Hokus-Pokus, Tako, Tatarak, Widnokrąg, Wytwórnia.

  • piątek od 15:00 do 20:00
  • sobota od 11:00 do 19:00.
    Zapraszamy! Czekamy z książkami i dobrymi humorami

Zapraszamy na kolejne zajęcia dla dorosłych – tym razem czeka nas wspaniała dawka ruchu na treningu lekkoatletycznym na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa 🤩🌲🌳🌴
Zbiórka pod filarami na AWF Warszawa 🏟⛩

NIEDZIELA, 9 października

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.
Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście!
Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂
Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru.
Nie lada gratka czeka również podczas przedstawienia na Widzów dorosłych!
W spektaklu usłyszeć można kultowe głosy znane ze szklanego ekranu.
Jaką rolę pełnią w spektaklu Karol Strasburger i Dariusz Szpakowski?
Przyjdźcie na „Projekt Tuwim” i przekonajcie się sami.
Serdecznie zapraszamy!

🇵🇱 Jak smakuje sztuka?
Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat
niedziela, 09/10/2022 o 11:00
Dom
Czym jest dla ciebie dom? Czy to tam, gdzie się urodziłeś? A może tam gdzie mieszkasz? A może dom, to to miejsce, w którym czujesz się kochany? Słowo „dom” wywołuje emocje. Gdy myślimy o domu, mamy w głowie miejsce, w którym czujemy się chronieni, gdzie mieszkają nasi bliscy. To miejsce, w którym możemy dzielić się radością, ale i smutkiem.
W niedzielę 09/10 artystka Bozhena Kushnir i edukatorka Ola Rajska zapraszają ukraińskie i polskie dzieci, wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w warsztatach kolażu. Podczas warsztatu będziemy łączyć zaproponowane przez artystkę elementy i szukać sposobów na temat twórczego wyrażenia naszych myśli i emocji związanych z tym, czym jest dla Nas Dom!
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują zapisy: edukacja@u-jazdowski.pl
🇺🇦 Яке на смак мистецтво?
Сімейні майстер-класи для дітей від 5 до 12 років.
Неділя 09/10/2022 о 11:00 ранку
Дім
Це там де ти виріс? Чи там де ти живеш? Чи там де тебе люблять? В будь якому разі це це слово викликає певні емоції. Дім це місце де ти почуваєшся захищають від усього світу, це місце сили та енергії, місце де знаходяться твої близькі люди, які можуть розділити з тобою моменти радості та смутку. Місце де тебе завжди розуміють та підтримують, там де ти можеш бути собою, де приймають та прощають і хочеться повернутися знову і знову.
Тому я пропоную побавитися в колажну гру для дітей та їх батьків з Польщі та України. Ідея полягає в тому, щоб із запропонованих елементів скласти колаж про те що для тебе Дім, також будуть допоміжні матеріали які допоможуть в проявленні креативності, олівці, наклейки та фломастери, що дасть можливість проявити креативність.
Вхід на майстер-класи вільний.
Кількість місць у майстерні обмежена.
Необхідні такі записи: edukacja@u-jazdowski.pl

Drugi dzień Festiwalu JAZZ W FILMIE.PL otworzymy porankiem dla dzieci! Najmłodszych widzów zapraszamy na 1,5 godzinne spotkanie z polskimi kreskówkami z lat 50., 60., 70. i 80. z jazzem w tle! Pokażemy m.in. pierwszy, historyczny odcinek bajki “Miś Uszatek” Lucjana Dembińskiego z muzyką Jerzego Dudusia Matuszkiewicza. Spotkanie poprowadzi Andrzej Winiszewski.
PORANEK DLA DZIECI | JAZZ W POLSKICH KRESKÓWKACH
9 października, godz. 12.00
FINA, ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI 👉👉 https://tiny.pl/wtr8r

Improwizacja dla dzieci (4-10 lat)
sala: Broadway
wstęp: 25 zł, online lub w DK Kadr
Wyjątkowe wydarzenie dla dzieci.
To komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z dziećmi wymyślamy i nadajemy bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom.
Mali widzowie pomagają nam w stworzeniu świata i bohaterów.
Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się, że młoda widownia jest angażowana przez nas również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
• Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Serdecznie zapraszamy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski
Czas trwania: około 60 minut

To data, którą w swoim kalendarzu powinni zapisać wszyscy smakosze kawy i fani słodkości. Właśnie wtedy odbędzie się Festiwal Kawy i Czekolady w Warszawie ❤
Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski i zagranicy! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.
A jeśli Twój kompan nie jest sympatykiem kawy nic straconego, zabierz go ze sobą! Będzie mógł ugasić pragnienie aromatycznymi herbatami, które również znajdziecie na tym wydarzeniu 
Jednak przepyszne napoje to niejedyne rzeczy, które znajdziecie 2 i 3 kwietnia w PKiN. Mamy też dla Was coś, co idealnie pasuje do świeżo parzonej kawą czy herbaty – SŁODYCZE!
Ciastka, ciasteczka, przepyszne wypieki, lody, cukierki, lizaki… Wszystko czego potrzebuje każdy łasuch w jednym miejscu ❤ Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała a może różowa czy z dodatkami? Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie.!
Przybywajcie i dajcie się porwać w tę czekoladowo-kawową podróż!

🎶 Koncert formacji GG. Violin na dwoje skrzypiec, w specjalnym repertuarze dla najmłodszych.
🎻🎻 W skład zespołu GG. Violin wchodzą Gutek (skrzypce elektryczne) i Gwidon (skrzypce akustyczne) – pochodzący ze Szczecina bracia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są laureatami wielu konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. w Krakowie, Lublinie, Filadelfii czy Teneryfie. Na swoim koncie mają występy w wielu europejskich i azjatyckich ośrodkach, m. in. we Włoszech, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Korei, Japonii i w Polsce.
🎵 Obydwaj od zawsze zafascynowani byli tworzeniem własnej muzyki. Choć artystycznie wywodzą się z muzyki klasycznej, ich oryginalne utwory łączą ze sobą elementy różnych stylów, takich jak chillout, minimal, indie rock czy indie pop. Duże znaczenie w ich twórczości odgrywa muzyka folkowa. W ich utworach lub aranżacjach można odnaleźć całą paletę barw muzyki świata – od polskiej muzyki ludowej przez bałkańską i irlandzką aż po ludową muzykę Ameryki Południowej i Azji.
🌍 Mimo wspomnianej długoletniej współpracy formacja GG. Violin jest młoda, bo stworzona została w 2017 roku. Aktualnie zespół skupia się na tworzeniu coverów muzyki pop, elektronicznej, filmowej oraz folku, jednocześnie wciąż wzbogacając swój dorobek autorski.

Program:
🎵 Melodia ludowa – To i hola (arr. GG. Violin)
🎵 Vivaldi – Cztery pory roku: Zima, cz. II (arr. GG. Violin)
🎵 Melodia ludowa – Oberek łowicki (arr. GG.violin)
🎵 Melodia ludowa – Ajde jano (arr. GG. Violin)
🎵 Vivaldi – Cztery pory roku: Lato, cz. 3 (arr. GG. Violin)
🎵 Melodia ludowa – Szalała, szalała (arr. GG. Violin)
Bilet ulgowy/normalny: 36 zł
Koncert odbędzie się 9 października o godz. 14.00 w Planetarium.

wyst.: Anna Kózka i Gabriela Całun
bilety: 20 zł/ pakiet rodzinny: 60 zł
„MISJA NIEŚMIAŁEK” to interaktywny spektakl, który jest zaproszeniem do kreatywnej scenicznej podróży z udziałem widzów.
Główne bohaterki – Ania i Gaba – pragną przeżyć coś fascynującego (kto by nie chciał?!). Mają ogromną chęć wystąpić w spektaklu, ale żeby to się stało, muszą najpierw zmierzyć się z własnym strachem, wstydem i nieśmiałością, które w teatrze nazywa się tremą. A trema, to nie lada przeciwniczka, ale czy na pewno trzeba z nią walczyć? A może jest inny sposób, żeby przezwyciężyć w sobie ten lęk? Chcecie zobaczyć, jak nasze dzielne bohaterki poradzą sobie z tym wyzwaniem?
Pssssst… A może sami macie sposoby na tremę i im coś podpowiecie?

Z okazji Światowego Dnia Drzewa zapraszamy do drzewnego spa. Podczas warsztatów w Centrum Edukacji Ekologicznej wykorzystamy dary łazienkowskich drzew i wykonamy własnoręcznie różne kosmetyki, m.in. topolowy peeling i sosnową sól do kąpieli.

🔸INFORMACJE GŁÓWNE🔸
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży (+16)
📆 Termin: 9 października 2022 r., godz. 11.00 (całość potrwa 1,5-2h)
📍 Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni
🎫 wstęp: 1 zł – bilety do nabycia w w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt., śr., niedz. w godz. 10.00-15.00; czw., pt., sob. w godz. 10.00-17.00)

Spektakl ten ma na celu uświadomienie naszym milusińskim kilku niechlubnych cech z jakimi często mamy do czynienia. Skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna, to tylko niektóre przykłady, jakie przewijają się w naszym spektaklu. Uczymy dzieci prawidłowego zachowania się w codziennym życiu jednocześnie przestrzegamy i wskazujemy, jakich postaw należy unikać.
/wstęp 15 zł; bilety do nabycia w serwisie biletyna.pl lub w miarę wolnych miejsc w placówce w dniu wydarzenia, na miejscu płatność wyłącznie gotówką/

Występuje: Joanna Płóciennik
Bohaterka Jo znajduje się w obcej nam czasoprzestrzeni, w której istnieje już tylko różowa trawa syntetyczna. Opiekuje się jedynym we Wszechkosmosie drzewem, kilkoma ziołami i kępką trawy. Jak wygląda życie bez roślin? Spektakl ma formę działania ruchowego z elementami teatru cieni z muzyką na żywo. Rolę Jo kreuje Joanna Płóciennik, bawiąc się przy tym ruchem i dźwiękiem.
W spektaklu używany jest instrument o nazwie shah kaman – współczesna wersja irańskiego kemancze, a płynąca z niego muzyka w wykonaniu Barta Pałygi jest jak rozmowa z duszą drzewa. Opowieścią “Tu Ziemia” zwracamy uwagę na piękno i wartość roślin, którymi jesteśmy otoczeni.
Więcej informacji o spektaklach na: sztukaciala.com
Wydarzenie współfinansowane przez m. St. Warszawa Urząd Dzielnicy Praga Południe
/ wejście za zaproszeniami do pobrania w kasie lub na stronie Promu od 3 października od godz. 12:00 /

Zapraszamy na kulinarną podróż do Londynu, podczas której nauczymy się jak przygotować dwa klasyki kuchni brytyjskiej: ” Fish and chips” oraz “apple fritters”
Podczas warsztatów przygotujemy:
-dorsza w chrupiącej panierce
-pieczone frytki z ziemniaka z tradycyjnym sosem tatarskim
-oraz apple fritters, czyli jabłka smażone w cieście
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+.
-Warsztaty trwają 2 godziny

9 października 2022, niedziela, godz. 17.30
Bilet 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Sprzedaż online od 23.09.2022
Roztrzepana Ewka Konewka wraca po wakacjach do domu, ale spóźnia się na pociąg. Spotyka swojego dawnego przyjaciela Lola i od tego momentu zaczyna się szalona zabawa…
Zapraszamy dzieci w wieku 4+ na show estradowe opowiadające o podróżach, przyjaźniach i szalonych przygodach bohaterki w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Puenta. Widzów czeka mnóstwo humoru, niespodzianek i interaktywnych zabaw z publicznością.
Czas: ok 45 minut.

Zapraszamy Serdecznie:)
Na Rodzinny czas podczas kreatywnej zabawy z wikliną i opowieści o polskim plecionkarstwie.
Chcesz poznać podstawy plecionkarstwa, dowiedzieć się więcej o splotach i rozpocząć swoją przygodę z wierzbowymi witkami?
(Zniżka dla rodzeństw 2x 90zł)
ZAPISY PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Najbliższe terminy:09.10.2022
Kameralna grupa: max. 8 osób
Czas: 1,5-2 h, od 10:00 do 12:00
Cena warsztatu: 110 zł,

Zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic w każdym wieku na Frisbee Plażowanie! Cykl spotkań, gdzie nauczycie rzucać się dyskiem frisbee🥏🥏🥏 i zagracie prawdziwe mecze beach ultimate!
Frisbee kojarzy się nam wszystkim z plażą i latem 🌞🏖🥤, więc czemu nie przedłużyć sobie wakacji?
✅ Co Was czeka w ramach zajęć :
👉 nauka rzucania frisbee dla początkujących i doskonalenie techniki rzutu
👉 gry i zabawy z dyskiem integrujące uczestników
👉 mecze beach ultimate
✅ Terminy i lokalizacja:
niedziela 11.09 i 25.09 oraz 2.10 i 9.10.
Praska Plaża Miejska
✅ Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy i zawodnicy Sky This Warszawa
✅ Zapisy: kontakt@skythis.pl
Informacje dodatkowe: +48 793 157 177
W razie brzydkiej pogody zastrzegamy sobie prawo zmiany godziny rozpoczęcia zajęć lub zmianę terminu spotkania.
Frisbee Plażowanie realizowane jest przez Sky This Warszawa oraz Zwalcz Nudę w ramach Programu Wsparcia Inicjatyw Sąsiedzkich i finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W czasie spaceru w kierunku Łazienek Królewskich będziemy obserwować ptaki i rozmawiać o nich – od zupełnych podstaw, po mało znane ciekawostki. Ile gatunków można spotkać w parku miejskim? Czy kaczka spędza całe życie w parku? Co ma wspólnego stary park z dziką, prastarą puszczą?
Dowiemy się już w niedzielę 9 października, zaczynając o godzinie
9:00 pod Rotacyjnym Domem Kultury w Jazdowie, ul. Jazdów 3/18.
🐦 Jan Rapczyński – ornitolog z ponad 10-letnim stażem, edukator przyrodniczy, przewodnik wycieczek. Od dziecka ptaki prowadzą go przez życie, ale chętnie odpowie na każde pytanie z szeroko pojętego świata przyrody.
🐥 START: 9:00 przy RDK
🐥 Wydarzenie bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.
🐥 Spacer odbywa się w ramach wystawy “Śladami miejskich ptaków”.

Music Hub i Scena Elffów serdecznie zapraszają na wyjątkowy spektakl muzyczny dla dzieci oraz całych rodzin inspirowany teorią nauczania muzyki E. E. Gordona.
O spektaklu: Kłębuszka przemierza świat w poszukiwaniu muzyki. Razem z Elfem spróbuje dowiedzieć się gdzie mieszka muzyka. Czy odwiedzając różne krainy i zakątki odnajdą muzykę? Kłębuszka i Elf zabiorą Was w muzyczną podróż pełną przygód. A nad wszystkim będzie czuwać tajemnicza Pani Muzyk
Spektakl muzyczny dla dzieci oraz całych rodzin inspirowany teorią Gordona.
Muzyka: Zofia Moląg-Kopeć
Scenariusz: Dominika Sell-Kukułka oraz Weronika Juszczyk
Reżyseria: Anna Polarusz
Występują:
Kłębuszka – Weronika Juszczyk
Elf – Dominika Sell-Kukułka
Pani Muzyk–Zosia Moląg-Kopeć
Czas trwania : ok.30 min
Wiek : 0-5 lat
Adres: Al. 3 Maja 5B
Cena: 55 zł/os.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z techniką pique assiette. Technika ta polega na tworzeniu obrazów z połamanych płytek ceramicznych, porcelany, czasem też guzików albo muszli. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają swoje własne, unikatowe mozaikowe obrazy przedstawiające ptaki. Technika mozaiki pozwoli im otworzyć się na tworzenie, rozbudzi ich kreatywność. Będą mogli rozwinąć umiejętność tworzenia kompozycji i łączenia kolorów. Uczestników ograniczać będzie tylko własna wyobraźnia, a tworzywo jakim będą odpadki ceramiczne, na pierwszy rzut oka toporne i niewdzięczne, będzie źródłem ich inspiracji.
Warsztaty przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych mozaicystów. Na warsztaty trzeba przynieść swój własny strój roboczy albo fartuch, a także na wszelki wypadek maseczkę przeciwpyłową do pracy ze szlifierką. Okulary ochronne i rękawiczki będą na miejscu. Zwieńczeniem projektu będzie możliwość pozostawienia jej na Jazdowie, żeby mogła spełnić swoją dekoracyjno-użytkową funkcję.
🐦 Paulina Paczuska – Z wykształcenia magister sztuki oraz arteterapeutka. Mozaiką zajmuje się od 8 lat. Ale przede wszystkim pracuje z żywym tworzywem w każdym wieku. Jako arteterapeutka pracowała z ludźmi dorosłymi chorymi na depresję. W przedszkolu prowadziła zajęcia z ceramiki oraz terapię ręki. Obecnie pracuje jako na wychowawca świetlicy i nauczycielka plastyki w technikum. Mozaika jest jej wielką pasją, którą stara się „zarażać” i „przemycać” w każdej pracy.
🐥 Spotykamy się w niedziele 9.10., 16.10., 23.10., w godz. 10:30-14:30
🐥 Wydarzenie bezpłatne. ZAPISY via e-mail: paczuch.mail@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona.
🐥 Warsztaty odbywają się w ramach wystawy “Śladami miejskich ptaków”.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Turniej Tenisa! 🎾
To doskonały czas na sprawdzenie swoich umiejętności. 🎾
🛎Zawody mają charakter amatorski!
📅 Termin 09.10.2022
📍 Miejsce : Korty Ks Warszawianka ul. Piaseczyńska 71 (kort 11 i 12 – nawierzchnia typu hard)
✅ Gry i zabawy dla najmłodszych w godzinach 10.00-11.00 (2015 i młodsi)
✅ Kategoria czerwona- gra na mini siatki tenisowe w godzinach 10.00-12.00 (2012,2013,2014)
✅ Kategoria zielona – gra na cały kort piłka typu soft w godzinach 11.00-14.00 (2011,2010,2009)
✅ Kategoria rodzic + dziecko – gra na minisiatki piłką czerwoną na rekord – utrzymanie, jak najdłuższej wymiany między sobą)
✂ System rozgrywek:
Kategoria czerwona – gra na 2 minisiatki – do 10pkt.
Kategoria zielona –
1 wariant:
Gra na rekord (dzieci grają przez 5 min na rekord – utrzymanie jak najdłuższej wymiany między sobą)
2 wariant
Gra w grupach – mecze do 7pkt. (z piłką decydującą przy stanie po 6), system rozgrywania pkt. – tiebreak
📢 Szczegółowe informacje:
Anna Jastrzębska tel. 500 055 879
🪙 Wpisowe: 60zł
Turniej współfinansuje Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
📥 Zgłoszenia na adres:
e-mail: annajastrzebska@sportteam.pl
W treści prosimy o podanie:
✅ Imię i nazwisko uczestnika
✅ Rok urodzenia
✅ Kategoria
Dołącz do nas!

Dzień Dziecka w każdą niedzielę? 🤩 Tylko w Munji! 💁‍♀️
Zapraszamy rodziców wraz z najmłodszymi na wyjątkowe warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu, które od teraz będą odbywać się w każdą niedzielę w godz. 14:00-18:00. 🤸‍♀️
Nie obędzie się bez tworzenia królewskich gadżetów, modelowania balonów, Waszych ulubionych brokatowych tatuaży i wielu innych zabaw. 😸
Zapowiada się ciekawie? Zarezerwuj stolik i spotkajmy się w Munji! 👇
📞 509 069 440
📩 browarywarszawskie@munja.pl
Vidimo se! 🔥

animacje dla dzieci w Banjaluce

Ahoj kocury! 🐱 Zapraszamy na niedziele z rodziną w Banjaluce! 👪 Istny relaks dla dorosłych, a super zabawa dla najmłodszych 👫🎊 To wszystko za sprawą cudownego animatora, który zajmie się Waszymi pociechami w godz.14:00 -17:00 🕰 W organizacji zabawy pomoże również Lusia 🐶 Na najmłodszych czeka magia 🔮, zabawa z balonami 🎈, bańki mydlane 🧼, akademia cyrkowa 🎪🤹‍♂️ i wiele, wiele innych. Wiemy, że kochacie bałkański klimat i południowe jedzenie 🍽, dlatego korzystajcie z uroku wolnego dnia 🌴 Gwarantujemy Wam wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi 💑 Czekamy na Was już od 12, na Szkolnej 2/4 ❤️

rodzinne niedziele

Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 12.00 i o 14.00.

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments