Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 14-15 maja

Majowe weekendy mają to do siebie, że są długie, coraz cieplejsze i… pełne rodzinnych atrakcji. Nadchodzący weekend to nie tylko głośna Noc Muzeów w Warszawie. W zestawieniu czekają także warsztaty dla dzieci, przedstawienia teatralne, poranki filmowe i kulinarne przygody dla całych rodzin. Jak co tydzień – Weekendowa Zajawka to zestawienie prawie 50-ciu najciekawszych wydarzeń dla każdej grupy wiekowej.

Spis treści:

SOBOTA, 14 maja

Noc Muzeów 2022 w Warszawie

Gotowi na kolejny wieczór pełen kulturalnych atrakcji? Jeśli tak to już dziś rezerwujcie sobie czas, bo 14 maja ponownie w Warszawie zagości Międzynarodowa Noc Muzeów!

Noc Muzeów w Warszawie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.

Warsztat akwarelowy w plenerze

poziom – dla początkujących
Zapraszam na relaksujące jednodniowe warsztaty malarstwa akwarelowego w plenerze. Będziemy odpoczywać w naturze z pędzlem w ręku.
Podczas spotkania pokażę podstawowe zasady malowania farbami akwarelowymi takie jak:

 • etapy pracy na warstwach
 • malowanie na sucho
 • malowanie „mokre w mokre”
  Opowiem jakiego sprzętu najlepiej używać i dlaczego. Gdzie można zaoszczędzić a gdzie lepiej wydać więcej pieniędzy dla lepszego komfortu pracy.
  Spotkamy się w Łazienkach Królewskich w Warszawie gdzie namalujemy wspólnie jedną pracę. Zajęcia będą prowadzone metodą „krok po kroku” tak, żeby każdy miał szansę zrozumieć podstawowe zasady malowania akwarelą.
  Zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze tak, żeby była to też okazja do wyciszenia, odpoczynku i skupieniu się na tym co tu i teraz. Duża dawka przekazanej wiedzy jest motywacją do uważności i obserwacji otoczenia.
  Ważne jest, żeby powoli kontrolować to co się dzieje na papierze oraz umiejętnie przekazać wizję, jaką ma się w głowie, na papier.
  Mile widziane osoby, które nigdy nie miały kontaktu ze sztuką i chcą zacząć swoją przygodę. To jest dobry moment, żeby w przyjaznej atmosferze i pod okiem profesjonalisty stawiać swoje pierwsze kroki i na każdym etapie pracy poprosić o pomoc jeżeli będzie taka potrzeba.
  Na warsztatach zdobędziecie doświadczenie do samodzielnej pracy i dalszego rozwoju.
  Plan warsztatów:
  14.005.2022
  11:00-16:00 – malowanie wybranego tematu.
  Aby zapewnić bezpieczne warunki do pracy liczba uczestników ograniczona jest do 10 osób.
  Rejestracja poprzez Fb lub mailowo info@openart.studio
  Cena za 5h warsztatów:
  280 PLN/osoba
  Cena nie zawiera materiałów malarskich.
  Po wpłaceniu kwoty wysyłam listę materiałów do każdego uczestnika.
  Warunki rezygnacji
  W przypadku rezygnacji do 7 dni przed warsztatami zwracam 100% wpłaty.
  W przypadku rezygnacji poniżej 7 dni przed wydarzeniem wpłata nie podlega zwrotowi i nie ma możliwości przenieść jej na inne wydarzenie.
  Zapraszam serdecznie
  Marysia Sosnowska
  530329454

Animacje w przestrzeni edukacyjnej w języku polskim i ukraińskim

Zapraszamy wszystkie dzieci na animacje w języku polskim i ukraińskim, które odbywać się będą w przestrzeni edukacyjnej Muzeum.
Szczególnie zapraszamy najmłodszych, którzy wraz z rodzinami szukają schronienia przed wojną. Wstęp na wystawy, do przestrzeni edukacyjnej oraz na seanse filmowe (w środy o godzinie 16.00) w języku ukraińskim dla Was i osób Wam towarzyszących jest bezpłatny.
🚩 dla dzieci młodszych i starszych oraz opiekunów
🚩 nieograniczony dostęp do kredek, zabawek, książek, pieluszek i artykułów pielęgnacyjnych oraz drobnego poczęstunku
🚩 animacje w języku ukraińskim – wspólne rysowanie i zabawa, można dołączyć w dowolnym momencie
🚩 bezpłatny dostęp do wifi

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Запрошуємо дітей разом з батьками / опікунами до участі у творчих активностях вихідного дня, що відбуваються українською і польською мовою в Освітньому просторі за участі музейної едукаторки Поліни Каленської.
Коли: вівторок, 3 травня, з 11:00 до 17:00
Де: Національний музей у Варшаві, Освітній простір на 2му поверсі
Умови участі: вхід безкоштовний, можна долучитися в будь-який час, присутність дорослого обов’язкова
Що таке Освітній простір:
🚩 навчально-ігровий простір на другому поверсі музею
🚩 відчинений у час роботи музею
🚩 для дітей будь-якого віку за участі батьків/опікунів
🚩 необмежений доступ до олівців, іграшок, книг, підгузків, предметів для догляду за дитиною та снеків
🚩 безкоштовний доступ до Wi-Fi

Zielone Treningi Plenerowe | Warszawa

Halo Warszawa!
Zielone Treningi Plenerowe🌳 to jedyne takie wydarzenie, podczas którego łączymy prosty trening ogólnorozwojowy ze sprzątaniem miejskich terenów zielonych.
Chcemy wspólnie z Wami nie tylko podejmować aktywności fizyczne, ale również troszczyć się o środowisko.🌏

W wybrane soboty maja spotkamy się w parkach, lasach i innych terenach zielonych, by wspólnie wykonać trening ogólnorozwojowy.🤸‍♀️🧘
Po treningu posprzątamy obszar wokół miejsca, gdzie ćwiczyliśmy.
Udział jest bezpłatny.
Uczestnicy nie muszą zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania – wszystko zapewnimy. Wystarczy wygodny strój i uśmiech 😊
Szczegółową rozpiskę lokalizacji i terminów przekażemy wkrótce!

Do zobaczenia!
Zróbmy razem coś dobrego!👍

Noc Muzeów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

🌙 W tegoroczną Noc Muzeów zapraszamy na: spacer po najstarszych komnatach pałacu w Wilanowie oraz historycznych ogrodach; spektakl taneczny inspirowany dekoracją rezydencji Jana III oraz widowisko muzyczne, które przeniesie nas w dwudziestolecie międzywojenne. Nocą na elewacji głównej pałacu podziwiać będzie można także mappingi.
Program:
🌙 Zwiedzanie pałacu – Apartamenty Królewskie na parterze rezydencji wilanowskiej – godz. 18.00–23.00 (wejście do 22.30)
🌙 Zwiedzanie parku – godz. 17.00–23.00 (wejście do 22.30)
🌙 „Nie kochać w taką noc to grzech” – widowisko muzyczne w wykonaniu uczestniczek projektu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki. Pokaz mody lat 20. XX w. z udziałem Stanisława Janickiego – dziedziniec główny, godz. 21.00
🌙 Pokazy mappingów – dziedziniec główny, godz. 21.30, 22.00, 22.30 i 23.00
🌙 „ Between Mnemosyne and Terpsychore” – przedstawienie taneczne powstałe w ramach projektu łączącego miejsca dziedzictwa europejskiego, współczesny taniec oraz edukację młodzieży. Przygotowany w takcie warsztatów tanecznych pokaz wyraża refleksję na temat pojęć takich jak pamięć, ciało, zmysły. Inspiracją dla choreografii były wnętrza pałacu z XVII i XVIII w. W spektaklu wystąpią uczniowie L.O. im. Batalionu Zośka w Warszawie. Autorką choreografii jest Monika Pozek z organizacji Meet Share Dance – Ogród Różany, godz. 18.00
Wstęp bezpłatny!

NOC MUZEÓW W CePeKu!

14 maja 2022 (sobota)
od godz. 19.00
/wstęp wolny/
Noc Muzeów w CePeKu:
19.00 – Wernisaż wystawy MAGICAL DREAMS VI. Wystawa czynna od 7.05.2022 – 30.05.2022.
Pierwsza edycja wystawy MAGICAL DREAMS miała miejsce w 2011 r. Nikt wtedy nie przypuszczał, że zamieni się w największą wystawę magicznego realizmu i surrealizmu w Polsce, a także jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. Pewnie jest to zasługa świetnych nazwisk, liczącej się czołówki artystów malarzy, reprezentujących ten trudny i bardzo wymagający kierunek sztuki. W wystawie, do tej pory, wzięło udział wielu twórców z Europy, Meksyku i USA. Wśród nich są i byli: Angerer der Altere (Niemcy), Tomasz Sętowski, Patrizia Comand (Włochy), Claus Brusen (Belgia), Victoria Francisco (Czechy), Stephanie Henderson (USA), Krzysztof Izdebski-Cruz, Jarosław Jaśnikowski, Dariusz Kaleta, Karol Bąk, Steven Kenny (USA), Jarosław Kukowski, Rick Lelieveld (Holandia), Brigid Marlin (W. Brytania), Voytek Nowakowski (Kanada), Peter van Oostzanen (Holandia), Daniel Pielucha, Leo Plaw (Australia), Otto Rapp (Niemcy), Marcin Kołpanowicz, Józef Stolorz, Kathrina S. Baumgartner (Niemcy), Peter Gric (Czechy), Gianni Gianasso (Włochy), Tomasz Kopera, Bruno Altmayer (Francja), José Párra (Meksyk), Siegfried Zademack (Niemcy), Jacek Lipowczan (Niemcy), Graszka Paulska, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski, Carrie A. Baade (USA), Fabrizio Riccardi (Włochy), Lukaš Kándl (Francja), Christpher Vacher (USA) i wielu, wielu innych.
W tegorocznej, szóstej edycji wystawy obok znanych nazwisk pokażemy dzieła artystów młodszego pokolenia, takich jak: Lecha Pierchały i Rocha Urbaniaka, Mikołaja Sętowskiego i Ulyany Turchenko (Ukraina).
Na wystawę MAGICAL DREAMS są zapraszani, nie tylko malarze, ale również rzeźbiarze, ceramicy i twórcy szkła artystycznego. Byli z nami: Kazimierz Kalkowski, Bronisław Giefert i Jacek Opała. Znowu zagoszczą przepiękne rzeźby z brązu Katarzyny Bułki-Matłacz. Ponownie witamy Igora Grechanyka (Ukraina). Cieszymy się również z rzeźb, z kutego żelaza Tima Roosena. Pierwszy raz pokażemy drewniane rzeźby Miłosza Płonki.
Wystawa MAGICAL DREAMS VI będzie wzbogacona również o fotografię. Tym razem wystawimy niesamowite portrety Ewy Ćwikły, polskiej artystki, zamieszkałej w Niderlandach.
Jak bardzo magiczny realizm wiąże się z tym naszym realem, wskażą prace kilku artystów, którzy nawiązali w swoich pracach do pandemicznej sytuacji świata. Dziękujemy im za to, bo ich wola walki i twórcza pasja czynią MAGICAL DREAMS VI wyjątkowym spotkaniem ze sztuką i niezłomnym duchem ludzkim.
MAGICAL DREAMS VI potrwa rok. Wystawa będzie pokazana w sześciu miastach Polski, Austrii i Niemiec. Dziękujemy artystom, którzy biorą w niej udział. Dziękujemy galeriom, które wystawę przyjmą. Dziękujemy włodarzom miast za honorowe patronaty.
Przebieg wystawy będzie można także śledzić na stronie internetowej: www.magical-dreams.center oraz na FB Bator Art Gallery.
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1345003732650843/
Kuratorzy wystawy: Marcin Kokoszko, Katarzyna Bator.
21.00 – koncert MALA HERBA/Zosia Hołubowska (synth witchcraft sound artist) + Agata Sokół.
Zjawiskowa, dionizyjska MALA HERBA wystąpi w towarzystwie tancerki i performerki Agaty Sokół, która w swoich działaniach podejmuje tematy pustki, obecności, tożsamości. Performance obu artystek oparty jest na debiutanckiej płycie Mala Herba. Wspólny występ artystek staje się swoistym rytuałem: przejścia, utraty oraz przejmowania do tej pory stabuizowanych przestrzeni poprzez gest queerowania słowiańskiej tradycji. Z jej szczątkowej mitologii artystki tworzą pełnoprawną opowieść o Inności i sile, która w niej tkwi. Pewny głos Mala Herba połączony z ciężkimi dźwiękami muzyki elektronicznej dopełnia się z subtelnym tańcem Agaty Sokół, w którym każdy ruch ma niebagatelne znaczenie.

NOC MUZEÓW w MUZEUM AZJI I PACYFIKU

Jak co roku ponownie zapraszamy wszystkich na nocne odwiedziny w naszym Muzeum 🌙✨🏛 W tym roku po dwóch latach wreszcie wracamy do takiej Nocy Muzeów, jaką wszyscy najbardziej lubimy. Przygotowaliśmy dla naszej publiczności bogaty program wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie ✨
🌌 PROGRAM NOCY MUZEÓW 🌌
1️⃣8️⃣:1️⃣0️⃣ – oprowadzanie z przewodnikiem dla dzieci, wystawa „Muzeum? A po co?”
1️⃣8️⃣:3️⃣0️⃣ – 1️⃣9️⃣:3️⃣0️⃣ – SPOTKANIE Z PODRÓŻNICZKĄ ANITĄ POGORZELSKĄ
„Ginące społeczności Papui-Nowej Gwinei”
To będzie opowieść o podróży marzeń, która – choć nigdy nie miała dojść do skutku – jest dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zapraszam na relację z wyprawy na Papuę Zachodnią. Opowiem o trekkingu po lesie deszczowym interioru Papui Zachodniej do plemienia Korowajów oraz do Doliny Baliem i zamieszkującego ją plemienia Dani. Podróż do Korowajów to trekking po pierwotnym lesie deszczowym, bagnach, rzekach, w błocie, upale i wilgotności nie pozwalającej oddychać. Nagrodą jest wizyta u dwóch rodzin Korowajów oraz możliwość obserwacji ich codziennych zwyczajów.
Anita Pogorzelska – podróżniczka, poszukująca ginących plemion. Laureatka nagrody „Kolos 2019 – Wiecznie Młodzi”. Pasjonatka, w niezwykły sposób relacjonująca swoje przygody.
➡️ https://www.facebook.com/anita.pogorzelska.podroze.bez.granic
1️⃣9️⃣:3️⃣0️⃣ – oprowadzanie kuratorskie, wystawa „Muzeum? A po co?”
2️⃣0️⃣:0️⃣0️⃣ – oprowadzanie kuratorskie, wystawa „Strefa Dźwięków”
2️⃣0️⃣:3️⃣0️⃣ – oprowadzanie w j. angielskim, wystawa „Muzeum? A po co?”
2️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣ – POKAZ SZTUKI TAEKWONDO
🐆 Akademia Jaguar 🐆
태권도 (tae kwon do)
Podczas Nocy Muzeów będą mieli Państwo okazję zobaczyć profesjonalny pokaz taekwondo olimpijskiego. Przygotowany zostanie przez wielokrotnego złotego medalistę Mistrzostw Polski oraz medalistę Pucharów Świata – Eryka Rodzik wraz z podopiecznymi z Akademii Taekwondo Jaguar. Zaprezentują oni tajniki tradycyjnej, koreańskiej sztuki walki.
Styl taekwondo ma swoje korzenie już w starożytności. Stosowane dziś pozycje obronne, wyobrażone zostały na reliefach buddyjskich z okresu państwa Silla (I w. p.n.e. – VII w. n.e.). Zgodnie z założeniem twórcy tej dyscypliny, Choi Hong Chi, sztuka stopy i pięści miała służyć samoobronie, kontroli ciała przez umysł i samodoskonaleniu. Obecnie jest to jedna z popularniejszych sztuk walki i sport olimpijski.
➡️ https://akademia-jaguar.pl/#
➡️ https://www.facebook.com/akademiataekwondojaguar
2️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣- oprowadzanie w j. ukraińskim, wystawa „Muzeum? A po co?”
2️⃣3️⃣:0️⃣0️⃣ – 1️⃣:0️⃣0️⃣ – swobodne zwiedzanie.
14.05.2022 – 15.05.2022
‼️WSTĘP WOLNY‼️

Noc Muzeów | Muzeum od kuchni

NOC MUZEÓW – MUZEUM OD KUCHNI
14 MAJA 2022 I 19:00 – 01:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się już w sobotę, 14 maja. W tym roku wydarzenie w formie zarówno online, jak i stacjonarnej, odbędzie się pod hasłem “Muzeum od kuchni”. W programie między innymi spotkania na wystawie stałej i czasowej, spacery wirtualne, spacery „Muzeum od kuchni”, warsztaty i gra rodzinna.
Poznaj fascynujący świat żydowskiej kuchni! W czasie Nocy Muzeów zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy czasowej Muzeum POLIN „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna” w wyjątkowej, przygotowanej tylko na ten wieczór odsłonie. W trakcie zwiedzania poznacie niezwykłe przepisy, a nasi przewodnicy zamienią się w Szefów Kuchni, którzy zdradzą wszystkie tajniki żydowskiego gotowania. Hasło „od kuchni” potraktujemy jednak najszerzej jak się da! Od kuchni poznacie samo Muzeum POLIN – Noc Muzeów będzie szansą na zwiedzenie zakamarków niedostępnych na co dzień dla publiczności i poznania tajników pracy muzealniczek i muzealników. Zapraszamy również do wspólnego odkrywania kulinarnego świata prezentowanego na wystawie czasowej w czasie rodzinnej gry muzealnej oraz warsztatów rodzinnych.
Program Nocy Muzeów 2022 – Muzeum od kuchni
Na miejscu, w Muzeum POLIN:
• Instalacja multimedialna w holu głównym budynku Muzeum POLIN, godz. 19.00 – 1.00
Widowisko wizualne, którego inspiracją do powstania była nowa wystawa czasowa „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”. Na ścianach holu głównego gmachu Muzeum POLIN pojawią się motywy kulinarne korespondujące z wystawą. Autorem instalacji jest Sylwester Łuczak – artysta multimedialny zajmujący się filmem, fotografią, projekcjami slajdowymi i wideo, a przede wszystkim łączeniem tych wszystkich dziedzin sztuki wizualnej w realizacjach scenografii, instalacjach i projekcjach multimedialnych.
• Opowieści z żydowskiej kuchni, godz. 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, animacje odbywają się równocześnie we wszystkich galeriach oraz na wystawie czasowej.
Zapraszamy na krótkie opowieści przewodnickie o wybranych przestrzeniach wystawy stałej i wystawy czasowej muzeum POLIN. Opowiemy o Fani Lewando, przedwojennej restauratorce, pionierce wegetarianizmu i kuchni zero waste, o dawnych książkach kulinarnych i różnorodności kuchni Żydów mieszkających w różnych częściach świata, a także o zwyczajach kulinarnych związanych z żydowskimi świętami. W towarzystwie przewodniczki przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy żydowską karczmarkę, prowadzącą swój zakład w siedemnastowiecznym miasteczku na Kresach Rzeczpospolitej. Co można było tam zjeść i wypić?
Miejsca w których odbywają się animacje:
Galeria „Paradisus” – Biblioteka
Galeria „Miasteczko” – Targ/Karczma
Galeria „Na żydowskiej ulicy” – Wilno
Wystawa czasowa – część opowiadająca o kuchni sefardyjskiej i aszkenazyjskiej
Wystawa czasowa – miejsce, gdzie znajduje się książka Fani Lewando

• Spacery „Muzeum od kuchni”, godz. 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, każdy spacer trwa 30 min.
Zapraszamy na niecodzienne wędrówki po Muzeum POLIN. W rolę przewodników wcielą się pracownicy Muzeum POLIN, którzy zaproszą gości do wspólnego odkrywania dotąd nieznanych przestrzeni muzeum tj. dział zbiorów, przestrzenie biurowe, kulisy wystawy czasowej czy dział bezpieczeństwa. To wyjątkowa okazja spojrzenia na muzeum z innej perspektywy, dotarcia w niedostępne na co dzień miejsca i posłuchania niezwykle ciekawych opowieści. Pierwszy spacer ruszy o godzinie 20.30, kolejne – co pół godziny.
Spacery rozpoczynają się w holu głównym, przy kasach muzeum. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia do punktu informacji przed spacerem.
Harmonogram:
20:30 – przestrzenie biurowe – Jolanta Gumula, Zastępca Dyrektora ds. Programowych
21:00 – kulisy wystawy czasowej „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna” – dr Tamara Sztyma, Główna Specjalistka – Kuratorka Wystaw
21:30 – dział zbiorów – dr Renata Piątkowska, Główna Kuratorka Zbiorów
22:00 – dział bezpieczeństwa – Jacek Szczygieł, Kierownik Działu Bezpieczeństwa
• Warsztaty rodzinne – co włożymy dziś do garnka?, godz. 19.00 – 22.00, wejścia co godzinę

 • Miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”
 • Dzieci z opiekunami mogą wchodzić na warsztaty bez kolejki wejściem administracyjnym od ul. Anielewicza.
  Zapraszamy dzieci wraz z opiekun(k)ami na wspólne zabawy do Miejsca Edukacji Rodzinne „U króla Maciusia”. Spróbujemy razem przygotować najbardziej znane w kuchni żydowskiej danie – czulent. Do tego potrzebne będą nam różne warzywa, kawałki mięsa i inne produkty, które przygotujemy…z filcu.
  Rodzinna gra po wystawie czasowej “Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”
  • Rodzinna gra po wystawie czasowej “Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”, godz. 19.00 – 22.00
  Odkryjemy wspólnie wystawę czasową w czasie rodzinnej gry muzealnej! W przestrzeniach wystawy czasowej żydowskie święta “od kuchni”. Rozgryziemy niejedną zagadkę, zasmakujemy w zadaniach dla młodszych i starszych. Na wszystkich wytrawnych graczy czekają drobne upominki!
  Karta do gry opracowana została w j.polskim i j.ukraińskim. Na gości czekać będą animatorzy posługujący się także j.ukraińskim.

On-line
• Premiera wirtualnego spaceru „Muzeum od kuchni” na kanale Youtube i Facebooku Muzeum POLIN o 18.00
Dla tych którzy nie mogą nas odwiedzić podczas Nocy Muzeów przygotowaliśmy wirtualny spacer po Muzeum POLIN. Będzie to niecodzienna okazja do odkrywania dotąd mało znanych przestrzeni muzeum tj. Pracownia u Fani, wystawa czasowa „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”, niezwykle ciekawy magazyn zbiorów, przestrzenie biurowe oraz audytorium. Pracownicy muzeum zaproszą do wspólnego zwiedzania Marzenę Rogalską i opowiedzą o najciekawszych aspektach pracy w muzeum.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.
Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu

Oficjalny start dziesiątego, jubileuszowego sezonu śniadaniowego zaplanowano na weekend 23-24 kwietnia.
GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Śledź nasz profil na Facebooku i Instagramie, by być na bieżąco!
Do zobaczenia!

Księżniczka na ziarnku grochu czyli Marchewka z Groszkiem – przedstawienie dla dzieci

Święto wszystkich bibliotek i ich czytelników, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zakończymy spektaklem 🙂 Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na przedstawienie pt. “Księżniczka na ziarnku grochu czyli Marchewka z Groszkiem” w wykonaniu aktorów Teatru Wariacja.
Przedstawienie to bajka o kapryśnych książątkach. Książę Groszek nie mógł się zdecydować, którą księżniczkę wybrać na swoją żonę. Wyruszył więc w podróż do odległych krajów lecz swoją kapryśną wybrankę znalazł całkiem niedaleko. W królestwie Marchewkowego Pola żyła niezwykle wymagająca i kapryśna Królewna Marcheweczka, która również wyruszyła na poszukiwanie przygód. Co zbliżyło do siebie tych dwoje kapryśnych książąt dowiedzcie się sami…
Muzyka G.F.Haendla, która będzie towarzyszyła bajce, złagodzi swym niezwykłym urokiem kwaśne charaktery księżniczki i księcia.
Przedstawienie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
Wstęp wolny!

Noc Muzeów w Karolinie

W sobotę 14 maja zapraszamy do odwiedzenia Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” pod osłoną nocy 🌃. Podczas Nocy Muzeów czekają na was w Karolinie nie lada atrakcje. Chodźcie i sprawdźcie, w końcu taka noc jest tylko raz w roku!
🔹 Nocne zwiedzanie Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
W kulturze ludowej jest wiele momentów, w których odwrócony zostaje codzienny porządek. Dawniej podczas karnawału, zapustów czy przesilenia letniego świat stawał na głowie i wszystko bywało na opak. W Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Noc Muzeów wydarzą się przedziwne rzeczy. Czy będzie strasznie? A może zabawnie? Spojrzymy na folklor z przymrużeniem oka.
🕙 W godzinach 17:00-22:00 wstęp do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” będzie bezpłatny, a każdy odwiedzający będzie mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanej na tę okazje grze. Chodźcie!
🔹 Zwiedzanie zakulisowe siedziby zespołu „Mazowsze”
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów przygotowaliśmy dla was wyjątkowe zwiedzanie siedziby zespołu „Mazowsze” z przewodnikiem. Zobaczycie mazowszańskie garderoby na co dzień pilnie strzeżone przed okiem ciekawskich. Przekonacie się jak wyglądają sale prób, na których codziennie ćwiczą artyści Zespołu, chór, balet i orkiestra. Poznacie ciekawostki o siedzibie „Mazowsza” i techniczne możliwości Sali Widowiskowej. Liczba miejsc na zwiedzanie ograniczona.
📞 Rezerwacja miejsca możliwa pod numerem telefonu: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub drogą mailową: kontakt@karolinmazowsze.pl.
• godz. 17:00 / Oprowadzanie w języku angielskim
• godz. 18:00 i 19:00 / Oprowadzanie w języku polskim
🔹 Pokaz filmów archiwalnych PZLPiT „Mazowsze”
Dodatkowo o godz. 20:00 w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” odbędzie się projekcja filmów archiwalnych zespołu „Mazowsze”. Pokaz będzie pretekstem do rozmowy o początkach Zespołu, o tym jak wyglądały pierwsze lata jego działalności. W spotkaniu wezmą udział artyści przez lata związani z „Mazowszem”, którzy podzielą się z nami ciekawostkami o pracy w Karolinie, anegdotami i wspomnieniami z występów w jednym z największych zespołów artystycznych, sięgającym do polskiej kultury. Bądźcie z nami!

Królewscy Sąsiedzi – gra miejska na Kamionku

Kamionek to bez wątpienia kraina czekoladą płynąca 🍫 To tutaj znajdziecie legendarny tor kolarski „Nowe Dynasy”, a zrelaksować się i posłuchać śpiewu ptaków możecie w parku Skaryszewskim 🌳 Na kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych wybrano dwóch królów Polski👑 – Henryka Walezego i Augusta III, jest to więc iście królewska część nie tylko Pragi, ale także samej Warszawy. Dlatego już teraz czas na powrót do kamionkowskich tradycji i wybór króla👨, i królowej👩! I to nie byle jakich, bo sąsiedzkich👫 Stańcie w szranki wespół z innymi drużynami, wykonajcie zadania i udowodnijcie, że to właśnie Wam należy się ten tytuł! Zwycięzcy gry zostaną ogłoszeni królewską drużyną sąsiedzką Kamionka! 🎉

Zapraszamy na grę miejską Królewscy Sąsiedzi dla dzieci i dorosłych!

👉 14 maja, godz. 14:00-18:00
👉 wstęp bezpłatny
👉 pamiętajcie, że zapisujecie się całymi drużynami
👉 ZAPISY -> https://bit.ly/gra_miejska_kamionek

Sobotnie spacery chopinowskie po Warszawie

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!
MAJ
🚶‍♀️ Spacer Chopinowski. Staromiejskie ścieżki Chopina
📅 7 maja, godz. 11:00
📍 Zbiórka: ul. Zakroczymska 13
👤 Przewodnik: Konrad Szczepański
Warszawska Starówka znana jest ze swojego niesamowitego klimatu, czarownych uliczek i pięknych kamienic. W czasach Chopina jednak było to zupełnie inne miejsce. Czy Starówka w czasach Chopina również była taka malownicza? Która ulica była znana ze swoich składów nutowych, księgarń i kawiarń? Gdzie mieszkała ukochana Chopina Konstancja Gładkowska oraz w którym miejscu kompozytor naraził się Joachimowi Lelewelowi? Odpowiedzi na te pytania poznacie w trakcie spaceru „Staromiejskie ścieżki Chopina”.
🚶‍♂️ Spacer Chopinowski. Antyczne inspiracje na Uniwersytecie Warszawskim w czasach Fryderyka Chopina
📅 14 maja, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Brama Uniwersytetu Warszawskiego
👤 Przewodniczka: Magdalena Magenta
Kampus Uniwersytetu Warszawskiego przez 10 lat był miejscem nie tylko edukacji młodego Chopina oraz miejscem pracy jego ojca – Mikołaja, ale też jego miejscem zamieszkania. Które budowle i dekoracje oglądał mieszkający na terenie uczelni Fryderyk Chopin. Czyje przedstawienia zdobią poszczególne budynki? Jaką rolę sztuka starożytna odgrywała w procesie edukacji młodych artystów i jakie to miało konsekwencje? Kto strzeże bramy UW? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spaceru poświęconego antycznym inspiracjom na Uniwersytecie Warszawskim.
🚶‍♀️ Spacer Chopinowski. Chopin w Warszawie
📅 21 maja, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Kolumna Zygmunta
👤 Przewodniczka: Alicja Bagińska
Fryderyk Chopin przez połowę swojego życia był mieszkańcem Warszawy. Przyglądając się miejscom z życia kompozytora możemy poznać nie tylko jego życie, ale i życie ówczesnych Warszawianek i Warszawiaków. Dlaczego tak ważną ulicą w życiu Fryderyka Chopina było Krakowskie Przedmieście? Gdzie zaczął uczyć się gry na fortepianie? Z którym poetą utrzymywał kontakty od najmłodszych lat? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spaceru „Chopin w Warszawie”.
🚶‍♂️ Spacer Chopinowski. Warszawskie koncerty Fryderyka Chopina
📅 28 maja, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Pałac Prezydencki
👤 Przewodniczka: Marta Urbanowicz
Fryderyk Chopin zaczął karierę pianisty już jako dziecko, w okresie życia spędzonym w Warszawie. Zanim opuścił Polskę w 1830 roku dał kilka ciekawych koncertów. Gdzie Fryderyk Chopin wystąpił po raz pierwszy? Od kogo i w jakich okolicznościach otrzymał brylantowy pierścień? Gdzie można było usłyszeć Chopina grającego na organach i co stało się z tymi organami po wyjeździe kompozytora z Warszawy? Na te i na inne pytania odpowiemy, śledząc trasę warszawskich koncertów Fryderyka Chopina.
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl w cenie (28 zł normalny i 14 zł ulgowy).

Smok Wawelski – spektakl dla dzieci – wstęp wolny

Bajkowa Poczytalnia zaprasza na kolejny spektakl. Tym razem na naszej scenie pojawi się Smok Wawelski.
Pewnego razu, kolekcjoner znajduje magiczny lewy but. Postanawia odnaleźć but prawy i tak trafia do królestwa Króla Kraka, od którego dowiaduje się, iż jego gród nękany jest przez okrutnego Smoka, który codziennie pożera na śniadanie owcę. Do królestwa przybywają śmiałkowie licząc na wygraną z bestią i zacną nagrodę. Komu uda się pokonać Smoka? Dowiecie się przychodząc na spektakl.
Scenariusz i reżyseria: Henryk Hryniewicki
Scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
Muzyka: Miłosz Markiewicz
Występuje: Henryk Hryniewicki

„Brzechwa 2020”

“Brzechwa 2020” to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.
W capitalnej Szkole – „The Capitol School of Warsaw” odbywa się pierwsza stacjonarna lekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie „na żywo”. Lekcje odbywające się przez internet to przecież zupełnie nie to samo! Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie pandemii, w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.
Czy ktoś okaże się „Leniem” albo „Skarżypytą”?
Jakie zwierzęta można spotkać w „ZOO?”
Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?
Czy media społecznościowe mogą nam w czymś pomóc?
Czy internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie odwiedzając Tatr Capitol!
Zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl „Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru 🙂 Serdecznie zapraszamy!
Spektakl oparty na twórczości Jana Brzechwy.
W sztuce został wykorzystany także wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska
Animacja multimedialna Jana Brzechwy: Michał Kwiatkowski – Studio MIHA
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Władysław Grzywna / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Katarzyna Ptasińska
Uczeń Janek: Igor Obłoza / Jakub Gąsowski
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Głos Jana Brzechwy: Olaf Lubaszenko
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 5 -12 lat.

Wyprzedaż Garażowa na Plażówce

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów oraz duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej! 🙂
Zapraszamy na zakupy na kolejną edycje wyprzedaży garażowej na Saskiej Kępie!
Gdzie? 🌳
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389 – zjazd za mostem Łazienkowskim ( obok BoatHouse )
Kiedy? ☀️
14.05.2022, sobota, 12:00 do 16:00.
Dlaczego?
Przede wszystkim zależy Nam na wspólnym spędzeniu czasu, a że przy okazji możecie coś sprzedać lub kupić – no to same korzyści.

Dwujęzyczne poranki dla dzieci w kinie Iluzjon

Wraz z Misiowymi Przyjaciółmi zapraszamy na polsko-ukraińskie filmowe porankami dla dzieci w kinie Iluzjon na Mokotowie. Na wspólne oglądanie filmów animowanych i kreatywne zabawy zapraszamy dzieci w każdym wieku w soboty w godzinach 10:00 – 12:00.
ℹ Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
🎥🎥🎥 Podczas spotkań będziemy oglądać filmy oraz animacje dla dzieci, śpiewać, bawić się i miło spędzać czas. Chcemy, aby dzieci w każdym wieku mogły zająć się tym, co dzieci najbardziej lubią – zabawą!
Projekcjom filmowym będą towarzyszyć warsztaty kreatywne prowadzone przez dwujęzycznych polsko-ukraińskich animatorów. Dzięki temu, poprzez wspólną zabawę, dzieci z Polski i Ukrainy będą miały okazję do integracji oraz zapoznania się z kulturą sąsiadujących ze sobą państw. Na małych i dużych uczestników spotkań oprócz filmów i zabaw będzie czekać także poczęstunek.
Wśród pokazywanych filmów znajdą się polskie animacje i filmy dla dzieci, między innymi cykl „Przygody Gapiszona”, „Miś Uszatek” czy „Niezwykła podróż.” Wszystkie filmy zostały dobrane przez filmoznawców Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego tak, aby były odpowiednie dla dzieci w każdymi wieku, jak również dla dzieci po dramatycznych przyjściach ostatnich dni.
🧒👦👐🌞🎤🎨🎭🥁🧩
Wstęp na poranki jest bezpłatny, nie obowiązują bilety.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Szachy nad Wisłą

Szachy wracają nad Wisłę!
https://goo.gl/maps/9weSdgBadXziBiVu7
Co sobotę, dopóki będzie ciepło i pięknie, rozkładamy się z szachami na Bulwarze Patton’a. Wstęp wolny dla każdego, niezależnie od poziomu szachowego – na miejscu są instruktorzy szachowi, którzy nauczą od podstaw tajników królewskiej gry.
Do zobaczenia przy szachownicy!

Rodzinne Warsztaty Artystyczne – ZESTAW PIKNIKOWY

Któż nie lubi urządzać pikników?!!
Tym razem w atmosferze radosnego współdziałania wykonamy kubki do lemoniady dla rodziny lub przyjaciół.
Żeby podczas majówkowych pikników było nastrojowo, stworzymy tiulową girlandę w kolorach tęczy oraz mini świeczniki do powieszenia w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Wykorzystamy różne techniki zdobienia – od malowania na szkle po umiejętność robienia tiulowych babeczek, chorągiewek i wiatraczków.
Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 4 – 12 lat lub starszych. Dają one możliwość radosnego współdziałania rodziców z dziećmi w atmosferze relaksu i zabawy, a efekt pracy daje ogromną satysfakcję.

 1. Data zajęć: 14 maja 2022 roku, godz. 12.30–14.00
 2. Miejsce: Sala 1.61 w Domu Kultury Stare Babice
 3. Czas trwania 1 zajęć: 90 min (1.5h)
 4. Koszt zajęć: 74 zł/dziecko
  W cenie warsztatów zapewniamy wszystkie materiały.
  Rodzice/opiekunowie dzieci uczestniczą w warsztatach bez dodatkowych opłat. Warsztaty poprowadzi Pani Beata Czaplejewicz, z wykształcenia pedagog i architekt wnętrz po Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, właścicielka pracowni projektowej.
  Zapisy odbywają się przez www.strefazajec.pl. (https://www.strefazajec.pl/course/view/id/35112). Należy zapisywać każde dziecko osobno.
  Płatności należy dokonywać z góry za dany miesiąc. Zalecamy płatności przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice. Kasa czynna pn.-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00.
  Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury udzielamy zniżki 20%. tj. koszt zajęć 59 zł/dziecko.
  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Akademia Małego Muzyka dla dzieci od 4 do 6 lat

Akademia Małego Muzyka to grupowe zajęcia muzyczne mające na celu artystyczny rozwój dzieci poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Maluchy mogą uczestniczyć w zajęciach razem z rodzicem/opiekunem.
KOSZT:
pojedyncze zajęcia 60zł
pakiet 4 zajęć 160zł
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, prosimy o kontakt: kontakt@fundacjafabrykamuzyki.pl
w tytule wpisując: “AMM13.10”
Zajęcia trwają ok 40 minut.
Zajęcia prowadzi Agata Przygócka

Smykofonia na Grochowskiej „Kto dogoni psa!”

Może Ty? Może my? Może jednak ja…? Albo trzmiel? A kto wie, może pies będzie gonił sam siebie?Pobiegniemy razem wśród kwiatów i motyli, zatańczymy na wiosennej łące. Odpoczniemy nad brzegiem strumienia…Chodźcie z nami po przygodę przy dźwiękach pięknych utworów W. A. Mozarta, F. Chopina, F. Schuberta a także znanych i lubianych piosenek dla dzieci. Wszyscy wiedzą, że kundel bury to fajny pies, więc… Kto dogoni psa?
Wystąpią:
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i prowadzenie
Leszek Wachnik – fagot
Maja Helbert – flet
Mirosław Feldgebel – fortepian
Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Mapa dojazdu
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Warsztaty DIY dla dzieci

Warsztaty DIY dla dzieci
Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub zabawka, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na soboty!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty DIY, które odbywają się w Centrum Wielokulturowym przy ulicy Jagiellońskiej 54 (wejście od pl.Hallera) w Warszawie.

Rodzinne OKI DOKI na Millennium Docs Against Gravity

OKI DOKI to sekcja filmów adresowanych szczególnie do dzieci. To także całoroczny projekt Akademii Dokumentalnej. W programie Akademii znajdują się filmy dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli oraz seniorów. Patronem medialnym sekcji OKI DOKI jest tygodnik „Wysokie Obcasy”.

Warszawski dzień szycia misiów. Spotkanie z igłą i nitką.

Fundacja “Nitkomaniacy” serdecznie zaprasza do wspólnego szycia misiów “Miś, wyraź się dziś”. W gronie miłośników własnoręcznie wykonanych przedmiotów wspólnie przygotujemy WYSTAWĘ wyjątkowych maskotek, która zostanie zorganizowania z okazji Dnia Dziecka.
W czasie warsztatów każdy z uczestników stworzy wyszywanego, ręcznie szytego misia, który potem stanie się częścią wystawy. To już nasza II edycja wydarzenia. W ubiegłym roku wspólnie stworzyliśmy ok 90 misiów!
Zobacz GALERIĘ MISIÓW > https://nitkomaniacy.pl/galeria-mis-wyraz-sie-dzis/
Warsztaty są bezpłatne.
Organizator zapewnia wszystkie materiały i pomoc w zdobyciu umiejętności posługiwania się igłą i nitką 🙂
Spotykamy się od godziny 11 w bardzo przyjaznej przestrzeni Akumulator w Domu Kultury Kadr. Przez kilka godzin, wspólnie będziemy szyć ręcznie, wyszywać, rozmawiać, nawiązywać nowe znajomości, inspirować się i uśmiechać się 🙂
Zapraszamy serdecznie!

Noc Muzeów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

🌙 Zbliża się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń kulturalnych w stolicy – Noc Muzeów 2022!
Dzień zaczniemy od zdalnego zajrzenia na Muzeum w Budowie, a wieczorem zapraszamy Was do Muzeum nad Wisłą – nie tylko na wystawę „Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”, ale też na szereg różnych oprowadzań. Będzie to ostatnia szansa, by obejrzeć ten wyjątkowy zbiór prac – tegoroczna Noc Muzeów odbywa się w przeddzień przed wieńczącą wystawę aukcją charytatywną!
🟢 Więcej o wystawie:
👉 https://bit.ly/MSN-RW22

BAJKODZIEŁO – JESTEM KOTEM

Opowieść na podstawie książki Galii Bernstein pt.”Jestem kotem”, która przeniesie nas do świata dzikich kotów. To inspirująca rozmowa między lwem, gepardem, pumą, panterą, tygrysem a szarym kotkiem Mruczkiem. Wesoła bajka niesie mądrość o tym, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy.
Po opowieści zaprosimy do wspólnych kreatywnych działań twórczych.
Prowadzenie:
Asia Kasztelaniec – doświadczona animatorka zabaw edukacyjno- twórczych. Najchętniej towarzyszy dzieciom w zachwytach nad światem przyrody i sztuki. Pisz i realizuje projekty przybliżające dzieciom wiedzę o kulturach świata, naturze i literaturze. Z przyjemnością wymyśla i snuje prawdziwe i fantastyczne historie i opowieści.
Mama Stasi lat 12 i Alka lat 7. Jestem kotem.

Noc Muzeów w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier

Zapraszamy na spotkanie z retroinformatyką w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Przygotujemy atrakcje nastawione na grową integrację przy stacjonarnych konsolach. Coś, czego tak jesteśmy głodni w tych post-pandemicznych czasach!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

animacje dla dzieci x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Żeglarska “zajawka” dla dzieci 7-12 lat w Porcie Czerniakowskim

Słońce,woda i przygoda.🌅🌊⛵ Jeśli szukacie dla swoich pociech ciekawych zajęć na świeżym powietrzu, zapraszamy do Szkółki żeglarskiej Akademii 2 Żywioły. Już od 07 maja ruszają zajęcia na Optimistach dla dzieci w wieku 7-12 lat w Porcie Czerniakowskim. Soboty lub niedziele ( V-VI ) w godzinach 9-11 lub 11-13. Nie wiecie “czy to się spodoba?” – Dla Was pierwsze “zajawkowe” zajęcia 07 lub 14 05 będą bezpłatne, niech spróbują i… być może odkryją (tak jak my ) pasję na całe życie 🔥😊⛵ . Informacje/zgłoszenia t.601225686 , biuro@2zywioly.pl. Dla dzieci z Ukrainy 🇺🇦 wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej PS IBBY

Zapraszamy na kolejny Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej PS IBBY!
📚 Tym razem porozmawiamy o lekturach szkolnych.
⏰ Na siódme już spotkanie klubu zapraszamy 14 maja (sobota) od godziny 17:00.
Kanon lektur szkolnych budzi duże emocje od lat. Zastanawiamy się, czy powinna się w nim znajdować klasyka czy książki współczesne, literatura rodzima czy zagraniczna. Część z nas odnosi wrażenie, że nawet bestsellery, kiedy tylko trafiają na listę lektur, przestają być chętnie czytane przez dzieci.
Czy jest jakieś rozwiązanie? 🤔
Warto o tym podyskutować.
🗣 W dyskusji posłużymy się przykładem niemieckiej lektury „Lisy nie kłamią” Ulricha Huba. Książkę przełożyła Eliza Pieciul-Karmińska, która poprowadzi spotkanie.
📝 Zapisz się za pomocą formularza ⤵
https://forms.gle/V2EtLfinSnh5UhRA7
📩 Link do spotkania wyślemy drogą mailową!
Zapraszamy!

zróbmy razem slime – warsztaty dla dzieci w wieku 3 -7 lat

Ciągnące, świecące lub puszyste… Glutki, zdobyły serca dzieci na całym świecie. W Piątym Wymiarze doceniamy dziecięce pasje, kreatywność i drzemiące w nich talenty, którymi wykażą się prowadząc dla innych dzieci warsztaty tworzenia slime doskonałego!!!
Prosimy o zabranie skarpetek na zmianę dla dzieci.
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com lub 531 609 719.

Malowany podjazd -warsztaty projektowania podjazdu dla dzieci

Malowany podjazd
Warsztaty dla dzieci projektowania podjazdu
Zapraszamy na warsztaty projektowania malowidła na podjeździe dla osób z niepełnosprawnościami ruchu mieszczącym się przy Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Warsztaty poprowadzi artystka, edukatorka Katarzyna Witt. W ich ramach dzieci poznają założenia projektowania graficznego i komunikacji wizualnej oraz zaprojektują malowidło, które potem zostanie wymalowane na ściankach podjazdu dla osób z niepełnosprawnością.
Terminy warsztatów:
14 maja 2022 r., godz. 10.00 – 12.00
21 maja 2022 r., godz. 14.00 – 16.00
28 maja 2022 r., godz. 10.00 – 12.00
11 czerwca 2022 r., godz. 11.00 – 17.00
Warsztaty odbędą się w Centrum Wielokulturowym,
ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera).

Nikt Nic Nie Wie – spektakl dla dzieci w Klubie Komediowym

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się, że młoda widownia jest angażowana również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie! 😉

Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
• Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!

Obsada: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska
Czas trwania: około 60 minut

aktorskie podróże – zajęcia aktorskie dla dzieci w wieku 5-10 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 5- 10 lat do twórczej zabawy, która ma na celu nauczyć dzieci wykorzystywać wyobraźnię i wrażliwość oraz ośmielić je do działania, podnieść poczucie własnej wartości i pomóc w wyrażaniu emocji. Warsztaty tworzone są na podstawie autorskich scenariuszy, a każde spotkanie to fragment podróży jaką jest rozwój osobowości dziecka. Warsztaty poprowadzi Ewa Andruszkiewicz – mgr sztuki, aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa, lektorka, twórca i realizator zajęć twórczych, aktorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
spektakli z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych i własnych występów scenicznych dla dzieci i rodzin o wartościowym przekazie. W swojej pracy ceni działania twórcze i terapeutyczne, uważność, zasady NVC oraz pedagogikę Jespera Juula.
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com lub 531 609 719.
Prosimy o zabranie skarpetek na zmianę dla dzieci.

Rodzinne warsztaty ceramiczne

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne.
Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy.
Warsztaty dla dzieci od lat 6 i rodziców.
Prowadzi: Janusz Żabowski.
Cena: 35 zł/osoba.
ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/35224

Rodzinne Warsztaty Stolarskie

Rodzinne Warsztaty Stolarskie
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
14.05.2022 (sobota), godz. 10.00-12.00
Zapraszamy dzieci od lat 7, które lubią majsterkować, wraz z opiekunem dorosłym na cykliczne, odbywające się raz w miesiącu warsztaty stolarskie. Powstaną piękne dzieła z drewna, a przy tym rozwijać będziemy abstrakcyjne myślenie, zmysł techniczny i umiejętności manualne!
Prowadzenie: Agnieszka Bykowska-Giler.
Koszt: 80 zł od pary (płatność w dniach poprzedzających warsztaty do 13 maja).
Zapisy na warsztaty przyjmujemy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz przez stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/35209. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych w Bibliotece w Łomiankach

Zapraszamy na spotkanie miłośników gier bez prądu. Przyjdźcie i zagrajcie z nami! Nie znasz zasad? Nie ma problemu – będziemy tłumaczyli na miejscu.
Na miejscu czekają na was turnieje i konkursy 🙂
GDZIE ?

Biblioteka w Łomiankach ul. Wiejska 12 A
KIEDY ?
sobota, 14 maja godz. 13:00-18:00
Będzie mnóstwo świetnych gier, od najlepszych wydawnictw.
Nie zabraknie ani klasyków ani gier dla tych bardziej zaawansowanych graczy.
Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy reguły 😉 Spośród naszych gier wybierzemy te, których zasady można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe – dla każdego coś miłego 🙂
Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę – napiszcie do nas, jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów to weźmiemy ją ze sobą.


Informujemy że podczas spotkania robimy zdjęcia aby promować spotkania z grami planszowymi.

Sobotnia Sensoplastyka

Zajęcia niosą ze sobą szereg korzyści m.in. rozwój zmysłów, mowy, wychodzenie poza schematy, uwalnianie twórczej ekspresji, współdziałanie, wspieranie samodzielności.
Koniecznie zabierzcie ubranie na zmianę oraz ręcznik lub/i mokre chusteczki.
Cennik zajęć:
☀️ 50 zł /1 spotkanie – przedpłata
☀️ 60 zł /1 spotkanie – płatne w dniu zajęć
☀️ 180zł/4 spotkania

LEGO® robotyka i Minecraft

Kochani! Zapraszamy w każdą SOBOTĘ na zajęcia z PROGRAMOWANIA dla dzieci w wieku 5-12 lat do Wolskiego Centrum Kultury! Możecie wybrać zajęcia z ROBOTYKI LEGO® lub MINECRAFTA 👾🤖👾🤖👾🤖👾🤖 Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-11.00 lub 11.15-12.15. Koszt 1 lekcji: 45 zł, tel: 512 820 142, biuro@edupunkt.com.pl. Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia!

NIEDZIELA, 15 maja

KADR | JAZZ DLA DZIECI #1 – Jazzowy Dzień Mamy

Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury KADR zapraszają na pierwsze z dziesięciu spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku przedszkolnym! Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Spotkania #jazzdladzieci odbywać się będą co 2 tygodnie. W kolejnym odcinku – kontrabas.
🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼
15 maja, godz. 10.00
Magdalena Gołębiowska – wokal, fortepian
Anna Jasińska – flet
WSTĘP WOLNY!
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
📌📌 rezerwacja miejsc online:
https://tiny.pl/986jc lub w DK Kadr
Sala: Marzyciel
Dzień Matki jest bardzo szczególnym świętem. Z tej okazji w ramach zajęć dzieci nauczą się piosenek dla swoich mam. Będą też mogły poznać flet – jeden z pierwszych instrumentów w historii ludzkości, a spotykany także w muzyce jazzowej.
Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Anna Jasińska – flecistka. Doskonaliła swoją grę w Conservatoire de Musique de la Ville de Luxembourg u prof. Carlo Jansa w latach 2009 – 2011. Brała udział w kursach mistrzowskich u flecistów, takich jak m.in.: Wissam Boustany, Tilmann Dehnhard, Mirjam Nastasi, Marianne Henkel, Natalia Gerakis, Christian Lardé, Philip Bernolt, Ruth Wentorf, Carlo Jans, Wally Hase, Elżbieta Gajewska, János Bálint, Łukasz Długosz, Robert Aitken, Craig Goodman oraz w kursach kameralnych, współpracując z Paulem Meyerem, Gilbertem Audin oraz Cordulą Hacke. Stypendystka Académie Musicale de Villecroze we Francji oraz Forum International pour Flûte and Piano in Diekirch w Luksemburgu.
Organizator: Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Spacer po Parku Skaryszewskim

Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.
Spotykamy się w niedzielę, 15 maja 2022 r. o godz. 16:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.
W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie się podział Faun na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…).
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Poranek Teatralny “Morskie opowieści” – Teatr Katarynka

15.04.2022/niedziela/ godz. 10:30 i 12:00
Poranek Teatralny dla dzieci
„Morskie opowieści” – w wykonaniu Teatru Katarynka
Miejsce: Sala Widowiskowa CDK
ul. Bohaterów Warszawy 4 | Pruszków 05-800
To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.
Spektakl rekomendowany od 3 lat.
Sprzedaż biletów (10 zł od osoby) od 2 maja 2022 od godz. 09:00 na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl/bilety

Przedstawienie dla dzieci “Wiślana opowieść”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na spektakl “Wiślana opowieść”.
Od pewnego czasu nad Wisłą zaczęły się dziać niepokojące rzeczy, rzeka coraz wolniej płynie, a z jej nurtów słychać tajemnicze dźwięki, czyżby coś jej dolegało? Zaniepokojeni tym Sum i Czapla, postanawiają zgłębić tajemnicę. Podczas wyprawy Sum, poznaje chłopca Antka, który także chce rozwikłać wiślaną zagadkę. Okazuje się, że w Wiśle zamieszkał Potwór Śmieciej… Wszystkich, którym nie jest obojętny los Królowej polskich rzek, serdecznie zapraszamy na autorską bajkę o wartkiej akcji, mądrym przesłaniu i pięknych piosenkach.
Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie biletyna.pl lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

mały teatr spektakl „tiki rafa na krańcu świata”

Zapraszamy serdecznie na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż.
Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach.
Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki oraz panujące tam tradycje. Dowiemy się jak możemy zadbać o naszą planetę Ziemię, a przede wszystkim o swoje najbliższe otoczenie!
bilety 20 zł (dzieci do 1. roku wstęp wolny)
wstęp wolny dla uchodźców z Ukrainy
czas trwania: 60 minut
spektakl dla dzieci w wieku 3-12 lat
Wystąpi: Teatr Bajaderka
Prosimy o zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem):
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu
Zdjęcie: Teatr Bajaderka

Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny z grą terenową o emocjach

Akademia Rodziny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie zaprasza dzieci z terenu gminy Piaseczno wraz z rodzicami lub opiekunami na bezpłatny piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.
W programie:

 • rodzinna gra terenowa o emocjach w polskiej i ukraińskiej wersji językowej „Archipelag Emocji – wyprawa w nieznane!”
  (start: Rynek przy fontannach w Piasecznie – Plac Piłsudskiego od godz. 12.00, meta: Stadion Miejski w Piasecznie – ul. 1 Maja 16)
 • rodzinny piknik z atrakcjami: animacje dla dzieci, dmuchańce, malowanie buziek, fotobudka, bańki mydlane, wata cukrowa, szczudlarze, konkursy z nagrodami z okazji 100-lecia sportu piaseczyńskiego oraz wiele innych.
  Na miejscu będzie również możliwość obejrzenia na żywo zmagań polskich lekkoatletów, którzy będą tego dnia brali udział w Memoriale Sławomira Rosłona.
  Piknik odbędzie się w godzinach 13.00 – 18.00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie – ul. 1 Maja 16.
  Widzimy się w niedzielę 15 maja 2022 r. Nie może Was zabraknąć!
  Сімейна академія у Муніципально-комунальному центрі соціального забезпечення м. Пясечно запрошує дітей із ґміни Пясечно разом із батьками чи опікунами на безкоштовний пікнік з нагоди Міжнародного дня сім’ї.
  У програмі:
 • сімейна теренова гра про емоції в польсько-українській мовній версії «Архіпелаг емоцій – подорож у невідоме!»
  (Старт: площа біля фонтанів у Пясечно – площа Пілсудського (Piłsudskiego) о 12.00, фініш: Міський стадіон у Пясечно – вул. 1 Мая (Maja),16)
 • сімейний пікнік з атракціонами: анімації для дітей, надувні гірки, розпис на обличчі, фотозона, мильні бульбашки, цукрова вата, ходулі, змагання з призами з нагоди 100-річчя спорту в Пясечно та багато інших атракцій.
  Також буде можливість спостерігати за боротьбою польських спортсменів, які цього дня візьмуть участь у Меморіалі Славомира Рослона (Sławomira Rosłona).
  Пікнік відбудеться з 13:00 до 18:00 на Міському стадіоні в Пясечно – вул. 1 Мая (Maja),16.
  Зустрінемось у неділю, 15 травня 2022 р. Чекаємо на кожного, не пропустіть нашого заходу!

Smok, duch, diabeł, czarodziej. Szlakiem legend warszawskich

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

Kto przeciął jedną z chmur

Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim

Jak można oszukać diabła

Czym konkretnie zajmował się kat

Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego

Jak pokonać Bazyliszka

Skąd się wzięło powiedzenie”bieda aż piszczy”

Jak dawniej walczono z pandemią

Kim był burmistrz powietrzny

Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo

Jak można spełnić swoje sekretne życzenia

Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 15 maja (NIEDZIELA) godz. 13:00, przy BRAMIE GRODZKIEJ (ściana Zamku od strony Trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Rodzinne warsztaty stolarskie w CLŻ

Zapraszam rodziny (dziecko od 7 roku życia z dorosłym opiekunem) na rodzinne zajęcia z podstaw stolarstwa w Centrum Lokalnym Żoliborz.
Zajęcia są nieodpłatne – finansowane są bowiem z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.
Obowiązują zapisy drogą mailową: damazwiertarka@gmail.com.
Zapisów dokonuje się na każde zajęcia oddzielnie, po zakończeniu poprzednich. W mailu proszę wskazać nazwę zajęć, datę oraz imie i nazwisko uczestnika oraz telefon kontatkowy.
Gwarancją miejsca na zajęciach jest otrzymanie maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na 1 dzień roboczy przed dniem zajęć. W przypadku niezapisania się 6 rodzin, zajęcia będą odwoływane, o czym informować będę mailowo.
Liczba miejsc na zajęciach: 6 rodzin (12 osób).
W trakcie zajęć rodziny wykonywać będą przedmioty codziennego użytku. Uczyć się będą zasad BHP i obsługi podstawowych narzędzi i urządzeń do pracy z drewnem. Wszystko pod okiem instruktorki. Zapewniam materiały i prowadzenie.
W razie pytań, proszę o kontakt: damazwiertarka@gmail.com lub 696 052 095.

Filmowy poranek dla dzieci | Yakari i wielka podróż

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, online lub w DK Kadr
„Yakari i wielka podróż” to rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą.
Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia.
Ciąg emocjonujących przygód zapoczątkuje spotkanie z Wielkim Orłem, który obdarza chłopca niezwykłą umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż przez tereny nieprzyjaznego plemienia. Zdany tylko na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!
Film jest adaptacją kultowej serii komiksów, które stworzył szwajcarski duet: André Jobin i rysownik Claude de Ribaupierre?
Kraj i rok produkcji: Francja, Niemcy, Belgia, 2020
Czas trwania: 83′
Kategoria wiekowa: 4+
Reżyseria: Xavier Giacometti, Toby Genkel
Scenariusz: Xavier Giacometti
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=lNP6WbdN01I

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
4 miesięcy temu

super przydatna ściąga na weekend. Właśnie miałam szukać teatrzyku i sama bym Pruszków przegapiła. A tu akurat jest coś fajnego i blisko nas,

ela
ela
4 miesięcy temu

doskonała sprawa. Bardzo dziękuję za doskonały zbiór informacji na sobotnio-niedzielny atrakcyjnie spędzony dzień z Dzieckiem !