Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 19-20 listopada

Może troszkę powiało chłodem, ale przecież my się zimna nie boimy, prawda? Zwłaszcza z Weekendową Zajawką, której bogactwo z pewnością rozgrzeje każdego. Bawcie się wspaniale w ten weekend i nie zapomnijcie podzielić się inspiracjami z innymi!

Spis treści:

SOBOTA, 19 listopada

Labirynt Sensoryczny w Sensorysiach

Labirynt Sensoryczny to niesamowite doświadczenie zarówno dla dziecka, jak i opiekuna! 45-minutowy interaktywny spektakl sensoryczny sprawi, że wasze dzieci zrozumieją, jak używać każdego ze swoich zmysłów, ale też będą się świetnie bawić!

Labirynt wymaga dużo uwagi i uważności, oraz użycia wyobraźni oraz wszystkich zmysłów!

Do końca miesiąca w czwartki i piątki mamy dla Was promocję: do wizyty w Labiryncie Sensorycznym godzina zabawy na Sali Zabaw gratis!

To już ostatni miesiąc Labiryntu Sensorycznego REJS, w kolejnych miesiącach zapraszamy na zimową wersję Labiryntu.

Do zobaczenia!

Moje Miasto Warszawa 6 || PoWiśle – brzegiem rzeki

Kontynuujemy serię bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców “Moje Miasto Warszawa”.
Po raz szósty zapraszamy najmłodszych na spotkania z architekturą, urbanistyką i historią Warszawy.
Jak może wyglądać ekologiczne miasto przyszłości? Czym różnią się od siebie parki Pola Mokotowskie, Ogród Saski, Łazienki, Skaryszewski? Dlaczego architekci projektując, mierzą coraz wyżej, czy chcą pobić jakiś rekord i trafić do księgi Guinnessa? Jak budować ekologiczne domy zdrowe dla nas i naszego klimatu? Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas sobotnich warsztatów.
Przygotowaliśmy dla Was także spotkania terenowe 🙂
Nasze spotkania poprowadzą doświadczone edukatorki: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk oraz Aleksandra Pawlak.
Powiśle – brzegiem rzeki
Powiśle to jedna z najprzyjemniejszych części Warszawy na spacery. Dlaczego? Bo z Powiśla rzut beretem nad Wisłę. A tereny nadwiślańskie ostatnio rozkwitają: nowe bulwary, kawiarnie, zieleń. To tutaj, nad Wisłą znajduje się też Centrum Nauki Kopernik, tak chętnie odwiedzane przez całe rodziny oraz Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego z zachwycającymi ogrodami na dachu. Na tych warsztatach zaaranżujemy po swojemu brzegi Wisły. Może przydałoby się tam coś, czego jeszcze nie zbudowano?
Prowadzenie: Karolina Iwańczyk
Cykl Moje Miasto Warszawa potrwa do końca tego roku.
🟣 Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców (na zajęciach pracują wspólnie)
🟣 Zajęcia odbywają się w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) z wyjątkiem warsztatów terenowych, których lokalizację organizator poda w mailu zwrotnym osobom zapisanym.
🟣 Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale każdorazowo wymaga zapisów: ttps://bit.ly/mmw6zapisy

Już 19 listopada w sobotę zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi na wspólne gotowanie w PZO Food Hall!🍳🍴
Od 12:00 do 16:00 czekamy na najmłodszych ze specjalnymi atrakcjami! ⬇⬇
Barszcz (12:00 – 14:00) – Stacja z naleśnikami – Stwórz swojego naleśnika!🤩 Na wszystkie dzieci będa czekać naleśniki, różne nadzienia oraz polewy! 🥞🥞
Amo La Pasta (12:00 – 16:00) – Wymarzona pizza?🤔 Stwórz ją sam! To Wasze dzieci będą decydować, które składniki znajdą się na ich ulubionej pizzy! 🍕🍕
Kimi Sushi (13:00 – 16:00) – Warsztaty robienia sushi dla dzieci i rodziców z kręcenia rolek oraz przygotowywania nigiri 🍣🍣
A dodatkowo:
👉🏼 warsztaty z robienia czapek kucharskich
👉🏼 quiz o kuchniach i potrawach świata
👉🏼 budowanie piramidy żywienia
👉🏼 mini farma z warzywami


Specjalne promocje czekają na Was w:
Big Chicken (12:00 – 18:00) – Mini stripsy z frytkami za 15 PLN
MariCruz (12:00 – 18:00) – do każdego burrito z kurczakiem ciastko w prezencie


📍 Miejsce: PZO Food Hall, ul. Grochowska 312
Wstęp bezpłatny 💸

Ponownie zapraszamy na spotkanie z grami!
Lubisz grać w karty? Jesteś świetnym strategiem? Zawsze wygrywasz w Monopol? A może po prostu lubisz spędzać czas nad planszą? Niezależnie od motywacji zapraszamy Cię na 1. Lasecki Wieczór z Planszówkami. Zabierz rodzinę i przyjaciół. Przynieś swoją ulubioną grę lub skorzystaj z tych na miejscu. Zapewniamy także gry dla dzieci od 6. roku życia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie nam niezmiernie miło jeśli przyniesiecie ze sobą także słodkie lub słone przekąski, które umilą wspólna zabawę.
Do zobaczenia!

Zapisy: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/budujemykarmniki
Bilety dostępne od 12.11. od 12:00
Powraca jeden z Waszych ulubionych warsztatów, czyli budowa karmników dla ptaków! Podczas warsztatu poznacie podstawowe narzędzia w naszej stolarni oraz nauczycie się techniki ręcznego szlifowania drewna. Dowiecie się też, jak powstają projekty cyfrowe oraz jak wykonywać je z pomocą maszyn, takich jak m.in. ploter laserowy, na którym wycięte zostaną elementy Waszych karmnikówi. Spodziewajcie się dużej dawki ciekawej wiedzy i mile spędzonej soboty w naszej słonecznej FabLabowej stolarni!
Ilość miejsc: 6
Wiek uczestników: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden zestaw zwierzątek.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Burza.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
UWAGA! Zmienił się regulamin zapisów na nasze warsztaty. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski
Czas trwania: około 60 minut

Robin Hood i jego weseli kompani zapraszają na muzyczną podróż do tajemniczego Lasu Sherwood. Śpiew ptaków, zabawa przy ognisku w rytm tańców szkockich i rozmarzone ballady staroangielskie to świat Robin Hooda, który grając na swym czarodziejskim oboju opowie wiele niezwykłych historii.
Tytus Wojnowicz obój
Grzegorz Lalek – skrzypce , gitara, mandolina
Piotr Kopietz – akordeon
Sebastian Wypych – kontrabas
Joanna Lalek – prowadzenie koncertu
Ceny biletów:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)

Zapraszamy na kolejne FILUTKI
w Lengrenówce!
👧🧒Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.
💁‍♀️Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.
✍️Zapisy (liczba miejsc ograniczona):
poprzez formularz: https://forms.gle/boBow7sgK6RNfSyy7
☎telefonicznie: 608561987
👉Niektórzy twierdzą, że sztuka opowiadania już dawno wymarła. Nic bardziej mylnego! Na świecie wciąż są opowiadacze, wciąż opowiadają i mają się doskonale. Dodatkowo chętnie przyjmą do swego grona nowych adeptów – także spośród dzieci.
👉Zapraszamy na zajęcia dla tych, którzy lubią słuchać opowieści, samemu wymyślać własne historie oraz opowiadać te ciekawe, zasłyszane od innych. Na warsztatach stworzymy wspólna opowieść techniką sprzężonych wyobraźni. Następnie przećwiczymy najciekawsze techniki prezentowania opowieści przed publicznością. Zajęcia służą rozwijaniu kreatywności oraz umiejętności zaprezentowania własnych pomysłów zgodnie z własną osobowością. Techniki opowieści autorskiej są pomyślane jako alternatywa do technik opowiadania tradycyjnego.
👩Najbliższe spotkanie poprowadzi Witold Vargas – opowiadacz urodzony w Boliwii, spadkobierca wielopokoleniowego rodu opowiadaczy. Babcia potrafiła tygodniami noc w noc snuć jedną z opowieści zasłyszanych od swoich przodków. W Polsce postanowił kontynuować tę tradycję z dala od jej korzeni.
💬Jak mówi: “Do repertuaru boliwijskiego dołożyłem nowy – polski oraz opowieści autorskie nie związane z żadną tradycją. Jestem współautorem wielu książek o wierzeniach i podaniach słowiańskich z “Bestiariuszem słowiańskim” na czele. Jestem też ilustratorem, nauczycielem plastyki w szkole podstawowej, prowadzę warsztaty Jazzowe i bębniarskie dla dzieci i młodzieży oraz piszę felietony do Nowej Fantastyki oraz Temidium. Resztę czasu jeżdżę po Polsce z wykładami, spotkaniami autorskimi oraz warsztatami twórczymi m.in. z opowiadania.”
⏳Czas trwania: 90 minut
📍Adres: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a
🎟Koszt udziału: 15 zł [płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka lub na miejscu w dniu warsztatów]

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany wraz ze Stowarzyszeniem “Mamy Czas” zapraszają 19-11-2022 w godzinach 11:00-14:00
Jest to czas przeznaczony na jesienną zabawę w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.
Mamy czas na:

 • stemplowanie, malowanie, przebieranie i zgadywanie
 • warzywne i owocowe warsztaty teatralne
 • bałaganiarskie jesienne wycinanki
 • pyszne przypinki
  … i wspólne działanie z uśmiechem i radością.
  Bawimy się w Urzędzie Dzielnicy Bielany ul. S. Żeromskiego 29, wejście od ul. A. Jarzębskiego.
  Udział bezpłatny

Kreatywne zajęcia rodzinne 🧒🖍🖌🖍👧
Zachęcamy do pracy twórczej, kreatywnego spędzania czasu. Tworzymy dzieła inspirowane przyrodą, kulturą, zwyczajami, a także dziełami i technikami wielkich mistrzów.
Do wyboru mamy różne techniki:
Rysunek: ołówek i węgiel, sucha i tłusta pastel, kredki akwarelowe, cienkopisy i markery, kolorowy tusz.
Malarstwo: akwarela, gwasz, akryl, tusz
Warsztaty prowadzi artysta plastyk, Paweł Czajkowski.
💚3-cia sobota miesiąca
godz. 10.00 – 11.30 I grupa
godz. 11.45 – 13.15 II grupa
🎟Opłata:
40zł/m-c (1x m-c 90 min.) od rodziny do 4 osób, każda kolejna osoba 5zł.
Zapewniamy materiały w cenie warsztatów.
💙Zapisy na zajęcia tylko przez stronę strefazajec.pl
👉 https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42836

Zapraszamy na Forum KMO – doroczne spotkanie międzynarodowej społeczności opiekunów, klubowiczów i partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają program Klub Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Armenii.

XI Forum KMO
Jak refleksyjność Opiekunów może wpłynąć na budowanie sprawczości Klubowiczów – to przewodni temat tegorocznego Forum Klubów Młodego Odkrywcy. Serdecznie zapraszamy 18 – 19 listopada do Centrum Nauki Kopernik. W tym roku, po dwuletniej przerwie, widzimy się znów na żywo!

Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii!
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.
Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.
Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci to wydarzenie dla całych rodzin z maluszkami od urodzenia do ok. 3-4 roku życia.
Warszawa Mokotów
Centrum Łowicka
ul. Łowicka 21
19.11.2022 sobota
godzina 10:30
Kochani Melomani! 👋
Zapraszamy Was na 🎹🥁 MeloKoncert dla ➡ niemowląt i dzieci do lat 3 wraz z opiekunami! 👨‍👨‍👧‍👦🤗
Śpiewamy we 🙋‍♀️💁‍♀️ dwie, gramy na ukulele, skrzypcach i dzwonkach chromatycznych. 🎼🤩
Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki (oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona), znane i nieznane, z prostym tekstem, nasze autorskie melodyjki i wierszyki skierowane do maluszków. 🤗👶👧🧒
💚 koncert prowadzą dwie artyski i instruktorki zajęć gordonowskich, doświadczone nauczycielki Basia Jagodzińska-Habisiak i Justyna Górska
💚 Wydarzenie będzie trwać ok. 40 minut
💚 Jeden bilet obowiązuje jednego uczestnika koncertu, tj. dziecko + rodzic = 2 bilety
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Centrum “Łowicka”
Prosimy o zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem):
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu
ZAPRASZAMY 🙂

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli w ramach akcji promocyjnej „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Podczas dwóch weekendów: 18-20 i 25-27 listopada każdy zwiedzający będzie miał możliwość skorzystania ze specjalnej zniżki na wstęp do muzeum. Bilet umożliwiający zwiedzanie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli oraz wystawy czasowej będzie kosztował w tych dniach jedynie 2 zł!
Scenariusz ekspozycji znajdującej się we wnętrzach chopinowskiej oficyny został przygotowany w oparciu o najnowsze badania nad historią Żelazowej Woli. Ważnym elementem wystawy są obiekty oryginalne, wśród nich pamiątki rodzinne Chopinów. W Sali wystaw czasowych dostępna jest ekspozycja „Ogród mój Botaniczny.” Akwarele Diany Długosz-Jasińskiej, która inspirowana jest m.in. bliską relacją Fryderyka Chopina z naturą. Botaniczne akwarele oglądać można w wyjątkowej przestrzeni – z widokiem na żelazowowolski Park.
Wystawę stałą goście mogą zwiedzić z przewodnikiem. Oprowadzania w cenie biletu wstępu odbywają się w soboty i niedziele o godzinie 10.00, 12.30 oraz 15.00. Na terenie muzealnego kompleksu znajduje się sala kinowa, w której obejrzeć można filmy o tematyce związanej z życiem i twórczością Fryderyka Chopina oraz innych polskich kompozytorów jak również filmowe materiały edukacyjne i przyrodnicze przygotowane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
Sprzedaż biletów w ramach akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” rusza 21 października.
Rezerwacje:
http://bilety.nifc.pl lub tel.: +48 46 863 33 00; e-mail: zelazowawola@nifc.pl

Ile przedmiotów szkolnych, tyle zeszytów. We wzory, gładkie, z ulubioną postacią lub… według własnego projektu!
Podczas warsztatów od A do Z przygotujemy własne, 32-kartkowe zeszyty. Złożymy je i ręcznie zszyjemy kolorowymi nićmi. A okładkę ozdobią samodzielnie wykonane linoryty, inspirowane wybranym przedmiotem szkolnym.
✂️INFORMACJE PRAKTYCZNE✂️
👤Dla kogo: rodziny z dziećmi od 8 roku życia
📍Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25
🎟️Cena biletu: 10 zł
Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.
Uczestnikom warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do pracy.

Serdecznie zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na cykl niedzielnych warsztatów przygotowanych z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 0-3 lata oraz w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 👶👧🧒
👶 Umuzykalniające zajęcia dla niemowląt i małych dzieci to śpiewanki i rytmiczanki przygotowane w oparciu o metodę prof. Edwina E. Gordona. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie to okazja do nawiązania szczególnej relacji między dzieckiem a rodzicami, których zapraszamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach. Radosne muzykowanie uzupełnią barwne rekwizyty takie jak chusty, wstążki czy woreczki z grochem.
🥁🎨🌳 Dla dzieci w wieku od 4 roku życia przygotowaliśmy zabawy muzyczne, ruchowe i plastyczne nawiązujące do twórczości Fryderyka Chopina, zaprosimy również do wspólnego odkrywania bogactwa przyrodniczego żelazowolskiego parku. Proponowane zajęcia mają za zadanie rozbudzać dziecięcą kreatywność, pobudzą do działania i improwizacji, rozwiną wrażliwość na sztukę i przyrodę, dadzą natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów kształtując również umiejętność pracy w grupie.
📅 Warsztaty odbywają się w wybrane niedziele, w sali edukacyjnej muzealnego kompleksu w Żelazowej Woli oraz na terenie Parku, koszt zajęć 15 zł / dziecko (wstęp dla rodziców/opiekunów na podstawie wejściówki dziecka).
🎫 Wejściówki na zajęcia można rezerwować za pośrednictwem strony https://bilety.nifc.pl/, lub bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w kasach muzeum.
ℹ️ UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

😍Poznajcie nowych mieszkańców naszej Dzielnicy! Już w najbliższą sobotę, 19 listopada br., zapraszamy do udziału w grze edukacyjno-terenowej, dzięki której dowiecie się🧐„Gdzie jest Bemiś?”.
🐻Nasi bohaterowie czekają w różnych punktach na terenie Bemowa. Gra rozpoczyna się o godzinie 10:00. ✅Punkt informacji, startu gry i odbioru map będzie znajdował się przed głównym wejściem do Urzędu Dzielnicy Bemowo. Karty gry otrzymacie do godziny 10:30. 🗺Wasze zadanie to znalezienie 6 punktów, w których czekają na Was Bemisie. Zabawa zakończy się o godz. 13.00 w okolicy placu zabaw przy ul. Obrońców Tobruku.
Na zgłoszenia czekamy do 17.11.2022 r.
Przygotujcie się na ciekawą wyprawę i wspaniałą zabawę! 🎊

Bajkowa Poczytalnia zaprasza na kolejne przedstawienie. Tym razem będziemy gościć Teatr Malutki ze spektaklem “Krawiec Niteczka”.
Krawiec Niteczka to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.
Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do celu. Znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest do widowni dziecięcej.
Spektakl doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy, nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek, jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju.
Reżyseria: Małgorzata Wolańska
Muzyka: Bogdan Dowlasz
Scenografia: Jan Zieliński
Obsada:
Małgorzata Wolańska
Spektakl dla dzieci od lat 4.

Reż.: Anna Błaszczyk / Polska, Chiny / 2022 / 70 min / dubbing
Mały Miś marzy o urodzinowym miodowym torcie. Niestety, Tatuś Miś nie może spełnić życzenia – wszystkie ule w lesie są już puste! Trzeba wyruszyć do Złotej Krainy, aby zdobyć najważniejszy składnik ciasta. Animacja powstała na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach zachęcam do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii.
Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Zajęcia w soboty o godzinie 11:00.
Czas trwania:
ok. 30 minut, wykorzystuję maksymalny czas skupienia dzieci.
Cena: 45 zł pojedyncze wejście
Wcześniejsze zapisy obowiązkowe.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Zapisy: 606 485 014 lub Messanger Żłobek Smerfiki
Prowadzący: Piotr Łukasik, Trener zajęć Gordonowskich, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, basista.

WSTĘP WOLNY, liczba miejsc ograniczona, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Zapraszamy na BEZPŁATNE spotkanie z magicznym teatrem kamishibai i innymi formami teatralnymi. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi.
Spotkanie odbędzie się 19.11.2022 r. w Publicznym Przedszkolu Mała Awangarda, ul. Jerzego Waldorffa 41C, 01-494 Warszawa (teren Fortu Bema) i jest przeznaczone dla dzieci z opiekunami w dwóch grupach wiekowych:
10:00-11:30 – dzieci 3-4 lata z opiekunami
12:00-13:30 – dzieci 5-6 lat z opiekunami
Na zajęcia obowiązują ZAPISY przez formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona.

W duchu amerykańskiego święta dziękczynienia zapraszamy na jesienną ucztę w rodzinnym gronie.
Podczas warsztatów przygotujecie:
-aromatycznego indyka z sosem żurawinowym z pomarańczą
-zieloną sałatkę z gruszkowym winegretem
-oraz tartę dyniową
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Autorskie warsztaty Kaligrafii Nowoczesnej – Stalówki dla początkujących!
Razem z Patką z Letteringuje poznaj techniki modern calligraphy, ujarzmij stalówkę. Zapraszamy Cię na 3 godzinne spotkanie, podczas którego poznasz nie tylko podstawy i narzędzia, ale także nauczysz się pięknie pisać oraz tworzyć plakaty, kartki i wiele innych kreatywnych form.
Jaką wiedzę zdobędziesz podczas warsztatów?
– wstęp do kaligrafii – podstawy oraz narzędzia
– poznasz stalówkę fleksującą
– nauczysz się różnych krojów liter (dostaniesz wzorniki alfabetu)
– poznasz podstawowe zasady kompozycji i budowy liter by później samodzielnie dalej rozwijać się w kaligrafii
Co zabierzesz ze sobą do domu?
– ogromną dawkę wiedzy
– obsadkę 2w1 (prosta i skośna w jednym)
– czarny tusz
– wzorniki z liternikami
– kartki do ćwiczeń
– rabat do sklepu Letteringuje -10% ważny 3 miesiące
– piękne wspomnienia
– swoją pracę – plakat lub wypisaną kartkę świąteczną
Każdy warsztat zakończony jest artystyczną kreacją, sprawdzającą zdobytą wiedzę podczas spotkania. Wspólnie tworzymy plakaty, kartki czy wiele ciekawych form plastycznych z użyciem kaligrafii nowoczesnej. Po zakończeniu kursu, uczestnicy wychodzą z przygotowaną przez siebie pracą, gotową do powieszenia na ścianie, postawienia na biurku lub obdarowania najbliżej osoby.
Moduły warsztatów są dostosowane dla osób z poziomem zerowym i podstawowym.
Podczas warsztatu prowadzimy też świąteczną atmosferę – będą pierniczki i bezalkoholowe grzane wino.
Miejsce: Pracownia Zaradne, ul. Rydygiera 8, bud. 20b/222 (to ten sam budynek, w którym znajduje się restauracja Kuchnia Żoliborz, a wejście jest tuż obok :))
Koszt: 320 zł
Czas trwania: ok. 3 h

Przepis na przyszłość
warsztaty familijne z Martą Dymek
sobota, 19 listopada, g. 14.00-16.00
Sala nr 212 (spotykamy się przy kasach biletowych)
liczba miejsc ograniczona
bilety do nabycia w kasie lub/i online
Warsztaty familijne, na których wspólnie z Martą Dymek porozmawiamy o planecie i o tym, co każdy z nas może zrobić dla otaczającego nas środowiska i klimatu. Wymieńmy się swoimi doświadczeniami i praktykami. Zapoznamy się z najważniejszymi pojęciami związanymi z odpowiedzialnym jedzeniem, poszukamy najbardziej zrównoważonych produktów i przygotujemy wspólną, warsztatową książkę kucharską z przepisami na te produkty.
Warsztat pozwoli poszerzyć wiedzę, uporządkować fakty oraz znaleźć praktyczne rozwiązania na co dzień.


Marta Dymek: autorka strony Jadłonomia i kultowych książek pod tym samym tytułem. Jej książki były wydane za granicą, wystawiane w Pawilonie Polskim na EXPO oraz wielokrotnie nagradzane. Od ponad dekady prowadzi autorskie programy telewizyjne, rubryki w prasie oraz podcasty. Wkrótce do tych działań dołączy Jadłonomia Fundacja. A wszystko po to, by wspólnie z niepokonanymi zastanawiać się, dlaczego warto jeść roślinnie.
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi WYSPA JADŁONOMIA w reż. Macieja Podstawnego, premiera 18 listopada 2022.


Bilety: 25 zł

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce
opowiedzianą poprzez legendy znad Wisły.
Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach.
Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa
oraz opowieść o powstaniu Warszawy- legendę o Warsie i Sawie.
Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki,
skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek.
Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe.
Wykonanie: Teatr pod Orzełkiem.
Wstęp wolny.

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією
ВХІД ВІЛЬНИЙ

📣 W muzeum to opowieść nadaje życie eksponatom – każdy z nas choć raz słyszał przewodnika, opowiadającego o wyjątkowych przedmiotach, dawnych czasach, zwyczajach, postaciach z obrazów i ich historiach. A gdyby tak zamienić się miejscami i dać się ponieść wyobraźni? Na warsztatach sztuka stanie się pretekstem do tworzenia własnych opowieści, rozbudzenia fantazji, dzielenia się nimi, wypracowywania wspólnych rozwiązań i uważnego słuchania historii innych osób.

⌚ ok. 80 minut
📍 Gmach Główny MNW – Hol Główny
🧒 dzieci w wieku 8–12 lat
🎟 bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie / ilość miejsc ograniczona
🦽🦻 brak barier architektonicznych
ℹ Dodatkowe informacje
· Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem 🔗 bit.ly/3VCaHtQ
· Warsztaty odbywają się w galeriach stałych. Obecność opiekuna obowiązkowa

W trakcie zajęć wyjaśniamy skąd się biorą i czym są pieniądze. Pokazujemy dlaczego warto oszczędzać i jak w łatwy sposób liczyć w pamięci. Rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o których słyszą dzieci, wyjaśniając je na prostych przykładach. Wcielamy się w różnorodne postaci, takie jak prezydent, premier czy przedsiębiorca, doświadczając, co mogą zdziałać poszczególne osoby. I wiele, wiele innych.
Chcesz wiedzieć więcej: https://flobadob.pl/mlodzi-przedsiebiorcy/
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

🔹W sobotę Muzeum gości spektakl przygotowany przez Fundację Bez Wizy w ramach projektu Warszawski miszmasz.
🔹Spektakl oparty na opowieści Bolesława Leśmiana. “Przygody Sindbada Żeglarza” wydają się być przeznaczone głównie dla dzieci, ale dorośli z pewnością nie będą rozczarowani.
🔹Akcja toczy się w tajemniczym klimacie Orientu, bohater dociera do wielu dziwnych krain, a baśniowy świat mieści się w wiklinowym kufrze. Pełną urody historię snują głównie lalki i symboliczne przedmioty, przenosząc widzów w krainę tysiąca i jednej nocy. 🔹Spektakl wykorzystuje marionetki płaskie i zakłada interaktywne działania z widzami – dzieci podpowiadają dalszy ciąg przedstawienia i kolejne przygody bohatera.
🔹Po przedstawieniu każda rodzina wspólnie stworzy świat Sindbada: bohaterów, stwory i egzotyczne zwierzęta.
📍Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
🎟️Wstęp wolny.

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty
Na perskim dywanie
sobota 19 listopada 2022 godz. 11:00 (dzieci w wieku przedszkolnym)
sobota 19 listopada 2022 godz. 12:30 (dzieci w wieku wczesnoszkolnym)
Prowadzenie: Justyna Szymańska, Wojciech Lubertowicz
Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa
Na perskim dywanie
Pewnie każdy z nas kojarzy bajkę o Aladynie. Ale czy wiecie, skąd wziął się tam latający dywan, magiczna lampa i czym naprawdę były dżiny? I czy faktycznie były niebieskie? Dowiemy się tego na zajęciach poświęconych perskiej kulturze, w czasie których poznamy też tradycyjne perskie instrumenty, takie jak ney, tombak, daf czy daire. Zastanowimy się, jaka muzyka mogła grać w pałacu szacha, a jakimi dźwiękami może wybrzmiewać tradycyjna perska biesiada i jak się do tego mają dywany (niekoniecznie latające).
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem formularza na stronie https://etnograficzna.pl/na-perskim-dywanie-warsztaty…/
Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.
W przypadku zapisu na zajęcia dziecka z niepełnosprawnością/ami, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl – wcześniejsza informacja dotycząca indywidualnych potrzeb dziecka pomoże nam w dostosowaniu dostępności zajęć.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: j.koscianska@etnograficzna.pl
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Edukuj z antropologią!” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

DŹWIĘK
warsztaty naukowe dla dzieci 5 – 12 lat
19 listopada (sobota) 2022
godz. 11.00
wstęp: 35 zł
zapisy: www.kulturalni.pl
prowadzący: Krzysztof Handel (Młodzi Odkrywcy)
Przystanek Muzyki, pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno
Co to jest dźwięk? Jak powstaje? W czym się rozchodzi? Jakie mogą być
dźwięki? Co mają wspólnego dźwięk, metalowa sprężyna i Gwiezdne Wojny?
Na te pytania pomogą nam odpowiedzieć dźwiękowe eksperymenty z Młodymi
Odkrywcami. Gościem specjalnym będzie tańczący Pan Glutek 🙂

Spotkajmy się w Klubie A4, filii Domu Kultury Imielin! Warsztaty skierowane do dzieci z kl. 2-3 (ukończone 8 lat).
🐾 Każdemu z nas zdarza się oceniać ludzi stereotypowo. To upraszcza życie i daje poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak czasem zmienić punkt widzenia i poznać bliżej drugą osobę.
🐾 Jeśli chcesz poznać niestereotypowego Wilka Teodora i pobawić się dźwiękami, przyjdź na warsztaty. Dowiedz się m.in.:

 • Co to są stereotypy?
 • Skąd się biorą i czy naprawdę są nam potrzebne?
 • Czym różni się audiobook od słuchowiska (bajki muzycznej)?

Podczas warsztatów:
🐺 przedstawimy Wam niestereotypowego wilka, jeża i nietoperza – bohaterów słuchowiska “Dobry Wilk Teodor”,
🦔 poznamy odtwórcę jednej z ról tego słuchowiska,
🦇 spróbujemy zrozumieć czym są stereotypy,
🎶 zastanowimy się, jak dźwięki wpływają na wyobraźnię,
🎤 pobawimy się w nagrywanie własnego mini-słuchowiska.
Czas trwania: 90 min.
Liczba miejsc ograniczona.
ZAPISY: kontakt@fundacja-szeptem.org.pl

DOMKI MARZEŃ
weekendowy kurs DIY dla dzieci
termin: 12, 19, 26 listopada, 3, 10 grudnia 2022
godz. 10.00 – 12.00
wiek: 6 – 12 lat
koszt: 400 zł (10 h kursu)
zapisy: Maria Sieńska tel. 512042349, domkowyblog@gmail.com
prowadząca: Maria Sieńska
Przystanek Muzyki, pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno
Domki marzeń- marzenie młodszych i starszych dziewczynek!
Lalki to nieodłączne towarzyszki zabawy większości dziewczynek. Podczas zabawy lalkami dzieci naśladują świat dorosłych. A zabawa w przygotowanym przez siebie pokoju dla lalek może być jeszcze fajniejsza.
Zapraszamy na weekendowy kurs DIY dla dzieci.
Cykl 5 spotkań po 2 h warsztatowe, podczas których dziewczynki wykonają pokój dla lalek wraz z zestawem mebelków: łóżko, biurko, regał, stołeczek-guziczek, skrzynka na rzeczy, dywanik, pościel do łóżka, dodatki z długopisu 3D, w pięknych pastelowych kolorach.
Jedyny, oryginalny i niepowtarzalny pomysł na prezent z okazji Mikołajek , Świąt czy urodzin!

NIEDZIELA, 20 listopada

Jazz dla dzieci: Król jazzu – saksofon
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczpospolitej 14
20.11.2022 (niedziela), godz. 15:00
Jazz dla dzieci to cykl muzycznych spotkań, który poprzez zabawę pokazuje, że jazz “nie gryzie”. Uczy natomiast najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Gospodynią spotkań jest wokalistka Magdalena Gołębiowska, której towarzyszą ciekawi goście…
Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich freejazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest – obok trąbki – za najbardziej jazzowy instrument.
Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 15 zł (dorośli) można nabyć w placówkach Centrum Kultury Wilanów od 14 listopada.
Prosimy o punktualność i zakup biletów w dniach poprzedzających wydarzenie.

Podczas zajęć poznamy najstarszą technikę fotograficzną – cynajtypię, potocznie nazywana techniką malowania słońcem. 📷☀️
Za pomocą odpowiednich odczynników stworzymy własny papier fotograficzny, a następnie wykorzystując materiały przyrodnicze, stworzymy roślinne dzieła sztuki. ☀️🌱🍂
Wykorzystując światłoczułość soli żelaza, samodzielnie przygotujemy podkłady do stworzenia fotografii. Poprzez naświetlenie podłoża pokrytego emulsją uzyskamy charakterystyczne niebieskie obrazy o bardzo dobrym odwzorowaniu rysunku.
Zajęcia poprowadzi Olga Florek.
📌 Plan warsztatów:
🌱 przygotowanie roztworu do pomalowania papieru, który będzie podkładem do tworzenia dzieł
🌱 malowanie papierów
tworzenie własnej kompozycji fotografii
naświetlanie prac lampami UV; im więcej będziemy mieć lamp, tym szybciej wykonamy zadanie – jeśli możecie przynieść lampy, zabierzcie je na warsztaty
🌱 podczas naświetlania prac omówimy okoliczności powstania metody malowania słońcem oraz przekażemy ciekawostki o roślinach, które wykorzystaliśmy do pracy
🌱 zdejmowanie roślin i przepłukanie prac wodą
🌱 suszenie prac suszarką
cieszenie się efektem wykonanej własnoręcznie fotografii. 😃
🟢 ZGŁOSZENIA:
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY
Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się ze Zgodą na Przetwarzanie Danych Osobowych oraz Klauzulą Informacyjną, dostępnymi poniżej. Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody, o jej poświadczenie podpisem poprosimy w dniu warsztatu przed rozpoczęciem zajęć.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem zapisykamien@zzw.waw.pl
do 18.11.2022 do godz. 13:00 lub do wyczerpania miejsc.

(українська версія нижче)

▪ W jaki sposób możemy odkryć dzielnicę, która od niedawna stała się naszym nowym domem? Co nam daje ta świeża perspektywa? Albo inaczej – jak możemy dzielić się naszą oswojoną, udomowioną i dobrze rozpoznaną przestrzenią z nowymi mieszkańcami i mieszkankami Warszawy? Przyjmując te dwie perspektywy – nowoprzybyłych i tych dobrze zadomowionych w dzielnicy, spróbujemy stworzyć „Instrukcję obsługi Pragi dla początkujących i zaawansowanych”. Będziemy spacerować, gubić się i dziwić, a także słuchać historii, legend i plotek z życia dzielnicy. Spróbujemy zrekonstruować nasze pierwsze wspomnienia, zapachy i dźwięki. Zbierzemy nasze ulubione miejsca i miejscówki, zachwyty i rozczarowania.

▪ Punktem wyjścia będzie wspólne opracowanie mapy, która stanie się rosnącą bazą wiedzy o najbliższej okolicy. Następnie, razem z artystką Halyną Dudar opracujemy miniprzewodnik, który w formie ZIN-a, będzie naszą subiektywną instrukcją obsługi Pragi. Wszystkie techniki dozwolone!

▪ Terminy spotkań:
6.11 (niedziela) godz. 12:00 – 15:00
10.11 (czwartek) godz. 18:00 – 20:00
13.11 (niedziela) godz. 12:00 – 15:00
20.11 (niedziela) godz. 12:00 – 15:00
24.11 (czwartek) godz. 18:00 – 20:00
27.11 (niedziela) godz. 12:00 – 15:00

Wszystkie spotkania rozpoczynamy w Pałacyku Konopackiego (ul. Strzelecka 11/13).
Projekt realizowany jest przy wsparciu Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)


Празький посібник користувача для початківців та експертів

▪ Як ми можемо дізнатися про район, який нещодавно став нашим новим домом? Що дає нам ця перспектива? Або інакше – як ми можемо поділити наш освоєний, домашній та добре впізнаваний простір з новими мешканцями Варшави? Розглядаючи ці дві точки зору – новачків і тих, хто добре почувається в цьому районі, ми спробуємо створити “Празький посібник користувача для початківців та експертів”. Ми будемо гуляти, губитися і дивуватися, а також, слухати історії, легенди та чутки із життя району. Ми спробуємо реконструювати наші перші спогади, запахи та звуки. Ми зберемо улюблені місця та куточки, захоплення та розчарування.

▪ Основним завданням стане спільна розробка карти, яка стане зростаючою базою знань про найближчу територію. Потім, разом із художницею Галиною Дудар, ми розробимо міні-гід, який у формі ЗІНу буде нашою суб’єктивною інструкцією, як користуватися Прагою. Дозволені всі техніки.

▪ Дати зустрічей:
6.11 (неділя) 12:00 – 14:00 год.
10.11 (четвер 18:00 – 20:00 год.
13.11 (неділя) 12:00 – 14:00 год.
20.11 (неділя) 12:00 – 14:00 год.
24.11 (четвер) 18:00 – 20:00 год.
27.11 (неділя) 12:00 – 14:00 год.

Усі зустрічі ми розпочинаємо в Палацику Конопацького (вул. Стшелецька 11/13).
Проект реалізується за підтримки Фундації Польський центр міжнародної допомоги (PCPM)

Mały Uniwersytet Muzyczny: Pan Listopad gra na basie

Co można robić, gdy na dworze pada deszcz? Oczywiście: śpiewać, tańczyć i słuchać muzyki! Na to zawsze jest dobra pora. Zapraszamy na najbliższy koncert Małego Uniwersytetu Muzycznego, tym razem naszym gościem będzie… największy z instrumentów muzycznych! Prawdziwy olbrzym! Wiecie, jaki to instrument? Przekonamy się na spotkaniu. Do zobaczenia!

Koncert dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (z towarzyszeniem rodziców)
Scenariusz: Koło Naukowe Studentów Specjalności Rytmika „ANAKRUZA” pod kierunkiem dr Agnieszki Widlarz
Prowadzenie: Mateusz Kuc, Marika Pajączkowska – studenci specjalności rytmika
Fortepian: Alicja Mikołajczyk
Kontrabas: Michał Kozin

Sala audytoryjno-kinowa im. K. Szymanowskiego

Bilety do kupienia:

 • w księgarni Chopin University Press (pon. 17:30-19:00, śr. 17:30-19:00, pt. 14:00-16:00),
 • w biletomacie Bilety24 w hallu wejściowym UMFC,
 • online w serwisie Bilety24

Jakie funkcje spełnia zieleń w mieście i dlaczego jej potrzebujemy? Jak żyłoby się nam bez drzew, krzewów i kwiatów? Czym jest las kieszeniowy? Co dają nam parki, skwery i rabatki? 🏡
Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na wszystkie te pytania! 🔭
Późną jesienią i zimą szczególnie odczuwamy brak otaczającej nas zieleni. Spacerując po alejkach ulubionych parków, skwerów czy ogrodów chętnie wspominamy rośliny w pełnym rozkwicie. Poprzednia edycja warsztatów z klockami LEGO® cieszyła się tak dużą popularnością, że postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym!
Podczas najbliższych zajęć mali uczestnicy porozmawiają o tym dlaczego warto dbać o otaczającą nas przyrodę, a później zbudują “zielone” miasto swoich marzeń! Każdy uczestnik będzie mógł zbudować konstrukcję według własnego pomysłu, a do dyspozycji będzie miał kilkanaście tysięcy klocków oraz oczywiście wsparcie instruktora. 🌿
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 obowiązują zapisy – wystarczy wysłać na adres miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl wiadomość z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz jego wiekiem,
🔹 zapisy przyjmujemy od 15 do 18 listopada do godz. 17:00,
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.
Serdecznie zapraszamy na zimowy spektakl który wspaniale nastroi nas do zimowych zabaw i pomoże przetrwać chłodniejsze dni! Jak to zrobić z uśmiechem na ustach?
Para zaprzyjaźnionych bohaterów ulepionych ze śniegu – Bałwanki Puch i Buch, zabiorą nas w podróż po Lodowej Krainie gdzie pokażą nam co się dzieje, kiedy zmienia się pogoda.
Do kogo należą tajemnicze czarne ślady na śniegu?
I dokąd nas zaprowadzą?
Śnieżni bohaterowie z pomocą Pani Zimy przegonią smutek dobrą zabawą! Bałwanki pokażą dzieciom wspaniałe, zimowe zabawy a także przeprowadzą prawdziwą bitwę na śnieżki! Kto wygra? Kto złapie więcej kul śniegowych i czyje będą największe? Dzieci nauczą się tańca bałwanków! Dobra zimowa zabawa gwarantowana!

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

Zapraszamy na spacer przyrodniczy po Kampinoskim Parku Narodowym. Spotykamy się na parkingu w Granicy. Po krótkim wprowadzeniu przy mapie KPN ruszamy ścieżką dydaktyczną Skrajem Puszczy. Ścieżka ma długość ok. 4 km, formę pętli i dzięki tablicom umożliwia zapoznanie się w skrócie z przyrodą i historią parku. Następnie udamy się na pobliską wieżę widokową, skąd będziemy prowadzić poszukiwania ptaków nad Olszowieckim Błotem. Dość często pojawiają się tam m.in. bieliki, myszołowy, kruki, dzięcioły, gile oraz srokosz. Zwiedzimy także skansen budownictwa puszczańskiego.
Spacer potrwa ok. 4 godzin. Wstęp wolny. Prowadzenie: przewodnik po KPN Sławomir Kasjaniuk (tel. 783 301 873).
Dojazd: do Kampinosu busem przewoźnika Motobuss (trasa Warszawa-Sochaczew, można wysiąść w Komorowie) lub ZTM linia nr 719 Warszawa-Leszno oraz L29 Leszno-Kampinos, dalej pieszo (ok. 3 km); samochodem/rowerem na parking w Granicy.

20 listopada 2022 (niedziela)
godz. 12.00
bilety: 10 zł dostępne w CePeKu od 2 listopada
Spektakl dla dzieci pt. „Misja Nieśmiałek” w wykonaniu Teatru Tadaaaam! Ania i Gaba pragną przeżyć coś fascynującego (kto by nie chciał?). Mają ogromną chęć wystąpić w spektaklu, ale żeby to się stało, muszą najpierw zmierzyć się z własnym strachem i nieśmiałością, które w teatrze nazywamy tremą. Trema, to nie lada przeciwniczka, ale czy na pewno trzeba z nią walczyć? A może jest inny sposób, żeby przezwyciężyć w sobie ten lęk? Chcecie zobaczyć, jak nasze dzielne bohaterki poradzą sobie z tym wyzwaniem? Pssssst… A może sami macie sposoby na tremę i im coś podpowiecie? Autorki i aktorki: Anna Kózka i Gabriela Całun. Spektakl dla dzieci w wieku 3-9 lat.
Bilety: 10 zł dostępne w CePeKu od 2 listopada.a

Wydarzenie dedykowane dla dzieci 3-10 lat.

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
GWARANTUJEMY, ŻE BĘDZIE TO NIEZAPOMNIANE WIDOWISKO!
Czas trwania: 50 minut

Udajemy się w podróż za ocean! Na warsztacie przygotujemy uwielbiane przez wszystkich dania ze Stanów Zjednoczonych.
Na warsztatach przygotujemy:
-mac and cheese
-oraz pop tarts- kruche ciasteczke z cynamonowym farszem
Uwaga!
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Filmowy poranek dla dzieci (4+)ndz 20.1112.00
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Ile przygód może pomieścić cały świat? A jedna farma? „Mama Mu wraca do domu” to pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi.
Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy – stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie. Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć gdzie jest? Odpowiedź, zupełnie jak przygoda i dobra zabawa, czai się tuż za rogiem.
Oryginalny tytuł: Mamma Mu hittar hem
Kraj i rok produkcji: Szwecja, 2021
Czas trwania: 63′
Kategoria wiekowa: 4+
Reżyseria: Christian Ryltenius
Scenariusz: Peter Arrhenius

Znowu świętujemy Niepodległą!
Zapraszamy do udziału w kolejnej burakowskiej rodzinnej grze miejskiej “Niezwykłe dwudziestolecie”. Wspólnie poznamy ciekawostki z tego nadzwyczajnego okresu historii Polski, jakim było XX-lecie międzywojenne.
Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc jest ograniczona.
Życzymy radosnego świętowania 104. rocznicy odzyskania niepodległości.
Projekt “600-lecie Burakowa” jest współfinansowany ze środków Gminy Łomianki.

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

Kto przeciął jedną z chmur

Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim

Jak można oszukać diabła

Czym konkretnie zajmował się kat

Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego

Jak pokonać Bazyliszka

Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”

Jak dawniej walczono z pandemią

Kim był burmistrz powietrzny

Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo

Jak można spełnić swoje sekretne życzenia

Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 20 Listopada (NIEDZIELA) godz. 13:00, spotykamy się przy prowizorycznym, stalowym OGRODZENIU od strony Placu Zamkowego.
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Śladami “Lalki” Bolesława Prusa

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.
Spotykamy się w niedzielę 20 listopada 2022 r. o godz. 15.00 przy pomniku Jana Kilińskiego (Podwale). Spacer przewidziany jest na 1,5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Strażak Sam na Żywo – Przygoda na Biwaku

Tej jesieni zawita do Polski dzielny Strażak Sam z nowym muzycznym widowiskiem – Przygoda na Biwaku. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów!
To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód. Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.
Do miasteczka Pontypandy przybywa dwóch słynnych biologów w poszukiwaniu rzadkiego zwierzęcia…. Strażak Sam i Elvis zgłaszają się, aby poprowadzić wyprawę poszukiwawczą do lasu. Kiedy do poszukiwań dołączą niesforny Norman, sytuacja się komplikuje! Czy dzielny Strażak Sam uratuje wszystkich? O tym dowiecie się w teatrze. Na scenie zobaczycie cały zastęp strażaków, którym głosów ponowie użyczą aktorzy dubbingujący filmową bajkę. Pojawia się nowi bohaterowie oraz niezwykłe pojazdy Strażaka Sama! Będzie 8 premierowych piosenek, dużo tańca i wspaniałej zabawy. Czekają na Was nowe, ekscytujące przygody!
Spektakle Strażak Sam na Żywo w Europie zobaczyło już ponad 300 tys. widzów. W Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem i gościł już w ponad 50 miastach. Zapraszamy na nowe przygody! Nie przegapcie Strażak Sam w Waszym mieście!

Dzień Młodzieży w Łomiankach

✨️DZIEŃ MŁODZIEŻY✨️
Zapraszamy Was na pierwszy łomiankowski DZIEŃ MŁODZIEŻY! ❤️
Przewidziane jest wiele ciekawych atrakcji. Więcej informacji poniżej 👇:

 • DARMOWY WSTĘP 🆓
 • Data: 20.11.2022 (niedziela)
 • Miejsce: ICDS (aula i hala sportowa)
 • DARMOWE JEDZENIE 🍰
 • Harmonogram:
  12:00 – rozpoczęcie wydarzenia
  12:30 – spotkanie z Prawo Marcina (aula)
  13:45 – siatkówka, zumba oraz belgijka z Klub Sportowy Osa Łomianki Siatkówka i Active Soul (hala sportowa)
  15:00 – rozmowa z doradcą zawodowym – Pawłem Cichockim (aula)
  16:00 – koncert Szymiego, Yng Livs, Igus i Stigus (aula)
  ✨️CZEKAMY NA WAS!✨️

KRÓLOWA ŚNIEGU

Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na “Królową Śniegu”!
To ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Spektakl rekomendowany dla dzieci od 5 roku życia.
Czas trwania: ok.65 minut bez przerwy
Bilety od 55 zł

Kolorowe segregowanie “EkoEksperymentarium” | Warsztaty rodzinne

♻️Czy wiecie, że ekologia ma swoje kolory?
Kierują one ruchem naszych codziennych odpadków do odpowiednich pojemników.
♻️Na zajęciach zwiedzimy wystawę „EkoEksperymentarium”, która pozwala sprawdzić, jak nasze codzienne, małe czynności mogą pomóc środowisku. Poznamy kolory segregacji i dowiemy się jak dbać o planetę.
♻️Na koniec wykonamy ekostworki, dbając, by w razie zniszczenia, mogły trafić do odpowiedniego pojemnika na papier, szkło lub plastik.
✂️INFORMACJE PRAKTYCZNE✂️
👤Grupa wiekowa: 0–6 lat
👤Liczba uczestników: 20 osób
Prowadząca: Natalia Morawska
🎟️Cena biletu: 10 zł dziecko, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
Bilety dostępne w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online

smyki w świecie muzyki

ROZŚPIEWANE SMYKI W ŚWIECIE MUZYKI!
Już w najbliższą niedzielę, o godz. 11.00 będziemy wesoło bawić się muzyką!:)
Razem z czaplą poznamy niezwykłe instrumenty i złowimy kilka smakowitych dźwięków!;)
Zapraszamy!
Sala widowiskowa Urzędu Dzielnicy Bielany
Wydarzenie poprowadzi autorka projektu: Kamila Lewicka

Niedzielny Teatrzyk – “Z dynią w herbie”

Listopadowy Niedzielny Teatrzyk to spotkanie z Teatrem Wariacja
20.11.2022 godz.12.30 spektakl p.t. “Z dynią w herbie”
W królewskim ogrodzie na dynię padł strach. Słychać dzwonek zbliżającego się zjadacza dyń.
Władca dyniowego królestwa Ambroży Pumpkin Pestka postanawia rozprawić się ze złodziejem dyń.
Szukając Dyniozbója spotyka Grzybozbója i Liściozbója, którzy wykonują swoje jesienne, tajemnicze prace.
Kiedy wreszcie Zjadacz dyń staje na progu dyniowego ogrodu, król łapie go… co wydarzyło się dalej? o tym musicie przekonać się sami!

Teatralna 13 | Na jesiennym liściu

Tytuł listopadowego spektaklu dla dzieci idealnie pasuje do pory roku.
Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawi, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.
Bajka dla dzieci od 4 roku życia.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK lub w serwisie biletyna.pl
https://biletyna.pl/event/view/id/283539
Zapraszamy!

Pędzące żółwie – Turniej w Galerii Młociny

Zapraszamy na turniej w grę Pędzące żółwie! Turniej odbędzie się 20 listopada podczas wydarzenia Niedziela z Grami Planszowymi #26.
W Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem! I teraz namawiają się, jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka – pięknie zapakowana – sałata!
W specjalnej, zimowej edycji hitu „Pędzące żółwie” proponujemy znaną wszystkim grę w nowym, świątecznym wystroju. Pięć żółwi otrzymało nowe kolory (a także ciepłe czapki – żeby się nie przeziębiły, pędząc po sałatę)
Do turnieju zapisujemy maksymalnie 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments