Czego szukasz?

Audioprzewodnik dla rodzin w Muzeum POLIN

Audioprzewodniki dla rodzin to bardzo atrakcyjny sposób zwiedzania Muzeum POLIN.

O tym, że muzeum to odpowiednie miejsce dla dzieci pisałam już wiele razy. Od niedawna najlepsze z nich – Muzeum POLIN – ma w swojej ofercie rodzinne zwiedzanie z audioprzewodnikiem. Byliśmy, sprawdziliśmy i dzielimy się dziś naszymi wrażeniami!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów Polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Od otwarcia w 2005 roku swoją ofertę kierowało także do rodzin z dziećmi (o wspaniałym miejscu edukacyjnym „U króla Maciusia” napiszę już niedługo). Na ponad 4000m2 wystawy stałej znajduje się 8 dużych galerii. Rodzinne audioprzewodniki obejmuję 6 z nich, założenie jest bowiem takie, że Holocaust i Powojnie skierowane są jednak do trochę starszych (lub odpowiednio przygotowanych) dzieci.

Wystawa stała, po której poruszamy się z audioprzewodnikiem jest przedstawiona niczym wciągająca historia. „Za rękę” prowadzi nas mój ukochany Wojciech Malajkat, opowiadając krok po kroku dzieje narodu żydowskiego. Dowiadujemy się, kiedy i w jaki sposób Żydzi osiedlili się na polskiej ziemi, o ich zwyczajach i tradycjach. O obrzędach religijnych i tradycyjnych potrawach. Razem z dziećmi wyruszamy w fascynującą podróż, mamy okazję zajrzeć do żydowskiego domu, wziąć udział w weselu, a także z bliska przyjrzeć się wnętrzu synagogi.

Dla mnie wizyta w Muzeum POLIN była wspaniałym punktem wyjścia do rozmów o różnorodności i tolerancji. O tym, jak wiele zyskujemy, kiedy spotykają się różne kultury i narodowości.

Rodzinne audioprzewodniki w Muzeum POLIN

Szczerze mówiąc, koncepcja audioprzewodnika, nawet tego skierowanego do dzieci – nie jest nowa. Musimy jednak zgodnie przyznać, że po raz pierwszy spotkaliśmy się z wykonaniem na takim poziomie. Na podkreślenie zasługują dwie kwestie:

dopasowanie treści do potrzeb CAŁEJ RODZINY

To jest nie lada sztuka, aby przekazywać wiedzę w sposób, który będzie dostępny i interesujący dla kilkuletnich dzieci, a przy tym zaciekawi również dorosłych. W POLIN lektor zabiera nas w najbardziej interesujące zakątki stałej wystawy. Przekazując przy tym swoje opowieści w naturalny i wciągający sposób. Teoretycznie audioprzewodniki przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale podobały się również czteroletniej Mili i, ciut starszej, mnie ;).

bezproblemowe i zautomatyzowane działanie

Przewodniki działają w sposób niemalże niewyczuwalny – głos Wojciecha Malajkata prowadzi nas krok po kroku. Kolejne nagrania włączają się „same” po zbliżeniu się do odpowiedniego miejsca, technologia nie ingeruje w doświadczenie. Dodatkowo, ku wielkiej radości dzieci, w wielu miejscach ukryte są specjalne kółeczka z buźką – wystarczy podejść, skierować w jego stronę urządzenie i odsłuchać dodatkowe opowieści! 🙂

My po zwiedzeniu wystawy poszliśmy spróbować żydowskich smaków w restauracji WARSZE. Polecamy rugelachy i hamantasze. To ciasteczka z kruchego ciasta, które podbiły podniebienia dzieciaków! A po smakołykach, przyszedł czas na odpoczynek w sali edukacyjnej „U króla Maciusia”. Mila nie chciała stamtąd wychodzić, pewnie jest więc, że wybierzemy się ponownie.

Praktycznie informacje znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię miejsca i atrakcje dla dzieci w Warszawie – dołącz do grupy Dziecięca Mapa Warszawy na Facebooku, która o nich informuje.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
11 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, że warto skorzystać, akurat jutro się wybieramy 🙂

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.