Aplikacje i gry dla dzieci – bezpieczne i ciekawe

aplikacje i gry dla dzieci - wybrałam te najlepsze!

Czas spędzony z tabletem lub telefonem niekoniecznie musi być stracony. Zerknijcie, jakie interesujące aplikacje i gry czekają na dzieci!

Inspirujące i BEZPIECZNE aplikacje i gry dla dzieci:

Sago Mini

W przypadku aplikacji dla najmłodszej grupy wiekowej, najczęściej jest tak, że deweloperzy tworzą kilka lub kilkanaście małych aplikacji, które możecie kupić pojedynczo, jak i w paczkach. W przypadku cudownych aplikacji Sago Mini jest podobnie, z tym, że dają także możliwość pobrania jednej Apki, w której po opłaceniu abonamentu (miesięcznego lub rocznego) macie do dyspozycji ponad 30 pozycji.

Aplikacje i gry dla dzieci, a wśród nich - Sago Mini - propozycja dla najmłodszych!

Ok, ale co z tych apkach jest takiego wspaniałego? Po pierwsze pięknie rysowane i zanimowane postacie pięciu bohaterów, ptaszka Robina, kotka Jinja, pieska Harveya oraz króliczka Jacka. Dostępne mini-gierki można podzielić na kilka kategorii: dla odkrywców, dla budowniczych, dla kreatorów, dla podróżników oraz poszukiwaczy nowych przyjaciół. Po drugie, aplikacje poza dobrą zabawą dostarczają dzieciom możliwość wyrażenia swojej kreatywności, poprzez muzykę, rysunek, czy stylizacje poszczególnych bohaterów. Dodatkowo przemierzając świat Sago Mini napotkamy się na miejsca, które poprzez zabawę uczą liczyć, czy rozwijają spostrzegawczość. 

Kategoria wiekowa: 3 – 5 lat

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Hair Salon 3

Toca Boca, to podobnie jak Sago Mini deweloper, który dostarcza wielu różnych aplikacji. Jedną z najpopularniejszych, którą kochają dzieci na całym świecie jest Salon Fryzjerski, w którym młodzi styliści mają możliwość stworzyć dowolną, nawet najdziwniejszą fryzurę. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie na takie okazje, jak długa podróż na święta do dziadków. Przeglądając sklep AppStore lub Google Play znajdziecie kilka wydań tej aplikacji i o ile każda z nich jest super, tak jedna o nazwie Hair Salon Me jest średnia. Założenie, że dziecko stylizuje włosy na własnej głowie jest super, ale niestety, zrobić dziecku zdjęcie, które będzie idealnie pasowało do ramki w aplikacji to wyczyn, a i nawet jak już się uda, to całość wygląda słabo. 

Kategoria wiekowa: 4 – 10 lat

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

W portfolio Toca Boca znajdziecie również inne ciekawe gry dla dzieci – warto przejrzeć ich produkty.

Pet Doctor

W tej aplikacji Wasze dziecko będzie mogło wcielić się w role weterynarza i pomóc zgromadzonym w klinice zwierzątkom. Gdy już wyleczycie wszystkie zwierzęta, aplikacje można zresetować i zacząć od nowa. Średni czas gry to około 30 – 40 min.

Kategoria wiekowa: 4 – 6 lat

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Toca Doctor

W Toca Doctor nie zajmujemy się chorymi zwierzątkami, a chorym chłopcem. Przygotowana jest seria zadań, takich jak: złożenie połamanej nogi, naklejenie plasterków, usunięcie połkniętych kulek czy zabicie zarazków.

Kategoria wiekowa: 3 – 5 lat

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Thinkrolls

Thinkrolls to seria aplikacji logicznych, które zostały fantastycznie narysowane i zanimowane, a podkład muzyczny jak i efekty dźwiękowe dodatkowo umilają chwile spędzone na grze. Naszym celem w Thinkrollsach jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Przemierzając świat za pomocą kulkowej postaci trafiamy na różnego rodzaju przeszkody, jak zapadnie, płonące kamienie, duchy, czy aligatory. Za każdym razem mamy do dyspozycji różne przedmioty, które umożliwią nam zdobycie klucza i przejście dalej, pod warunkiem, że użyjemy ich w odpowiedniej kolejności.

Kategoria wiekowa: W panelu rodzica możecie zmienić poziom trudności, tak by zadania były dopasowane do młodszego dziecka (4 – 6 lat) lub dla starszego (7 – 10 lat)

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Thinkrolls Space

Thinkrolls Kings & Queens

Thinkrolls 1 i Thinkrolls 2

Mała Myszka

Mała myszka to nie tyle gra, co Mysia Encyklopedia, przy której możecie spędzić całkiem dużo czasu poznając świat spacerując po czterech, pięknie ilustrowanych lokacjach:

  1. Otoczenie nory,
  2. Las
  3. Sadzawka
  4. Ogród

Podczas spacerów poznacie mieszkańców każdego z wymienionych miejsc. Dowiecie się kim są, co jedzą, jaki jest ich wpływ na środowisko. Warto usiąść do tej aplikacji razem z dzieckiem, tak by mogło zadawać Wam pytania, szczególnie gdy mówimy o młodszych, jeszcze nie umiejących czytać dzieciach.

Kategoria wiekowa: 4 – 6 lat (w towarzystwie rodziców) i od 7 lat (samodzielnie)

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Ludzkie ciało

Dla żadnych wiedzy i ciekawych jak działa ludzki organizm firma Tinybop przygotował fantastyczną aplikacje Ludzkie ciało. Umożliwia ona przyjrzenie się jak wygląda każdy z układów (nerwowy, kostny, oddechowy, krwionośny itd) oraz jak funkcjonuje i jak reaguje ciało w zależności od różnych zmiennych. Możemy zobaczyć między innymi: jak działa oko, jak zmienia się szybkość bicia serca w zależności od tego czy stoimy czy biegniemy czy jak reaguje skóra.

Kategoria wiekowa: 4 lata i więcej

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Bandimal

Jeżeli Wasze dzieci chciałyby trochę pohałasować to aplikacja Bandimal jest do tego idealna. Dzięki niej dzieci mogą tworzyć własną muzykę wykorzystując jako instrumenty różne zwierzątka. Dodając kolejne zwierzaki i ustawiając kolejność wydawanych dźwięków mogą powstać niezwykłe utwory :).

Kategoria wiekowa: 4 – 7 lat

Pobierz z: Apple App Store

Dr. Panda

Dr. Panda to kolejny duży wydawca gier dla dzieci przygotowanych na urządzenia mobilne. Gry przygotowane przez Dr. Panda kierowane są do najmłodszych. W ich portfolio znajdziecie wiele tytułów, których rozgrywa toczy się wokół takich tematów jak gotowanie, lodziarnia, fabryka cukierków czy kawiarnia. Naszymi ulubionymi są:

Kategoria wiekowa: 3 – 6 lat

Pobierz z: Apple App Store

Dr. Panda Restaurant

Dr. Panda Candy Factory

W Fabryce cukierków możecie pracować razem z dzieckiem. Ekran podzielony jest na dwie części i każde z Was może przygotowywać własne słodycze.

Coding Safari

Mini gra wprowadzająca w świat programowania. Znajdziecie w niej sporą ilość mikro zadań, które wymagają zaprogramowania odpowiedniej trasy dla zwierzaków, tak by dotarły do celu. Do każdego z zwierząt przypisane jest 5 zadań o różnym poziomie trudności.

Kategoria wiekowa: 4 – 6 lat

Pobierz z: Apple App Store

Under Leaves

Gry dla dzieci z serii “znajdź odpowiednią ilość elementów”. W tym przypadku poszukujemy różnego rodzaju pokarmów dla zwierząt na całym globie. Wspaniałe ilustracje i delikatny podkład muzyczny sprawiają, że można poświęcić tej prostej grze na prawdę dużo czasu. Poziom trudności zdecydowanie dla wytrwałych, ale na szczęście można skorzystać z podpowiedzi.

Kategoria wiekowa: 6+ lat

Pobierz z: Apple App Store lub Google Play

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments