Czego szukasz?

Ćmy i motyle – spektakl-instalacja w Teatrze Małego Widza

Ćmy i motyle - piękne przedstawienie-instalacja w Teatrze Małego Widza w Warszawie

Kto raz wybrał się z dzieckiem do Teatru Małego Widza, przekonał się na własne oczy, że jest to miejsce szczególne. Niewiele informacji o kulturalnych wydarzeniach dla dzieci w Warszawie elektryzuje mnie do tego stopnia jak wiadomość, że TMW szykuje premierę..

Nie mogę napisać za wiele, aby nie zepsuć Wam radości odkrywania tych przepięknych, pełnych magii światów.

Czym są Ćmy i motyle?

To spektakl-instalacja, który wydarza się na dwóch scenach, przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. I to jak granej! Na każdej scenie czeka muzyk, z całą masą instrumentów – tych znanych i tych, które dopiero czekają na odkrycie :)

Ćmy i motyle - relacja z przedpremierowego pokazu - tylko na Moi-Mili.pl Moi Mili - blog parentingowy dla rodziców, którym nie jest wszystko jedno

Dla mnie Ćmy i motyle to królestwo światła i dźwięku. Podczas spektaklu doświadczamy feerii przeciwieństw – jest dzień i jest noc. Coś dzieje się powoli, co innego szybko. Ktoś zasypia, ktoś się budzi – wszystko jest dokładnie jak w przyrodzie. Spotkamy świetliki, pajączki i biedronkę, a może nawet niesfornego bąka? Wszystkie żyjątka, które odwiedzają łąkę w dzień lub w nocy. Posłuchamy pohukiwania sowy, obejrzymy teatr cieni i w pobujamy w obłokach wśród kolorowych kwiatów.

Ćmy i motyle – czego można się spodziewać?

Absolutnie wszystkiego. Dla mnie była to godzina spędzona wspólnie z dziećmi, pełna śmiechu, dobrych emocji i wypełniona bajkowością. Niewiele tu dosłowności, a jednak – wszystko wiadomo. Są oczywiście dźwięki i przyjazna przestrzeń, a właściwie – przestrzenie. Są podmuchy wiatru, krople wody i może nawet owady. A może nie, może to wszystko nam się przyśniło? Nie wiem, nic więcej nie powiem – idźcie sami i dajcie znać, jak Wam się wydaje.

Ćmy i motyle to spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 1 – 5 lat. Jednak na swoim przykładzie mogę zaświadczyć, że dzieci ponad 30-letnie bawią się na nim równie doskonale! Wystarczy dać się prowadzić swojej wyobraźni i dobra zabawa jest niemal gwarantowana!

Bardzo serdecznie polecam Wam kultowy już, wielokrotnie nagradzany, Sensoryczny Labirynt Muzyczny – cudowny projekt Teatru Małego Widza. Naszą relację z Labiryntu przeczytasz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informację o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 lat temu

Potwierdzam, przedstawienie bardzo fajne. Byliśmy z dziećmi (3,5 oraz 20 miesięcy). Oboje zachwyceni, my również. Z córką byliśmy też dwa razy na Labiryncie muzycznym. Miała roczną przerwę i za każdym razem zachwycona, choć zupełnie inaczej. Za rok powtórzymy i zobaczymy jak odbiorą to kolejnym razem. Niezwykłe doświadczenie dla rodzica: obserwować jak jego dziecko i jego wrażliwość się zmieniają. Polecam