Pucio. Przeciwieństwa, czyli nowe puzzle dla dzieci

Pucio. Przeciwieństwa, czyli nowe puzzle dla dzieci

Pucio to seria książek, gier i zabawek, która zaskarbiła sobie serca wielu dzieci w Polsce. Jesteśmy w tej grupie z Milą i zawsze z zapartym tchem czekamy na puciowe nowości. Tym razem mam przyjemność pokazać Wam puzzle Pucio – Przeciwieństwa. Bohatera nie trzeba przedstawiać, TUTAJ znajdziesz opis książek, w których dotychczas pojawił się pan Pucio.

Pucio – przeciwieństwa to dwuelementowe puzzle, przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia. W pudełku mamy 20 elementów, z których należy złożyć 10 obrazków. Każda para ilustruje przeciwstawne określenia, jak: mały i duży, lekkie i ciężkie, brudny i czysty itp. To angażujący sposób nauki nowych słów dla dwulatków i ciut starszych dzieci. Tak naprawdę złożony obrazek może stać się punktem wyjścia do stworzenia całej historyjki. Chociaż układanka nie jest skomplikowana, daje wiele możliwości wykorzystania – zależnie o etapu rozwoju dziecka. Moim zdaniem jest to wspaniałe uzupełnienie książeczek – dzieci, które zaprzyjaźnią się z tym małym chłopcem, chętnie będą podejmowały również inne aktywności z jego udziałem.

Pucio przeciwieństwa
Pucio przeciwieństwa
Pucio przeciwieństwa

Pucio to polski fenomen i myślę, że można nazywać go postacią kultową. Wśród dzisiejszych 5-6 -latków jest wiele dzieci, które z tymi książeczkami uczyło się mówić pierwsze słowa. Jednym z nich jest Mila – długo nie mówiła. Gdyby była moim pierwszym dzieckiem, z całą pewnością wzbudzałoby to mój niepokój. Jest jednak ziarnko prawdy w stwierdzeniu, że kolejne macierzyństwo przeżywa się inaczej. W moim przypadku – jeszcze bardziej spokojnie. Tak więc ze stoickim spokojem czekałam kiedy Calineczka zdecyduje się wypowiedzieć coś więcej niż “mama” i “tata”. Znajoma szepnęła mi, że są takie książki dla najmłodszych, które wspierają rozwój mowy. Podeszłam sceptycznie, ale kupiłam. Później sprawy potoczyły się błyskawicznie – nie wiem kiedy Mila zaczęła mówić, nie tylko słowa, ale i zdania. A ja nagle znałam na pamięć całą książkę, bo musiałam ją czytać wieeele razy dziennie.

Pucio nie zawodzi, więc Puzzle – Przeciwieństwa to solidnie wykonana i pięknie ilustrowana pozycja w tej serii. Dla miłośników i dzieci, które są na etapie poszerzania zasobu słów – pozycja niemal obowiązkowa!

DOSTĘPNE TUTAJ: puzzle Pucio. Przeciwieństwa.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
UzytecznySklep
UzytecznySklep
2 lat temu

Super tekst, fajne te gry :)