Czego szukasz?

Duplovember czyli szczypta magii w codzienności

Jaki miesiąc w roku lubisz najbardziej? Maj – za wybuch wiosny i euforii? Lipiec – za wolne dni i ciepłe wieczory? Może grudzień – za atmosferę Świąt Bożego Narodzenia? Nieważne, co odpowiesz, zakładam się o dobrą kawę, że nie wskażesz listopada.

Bądźmy poważni – ciężko lubić miesiąc, kiedy dzień kończy się o 15, z nieba leje deszcz bez początku, ani końca, pachnie zgnilizną, a do Świąt jeszcze hu hu hu i jeszcze trochę. Najchętniej zakopałabym się pod kocem ze stosem dobrych książek i wyszła spod niego w grudniu. Kto ma dzieci, wie, że poczytać to ja sobie mogę wieczorem, ale góra kwadrans zanim odłączy mi się zasilanie po całym dniu biegania. Ot, życie. A wiecie co najbardziej lubię robić? Zamieniać coś słabego w coś wspaniałego.

Stąd Duplovember (to połączenie słów Duplo i November – nie byłam w stanie nic ciekawego po polsku sklecić, więc wybaczcie kaleczenie języka). Czym jest Duplovember? Sam pomysł nie jest mój, jego twórcy to rodzice dwóch dziewczynek, którzy od kilku lat w listopadzie „ożywiają” dinozaury, tworząc niezwykłe scenki dla swoich córek (więcej zdjęć i fantastycznych pomysłów TU).

dinovember

zdjecie pochodzi ze strony https://www.facebook.com/dinovember

Po raz pierwszy spotkałam się z nim dwa albo trzy lata temu na blogu Marysi Góreckiej. I zachwyciłam się. Niestety poza zachwytem nic z tego nie wyszło – ciąża, coś tam coś tam, milion spraw, no i jakoś nie udało się. Jednak idea spodobała mi się na tyle, że została w pamięci aż do teraz.

A tym razem, oooo, tym razem się uda i to w wielkim stylu. Postanowione! Ponieważ Leon dinozaurami interesuje się umiarkowanie, na dodatek mamy w domu chyba tylko jednego, zdecydowałam, że u nas ożyją ludziki Duplo. Wy możecie wybrać cokolwiek, co lubią Wasze dzieci i co macie w domu. Chodzi o zabawę bez kosztów, zakupów, kombinowania.  Z najprostszych przedmiotów, jakie mamy w domu. Mamygadżety.pl ożywiała kiedyś auta, innym razem właśnie ludziki,  spotkałam też zdjęcia pewnego taty, który zaangażował rodzinę Świnki Peppy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia!

Potrzebujecie chęci i chwili czasu. Nic więcej!

Duplovember wspaniale wpisuje się w bliską mi ideę dzieciństwa bez prądu. Ożywianie ludzików to sposób na dodanie listopadowi magii. Na rozbudzenie wyobraźni. Na tworzenie niezapomnianych, analogowych wspomnień na lata i zachwyt w oczach syna.

Dziś ostatni dzień października, świetna chwila na podjęcie decyzji o przyłączeniu się do akcji. Oprócz ludzików przygotowałam sobie kilka pomysłów na ich przygody i dziś wieczorem startuję. Jeśli chcielibyście się dołączyć, ale nie macie pomysłu – możecie śmiało odtwarzać nasze scenki, będzie mi tylko miło. Nie ma to bowiem być wyścig o złote gacie kreatywności, ale prosty, fajny i ciekawy sposób na niematerialny prezent dla naszych dzieci. Bezcenny prezent – wspomnienia.

Aż przebieram nogami, nie mogąc doczekać się miny Leona, kiedy rano będzie znajdował brykający Duplo gang i zastanawiał się, co się wydarzyło.

Ps. Na bieżąco zdjęcia będę wrzucać na naszego Instagrama, gdzie Was serdecznie zapraszam. Jeśli zechcecie się podzielić swoimi zdjęciami, dodajcie #duplovember – wszystkim będzie łatwiej je wyszukiwać :)

12244686_1695501507350831_4396154768699191558_o

Photo by Sarah Gautam in the USA

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony  https://www.facebook.com/dinovember.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
4 lat temu

Piękne zdjęcia tutaj u Ciebie :) codziennik-kobiety.blogspot.com

Karolina Kary B.
Karolina Kary B.
4 lat temu

Jaki fajny pomysł :)

Zuzia - Szpinak Robi Bleee
Zuzia - Szpinak Robi Bleee
4 lat temu

Słyszałam kiedyś o tej akcji :D Genialne! I nie tylko na listopad :) Swoją drogą, moim najbardziej znienawidzonym miesiącem w roku jest luty…. :)