Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 23-24 kwietnia

Weekendowa Zajawka to przegląd najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Warszawie – odkryj najciekawsze pomysły na soboty i niedziele. Dla całej rodziny. Na każdy weekend!

.

Udostępnij i… baw się wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 23 kwietnia

Aerial Yoga, zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku 5-11 lat

Pytacie o “dzieciaki na hamaki”, więc o to są ! nasze ulubione rodzinne zajęcia ❤
Nasza propozycja? spędźcie, razem czas na świetnej zabawie, która rozwija koordynację, buduje więź i wycisza umysł 🙂
Podczas tych zajęć zarówno rodzice, jak i dzieci będą mieli okazję spróbować pozycji aerial jogi. Będzie dużo bujania, trochę skakania, rozciągania i wiszenia głową w dół. Rodzice poasystują dzieciom, a dzieci rodzicom. Gwarantujemy dobrą zabawę, dużo śmiechu i luzu w tej umacniającej więź z dzieckiem sesji.

zapraszamy pary:
1 rodzic i 1 dziecko, dzieci w wieku 5-11 lat, rodzice w dowolnym 🙂
możemy zaprosić TYLKO 7 par.
Wejściówki w cenie 60zł od pary są do kupienia na naszej stronie www.nays-yoga.pl/karnet pod nazwą dzieciaki i hamaki. Zakup wejściówki gwarantuje miejsce dla pary 🙂

Spektakl “Koziołek Matołek wyrusza w świat” Teatr TAK

Koziołek nie taki do końca matołek. W podróży do Pacanowa odwiedza kraje, w których wszyscy mówią po angielsku. Trochę zawstydzony, ciut zaciekawiony postanawia rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim.
Spektakl inspirowany tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego
Bilety w cenie 10 zł od osoby dostępne od 11 kwietnia na stronie internetowej www.wck-wawer.pl w zakładce kup bilet lub bezpośrednio w Filii Zastów we wtorki i czwartki w godz.15:00-19:30.

“Mały szkicownik” – warsztaty rysunkowe dla dzieci

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów artystycznych, podczas których dzieci poznają różne techniki rysunkowe. Inspiracją staną się królewska malarnia i skulptornia, gdzie w czasach Stanisława Augusta uczyli się przyszli twórcy.

Na zajęciach dzieci odkryją różne tajniki warsztatu rysownika. Każde ze spotkań będzie okazją do bliższego zapoznania się z zagadnieniami, takimi jak: perspektywa, proporcje, studium postaci czy przedmiotu.
✏✏
Ćwiczenia z rysunku przeplotą się z aktywnościami rozwijającymi kreatywność, umiejętności manualne i własny sposób artystycznego wyrazu. Po zakończeniu zajęć dzieci będą mogły skorzystać z filmów edukacyjnych, wyjaśniających poszczególne techniki rysunkowe.

Warsztaty z akrobatyki dla dzieci 5+

Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez uwielbianego przez dzieci Maćka Mączyńskiego. Fikołki, gwiazdy i tym podobne atrakcje:)

Tajemnice Lasu rodzinny spacer z okazji Dnia Ziemi

TAJEMNICE LASU
rodzinny dźwiękowo – sensoryczny spacer z okazji Dnia Ziemi
23 kwietnia (sobota) 2022
godz. 11.00
wstęp wolny
prowadzący: Anita Zdrojewska i Rafał Libner
Piaseczno (Lasy Chojnowskie), start na parkingu „Zimne Doły”
Tajemnice lasu – rodzinny spacer sensoryczny
Chodzenie jest jedną z pierwszych umiejętności, którą zdobywamy w życiu. Ucząc się chodzić, dotykamy różne obiekty i jednocześnie poznajemy świat. Zmysł dotyku rozwija się najwcześniej, potem słuch, węch – jeszcze zanim widzimy! Dorastając, chodzimy „do szkoły”, „do pracy” i coraz rzadziej używamy pełni naszych zdolności poznawczych. Szczególnie żyjąc w mieście tracimy więź z naturą, bez której nie możemy zdrowo funkcjonować.
Podczas spaceru będziemy odkrywać las wszystkimi zmysłami; uwrażliwimy się na jego materialność i dźwięki. Będziemy poznawać drzewa i ich mieszkańców. Czy brzoza ma ten sam kształt, co sosna? Jaką ma korę – gładką czy szorstką? Czy pachnie? Jaką formę ma leżąca na ziemi gałąź i jaką ma temperaturę? Czy taką jak leżący obok kamień? No i „tradycyjnie”: co w trawie piszczy? Pytania, które sobie zadamy pomogą poznać tętniące życie lasu. Wzbudzą ciekawość dzieci a dorosłym przypomną jak wiele przyjemności czerpać można z pełnego otwarcia się na doświadczanie bogactwa przyrody. Docenimy też uważność wzmacniającą relacje z otaczającą nas przestrzenią.
Spotykamy się na polanie przy parkingu Zimne Doły skąd wejdziemy w pobliską przestrzeń lasu. Po przejściu trasy, spotkamy się z grającym na didjeridoo muzykiem, do którego dołączy Opiekunka Lasu.
UWAGA
Ubieramy się wygodnie, stosownie do pogody i biorąc pod uwagę jej wiosenną zmienność. Buty też muszą być wygodne, miękkie ale osłaniające stopę – wchodzimy do lasu! W spacerze sensorycznym aktywnie uczestniczyć mogą dorośli z dziećmi powyżej 8 roku życia, za które rodzice pozostają odpowiedzialni podczas całego wydarzenia.
RAMOWY PROGRAM
11.00 – spotkanie na parkingu, przejście na polanę
11.15 – omówienie programu, „rozgrzewka”
11.30 – 12.00 leśne eksploracje
12.00 – powrót na polanę, zajęcie miejsc
12.15 koncert i performance
Powrót na parking

zostaw ten patyk i ….. sprawdź co powstanie!

ZOSTAW TEN PATYK! I….. sprawdź co powstanie!
Czyli natura zamknięta w kształtach!
Zapraszamy na warsztaty artystyczne dla dzieci z warsztatem FRU FRU
23 kwietnia 2022, sobota
3 godziny/13:00-16:00
10 uczestników/uczestniczek
wiek 5-9 lat
110 zł/os.
“Kiedyś na placu zabaw usłyszałam zdanie “zostaw ten patyk” a wystarczyłoby dołożyć drugi a dziecięca wyobraźnia zaczyna działać.”
Na warsztat weźmiemy kształty i pobudzimy swą wyobraźnię. Stworzymy zwierzaki i stwory. To zależy jak bardzo nasza wyobraźnia tego dnia będzie rozbujała. Oprócz papieru i innych materiałów plastycznych wykorzystamy naturę by docenić to co mamy tak blisko siebie. Dzieci zbudują swój leśny świat, który tego dnia wypłynie im prosto spod ich rąk i głów!
Zajęcia odbędą się przy zapisaniu się minimum 8 osób.
Zapisy: 535 405 922

Parki i ogrody – warsztaty architektoniczne (7-12 lat)

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty o tematyce parków i ogrodów.
Termin: sobota, 23 kwietnia 2022 r. godz. 9:30-11:00
Czy zieleń w mieście jest potrzebna? Czy kwiaty są tylko ozdobą? Czym różni się park angielski od francuskiego? Uczestnicy zaprojektują i stworzą własny wymarzony dziecięcy park!
Zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta.
Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną.
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów.
Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów itp. Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne – dbamy o różnorodność, chcemy by uczestnicy poznali różne techniki i pomysły.
Cześć stworzonych prac dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.
W trakcie zadań na bieżąco omawiamy nasze konstrukcje, testujemy ich wytrzymałość, funkcjonalność, sposób działania. Na końcu podsumowujemy warsztaty. Rozmawiamy o tym, co udało nam się zrobić (i dlaczego?), które rozwiązanie się nie sprawdziło, (co zawiniło?) i wyciągamy wnioski, z których korzystamy podczas kolejnych zajęć.
Zapraszamy również na kolejne warsztaty:

 • 28 maja 2022 r. Z architekturą dookoła świata
 • 4 czerwca 2022 r. Latarnia morska
  Koszt: 40 zł/ 1 osoba. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminę Stare Babice udzielamy 20% zniżki (koszt 32 zł).Opłata ze zniżką możliwa tylko po okazaniu KDR w kasie Domu Kultury. Kasa czynny pn-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00. Zapisy i płatność przelewem za pomocą PAYu pod linkiem https://www.strefazajec.pl/course/view/id/34931 lub kartą w kasie Domu Kultury Stare Babice do soboty 16.04.2022.
  Zajęcia odbędą się dla grupy minimum 5 osobowej.
  Zajęcia realizowane będą zgodnie z Regulaminem organizacji zajęć/warsztatów w Domu Kultury Stare Babice oraz na Sali Widowiskowej w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Każdy uczestnik zobowiązany jest złożyć oświadczenie o stanie zdrowia. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie wypełnia opiekun prawny.
  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
  Zapraszamy!

Warsztaty – budujemy zdrowe nawyki żywieniowe

 • w Rodzinie lub w twoim otoczeniu jest problem z nadmierną masą ciała, chcesz motywacji do ZMIANY NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH i poprawy zdrowia,
  *wiesz, że twoja DIETA wymaga małych poprawek,
  chcesz się dowiedzieć, jak działają nawyki i jak je korygować,
  *brakuje Ci pomysłów, co zrobić na śniadanie, obiad, kolację………

*chcesz miło spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych informacji o skutecznym odchudzaniu

Warsztaty są skierowane dla Rodziców z Dziećmi, ale nie tylko:
Mama, Tata, Syn, Córka, Dziadek, Wnuczka, Wnuczek, Przyjaciółki…………….ważne, abyście stworzyli parę w której będziecie się dobrze czuć i gotować 😊
1 bilet – 1 osoba
Po ukończeniu szkolenia będziesz wiedzieć:

 • Jak działają nawyki.
 • Które nawyki są najważniejsze.
 • Jak mam wspierać bliskich w zmianie nawyków.
 • Kiedy firmy przewidują twoje nawyki i nimi manipulują.
 • Jak możesz zmienić swoje nawyki.
 • Jakich produktów używać w kuchni, żeby zdrowo jeść.
 • Jak mogę budować nowe nawyki, jeżeli wiem które mam złe.
 • Jak układać posiłki, żeby były smaczne i zdrowe.
  DLA WSZYSTKICH UCZESTNICZEK I UCZESTNIKÓW SZYKUJEMY NIESPODZIANKI
  23 kwietnia sobota 14:00-18:00
  Willa Banczewinaka Milanówek
  Organizatorkami warsztatów są:
  Poradalnia Wiesława Kurzela Dietetyczka Kliniczna i
  Tortilla-Servis Dorota Szeląg pasjonatka zdrowej smacznej kuchni.

Festiwal Roślin w Warszawie

To już trzecia, tym razem wiosenna edycja największego targu roślin doniczkowych, czyli raju dla tych, którzy chcą nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalnego, naturalnego klimatu! 😍 Zapraszamy mieszkańców Warszawy już 23-24 kwietnia do Centrum Praskiego Koneser. 🌿🌵🌴

Szykujemy dla Was nowe odmiany roślin, które często przesyłacie nam w swoich propozycjach. Uzupełniamy ofertę doniczek oraz dodajemy eko nawozy i środki ochrony roślin. Przez zimę odwiedziliśmy wielu ogrodników i zrobiliśmy co w naszej mocy aby szalejąca inflacja nie odbiła się na naszych cenach.

Sensoryczne drzewo

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Na naszych zajęciach zagości drzewo pełne barw oraz różnorodności sensorycznych.
Zapraszamy 🙂

Bliskie spotkanie z dinozaurami

Dinozaury na wyciągnięcie ręki 🦖🦕?
W Północnej to możliwe!
W sobotę 23 kwietnia przy salonie RESERVED wielbiciele prehistorycznych gadów będą mogli spotkać je osobiście!
Będzie to również gratka dla wszystkich niecierpliwie oczekujących na premierę filmu Jurassic World Dominion, którego premiera będzie już w czerwcu tego roku 🙌.

Jak brzmi jabłko? Tworzymy owocowe instrumenty

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/owocowyinstrument/
Zapisy na warsztat otwarte od 11.04 od 12:00.
Chcesz samodzielnie budować swoje zabawki, lampki, połączyć urządzenia w smart-dom, czy tworzyć roboty według własnych pomysłów? Postaw z nami pierwsze kroki do robotyki i przekonaj się, że nie jest to wcale aż tak skomplikowane 😉
Na tych zajęciach poznamy podstawy robotyki na bazie płytki Arduino, odkrywając jednocześnie świat muzyki​.
Nauczymy się jak połączyć i konfigurować mikrokontroler Arduino, wgrywać kod i modyfikować program pod swoje potrzeby. Każdy z nas zbuduje mały instrument z owoców i poeksperymentuje z różnymi źródłami sygnałów. Na koniec zajęć zrobimy wspólny koncert i dowiemy się co nieco o tworzeniu własnych utworów. A na deser zjemy nasz instrument 😉
Poznane umiejętności programowania na płytkę przydadzą się każdemu, kto chce zacząć przygodę z robotyką!
Na warsztat zapraszamy dzieci 10+ wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden instrument. Prosimy o przyniesienie ze sobą kilku owoców lub warzyw.
Warsztat poprowadzi dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Rusnarczyk.
Warsztat jest realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

Abrakadabra! Ogólnopolska konferencja naukowa

Koło Naukowe Baśni, Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej i Fantastyki UW oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową „Abrakadabra! Magia w literaturze dziecięcej, młodzieżowej i fantastycznej”, która odbędzie się w gmachu Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej 26/28 w dniach 22–23 kwietnia 2022 r.
Magia to zjawisko tajemnicze i niejednoznaczne. Zachwyca, kusi nieograniczonymi możliwościami, a zarazem może napawać grozą. Czarodziejka Yennefer w Krwi elfów Andrzeja Sapkowskiego wyjaśnia: „magia jest Chaosem, Sztuką i Nauką. Jest przekleństwem, błogosławieństwem i postępem. Wszystko zależy od tego, kto się magią posługuje, jak i w jakim celu. A magia jest wszędzie. Wszędzie wokół nas. Łatwo dostępna. Wystarczy wyciągnąć rękę”.
Magia nie jest zatem zarezerwowana wyłącznie dla wróżek, smoków i jednorożców. Magiczny świat przenika się z codziennością, ale dostrzeżenie tego wymaga od nas otwartości i bogatej wyobraźni. Roald Dahl słusznie zauważa, że „ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie znajdą.“ Magia wymaga więc szeroko otwartych oczu i wrażliwości na Inne i Nowe. Tymi, którym najłatwiej odnaleźć magię, są przeważnie najmłodsi. Jak stwierdził Ingmar Bergman: „przywilejem dzieciństwa jest poruszać się bez przeszkód między magią i owsianką, między bezgranicznym strachem i galopującą radością”. Mamy jednak nadzieję, że podtrzymywanie w sobie wewnętrznego dziecka pozwoli również i nam wzorem Lewisowskiej Łucji otworzyć się na zaczarowany świat.
Chcemy, by nasza konferencja stała się miejscem refleksji nad różnymi obliczami motywu magii w literaturze dziecięcej, młodzieżowej i fantastycznej, ale też w popkulturze. Zapraszamy do przesyłania abstraktów wystąpień konferencyjnych.
Proponowane zagadnienia to:
– magiczne przemiany bohaterów;
– magia jako dziecięcy sposób przeżywania rzeczywistości i sposób radzenia sobie z trudnymi emocjami czy traumą;
– realizm magiczny;
– czarodziejskie krainy, magiczne światy – przestrzenie w literaturze;
– świat magii a inność, magia i kwestie społeczne – inkluzywność światów baśniowych;
– magia w perspektywie antropologicznej (ludowe wierzenia, przesądy i mitologie świata);
– jednorożce, smoki, centaury – magiczne stworzenia i mityczne bestie;
– kapelusz, miotła i kociołek – magiczne atrybuty;
– magiczne inicjacje i rytuały wtajemniczenia;
– przestrzenie magiczne jako sposób na zatrzymanie dzieciństwa lub nostalgiczny powrót do niego;
– czym się różni mag od czarownicy: magia a gender studies;
– magia a technologia, urban fantasy;
– zaklęcia, wróżenie i astrologia w książkach dla dzieci/ YA i fantastyce;
– żywioły i siła natury – druidzka ekokrytyka;
– magiczne dzikie dziecko – antypedagogika;
Powyższe obszary tematyczne są jedynie wskazówkami i nie wyczerpują problematyki konferencji, zachęcamy również do zgłaszania własnych propozycji, wykraczających poza wymienione zagadnienia.
Na zgłoszenia tematów wraz z abstraktami (do 300 słów) czekamy do 10 lutego 2022 r. Prosimy o przesyłanie ich drogą elektroniczną na adres mailowy k.basni.uw@gmail.com. Wyboru propozycji dokonamy metodą blind review – prosimy zatem o podanie wszelkich danych (imię i nazwisko, afiliacja, tytuł) w treści maila; załącznik w formacie doc lub pdf zatytułowany konfmagia_abstrakt powinien zawierać wyłącznie tytuł wystąpienia oraz treść abstraktu. O zaakceptowaniu bądź odrzuceniu zgłoszenia zostaną Państwo powiadomieni oddzielnym mailem do 26 lutego 2022 r.
Konferencja jest bezpłatna. Nie zapewniamy i nie pokrywamy kosztów zakwaterowania.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!
Organizatorzy:
Joanna Dardzińska
Paulina Durakiewicz
Joanna Głogowska
Gabriela Niemczynowicz-Szkopek
Opieka merytoryczna:
dr Weronika Kostecka
Koło Naukowe Baśni, Literatury Dziecięcej, Młodzieżowej i Fantastyki UW
oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.a

Wiosenna Giełda Biżuterii i Minerałów

💎 Zapraszamy na Wiosenną edycję Międzynarodowej Giełdy Biżuterii i Minerałów, która odbędzie się w dniach 23 i 24 kwietnia 2022 roku (sobota, niedziela), w godzinach 10.00 – 18.00, w Hali OSiR przy ul. Nowowiejskiej 37b w Warszawie 💎
💍 W Giełdzie wezmą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, kolekcjonerzy i artyści. Łącznie ponad 170 wystawców prezentować będzie: piękną biżuterię, niezwykłe minerały, spektakularne okazy kolekcjonerskie, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie i złotnicze, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii. 💍
Atrakcje:
🔪 Cięcie agatów – agaty występują w formie szarych “buł” i dopiero po przecięciu ujawniają swoje piękne wnętrze. Za każdym razem jest to jednak loteria – agat może zawierać piękne wzory i barwy, lub może okazać się “pusty”. Za symboliczną opłatą będzie można zakupić agaty z polskich Sudetów, które zostaną przecięte przez specjalistów 🔪
🎟 Bilety:
normalny 16 zł
ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 12 zł

Dzień otwarty Leśnej Grupy Unschoolingowej

Zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne w swobodnej, piknikowej atmosferze 🙂
Jeśli szukasz dla swojego dziecka:

 • grupy stwarzającej mnóstwo okazji do zabawy, budowania relacji i ćwiczenia umiejętności społecznych i osobistych;
 • dorosłych, którzy z uważnością i empatią wspieraliby Twoje dziecko w wewnątrzsterownym rozwoju;
 • zielonej przestrzeni i obcowania z przyrodą wszystkimi zmysłami
 • swobodnej zabawy i naturalnej eksploracji siebie i świata
  to być może już znalazł_ś!
  Przyjdź na dzień otwarty! Będzie smakowicie, twórczo, ciekawie. Jeśli pogoda nie dopisze, nadrobimy to pogodą ducha. Podzielimy się z Wami wspomnieniami tegorocznych przeżyć i marzeniami o przyszłości, którą pragniemy budować wraz z dziećmi. Czy Leśna Grupa Unschoolingowa jest dla Was? Przekonajcie się sami!
  Aktualnie grupa liczy 16 osób w wieku 6-12 lat oraz 5 dorosłych. Jest to społeczność unschoolerów, którzy żyją pełnią życia i rozwijają się w zgodzie ze swoimi potrzebami, a w grupie znajdują wsparcie i kompanów do nawet najbardziej szalonych projektów.
  Spotykamy się trzy razy w tygodniu między 9 a 15.30 w przestrzeni Osiedla Jazdów. Wspólnie planujemy czas, ustalamy zasady w grupie, organizujemy wycieczki czy rozwiązujemy trudności. Codziennie spotykamy się w kręgu, gdzie wszyscy są równi, aby podzielić się tym, co nam leży na wątrobie, świętować sukcesy, wyjaśniać spory, prosić, przepraszać i dziękować. Nie prowadzimy zajęć edukacyjnych, pracujemy na naturalnym flow i zainteresowaniach dzieci i wspieramy je w realizacji ich pomysłów.
  Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej grupy https://sites.google.com/bullerbyn.pl/lgu-bullerbyn
  Czekamy na Was w sobotę 23.04 od godz. 16:30 w ogrodzie domku 5a/1 na Osiedlu Jazdów. Będziecie mogli nas poznać, zadać wszystkie pytania i spędzić czas “na wsi w środku miasta”, skorzystać z błotnej kuchni, pobujać się w hamaku i wziąć udział w zabawach proponowanych przez dzieci. Będziemy piknikować – jeśli macie ochotę, przynieście coś na wspólny stół. A jeśli macie chęć i gotowość wesprzeć dzieci w ich marzeniach, to weźcie też trochę monet – dzieci na pewno wymyślą jakąś akcję zarobkową 😉
  Do zobaczenia!
  Pozdrawiamy ciepło!
  Kadra Leśnej Grupy Unschoolingowej
  Aga, Ania, Dorota, Patryk i Gaba

Magiczne popołudnie z Panem Buźką w Magic Mind Museum

Dawno temu, w czasach gdy ludzkość poruszała się za pomocą samochodów, a jedzenie podawane było z mikrofali narodziło się zjawisko zwane żółtą magią. Była to moc tak silna, że potrafiła rozbawić każdego kto miał z nią styczność i którą okiełznać mógł jedynie potężny żółtoksiężnik. Legendy głoszą, że kto raz doświadczył jej uroku już na zawsze będzie nosił uśmiech na swej twarzy.
Choć do dziś nie wiadomo jak i dlaczego powstała żółta magia, obecnie jest ona praktykowana przez Pana Buźkę, ostatniego z żółtoksiężników, który na swoich pokazach prezentuje jej pełny potencjał.
Żółta magia to coś więcej niż tylko sztuczki. To przezabawne, familijne show wypełnione gagami i żartami wywołującymi niekontrolowane ataki śmiechu. Podczas występu publika bierze czynny udział pomagając magikowi czarować i wypowiadać zaklęcia.
Czas trwania: 50 minut
Obsada
Pan Buźka – to żółto-zabawna postać zamieszkująca środowisko warszawskie lecz występująca również na terenach całej Polski. Żywi się głównie śmiechem i drobnymi żartami znalezionymi w okolicach sceny. Przejawia skłonności artystyczne, przystosowując się do otoczenia, jako: magik, komik, animator lub konferansjer. Prowadzi koczowniczy tryb życia, cyklicznie migrując na dalekie eventy lub lokalne imprezy. Charakteryzuje się łagodnym usposobieniem i przyjaznym stosunkiem do ludzi, zwłaszcza do dzieci. Szybko łapie z nimi kontakt i jest skory do zabawy. Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej towarzyskich osobników w swoim gatunku. U samca można zauważyć charakterystyczny żółty strój, którego znakiem szczególnym jest jego czarny cylinder. Samicy jak dotąd nie odnotowano. Pan Buźka obecnie znajduje się pod ochroną, gdyż jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Oficjalny start dziesiątego, jubileuszowego sezonu śniadaniowego zaplanowano na weekend 23-24 kwietnia.
GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Śledź nasz profil na Facebooku i Instagramie, by być na bieżąco!
Do zobaczenia!

Seanse dla dzieci w języku ukraińskim w Kinie Muranów

💛 💙 Kino Dzieci i Kino Muranów przygotowali wspólnie projekt dla Ukrainy. Zapraszamy na bezpłatne, weekendowe poranki filmowe – seanse w języku ukraińskim. Młodzi widzowie będą mogli przyjść do kina i obejrzeć film. Pomysł powstał z myślą o najmłodszych ukraińskich uchodźcach oraz uchodźczyniach. Zapraszamy wszystkich na wspólne oglądanie!
Wierzymy, że kinematografia ma moc, by zmieniać świat, a w momentach niepokoju realnie pomagać, dawać otuchę, ułatwiać rozmowę i budować porozumienie. Dlatego w obliczu wojny w Ukrainie i niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej mieszkańcy, chcemy wykorzystać to, co znamy najlepiej, by nieść wsparcie.
Prezentowane w Kinie Muranów filmy pochodzą z katalogu Kina Dzieci dostępnego na VOD w języku ukraińskim. Tytuły oglądać można bezpłatnie, bez logowania i rejestracji na platformie: nowehoryzonty.pl/ukraina. Cały projekt powstał z myślą o najmłodszych ukraińskich uchodźcach, których gościmy aktualnie w polskich domach.
__
«Kino Dzieci» (Дитяче кіно) спільно із «Кінотеатром Муранув» підготували проєкт для України. Запрошуємо на безоплатні кіноранки вихідного дня – покази, що відбуватимуться українською мовою. Молоді глядачі зможуть прийти до кінотеатру та безкоштовно переглянути фільм. Ідея виникла з думкою про наймолодших українських біженців та біженок. Запрошуємо всіх до спільного перегляду!
Ми віримо, що кіно має силу змінювати світ, а у хвилини неспокою – реально допомогти, підбадьорити, полегшити спілкування та вибудувати порозуміння. Тому, зважаючи на війну в Україні та неймовірно складну ситуацію, в якій опинилися її жителі, прагнучи підтримати та допомогти, ми використовуємо той інструмент, яким володіємо найкраще.
Фільми, що будуть представлені в «Кінотеатрі Муранув», відібрані з каталогу Kino Dzieci (Дитяче кіно), що також завантажений українською мовою у вільному доступі на VOD. Стрічки з каталогу можна переглянути безкоштовно, без авторизації та реєстрації на платформі: nowyhoryzonty.pl/ukraina. Проєкт створено для наймолодших українських біженців, яких зараз гостинно приймають у польських домівках.
Партнери циклу «Фільми для дітей українською»: Copenhagen Bombay, KAZstudio, Gutek Film, REinvent, GS Animation, Letko, Badi Badi, Animoon, Roboto Sound, Studio Publishing BM, Uchostudio, Studio ZET, Good4Frame S.C.

Warsztaty DIY dla dzieci

Warsztaty DIY dla dzieci
Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub zabawka, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na soboty!
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty DIY, które odbywają się w Centrum Wielokulturowym przy ulicy Jagiellońskiej 54 (wejście od pl.Hallera) w Warszawie.

Ciastko z bajką

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Ciastko z bajką”. Teatr KULTURESKA zaprezentuje spektakl p.t. “Bajeczna Fiesta”!
Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona! W sekretariacie MOK w dniach poprzedzających spektakl będzie można odbierać BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI (szczegóły podamy później).
Zapraszamy na spektakl dzieci i rodziców!
„Bajeczna Fiesta” to interaktywny spektakl plenerowy o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Ze względu na interaktywny charakter spektakl doskonale sprawdza się na imprezach plenerowych. Zgodnie z tytułem – będzie to sześćdziesiąt minut szaleństwa i zabawy! Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści edukacyjnych. Dzieci nauczą się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także posegregować śmieci z bohaterami bajki. Wybierzemy SuperEkoBohaterów, a także pokażemy dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Udowodnimy widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem!

Sobotnie spacery chopinowskie po Warszawie

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!
KWIECIEŃ
🚶‍♀️ Spacer chopinowski. Chopin w Warszawie
📅 23 kwietnia, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Kolumna Zygmunta
👤 Przewodniczka: Maria Hrubczyńska
Fryderyk Chopin przez połowę swojego życia był mieszkańcem Warszawy. Przyglądając się miejscom z życia kompozytora, możemy poznać nie tylko jego życie, ale i życie ówczesnych Warszawianek i Warszawiaków. Dlaczego tak ważną ulicą w życiu Fryderyka Chopina było Krakowskie Przedmieście? Gdzie zaczął uczyć się gry na fortepianie? Z którym poetą utrzymywał kontakty od najmłodszych lat? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spaceru „Chopin w Warszawie”.
🚶‍♂️ Spacer chopinowski. Warszawskie koncerty Fryderyka Chopina
📅 30 kwietnia, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Pałac Prezydencki
👤 Przewodniczka: Zofia Kubaszewska
Fryderyk Chopin zaczął karierę pianisty jeszcze jako dziecko, w okresie spędzonym w Warszawie. Zanim opuścił Polskę w 1830 roku, dał kilka ciekawych koncertów. Gdzie Fryderyk Chopin wystąpił po raz pierwszy? Od kogo i w jakich okolicznościach otrzymał brylantowy pierścień? Gdzie można było usłyszeć Chopina grającego na organach i co stało się z tymi organami po wyjeździe kompozytora z Warszawy?
📌 Bilety (dostępne od 14.04): http://bilety.nifc.pl w cenie (28 zł normalny i 14 zł ulgowy).

Dzień Ziemi | Zabawa terenowa, warsztaty DIY i strefa EKO!

Los planety nie jest Ci obcy? 🌎 Starasz się segregować śmieci na co dzień, ale nie masz pewności, czy dobrze to robisz? A może chcesz stworzyć wspólnie z innymi zrównoważony ogród sąsiedzki, w którym posadzicie rośliny?
W takim razie weź udział w Dniu Ziemi w Westfield Arkadia!
🎫 Wstęp: Bezpłatny
⏰ Czas: 23.04.2022, w godz. 12-19
📍 Miejsce: pod Westfield Arkadia

Darmowe Warsztaty Rodzinne ZIELONO MI w Galerii Łomianki

Bliskie spotkania z naturą – czyli warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki.
To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie „czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spędzania czasu w gronie najbliższych oraz nawiązywania nowych relacji, blisko lokalnej społeczności. Warsztaty odbywać się będą w trzech turach godzinowych: 11:00 – 12:30, 13:00 – 14:30 oraz 15:00 – 16:30.
Na spotkania zapraszamy w wybraną sobotę każdego miesiąca, przez cały 2022 rok – co daje 12 wspaniałych okazji do wspólnej zabawy i spędzenia czasu razem – blisko siebie oraz natury. Spotkania mieszczą się w lokalu Współdzielni Galerii Łomianki, który znajduje się obok drogerii Hebe.
Warsztaty z cyklu „Zielono Mi” są całkowicie bezpłatne. Zapewniamy niezbędne materiały, jednak zachęcamy do przynoszenia i recyklingowania własnych surowców.
Co będzie Ci potrzebne na spotkania? Sprawdź w harmonogramie warsztatów pod hasłem „Zadanie dla Ciebie”.
Aby wziąć udział, wystarczy dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: diy.lomianki@gmail.com. Dokładny harmonogram spotkań oraz pełen regulamin znajdują się na stronie internetowej Galerii: https://galerialomianki.pl/

Weekendowe Warsztaty z Koniem dla Dzieci

Aktywny wypoczynek dla dzieci połączony z nauką jazdy konnej, opieki nad końmi oraz innymi zwierzętami takimi jak: świnka miniaturka, kózka miniaturka, kaczki i kury, psy i koty.
Co weekend organizujemy “Warsztaty z Koniem” dla dzieci od 8 do 15 lat. Możliwe jest też uczestnictwo młodszych dzieci jeśli są samodzielne i zaradne. Warsztaty są połączone z noclegiem z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Dzieci mają do dyspozycji salon w drewnie i kamieniu z kominkiem co daje niepowtarzalny klimat. Dodatkowo osobna sypialnia i antresola.
Uczymy się dyscypliny – wstając rano trzeba dać koniom siano i owies. Wyczyścić kopyta i wyprowadzić na padok.
Uczymy się odpowiedzialności – każde z dzieci ma swojego podopiecznego, którym zajmuje się przez czas trwania warsztatów: karmi, czyści, wyprowadza na padok i sprowadza do boksu.
Uczymy się empatii – kontakt ze zwierzętami nie tylko końmi ale też psami, kotami, świnką, miniaturową kózką czy nawet kurami i kaczkami uczy dzieci jak troszczyć się o każde stworzenie.
Każdy weekend to nowe zadania i nowy program nauki.
Nauka jazdy konnej oraz kompleksowej opieki nad tymi pięknymi zwierzętami to główne założenia warsztatów. W sobotę wieczorem pieczenie kiełbasek na ognisku przełamie ostatnie bariery między dziećmi i pomoże nawiązać nowe znajomości.
Cena za pobyt dziecka to tylko 380 zł i obejmuje:
• posiłki: 2 x kolacja (piątek, sobota), 2 x obiad (sobota, niedziela), 2 x śniadanie (sobota, niedziela),
• 3 godziny jazd konnych oraz 1 przejażdżkę bryczką (lub nauka lonżowania konia) jeśli pogoda i stan zdrowotny koni pozwoli,
• ognisko w sobotę wieczorem,
• zajęcia z teorii i praktyki (m.in. nauka lonżowania, czyszczenia, siodłania, zakładania ogłowia) dotyczącej tematyki końskiej,
• 2 x nocleg (piątek, sobota).
Specjalne miejsca dla dzieci
uchodźców z Ukrainy – bezpłatnie.
Nasze zwierzaki pomogą zapomnieć
choć przez chwilę
o traumatycznych przeżyciach

 • liczba miejsc ograniczona

NIEDZIELA, 24 kwietnia

Belle | Filmowy poranek dla dzieci

Filmowy poranek dla dzieci (10+)
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?
Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.
Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca „Mirai” i „Wilczych dzieci” Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.
Reżyseria: Mamoru Hosoda
Kraj i rok produkcji: Japonia 2021
Czas trwania: 121 min
Wersja językowa: Napisy, Dubbing
ZWIASTUN: https://tiny.pl/9nbgt

Burza mózgów – spektakl dla dzieci

Przedstawienie teatralne: „Burza mózgów”
Filia CKW w ALTO Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
24.04.2022 (niedziela), godz. 15.00
Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz rodziców.
Zapraszamy wszystkich ciekawskich świata do tajemniczego, podziemnego laboratorium Doktorka Wątróbki, gdzie wspólnymi siłami uruchomimy Maszynę Parową! Przeprowadzimy eksperymenty oraz zbadamy wpływ różnych substancji na nasze zdrowie i życie. Pomocny okaże się głos Robota Andronetki, który określi nasze ludzkie słabości i wskaże kierunek zdrowego stylu życia. Szalone Mózgi pomogą nam rozwiązać zagadki i łamigłówki oraz pokażą, co zrobić, by mieć wokół siebie wielu przyjaciół! Przed nami swoista burza mózgów!
Bilety na spektakl w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 19 kwietnia w placówkach Centrum Kultury Wilanów. Liczba miejsc jest ograniczona! Prosimy o zakup biletów w dniach poprzedzających przedstawienie (do piątku włącznie) i o punktualność!

Ćwiczenia z komiksu. Warsztaty dla dzieci z Piotrem Nowackim

📣Podczas kwietniowych Warsztatów Mistrzowskich w Lengrenówce dowiemy się:
✅co to jest komiks,
✅poznamy podstawy warsztatu rysownika
✅nauczymy się tworzyć swoje własne historyjki obrazkowe.
🖍Naszym nauczycielem będzie tym razem Piotr Nowacki, artysta komiksowy, autor rysunków do kochanej przez dzieci serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”.
📅24 kwietnia, niedziela, godz. 12:00
👦👧Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
⏰Czas trwania: 90 minut
✍️Obowiązują zapisy https://forms.gle/puuyatmorJGv5N2g6
wstęp wolny
📍miejsce: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a

Nikt nic nie wie – spektakl dla dzieci w Resorcie Komedii

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młoda widownia jest angażowana również na scenie!

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie 😉

Zaangażowani w przyrodę – rodzinny spacer edukacyjny

Rodzinny spacer edukacyjny (opiekun + dziecko w wieku 6-12 lat) pt. „Sztuka latania sztuką życia – poznajemy ptaki najbliższej okolicy”
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla

 • 24.04 (niedziela) – godz. 11.00-13.00
  Ptaki od zawsze zachwycają ludzi swoją umiejętnością latania, różnorodnością barwnych piór i cudownością śpiewu, a dzięki zdolności latania są uosobieniem wolności. Uczestnicy spaceru poznają ptaki żyjące w ich najbliższym otoczeniu, wzbogacą wiedzę na temat ich odgłosów, sposobów odżywiania, gniazdowania, poznają ich miejsca bytowania oraz zachowania lęgowe.
  Zapisy na warsztaty przyjmujemy od 11 kwietnia w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz przez stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/34969. Liczba miejsc jest ograniczona! Udział bezpłatny!
  Warsztaty odbędą się w ramach projektu “Bliżej Vogla 2022. Twórcze KLIMA-Ty”, który otrzymał dofinansowanie Biura Edukacji Kultury m.st. Warszawy z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022 w Dzielnicy Wilanów.

Kukła z wiejskiego podwórza. Spektakl dla dzieci Teatru pod Orzełkiem

W cyklu Baju, baju w kwietniu zobaczymy spektakl Teatru pod Orzełkiem pt. „Kukła z wiejskiego podwórza”.
🐓🥦🍅🥕🌽🐓🥦🍅🥕🌽🐓🥦🍅🥕🌽🐓🥦🍅🥕🌽🐓🥦🍅🥕🌽
Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyrusza z widzami do Kukiełkowa. W tej tradycyjnej polskiej wsi dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (topienie Marzanny, noc sobótkowa, dożynki) i bawią się kukłami. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana.
W spektaklu wykorzystano 20 kukieł, całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.
👧Dla dzieci od 4 r.ż.

Suchą stopą przez Bagno Całowanie

Bagno Całowanie to największe torfowisko niskie na terenie Mazowsza położone w pradolinie Wisły, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na wyjątkowe wartości przyrodnicze, zostało włączone do europejskiej sieci obszarów chronionych Natura 2000.
Bagno Całowanie to mozaika przyrodnicza: od różnego typu rozległych, podmokłych łąk, szuwarów, rozlewisk, lasów po skrajnie suche, piaszczyste wydmy śródlądowe, a także miejsce występowania unikatowej roślinności i ostoja wielu gatunków zwierząt, ptaków i owadów.
Z miejsca zbiórki przejdziemy do wieży widokowej, z której będziemy podziwiać widok na łąki, następnie udamy się w ich głąb drewnianą kładką, pierwszą częścią ścieżki przyrodniczej tzw. „13 błota stóp”. Prowadzi ona również na drugą stronę do bardziej dzikiej, leśnej części bagna, w której znajduje się jezioro. Stąd, jeśli warunki pozwolą, przejdziemy na wydmę Kobyla Góra, a następnie wrócimy przez wieś Podbiel do miejsca zbiórki.
Jeśli będzie zbyt mokro, zwiedzimy wydmę Góra Pękatka, stanowisko archeologiczne, pozostałość po epoce lodowcowej, mijając w drodze dwa malownicze stawy rybne.
Rozpoczęcie wycieczki o godz.10:30 przy OSP Podbiel (w pobliżu miejscowości Osieck, gmina Celestynów).
Najlepszy dojazd autem.
Trasa ok. 8-10 km nie wymaga szczególnej kondycji fizycznej. Rekomendujemy wygodne, wodoodporne buty oraz zabranie ze sobą wody i małej przekąski.
Wycieczkę poprowadzi Anna Nalazek, przewodnik PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, członkini Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka, promotorka lokalnej przyrody.
Wycieczka, organizowana z okazji Jubileuszu 70-lecia Gminy Celestynów, jest bezpłatna.
Zapisy na adres: wycieczki.annalazek@gmail.com do 22 kwietnia.

“O Wilku i Czerwonym Kapturku” Teatr Lalki i Aktora “Kubuś”

🎭👨‍👩‍👧‍👦 W kolejnym rodzinnym spektaklu spotkamy się z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem. Jak zakończy się nowa wersja starej bajki? Przekonajcie się u nas.
Sztuki Marty Guśniowskiej są mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem, w bajce “O Wilku i Czerwonym Kapturku”.
Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! 🐺 Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. 👩‍🦳 Babcia natomiast ma wyraźną słabość do 👨‍🦳 Leśniczego i… nie tylko.
❤️ Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem.
🎨⚒ Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczno-teatralne!
ℹ Zapisy bezpośrednio w kasie MIK, telefonicznie 783 708 380 lub kasa@mik.waw.pl. Mamy tylko 25 miejsc.


Wykonawca: Teatr Lalki i Aktora Kubuś
Autor: Marta Guśniowska
Występują: Ewa Lubacz, Andrzej Matysiak, Małgorzata Oracz
⏳ Czas trwania: 45 minut

👧🧒 Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia

🎟 Bilety o nabycia w kasach MIK oraz online: https://bilety.mik.waw.pl/event/view/id/234573

Rodzinne niedziele

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Street Artowe warsztaty dla małych dużych | Urban Tree | każda niedziela

Zapraszamy dzieci i rodziców na przygodę w artystycznym wydaniu. Przygotowujemy dla Was warsztaty, przy których najmłodsi będą mogli rozwijać swoją wyobraźnię i wyrażać siebie w twórczy sposób!

Rodzinne warsztaty stolarskie

Zapraszam rodziny (dziecko od 7 roku życia z dorosłym opiekunem) na rodzinne zajęcia z podstaw stolarstwa w Centrum Lokalnym Żoliborz.
Zajęcia są nieodpłatne – finansowane są bowiem z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.
Obowiązują zapisy drogą mailową: damazwiertarka@gmail.com.
Zapisów dokonuje się na każde zajęcia oddzielnie, po zakończeniu poprzednich. W mailu proszę wskazać nazwę zajęć, datę oraz imie i nazwisko uczestnika oraz telefon kontatkowy.
Gwarancją miejsca na zajęciach jest otrzymanie maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na 1 dzień roboczy przed dniem zajęć. W przypadku niezapisania się 6 rodzin, zajęcia będą odwoływane, o czym informować będę mailowo.
Liczba miejsc na zajęciach: 6 rodzin (12 osób).
W trakcie zajęć rodziny wykonywać będą przedmioty codziennego użytku. Uczyć się będą zasad BHP i obsługi podstawowych narzędzi i urządzeń do pracy z drewnem. Wszystko pod okiem instruktorki. Zapewniam materiały i prowadzenie.
W razie pytań, proszę o kontakt: damazwiertarka@gmail.com lub 696 052 095.

Bądź jak superprosiak! Warsztaty komiksowe, premiera “Batpig”

24 kwietnia, w niedzielę o godz. 11 wydawnictwo Jaguar i księgarnia Badet zapraszają na premierę„Batpig. Zobaczyła świnka niebo” – pierwszej części nowej serii superśmiesznych komiksów Roba Harrela.
Poznamy nieustraszonego Grześka – zwyczajnego, różowego prosiaka z szóstej klasy, który uwielbia jeść kanapki, grać na konsoli i zażywać kąpieli błotnych. Aż tu nagle – zyskuje supermoce. Teraz powalczy o sprawiedliwość!
Podczas warsztatów komiksowych stworzymy własnych superbohaterów. Wyposażymy ich w zaskakujące supermoce oraz kostiumy ze spandeksu. Będzie także – jakżeby inaczej! – zabawa w błotku. Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl lub te. 22 499-37-17.

Otwarcie Bawialni Ciekawe Dlaczego

Otwieramy Bawialnię Ciekawe Dlaczego! Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.
Zapamiętaj adres ul. Olszynki Grochowskiej 21 (blisko Pętli Tramwajowej Gocławek). To będzie dzień pełen atrakcji!
Co w programie?

 • do rozdania 100 balonów z helem
 • wykopaliska dinozaurów
 • tatuaże brokatowe
 • słodki poczęstunek
 • szampan dla dzieci bez cukru
  Bez biletów, bez wejściówek, bez zapisów. Czekamy na Ciebie! Przyjdź i przybij z nami piątkę!

Warsztaty kulinarne dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne gotowanie do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! 👩‍🍳🧑‍🍳
Na każdym spotkaniu dowiecie się, jakie tradycje żywieniowe panowały w XVII wieku, co spożywano oraz jak ucztowano. Przygotujemy dania, inspirując się przepisami z najstarszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie zasiądziemy do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.

“Szlakiem orientalnych opowieści”

🧭 “Szlakiem orientalnych opowieści”
Zapraszamy naszych młodych gości w orientalną podróż, której tłem będzie ekspozycja wschodnich kobierców w pałacu Pod Blachą.
Kameralne spektakle na motywach “Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana z udziałem aktorów Teatru Lalka będą punktem wyjścia interaktywnych warsztatów. Wykorzystamy przedmioty codziennego użytku w nowej, nietypowej funkcji, co zachęci do kreatywnej zabawy w teatr.
Spektaklom towarzyszyć będzie piękna, poruszająca wyobraźnię muzyka. Koordynator projektu: Dominika Jackowiak

Spektakl dla dzieci “Złote jajko” Teatr Lalek Igraszka

Teatr kukiełkowy „Igraszka” zaprasza na spektakl pod tytułem „Złote jajko” na motywach bajki Władymira Orłowa, w tłumaczeniu Elżbiety Dąbrowy czas trwania: około 40 min.
Chytra Lisica 🦊 ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi🐺Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. 🐣
Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… Oj, Lisica bardzo się zdenerwuje! Co z tego wyniknie? W “Złotym jajku” dzieci zobaczą (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Nasz spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. Nie zabraknie tego, do czego przyzwyczaiła “Igraszka”: dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach naszych widzów.” 👶👶
https://biletyna.pl/spektakl/Zlote-jajo/Otwock

Wiosenne animacje w Hard Rock Cafe

Obiad w Hard Rock Cafe z rozrywką dla dzieci? Brzmi świetnie, prawda?
Zapraszamy wszystkie dzieci (oraz rodziców) na wiosenne zabawy w Sali Flower!
Atrakcje przygotowały dziewczyny z Dzika Historia, a w planie tego dnia będą:
☀ tatuaże wodne i brokatowe
🎭 mini warsztaty z tworzenia własnych przypinek
👋 robienie bransoletek
🎈 modelowanie balonów
🎨 moc innych atrakcji plastyczno-kreatywnych
Sala zabaw choć duża, ma swoje ograniczenia, dlatego warto zrobić wcześniej rezerwację stolika w restauracji i dać nam znać, że chcecie dołączyć do zabawy.*

Dzień Ziemi – Baza Ratowania Świata

Już 24 kwietnia studenci Wyższej Szkoły Artystycznej, RAC Warszawa, oraz Dom Kultury ŚWIT zapraszają na swoje obchody Dnia Ziemi! 🌎💖
Będziecie mogli wziąć udział w naszych warsztatach artystycznych, podczas których stworzycie swoje własne, ekologiczne dzieła. Przynieście swoje materiały (takie jak rolki po papierze, kapsle, folię bąbelkową itp.), z których wspólnie stworzymy coś wspaniałego!
Tego dnia odbędzie się również jedyny w swoim rodzaju pokaz mody! Nieoczywiste kreacje własnoręcznie stworzone przez studentów z materiałów z… odzysku! 💃🏻
Wspólnie stworzymy w Domu Kultury Świt naszą własną “Bazę Ratowania Świata”, gdzie nauczymy się jak kreatywnie można tworzyć własne dzieła wykorzystując przedmioty z odzysku! 🍃
Zapraszamy!

Spacer Alejami Ujazdowskimi śladami “Lalki”

Zapraszamy na drugą część spaceru po Warszawie Bolesława Prusa.

Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80. XIX wieku. Jeśli ktoś nie czytał książki albo nie pamięta jej treści, również nie będzie zawiedziony.
Podczas spaceru dowiemy się :
-Gdzie odbywały się zabawy ludowe?
-Jak wyglądały Aleje Ujazdowskie w czasach Prusa?
-Gdzie Wokulski spacerował z Izabelą?
-Czy można dzisiaj odnaleźć kamienice Łęckich?
-Gdzie mieszkał Prus, kiedy pisał swoja najbardziej warszawską powieść?
-W który miejscu stała kamienica z ostatnim mieszkaniem Bolesława Prusa?
-Jak Prus postrzegał pierwsze warszawskie ogrody zoologiczne?
-Jak bawiła się bogata XIX wieczna Warszawa?
Spotykamy się 24 kwietnia o godzinie 11:35 przed bramą do Parku Ujazdowskiego od strony Placu Na Rozdrożu. Spacer zakończymy około 2h godziny w okolicach przy Placu Trzech Krzyży.
Spacer poprowadzi historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments