Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 7-8 maja

Będzie się w ten weekend działo, oj będzie! Weekendowa Zajawka bogata jak rzadko – wybrałam dla Ciebie prawie 50 najciekawszych wydarzeń dla dzieci, jestem pewna, że znajdziesz coś dla swojej rodziny!

Spis treści:

SOBOTA, 7 maja

Dzień Europy 2022 – Warszawa

Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i Wrocławiu zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Europy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, do udziału w specjalnie przygotowanych na tę okazję grach miejskich oraz Strefach Europejskich.
W sobotę 7. maja br. w Warszawie będziemy wspólnie świętować rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, którą uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Organizatorzy z tej okazji przygotowali bogaty program, który jest skierowany do każdego, a uczestnictwo bezpłatne.
Tematyka tegorocznego wydarzenia nawiązuje do priorytetów Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, jak i również do obchodzonego w 2022 r. Europejskiego Roku Młodzieży. Pragniemy także pokazać solidarność i unijne wsparcie dla Ukrainy.
Obchody odbędą się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Strefa Europejska to okazja do rozmów z ekspertami oraz zabawy. Proponujemy m.in. grę miejską ODKRYWCY EUROPY. Dzięki prostym zasadom zabawa będzie dostępna praktycznie dla każdego zespołu, który składać się może od 2 do 5 osób. Każdy uczestnik już za sam udział w grze, otrzyma pakiet gadżetów, zaś na najlepsze drużyny czekają turystycznej walizki pełne atrakcyjnych nagród.

ZASADY:
Każdy zespół otrzyma zadanie odnalezienia „pokojów” – stanowisk z animatorami wcielającymi się w rolę europejskiego odkrywcy. W wyznaczeniu marszruty do kolejnych punktów pomogą kody QR rozmieszczone na trasie. Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyny otrzymują określoną w regulaminie ilość euro. By wyjść z pokoju wystarczy chęć zabawy – stawiamy na współpracę, pomysłowość, zaangażowanie oraz wiedzę uczestników.

Wejdź na www.odkrywcyeuropy.pl i uzupełnij przygotowany formularz i wybierz miasto, w którym chcecie wziąć udział.

Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane od 21.04.2022 r. od godziny 12.00 do piątku 6.05.2022r. (do godziny 10.00) lub do wyczerpania liczby miejsc w grze. Przynajmniej 1 osoba w każdej zarejestrowanej w grze drużynie musi być pełnoletnia.

Strefa Europejska oraz gra dostępna będzie w godzinach 10.00-15.00. Jednakże to nie koniec przygotowanych atrakcji. O godzinie 17.00 w tym samym miejscu odbędzie się koncert muzyki klasycznej, a tuż po nim kino plenerowe.

Partnerem strategicznym wydarzenia w Warszawie jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

Dzień kwitnącej jabłoni

Zapraszamy do spędzenia dnia wśród kwitnących jabłoni w naszym Ogrodzie.
Program obejmuje:
godz. 11.00 Spacer wśród historycznych jabłoni
godz. 12.00 Wykład „Tajemnicze życie robotnicy”
godz. 13.00 Wykład „Odkrywanie kwiatu jabłoni”
godz. 11.00-17.00 Stoisko Pszczelarium, pasieki miejskie
Podczas spaceru po kolekcji pan Ryszard Rawski, specjalista z dziedziny pomologii, opowie o jabłoniach znajdujących się w poszczególnych kwaterach oraz pokaże różnorodności kwiatów jabłoni w zależności od odmiany.
Zaprzyjaźniony pszczelarz, pan Kamil Baj, opowie o życiu pszczół miodnych, a także pokaże elementy warsztatu pszczelarza współczesnego i historycznego, m.in. autentyczny ul i plastry, kłodę bartną oraz kuszkę.
Na zakończenie Magdalena Bederska odkryje tajniki budowy kwiatu jabłoni, a także odpowie na pytania: co dzieje się po zapyleniu kwiatów, w jaki sposób powstaje owoc jabłoni, oraz dlaczego jabłko nazywamy owocem rzekomym (szupinkowym).
Dodatkowo zapraszamy do odwiedzin stoiska pszczelarskiego, gdzie będzie można posłuchać opowieści o pszczołach i innych zapylaczach, a także nabyć słoiczek miodu. Stoisko będzie dostępne w godzinach 11-17.
Zbiórka na patio, za głównym wejściem od ulicy Prawdziwka.
Na wydarzenie obowiązuje bilet edukacyjny w cenie 37 zł (normalny) i 27 zł (ulgowy). Osoby posiadające karnet biorą udział na jego podstawie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na informacja@obpan.pl.
Serdecznie zapraszamy!

Pet Trade Show


PET TRADE SHOW Jest to wydarzenie dedykowane sektorowi zoologicznemu.
Hurtownie zoologiczne
Sieci zoologiczne
Sklepy zoologiczne
Specjaliści od pielęgnacji zwierząt
Groomerzy
Zoopsycholodzy
Zoofizjoterapeuci

Zamkowa akademia młodego eksploratora

Zapraszamy na zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat z cyklu:
“Zamkowa akademia młodego eksploratora”
Nasi młodzi goście mogą uczestniczyć w spotkaniu samodzielnie bądź w towarzystwie opiekunów. W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach). Prowadzący: Sławomir Szczocki.
Czas trwania jednego spotkania ok. 90 min.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu

Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat) wraz z rodzicami na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały muzeum i prezentowane w nim zabytki poprzez zagadki, łamigłówki i zadania wymagające spostrzegawczości i rozwijające współpracę pomiędzy uczestnikami zajęć.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty. Każde spotkanie zaczyna się o godz. 11.00, trwa ok. 70 minut i odbywa się według scenariusza:

 1. powitanie w holu głównym,
 2. wizyta w galeriach; poznawanie dzieł dzięki łamigłówkom, zadaniom i zagadkom,
 3. powrót do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,
 4. zakończenie spotkania i pożegnanie.
  Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć.
  zbiórka w holu głównym
  bilety: 15 zł dorosły, 1 zł dziecko / bilety dostępne online i w kasach od wtorku poprzedzającego dzień spotkania / liczba miejsc ograniczona

Żarciowozy w Otwocku

Żarciowozy wracają do Otwocka!
Będziemy dla Was przez 3️ dni w Parku Miejskim (Zieleń Miejska)
Piątek – 15:00 – 21:00
Sobota – 12:00 – 21:00
Niedziela – 12:00 – 20:00
To będzie pyszny weekend z #ŻarciowozyTOUR 2022!
Najlepsze Żarciowozy z całej Polski 🇵🇱 w jednym miejscu z kuchniami całego Świata… Będzie się działo❗️
Pyszne Jedzenie
Dmuchańce dla dzieciaków
Konkursy z nagrodami
Pyszne Czeskie Piwo
Orzeźwiająca Lemoniada
Świetna atmosfera
Zapraszamy

Sprzątanie Lasu Kabackiego

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, a już w najbliższą sobotę, 7 maja, ponownie rodzinnie, przyjacielsko i zespołowo posprzątamy Las Kabacki!
Akcji patronuje Burmistrz Dzielnicy Ursynów oraz National Geographic Learning Polska.
Oprócz wiosennych porządków w naszym ulubionym zakątku dzielnicy zaplanowaliśmy także szereg atrakcji dla uczestników: będą nagrody, quizy i inne niespodzianki, które przygotowali wspólnie National Geographic Learning Polska, Fundacja Primus oraz SOKRATES Szkoła Języków Obcych.
Serdecznie zapraszamy!

“Mały szkicownik” – warsztaty rysunkowe

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów artystycznych, podczas których dzieci poznają różne techniki rysunkowe. Inspiracją staną się królewska malarnia i skulptornia, gdzie w czasach Stanisława Augusta uczyli się przyszli twórcy.

Na zajęciach dzieci odkryją różne tajniki warsztatu rysownika. Każde ze spotkań będzie okazją do bliższego zapoznania się z zagadnieniami, takimi jak: perspektywa, proporcje, studium postaci czy przedmiotu.
✏✏
Ćwiczenia z rysunku przeplotą się z aktywnościami rozwijającymi kreatywność, umiejętności manualne i własny sposób artystycznego wyrazu. Po zakończeniu zajęć dzieci będą mogły skorzystać z filmów edukacyjnych, wyjaśniających poszczególne techniki rysunkowe.
🔹INFORMACJE OGÓLNE🔹
Warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat
📆 Terminy i tematy: soboty 23 kwietnia, 7 i 21 maja, 11 czerwca 2022 r., godz. 11.00-13.00
23 kwietnia – “Proporcjonalny, czyli jaki?”
7 maja – “Studium postaci”
21 maja – “Detal”
11 czerwca – “Różne perspektywy”
Szczegółowy opis programu na stronie Muzeum Łazienki Królewskie (link poniżej)
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia
🎫 Wstęp: 110 zł – karnet obejmujący cztery warsztaty; zakup biletów przez serwis eWejściówki od 18 lutego o godz. 14.00 👉https://bit.ly/3IdNhUx
👥 Limit miejsc: 10 uczestników
💁‍♂️ Prowadząca: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, edukatorka w Muzeum Łazienki Królewskie

Angielski dla najmłodszych po sąsiedzku

Zapraszamy na bezpłatne spotkania dla maluchów prowadzone w języku angielskim. Będziemy się bawić, kolorować, układać i budować słownictwo od podstaw.
Zajęcia będą trwały ok. 1 godz. w sali foto (1 piętro) w Wolskim Centrum Kultury przy Działdowskiej 6. Spotykamy się „po sąsiedzku” – zachęcamy do wizyt w rodzinnym gronie, przyniesienia drobnego poczęstunku lub pomysłu na wspólną zabawę.
Inicjatorką i prowadzącą zajęć jest nasza sąsiadka i wolontariuszka – Dorota Korodziejewska.
Kiedy?
Od 30.04 w każdą sobotę od godz. 13:30 do 14:30
Gdzie?
Wolskie Centrum Kultury,
ul. Działdowska 6, sala foto (1 piętro)
Dla kogo?
Dzieci w wieku od 6 do 9 lat
Na spotkania obowiązują zapisy:
k.jaszczuk@wck-wola.pl
Tel. 609-008-494
Limit miejsc: 8 osób

Dino party dla dzieci

Zapraszamy na Dino party dla dzieci w Bawialni Ciekawe Dlaczego! Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.
Zapamiętaj adres ul. Olszynki Grochowskiej 21 (blisko Pętli Tramwajowej Gocławek). To będzie dzień pełen atrakcji!
Co w programie?

 • zabawa sensoryczna w krainie dinozaurów
 • tatuaże brokatowe
 • zabawa taneczna
 • zagadki o dinozaurach
 • kolorowanka XL
 • słodki poczęstunek
 • upominek dla dziecka
 • 2 h opieki i zabawy z animatorką
  Dla kogo?
  Impreza dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przyjęcie organizowane dla dzieci, które miały urodziny w styczniu, lutym, marcu lub kwietniu i z różnych przyczyn nie mogły świętować swoich urodzin z innymi dziećmi. A teraz jest świetna okazja! Takie przyjęcie – niespodzianka! Przyjęcie dla dzieci, które uwielbiają dinozaury i kochają się przebierać. Tak, tak, przebrania mile widziane.
  Jak dołączyć?
  Uwaga. Ograniczona pula biletów. W sprzedaży tylko 12 biletów. Przed wpłatą, proszę o kontakt tel. 502 770 394, aby zrobić rezerwację i sprawdzić dostępność biletu.
  Warunki płatności:
  przelew na konto bankowe PKP BP SA nr 50 1020 1127 0000 1002 0369 1797, w tytule przelewu proszę podać imię dziecka i tytuł wydarzenia
  przelew na telefon BLIK nr 502 770 394
  Cena biletu 45 zł za dziecko, rodzic nie potrzebuje biletu
  Czekamy na Ciebie! Przyjdź i przybij z nami piątkę! Rodzic może zostawić dziecko pod opieką animatorki lub bawić się razem z nami!
  Do zobaczenia na miejscu!
  Agnieszka Brzozowska
  główna organizatorka całego zamieszania

Przedstawienie – Największy bałaganiarz świata

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na przedstawienie:
Największy bałaganiarz świata.
Największy Bałaganiarz Świata to teatrzyk o tym jak ważny jest porządek i dlaczego sprzątamy.
Marynarz Bałaganek zostaje wysadzony na bezludnej wyspie z powodu nieporządku wraz z ogromnym workiem prezentów!
Dziwne…a może w worku kryje się coś innego…
jakaś Wróżka Porządnicka?!
🎭🤡👀🏝🌞🔮🧝‍♀️
Cena 45 zł dziecko z opiekunem.

🍀Numer konta do wpłat:
64 1140 2004 0000 3602 8136 3422
🌱 W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę warsztatów.

Prosimy o punktualne przybycie. 😀🎭

Zapraszamy do zapisów. ✍️

Tęczowe warsztaty rodzinne

Przyjdź na warsztaty rodzinne z @KnotAndMore w @zrodlostudiojogi!
Spędź twórczy czas z dzieckiem tworząc tęczę z kolorowych sznureczków.
Co i jak:
~ Stworzymy tęczową dekorację do zawieszenia na ścianie o wymiarach 20x20cm.
~ Do domu zabierasz swoją pracę, super wspomnienia oraz zestaw do wspólnej pracy po zajęciach.
~ Będziemy rozmawiać, ćwiczyć motorykę rąk (dużych i małych)
i tworzyć wspomnienia.
~ Zapewniamy wszystkie materiały.
Miejsce:
Studio jogi Źródło @zrodlo_studiojogi to miejsce istniejące w przestrzeni stworzonej przez Yonkę Illieva (dawne MyYoga), która wraz z innymi cudownymi instruktorkami jogi, wniosła do niego wspaniałą energię.
“Źródło” w którym panuje rodzinna atmosfera, gdzie można odnaleźć wewnętrzny spokój i akceptację, zrelaksować się, zatrzymać, poczuć dobrze w swoim ciele oraz czerpać ze Źródła dobrą energię.
Poza zajęciami jogi proponujemy regularną praktykę tańca intuicyjnego (Ciałonautyka) oraz śpiewania mantr, a także twórcze i rozwojowe warsztaty weekendowe dla dorosłych i dla dzieci.
Źródło @zrodlostudiojogi
ul. Hennela 10 Warszawa
Koszt warsztatów 150 PLN*
Zapisz się:
@knot_and_more DM
info@knotandmore.com
info@studiozrodlo.pl
*Zapraszamy dzieci w wieku 7-15 lat z rodzicami. Tworzysz jedną tęczę razem z dzieckiem. Na miejscu możesz kupić zestaw do samodzielnej pracy na warsztatach lub w domu.

LEGO® robotyka i Minecraft

Kochani! Zapraszamy w każdą SOBOTĘ na zajęcia z PROGRAMOWANIA dla dzieci w wieku 5-12 lat do Wolskiego Centrum Kultury! Możecie wybrać zajęcia z ROBOTYKI LEGO® lub MINECRAFTA 👾🤖👾🤖👾🤖👾🤖 Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-11.00 lub 11.15-12.15. Koszt 1 lekcji: 45 zł, tel: 512 820 142, biuro@edupunkt.com.pl. Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia!
🤖 Więcej o LEGO® Eductaion 🤖

Akademia Małego Muzyka dla dzieci od 4 do 6 lat

Akademia Małego Muzyka to grupowe zajęcia muzyczne mające na celu artystyczny rozwój dzieci poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Maluchy mogą uczestniczyć w zajęciach razem z rodzicem/opiekunem.
KOSZT:
pojedyncze zajęcia 60zł
pakiet 4 zajęć 160zł
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, prosimy o kontakt: kontakt@fundacjafabrykamuzyki.pl
w tytule wpisując: “AMM13.10”
Zajęcia trwają ok 40 minut.
Zajęcia prowadzi Agata Przygócka

Żeglarska “zajawka” dla dzieci 7-12 lat w Porcie Czerniakowskim

Słońce,woda i przygoda.🌅🌊⛵ Jeśli szukacie dla swoich pociech ciekawych zajęć na świeżym powietrzu, zapraszamy do Szkółki żeglarskiej Akademii 2 Żywioły. Już od 07 maja ruszają zajęcia na Optimistach dla dzieci w wieku 7-12 lat w Porcie Czerniakowskim. Soboty lub niedziele ( V-VI ) w godzinach 9-11 lub 11-13. Nie wiecie “czy to się spodoba?” – Dla Was pierwsze “zajawkowe” zajęcia 07 lub 14 05 będą bezpłatne, niech spróbują i… być może odkryją (tak jak my ) pasję na całe życie 🔥😊⛵ . Informacje/zgłoszenia t.601225686 , biuro@2zywioly.pl. Dla dzieci z Ukrainy 🇺🇦 wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Moje Mocne Strony w warunkach kryzysowych – warsztat survivalowy dla dzieci i młodzieży

Żyjemy w czasach ogólnego niepokoju. Wiele chaosu naokoło nas. Jak w czasach kryzysu odnajdują się nasze Dzieci? Czy potrafią sprostać wyzwaniom, jakie niosą obecne czasy?
Jedno jest pewne – o Dzieci i Młodzież powinniśmy zadbać w szczególności. Dlatego też wyszliśmy z inicjatywą, by stworzyć warsztat, gdzie będziemy poruszać trudne tematy związane z bezpieczeństwem oraz zaradnością, a wszystko to poprzez dobrą zabawę, która jest KLUCZOWYM ELEMENTEM przy skutecznym zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Razem z Uczestnikami będziemy stawiać czoła wyzwaniom, które mają Im pokazać Ich potencjał, mocne strony i przygotować do działania w Świecie ciągłych zmian. Dzieciaki będą popełniać błędy, wyciągać z tego wnioski i rozwiązywać problemy świetnie się przy tym bawiąc!
Program dwudniowego szkolenia obejmuje:

 • Podstawy działania w sytuacjach kryzysowych, priorytety i procedury;
  Praca indywidualna i w grupach przy zadaniach o zmiennym poziomie trudności;
 • ABC survivalu (praca ze stresem, rozpalanie ognia, uzdatnianie wody);
 • Nauka przygotowania posiłku w warunkach polowych;
 • Przygotowanie noclegu w terenie (budowa schronienia w przestrzeni leśnej);
 • I kilka innych, ciekawych niespodzianek 😉

Warsztaty DIY dla dzieci

Warsztaty DIY dla dzieci
Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub zabawka, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na soboty!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty DIY, które odbywają się w Centrum Wielokulturowym przy ulicy Jagiellońskiej 54 (wejście od pl.Hallera) w Warszawie.

plastyka dla najmłodszych – warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lata

Zapraszamy najmłodsze dzieci w wieku 1-3 lata do fantastycznej, twórczej zabawy pełnej spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i nowych doświadczeń w trakcie malowania farbami, wyklejenia skrawkami papieru, lepienia z masy solnej. Plastyka dla najmłodszych pozwala poznawać dzieciom różne materiały, ich konsystencję, strukturę. Dziecko uruchamia procesy poznawcze i stymuluje zmysły. Uczy się otaczającego go świata, a co najważniejsze, robi to samodzielnie. Kontakt z różnymi materiałami powoduje, że dzieci w trakcie trwania zabawy coraz bardziej potrafią się w niej zagłębić, niestety kosztem coraz większego zabrudzenia siebie i swoich ubrań dlatego prosimy o przygotowanie dla dzieci ubrania na zmianę.
Prosimy o zabranie skarpetek na zmianę dla dzieci.
W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com

malujemy folią bąbelkową – warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat

Zapraszamy na warsztaty na których dzięki folii bąbelkowej stworzymy oryginalne kształty i odciśniemy je na kartkach tworząc wspaniałe prace. W trakcie spotkania będziemy również przygotowywać kolorowe stempelki.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona.

targi wzory są kobietą 2022

✨ Kiedy: 7 i 8 maja
sobota 11:00- 21:00
niedziela 11:00- 18:00
✨ Gdzie: Elektrownia Powiśle, ul. Dobra 42
✨ Wstęp: bezpłatny

Bemowski Festiwal Streetfoodu x Start Sezonu

Czołem Kochani ! 😃😁
Serdecznie zapraszamy na “V Bemowski Festiwal Streetfoodu”❗🚨
Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! 😁🍔🌯🥓🥞
Specjalnie dla Was do stolicy zjeżdżają kuchnie z całego świata❗😋
➡️💗 Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów 🍴 oraz konkursy z szamką do zgarnięcia 😉 🙂 🎆
Jak wiadomo w obecnej sytuacji Wasze oraz Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego też będziemy dbać o Was jeszcze bardziej niż dotychczas – wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych m. in. :.

 • utrzymamy odległości podczas zamawiania
 • płyny do dezynfekcji będą ogólnie dostępne dla wszystkich uczestników
 • preferowana będzie płatność kartą
 • wystawcy zaopatrzeni będą w opakowania na wynos
  Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗💪💛 😍😍
  Udajcie się z nami w kulinarną podróż dookoła Świata – Widzimy się już niebawem!
  Pozdrawiamy

animacje dla dzieci x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

NIEDZIELA, 8 maja

Smakujemy wystawę. Oprowadzanie z degustacją – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zapraszamy na spacer po wystawie czasowej “Od kuchni”, w trakcie degustacji w muzealnej restauracji “Warsze” spróbujemy tradycyjnych smaków żydowskich oraz poznamy izraelskie przystawki mezze, które podbiły serca smakoszy i znawców kuchni.
26 marca (sobota), godz. 12.00
bilety: 80 zł normalny, 70 zł ulgowy,
https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=123851
liczba miejsc ograniczona: 15 osób
prowadzenie: Katarzyna Jankowska, w jęz. polskim
terminy kolejnych oprowadzeń:
8 maja (niedziela)
19 czerwca (niedziela)
31 lipca (niedziela)
14 sierpnia (niedziela)
18 września (niedziela)
23 października (niedziela)
Dowiemy się, czym różnią się od siebie kuchnie Żydów mieszkających w różnych częściach świata, poznamy słynną szefową kuchni z okresu międzywojennego, Fanię Lewando, i popularną autorkę książek kucharskich, Rebekę Wolf. Porozmawiamy o tym, skąd wzięły się zasady koszerności i czy trudno jest prowadzić koszerną kuchnię. Na koniec razem z przewodnikiem udamy się do muzealnej restauracji “Warsze” na wspólną degustację kilku potraw.

Spacer z zielarką

Zapraszamy na spacer zielarski na skraju Puszczy Kampinoskiej w towarzystwie fitoterapeuty. Poznasz ciekawe rośliny lecznicze i nauczysz się rozpoznawać je w naturze.
Spacer prowadzi Małgorzata Adamiak-Zabłocka, zielarz- fitoterapeuta z dyplomem zawodowym Instytutu Medycyny Klasztornej w Katowicach – Panewnikach, absolwentka studiów podyplomowych na SGGW w Warszawie i kursu botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autorka strony i bloga Klinika Podagryka i wykładowca naszych webinarów.
Liczba miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj z zapisaniem się na spotkanie.
Zapisy: https://chwilaznatura.pl/sklep/produkt/spacer-z-zielarka/

Coppelia – balet dla dzieci i dorosłych

“Coppelia” to sympatyczny spektakl zarówno dla najmłodszych dzieci jak i dorosłych widzów. Opowieść o przygodach szalonego Doktora Coppeliusa, który w swojej pracowni tworzy wspaniałe, ludzkiej wielkości lalki. Jedna z nich – tytułowa Coppelia, nie różni się niczym od zwykłej dziewczyny i przez przypadek zrobi wielkie zamieszanie w całym miasteczku. Balet przepełniony jest komicznymi scenami jak i tymi wzruszającymi. Piękne, kolorowe kostiumy, scenografia, muzyka oraz taniec przeniosą Was w zaczarowany świat lalek, tańca i miłości, której oczywiście nie może zabraknąć w każdym balecie.
Więcej o tym spektaklu: http://lesballets.pl/coppelia/

Spektakl Kot w butach – Autorski Teatr Młodego Widza w Warszawie

Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a -opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. 🐈‍⬛ Młodzieniec mieszka u brata, który odziedziczył ojcowski młyn. Chłopak, nazywany przez gospodarza darmozjadem, wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia.
Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i co z tego będzie miał biedny młynarz? – zobaczycie podczas spektaklu. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Przez scenę pełną kolorowej scenografii przemierzy tytułowy 🐈‍⬛ Kot, 👦 Janek, Brat, 👑 Król, 👑 Królewna, 🐇🐰 Zajączki i inni. Oryginalna 🎶 muzyka, ciekawe efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, no i oczywiście dla ich opiekunów. 🎭
Spektakl trwa ok. 40 minut
https://biletyna.pl/spektakl/Kot-w-butach-805/Otwock

Ziołowy ogród | Warsztaty kulinarne dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne gotowanie do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! 👩‍🍳🧑‍🍳
Na każdym spotkaniu dowiecie się, jakie tradycje żywieniowe panowały w XVII wieku, co spożywano oraz jak ucztowano. Przygotujemy dania, inspirując się przepisami z najstarszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie zasiądziemy do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.
Harmonogram spotkań:
🌱 8 maja | Ziołowy ogród
Podczas warsztatów wybierzemy się na spacer i poszukamy… jedzenia. W maju łąka i ogródki przydomowe zaczynają pachnieć świeżymi ziołami.
Podczas warsztatów dowiemy się, co o tej porze roku możemy wykorzystać w kuchni. Pokrzywa, bluszczyk kurdybanek, mniszek lekarski, krwawnik, mięta czy szczaw będą podstawą bądź ozdobą jadalną naszych potraw. Znalezione w ogrodzie i na łące skarby zabierzemy do kuchni wilanowskiej, żeby przygotować sezonowy, pachnący ziołami obiad.
👉 bilety: https://bit.ly/ZiolowyOgrod

Bajkowe Poranki

Jedne z Waszych ulubionych warsztatów wracają w nowym roku do Zajezdni. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bajek i artystycznych aktywności na pierwszą w 2022 roku odsłonę „Bajkowych Poranków”.
Program:
10:30 – seans bajkowy
11:00 – warsztaty artystyczne
Bilety w cencie 10 zł – do nabycia w kasie Centrum Historii Zajezdnia (bilety obowiązują zarówno dzieci, jak i opiekunów). Liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, które można składać mailowo: wystawa@zajezdnia.org
Rezerwacje należy potwierdzić w kasie min. 15 minut przed seansem.
Każde dziecko uczestniczące w „Bajkowych Porankach” musi przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna (nie ma możliwości udziału samego dziecka).
*Przypominamy o konieczności noszenia maseczek przez wszystkie osoby przebywające w budynku Centrum Historii Zajezdnia.

Warsztaty kulinarne dla dzieci w prawdziwym warzywniaku!

Zapraszamy dzieci w wieku 6 -12 lat na jedyne warsztaty kulinarne w WARZYWNIAKU 4 PORY! Oswajamy warzywa i owoce, gdzie będziemy tworzyć oczywiste pyszności z nieoczywistych i zdrowych produktów 🙂
Warsztaty odbędą się w Sąsiedzkim Warzywniaku 4 Pory ul. Ludwika Rydygiera 12 na warszawskim Żoliborzu.
Koszt: 99 zł
Zapisy: kontakt@sportujemy.pl

Teatrzyk dla dzieci – Tajemnica leśnych przyjaciół

Teatrzyk dla dzieci, Tajemnica leśnych przyjaciół, 8.05.2022 r., godz. 11.00. Zapraszamy 🙂
Opis:
Bohaterami przedstawienia są lalki teatralne; miś Beczułka, zajączek Sprytek i pszczółka Przyjaciółka. Lis to postać, odgrywana przez aktora w kostiumie i masce.
Najważniejszym problemem misia Beczułki jest brak kompana do zabawy. Ma wprawdzie pod dostatkiem swojego ulubionego przysmaku, czyli miodku, jednak czuje się bardzo samotny. Na łące, zupełnie przypadkowo poznaje wesołego i sympatycznego zajączka Sprytka. Jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy i wiąże ze Sprytkiem wiele nadziei. Wspólnie spędzany czas upływa im na najróżniejszych zabawach. Z czasem okazuje się jednak, że koleżeństwo zajączka nie jest bezinteresowne. W rzeczywistości kieruje nim zwyczajne łakomstwo. Zauważają to także widzowie. Prawdziwe kłopoty przynosi zajączkowi pojawienie się wygłodniałego lisa. Jest to chwila próby nie tylko dla niego, ale także dla misia Beczułki, pszczółki Przyjaciółki i widzów. Współpracując, nasi bohaterowie swój swoisty egzamin zdają celująco. Dzięki pomocy uczestniczących w spektaklu widzów, bohaterowie przezwyciężają wszystkie kłopoty i przekonują się, że dobrze jest móc liczyć na innych. Wspólnie poznają wartość prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.
Obsada:
reżyseria – Grzegorz Ociepka
występują – Iwona Fijałkowska, Grzegorz Ociepka
Bilety w cenie: 5 zł w sprzedaży na Biletyna.pl oraz w recepcji CKR.
Zapraszamy!

Rodzina w formie – warsztaty w Królewskiej Formierni

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat i opiekunów do naszej formierni, gdzie każdy poczuje się jak królewski artysta! 👑 Na warsztatach będziecie wykonywać własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu.
Wcześniej wspólnie z prowadzącymi edukatorkami obejrzycie mitologiczne rzeźby 🗿 w Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiecie się też, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru.
🔹INFORMACJE OGÓLNE🔹
📆 Terminy: niedziele 13 marca, 10 kwietnia, 8 maja, 12 czerwca 2022 r., godz. 11.00-12.45
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia
🎫 Wstęp: 29 zł (dziecko plus opiekun). Bilety do nabycia na stronie ewejściówki 👉https://bit.ly/3gUue5y
💁‍♂️ Prowadzące: Janina Korwin-Szymanowska, Karina Madej – edukatorki w Muzeum Łazienki Królewskie

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na comiesięczne koncerty muzyki klasycznej, które wykonywane są w zabytkowych obiektach Łazienek Królewskich w ramach cyklu “Salony Muzyczne” od października 2021 r. do maja 2022 r.

Wiosenny obiad. Kulinarny warsztat rodzinny

Wiosna to wspaniała kulinarnie pora! Zmęczeni po zimie, zachwycamy się różnorodności świeżych ziół, sałat i innych nowalijek i tworzymy z nich wspaniałe świeże kompozycje. Podczas warsztatu nauczycie się naszych ulubionych wiosennych dań, które bedą wspaniałym urozmaiceniem za równo małych rodzinnych obiadów, jak i tych na które wpadnie z wizytą kilku gości.
Podczas warsztatów przygotujemy:
-wiosenną minestrone z miętowym pesto,
-zielona sałatka z orzo z bazyliowym dressingiem,
-oraz magdalenki aromatyzowane wodą z kwiatów pomarańczy.
Ważne:
-Zajęcia trwają 2 godziny
-Są to zajęcia dla dziecka z opiekunem

Teatrzyk dla dzieci. Magiczny miód

Teatrzyk dla dzieci
Teatr Lalek Igraszka “Magiczny miód”
niedziela, 08.05.2022, godz. 12:30
bilety: 15 zł
przedsprzedaż: biletyna.pl lub w miarę wolnych miejsc w placówce w dniu wydarzenia
Pewnego dnia niedźwiadek Maciuś przynosi smutną nowinę – mama jest chora a jedynym antidotum jest magiczny miód. Maciuś wyrusza w daleką podróż do tajemniczego lasu. W wyprawie towarzyszy mu przyjaciel, zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by
podarowała im beczułkę magicznego miodu… W bajce zostaje poruszony problem zanieczyszczania środowiska.
autor: Jacek Wolszczak
występują: Paweł Kołodziejski, Przemysław Śmiech

Śniadania świata. Kulinarny warsztat dla nastolatków

Czas urozmaicić poranki i sięgnąć po śniadaniowe inspiracje z całego świata! W ramach tego cyklu przybliżamy dzieciom nowe smaki, techniki i poranne zwyczaje, które z łatwością odtworzą później w Waszych domowych kuchniach.
Na najbliższym warsztacie przygotujemy:
-wytrawne scones z serem
-oraz dutch baby- holenderski pieczony naleśnik
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+
-Zajęcia trwają 2 godziny

Nawet myszy idą do nieba | Filmowy poranek dla dzieci (6+)

Filmowy poranek dla dzieci (6+) ndz 08.0512.00
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie!
Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy.
Najtrudniejszym zadaniem okazuje się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!
reżyseria: Jan Bubeniček, Denisa Grimmova
scenariusz: Alice Nellis, Richard Malatinsky
czas: 87 min

Scriptorium Villa Nova | warsztatu kaligrafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych

✍️ Lista korzyści z odręcznego pisania jest długa – przekonajcie się o tym sami, ćwicząc sami w Scriptorium Villa Nova. To najlepszy trening dla ludzkiego mózgu, który rozwija kreatywność, wspomaga rozwój nowych umiejętności, a przede wszystkim – pomaga wyrażać emocje i osobowość.
✍️ Na warsztaty zapraszamy miłośników kaligrafii i osoby, które chcą, aby ich pismo odręczne stało się eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze. Uczestnicy sami decydują o intensywności i rodzaju wykonywanych ćwiczeń, celem jest doskonalenie umiejętności starannego kreślenia liter w stylistyce XVII-wiecznego pisma kancelaryjnego.
✍️ Zapewniamy jednoosobowe stanowisko pracy z pulpitem, narzędzia pisarskie oraz materiały: karty ćwiczeń, wzorniki z pismem, rysunki do obrysu tuszem.

Bajka o królewnie Marysi – spektakl dla dzieci

Bajka o królewnie Marysi
Spektakl teatralny dla dzieci
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
08.05.2022 (niedziela), godz. 12:30
W czasach, kiedy świat był jeszcze taki mały, że “na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni”, królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną, stała się samolubna, kapryśna i nieznośna wobec innych.
Przedstawienie uczy, dlaczego nie warto postępować egoistycznie i jak wiele warte są przyjaźń, miłość, wrażliwość na drugiego człowieka.
Wstęp wolny! Występ plenerowy.

hula kalambury | wstęp bezpłatny 

✨8 MAJA zapraszamy na HULA KALAMBURY!🙈🙉🙊
Podczas Rodzinnej Niedzieli w Hulakula czeka na Was mnóstwo atrakcji!🙀🐱‍🏍
O 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣ ruszamy na parkiet w rytm utworów z tanecznej gry JUST DANCE!🏃‍♂️🏃‍♀️
Punkt 1️⃣4️⃣:0️⃣0️⃣ wchodzimy na scenę główną i bawimy się w HULA KALAMBURY!🙊
Kalambury to prosta gra, która integruje ze sobą dzieci i dorosłych. Wspaniałą rzeczą w grze Kalambury jest to, że nigdy nie jest tak samo, możesz wybrać różne tematy i różne słowa😲🙈
Kalambury są szczególnie dobrą dla dzieci zabawą, ponieważ pobudza m.in. ich kreatywność. Odgrywanie słów bez mówienia jest dość trudne, nawet dla dorosłych. Jednak obserwowanie, jak dzieci czy członkowie rodziny demonstrują swoje umiejętności aktorskie, jest absolutnie zabawne.
Po wyczerpującej zabawie zapraszamy na odpoczynek podczas wyświetlanej na wielkim ekranie bajki niespodzianki!🍿😎

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments