Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (22-23 lutego)

Niby zima, a jednak trochę jak wiosna, a miejscami nawet więcej niż trochę. Ferie w pełni, niektórzy lenią się to tu to tam, ale Warszawa nie zwalnia nawet na chwilę, co widać w Weekendowej Zajawce wypełnionej po brzegi atrakcjami. Ja, podobnie jak miasto, nie zwolniłam i dalej pracuje nad nową, dużo lepszą odsłoną Weekendowej Zajawki. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jako pierwsza o nowym portalu dla dzieci i rodzin koniecznie dodaj swój mail do newslettera, a jeżeli już to zrobiłaś, to proszę udostępnij ten post.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o atrakcjach dla dzieci w ramach Weekendowej Zajawki oraz oferty handlowej od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Spis treści:

sobota, 22 lutego

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej [Targówek]

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej jest dostępna od dziś aż do 29 marca. Szukajcie jej na 1. piętrze galerii, naprzeciwko sklepu CCC. Czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 22:00, w niedzielę (również niehandlowe) do 21:00.

Była modliszka, patyczaki, karaczany i skorpion – dużo radości dla młodego przyrodnika! Wisienką na torcie są trzy mikroskopy – za ich pomocą dzieci mogą samodzielnie obejrzeć różne preparaty. Nawet te całkiem nieduże dzieci, bo… na miejscu dostępne są stołeczki.

To fajna okazja, żeby przyjrzeć się, jak wygląda z bliska oko owada, skrzydło muchy czy kryształki soli. Poza tym dostępny jest też mikroskop cyfrowy – za jego pomocą można wyświetlić obraz w dużym powiększeniu na ekranie telewizora (ja oglądałam korę lipy!).

Co można zobaczyć na Wystawie?
🦗 modliszka,
🦗 szarańcza,
🦗 skorpion cesarski,
🦗 ślimak achatina,
🦗 wij afrykański,
🦗 liściec olbrzymi,
🦗 karaczany,
🦗 straszyki, w tym straszyk olbrzymi,
🦗 patyczaki.

Co dwie sztuki to nie jedna – nowa wystawa dla dzieci w Zachęcie [Śródmieście]

Warszawska galeria sztuki Zachęta po raz kolejny prezentuje fantastyczną wystawę, która jest dedykowana najmłodszym. „Co dwie sztuki to nie jedna” to wystawa o tyle wyjątkowa, że została stworzona nie tylko przez dorosłych artystów dla dzieci, ale także przez dzieci owych artystów, dla innych dzieci.

BoboSmyki | „Fryckowe psotki” [Śródmieście]

Czy na muzykę może być za wcześnie? Jak poznać jej język? Jak cieszyć się nią razem z dzieckiem? Serdecznie zapraszamy na BoBoSmyki – koncerty umuzykalniające dla dzieci i niemowląt w Nowym Świecie Muzyki, organizowane przy współpracy Fundacji „Muzyka jest dla Wszystkich”.

„Żywa” muzyka nieporównanie silniej oddziałuje na dzieci niż ta z odtwarzacza w domu, a badania naukowe pokazują, że
właśnie małe dzieci są niezwykle otwarte na wysublimowane wrażenia dźwiękowe, zwłaszcza te odbierane w ramionach
rodziców. Słuch muzyczny rozwija się już początku życia każdego dziecka, a środowisko muzyczne w jakim przebywa
człowiek w pierwszych latach swojego życia determinuje jego rozwój jego zdolności. Rozwój muzyczny, a przede
wszystkim analogiczny do nauki mowy, proces nauki języka muzycznego jest najintensywniejszy jest w pierwszych latach życia człowieka.

BoBoSmyki to cykl koncertów dla najmłodszych z udziałem wybitnych muzyków i doświadczonych animatorów, przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością, a interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.

Zajęcia organizowane są przy współpracy z Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”, która realizuje od lat serie „Smykofonia” i „Muzyka dla Melomaluszków”.

Zajęcia odbywają się w weekendy w godzinach:
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne są na stronie eBilet.pl w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (3 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (19 zł)

Każdy uczestnik koncertu musi posiadać swój bilet! Dzieci mogą uczestniczyć w BoBoSmykach jedynie pod opieką rodziców.

22 i 23 lutego 2020 | „Fryckowe psotki”

Mały geniusz lubił zaskakiwać domowników, improwizować i żartować całymi dniami. Jedną z jego ulubionych zabaw było naśladowanie. W koncercie poświęconym młodemu Fryderykowi Chopinowi nie może więc zabraknąć muzycznych figli, a także improwizacji i utworów jego ulubionych dawnych mistrzów- Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta, od których zaczął swoją edukację muzyczną.

Koncert poprowadzi Aneta Łukaszewicz- znakomita śpiewaczka i mama. Zagrają znani instrumentaliści / improwizatorzy – wiolonczelista Marcin Zdunik i pianista Marcin Dębicz.

Zajęcia plastyczne dla 3-4 latków we Flob a dob [Żoliborz]

Bawimy się farbami, plasteliną, węglem i ołówkiem… Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję.

Chcesz wiedzieć więcej, kliknij: https://flobadob.pl/zajecia-plastyczne/

DLACZEGO FLOB A DOB?

Ilse Crawford – projektantka i architektka, powiedziała:

Mamy dwoje oczu, dwoje uszu i jedne usta. I w tych właśnie proporcjach powinniśmy ich używać.

W pełni zgadzamy się z jej słowami. Naszym priorytetem jest inspirować, wyzwalać kreatywność i pobudzać do działania, a nie nie jest to możliwie bez wsłuchania się i pełnego zrozumienia naszego Klienta, a Waszego dziecka, które jest dla nas najważniejsze!
W pełni rozumiemy, że to Wy, Rodzice, wybieracie zajęcia i płacicie za nie, ale dla nas jesteście drugoplanowi. Na pierwszym miejscu stawiamy Wasze dzieci, angażując się w ich rozwój, w pełnym skupieniu na ich indywidualizmie, zarówno pod względem charakteru, jak i umiejętności, czy czasu potrzebnego na przyswojenie nowych zagadnień.

Spotykamy się w każdą sobotę o 11:00

➡️Na zajęcia obowiązują zapisy! 
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/

Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Rodzinne warsztaty tworzenia kijów deszczowych [Mokotów]

Zbuduj ze swoim dzieckiem magiczny kij deszczowy i kreatywnie spędźcie wspólny czas!

Zaczęło się od dziecięcej uważności. Kiedy w czasie pracy z dziećmi pomagałam im się wyciszyć i ugruntować w sobie, sięgnęłam po kij deszczowy.

Ten prastary instrument, wywodzący się z Ameryki Południowej, wypełnia przestrzeń dźwiękiem deszczu. Sprzyja snuciu opowieści, układaniu się do snu, uspokaja i uwrażliwia na otoczenie. Do tego jest piękny! Każdy kij deszczowy to unikalne dzieło sztuki! Od tego dnia jest z nami. Serdecznie zapraszam na warsztaty dla dzieci i rodziców, w czasie których, po raz pierwszy, zbudujecie kij deszczowy.

Jego stworzenie wymaga skupienia i uważności, a jednocześnie wyzwala naturalną, artystyczną ekspresję dziecka. Pomaga doświadczyć uczucia sprawstwa i dołożyć cegiełkę do poczucia własnej wartości, dzięki samodzielnemu stworzeniu czegoś, co wydaje się trudne, jest piękne, a do tego jest prawdziwym instrumentem, który urzeka ludzi od tysięcy lat.

Na koniec, zabierzecie kij deszczowy do domu. Jako zwieńczenie Waszej wspólnej pracy. On odwdzięczy się Wam dźwiękiem i wyglądem. Korzystajcie z niego! Zapraszam Was do wspólnego, rodzinnego doświadczania, łączącego muzykę, plastykę i uważną relację.

Data: 22.02.2020r
Czas trwania: 12:00 -14:00

Koszt: 55 zł / dziecko z rodzicem (zapewniamy wszystkie materiały)
Ilość uczestników: max 12 dzieci
Przedział wiekowy: 4-12 lat
Warsztaty mają charakter rodzinny.

Zapisy pod adresem: paula@coacheverest.com

W mailu prosimy o podanie liczby i wieku dzieci, które będą wspólnie z opiekunem tworzyły kij deszczowy. W wiadomości zwrotnej otrzymacie numer konta do dokonania wpłaty.
Zapisy trwają do: 20.02.2020r.

Do zobaczenia!

Zabawy zwierząt, czyli karnawał w ZOO [Praga-Północ]

Już w sobotę 22 lutego Wolontariusze Warszawskiego ZOO serdecznie zapraszają do Ogrodu Zoologicznego na wydarzenie pt. „Zabawy zwierząt, czyli karnawał w ZOO”.
Juan (na zdjęciu powyżej, jak zawsze w doskonałej formie i nastroju) oraz całe stadko kapucynek żółtobrzuchych już na Was czekają i bardzo proszą o przyniesienie tekturowych pudełek po chusteczkach higienicznych. Przydadzą się także papierowe rolki np. po tapecie. Powstaną z nich ciekawe zabawki dla naszych pupili.
Bądźcie tego dnia z nami, obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie!!!
Początek roku to czas karnawału, ale także czas postanowień. Tego dnia zachęcamy Was do zrobienia EKOLOGICZNYCH POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH i do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Chronimy ginące GATUNKI – chronimy naszą PLANETĘ”. Na Wasze dzieła czekamy w sobotę 22 lutego w Ptaszarni od godziny 10.30 do 14.30. Technika dowolna. Wyniki konkursu podamy tego samego dnia o godzinie 15.00. Na zwycięzcę czeka drobny upominek! Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na Facebooku Wolontariusza Warszawskiego ZOO.

PLAN EVENTU:
10.30 Hipopotamiarnia – konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe pt. „Moje ulubione zwierzę”, pokaz mody karnawałowej. Dowiemy się także, czy Pelagia i Hugo lubią się bawić.
11.30 Słoniarnia – ulubione rozrywki słoni. Opiekunowie zdradzą nam także, na czym grywa słoń Leon😊
12.15 „Stara” Małpiarnia – warsztaty konstruowania zabawek dla kapucynek i ciekawe historie z życia tych przesympatycznych małpek.
13.30 Pawilon Małp Człekokształtnych – kąpiel w pianie oraz inne karnawałowe atrakcje dla naszych wspaniałych szympansów i goryli.
Jak zawsze czekamy także na wiaderka (najlepiej silikonowe), kocyki i bakalie i już dziś serdecznie dziękujemy!!!
10.30 – 15.00 Ptaszarnia – malowanie buziek, opowieści o piórach. Wspólnie z wolontariuszami będzie można wykonać własną maskę karnawałową. Wystawa prac plastycznych „Chronimy ginące GATUNKI – chronimy naszą PLANETĘ”.

Do ZOObaczenia w Warszawskim ZOO!!!

Spotkanie ze Strażakiem [Gocław]

Kto z nas nie podziwia strażaków?👨‍🚒
My zawsze ❤️ A dla naszych dzieci strażak to bohater, idol – i zresztą całkiem słusznie.
Mamy dla Was niespodziankę.
W sobotę 22 lutego o godz. 11.00 zawita do nas strażak – prawdziwy, najprawdziwszy. 👨‍🚒
🔥Opowie o straży pożarnej, swojej pracy, odpowie na wszystkie pytania dzieci.
🔥Pokaże swój strój, ubranie specjalne, będzie można je nawet przymierzyć.
🔥Ale to nie wszystko. Dbamy również o część dydaktyczną – będzie nauka wzywania pomocy, układanie dużych puzzli dydaktycznych, tablica z różnymi rodzajami zagrożeń. 🔥🧯
Dla Waszych dzieci będzie to niezapomniane przeżycie.
🧯Kiedy? Sobota 22 lutego godz. 11.00
🧯Wiek? Dzieci 3-6 lat
🧯Koszt: 45 zł
🧯Czas trwania: 45 minut.
Uwaga❗️Dzieci wchodzą na zajęcia same. Rodziców zapraszamy w tym czasie na dobrą kawę w naszym kąciku kawowym🙂

Obowiązują wcześniejsze zapisy, z uwagi na duże zaintersowanie wydarzeniem, ostateczna rezerwacja miejsca następuje po uiszczeniu przedpłaty za spotkanie.
Zapisy:
telefonicznie: 784 305 547
mailowo: biuro@teczowasowa.com.pl
lub przez messengera.

Rodzinny Bal Karnawałowy w Polanie [Wilanów]

✨Karnawał, to czas uśmiechu, radości i tańca! ✨
Tradycja nakazuje, aby spędzić ostatnie dni karnawału na szalonej zabawie! 🥳

Serdecznie zapraszamy Was na RODZINNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w Polanie w ostatnią sobotę karnawału!💃🕺

👉🏻Tygryski, wróżki, królewny, motylki, rycerze, piraci, policjanci, stażacy, spidermeni , supermeni, kowboje, batmani – czekamy na Was! 🧚‍♂️🧜‍♀️👩‍🚒👮‍♂️🐯
Rodzice – jesteśmy ciekawi, jakie stroje Wy wyczarujecie dla siebie! 🤩 Pokażmy naszym pociechom, że ciągle tkwi w nas ukryte dziecko! 🦄

🔜Kiedy: 22.02.2020 r. (sobota)
Godzina: 16:00 – 19:00
Dla kogo: Bal dla dzieci w wieku 3+ i dla Rodziców
Gdzie: Klubokawiarnia Polana
ul. Klimczaka 5/81, Warszawa

✅ BILETY:
– 1-sza pula w cenie 59 zł / dziecko z 1 opiekunem
– 2-ga pula w cenie 69 zł / dziecko z 1 opiekunem
– 39 zł / dodatkowa osoba dorosła

Bilety do kupienia poprzez link:
https://zapisy.activenow.pl/polana/

⭐️ Atrakcje, które będą czekały na Was w Polanie
to m.in:
• Gry, quizy, animacje 🎉
• Konkursy z nagrodami 🎁
• Wspólna zabawa taneczna dla dzieci i
rodziców 💃
• Konkurs na Królową i Króla Balu 👑👑,
• karnawałowy warsztat plastyczny – tworzenie
masek karnawałowych 🎭,
• moc humoru i szalonej zabawy! 💚

Serdecznie zapraszamy 🐦

Warsztaty recyklingowe dla dzieci w Pardon, To Tu [Śródmieście]

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłą podwodną podróż, podczas której poznamy mieszkańców morskich głębin. Podwodny świat jest co najmniej równie interesujący jak to, co dzieje się na lądzie. Pod wodą żyje mnóstwo zwierząt i każde z nich jest inne. Podczas warsztatów stworzymy ośmiorniczki, rybki i inne morskie stwory wykorzystując do tego materiały z odzysku 🙂

➳ Sobota, 22.02.2020 – g. 12:00-15:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Projekt Kropka w kropkę powstał z chęci podzielenia się kreatywnym podejściem do otaczającego nas świata z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i będą przy okazji świetną zabawą:)

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!

Mniej znane Łazienki Królewskie- spacer z latarkami [Śródmieście]

Zapraszamy na wieczorny spacer po Łazienkach Królewskich z latarkami .
Podczas tej wędrówki będziemy odwiedzać mniej znane zakątki oraz obiekty Łazienek, gdzie większość wycieczek, spacerowiczów czy turystów już nie dociera bądź nie wiedzą nawet o ich istnieniu.
Zagłębimy się w dalekie zakamarki więc warto zabrać ze sobą latarki. 🙂

Miejsce Zbiórki:
pod lokalem dawnej Herbaciarni w Łazienkach Królewskich a obecnie kawiarnia „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Wejście usytuowane jest od Al. Ujazdowskich, przy Ogrodzie Botanicznym UW.
Start godz. 17:30

Przewodnik Łukasz Kulej twórca ABC Warszawy

Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek ….

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca, Rodzinny Poranek Teatralny [Bródno]

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca? Spektakl w wyk. teatru Baj.

Kategoria wiekowa: od 3 lat
Data premiery: 12 listopada 2016
Czas trwania: 1 godz. 5 min.

Twórcy

autor: Leszek Kołakowski
adaptacja i teksty piosenek: Ireneusz Maciejewski
reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Dariusz Panas
muzyka: Łukasz Pospieszalski
ruch sceniczny: Krzysztof Roszko
asystent reżysera: Małgorzata Suzuki

Obsada

Syn, Nosorożec – Marcin Marcinowicz
Mama, Rybak – Elżbieta Bieda
Tata, Rybak – Piotr Michalski
Siostra Młodsza, Samolot – Aneta Płuszka
Siostra Starsza, Wróbel – Małgorzata Suzuki
Babcia, Rybak – Hanna Kinder-Kiss

Nosorożec marzy, żeby latać. Niestety nie wie, jak to zrobić, dlatego jest bardzo smutny. Z pomocą przychodzi mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość. Przedstawienie o Nosorożcu powstało na podstawie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autor w prostej i sympatycznej opowiastce zawarł nie tylko swoje poglądy filozoficzne i znane z wywiadów poczucie humoru, ale – co najważniejsze – udało mu się w niej oddać wrażliwość dziecka.

Spektakl adresowany jest głównie do widzów najmłodszych. Prosta i mądra historia, sympatyczne i wyraziste postacie, a także duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Przedstawienie opiera się na motywie teatru w teatrze i teatralnej umowności. Aktorzy są ubrani w wielobarwne kostiumy, swoim wyglądem przypominają mimów albo clownów. Wcielają się w różne postaci. Stają się zwariowaną rodziną, rybakami, tłumem na wiecu wyborczym czy manekinami, jednocześnie pozwalając widzom na twórczą swobodę interpretacyjną w odkrywaniu, kto jest kim.

Scenografię stanowią przedmioty codziennego użytku, należące do świata dorosłych. Powiększone do gigantycznych rozmiarów przywołują skojarzenia ze światem baśni czy zabawek dziecięcych i pobudzają wyobraźnię głównego bohatera. Postacie spektaklu starają się dostrzec w tych przedmiotach postać Nosorożca. I tak wielki imbryk staje się Nosorożcem, łyżeczka od herbaty wiosłem, a pudełko od zapałek łóżkiem. Inspiracją dla twórców spektaklu był manifest artystyczny belgijskiego malarza surrealisty Rene Magritte’a, zakładający, że rzeczy widziane na obrazie czy na scenie nie są tym, czym wydaje nam się, że są.

Bal karnawałowy z nocowanką [Praga-Południe]

Bal karnawałowy w ITePe!
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat na bal karnawałowy 💃w planach tańce, hulańce, animacje…
Bal odbędzie się w godzinach 18:00 – 20:00, w cenie (oprócz doskonałej zabawy) animatorka, przekąski i napoje 🙂
Jak karnawał to karnawał, zalecamy przebrania, ale nie jest to konieczne 🙂

A po balu…
!!!! NOCOWANKA !!!!
Zaczniemy od kolacji, żeby dzieci odzyskały trochę sił po szaleństwach, potem uspokajające zabawy, bajki, układanie do snu i… Najważniejsze! Spokojna noc bez dziecka dla rodziców 😀
Dzieciom robimy „dzień dziecka” i położą się spać bez kąpieli, ale szczotkę i pastę można zabrać 😉
Rano ok 8:00 pożywne śniadanie i oddajemy pociechy.

UWAGA! Dołożymy wszelkich starań, żeby noc minęła spokojnie, jednak konieczny jest numer kontaktowy do osoby, która w razie potrzeby odbierze dziecko w nocy.

Cennik:
Bal karnawałowy: 40 zł /dziecko
Bal karnawałowy z nocowanką: 120 zł / dziecko
Przy zapisaniu równocześnie dwójki dzieci: 100 zł / dziecko

Liczba miejsc ograniczona! Konieczne zapisy przez naszego FB lub osobiście w lokalu!

Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich z iluminacjami [Śródmieście]

Miejsce zbiórki podane jest niżej w opisie.

Zapraszamy na Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich ze świątecznymi iluminacjami. Będzie to unikalna okazja, aby zobaczyć jak prezentują się obiekty w parku po zmroku, pięknie oświetlone. Na spacerze usłyszycie wiele ciekawych historii i anegdot. Będzie też sporo humoru. Dodatkową atrakcją spaceru będą świąteczne iluminacje. Przyjdź na ten spacer ze swoimi bliskimi oraz znajomymi.

Na spacerze dowiecie się m.in.:
– Co porabiał w Łazienkach Richard Nixon?
– Gdzie w Łazienkach najłatwiej zajść w ciążę?
– Jak pomnik Jana III Sobieskiego miał służyć propagandzie?
– Kto lubił się kąpać w Łazienkach?
– Co wspólnego ma teatr na wodzie z Herkulanum?
– Co się stało z mózgiem marszałka Piłsudskiego?
– Czy aleja Chińska prowadzi do Chin?
– Gdzie ukrył się wielki książę Konstanty?
– Co wspólnego z Chopinem mają żabki?
– Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
– Zamachu na czyje życie dokonano dwa razy w Łazienkach?
– Gdzie w Łazienkach miał stanąć zamek carski?
– i wiele więcej…

Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru)
Prowadzenie: Aleksander Łamek
Spacer bez zapisów.
Prosimy ciepło się ubrać.

Terminy spaceru:
Sobota 22 lutego 2020 r. godz. 17.30.

Terminy kolejnych spacerów podamy wkrótce.

Zbiórka pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego przy Belwederze (ul. Belwederska 54/56). Miejsce zbiórki pokazuje mapa: http://goo.gl/rTIdiB
Spacer potrwa 80-90 minut i zakończy się przy pomniku Jana III Sobieskiego na ul. Agrykoli.

Zapraszamy też na Straszny spacer po Starówce: https://www.facebook.com/events/571424153669133
oraz na Nocny spacer z adrenaliną po Łazienkach Królewskich: https://www.facebook.com/events/194216368076569/

Muzaki – rodzinny warsztat muzyczny 10 MSC – 3 Lata [Bródno]

Już 22 lutego zapraszamy Was na rodzinne warsztaty muzyczno-twórcze.
„MUZAKI” to zajęcia z edukacji muzycznej prowadzone metodą Carla Orffa, wzbogacone warsztatem kreatywności. To warsztaty rodzinne dedykowane dzieciom od 10 msc do 3 lat oraz ich opiekunom.

Uczestnicy podczas zajęć wyruszą w muzyczną podróż do krainy „MUZAJKI”, gdzie wszystko jest możliwe. Poznają tam „MUZAKA” – pacynkę edukacyjną, która towarzyszyć im będzie w poznawaniu różnorodnych utworów, nauczy ich muzycznych zabaw oraz tańców integracyjnych, ludowych, a także piosenek, wyliczanek, rytmów oraz stworzy z nimi dziecięcą orkiestrę muzyczną.

To będzie twórcze spotkanie z muzyką, wypełnioną wspaniałą zabawą !

Bilety (przedpłata)
40zł dziecko + opiekun
35 zł dzieci uczestniczące w zajęciach stałych w Malinowie
15 zł dodatkowy opiekun lub rodzeństwo

Zapisy: 500 700 245, malinowo@malinowo.pl

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest dokonanie opłaty w Malinowie lub przelewem:
MALINOWO
37 1050 1025 1000 0092 6444 1487
Tytułem: warsztaty muzaki , godzina, imię i nazwisko dziecka.
Do zobaczenia 🤗😊

Bal karnawałowy dia dzieci 2,5-5 lat [Wilanów]

22 lutego, w sobotę w godz. 11-12.30 zapraszamy dzieci 2,5-5 lat do wspólnej zabawy karnawałowej. Wybierzemy się w podróż pociągiem do Brazylii, aby wspólnie pląsać w rytmie samby i rock and rolla, z balonami, konfetti i przebierankami. Wykonamy maski karnawałowe, spotkamy się z wróżką i Panem Kleksem i wrócimy do domu mucholotem.
Karnawał nie może obejść się bez pyszności: w cenie biletów, poza zabawą z dwoma doświadczonymi animatorkami, są napoje i słodki poczęstunek dla dzieci oraz gorący napój (do wyboru: kawa, herbata, czekolada) dla opiekunów.
Wstęp w przedsprzedaży do 19.02: 35 zł bilet dla dziecka i 10 zł dla opiekuna. Bawimy się w parach: dziecko + opiekun, ew. opiekum z dwójką dzieci. Od 20.02: 40 zł – dziecko, opiekun nadal 10 zł. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Miejsca rezerwujemy przede wszystkim dla osób z wykupionymi biletami.
Tu można kupić bilet dla dorosłego:
thttp://ksiegarnia.badet.pl/sklep/kup-bilet/bilet-na-bal-karnawalowy-dla-doroslego/
Link do biletu dla dziecka podajemy wyżej.

Sensoplastyka 6m.-12l. [Wawer]

Sensoplastyka® pobudza wszystkie zmysły: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Zajęcia wspierają optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych.
Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:
-wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
-dba o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt),
-wspiera rozwój zmysłów,
-wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
-poprzez wspólne działania pogłębi nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – buduje w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Czas trwania: 45min

CENNIK: http://www.salazabawfruu.pl/cennik
Cena zawiera zabawę na konstrukcji bez ograniczeń w dniu zajęć! 🙂

Dzień z życia młodego warszawiaka – dla dzieci od 7 lat [Wola]

Jak wyglądała codzienność dzieci w dawnej Warszawie? Czy wszystkie dzieci chodziły do szkoły? Jak wyglądały ich domy, pokoje, zabawki? Kto się opiekował dziećmi? Co z wakacjami?
🧸
Zastanowimy się co to jest mikrohistoria i dlaczego warto ją poznawać. Obejrzymy archiwalnej zdjęcia, zrobimy przedstawienie z archiwalnymi „newsami”, a każdy uczestnik zajęć stworzy własny kalejdoskop.

Mini kolejka w Galerii Północnej [Białołęka]

Fani pociągów, kolejek, ciuchci, mamy dla Was coś specjalnego! 🤩🚂🚄🚃

Na pierwszym 1 galerii znajdziecie mini kolejkę 🚂, która zabierze Was w podróż po Galerii Północnej! Wszystkich chętnych pasażerów zapraszamy na początkową stację przed sklepem Junior Galeria Północna.
Pociąg odjeżdża co ok. 10 minut i kursuje:
🔹 od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 20:00,
🔹 w soboty i niedziele (tylko handlowe) w godzinach 10:00-20:00.

Bilety na mini kolejkę dostępne są w sklepie Junior. Koszt jednego przejazdu to 5 zł.

Zapraszamy!

Wawerskie Sobótki Artystyczne [Wawer]

Zapraszamy na kolejne Sobótki Artystyczne. Tym razem wyruszymy w podróż do Kanady.
Podczas warsztatów wykonamy ruchome kartki z pozdrowieniami, nauczymy się rozpoznawać ślady wilków i niedźwiedzi, wykonamy ozdoby Indian Ameryki Północnej i totemy.

Wstęp wolny

Wawerskie Sobótki Artystyczne są finansowane przez CH Ferio Wawer

Smykofonia na Grochowskiej „Bal na wiejskim podwórku” [Praga-Południe]

Karnawałowa odsłona Smykofonii na Grochowskiej „Bal na wiejskim podwórku” przyniesie moc wiejskich odgłosów i tanecznych przebojów muzyki klasycznej.

Wyszły w pole kurki trzy i … ruszyły do tańca, zaprosiły do zabawy innych mieszkańców wiejskiego podwórka. Wspólnie z dziećmi zagdaczą, zakwaczą, zagęgają, zamiauczą, zaszczekają i pięknie zaśpiewają.

Usłyszymy m.in.: „Taniec kurcząt w skorupkach” Modesta Musorgskiego czy „Taniec łabędziątek” Piotra Czajkowskiego.

Wykonawcy:
Magdalena Sikorska – flety
Joanna Czerwińska – wiolonczela
Łukasz Przykłodzki – baryton
Artur Pilch – fortepian
Adrianna Wdziękońska „ciocia Ada” – prowadzenie

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (3 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (19 zł)

Dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Rezygnujemy ze sprzedaży biletów w formie wejściówek w dniu spektaklu. Bilety będą dostępne JEDYNIE poprzez portal ebilet oraz w punktach sprzedaży ebilet.

22.02 (sobota)

10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

23.02 (niedziela)

10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Koordynator:
Barbara Menkus
e-mail: barbara.menkus@muzykajest.pl

Ferie z Ceramiką [Tarchomin]

W czasie ferii zimowych zapraszamy do pracowni ceramiki artystycznej Atelier Książkowa na zajęcia z ceramiki.
Zajęcia dla dzieci(od 7 lat) i młodzieży.
Zajęcie odbywać się będą codziennie od 17 lutego do 22lutego w godzinach przedpołudniowych.
W czasie zajęć dzieci poznają tajniki pracy z gliną, wykonują i malują prace z gliny, które zostaną wypalone w piecu do wypału ceramiki i staną się własnością młodych twórców.
Można uczestniczyć w całym cyklu zajęć lub dołączyć w dowolnym dniu.
Koszt zajęć: zajęcia pojedyncze 50zł
4 zajęcia w karnecie 45zł/zajęcie
ZAPISY I INFORMACJE: tel.730-312-870

Akcja Ferie – Kolory Zimy [Śródmieście]

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestników indywidualnych do udziału w zajęciach ceramicznych w okresie ferii zimowych.

Na dzieci czeka wiele atrakcji, malowanie bańkami mydlanymi zmieszanymi z kolorowymi farbami, układanie mozaik ceramicznych, lepienie karnawałowych masek i zwierzaków a przede wszystkim słuchanie własnego serca i wyobraźni i radosna ekspresja 🙂

Wykonane z radością prace dzieci – najpiękniej ozdobią każde wnętrze, przypominając, że nauka może być również super zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowego grafiku, który wyświetli się – po kliknięciu zdjęcia wyróżniającego tego wydarzenia, lub w poście pod wydarzeniem.

Zajęcia planowane są codziennie w okresie ferii – lecz gdybyście chcieli w nich uczestniczyć – konieczne jest wcześniejsze zapisanie się!

O godz. 10:00, oraz w poniedziałki i wtorki – zajęcia odbywają się po zebraniu się grupy od 8 osób . Od 12:00, 14:00, 16:00 (wt. – so.) jesteśmy dla wszystkich. Jednak prosimy o zapisanie się, sms-em, tel., lub mailowo.

Możecie skorzystać z możliwości pozostawienia w naszym studio dzieci na 3,5 h, czyli na wybrane 2 bloki zajęć, tj. 1. Malowanie i 2. Lepienie.

Dla grup szkolnych proponujemy możliwość wybrania dowolnego tematu z przedstawionych w grafiku, oraz atrakcyjną cenę, obowiązującą w okresie ferii.

Cena:
– w przypadku zebrania się grupy od 8 osób – cena promocyjna 25 zł/os.

– grypy szkole – 25 zł/os/grupa

Miejsce: Al Jerozolimskie 49
kontakt: 690-800-184

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci [Mokotów]

Zapraszamy na dwa MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Centrum ŁOWICKA w sobotę 22.02.2020 o godzinie 10:00 i 11:15.

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Wydarzenie trwa ok. 40 minut.

Nasz MeloKoncert to spotkanie z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Takie zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach, rytmizowania tekstów regularnych i nieregularnych i ruchu. MeloKoncert to także obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach oraz wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 23 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl

DATA: sobota 22 lutego 2020 o godzinie 10:00 i 11:15
MIEJSCE: Centrum Łowicka, Warszawa Mokotów ul. Łowicka 21
WYKONAWCY: Anka Natalicz, Basia Jagodzińska-Habisiak

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

Organizator: MeloMaluchy MeloKoncerty

Świetlisty Bal Karnawałowy – dla maluszków [Targówek]

Zapraszamy na 🌟Świetlisty Bal Karnawałowy🌟!

🎈22.02 (sobota) w godz. 10:30 -11:30
🎈dla dzieci w wieku 12 – 36 miesięcy
🎈koszt: 45 zł/dziecko* + 1h zabawy na naszej sali zabaw
80 zł/rodzeństwo + 1h zabawy na naszej sali zabaw

Przebrani w karnawałowe stroje👸 przeniesiemy się do kolorowej, błyszczącej i tajemniczej świetlistej krainy.😍

Zapraszamy na zabawę ze:
🎊 światłem,
🎊 kolorowymi światłowodami,
🎊 świecącymi balonami,
🎊 piłeczkami
🎊 bańkami mydlanymi w karnawałowej odsłonie! 🥳

…ale to nie wszystko!🤩 Będziemy oczywiście tańczyć, grać na instrumentach, falować chustą, pląsać z balonami a do tego wyczarujemy deszcz konfetti i serpentyn. 🥳

‼️To będzie sensoryczna przygoda dla dzieci

Karnawałowe stroje mile widziane 😊

Zapraszamy do zapisów!
📞 502 296 085
📧 kontakt@akademiaharmonika.pl
〽️ za pośrednictwem fb

*gwarancją miejsca jest wpłata na konto lub bezpośrednio w Akademii Harmonika do 17 lutego

Rodzinne warsztaty rękodzieła Kreatywne przyborniki upcyklingowe [Mokotów]

Rodzinne warsztaty rękodzieła. Kreatywne przyborniki upcyklingowe.
Co robicie z pustymi puszkami?
Bo my zmieniamy je w małe dzieła sztuki. I na biurku urządzamy własną, niepowtarzalną galerię 🙂
Przyjdźcie i dowiecie się, jak to zrobić!

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat razem z rodzicami/opiekunami.
Zapisy do 20 lutego: sylwia@lowicka.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Wstęp wolny

Zabawa karnawałowo – ostatkowa dla dzieci [Białołęka]

Zapraszamy na bal ostatkowo – karnawałowy dla dzieci!
Karnawał dobiega końca, więc czekają na najmłodszych, tańce, hulańce i wspólna zabawa!
22 lutego zapraszamy najmłodszych na wspólną zabawę połączoną z balem kostiumowym.

W programie:
– Opieka animatorów
– Bal kostiumowy
– Dziecięce zabawy karnawałowe
– Poczęstunek: chrupki, owoce, biszkopty, pączusie, owcowy poncz
– Malowanie buziek
– Kącik dla rodzica

Bal ostatkowy dla grupy dzieci w wieku 1 – 3 lata wraz z rodzicami 15:00-16:00
Cena: 50zł

Bal ostatkowy dla grupy dzieci w wieku 4 – 6 lat 17:00 – 18:30
Cena: 60zł

Informacje i zapisy:
http://www.akademiapasji.pl/course/bal-karnawalowy.html
lub pod numerem telefonu 601 185 720

Plan Filmowy | 70 Lat WFDiF [Mokotów]

Zapraszamy na PLAN FILMOWY | 70 Lat WFDiF !
Otwieramy zapisy indywidualne.

Wśród atrakcji programu czekają na was:
inspirująca historia WFDiF | odkrywanie tajemnic pracy na planie | las, który wyrósł w hali filmowej | nora Lisa – bohatera Teatroteki „A niech to Gęś kopnie” | projekcja VR czyli wirtualna wyprawa na plan najnowszego filmu Janusza Majewskiego „Czarny Mercedes” | atmosfery ukryte w ścieżce dźwiękowej filmu | przymiarki filmowej garderoby | projekcje materiałów making of | zdjęcia na ściance | duża dawka filmowej wiedzy.

Oprowadzanie po PLANIE dla wszystkich, którzy kochają kino i chcą dowiedzieć się na czym polega praca filmowców.

Sobota, 22 lutego, godz. 15:00. Odkrywanie PLANU FILMOWEGO z przewodnikiem.

Czas zwiedzania ok. 90 min
Cena: 25 zł od osoby (przedpłata przelewem)
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: planfilmowy@wfdif.pl 22 559 32 28
W zgłoszeniu prosimy o podanie nr telefonu kontaktowego, liczby osób oraz (w przypadku dzieci) wieku uczestników.

Informacje organizacyjne na stronie: http://www.wfdif.pl/pl/zwiedzanie-indywidualne

Więcej o PLANIE FILMOWYM | 70 Lat WFDiF: http://www.wfdif.pl/pl/plan-filmowy-70-lat-wfdif

Czekamy na wasze zgłoszenia!

Świetlisty Bal Karnawałowy – dla starszaków

Zapraszamy na 🌟Świetlisty Bal Karnawałowy🌟 – dla starszaków

🎀 22.02 (sobota) w godz. 16:30 -18:00
🎀 dla dzieci w wieku 3 – 6 lat
🎀 koszt: 55 zł/dziecko* + 1h zabawy na naszej sali zabaw
100 zł/rodzeństwo + 1h zabawy na naszej sali zabaw

Czaka na Was… 🎉 karnawałowa zabawa taneczna przy wesołej muzyce oraz 🎉sensoryczna przygoda ze światłem w karnawałowej świetlistej krainie!

Podczas balu:
🎊 wyczarujemy deszcz konfetti, serpentyn i błyszczących balonów,
🎊 nauczymy się karnawałowych tańców,
🎊 pogramy na instrumentach,
🎊 pobawimy się z chustą i kolorowymi karnawałowymi gadżetami,
🎊 wykonamy różne rekwizyty, które będą nam świeciły w ciemności!

…ale to nie wszystko! 😁 Na dzieci czekają również świecące tatuaże, zabawa kolorowymi światłowodami, świecącymi balonami, rybkami i bańkami mydlanymi.🌟

To wszystko w Świetlistej Karnawałowej Krainie. Nie może Was tam zabraknąć! ❤️

Karnawałowe stroje mile widziane 😊

Zapraszamy do zapisów!
📞 502 296 085
📧 kontakt@akademiaharmonika.pl
〽️ za pośrednictwem fb

*gwarancją miejsca jest wpłata na konto lub bezpośrednio w Akademii Harmonika do 17 lutego

Warsztaty ceramiczne w czasie ferii [Mokotów]

Zapraszamy w czasie ferii na nasze warsztaty ceramiczne, nie tylko dzieci! Podczas zajęć wykorzystywane są lokalne gliny, a zamiast szkliwa przyjazne dla środowiska i skóry angoby. Można przyjść samemu lub z dzieckiem i lepić wspólnie. Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac. Potem można odebrać prace wypalone ostateczne w wyższej temperaturze. Cena za jedne zajecia: 35 zł osoba / 70 zł rodzic z dzieckiem. W cenie zapewnione są wszystkie materiały i wypalanie w piecu.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY POD ADRESEM: m.ble@o2.pl (WSZELKIE INFORMACJE TAKŻE POD TYM ADRESEM)

Prowadzenie: Michał Błędziński – eMBe Ceramics

niedziela, 23 lutego

Targowisko Sztuki [Śródmieście]

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, serdecznie zapraszają na kolejną edycję TARGOWISKA SZTUKI w Arkadach Kubickiego przy pl. Zamkowym 4.

Niedziela, 23 lutego 2020 r. w godzinach 11:00-16:00. Wstęp wolny!

TARGOWISKO SZTUKI to cykliczna impreza organizowana od ponad dziesięciu lat przez studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dzięki której można nie tylko poznawać twórczość młodych artystów, ale przede wszystkim – bezpośrednio nabywać ich prace!

Co miesiąc, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie prezentowane jest malarstwo, grafika tradycyjna, plakaty, ilustracja czy fotografia przyciągające koneserów, kolekcjonerów, poszukiwaczy talentów.

Targowisko odwiedzają licznie warszawiacy, turyści, projektanci, którzy znajdują tu wyjątkowe motywy do wnętrz. A wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze skłaniającej do inspirujących spotkań i rozmów.

Więcej informacji:
– https://www.zamek-krolewski.pl/ogrody-i-arkady-kubickiego/arkady-kubickiego/targowisko-sztuki
– http://targowiskosztuki.waw.pl

Dla niejadka filmowa gratka! Dziecięce poranki w kinie Kultura [Śródmieście]

Nowy rok zaczynamy z przytupem! W styczniu i lutym kontynuujemy nasz cykl „Dla niejadka filmowa gratka”! Jeśli Twoje dziecko lubi filmy i jedzenie to w takim razie niedzielny poranek w Kinie Kultura to najlepszy pomysł na dobrze spędzony czas! Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso – dla każdego dziecka pizza i soczek!

Mirai (6+ )

Reż. Mamoru Hosoda / Japonia 2019 / 100’/ animacja / dubbing

Mirai to opowieść o rodzącej się zazdrości, która wdziera się w życie 5-letniego Kuna wraz z pojawieniem się w domu młodszej siostry, Mirai. Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie – wyrusza w przyszłość na spotkanie z nastoletnią już Mirai i w przeszłość, gdzie spotyka swoją mamę z czasów dzieciństwa i odkrywa jej równie krnąbrną jak swoja naturę. Spotyka też dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza. Dowiaduje się, że rodzinne mity to niekoniecznie tylko opowieści.

Bilety w cenie 12 zł do kupienia w kasach kina i na www.kinokultura.pl

Lekcja o Polsce. Spektakl dla dzieci [Włochy]

Wraz z Teatr pod Orzełkiem zapraszamy na Lekcję o Polsce, czyli bajkę o Wiśle, legendzie o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie
🧜‍
Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach.
🎭
Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy- legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek.
🧜‍

🎪 Wstęp 10 zł/osoba
Bilety do nabycia za gotówkę na miejscu na 20 min przed spektaklem

#nadajemykulture
#warszawskiedomykultryrazem

Muzyczna ciekawość świata – Rodzina Państwa Strunowskich [Bielany]

Muzyczna ciekawość świata to warsztaty interaktywne i koncert dla rodziców z dziećmi. Poznamy budowę, dźwięk i rodzaje instrumentów strunowych!

Choć prawie każdy z nas umie rozpoznać skrzypce z wyglądu, mało kto wie, co mają w środku i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Podobnie jest z fortepianem. A kiedy już słyszymy muzykę, nie zawsze wiemy z jakiego instrumentu się ona pochodzi. Z czego są zbudowane skrzypce? W jaki sposób można na nich grać? Co to jest altówka? Co mają ze sobą wspólnego skrzypce i fortepian, a co je różni?
Uczestnicy warsztatów będą mogli nie tylko usłyszeć muzykę zagraną na różnych instrumentach strunowych, ale także spróbować samodzielnie zagrać na skrzypcach, wiolonczeli czy fortepianie. Poznając podstawy konstrukcji, spróbują zbudować swój własny instrument strunowy. Poznają także sposoby na rozpoznawanie tych instrumentów „na ucho”.

Bezpłatne wejściówki od 17.02 w BOK i on-line na www.bok-bielany.eu

Muzyczna Mapa Świata – spektakl i koncert dla dzieci [Wawer]

23 lutego (niedziela), godz. 11.00
zapraszamy dzieci w wieku 3 – 8 lat, rodziców i dziadków w podróż z cyklu „Muzyczna Mapa Świata” ,przygotowaną przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich, https://www.facebook.com/MuzykaJest

Baśniowa Persja
Legenda głosi, że księżniczka Szeherezada przez tysiąc i jedną noc opowiadała sułtanowi baśnie, które miały uratować jej życie. Jej opowieści o przygodach Sindbada, Ali Baby, o lampie Aladyna
i inne fascynujące historie wypełniają Księgę tysiąca i jednej nocy, uważaną za arcydzieło literatury światowej. Opowiadane od pokoleń na całym świecie, są źródłem inspiracji artystycznych i wyobrażeń o oriencie, pojawiają się w filmach i w muzyce klasycznej. Przez setki lat były także obecne na dworach władców krajów arabskich, gdzie z pewnością towarzyszyła im muzyka. Zapraszamy zatem do arabskiego, muzycznego ogrodu Szeherezady.

Warsztaty zabawkarskie [Wilanów]

Dzieci uwielbiają się bawić. A zabawki od wieków wpisują się w ich dzieciństwo. Okazuje się, że te sprzed prawie trzystu lat wcale tak bardzo nie różniły się od tych dzisiejszych. Nie zmieniły się ich formy, a jedynie sposób wykonania i użyte materiały. Do ulubionych dziecięcych zabawek wciąż zaliczają się lalki, drewniane koniki i figurki, latawce, drabiniaste wozy, wiatraczki.
Podczas warsztatów przekonamy się, jak tradycyjne drewniane zabawki mogą pobudzić do kreatywnego działania i wspólnej zabawy. Przy użyciu kleju i kolorowego papieru wyczarujemy konika na biegunach.
Warsztaty prowadzą: Katarzyna Pietrzak i Janusz Korzeniowski.

👉 Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + rodzice/opiekunowie

👉 Termin: 23 lutego, godz. 15.00–17.00

👉 Zbiórka: Oficyna Kuchenna

👉 Bilety: 10 zł od każdego uczestnika (również opiekunów).

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Zapraszamy na “Małą Klasykę na Koszykach”! Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

“Mała Klasyka” to nominowane do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zimowąedycję poprowadzą nauczycielki z warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub Academy – Raquel Alves*, Barbara Gorayska i Aleksandra Jastrzębska. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Serdecznie zapraszamy!

*Zajęcia z Raquel Alves prowadzone będą po angielsku (dziecko powinno posiadać umiejętność podstawowego rozumienia tego języka).

Harmonogram:

Grupa I: godz. 12:00-12:35
Grupa II: godz. 13:00-13.35

23/02 – prowadzi Aleksandra Jastrzębska (zajęcia w j. polskim)

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa:
https://patronite.pl/osiemprzezdwa

Rodzinne warsztaty stolarskie – Drewniane gry [Śródmieście]

Zajęcia stolarskie to okazja do zapoznania się podstawowymi rodzajami drewna i narzędziami stolarskimi: piłami, ściskami, młotkami czy wiertarkami. Można ciąć, szlifować, kleić, wiercić, wkręcać. Zajęcia stolarskie to fantastyczna forma zajęć dla dzieci i młodzieży: rozwijają małą motorykę, myślenie techniczne i kreatywność. Rodzinne zajęcia zaś to czas budowania więzi z dziećmi i powrót do tradycji rodzinnego majsterkowania.

W trakcie zajęć zrobimy DREWNIANE GRY (domino albo kółko i krzyżyk).

Dla kogo:
dzieci od 6 roku życia z dorosłym opiekunem (rodzina)

Minimalna liczba uczestników: 5 rodzin
Maksymalna liczba uczestników: 10 rodzin

Koszt:
70 zł za 1 dziecko + 1 opiekun

Prowadząca:
Agnieszka Bykowska-Giler – instruktorka stolarstwa i zabawki sensorycznej, animatorka kultury, edukatorka, rękodzielniczka. Stworzyła znaną i popularną markę „Dama z wiertarką”. Z pasją i ogromną radością pracuje z dziećmi i dorosłymi. Współpracuje z centrami kultury, muzeami, warsztatami terapii zajęciowej.

ZAPISY: drygimyk@gmail.com

Poranek Familijny ➜ Teatr Pacuś ➜ Przygody Jeża Kolczatka [Śródmieście]

Teatr Pacuś „Przygody Jeża Kolczatka”
spektakl dla dzieci od lat 3
wyst.: Joanna Polak, Igor Polak

O spektaklu:
„Przygody Jeża Kolczatka”to bajka dla najmłodszej publiczności, pełna zabawnych sytuacji. Jeżyk pomaga dzieciom uwolnić gąskę, którą porwał lis. Lis wciąga do swojej gry wilka, diabełka i babę Jagę. Dzieci nie mogą zdradzić tajemnicy, gdzie ukryta jest gąska. Zły lis ponosi karę za swoje postępki, a jeżyk Kolczatek odzyskuje swój domek. Całość aranżuje kot Bleki – który jest inspicjentem w spektaklu. Dzieci uczą się piosenki pomocnej w drodze przez ciemny las. Atrakcyjnie zaprojektowane lalki wzbudzają sympatię dzieci.
http://www.teatrpacus.pl

* * *

Po spektaklu zapraszamy na:
Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta

O warsztatach:
Po spektaklu odbędą się 30-min. warsztaty artystyczne przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Klawej Planety. W czasie zajęć dzieci wykonają wesołego Jeża Kolczatka. Na całe szczęście kolce naszego jeżyka nie będą kłujące!
http://klawaplaneta.pl/

* * *

Bilety: 15 PLN

Pierwsze zwarcie – bezpłatne warsztaty pokazowe dla dzieci [Żoliborz]

Zapisz swojego Małego Majsterkowicza na zajęcia pokazowe, które przeprowadzą Instruktorzy Akademii Elektroniki.
Zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat (4-6 klasa szkoły podstawowej) 💁‍♂💁‍♀

💸 Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, należy jednak zapisać się na listę, dostępną na poniższej stronie:
https://www.akademiaelektroniki.com/kursy/juniorzy-elektroniki/warsztaty-pokazowe-dla-dzieci/

🖊 Więcej informacji o warsztatach:
https://www.akademiaelektroniki.com/kursy/juniorzy-elektroniki

Podczas warsztatów:
💡 Dowiemy się czym jest prąd elektryczny
💡 Omówimy jak działa dioda, opornik oraz kondensator
💡 Sprawdzimy czy czysta (destylowana) woda jest dobrym przewodnikiem prądu
💡 Stworzymy układy zasilające diodę z kondensatorem oraz bez i omówimy różnice
💡 Zademonstrujemy czym grozi złe podłączenie kondensatora i zdetonujemy go.

Dawka prostej teorii i mnóstwo praktyki przekazane w formie interaktywnych doświadczeń, eksperymentów i zabaw – to świetna okazja, aby zaprzyjaźnić się z elektroniką! 🔋

🚀 Jednocześnie zapraszamy na kurs dedykowany najmłodszym „Juniorzy Elektroniki”, który rusza na początku marca. Wszystkie informacje znajdują się na stronie:
https://www.akademiaelektroniki.com/kursy/juniorzy-elektroniki

Bal karnawałowy dla dzieci [Bródno]

Zapraszamy wszystkie dzieciaki w wieku przedszkolnym i z klas 1-3 na bal karnawałowy w Domu Kultury Świt.
Wstęp wolny.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej.

„Dwóch podróżników i ich czterysta guzików” – koncert dla dzieci [Wilanów]

Filharmonia Dziecięca: „Dwóch podróżników i ich czterysta guzików”
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
23.02.2020 (niedziela), godz. 12.45

W lutym Filharmonia Dziecięca zaprasza na spotkanie z dwoma instrumentami –podróżnikami. Akordeony, bo o nich mowa, są znane i lubiane na całym świecie, a akordeonowa muzyka potrafi opowiedzieć o równinie Mazowsza, niebie Paryża, rosyjskim miasteczku lub zaśnieżonej Finlandii. Może też przenieść nas do Argentyny, gdzie tańczy się tango.

A co robi w tym wszystkim 400 guzików? Czy to jakieś przyciski służące do nawigacji? W pewien sposób – tak. Dzięki nim z instrumentów wydobywają się dźwięki – punkty na muzycznej mapie świata. Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 3 lutego w placówkach Centrum Kultury Wilanów.

Rzeźbiarskie ABC | warsztaty rodzinne [Śródmieście]

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 4-7 lat organizowane w ramach wystawy „August Zamoyski. Myśleć w kamieniu” w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Co to jest rzeźba, kto ją wykonuje i jakich narzędzi używa? Z jakich materiałów można ją stworzyć? Czy rzeźbiarz potrafi rysować i czy powinien być siłaczem?

Podczas zwiedzania wystawy poszukamy odpowiedzi na te pytania i prześledzimy proces powstawania rzeźby. Następnie zakasamy rękawy i stworzymy własne prace rzeźbiarskie, które potem zabierzemy do domu. Każda rodzina przygotuje szkice, na podstawie których stworzy rzeźby z gliny.

Na koniec każdy młody artysta otrzyma dyplom ukończenia artystycznej akademii!

⌚⌚⌚

data: niedziela, 23 lutego 2020, godz. 12:30-14:00
miejsce: siedziba główna Muzeum Literatury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 20
prowadzenie: Karolina Goska (edukatorka Muzeum Narodowego w Warszawie)

Wstęp bezpłatny.

Pingwiniątka i białe misie | warsztaty dla dzieci [Śródmieście]

Zapraszamy na warsztaty z Mikołajem Golachowskim 🙂

Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?
Czy istnieją słonie bez trąby?
Jak to jest dostać w nos bardzo mokrego buziaka od uchatki?
Jak dźwięk wydaje z siebie foka?
Czy noc polarna kiedyś się kończy?

Na te, i wiele innych, pytań odpowiedzi udzieli Mikołaj Golachowski – doktor nauk przyrodniczych, podróżnik i miłośnik wszystkiego, co polarne. Autor popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży „Pupy, ogonki i kuperki” oraz „Gęby, dzioby i nochale” oraz książki dla dorosłych „Czochrałem antarktycznego słonia”.

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami w niezwykłą podroż na koniec świata.

Jednym z najczęściej powielanych błędów w kulturze masowej jest zestawienie pingwinów z niedźwiedziami polarnymi, zwierząt, które w rzeczywistości żyją na przeciwległych końcach świata. W trakcie warsztatów poznamy zarówno same niedźwiedzie, jak i różnorodne zwierzęta zamieszkujące Antarktykę, ucząc się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi. Usłyszymy również różne dźwięki wydawane przez zwierzęta.

Mikołaj Golachowski dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie.

WSTĘP WOLNY

„Maska dla Paprocha” – warsztaty dla dzieci // Spotlight Kids [Śródmieście]

Czy można zobaczyć swoją prawdziwą twarz, swoje prawdziwe „ja”? A jeśli samo „ja” nam nie wystarczy? To co jest prawdziwe we mnie? Może to ptak, chmura, góra? 🤔🤔🤔

Na szczęśliwe zakończenie tegorocznych ferii, zapraszamy na premierowe warsztaty „Maska dla Paprocha„ w Technice na Muranowie. Razem z Karoliną i Anią spróbujemy zobaczyć samych siebie. Do tego posłużą nam maski, które wspólnie przygotujemy .Jeśli marzysz o twórczych mocach i lubisz działać poza programem, spotkajmy się! 🤹‍♂️

Zapraszamy na warsztaty plastyczne przygotowane przez kolektyw Spotlight Kids. W programie warsztatów wprowadzenie w temat maski w różnych kulturach oraz własnoręczne jej wykonanie. Maskę będzie można zabrać ze sobą. Będziemy używać materiałów recyklingowych.💚

Dzień otwarty – programowanie dla dzieci 7-17 lat [Wilanów]

Jeśli Twoje dziecko uwielbia spędzać czas przy komputerze, interesuje się grami, marzy o stworzeniu swojej lub szukasz ciekawych, rozwijających i przyszłościowych zajęć dla dziecka…
Zapraszamy na Dzień otwarty!
Przyjdź i przekonaj się czy warto!

Każdy warsztat to pełnowartościowe zajęcia będące wstępem do całego kursu.

23.02.2020, niedziela

g. 10.00-11.00 Minecraft programowanie 7-13 lat
g. 11.15-12.15 Podstawy programowania w Kodu 8-10 lat
g. 12.30-13.30 Python 11 lat +
g. 14.00-15.00 Minecraft programowanie
g. 15.15-16.15 Elektronika 8-10 lat

Obowiązują zapisy!

Free Week – darmowe zajęcia w ESDA! [Praga-Północ]

W dniach 24-29 lutego w East Side Dance Academy odbywa się FREE WEEK!

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby Nas poznać oraz sprawdzić jakie możliwości i atmosferę niosą za sobą nasze zajęcia. Przez cały tydzień czeka na Was pełen wachlarz zajęć, z których możecie skorzystać bezpłatnie i sprawdzić czy spełniają wasze oczekiwania.

Do udziału we Free Week zapraszamy szczególnie osoby, które nigdy nie miały okazji skorzystać z zajęć w ESDA – te osoby będą miały pierwszeństwo w uczestnictwie w zajęciach. Zapraszamy również osoby, które chodzą do nas regularnie, ale chcą zobaczyć jak wyglądają zajęcia w innych grupach.

W grupach, w których zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w ramach Free Week darmowo można wziąć udział w jednym treningu z tych dwóch dni.

Po zgłoszeniu w formularzu, jedyne co musisz zrobić to przyjść 15 minut przed rozpoczęciem zajęć i zgłosić na recepcję swoją obecność.

Zapisy:
MALUSZKI: https://forms.gle/F8ak3UeyTczQrtZ39
KIDSY: https://forms.gle/xAJ7RBbBTjNYfHTH9
JUNIORZY: https://forms.gle/vNiA6UBYV8BLM1ad8
ADULT: https://forms.gle/uGanwQg9nizEZJx36

Do zobaczenia na sali tanecznej !

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.