Czego szukasz?

Co robić z dzieckiem w najbliższy weekend (27-28 stycznia) w Warszawie?

ciekawe wydarzenia dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, co robić w weekend w Warszawie z dzieciakami – jesteś we właściwym miejscu! Co tydzień na blogu Moi Mili znajdziesz najlepszą listę wydarzeń i atrakcji dla dzieci. Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach 🙂

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Premierowa Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Bezprecedensowa, zaskakująca rozmachem oraz całkowicie NOWA wystawa budowli z klocków LEGO!
Tym razem, po raz pierwszy w Polsce na PGE Narodowy organizatorzy pokażą największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne budowle z całej EUROPY!
Zapraszamy od 16.12.2017 do 25.03.2018
Więcej szczegółów na stronie: tinyurl.com/wystawaklockow
oraz na naszym Facebookowym profilu:
https://www.facebook.com/WystawaBudowlizKlockow/

.

Rzecz, pomysł, zabawa | Eksponaty naszych marzeń

Czy wszystko zmieści się w muzeum? Bez czego trudno sobie wyobrazić wystawę? A może czegoś brakuje? Uczestnicy tych warsztatów poszukają najciekawszych eksponatów. Które z nich chcieliby mieć u siebie w domu? Zaproponują rzeczy, którymi można byłoby uzupełnić wystawę główną w Muzeum Warszawy.

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 7-11 lat
WSTĘP: 10 zł, liczba miejsc ograniczona
MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
TERMIN: soboty i dwie niedziele w miesiącu, w godz. 11.00–12.15
REZERWACJEbit.ly/bilety-rzecz-pomysl-zabawa

Więcej: bit.ly/1rzecz-pomysl-zabawa

.

Mały/Duży Kucharz: Kuchnia indyjska

Indie to konglomerat kultur, a w związku z tym smaków. Regiony można rozróżniać smakiem, choć w Europie wrzucamy wszystkie kuchnie indyjskie do jednego worka.
Postaramy się opowiedzieć, co wpływa na potrawy Hindusów i dlaczego kuchnia indyjska jest taka pyszna.
Przygotujemy curry z kurczaka z mango i chałwę marchewkową.

Mały/Duży Kucharz, (4-10 lat)
27 stycznia 2018 (sobota), godz.: 10:00-11:30

Duży Kucharz (7-10 lat)
27 stycznia 2018 (sobota), godz.: 12:30-14:00

Koszt: 80 zł
Zapisy: https://littlechef-warszawa-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?day=27-01-2018

zdjęcie: rajdootsw19.com

.

Ferie zimowe z Kinem Dzieci

Od połowy stycznia Kino Muranów zaprasza na Ferie zimowe z Kinem Dzieci.

Przez dwa tygodnie, w weekendy i dni powszednie, będziemy grać specjalnie dla najmłodszych widzów. Czeka nas premiera filmu „Storm. Opowieść o odwadze”, kostiumowej przygody, która przenosi widzów w czasy reformacji, a przedpremierowo zaprezentujemy pełną humoru animację „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem”.

Pokażemy filmy dobrze znane z festiwalu Kino Dzieci. Na ekranie pojawią się m.in. najlepsi przyjaciele maluchów – Kacper i Emma, detektywistyczne zagadki rozwiążą Lasse i Maja, a magia zimy zawita w zestawie pt. „Śnieżka”, złożonym z krótkich filmów 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Po weekendowych projekcjach (oprócz niedzieli 14.01) odbędą się warsztaty plastyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Opisy filmów i rezerwacje on-line: www.kinomuranow.pl

Bilety: 14 zł, 12 zł (dla grup powyżej 10 osób)
Odbiór rezerwacji grupowych do 3 dni przed seansem,

.

Sobotnie poranki dla dzieci

Szukasz sposobu na ciekawe spędzenie sobotniego poranka?
Twoje dziecko od rana kipi energią i chciałbyś, aby spożytkowało ją we właściwy sposób?

Nasza sobotnia propozycja zajęć, to przede wszystkim okazja do dobrej, rozwijającej zabawy, która może dać dziecku bardzo wiele.
Ruch dla kilkuletnich dzieci jest rzeczą ważną, niezbędną i naturalną.
Czasem warto go odpowiednio ukierunkować. Podczas zajęć dzieci nauczą się słuchać muzyki i poznają możliwości ruchowe swojego ciała. Dzięki ćwiczeniom wykonywanym w czasie zajęć poprawi się ich koordynacja, siła, a także gibkość. Takie zajęcia dla kilkulatka mogą być doskonałym tanecznym przedszkolem, które przygotuje go do nauki tańca w kolejnych latach.

Sobotnie zajęcia dla dzieci prowadzi pani Zuzia Warszawska, która potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt z dziećmi i – mimo młodego wieku – posiada ogromne doświadczenie i niezbędną wiedzę potrzebną do tego, aby dzieci wyszły z zajęć szczęśliwe.

Do zajęć potrzebny będzie wygodny strój. Można oczywiście spełnić ukryte marzenia swoich córek i wystylizować je na prawdziwe księżniczki – zwłaszcza, gdy kierujemy się na zajęcia grupy BABY BALET lub MINI BALET 🙂

Zajęcia odbywają się w kolorowej sali S2 w Studiu S przy Olbrachta 46. Wyposażona jest ona w profesjonalną podłogę baletową austriackiej firmy Tuchler. Zapewnia odpowiedni poziom przyczepności. Takie podłoże znaleźć można na największych scenach Świata. Kto wie – może udział w tcyh zajęciach okaże się pierwszym krokiem ku takim właśnie miejscom?

______________________
Zajęcia grup BABY BALET, MINI BALET i FREEKIE BABIES 3 już ruszyły, jednak w każdej z nich zostały wolne miejsca. Informacje na temat dostępności miejsc w grupach można uzyskać pod numerem tel. 608 544 244. Można też napisać na adres: recepcja@spin-freekies.com

Cennik zajęć:

FREEKIE BABIES (45 minut)
pojedyncze zajęcia – 20 zł

BABY BALET (45 minut)
pojedyncze zajęcia – 25 zł
miesięczny pakiet – 80 zł

MINI BALET (60 minut)
pojedyncze zajęcia – 30 zł
miesięczny pakiet – 100 zł

.

Smykowizje – styczeń 2018

zbiórka w holu U-jazdowskiego

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
godz. 11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 pln (w cenie biletu wstęp na wystawy)

Obowiązują zapisy: info@u-jazdowski.pl lub tel: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12.00 oprócz poniedziałków

Jak zrobić śnieg? Co to jest gamelan? Gdzie jest światło, a gdzie cień? Czy dźwięki mogą padać jak śnieg? W styczniu (i lutym) zapraszamy na muzyczne, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów i obrazów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach kończącej się wystawy „Gotong royong. Rzeczy, które robimy razem”.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca odbywają się performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas nich używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.

27 stycznia, godz. 10.00, 11.00 – Nanuk – światło i cień
Gdy zapadają ciemności nocy podbiegunowej, w igloo gromadzą się Inuici, aby słuchać legend
i opowieści, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mówią one o starciu ciemności ze światłem. Przy pomocy technik teatru cieni Smykowidzowie wraz z rodzicami udadzą się w podróż do tego świata. Warsztaty będą wspólną zabawą z dźwiękiem, kształtem, fakturą i kolorem, a wszystko dzięki teatrowi cieni.
Prowadzenie: Aleksandra Rajska

.

Bal karnawałowy dla dzieci

.

Działania otwarte dla dzieci | Inny Trans-Atlantyk

W kolejne soboty na wystawie „Inny Trans-Atlantyk” spotkać można edukatorów muzealnych, którzy przez trzy godziny zapraszają do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

27 stycznia (sob), 12.00-15.00
POMIARY WIDZENIA**
Dlaczego niektóre prace zwodzą nasze oko i, choć wcale się nie ruszają, to tak właśnie nam się wydaje? Na zajęciach spróbujemy sami stworzyć iluzje i wywołać kilka złudzeń optycznych.

.

Ferie z pająkami i skorpionami w Pałacu

Podczas ferii zimowych, czyli od 13 do 28 stycznia 2018 roku na wystawie „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, organizator – firma Araneus – zapewnia dla gości dodatkowe atrakcje w cenie biletu wstępu.

Codziennie od godziny 11:00 do 19:00 na wystawie obecny będzie profesjonalny przewodnik, który oprowadzi gości po wystawie, opowie o pająkach i skorpionach, a także udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania gości.

Dodatkowo codziennie o godzinie 12:00 oraz 16:00 będzie można potrzymać pająka na ręce i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie!

.

Krawiec Niteczka- premiera

20 stycznia w Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu „Krawiec Niteczka” w adaptacji i reżyserii Jarosława Kiliana. Autorem muzyki jest Grzegorz Turnau. Przedstawienie powstaje na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego „O tym jak krawiec, Pan Niteczka został królem” ze zbioru „Bardzo dziwne bajki”

Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

.

Wielkie ssaki epoki lodowcowej – wystawa

Czy wiecie, że w Warszawie żyły kiedyś słonie, mamuty i nosorożce ?????????
Zapraszamy Was do Słoniarni na I piętro, na niepowtarzalną wystawę „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”. Będziecie mogli zobaczyć na niej znaleziska paleobiologiczne z terenu Warszawy – eksponaty pochodzące z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja m.in. do poszerzenia swojej wiedzy nt. wymarłych gatunków zwierząt – praprzodków mieszkańców naszego ZOO ????????????????????. Dowiecie się także po których ulicach stolicy chodził mamut włochaty, słoń leśny, nosorożec włochaty, nosorożec leśny czy też prażubr. Wystawę można zwiedzać do końca marca 2018 r.

Wystawa ukazuje różnorodność świata zwierząt czwartorzędu, czyli ostatnich 2,5 miliona lat historii Ziemi. Okres ten charakteryzował się bardzo zmiennymi warunkami klimatycznymi. W tym czasie powstały lądolody, które pokrywały znaczne obszary Europy, Azji i Ameryki Północnej. Na tereny Polski lądolód wkraczał ośmiokrotnie, a jego miejscem powstania był Półwysep Skandynawski.
Zlodowacenia były przedzielone okresami ciepłymi, podczas których lądolody całkowicie zanikały, a średnie roczne temperatury były zbliżone do obecnych lub nawet wyższe. W związku z tym zmieniały się warunki życia: w okresach międzylodowcowych żyły zwierzęta ciepłolubne, a w chłodniejszych zimnolubne.
Czołowym przykładem zmian fauny byli przedstawiciele słoniowatych – słoń leśny (Palaeoloxodon antiquus), gatunek wybitnie ciepłolubny, najpotężniejszy słoń w dziejach tej grupy zwierząt, dochodzący do 4,5 m wysokości oraz mamut włochaty (Mammuthus primigenius) – doskonale przystosowany do zimnego klimatu.

???? KIEDY: CODZIENNIE od 10.11.2017-31.03.2018
???? CO: „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”
???? GDZIE: Warszawskie ZOO, Słoniarnia, I piętro
???? ORGANIZATORZY: Warszawskie ZOO, Muzeum Ziemi PAN

Do udziału w „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.

.

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

„Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym „ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwa
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją „bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się „kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło „Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu „Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym „Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BILETY DO NABYCIA TUTAJhttp://wpt1313.com/wycieczki/ogorkiem-po-warszawie/

.

Bajkowe spotkanie, czyli bal karnawałowy dla dzieci

Niech żyje bal….a na balu spotkają się bajki! Podczas balu, chociaż na krótką chwilę będzie można wcielić się w kogoś innego, przebrać się i wyglądać inaczej niż zwykle, bajkowo. A wszystko w bajkowej scenerii. Serpentyny, balony….a reszta? Reszta to bajkowa tajemnica!

W programie:
• parada kostiumów
• „bajkowe” zabawy, tańce i piosenki
• konkursy

Zapraszamy dzieci do 3 r.ż. wraz z opiekunami.
Koszt: 35 zł
Zapisy: warsztatykredka@gmail.com LUB kom. 500 420 464

Do zobaczenia w bajkowym świecie Kredkafe 🙂

.

Familiada

Jednodniowe warsztaty stolarskie dla rodziców i dzieci od lat 5, w trakcie których wspólnie stworzycie drewnianą literę – neon. Podczas zajęć spędzicie kreatywnie czas ze swoimi dziećmi, nauczycie ich ciekawych umiejętności manualnych, rozbudzicie miłość do drewna i wspólnego majsterkowania.
Tworząc litery będziecie używali japońskich pił ręcznych, strugów, ukośnicy, piły taśmowej, kleju, farb, pędzli – tak więc zarówno Wy jak i Wasze dzieci, nie będziecie się nudzić.

Zapisy: http://www.woodworkshop.pl/produkt/familiada/
Przy zakupie zajęć, prosimy podać w komentarzu informację jaką literę chcecie stworzyć.

Zajęcia zaczynają się o 10:00 i trwają 5 godzin z przerwą na lunch dostosowany do gustów małych i dużych.
Koszt: 300zł
Cena obejmuje udział jednej osoby dorosłej i jednego dziecka. Zapewniamy drewno i sklejkę z której będziemy budowali litery oraz lunch i napój.

.

Trzy-cztery! Rodzinne warsztaty teatralne dla dzieci 3-5 lat

Betula pendula – co to takiego? Czy da się to w ogóle wypowiedzieć? A może uda nawet się tym stać?
Ulmus minor! Tilia cordata! To magiczne zaklęcia, które przeniosą nas do świata drzew… choć o zwierzętach nie zapominamy. 🙂
Zapraszamy na kolejną zabawę z teatrem w trakcie której będziemy ryczeć i kwilić, podskakiwać i pełzać . Ubierzcie się w stroje nie krępujące ruchów i na Trzy-cztery wskakujcie do Samogłoski!

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe lub telefoniczne:
samogloska.bok@gmail.com / 511 993 587

Warsztaty w formule rodzinnej – zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami, opiekunami.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Kowalski – absolwent wydziału Wiedzy o Teatrze, animator kultury, entuzjasta kreatywnej edukacji, aktor.

.

Ferie z Bajem 2018

FERIE Z BAJEM 2018 / w podróży
Do feriowego repertuaru Baj wybrał spektakle o wesołym i właśnie bardzo feriowym charakterze. Przedstawiane historie dotyczą dzieci a opowiadają o rzeczach, które nie mogą zadziać się w szkole, takiej zwyczajnej, no chyba, że jest to Akademia Profesora Kleksa.
Zapraszamy dzieci na spotkania z bohaterami, którzy nie bali się marzyć i z radością odkrywali świat. Tak na swój sposób i na własną rękę, więc inni nie zawsze przyklaskiwali ich pomysłom. Mamy nadzieję jednak, że zdobędą serca naszych widzów.
Ferie z Bajem w 2018 roku będą odbywać się w podróży, jak całe obecne życie Baja. Będziemy grać na kilku scenach. Przygotowaliśmy propozycje dla dzieci od 3, od 5 i od 7 lat.

„EMIL Z LöNNEBERGI” reż Konrad Dworakowski / #ScenaWysockiego11 / dla wszystkich od 5 lat
o spektaklu: http://teatrbaj.pl/movies/emil-z-lonnebergi/

25 stycznia, godzina 10:00 / KUP BILET http://bit.ly/2mdRwqW
26 stycznia, godzina 10:00 / KUP BILET http://bit.ly/2AFls3N
27 stycznia, godzina 11:00 / KUP BILET http://bit.ly/2Fdhi6H
28 stycznia, godzina 11:00 / KUP BILET http://bit.ly/2mdBGge
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/139113116880494/

Zachęcamy do pójścia w ślady Emila z Lönnebergi. Po spektaklach istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach dotyczących animacji lalek teatralnych #JaksięToToRusza? – dzieci poznają różne rodzaje lalek teatralnych, zarówno te klasyczne (kukły, pacynki, jawajki, marionetki), jak i te, które są owocem nieskrępowanej wyobraźni scenografa. Odkryją sekrety ożywiania lalek i spróbują sztuki animacji. W spotkaniu są wykorzystywane lalki z dawnych przedstawień Baja (czas trwania: 45 minut)
http://teatrbaj.pl/ferie-z-bajem-2018/

Zapraszamy do śledzenia feriowych podróży Baja i dołączenia do nas!

.

Czekoladowe Warsztaty w Ferie

Stwórz narzędzie z czekolady – Czy znacie ciekawszy sposób na kształtowanie umiejętności manualnych u dzieci niż tworzenie własnych narzędzi z czekolady? Wiemy, że ten, który oferujemy jest niezwykle interesujący dla uczestników powyżej 5 roku życia.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW W CZEKOLADOWYM WARSZTACIE:
1. Wybierz kształt narzędzia.
2. Wlej do niego czekoladę.
3. Uformuj swoje narzędzie.
4. Poczekaj, aż czekolada zastygnie.
5. Posłuchaj krótkiej historii czekolady.
6. Poznaj smak ziarna kakaowca.
7. Posmakuj gorącej czekolady.
8. Wyjmij czekoladowe narzędzie z formy.
9. Pomaluj je na zardzewiały kolor.
10. Odpowiedz na pytanie konkursowe.
11. Zapakuj.
12. Zdobądź dyplom z Czekoladowego Warsztatu.

Koszt uczestnika: 40 zł
Koszt opiekuna: 10 zł (cena zawiera degustację)
Czas trwania: 60 minut
Czas rozpoczęcia: 11:00, 12:30, 14:00
Miejsce: ul. Tamka 49, wejście od ul. Ordynackiej

ZAPISY ONLINE: http://www.manufakturaczekolady.pl/pl/warsztaty

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.
mail: warsztaty@czekoladowywarsztat.pl
telefon: 575111953

.

N I E D Z I E L A

Spotkanie z Aleksandrem Dobą i Agatą Loth – Ignaciuk

To będzie niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem!
Aleksander Doba podróżnik z Polic, który w wieku 70 lat po raz trzeci przepłynął Atlantyk kajakiem przyjął nasze zaproszenie nie tylko na śledzia z Bornholmu 😉
O spełnianiu marzeń i marzeniach do spełniania porozmawia z nim autorka książki „Doba na oceanie – Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem” p.Agata Loth – Ignaciuk.
Dowiecie się jak zaplanować transatlantycką ekspedycje kajakową. Przekonacie się jak w OLO – kajaku oceanicznym – zmieścić sprzęty żeglarskie, małą stocznię remontową oraz jedzenie na kilka miesięcy.

Zapisy na spotkanie pod nr telefonu 22 8420256.
Liczba miejsc ograniczona.

.

Zimowe Ptakoliczenie 2018 r.

Rusza już 14 edycja zimowego ptakoliczenia w Polsce. Zapraszamy w niedzielę (28 stycznia o godz.12.00) na wycieczkę po Forcie Bema. Zbiórka przy Cafe Jurta.
Przewidywany czas liczenia ptaków to ok.1,5 godziny. Dla wszystkich chętnych uczestników będziemy mieć piękne (bezpłatne) plakaty z ptakami. Będzie też konkurs i nagroda – „Miód Warszawski” z zaprzyjaźnionego z nami Pszczelarium 🙂

.

Mały Teatr Kępa: „Kryształowa Królowa Śniegu”

Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl z efektami multimedialnymi i barwnymi kostiumami. Autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania.

Bilety 25 zł.

.

Ruszamy rodzinnie w Nowy Rok 2018!

Nowy rok 2018! ???????????? Nowa kondycja całej rodziny ????
Przychodzimy z pomocą i przenosimy zajęcia rodzinne na niedzielę, aby było Wam łatwiej.
???? Zdobądź odporność ???? Zrzuć zbędne kilogramy!
Gwarantowana dawka uśmiechu :D, wybiegane dzieciaki oraz zapewniona pomoc instruktorów ????

FAMILY BOOT CAMP ????
To zajęcia dla całych rodzin ????, zapraszamy wszystkich chętnych!
Dwójka trenerów pozwoli, aby każdy uczestnik miał na oku pociechę, a poćwiczyć mógł z dorosłymi.
Zajęcia dla dzieci w wieku 4+.

ZAPISY:
1. Przez stronę Boot Camp:
https://bootcamppolska.pl/pl/tl/WARSZTAT
Dziecko zapisz jako gościa.
2. Kartą MultiSport w klubie w recepcji (osobna opłata za dziecko: 20 zł w recepcji)
3. Dla klubowiczy War-sztat bez opłaty (osobna opłata za dziecko: 20 zł w recepcji)

Jeżeli naprawdę chcesz dotrzeć na te zajęcia, to sprawdź kalendarz i już dziś zapisz rodzinę, by zapewnić sobie miejsce i przechytrzyć przyszłego lenia 😉

.

Klub dziecięcy Moadon w styczniu 2018

Moadon to po hebrajsku „klub”, a w JCC pod tą nazwą kryje się program cykliczny dla dzieci łączący nieformalną edukację żydowską z dobrą zabawą.
W czasie zajęć dzieci biorą także udział w warsztatach artystycznych oraz lekcjach hebrajskiego.
W styczniu 2018 czekają nas zajęcia:
• 7 stycznia – o żydowskiej muzyce i Arturze Rubinsteinie
• 14 stycznia – o żydowskiej dobroczynności (tak, ten temat w dniu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie przypadek! 🙂
• 28 stycznia – wspólne świętowanie Tu BiSzwat, czyli Nowego Roku Drzew

Dla kogo? Dzieci w wieku 5-10 lat.
Kiedy? Niedziele 12:00 – 15:30
Koszt: 40 zł jednorazowo lub 200 zł za dziesięć zajęć (program jest bezpłatny dla osób z aktywną kartą członkowską JCC).

Więcej informacji:
moadon@jccwarszawa.pl

.

Taneczno-bajkowa podróż dookoła świata

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
instruktorka: Beata Pawlik-Kociałkowska
sala: Tańcząc w ciemnościach, 307 a/b, III piętro

Warsztaty familijne dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców w ramach cyklu Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności.
Zajęcia, w których trakcie będziemy odkrywać tańce z różnych zakątków świata. Przedstawimy trochę historii odległych kultur, muzykę, a przede wszystkim spróbujemy nauczyć się kilku fragmentów choreografii rodem z Hiszpanii, Indii, Ameryki czy Afryki. Odbędziemy fantastyczną podróż, podczas której będziemy się bawić i poznawać świat. A czemu bajkowa podróż…? Bo zapraszamy do przebrania się w ulubioną postać z bajki (o ile chcecie, aby nasz taneczny pociąg był kolorowy, różnorodny i radosny!

Parking podziemny dostępny w godzinach otwarcia DK Kadr

.

Łapki w Papki – zajęcia sensoryczne.

Łapki w papki to zajęcia sensoryczne działające na wszystkie zmysły: śpiewamy, wąchamy, bawimy się różnymi fakturami i zanurzamy się w różnych konsystencjach. Cudowna radość brudzenia, mnóstwo zaskakujących zadań pod okiem naszej „zaklinaczki dzieci” to idealna propozycja na rodzinny weekend. Przedszkole Cali Mali – niedziela, godz. 10:30.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.