Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 30 kwietnia-1 maja

Przed nami długi weekend. Wiadomo – z tej okazji i Zajawka długa i wyjątkowo bogata. Każdy, niezależnie od tego, ile ma lat i jak lubi spędzać czas, znajdzie coś dla siebie. Wybierz coś dla swojej rodziny i… koniecznie puść Weekendową Zajawkę dalej w świat!

.

Spis treści:

SOBOTA, 30 kwietnia

Dzieci grają rytmy! / majówkowy kurs gry na congach

Serdecznie zapraszam dzieci w wieku 5-10 lat na majówkowy 3-dniowy kurs gry na congach.
Zajęcia odbywać się będą we Włochach w godzinach 11:00- 12:30 i trwać przez 3 dni (30.04, 1.05, 2.05).
Na koniec planowany jest wspólny występ!
Koszt: 200,-
W cenie – 6 x 40min zajęć
Ilość uczestników: max 8 osób
Zapewniamy instrumenty!
Informacje i zapisy: 606742212

Prowadząca zajęcia:
Wokalistka i perkusjonalistka,
gra na bębnach djembe, conga, bata, dun-dun i in…
Jest uczennicą meksykańskiego perkusjonalisty Davida Saucedo Valle. Uczyła się także u Miguel’a Valdes, Marvina Diz, Richiego Floresa, Adama Drame, Nasska i in.
Prowadziła warsztaty bębniarskie zarówno dla dzieci (Muzeum Etnograficzne, Noc Muzeów, Mała Fiesta Brodnicka, Cykl żoliborskich warsztatów “Puk? Puk? Bum! Bum!”, liczne przedszkola i szkoły w Warszawie..) jak i dla dorosłych (kluby CocoDeOro, Klinika, Fort Sokolnickiego, Urodziny Placu Wilsona, Kuźnia Zdrowia, Uniwersytet Drugiego Wieku, Fundacja “Klasa Kobiet”, Fundacja VIVA!, Fundacja “Ja Wisła” i wiele innych…).
Przez 14 lat prowadziła w Warszawie cotygodniowe Jam Session dla perkusjonalistów, pt.: “Poprzeszkadzaj Trochę:)” oraz “Naturalny Jam Kokosowy” dla wokalistów i instrumentalistow.
Uważa, że muzyka jest balsamem dla duszy.
Prywatnie mamą 9-letniej córki.

Ćwiczenia ze sztuki | Warsztaty dla dzieci

🙋‍♀️ Zapraszamy najmłodszych odbiorców sztuki na warsztaty w przestrzeni wystawy “Ćwiczenia ze sztuki. Kolekcja Muzeum ASP w Warszawie”
❔ Zastanowimy się wspólnie czym jest sztuka? Kim jest artysta_ka? Czego w zasadzie uczą się studentki i studenci Akademii? Odczarujemy “niedotykalne” i niedostępne eksponaty muzealne. Będziemy dotykać, przekładać, układać, a nawet… siadać:)
1️⃣ Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat; udział jest bezpłatny
2️⃣ Limit miejsc: 10
3️⃣ Obowiązują zapisy: muzeum@cybis.asp.waw.pl
(decyduje kolejność zgłoszeń)
4️⃣ prowadzenie: Jacqueline I. Horodyńska – historyczka sztuki, pracowniczka Muzeum ASP w Warszawie, mama Ignacego i Edka

Aademia Małego Muzyka dla dzieci od 4 do 6 lat

Akademia Małego Muzyka to grupowe zajęcia muzyczne mające na celu artystyczny rozwój dzieci poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Maluchy mogą uczestniczyć w zajęciach razem z rodzicem/opiekunem.
KOSZT:
pojedyncze zajęcia 60zł
pakiet 4 zajęć 160zł
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, prosimy o kontakt: kontakt@fundacjafabrykamuzyki.pl
w tytule wpisując: “AMM13.10”
Zajęcia trwają ok 40 minut.
Zajęcia prowadzi Agata Przygócka:

warsztaty – hamowanie na rolkach dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty nauki hamowania na rolkach dedykowane dla osób początkujących, aspirujących do wyruszenia na dłuższe trasy po Warszawie i nie tylko 🙂
W planie ćwiczenia przygotowujące i trening techniki:

 • hamowania pługiem
 • t-stop
 • powerslide
  Odbędą się 2 tury:
 • 14:30-15:30 – dla dzieci > 7 r.ż.
 • 15:30-16:30 – dla dorosłych
  Liczba miejsc ograniczona – 15 osób / 1h, kto pierwszy ten lepszy!
  Zapisy: https://forms.gle/gVav3qBmrG8oWMGC7
  Na warsztatach obowiązuje regulamin szkółki, link w formularzu zapisów, prosimy o zapoznanie się.
  KAŻDY uczestnik zobowiązany jest do posiadania kasku, dzieci obowiązkowo również pełen komplet ochraniaczy – które dorosłym również zalecamy!
  Do zobaczenia :))

JAZZ DLA DZIECI #15 – Anielskie skrzydła

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na piętnaste spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼
30 kwietnia, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal
Michał Startek – harfa
bilet rodzinny 20 zł
Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
🎫 Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki tel. 22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl, e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Dwujęzyczne poranki dla dzieci w kinie Iluzjon

💙💛 Pokazy filmów, zabawy, wspólne śpiewanie i mały poczęstunek dla dzieci w sobotnie przedpołudnia w Kinie Iluzjon. Kontynuując dwujęzyczne polsko – ukraińskie poranki zapraszamy wszystkie dzieci w soboty w godzinach 10:00 – 11:30 do kina Iluzjon. Zajęcia odbywają się 30 kwietnia, 14, 21, 28 maja oraz 4,18 i 25 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Podczas spotkań będziemy oglądać filmy oraz animacje dla dzieci, śpiewać, bawić się i miło spędzać czas. Chcemy, aby dzieci w każdym wieku mogły zająć się tym, co dzieci najbardziej lubią – zabawą!
Projekcjom filmowym będą towarzyszyć warsztaty kreatywne prowadzone przez dwujęzycznych polsko – ukraińskich animatorów z Misiowych Poranków, od lat związanych z kinem Iluzjon. Dzięki temu, poprzez wspólną zabawę, dzieci z Polski i Ukrainy będą miały okazję do integracji oraz zapoznania się z kulturą sąsiadujących ze sobą państw. Na małych i dużych uczestników spotkań oprócz filmów i zabaw będzie czekać także poczęstunek.
Wśród pokazywanych filmów znajdą się polskie animacje i filmy dla dzieci, między innymi cykl „Przygody Gapiszona”, „Miś Uszatek” czy „Niezwykła podróż”, a także „Bolek i Lolek” oraz „Reksio”.
🎫🎫🎫 Wstęp na poranki jest bezpłatny, nie obowiązują bilety.
Zapraszamy: 30 kwietnia, 14,21,28 maja, 4,18, 25 czerwca, godz. 10:00,
kino Iluzjon, ul. Narbutta 50 A Warszawa.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Двомовні ранки для дітей в кінотеатрі Ілюзіон
💙💛 Кінопокази, ігри, спільні співи, невелике частування для дітей в суботу вранці в кінотеатрі Іюзіон. Продовжуючи двомовні польсько-українські ранки , запрошуємо всіх дітей щосуботи з 10:00 до 11:30 до кінотеатру «Іюзіон». Заняття проводяться 30 квітня, 14, 21, 28 травня і 4, 18 і 25 червня. Вхід вільний.

Під час зустрічей ми будемо дивитися фільми та мультики, співати, веселитися і добре проводити час. Ми хочемо, щоб діти будь-якого віку могли робити те, що їм найбільше подобається – грати!
Покази фільму супроводжуватимуться творчими майстер-класами, які проводитимуть двомовні польсько-українські аніматори з Misiowe Poranki, які роками асоціюються з кінотеатром «Ілюзіон». Завдяки спільній грі, діти з Польщі та України матимуть можливість інтегруватися та познайомитися з культурою сусідніх країн. Для маленьких і великих учасників зустрічей, крім фільмів та ігор, також буде частуванняю
Серед показаних фільмів будуть польські анімації і фільми для дітей, в тому числі серіали “Пригоди Гапішона”, “Ведмідь Ушатек” або “Незвичайна подорож”, а також “Больек і Льолек” і “Рекшіо”.
🎫🎫🎫 Вхід вранці безкоштовний, квитки не потрібні.
Запрошуємо вас: 30, 14, 21, 28 травня, 4, 18, 25 червня, о 10:00,
Кінотеатр Іюзіон, вул. Нарбутта 50 А, Варшава.

Smykowizje – działania dla rodzin z dziećmi 0–5 lat

Smykowizje – działania dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
🔸 sobota, 30/04/2022
🔸 godzina 10.00 – wydarzenie dla rodzin z dziećmi 0-3 lata
🔸 godzina 11.00 – wydarzenie dla rodzin z dziećmi 3-5 lat (i starszych)
Smykowizje mają 6 lat! Tym razem: posłuchamy echa i Bacha i – ech – jakichś współczech! Wytropimy podziemne odgłosy i sprawdzimy komu wolno śpiewać w bibliotece. Naszym ulubionym obszarem działań zawsze była a b s t r a k c j a, więc obiecujemy jej dostarczyć i tym razem. Wystąpi niezawodny zespół, od którego i z którym to wszystko się zaczęło czyli Hashtag Ensemble. Smykowizje będą miały formę spaceru muzycznego po okolicy i we wnętrzu Zamku Ujazdowskiego.

Smykowizje to cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów i performansów muzycznych Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych warsztatów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.
Wykonawcy:
Marta Grzywacz – głos, pianino
Ania Karpowicz – flet
Dominik Płociński – wiolonczela
Anna Szawiel, Anna Kierkosz – scenariusz i prowadzenie
Wstęp w ramach biletu rodzinnego 30 zł
Zakup biletu jest możliwy online: https://u-jazdowski.pl/…/rodziny…/smykowizje/30-04-2022
Liczba biletów rodzinnych jest ograniczona.
Zakup biletu na działania z cyklu Smykowizje uprawnia do wejścia na koncert i wszystkie wystawy rodzinę, złożoną z co najmniej jednego dziecka i jednej osoby dorosłej. Maksymalna liczba, wchodzących w ramach jednego biletu rodzinnego to 4 osoby.
Kuratorką cyklu jest Anna Kierkosz.
Zdjęcie w tle: Sandra Szmigiel

Majówka na dworze księcia Janusza

ORZEŁ I SMOK, czyli MAJÓWKA na dworze księcia Janusza
W dniach 30.04-3.05 zapraszamy na wspólną zabawę w średniowiecznych klimatach z rekonstruktorami z Fundacji Żywej Historii „Hanza”, którzy opowiedzą i pokażą, jak się niegdyś na czerskim zamku żyło.
Codziennie od 11.00 do 19.00 mnóstwo atrakcji:

 • namioty rycerskie, w tym jeden udostępniony do zwiedzania
 • zbrojownia
 • tor łuczniczy i szermierka bezpieczną bronią treningową
 • średniowieczne gry planszowe i zabawy plebejskie
 • prezentacje wybranych rzemiosł
 • pokazy średniowiecznej mody (ok. godz. 15.00)
 • dla najmłodszych rysowanki
  Wszystko to na dziedzińcu gotyckiego zamku w Czersku – w siedzibie książąt mazowieckich, dawnej stolicy południowego Mazowsza, na wyniosłej wiślanej skarpie, wśród kwitnących sadów…
  Zapraszamy!

Pszczoły miodne i niemiodne – co zagraża pszczołom?

Co rozumieć pod nazwą pszczoły, pszczoły dzikie i jaki mają one związek z pszczelarstwem?
🐝🐝🐝
Czy wymieranie pszczół to hasło medialne i jak wygląda rzeczywistość? Spotkanie zaczniemy od określenia typowych stereotypów dot. pszczół. Pokażemy bogactwo świata pszczół, przytoczymy główne badania a także umówimy fakty i mity dotyczące wymierania pszczół Przytoczenie głównych badań. Na koniec poznamy cztery „złote sposoby” na to jak pomagać pszczołom i weźmiemy udział w otwartej sesji Q&A.

🟡Prowadzenie: Kamil Baj – od ponad 20 lat miłośnik pszczół, miodu i pszczelarz.
Swoją pasję przez długi czas łączył z pracą w międzynarodowej korporacji. W 2013 r. założył wraz z żoną Pszczelarium i od tego czasu zajmują się pszczelarstwem miejskim.
Obecnie Kamil opiekuje się ponad 120 ulami rozsianymi po całej Warszawie, w tym pasieką w SDK. Pszczelarium poza stolicą działa jeszcze m.in. w Trójmieście, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Lidzbarku Warmińskim i Wrocławiu. Pszczoły odwdzięczają się niezwykłym miejskim miodem o niespotykanym smaku i aromacie. Oprócz tego Kamil prowadzi warsztaty dla miłośników pszczół i adeptów pszczelarstwa w każdym wieku.
Wstęp wolny
Salonik Literacki

Sobotnie spacery chopinowskie po Warszawie

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!
KWIECIEŃ
🚶‍♀️ Spacer chopinowski. Chopin w Warszawie
📅 23 kwietnia, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Kolumna Zygmunta
👤 Przewodniczka: Maria Hrubczyńska
Fryderyk Chopin przez połowę swojego życia był mieszkańcem Warszawy. Przyglądając się miejscom z życia kompozytora, możemy poznać nie tylko jego życie, ale i życie ówczesnych Warszawianek i Warszawiaków. Dlaczego tak ważną ulicą w życiu Fryderyka Chopina było Krakowskie Przedmieście? Gdzie zaczął uczyć się gry na fortepianie? Z którym poetą utrzymywał kontakty od najmłodszych lat? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spaceru „Chopin w Warszawie”.
🚶‍♂️ Spacer chopinowski. Warszawskie koncerty Fryderyka Chopina
📅 30 kwietnia, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Pałac Prezydencki
👤 Przewodniczka: Zofia Kubaszewska
Fryderyk Chopin zaczął karierę pianisty jeszcze jako dziecko, w okresie spędzonym w Warszawie. Zanim opuścił Polskę w 1830 roku, dał kilka ciekawych koncertów. Gdzie Fryderyk Chopin wystąpił po raz pierwszy? Od kogo i w jakich okolicznościach otrzymał brylantowy pierścień? Gdzie można było usłyszeć Chopina grającego na organach i co stało się z tymi organami po wyjeździe kompozytora z Warszawy?
📌 Bilety (dostępne od 14.04): http://bilety.nifc.pl w cenie (28 zł normalny i 14 zł ulgowy).

Mali Einsteini: Dziwaczni mieszkańcy jeziora

Mali Einsteini: Dziwaczni mieszkańcy jeziora
30 kwietnia 2022, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 7-10 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat), III grupa – godz. 12.00 (mieszana).
Opłata: karnet kwiecień (4 zajęcia) 110 zł, karnet kwiecień (3 zajęcia – bez 30.04.) 82,50 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Zapisy od 25.03.2022 godz. 9.00
Czy widzieliście pająka w bańce albo bobasa ważki? Tym razem porozmawiamy o “słodkich potworach” naszych jezior. Niektóre z nich mieszczą się w kropli wody. Podczas spotkania poznacie ich dziwne zwyczaje i sposoby życia.
Mali Einsteini, czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-10 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
Zapraszamy!
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/dziwaczni-mieszkancy-jeziora

Majówka w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier

Jakie plany na majówkę? Zapraszamy do nas – w każdy dzień długo weekendu będą odbywać się konkursy lub turnieje!
Niedziela (1 maja) 15:00 – Konkurs rozpoznawania gier Nintendo po zrzutach ekranu / Mikołaj “Pixel” Bożyk

Kącik dziecięcy z animatorką | Elektrownia Powiśle

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami do Food Hall w Elektrowni Powiśle!
Od 12:00 do 16:00 czeka na Was animatorka w kąciku dziecięcym! 🧸
Zapewnimy dzieciom czas pełen atrakcji, a Wy będziecie mieć chwilę relaksu podczas niedzielnego lunchu 🍜
📍 Kącik dziecięcy znajduje się w przestrzeni Lumen.
Wejście między Kimi Sushi a Vietlab.

Warsztaty ceramiczne

Widzimy się w soboty:

 • dorośli w godz 10:00-12:00
 • dzieci 6+ lub dziecko i rodzic (rodzinne) w godz. 12:00-14:00
  W cenie warsztatu są wyjątkowe materiały:
 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 45 zł dorośli, 40 zł dzieci /os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysł

Sobotnie śniadania sąsiedzkie – Субботние завтраки по соседству | wstęp wolny

Hejo sąsiedzi!
Zapraszamy Was do udziału w Sobotnich Śniadaniach Sąsiedzkich, które będą się odbywać co tydzień, dopóki będziemy mogli je organizować. 🙂
Spotykamy się o 11:00 by wspólnie zjeść, poznać się i porozmawiać!
Pamiętajcie, że są składkowe! Każdy przynosi coś do jedzenia od siebie by później wspólnie z innymi wszystko konsumować. 🙂
Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa: zostańcie w domu jeśli źle się czujecie, pamiętajcie o dezynfekcji rąk oraz o tym, że limit osób w CLŻ wynosi obecnie 15 osób.

Do zobaczenia!

Эй, соседи!
Приглашаем вас принять участие в субботних завтраках с соседями, которые будут проходить каждую неделю, пока будет возможность их организовывать. 🙂
Мы встречаемся в 11:00, чтобы вместе поесть, познакомиться и поговорить!
Помните, что действует принцип складчины! Каждый приносит какую-то еду, чтобы поделиться с другими. 🙂
Помните о правилах безопасности: оставайтесь дома, если плохо себя чувствуете; дезинфицируйте руки; в настоящее время в Локальном Центре Жолибож действует ограничение – до 15 человек одновременно.
Увидимся!

Planszówki na Żoliborzu | wstęp wolny

Serwus!
Zapraszamy Was na cykliczne wydarzenie planszówkowe w CLŻ.
Gry wybierzemy na miejscu z naszych zasobów. 🙂
Spotkania odbywają się co tydzień w sobotę!
Nie obowiązują zapisy, ale pamiętajcie, że obowiązuje nas w środku limit 15 osób.
Z uwagi na pandemię pamiętajcie jednak o kilku rzeczach:

 • przychodzimy obowiązkowo w maseczkach;
 • dezynfekujemy dłonie;
 • nie przychodzimy jeśli źle się czujemy;
  Do zobaczenia!

Brush lettering – warsztat dla początkujących

Zapraszamy na pierwszą autorską serię warsztatów w Calligrafun, którą poprowadzi Kamila Krysiak – założycielka Calligrafun i autorka zeszytu ćwiczeń do brush letteringu.
Warsztaty brush letteringu, czyli kaligrafii brush penem, polecamy osobom początkującym, które chciałyby poznać narzędzia oraz technikę pisania. Brush pen, czyli pisak z końcówką w kształcie pędzelka, na dobre zadomowił się już w artystycznym świecie. To proste narzędzie pozwoli Ci wyczarować piękne i efektowne litery, które staną się ozdobą ręcznie wykonanych zaproszeń, kart okolicznościowych, bullet journala czy Twoich codziennych notatek. W brush letteringu odnajdziesz metodę na kreatywne spełnienie i przyjemne hobby.

Data warsztatów: sobota, 23 kwietnia 2022 r.
Godzina: 10.30-13.00
Miejsce: Calligrafun Workshop Room, Falenica Park, ul. Kędzierzyńska 9, Warszawa (2. piętro, z windą).
Liczba osób w grupie: od 3 do 8

Podczas warsztatów oprócz nauki podstaw brush letteringu i opanowania narzędzi będziesz mieć również okazję przetestowania szerokiego wachlarza brush penów i sprawdzenia, które najbardziej Ci odpowiadają. Warsztaty brush letteringu mogą być również świetnym prezentem dla bliskiej Ci osoby!
W ramach warsztatów otrzymasz również wszystko, co jest Ci potrzebne na start:
wzorniki liter,
brush peny,
blok papieru odpowiedniego do kaligrafii brush penem

Animacje dla dzieci w języku polskim i ukraińskim / Анімації для дітей у музеї

Zapraszamy wszystkie dzieci na animacje w języku polskim i ukraińskim, które odbywać się będą w przestrzeni edukacyjnej Muzeum.
Prowadząca: Polina Kalenska
Szczególnie zapraszamy najmłodszych, którzy wraz z rodzinami szukają schronienia przed wojną. Wstęp na wystawy, do przestrzeni edukacyjnej oraz na seanse filmowe w języku ukraińskim dla Was i osób Wam towarzyszących jest bezpłatny.

🚩 dla dzieci młodszych i starszych oraz opiekunów
🚩 nieograniczony dostęp do kredek, zabawek, książek, pieluszek i artykułów pielęgnacyjnych oraz drobnego poczęstunku
🚩 animacje w języku ukraińskim – wspólne rysowanie i zabawa, można dołączyć w dowolnym momencie
🚩 bezpłatny dostęp do wifi
⌚ Sala edukacyjna działa w godzinach otwarcia Muzeum:
wtorek-niedziela: 10.00–18.00
piątek: 10.00–20.00
🦋 Animacje w kolejne weekendy:
2, 3, 9, 10, 23, 24, 30 kwietnia
godzina: 11.00–17.00

Szachy w “Kamieniu”

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania szachowe w Pawilonie Edukacyjnym ”Kamień” przy ulicy Wybrzeże Puckie 1.
Dobre wieści! Mamy parking pod samym obiektem, jak i stojaki na rowery!
Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie ? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany. Niemile widziany za to alkohol i jakiekolwiek używki, więc tego nie bierzcie.
Docelowo spotykamy się w każdą sobotę ❤
Zapraszamy też do wspierania finansowo naszych działań na zrzutce:
https://zrzutka.pl/t3z6e5
*Uczestnictwo w spotkaniu równoznaczne jest ze zgodą na wykorzystywanie wizerunku do promocji wydarzenia oraz działań fundacji.
*Stosujemy się do obowiązujących norm sanitarnych.

Szkółka bilardowa w 147 Break Nowogrodzka!

Chcesz nauczyć się gry w bilard? Pragniesz zainteresować swoje dziecko ciekawym sportem? Marzysz żeby grać lepiej od znajomych i popisywać się efektownymi zagraniami podczas Waszych spotkań? A może chcesz po prostu spędzić miło czas przy bilardowym stole? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to te szkółki są właśnie dla Ciebie! Trenujemy w soboty w godzinach 12:00-14:00 w klubie 147 Break Nowogrodzka oraz niedziele w godzinach 12:00 – 14:00 i w środy w godzinach 19:00-21:00 w klubie 147 Break Zamieniecka za jedyne 40 zł od osoby. Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor sportu bilardowego. Nie czekaj i dołącz do nas. Dobra zabawa i cenna nauka gwarantowane! 😉
Program zajęć:

 • bilardowy savoir vivre
 • nauka prawidłowej postawy bilardowej, poprawnego prowadzenia kija i nadawania rotacji
 • trening wbijania różnych układów bil na stole
 • poprawa celności zagrania i wychodzenia na kolejne bile
 • omawianie zagadnień taktycznych
 • nauka podstawowych trickshotów
 • instruktaż pielęgnacji bilardowego sprzętu: stołu, sukna, kija oraz tipa
  -nauka zasad gry
 • zajęcia będą kończyć mecze sparingowe pomiędzy uczestnikami
 • treningi będą oparte na różnorodnych ćwiczeniach oraz fachowych i indywidualnych poradach
  Zapraszamy! 🙂

SUPer Aktywny Warszawiak – dzieci i młodzież

Zapraszamy dzieci i młodzież (7-14 lat) na naukę wiosłowania na deskach SUP. Opiekun dziecka także może brać udział w zajęciach.
Zajęcia są współfinansowane przez M.St Warszawa, dzięki czemu ich koszt to jedynie 9 zł/osoba:) Zajęcia odbywają się na Kanale Żerańskim.
Zapewniamy niezbędny sprzęt, pełnych pasji instruktorów i niezapomniane doświadczenie:)
Informacje, zapisy: hello@warsawrowing.com
tytuł: SUPer Aktywny Warszawiak

LEGO® robotyka

Podczas tych zajęć dzieci budują roboty ze specjalnych zestawów
LEGO® WeDo 2.0.
Następnie uczymy się jak zaprogramować robota, tak by wykonywał różnego rodzaju zadania.
Co tydzień budujemy innego robota oraz wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami oraz funkcjonalnością robota zgodnie z problemami, które mogą go napotkać.
Na zajęciach budujemy roboty takie jak: samochody, zwierzęta, helikoptery, czołgi oraz wiele innych modeli.
Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem. Dzięki wykorzystaniu klocków LEGO® podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności
programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.
Zajęcia dla dzieci od 6 do 9 lat.
Zajęcia w soboty o godzinie 11:45
Czas trwania: do 75 minut
Cena: 50 zł pojedyncze wejście, 180 zł karnet na 4 wejścia, do wykorzystania w ciągu 5 tygodni, pierwszeństwo mają osoby z karnetami. Zajęcia pokazowe 15 stycznia to koszt 35 zł.
Wcześniejsze zapisy i opłaty obowiązkowe.
Zajęcia odbędą się, gdy zbierze się grupa minimum 7 osób.
Ilość uczestników ograniczona.
Zapisy:
Messenger FB @pampamsalka lub SMS na numer 796 732 386.
Prowadzący: Michał z @konstruktor.edu

Otwarte zajęcia kondycyjne

Zajęcia dla wszystkich chętnych uczestników Pałacu Młodzieży w Warszawie od 12. r.ż.
Obowiązuje strój sportowy i zmienione obuwie.
Tytułowa kondycja jest punktem wyjścia i pretekstem do tego aby zadbać o swoje ciało – jego sprawność, siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie, gibkość itp.
Ćwiczenia są prowadzone i odbywają się przy muzyce w miłej atmosferze.
Zajęcia odbywają się w sali 412 (wejście główne).

Wiosna pokoleń

🌻 Pierwsze tygodnie wiosny sprzyjają działaniu, dlatego wraz z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” zapraszamy do wspólnej pracy na naszych warsztatach!

🌷 Tulipany – najpiękniejsze wiosenne kwiaty 🌷
W czasie spotkania uszyjemy kolorowe tulipany z wzorzystych tkanin. Swoją oryginalnością zachwycą zarówno miłośników wnętrz rustykalnych, jak i urządzonych w stylu awangardowym czy glamour. Ponadto będą cieszyć oko nie tylko przez najbliższe klika dni, ale przez wiele miesięcy.
W czasie warsztatów zdradzimy także, które tulipany symbolizują energię, witalność oraz spontaniczność, wskażemy te uosabiające radość i wdzięk. Podpowiemy, jakie tulipany należy ofiarować w geście podziękowania oraz uznania, a które z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Wielka Sztuka w Majówkę | „Sekretne dzieła impresjonistów”

🎨 Manet, Caillebotte, Monet, Morisot, Cézanne, Sisley, Signac: pięćdziesiąt nieznanych arcydzieł impresjonizmu, nurtu, który zrewolucjonizował malarstwo.
Jak świat postrzegali impresjoniści? W jaki sposób kształtowali technikę, barwę, światło, tworząc nową rzeczywistość? W jaki sposób ich sztuka z wyklętej stała się uwielbianą i podziwianą na całym świecie? W najnowszym filmie z cyklu Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie przyglądamy się rewolucji artystycznej, jaką był ruch impresjonistyczny i podziwiamy ponad 50 dotąd niepokazywanych szerszej publiczności dzieł. „Sekretne dzieła impresjonistów” to porywająca kinowa podróż, zabierająca widza do intymnego świata impresjonistów i pozwalająca samodzielnie odkrywać najdrobniejsze detale pokazywanych obrazów.
TYTUŁ POLSKI:
Sekretne dzieła impresjonistów
TYTUŁ ORYGINALNY
Impressionisti segreti
GATUNEK
dokumentalny
JĘZYK
włoski (napisy polskie)
REŻYSERIA:
Daniele Pini
ROK PRODUKCJI
2020
KRAJ PRODUKCJI
Włochy
CZAS TRWANIA
80 min.

Seanse dla dzieci w języku ukraińskim w Kinie Muranów | bezpłatne pokazy weekendowe

💛 💙 Kino Dzieci i Kino Muranów przygotowali wspólnie projekt dla Ukrainy. Zapraszamy na bezpłatne, weekendowe poranki filmowe – seanse w języku ukraińskim. Młodzi widzowie będą mogli przyjść do kina i obejrzeć film. Pomysł powstał z myślą o najmłodszych ukraińskich uchodźcach oraz uchodźczyniach. Zapraszamy wszystkich na wspólne oglądanie!
Wierzymy, że kinematografia ma moc, by zmieniać świat, a w momentach niepokoju realnie pomagać, dawać otuchę, ułatwiać rozmowę i budować porozumienie. Dlatego w obliczu wojny w Ukrainie i niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej mieszkańcy, chcemy wykorzystać to, co znamy najlepiej, by nieść wsparcie.
Prezentowane w Kinie Muranów filmy pochodzą z katalogu Kina Dzieci dostępnego na VOD w języku ukraińskim. Tytuły oglądać można bezpłatnie, bez logowania i rejestracji na platformie: nowehoryzonty.pl/ukraina. Cały projekt powstał z myślą o najmłodszych ukraińskich uchodźcach, których gościmy aktualnie w polskich domach.
__
«Kino Dzieci» (Дитяче кіно) спільно із «Кінотеатром Муранув» підготували проєкт для України. Запрошуємо на безоплатні кіноранки вихідного дня – покази, що відбуватимуться українською мовою. Молоді глядачі зможуть прийти до кінотеатру та безкоштовно переглянути фільм. Ідея виникла з думкою про наймолодших українських біженців та біженок. Запрошуємо всіх до спільного перегляду!
Ми віримо, що кіно має силу змінювати світ, а у хвилини неспокою – реально допомогти, підбадьорити, полегшити спілкування та вибудувати порозуміння. Тому, зважаючи на війну в Україні та неймовірно складну ситуацію, в якій опинилися її жителі, прагнучи підтримати та допомогти, ми використовуємо той інструмент, яким володіємо найкраще.
Фільми, що будуть представлені в «Кінотеатрі Муранув», відібрані з каталогу Kino Dzieci (Дитяче кіно), що також завантажений українською мовою у вільному доступі на VOD. Стрічки з каталогу можна переглянути безкоштовно, без авторизації та реєстрації на платформі: nowyhoryzonty.pl/ukraina. Проєкт створено для наймолодших українських біженців, яких зараз гостинно приймають у польських домівках.
Партнери циклу «Фільми для дітей українською»: Copenhagen Bombay, KAZstudio, Gutek Film, REinvent, GS Animation, Letko, Badi Badi, Animoon, Roboto Sound, Studio Publishing BM, Uchostudio, Studio ZET, Good4Frame S.C.

Długi, majowy rejs weekendowy – ucieczka poza miasto

Plener. Przyroda. Wisła. Przygoda. 💙Dar Mazowsza płynie a po drodze dosiadają/wysiadają ludzie. To 4 dniowa trasa niedaleko od Warszawy, którą możesz pokonać wybranymi odcinkami lub w całości. Dopłyniemy do Ciebie na brzegu – zabierzemy także Twój rower lub psa. 🚲🐕 Dzwoń i zapytaj, jak i kiedy dołączyć do nas.
🏕️ Spanie w namiotach. Jedzenie z ogniska i kotła. Nocne liczenie gwiazd. Zabieramy pokładową saunę – wieczorne kąpiele i saunowanie w naturze.
⬇️ Trasa: Warszawa – Wilanów – Wyspy Zawadowskie – Wyspy Świderskie – Ciszyca – rzeka Świder – Warszawa
⬇️ Przybliżony program:
✔️ Sobota (30.04): ucieczka na rogatki – biwak i saunowanie na Wawrze/Wilanowie
✔️ Niedziela (1.05): Wyspy Zawadowskie – biwak i saunowanie Ciszyca
✔️ Poniedziałek (2.05): Urzeckie klimaty – biwak i saunowanie po drodze
✔️ Wtorek(3.05): miniOdyseja w dół Wisły – powrót do domu, flisak-party

Pływamy z sensem, kuchnią i kredensem. Bierzemy kawę i herbatę oraz prowiant na wspólne jedzenie. TY zabierasz własne przysmaki, dodatki, napoje, ciepłe ubrania, namiot i wszystko co sprawi, że ogarniesz się w plenerze.

💰 Rejs składkowy: zrzucamy się na paliwo i wspólny gar. 90 PLN/osobę na dzień. Dzieci do 12 lat 50%. Pasażerowie „odcinkowi”- do negocjacji.
😷 Dbamy o Wasze bezpieczeństwo i wyposażenie na statku.
☎️ Dzwoń i pytaj – doradzimy, ustalimy: 509 539 530 Rezerwacja.

Warsztaty DIY dla dzieci

Warsztaty DIY dla dzieci
Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub zabawka, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na soboty!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty DIY, które odbywają się w Centrum Wielokulturowym przy ulicy Jagiellońskiej 54 (wejście od pl.Hallera) w Warszawie.
Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy.

Wilanów (nie tylko króla Jana). Spacer z przewodnikiem.

Zapraszam na spacer- gawędę do Wilanowa! Osią opowieści będzie pałac- podmiejska rezydencja Jana III i królewskie życie codzienne. Jak i gdzie Jan i Marysieńka spędzali czas, co jedli, jak wychowywali dzieci, jak z bliska wyglądała ich legendarna miłość? Co nosiła Maria Kazimiera? Co robił król kiedy nie wojował? Losy wilanowskiej posiadłości od XVII do XX wieku, od pierwszych właścicieli poprzez kolejne rody arystokratów, które pałac i ogród wzbogacały, modyfikowały…
Spacerujemy wokół pałacu- z wejściem do ogrodu (we wczesnowiosennej szacie!).
Obowiązują bilety wstępu do ogrodu w cenie 7 zł normalny, 4 zł ulgowy (studenci, emeryci i renciści, osoby 65+), 1 zł ( dzieci 7- 16 lat), które można kupić prze internet, w kasach, lub automatach biletowych.
Link do zakupu biletów: https://bilety.wilanow-palac.pl/
Start: 2 kwietnia (sobota) o 12:00 przy kasach biletowych Pałacu w Wilanowie (ul. Kostki Potockiego 10/16).
Prowadzi: Monika (Panna Warszawianna- licencjonowana przewodniczka po Warszawie).
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek 🙂

Wystawa Pająków w Pałacu Kultury i Nauki

🦂 🌴 Zapraszamy na najbardziej egzotyczną wystawę w Polsce.
🕙 Ekspozycja czynna bezterminowo, codziennie od 10:00 do 19:00. GŁÓWNE WEJŚCIE DO PAŁACU KULTURY I NAUKI
🌎Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 unikalnych i przepięknych żywych okazów pająków i skorpionów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), największy gatunek pająka na ziemi – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), największego skorpiona – (Pandinus imperator – skorpion cesarski) i wiele innych.

Warsztaty integracyjne dla dzieci w Centrum Janki!

Polska & Ukraina💙💛 W każdą sobotę od 23 kwietnia do 14 maja w godzinach 11:00-19:00 wszystkie polskie i ukraińskie dzieci zapraszamy do Centrum Janki na warsztaty integracyjne. 🧒👧 Całość będzie koordynowana przez trzech animatorów, w tym jednego dwujęzycznego.😊 Dla najmłodszych przygotowaliśmy prawdziwe morze atrakcji, a wśród nich: 👇✨ pokaz magii i iluzji plus warsztat magika🤸‍♂ animacje i zabawy ruchowe🦁 ciastolinowe safari✂ wyklejanie obrazów🌎 projektowanie planet🖌 malowanie buzi 😊Szczegółowy harmonogram wydarzenia na każdą z czterech warsztatowych sobót udostępniamy poniżej w postaci wpisu. 🤓 Zapraszamy 💙💛🤍❤️

Dźwiękolandia – zajęcia umuzykalniające-gordonowskie dla dzieci od 0 do 2 lat

Latające piórka, chusteczki, syczący pluszowy wąż – czyli umuzykalniające zajęcia dla niemowląt (od urodzenia) i dla dzieciaczków do ok. 2 lat, prowadzone wg popularnej teorii Edwina Gordona.
Zapraszamy zarówno dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i bardziej doświadczonych małych artystów. To również zajęcia dla kobiet w ciąży.
Gordon stwierdził, że dziecko uczy się mówić wsłuchując się w to, co mówią do niego opiekujące się nim osoby. Zapewnienie dziecku możliwości „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość, która w przyszłości może się okazać wielkim talentem.
W programie zajęć poprzez swobodną zabawę muzyczną, dzieci otaczane są śpiewem, rytmem, tańcem. Kształtujemy nie tylko ucho i wrażliwość, ale prowokujemy do naturalnej ekspresji twórczej małego dziecka.
Pierwsze lata życia dziecka (łącznie z okresem prenatalnym) są najważniejsze w kształtowaniu języka muzyki!
Maluchy uczestniczą w zajęciach razem z rodzicem/opiekunem.
KOSZT:
pojedyncze zajęcia 60zł
pakiet 4 zajęć 160zł
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, prosimy o kontakt: kontakt@fundacjafabrykamuzyki.pl
w tytule wpisując: „Dzwiekolandia”
Zajęcia trwają ok 40 minut.
Zajęcia prowadzi Agata Przygócka

ONLINEJoga dla dzieci

Zapraszam serdecznie na BEZPŁATNE zajęcia jogi dla dzieci ONLINE.
To świetny sposób, aby sprawdzić, czy joga to zajęcia dla Twojego dziecka!
Na zajęciach będziemy:
✅ brać udział w praktyce asan z wykorzystaniem jogowego opowiadania,
✅ wykonywać ćwiczenia oddechowe,
✅ odbywać praktykę uważności (mindfulness),
✅ uczestniczyć w relaksacji.
Zajęcia odbędą się w formie LIVE na Facebooku i Instagramie.
Wstęp wolny!

NIEDZIELA, 1 maja

Teatr Magii Macieja Pola w Teatrze Lalka

Czy możliwy jest śnieg w ciepły, wiosenny dzień albo przenikanie przez lustro? Podczas tego widowiska na scenie jedne przedmioty nagle znikają, a inne się pojawiają… Uwaga: podczas wydarzenia dzieci nie są tylko biernymi odbiorcami!!! 😍

Najsłynniejszy polski iluzjonista, Maciej Pol, oraz Teatr Lalka zapraszają na niezwykłe widowisko pełne magicznych efektów przygotowanych w oparciu o najnowsze osiągnięcia współczesnej sztuki iluzji oraz techniki. To barwne, familijne widowisko, w którym iluzjonista zabiera widzów w baśniowy świat, a każde dziecko może poczuć się prawdziwym czarodziejem.

Założycielem Teatru Magii jest najsłynniejszy iluzjonista Maciej Pol. Ten najpopularniejszy polski magik swoją pasję przekuwania rzeczy oczywistych na nieoczywiste – magiczne realizuje błyskawicznie. Nie brakuje mu pomysłów, aby zaskakiwać widzów coraz bardziej zadziwiającymi i nieprzewidywalnymi sztuczkami. Ma na swoim koncie wiele pokazów iluzjonistycznych, które obejrzało tysiące ludzi. Każdy pokaz magii w wykonaniu tego charyzmatycznego magika iluzjonisty to niezapomniane show.

Widowisko grane jest gościnnie.

📆 Gramy: 1 maja, godz. 15:00 i 17:30
🎟 Bilety: 60 zł do kupienia w Kasie Teatru oraz na stronie

Święto Konwalii: shinrin-yoku w Ogrodzie Botanicznym UW

🌱Kochani,
w pierwszy dzień maja zapraszamy Was na ogrodowe shinrin-yoku!
Ten dzień to Święto Konwalii, zaszyjemy się więc w Ogrodzie, aby doświadczyć inspirującej i uzdrawiającej mocy Natury w towarzystwie tych pięknych kwiatów ❤
Jeśli macie ochotę na relaks i odpoczynek, a także jesteście ciekawi czym jest shinrin-yoku (po japońsku 森林浴, po polsku kąpiel leśna), zapiszcie się na wydarzenie i spotkajmy się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Odbędziemy spacer grupowy, podczas którego bez względu na wiek czy płeć będziecie mieli szansę odczuć siłę głębokiego oczyszczenia i jedności z Naturą. Leśna kąpiel w kameralnej grupie to energia płynąca nie tylko z niej samej, ale również z Was. Zabierzcie przyjaciół, znajomych albo i poznajcie zupełnie nowe osoby i wspólnie otwórzmy się na uważność i rezonowanie z mocą Natury.
Podarujmy sobie coś, co uwolni nas od stresu. Ten sposób praktykowania kąpieli leśnych pozwoli Ci na silne doświadczenie przestrzeni Ogrodu, bycie tu i teraz oraz sprawi, że zaczniesz zagłębiać się w przedzierający się przez gałęzie blask słońca, zapach pierwszych w tym roku kwiatów i niekończące się zależności pomiędzy fauną i florą 🕸 . Spacer ten to też idealny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Czy jest coś bardziej wartościowego niż obdarowanie spokojem?
🌳Podczas kąpieli poprzyglądamy się oznakom wiosny. Będziemy podglądać Ogród i doświadczać jego zmysłowej strony. Wreszcie, będziemy przyglądać się sobie i swojej relacji z Naturą oraz damy się utulić kojącej atmosferze przyrody. Przedpołudniowy, wiosenny Ogród jest niezwykły!
🐛 Kąpiele leśne (shinrin-yoku) to prozdrowotna praktyka polegająca na zanurzeniu naszych zmysłów w bezpiecznej przestrzeni przyrody. Ta bezwysiłkowa aktywność pozytywnie oddziałuje zarówno na naszą sferę fizyczną (m.in. wyrównanie ciśnienia krwi, wzmocnienie odporności, obniżenie poziomu glikemii), oraz psychiczną (m.in. obniżenie poziomu kortyzolu oraz adrenaliny). Gwarantuje poczucie głębokiego relaksu i komfortu przy jednoczesnym wzroście poziomu koncentracji🧠 Spotkania z Naturą mają nieśpieszny charakter. To ona leczy, my zaś tylko otwieramy się na jej dobroczynne działanie. Miejski tryb życia spowodował, że umiejętność spowolnienia i dostrojenia się do tempa przyrody stała się drogocenną sztuką. Ale spokojnie- pomożemy Ci to osiągnąć❤
🌾GDZIE: spotykamy się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Al. Ujazdowskie 4.
Proszę przybyć chwilkę wcześniej, żebyśmy w spokoju i punktualnie mogli zacząć spacer.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
*załóż ubranie dostosowane do pogody, ubierz się cieplej niż na zwykły spacer. Weź pod uwagę, że nie będziemy zażywać dużo ruchu.
*załóż wygodne, ciepłe buty
*zabierz ze sobą coś do picia, jeśli chcesz możesz zabrać również przekąski
*jeśli przyjmujesz leki, zabierz je ze sobą
*może przydać Ci się notatnik wraz z ołówkiem/długopisem/kredkami
*PRZYBYWAJ! 🙂

🌸KLIKNIĘCIE NA WYDARZENIU “WEZMĘ UDZIAŁ” NIE ZAPEWNIA MIEJSCA NA SPACERZE, PROSIMY O WIADOMOŚCI PRYWATNE LUB KONTAKT MAILOWY POD ADRESEM: moclasu.kontakt@gmail.com
Inwestycja w siebie za ogrodowe shinrin-yoku (ok. 2,5- 3 godziny): 40 zł plus bilet wstępu do Ogrodu (dla grup zorganizowanych od 9 osób – 10 zł za osobę). Wielkość grupy jest ograniczona.
Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami i z Ogrodem!!!

Bezpłatne warsztaty z kaligrafii dla dzieci | tworzenie ludzików z liter

Pomysł na rodzinne, niedzielne przedpołudnie! 👧🧒
Warsztaty z kaligrafii dla dzieci to czas, w którym mali uczestnicy z niewielką pomocą edukatorki stworzą niepowtarzalne projekty ludzików z drukowanych liter 🎨 W trakcie zajęć uczestnicy będą rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne, a także poćwiczą piękne pismo. 🖋
Projekty będą powstawać z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja 🇵🇱
Informacje praktyczne:
🔸 do wzięcia udziału w warsztatach zachęcamy dzieci znające alfabet,
🔸 wstęp wolny,
🔸 zapisy nie obowiązują.

Piknik historyczny w stylistyce Księstwa Warszawskiego

Serdecznie zapraszamy na piknik historyczny w stylistyce Księstwa Warszawskiego z okazji tegorocznych obchodów Święta Konstytucji w Łazienkach Królewskich.

animacje dla dzieci w Banjaluce – niedziele

Ahoj kocury! 🐱 Zapraszamy na niedziele z rodziną w Banjaluce! 👪 Istny relaks dla dorosłych, a super zabawa dla najmłodszych 👫🎊 To wszystko za sprawą cudownego animatora, który zajmie się Waszymi pociechami w godz.14:00 -17:00 🕰 W organizacji zabawy pomoże również Lusia 🐶 Na najmłodszych czeka magia 🔮, zabawa z balonami 🎈, bańki mydlane 🧼, akademia cyrkowa 🎪🤹‍♂️ i wiele, wiele innych. Wiemy, że kochacie bałkański klimat i południowe jedzenie 🍽, dlatego korzystajcie z uroku wolnego dnia 🌴 Gwarantujemy Wam wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi 💑 Czekamy na Was już od 12, na Szkolnej 2/4

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadzia
Jadzia
6 miesięcy temu

Ja polecam wizytę w Centrum Praskim Koneser, mają mnóstwo atrakcji dla dzieciaków