MAJÓWKA 2019

Szukasz planów, bo majówka 2019 za pasem? Świetnie trafiłeś - znajdziesz tu ponad 30 propozycji, jak fajnie spędzić ten czas z rodziną!

Szukasz planów, bo majówka 2019 za pasem? Świetnie trafiłeś – znajdziesz tu ponad 30 propozycji, jak fajnie spędzić ten czas z rodziną!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co ciekawego dzieje się w Warszawie i okolicy, dołącz do strony Moi Mili na Facebooku. Zapraszam serdecznie!

.

piątek, 26 kwietnia

Jarmark Zygmuntowski

Jarmark rękodzieła, potraw regionalnych, atrakcje dla całej rodziny.

.

sobota, 27 kwietnia

Otwarcie tężni i sezonu w ogrodzie na dachu Galerii Północnej

Serdecznie zapraszamy na wielkie otwarcie kolejnego sezonu w ogrodzie na dachu galerii ☀ ? oraz pierwszej na świecie tężni solankowej w centrum handlowym! Wydarzenie pod hasłem „Tajemniczy ogród” odbędzie się w weekend 27-28 kwietnia w godz. 12:00-18:00. Uroczyste otwarcie tężni dla gości galerii nastąpi w sobotę o godz. 13:30. Na odwiedzających najnowszą inwestycję galerii czekać będzie specjalny upominek – lecznicza solanka, którą można wykorzystać w domu.

Podczas wydarzenia na dachu Galerii powstanie specjalna strefa warsztatów, w której będzie można nauczyć się samodzielnego komponowania wiosennych kapeluszy ? oraz zapoznać się z techniką tworzenia przypinek. Dla wszystkich miłośników natury i ogrodnictwa przygotowaliśmy warsztaty tworzenia zielonych kompozycji ? w szklanych naczyniach, których zwieńczeniem będzie próba pobicia rekordu Guinnessa w wysadzaniu największego na świecie lasu w słoiku – konstrukcja ta ma mierzyć ponad 2,5 metra! Nie zabraknie licznych atrakcji dla najmłodszych??‍♀?‍♂, takich jak skręcanie balonów, puszczanie baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni DJ.

Wydarzenie jest pod Patronatem Burmistrza Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy.

Do zobaczenia! :)

.

210 Rocznica Bitwy pod Raszynem

210 rocznica bitwy pod Raszynem 1809-2019
27 kwietnia 2019 r (sobota)
Park pałacowy (ITP) w Falentach – Aleja Hrabska 3 gmina Raszyn

12.30 – 16.00 Piknik z historią
– I bieg „Złotych Pszczół” dla dzieci
– bajki , baśnie, opowieści z MuBaBao
– 14.00 uroczyste Manewry Wojsk Napoleońskich
– grochówka z Wojskiem
wybijanie pamiątkowych monet, pokazy historyczne, warsztaty,

19.00 – 22.00 Historia w słowie, tańcu i obrazach
– Spektakl taneczny Moniuszko i Hrabina
– Potańcówka dworska na dechach

21.30 Widowisko Multimedialne „ Wielka bitwa i dzieje Pałacu w Falentach”

.

Rodzinna majówka | Warszawa

☀☀☀ Długi weekend spędzony w Warszawie też może być fajny! Przyjdź do ogródka Hulakula z całą rodziną i przekonaj się na własnej skórze – przygotowaliśmy dla Was kreatywne animacje ruchowe ?‍♂, gry i zabawy ?, konkursy z nagrodami, warsztaty zielarskie ?, sadzenie roślinek i wiele, wiele innych atrakcji! Nie zabraknie także przepysznych dań z grilla ?, ogromnej dmuchanej zjeżdżalni i dużej dawki radości. ?

Dołączajcie do wydarzenia, żeby być na bieżąco z całym programem wydarzenia.

Dedykowane atrakcje przewidziane są w dniach:
– 27-28.04., w godz. 13.00 – 16.00,
– 4-5.05., w godz. 13.00 – 16.00.

Zewnętrzny plac zabaw oraz restauracja będą dostępne przez całą majówkę, nie tylko w weekendy!

Dodatkowo w dniach 27.04. – 5.05. posiadacze karty lojalnościowej Hulakula mają 30% rabatu na kręgle, bilard i plac zabaw! Rabat obowiązuje przy rezerwacji online na https://rezerwacje.hulakula.com.pl z kodem majowka2019

Nie masz karty? Załóż ją bezpłatnie w recepcji lub online na www.bit.ly/karta_HK

Udział w atrakcjach jest bezpłatny i nielimitowany wiekowo.

.

wtorek, 30 kwietnia

Jedzie pociąg z daleka (z Sochaczewa) | Pociąg RETRO

Zaczynamy kolejny sezon z Pociągiem RETRO! ? Już od 27 kwietnia będziecie mogli wybrać się w prawdziwie old-schoolową podróż ♥

✖️ Chcecie wyrwać się z miasta?
✖️ Spędzić wyjątkowy czas z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi i psem (psy jadą za darmo! ♥)?
✖️ Pragniecie poznać na nowo serce Mazowsza?

W takim razie szykujcie się na wyjątkową wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej prawdziwym Pociągiem RETRO – weźcie najbliższych i z pełną parą wybierzcie się w niezapomnianą podróż w czasie!

Rozkład jazdy Pociągu RETRO:

– 9.50 – zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem,
– 10.30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy,
– 11.45 – przyjazd pociągu do Wilcz Tułowskich i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej,
– 12.25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic,
– 12.34 – piknik z ogniskiem nad rzeką Łasicą w Tułowicach,
– 14.14 – odjazd pociągu do Sochaczewa,
– 15.20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy.

Ceny biletów na Pociąg RETRO:
● Bilet RETRO normalny – 29 zł
● Bilet RETRO ulgowy – 23 zł
● Bilet RETRO bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 9 zł
● Bilet RETRO na przewóz roweru – 11 zł

Nie przegapcie okazji na niezapomniane wrażenia, jakie proponuje Wam Stacja Muzeum oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie (Stacja Muzeum Sochaczew) ?

Bilety: www.bit.ly/PociągRetro

.

środa, 1 maja

Festiwal Europejski

Wspólnie świętujmy 15-lecie przystąpienia Polski do UE! ??

Majówkę w Warszawie rozpocznie Festiwal Europejski. To całodniowe, pełne atrakcji dla całej rodziny wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na Krakowskim Przedmieściu (g. 12.00-18.00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 19.00-20.30).

Na Krakowskim Przedmieściu zabrzmi znany europejski repertuar. Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni nauczą się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd. Przez cały dzień będą się tam również odbywać liczne konkursy z nagrodami.

Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi „Oda do radości”, a warszawiacy wraz z artystami operowymi zaśpiewają europejskie hity muzyczne.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Festiwalu czeka również wybór dań z kuchni całej Europy. Do żurku, chłodnika litewskiego, czeskiej zupy czosnkowej, joty i węgierskiego gulaszu zasiądziemy przy wspólnym, 28-metrowym stole.

Najmłodsi warszawiacy odnajdą mnóstwo okazji do zabawy przy skwerze Hoovera. Czekają na nich m.in. ekologiczne warsztaty plastyczne, integracyjne wielopokoleniowe gry, budowanie charakterystycznych europejskich budowli i bajki narodowe.

Nie tylko dzieciom spodoba się natomiast miasteczko nowoczesnych technologii przy skwerze ks. Twardowskiego.

Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne oraz barwny korowód „Ody do radości” – tancerzy, animatorów, muzyków i mieszkańców stolicy.

Do współpracy przy wydarzeniu zostały zaproszone spółki miejskie oraz instytucje, które mają istotny wpływ na rozwój miasta. W swojej strefie, ulokowanej w okolicy kościoła św. Anny, pokażą swój dorobek i rozwój z ostatnich 15 lat.

Festiwal zakończymy wyjątkowym koncertem z udziałem gwiazd polskiej estrady. Na scenie w Multimedialnym Parku Fontann pojawi się Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.

Jednym z elementów, który wpisuje się w program obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej jest film, który będzie emitowany podczas tegorocznych pokazów w Multimedialnym Fontann. Opowiada on o zmianach jakie zaszły w stolicy w ciągu ostatnich 15 lat. Inauguracja pokazów również odbędzie się 1 maja o godz. 21.30

Organizator wydarzenia: Miasto Stołeczne Warszawa
Producent wydarzenia: Stołeczna Estrada

.

Koncerty Specjalne w Żelazowej Woli 2019

Położona w odległości 54 kilometrów od Warszawy Żelazowa Wola jest odwiedzana przez wielu turystów i melomanów z kraju i z zagranicy. Tu przyszedł na świat Fryderyk Chopin, tu też znajduje się park i muzeum – Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, w którym odbywają się cykliczne koncerty, zainicjowane w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga.

Nowy cykl Recitali Chopinowskich towarzyszących Świętom w Polsce (1 i 3 maja, 20 czerwca i 15 sierpnia). Pierwsze z recitali o g. 12:00 odbywa się na fortepianie historycznym, Erardzie z 1838 r.

1 maja

g. 12.00 – Dmitry Ablogin
g. 15.00 – Dmitry Ablogin

3 maja

g. 12.00 – Piotr Alexewicz
g. 15.00 – Piotr Alexewicz

.

Nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann

Warszawska majówka, jak co roku rozpocznie się inauguracją nowego pokazu w Multimedialnym Parku Fontann. Przygotujcie się na niezwykłe widowisko, moc dźwięków, barw i zaskoczeń.

.

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich 2019

Zapraszamy na Piknik Europejski w Łazienki Królewskie, organizowany z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W doskonałej atmosferze majowego pikniku, umiejscowionego w zielonym sercu Warszawy, czekają na Was nie tylko plenerowe gry i zabawy, ale również pejzażowe arcydzieło Rembrandta i kopia Konstytucji 3 maja

***
Dla naszych gości przygotowaliśmy strefy edukacyjne, zlokalizowane w Starej Kordegardzie, Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni oraz przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Odbędą się tam warsztaty rodzinne, akcje ekologiczne, gry, quizy i zajęcia artystyczne. Strefa widowiskowo-rekreacyjna przy Nowej Oranżerii zapewni atrakcje, takie jak: konkursy, występy taneczne, zabawy plastyczne poświęcone narodowym i unijnym symbolom oraz warsztaty kuglarskie i happening.

1 maja w Pałacu na Wyspie bezpłatnie udostępnione zostaną wystawa obrazu Rembrandta „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”, a także kopia Konstytucji 3 maja z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Wstęp wolny będzie obowiązywał również podczas zwiedzania obiektów – Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

⭐PROGRAM PIKNIKU EUROPEJSKIEGO⭐

?BEZPŁATNE ZWIEDZANIE
⏰10.00-20.00
Pałac na Wyspie – wystawy: “Rembrandt w Łazienkach Królewskich”, “Ekspozycja kopii Konstytucji 3 maja”.
Stara Oranżeria z Królewską Galerią Rzeźby.
Pałac Myślewicki z apartamentami księcia Józefa Poniatowskiego.
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – wystawa “Był taki szpital. Dzieje Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918-1945”.

⏰12.00-14.00
Pałac na Wyspie – krótkie oprowadzania po wystawie “Rembrandt w Łazienkach Królewskich” pod hasłem “Mechanizmy działania wyobraźni w twórczości malarskiej na przykładzie Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem”.

?STREFA EDUKACJI – STARA KORDEGARDA ?goo.gl/maps/khqrjk5KdB25RHGm7
⏰12.00-14.00 – “Z paletą w pejzaż!”
Działania artystyczne inspirowane obrazem Rembrandta.
⏰15.00-15.30 – “Wywoływanie burzy”
Flash mob nawiązujący do obrazu Rembrandta “Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”.

?STREFA EDUKACJI – CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W NOWEJ PALMIARNI
⏰11.00-15.00 – “Wiosna w powiększeniu”
Stanowisko mikroskopowe, przy którym doświadczeni biolodzy pomogą wykonać własny preparat mikroskopowy i obejrzeć powiększenia ptasich piór, liści oraz sierści zwierząt.
⏰11.00.15.00 – “Zrób coś dla Ziemi”
Stanowisko, przy którym można będzie wziąć udział w krótkiej ankiecie “Jak Ty pomagasz planecie?”. Każdy z nas przekona się, co już robi, i w jaki jeszcze sposób powinien działać, by żyć w zgodzie z naturą.
⏰11.00-15.00 – “Obrazy na polance”
Szyszki, gałązki i kwiaty to doskonały materiał do tworzenia. Zapraszamy do komponowania własnych obrazów z darów natury w plenerze nieopodal Nowej Palmiarni.
⏰11.00-15.00 – “Zapytaj przyrodnika o florę i faunę Łazienek Królewskich”
W naszych ogrodach, m.in. w pobliżu Pałacu na Wyspie, spotkać można będzie doświadczonych biologów, którzy odpowiedzą na pytania o florę i faunę Łazienek Królewskich, oraz zaproponują wykonanie zadania przyrodniczego

?STREFA EDUKACJI – TEREN PRZED MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA ?goo.gl/maps/NdGD1VuTkF2zhmcx6
⏰11.00-12.00 – “Wymyśl sobie potwora”
Na warsztatach mowa będzie o zwierzętach, które były pierwowzorami istot fantastycznych: smoków, jednorożców, gryfów i bazyliszków. Uczestniczy warsztatów wymyślą i narysują swojego własnego fantastycznego stwora.
⏰12.00-13.00 – “Zostań paleobiologiem”
Warsztaty poświęcone są zwierzętom niewystępującym już na Ziemi, takim jak: tury, ptaki dodo, krowy morskie, wilki workowate i amonity.
⏰14.00-15.00 – “Sowa mądra głowa?”
Na warsztatach posłuchać można będzie m.in. opowieści o sowie śnieżnej i kruku, którą z pokolenia na pokolenie przekazują sobie ludy Arktyki – Inuici. Najmłodsi pokolorują obrazki przedstawiające sowy.
⏰15.00-16.00 – “Zwierzaki w mieście, czyli co w trawie piszczy, co ukrywa się w żywopłocie?”
Mowa będzie o zwierzętach, które można spotkać w miastach, i o procesie synantropizacji. Dzieci nauczą się, jak mądrze pomagać zwierzętom żyjącym w pobliżu ludzkich siedzib.

?PARADY ORKIESTR W OGRODACH
⏰11.30-12.15 – Orkiestra Reprezentacyjna Policji
Przemarsz od Pomnika Chopina do Pałacu na Wyspie, następnie powrót Aleją Chińską do ul. Gagarina.
⏰13.00-13.30 – Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego
Przemarsz Aleją Chińską z tarasu Pałacu na Wyspie do ul Gagarina.

?HIPODROM ?goo.gl/maps/ZqEwJBt4LLnFt7cs6
⏰14.30-15.00 Pokaz musztry i umiejętności władania białą bronią
Wystąpi Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im płk J. Kozietulskiego

?STREFA LEŻAKOWANIA PRZY NOWEJ ORANŻERII – Piknik Rodzinna Europa | PL <3 UE – Narodowe Centrum Kultury ?goo.gl/maps/WwRNCZcrHTQnmFQb8
⏰11.00-18.00 – Stanowiska edukacyjne, gry, quizy, zabawy, warsztaty
⏰12.00-15.00 – Warsztaty sztukmistrzowskie
⏰15.00, 16.30 – Występy artystyczne
⏰16.00 – Happening: układanie flagi UE, rejestrowane dronem

?OGRODY
⏰11.00-13.00 – Przy Pawilonie Wschodnim Pałacu na Wyspie oraz przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni wydawane będą napoje i pączki, sponsorowane przez Herbapol – Lublin S. A., partnera Pikniku Europejskiego.
⏰10.00-18.00 – Przy Promenadzie Królewskiej zlokalizowane będzie stoisko firmy Husqvarna, partnera technologicznego Muzeum.

***
Organizatorem Pikniku Europejskiego jest Muzeum Łazienki Królewskie, współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie jest częścią obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, na które wspólnie zapraszają Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

.

Prochochella / otwarcie sezonu / majówka 2019

Każdy ma taką coachellę, na jaką zasługuje ???
W majówkę na Żolifornii też będziecie mogli poczuć festiwalową atmosferę i kalifornijskie słońce ???
Inny kaliber, ale zawsze chodzi o to samo – o muzykę, tańce, procenty, modę, znajomych i szeroko rozumiany chill&relaks.
Czekajcie na ogłoszenia headlinerów!

LINE UP:
1.05
10:00 – 15:00
wyprzedaż garażowa
zapisy: joanna@prochowniazoliborz.com

12:00-22:00
wspólne leżakowanie / dj set
WAE / Eklektik Selektah

2.05 20:00
koncert Meek, Oh Why?

3.05
15:00 – 23:00
wspólne leżakowanie
gry i zabawy na trawie / dj set TBA

4.05
15:00 – 23:00
silent disco day&night
? Nowosad
? Totalnie COOL
? TBA

5.05
12:00 – 16:00
eko warsztaty DIY

XOXO

.

Majówka z Mini zoo

Nie masz pomysłu na na Majówkę? ?
Zapraszamy do naszego MINIZOO w dniach 01.05 – 05.05
BEZ REZERWACJI!
Wyjątkowe miejsce, w którym z bliska można nawiązać bezpośredni kontakt ze zwierzętami. ???
Wolno:
✅ Karmić
✅ Głaskać
☝ Pod okiem opiekuna!
? Wizyty odbywają się w towarzystwie opiekuna, pracownika Minizoo, który pokaże i nauczy jak zajmować się zwierzakami
? PON-PT 11:00-19:00
? SO-NIEDZ 10:00-18:00

Wizyty odbywają się w towarzystwie opiekuna, pracownika Minizoo, który pokaże i nauczy jak zajmować się zwierzakami.
Odwiedzający poznają zwierzęta i ich zwyczaje. Dowiadują się o ciekawostkach ze świata zwierząt oraz dostają odpowiedzi na interesujące pytania.
Serdecznie zapraszamy ?

Minizoo to:
✅ EDUKACJA
✅ ZABAWA
✅ INSPIRACJA
✅ Pogoda nie ma żadnego znaczenia – ponieważ mieścimy się w krytym ciepłym pomieszczeniu.
✅ Nie trzeba specjalnie się jakoś ubierać. Mamy szatnie w której zostawiamy kurtkę.
✅ Tak, można wchodzić do wolier!
✅ Wizyta trwa plus minus godzinę
✅ Dzieci w ? są zadowolone !
✅ Nasi mieszkańcy też! Z chęcią sami podchodzą do Was
✅ Zapraszamy bez rezerwacji!

? Wycieczki szkolne i przedszkolne!
? 536 919 333
? minizoo.waw@gmail.com

.

Majówka z bębnami na Bielanach

Spotykamy się o 14 w sali na Marymonckiej, ale jeśli będzie słoneczna, odpowiednia do grania pogoda to pójdziemy grać w plener na polankę w Lesie Bielańskim

Poziom otwarty. Zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani djembefola są mile widziani i słyszani:)

Bębny czekają na Was w sali, ale jeśli masz swój instrument to zabierz go ze sobą

Koszt to 15 złotych od osoby.

.

Majówka z byłymi komandosami GROM

Chcesz spędzić nietypowo Majówkę, przyjedź do Czerwonego Boru, w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Grom spędzisz aktywnie czas. Zabierz ze sobą rodzinę, znajomych, rower i dobry nastrój!
Opis na http://www.gromgroup.pl/szkolenie/majowka-na-poligonie-w-czerwonym-borze-z-bylymi-zolnierzami-jednostki-specjalnej-grom?term=223
Rezerwacja pod nr tel. 504 189 199 lub na szkolenia@gromgroup.pl

.

Majówkowy Piknik // Życie codzienne na dworze Księcia Janusza I

Zapraszamy na Majówkowy Piknik z motywem przewodnim „Życie codzienne na dworze Księcia Janusza I” na Zamku w Czersku z atrakcjami zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych!

1 – 5 maja 2019
? atrakcje w godzinach 12.00-18.30?

Średniowiecze to nie tylko wielka polityka, bitwy i walka. To także całe bogactwo kultury materialnej i społecznej, to, co uczeni nazywają historią życia codziennego. Książę Janusz I bardzo dbał o rozwój, pokój i spokój swoich ziem, a w długi weekend majowy będą Państwo mogli w przystępnej formie przekonać się, jak na co dzień mogło wyglądać życie na jego dworze.

Będzie można:
➡️ porównać warunki życia na zamku (wystawy stałe: Komnata Kasztelana i Komnata Tronowa) oraz w obozie rycerskim (namioty historyczne, w tym otwarty dla publiczności Namiot Pokazowy z wyposażeniem na dziedzińcu zamkowym);
➡️ zobaczyć jak wyglądało w XIV i XV wieku przygotowanie posiłków i porozmawiać o historii kulinariów;
➡️ poznać tajniki średniowiecznej mody, kroju i szycia (Pokaz Mody Średniowiecznej codziennie o 13.00);
➡️ spróbować średniowiecznych rozrywek i form spędzania wolnego czasu (stanowisko ze Średniowiecznymi Grami Planszowymi, stanowisko z Zabawami Plebejskimi);
➡️ poćwiczyć strzelanie z łuku, jako że polowania były niezwykle ważnym elementem zarówno kultury dworskiej, jak i formą dostarczania mięsiwa na książęcy stół (Tor Łuczniczy);
➡️ dowiedzieć się, jakie prawa i przepisy obowiązywały na średniowiecznym Mazowszu, jakie kary groziły za ich złamanie oraz czym zajmowała się książęca kancelaria (kaligrafowany egzemplarz tłumaczenia Statutów Mazowieckich na język polski; krótka Prelekcja codziennie o 18.00, Kaligrafia i Kolorowanki dla najmłodszych);
➡️ odwiedzić średniowieczny Kram z rękodziełem i rekonstrukcjami przedmiotów z epoki;
➡️ zakosztować wojskowej strony średniowieczna – obejrzeć i przymierzyć repliki broni i elementów pancerzy, spróbować swoich sił w walce na bezpieczną broń treningową, wziąć udział w treningu szermierki historycznej (Zbrojownia, Szranki z miękką bronią, Trening Szermierki dla publiczności codziennie o 15.00);
➡️ rozkoszować się odpoczynkiem na świeżym powietrzu w scenerii wyjątkowego dla historii Mazowsza zabytku, z pięknym widokiem na pradolinę Wisły.

.

Majówka w skansenie

Od początku maja w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oglądać można wystawę Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych przygotowaną we wnętrzach domostw chłopskich oraz dworów szlacheckich. To niezapomniana podróż w przeszłość do świata pięknych zwyczajów i niezwykłych wierzeń, w którym najwyższą wartość miała praca. Właśnie w pierwszych dniach maja ekspozycja ożyje gwarem codziennych zajęć mieszkańców wsi. Zwiedzający obejrzą pokazy tkactwa, przędzenia wełny na kołowrotku, ubijania masła, ręcznego prania i maglowania bielizny, orki, bronowania i siewu, zajrzą do kuźni, warsztatów szewca, stolarza i plecionkarza. Dzieci zasiądą w ławach szkolnych z lat 20-tych XX wieku, by odkrywać tajniki kaligrafii. Zawędrują na podwórze jednej z zagród, gdzie znajdą repliki zabawek z początku poprzedniego wieku. Na scenie wystąpią zaś zespoły ludowe. Całe rodziny zaprosimy do udziału w konkursach związanych tematycznie z codziennymi zajęciami chłopskimi, w których zdobyć będzie można niespodzianki. Na stoiskach wystawców podczas kiermaszu produktów regionalnych i rękodzieła znajdą się: wybór pieczywa, miodów, naturalnych przypraw i wytworów rzemiosła snycerskiego oraz ozdoby. Nie zabraknie też przejażdżek konnych bryczką i w siodle.

.

Wielka Majówka w Julinku

Przed nami 5 dni beztroskiej laby na łonie natury. 5 dni fantastycznej zabawy w miejscu pełnym atrakcji. 5 dni kulturalnych doznań i 5 dni niezapomnianych wrażeń. Panie i Panowie, zapraszamy na Wielką Majówkę w Julinku!

.

VI Warszawskie Dni Kawaleryjskie

Serdecznie zapraszamy na VI Warszawskie Dni Kawaleryjskie
Zaczynamy pokazem 1 maja o godzinie 14:30 na hipodromie w Łazienkach Królewskich.

.

czwartek, 2 maja

X Festiwal Chorągwi w Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie

 

? MAJÓWKA W WILANOWIE?
?Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, X edycję Festiwalu Chorągwi?, który odbędzie się 2 maja w godz. ⏰12.00-17.30 na dziedzińcu głównym na terenie? Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Podczas ??X edycji Festiwalu Chorągwi ??zobaczyć będzie można pokazy grup sbandieratori, czyli chorągwiarzy.
Wystąpią zespoły:
⭐Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba – pionierzy rekonstrukcji historycznej w Polsce
⭐Gwardia Gryfa z Wrocławia – półfinaliści programu MAM TALENT
⭐Amatum Sbandieratori z Warszawy – najmłodsi pasjonaci Sbandieratorii
⭐Belriguardo z pięknego Lublina

Szczegółowy Program:

12.00 – Pokazy chorągwiarzy
– Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba
– Amatum Sbandieratori
– Belriguardo
– Gwardia Gryfa

13.30 – Warsztaty tańca dworskiego

14.00 – Pokazy chorągwiarzy
– Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba
– Amatum Sbandieratori
– Belriguardo
– Gwardia Gryfa

15.00 – Konkurs duetów chorągwiarzy

16.00 – Pokazy chorągwiarzy
– Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba
– Amatum Sbandieratori
– Belriguardo
– Gwardia Gryfa

16.55 – Finałowy pokaz wszystkich grup

Każda z grup prezentuje inny styl pokazów, od? klasycznej żonglerki flagami, przez taniec z chorągwiami???, po spektakle z wykorzystaniem różnych rekwizytów???

.

Majówka w Laboratorium- Dzień Otwarty

Dobra wiadomość dla tych którzy zostają na weekend majowy w mieście:
2 i 4 maja w Laboratorium dzień otwarty!
Wstęp wolny na wszystkie sesje które odbędą się:
2.05
9:00-10:00, 10:15-11:15
18:30-19:30, 19:45-20:45

4.05
9:30-10:30, 10:45-11:45

Przyjdźcie i przekonajcie się jak u nas fajnie ;)

Nasza szkoła znajduje się na terenie instytutu chemii przemysłowej przy ul. Rydygiera 8 w budynku 6c.
Wjazd przez szlaban. Gdy wejdziemy na teren instytutu, na latarniach znajdują się drogowskazy :D

Zapraszamy!

.

Ogórkiem po Pradze (Majówka w Ogórku)

Z okazji majowego święta klasy robotniczej i w związku z zasłużonym długim weekendem zapraszamy Was towarzysze na wyjątkową praską wycieczkę.

“Rzuć bracie blagie i chodź na Pragie” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym “ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się “kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu “Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek oraz tytuł warszawiaka roku 2018.

Nasz “Ogórek” odjeżdża w czwartek 2 maja o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie naszego “Ogórka” przed głównym wejściem do PKiN i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BIELTY DO NABYCIA TUTAJ: www.wpt1313.com/pol/OFERTA-INDYWIDUALNA/MAJOWKA-Z-OGORKIEM-PO-WARSZAWIE/OGORKIEM-PO-PRADZE

.

Zajęcia podczas weekendu majowego

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na zajęcia plastyczne jakie przygotowujemy w ogrodzie naszej filii, w dniu 02.05.2019, w godz. 12-16.

.

piątek, 3 maja

Majówka w przyrodzie

Majówka to świetny czas, by wypocząć na łonie natury, ale też zrobić coś dla siebie. Park Dolina Wkry zaprasza na aktywny czas w przyrodzie.

3.05.2019
– warsztaty łyżkarskie poprowadzi Grzegorz Papaj z Siekierownik (II tury: godz. 10.00-13.00 oraz godz. 14.00-17.00) – koszt 20 zł/os (obowiązują zapisy)
– stoisko przyrodnicze z ciekawostkami i grami przyrodniczymi w godz. 12.00-17.00, bezpłatnie
– przyrodnicze kino leśne godz. 19.00 – “Strażnik tatrzańskiej przyrody” Strážca divočiny film autorstwa Roberta Rajchla i Erika Baláža (czas trwania filmu ok. 60 minut). Wstęp wolny

4.05.2019
– warsztaty stolarskie poprowadzi Warsztat na Maxa, wspólnie wykonamy budki lęgowe dla ptaków (II tury: godz. 10.00-12.00 oraz godz. 13.00-15.00) – koszt 40 zł/os (obowiązują zapisy)
– rodzinna gra terenowa “Motyla noga” start o godz. 12.00, koszt 30 zł/drużyna (obowiązują zapisy)
– przyrodnicze kino leśne godz. 19.00 – “Wilcze góry” Vlčie hory film autorstwa Erika Baláža (czas trwania filmu ok. 50 minut). Wstęp wolny

5.05.2019
– warsztaty String Art poprowadzi Marta Maliszewska z Dom Projektów (II tury: godz. 10.00-12.00 oraz godz. 13.00-15.00) – koszt 35 zł/os (obowiązują zapisy)
– Spacer rodzinny “Sekretne życie drzew” (II tury godz. 10.00-11.30 oraz godz. 12.00-13.30) – koszt 30 zł/rodzina (obowiązują zapisy)
– stoisko przyrodnicze z ciekawostkami i grami przyrodniczymi w godz. 12.00-17.00, bezpłatnie

Zapisy na warsztaty, grę terenową oraz spacer przyjmujemy pod adresem dolinawkry@pomiechowek.pl

.

sobota, 4 maja

Chórem za Europą | PL <3 UE

„Trójkąty i kwadraty” Dawid Podsiadło, „W pięciu smakach” Brodka, „Wszystko ma swój czas” Perfect czy „Dobry moment” Kortez. Kto ich nie zna, kto nie lubi? Największe hity ostatnich 15 lat z listy przebojów Trójka – Program 3 Polskiego Radia przypomnimy podczas wyjątkowego koncertu, „Chórem za Europą”, na który zapraszamy 4 maja 2019 r. o godz. 19.00!

Scroll down for the English version! ??

Za wyjątkowe aranżacje odpowiada Orkiestra Grzegorza Urbana, a zaśpiewają z nami najlepsze polskie chóry: Sound’n’Grace, chór TGD, Chór Agaty Steczkowskiej, GOSPEL RAIN oraz Chór Kameralny UAM – AMU Chamber Choir.

Partnerem Koncertu będzie Trójka – Program 3 Polskiego Radia.
Wstęp wolny!

Partner strategiczny: Totalizator Sportowy

Relacja z koncertu w Trójka – Program 3 Polskiego Radia.

15-lecie Polski w Unii Europejskiej

W ramach wielkiego świętowania przygotowujemy dla Was koncerty i wydarzenia, podczas których podziękujemy za wspólne 15 lat w uniwersalnym języku – języku kultury! Wśród nich – koncerty Gramy dla Europy! | PL <3 UE i JIMEK / NOSPR / Borowicz / Symfonia Europejska | SOLD OUT oraz Piknik Rodzinna Europa | PL <3 UE i Wystawa Ojcowie Założyciele UE | PL <3 UE. Koncert Chórem za Europą | PL <3 UE zakończy świętowanie, na które już dziś Was najserdeczniej zapraszamy!❤

Szczegóły na fanpage’u Narodowe Centrum Kultury i stronie 15latPolskiwUE.nck.pl.

Wydarzenie będzie rejestrowane.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022

????????????????

“Trójkąty i kwadraty” by Dawid Podsiadło, “W pięciu smakach” by Brodka, “Wszystko ma swój czas” by Perfect or “Dobry moment” by Kortez. Who doesn’t know them? Who doesn’t like them? We will remind you of the biggest hits of the last 15 years from the Hit Chart of Trójka Programme 3 of the Polish Radio during a unique concert Chórem za Europą | PL <3 UE, which will be held on May 4, 2019 at 7:00 p.m.!

The Grzegorz Urban’s Orchestra is responsible for the exceptional arrangements and what is more, the best Polish choirs will sing with us: Sound’n’Grace, TGD Choir, Agata Steczkowska’s Choir, Gospel Rain and AMU Chamber Choir.

Trójka – Programme 3 of the Polish Radio will be the partner of the concert.

Broadcast of the concert by Trójka – Programme 3 of the Polish Radio.

Free admission!

15 years of Poland in the European Union

As a part of a great celebration we are preparing concerts and events for you, during which we would like to thank you for 15 years spent together in a universal language – the language of culture! Among them – concerts Gramy dla Europy! | PL <3 UE and JIMEK / NOSPR / Borowicz / Symfonia Europejska | SOLD OUT.??? We invite to the concert Chórem za Europą | PL <3 UE which will end the celebration!

.

Otwarcie sezonu letniego na Wiśle

Nareszcie❗️Rozpoczynamy sezon letni w Dzielnicy Wisła ????

W tym roku spotykamy się w samym ❤️ warszawskiego odcinka Wisły.

We wszystkie majowe niedziele zapraszamy do Portu Czerniakowskiego na szkolenia z wioślarstwa ??‍♀️ kajakarstwa ? żeglarstwa ⛵️oraz stand up paddle??‍♀️

Każde spotkanie rozpocznie się szkoleniem teoretycznym, a zakończy zajęciami praktycznymi w basenie portu lub na Wiśle.

Gospodarzem wszystkich zajęć będzie Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Na wodę będziemy wchodzić z portowego pomostu przy ul. Zaruskiego 12.

Zapisy na zajęcia otwierane będą 2️⃣ tygodnie przed rozpoczęciem szkoleń z danej dyscypliny. Ze względu na bezpieczeństwo i jakość prowadzonych zajęć, liczba miejsc będzie ograniczona. O uczestnictwie w spotkaniach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Harmonogram zajęć:

4.05 i 5.05 – wioślarstwo??‍♀️
Tura I (dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat) – godz. 9.00 -12.00
Tura II (dla dorosłych) – godz. 13.00 – 16.00

12.05 – żeglarstwo⛵️
Tura I (dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat) – godz. 9.00 – 12.00
Tura II (dla dorosłych) – godz. 13.00 – 16.00

19.05 – kajakarstwo?

Tura I (dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat) – godz. 9.00 – 12.00
Tura II (dla dorosłych) – godz. 13.00-16.00

26.05 – Stand up paddle??‍♀️

Tura I – godz. 9.00 – 11.00
Tura II – godz. 11.30 – 13.30
Tura III – godz. 14.00 – 16.00

Dla tych, dla których woda jest zbyt mokra ??mamy lądowe propozycje sportowe, rekreacyjne i kulturalne??‍♀️??

Zapraszamy na wydarzenia i zajęcia towarzyszące m.in.:

– trening #workout z Street Workout Warszawa na nowej sportowej przestrzeni na bulwarze w okolicach Pomnik Syrenki pod Most Świętokrzyski;
– Wielkie Wioślarskie Derby Warszawy na Wiśle;
– treningi biegowe z Run Vegan;
– turniej na otwartych kortach poprowadzi Polski Padel.

Całość wydarzenia zamykamy wiślanym koncertem Brass Federacja i BUM BUM ORKeSTAR. Dwie orkiestry połączą brzegi Wisły poprzez wzajemne jazzowo-wiślane instrumentalno-wokalne nawoływania z przeciwległych brzegów.

Ahoj! Do zobaczenia #nadWisłą.

.

19. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

19. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna
PROGRAM MINUTOWY IMPREZY
UWAGA !!! Biuro zawodów czynne do godz. 11 00
09.00 -11.00 – zapisy do Biegu Głównego, biegów towarzyszących oraz wydawanie pakietów
10.45 – otwarcie imprezy
11.00 – 100m bieg krasnali – dziewczęta i chłopcy (rocznik 2012 i młodsi)
11.15 – 400m bieg dziewczęta i chłopcy (rocznik 2009-2011)
11.30 – 800m bieg dziewczęta i chłopcy (rocznik 2006-2008)
11.45 – bieg 1 mila (1609m) K i M (rocznik 2003-2005)
12.15 – Bieg Główny 1 mila (1609m) Rocznik 2002 i starsi K i M
12.45 – wręczenie nagród
13.00 – zakończenie imprez

.

Zjazd Food Trucków Serock

Zjazd Food Trucków ? pierwszy raz na Rynku w Serocku :) Rozpoczęcie sezonu ? Impreza współorganizowana przez Miasto Serock.

?Pyszne jedzenie ❗
?świetna muzyka ❗
?strefa chillout’u ❗
? konkursy ❗

? Zapraszamy do spróbowania kuchni świata!
?Czego chcielibyście spróbować? Dajcie znać!
? Kogo spośród znajomych zaprosicie na wydarzenie?

.

niedziela, 5 maja

Gotowanie na polanie

Potrawy przygotowane według babcinych przepisów potrafią zaskoczyć nieoczekiwanymi połączeniami smaków. Dużej części z nich będzie można skosztować już 5 maja 2019r. podczas imprezy plenerowej „Gotowanie na polanie”. Najważniejszym punktem programu wydarzenia będzie konkurs na najsmaczniejsze tradycyjne dania mazowieckie, w którym zmierzą się członkinie kół gospodyń wiejskich, kucharze i producenci produktów regionalnych. Ich propozycje ocenione zostaną przez komisję wyłonioną między innymi spośród osób uczestniczących w imprezie. Jury przyzna nagrody w kilku kategoriach: danie jarskie (np.: paszteciki, kluski, krokiety, pierogi, kasze, knedle), potrawa mięsna (np.: gulasze, bigosy, klopsy, gołąbki), przekąska (np.: kiełbasy, kaszanki, smalce, szynki, sery, galarety, galantyny, pasztety), deser oraz napój. Komisja Konkursowa oceni wygląd, smak oraz sposób podania potrawy.
Na muzealnej scenie zespoły folklorystyczne zaprezentują widowiska obrzędowe. W zagrodach wiejskich odbędą się natomiast pokazy rękodzieła i codziennych prac wiejskich, m.in. ubijania masła w kierzance, prania na tarze, tłoczenia oleju lnianego na gorąco, przędzenia wełny na kołowrotku, haftu, wycinania firanek z papieru, plecionkarstwa, kowalstwa. W pola wyjdą do pracy gospodarze. Na podwórku jednej z zagród dzieci poznają gry i zabawy popularne na początku XX wieku, zaś w izbie szkolnej dzieci wezmą udział w lekcji kaligrafii. Wiejski kiermasz będzie znakomitą okazją, by zaopatrzyć się w produkty tradycyjne, miody, przetwory z owoców, pieczywo, napoje, a także posmakować najsmaczniejszych potraw przygotowanych według dawnych receptur.
PROGRAM IMPREZY:

• konkurs na najsmaczniejszą potrawę mazowiecką;
• kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych;
• konkursy kulinarne z nagrodami;
• degustacja potraw tradycyjnych w izbach chłopskich;
• widowiska obrzędowe w wykonaniu zespołów folklorystycznych
• pokazy wiejskiej obyczajowości, zajęć codziennych, rzemiosła, rękodzieła i zajęć codziennych na terenie muzealnej wsi;
• msza święta w zabytkowym kościele;
• przejażdżki konne bryczką i w siodle.

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments