Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 26-27 listopada

Może i jesień przestała nas rozpieszczać, a za oknem dominują już tylko odcienie szarości, ale mam na to sposób: Weekendową Zajawkę! Wybierzcie swoje ulubione propozycje i twórzcie magiczne wspomnienia już dziś!

Spis treści:

SOBOTA, 26 listopada

🌲🎄🎄🎄 Zapraszam na świąteczne warsztaty malowania bombek ceramicznych. 🌲🎄🎄🎄
Podczas spotkania nauczysz się malować ceramiczną bombkę przy użyciu różnych materiałów plastycznych. Bombki są lekkie, puste w środku.
👉 Szczegóły spotkania:
Daty warsztatów:
sobota 26.11
Godzina:. od 11.30 do 13.00
Koszt: 45 pln/1 szt bombkę
👉 Cena 1 szt. bombki obejmuje farby, fartuchy, prowadzenie warsztatów, szkliwienie oraz wypał pracy w piecu ceramicznym
👉 Miejsce: MadeByYou
Sam pomaluj ceramikę
ul. Wojciecha Górskiego 6 w Śródmieściu

Bliskie spotkania z naturą – czyli warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki.
To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie „czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spędzania czasu w gronie najbliższych oraz nawiązywania nowych relacji, blisko lokalnej społeczności. Warsztaty odbywać się będą w trzech turach godzinowych: 11:00 – 12:30, 13:00 – 14:30 oraz 15:00 – 16:30.

Zapraszam na spacer po Saskiej Kępie- zielonej wyspie w centrum Warszawy. Przejdziemy się po urokliwych uliczkach Kępy, obejrzymy miejsca z niezwykłą historią, przystaniemy przed przedwojennymi willami tonącymi w starodrzewiu aby poznać kryjące się za pięknymi fasadami tajemnice.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

dlaczego Saską Kępę nazywano Holandią

gdzie mieszkał Lodowy Wojownik

kto wiercił partyjniakom dziurę w brzuchu

kto w rubryce “zawód” wpisywał “szlachcic”

kto zwyciężył Melchiora Wańkowicza

gdzie była furtka ku wolności

kto ma pomnik w Genewie

czyja matka była damą dworu na carskim dworze

gdzie jest okręt

kto udawał urzędnika-dezynfektora

kto pił z mistrzem Picasso

jak najlepiej sfotografować rybę

co zrobiono w nocy na Zakopiańskiej

oraz wiele innych barwnych historii o ludziach i miejscach związanych z Saską Kępą
Start: 26.11 (SOBOTA), godz. 12:00 ul. Francuska 49 (przy Rondzie Waszyngtona)
Zakończenie: Zwycięzców 7/9 (LO im Bolesława Prusa)
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek 🙂
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Uciekamy od szarości! 🙂
Zapraszamy na warsztaty fotograficzne do Ogrodu Botanicznego i szklarni Uniwersytetu Warszawskiego, kryjących całe bogactwo roślin tropikalnych.
Szkolenie adresujemy do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aparatem, jak i tych, którzy posiedli już podstawy wiedzy, lecz chcieliby fotografować bardziej kreatywnie.
Podczas zajęć omówimy zagadnienia związane z doborem sprzętu dla potrzeb fotografii przyrodniczej, będziemy wykorzystywać kreatywne funkcje aparatu oraz skupimy się na kadrowaniu i kolorystyce obrazu. Poruszymy także zagadnienia związane z fotografią czarno-białą w fotografii przyrodniczej.
Zapraszamy z własnym, dowolnym aparatem fotograficznym.
Chęć uczestnictwa w warsztatach prosimy zgłaszać e-mailowo na adres info@warsztatyfotograficzne.art lub telefonicznie pod numerem 504 955 900
Zgłaszajac się na warsztaty, prosimy o podanie adresu e-mail, na który prześlemy szczegółowe informacje dotyczące spotkania.
Koszt uczestnictwa: 100 PLN

Już w listopadzie po raz 19. odbędą się Warszawskie Targi Sztuki. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez kulturalnych. Ponad 80 czołowych galerii sztuki współczesnej, antykwariatów i domów aukcyjnych z całej Polski i zagranicy zaprezentuje prace wybitnych artystów oraz twórców najmłodszego pokolenia. Wystawione zostanie także wysokiej klasy rzemiosło artystyczne, meble i biżuteria.
Misją WTS jest również działalność edukacyjna. W trakcie Targów przewidziane są wykłady o sztuce i rynku sztuki prowadzone z udziałem ekspertów i artystów. Spotkania te przybliżają nie tylko dokonania czołowych twórców, ale także mechanizmy działania rynku sztuki w aspekcie handlowym, prawnym i aukcyjnym. Ponadto Warszawskim Targom Sztuki od lat towarzyszą wystawy uznanych twórców. W tym roku zapraszamy na:
🖼️ Wystawy
👉 „Alfabet Kolekcji Rytel” – pokazane zostaną prace m.in. Magdaleny Abakanowicz, Romana Opałki, Leona Tarasewicza, Ryszarda Winiarskiego
👉„Woman Art Power” prezentująca prace m.in. Agaty Kus, Martyny Czech, Agaty Zbylut, Iwony Demko, Julii Curyło
Program 19. WTS:
📆 Sobota 26.11.2021
🍾 Rozpoczęcie Targów: 11:00
🎓 Wykłady:
🕛 Godz. 12:00 – Spotkanie z kolekcjonerami Robertem i Mariuszem Rytel oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Alfabet Kolekcji Rytel”.
🕛 Godz. 12:00 – Spotkanie z artystką Małgorzatą Warlikowską (Galeria Lampert, stoisko nr 81).
🕛 Godz. 13:00 – Spotkanie z artystą Henrykiem Cześnikiem (Galeria Lampert, stoisko nr 81).
🕛 Godz. 14:00 – Spotkanie z Markiem Roeflerem, kolekcjonerem i właścicielem Villa La Fleur. Prowadzenie Piotr Sarzyński („Polityka”).
🕛 Godz. 15:00 – Spotkanie z artystą Sylwestrem Ambroziakiem (Galeria Lampert, stoisko nr 81).
🕛 Godz. 15:30 – Teatr malowania Profesora Henryka Cześnika „WspółCześnik”, oprawa muzyczna Ireneusz Wojtczak. Organizator Mazowiecki Dom Aukcyjny Teutsch Gallery.
🕛 Godz. 16:00 – Spotkanie z artystą Grzegorzem Gwiazdą (Galeria Lampert, stoisko nr 81).
🕛 Godz. 16:30 – Galeria Limited Edition zaprasza na jubileuszowy kieliszek szampana z okazji dziesięciolecia galerii (stoisko nr 83).
🕛 Godz. 17:00 – Spotkanie z artystkami m.in. Agatą Zbylut, Heleną Stiasny, Julią Curyło i Agatą Kus biorącymi udział w wystawie „Woman Art Power”. Prowadzenie Paweł Witkowski (kurator wystawy).
🕛 Godz. 18:00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Woman Art Power”.
🔒 Zamknięcie Targów: 20:00
📆 Niedziela 27.11. 2022
🕛 Godz. 12:00 – „Jak pomóc młodym artystom odnaleźć się na rynku sztuki?” – panel dyskusyjny. Moderator Małgorzata Piwowar („Rzeczpospolita”), prof. Andrzej Bednarczyk (Rektor krakowskiej ASP), Jan Sętowski (właściciel Galerii Sętowski/Gawron), Tomasz Górnicki (rzeźbiarz), Katarzyna Moczulska (autorka bloga o sztuce „KoniKreatywny”).
🕛 Godz. 13:30 – „Światowe sukcesy polskich artystów m.in. Ewy Juszkiewicz, Mirosława Bałki, Wilhelma Sasnala, Magdaleny Abakanowicz. Mechanizmy rządzące rynkiem sztuki”. Prowadzenie Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl).
🕛 Godz. 14:30 – „Rynek NFT – aktualny raport, perspektywy, nowe kierunki rozwoju”. Spotkanie z ekspertami: Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl), Michał Kozicki (Artinfo.pl), Grzegorz Pędras (Iconic Art Spirits).
🕛 Godz. 15:00 – Spotkanie z artystą prof. dr hab. Wiesławem Łuczajem (Goldenmark, stoisko nr 39).
🕛 Godz. 16:00 – Spotkanie z Patrycją Rozworą autorką książki „Kitchen Conversations Cookbook: Homey Recipes from Artists” (Lynx Contemporary, stoisko W8).
🕛 Godz. 17.00 – „Czułe inwestycje” – spotkanie z okazji 15-lecia akcji „Wielcy Małym” z artystami wspierającymi Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – m.in. z Katarzyną Jędrysik-Castellini, Andrzejem Pągowskim, Rafałem Olbińskim. Prowadzenie Beata Pawelczyk-Błasiak (inicjatorka akcji, autorka albumu „Human Artist”).

Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” zawita z najlepszą rodzinną rozrywką aż do 8 miast! Niezwykle popularne i uwielbiane na całym świecie pieski pojawią się w Polsce na wyjątkowych spektaklach. Do zobaczenia jesienią w Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Warszawie, Gliwicach, Gdyni i w Krakowie!

Zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie w ramach akcji “Darmowy listopad”! 🍁 Od 3 do 30 listopada 2022 r. można bezpłatnie zwiedzać OBIEKTY:
🏰 Pałac na Wyspie, a w nim Królewską Galerię Obrazów,
🏰 Pałac Myślewicki,
🏰 Starą Oranżerię, a w niej Teatr Królewski, Królewską Galerię Rzeźby oraz Galerię Rzeźby Polskiej.

Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na “Królową Śniegu”!
To ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Spektakl rekomendowany dla dzieci od 5 roku życia.
Czas trwania: ok.65 minut bez przerwy
Bilety od 55 zł

Za górami, za lasami czyli w falenickiej Kulturotece, w jesiennej szarudze listopada zahaczającego już o grudzień odbędzie się gorąca i pachnąca przyprawami impreza dla wszystkich spragnionych podróżowania i nowych globtroterskich wrażeń.
W intrygujących zakątkach Biblioteki Wawerskiej, którą będziecie mogli eksplorować do woli, natkniecie się na słynnych odkrywców i śmiałych awanturników, na ludzi-drogowskazy, rozmarzonych piewców romantycznych podbojów oraz skromnych i cichych wędrowców chodzących własnymi ścieżkami. A także na miłośników motoryzacji z początków XX oraz XXI wieku, których łączy szczególna słabość do kultowych marek.
Gnani niepohamowaną chęcią ciągłego podróżowania przyjadą do nas między innymi Arkady Paweł Fiedler, Antek Sojka wraz ze swoim zespołem Sojka x Pęczak, Karolina Lijklema, Cezary Borowy, Dagmara Bożek, Adrian Markowski, Flavio Anusz.
Podróżować każdy może, dlatego podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami z prywatnych i służbowych podróży, a Wy podzielcie się z nami Waszymi zdjęciami, które wspólnie stworzą multimedialną wystawę włóczykija. Pomysłodawca imprezy, wawerczyk Mirosław Semczuk, propagator piękna Namibii, podyskutuje z przyjaciółmi o plusach i minusach mieszkania w tym niezwykłym kraju.
Jeśli chodzicie jeszcze do podstawówki przejedziecie się transportem miejskim po Warszawie (w naszej kawiarni), zwiedzicie Japonię i Iran oraz zrobicie sobie tradycyjne ozdoby z różnych części świata (z rodzicami). Jeśli jesteście trochę starsi możecie powspominać jak się podróżowało bez GPS-a, skoczyć na pyszne jedzenie z dowolnej kuchni świata, kupić fajną książkę od razu z autografem albo po prostu pogadać z sąsiadami.
Wstęp wolny!

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów #wKamieniu pod znakiem drzew!
Czy wiesz, ze w warszawskim krajobrazie żyją fascynujące drzewa? Poznaj je i razem z nami zrób botaniczną kartkę metodą monotypii. Dowiecie się jakie drzewa dają MOC! Warsztaty łączą elementy kreatywnego tworzenia artystycznych kart, jak i poznawania liści drzew.
🟢 PODCZAS WARSZTATÓW:
• poznamy gatunki drzew otaczających Kamień i ich liście,
• dowiemy się, czym jest monotypia,
• skupimy się na wyjątkowej strukturze liści, które będą stanowić naszą „matrycę” do artystycznej pracy.
🟢 KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
• dorośli
• młodzież
• rodziny z dziećmi
🟢 GDZIE I KIEDY?
26 listopada 2022 o godzinie 12.00
👉 Pawilon Edukacyjny Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
🟢 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY❗
Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się ze Zgodą na Przetwarzanie Danych Osobowych oraz Klauzulą Informacyjną, dostępnymi poniżej. Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody, o jej poświadczenie podpisem poprosimy w dniu warsztatu przed rozpoczęciem zajęć.
👉 Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com
do 25.11.2022 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc.

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією
ВХІД ВІЛЬНИЙ

To ten moment w roku, kiedy dostajemy wiadomości o pilnej potrzebie odejścia ze szkół i poszukiwaniu przyjaznego miejsca… Wiemy, że bywa ciężko, słyszymy o trudnych historiach, przemocowych sytuacjach, wszechogarniającej ocenozie, strachu lub zniecheceniu 💔
Nie odpowiemy na wszystkie prośby i nie spełniłnimy wszystkich oczekiwań, ale jeśli chcecie sprawdzić, czy szukacie tego, co daje DOM, zapraszamy na spotkanie.
Informacje i zapisy przez: montessori.dom@gmail.com
🌸🌼🌻🌺🌸🌷🌹🌺🌸🌼🌻🌺🌷🌸
Jeśli szukacie miejsca, w którym jest przestrzeń na…
😁radość
🥺smutek
😠złość
😕nudę
💪wyzwania
🫂spotkania z przyjaciółmi
🚌wyjazdy
😀długie dyskusje
🥰słuchanie siebie
…zapraszamy do kontaktu 🙂
Działamy 💪👍
👉 bez ocen
👉 bez prac domowych
👉 bez podziału dzieci na klasy
👉 bez podziału wiedzy na przedmioty
Za to:
😍 w zaufaniu do dzieci
😍 w przygotowanym otoczeniu
😍 z montessoriańskimi materiałami
😍 z uważnymi dorosłymi
😍 w domu z ogrodem
😍 podczas wypraw
😍 w rodzinnej atmosferze
Informacje i zapisy na spotkanie: montessori.dom@gmail.com
Proces poznawania się i podejmowania decyzji o przyjęciu nowych rodzin jest rozłożony w czasie, aby rodzice, dzieci i zespół DOM mogli przeanalizować swoje potrzeby i możliwości przed podjęciem współpracy.
Jeśli chcesz wiedzieć jak działamy i czy DOM jest miejscem dla Was, zapraszamy do kontaktu 🙂
Spotkanie jest płatne a o wysokości opłaty decydują rodzice/osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu (od 20 do 120 zł)

Zaczęły już opadać liście i odsłaniają się widoki na wiele budowli, które latem skrywa gęstwina. To idealne warunki na dłuższy spacer po Konstancinie, w trakcie którego historia i architektura łączą się z przyrodą i relaksem.
A dodatkowym powodem do wizyty w Konstancinie jest ponowne otwarcie galerii Villa La Fleur, po długim remoncie.
W dodatku powiększonej o drugi obiekt i jeszcze na dokładkę z wystawą dzieł Tamary Łempickiej.
Nasz kolejny konstanciński spacer z przewodnikiem, podobnie jak poprzednie, nie będzie klasycznym krótkim miejskim spacerkiem, a bardziej pieszą wycieczką po części rozległych terenów Konstancina. Zaplanowaliśmy ją tak, by pełniej pokazać historię i współczesność tego miasta.
A także by nieco się zrelaksować, bo Konstancin daje ku temu wspaniałe możliwości.
W mieście nad Jeziorką spędzimy kilka godzin.
Ponieważ spacer będzie dość długi (ok. 6 km), w trakcie wycieczki planujemy też ok. półgodzinną przerwę odpoczynkową, z możliwością przekąski.

✂️NIE WYRZUCAJ – NAPRAW!✂️
Drugie życie książki to warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli naprawić swoje ulubione książki.
Pod okiem introligatorki, pasjonatki książek z wieloletnim doświadczeniem, uczestnicy nadadzą swoim książkom nowy blask. A wypadające kartki nie będą już przeszkadzać w lekturze!
✂️INFORMACJE PRAKTYCZNE✂️
✂️Uczestnicy będą naprawiać własne książki – prosimy o przyniesienie ich ze sobą.
👤Dla kogo: młodzież i osoby dorosłe
📍Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25
Zapewniamy resztę materiałów, niezbędnych do wykonania napraw.

Zapraszamy na niepowtarzalny spacer w głąb historii Żelazowej Woli, podczas którego wspólnie z muzealnym przewodnikiem odkryjemy tajemnice tutejszego Parku oraz Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.
Park w Żelazowej Woli jest wyjątkowy! I miał być takim z założenia. Od początku przypisano mu zadanie szczególne: miał wypełnić przestrzeń wokół Domu Urodzenia Chopina formą i treścią godną muzyki geniusza. Nowatorską, modernistyczną wizję przestrzenną zrealizował w Żelazowej Woli profesor warszawskiej SGGW, Franciszek Krzywda-Polkowski. Park-pomnik był zwieńczeniem jego drogi zawodowej, hołdem złożonym wyjątkowemu artyście.
Główna aleja Parku prowadzi nas do domu rodzinnego Fryderyka Chopina, który wypełniają dokumenty, fotografie, rzeźby, obrazy, mapy, meble z epoki i instrumenty. Na wystawę stałą składają się eksponaty pochodzące z zasobów największej na świecie kolekcji chopinianów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Każdy z niezwykłą, przydającą mu wartości muzealnej historią.
Spotkanie z żywym Fryderykiem wielce prawdopodobne!
Spacery prowadzi Andrzej Fortuna. Zapraszamy w soboty i niedziele o godz. 10.00, 12.30, 15.00.

🌠 Ho Ho Ho!!! Lubicie dostawać prezenty? A może wolicie obdarowywać innych? Szykuje się świetna okazja do tego, aby pomóc Mikołajowi i przygotować wspólnie z nami i Waszymi bliskimi podarunki na Święta!
👪 🎁 Zapraszamy na “Wielkie Rodzinne świętowanie” – przygotowywanie prezentów i ozdób świątecznych!
Każdy uczestnik podczas warsztatów będzie mógł wykonać pod naszym okiem trzy różne prezenty, które zabierze do domu – to wszystko już w sobotę 26.11.2022r. o 12:00 w naszej Fundacji.
Czas trwania: 1,5 h
Cena 65zl/za osobę
Zapraszamy!
📫 Zapisy prosimy kierować na adres: warsztatyczasuwolnego@gmail.com
🎅🎅🎅
P.S. Pamiętajcie, prezenty zawsze jadą saniami z Laponii, my tylko pomagamy! 😉

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!

Nasz pierwszy, stacjonarny sklep z kawiarnią i miejscem spotkań 🤩🌲
Przed Wami Dobry Warun! Lepiej zapamiętajcie ten adres, bo coś czujemy że często będziecie tu wpadać:
📍 Leszczyńska 12, róg Browarnej | Powiśle, Warszawa

Wiemy, że tak, jak my kochacie góry, narty, snowboard, kite, windsurfing lub surfujecie! Chcemy, żeby Dobry Warun był miejscem inspiracji, miejscem, gdzie nie tylko kupicie odzież, ale w którym zbierzecie myśli, spotkacie fajnych ludzi, a może znajdziecie inspirację do spędzania aktywnego czasu wśród natury?

Niebawem zdradzimy, jakie atrakcje będą nas Was czekały 👊 A już teraz możecie wpaść na kawę i dotknąć ubrań z najnowszej kolekcji.

Hejka, pierwsze koty za płoty 🙂
Zatem zapraszam młodzież na kolejne kuchenne spotkanie z tortami!
Pierwsza edycja była naprawdę wspaniałym sukcesem. Dzieciaki były ogromnie dumne ze swoich tortów i figurek. Choć kulanie kolców jeża nas umęczyło i stwierdziliśmy, że następnym razem lepimy bałwany 😛 Ja osobiście ogromnie zaskoczona kreatywnością, determinacją i ostatecznym efektem. Każdy z tych tortów był naprawdę piękny i bardzo samodzielny.
Tego dnia:

 • upieczemy biszkopt (gluten)
 • zrobimy krem śmietankowy (laktoza)
 • frużelinę owocową
 • krem maślany do tynkowania tortu
 • zrobimy figurkę z masy cukrowej
 • otynkujemy i udekorujemy swój tort
 • w międzyczasie zjemy obiadek:)
  Jednym słowem od tego dnia będziesz, lub twoje dziecię będzie rządziło cukierniczo w kuchni przed każdą rodzinną lub przyjacielską imprezą.
  Ryzyko jest takie, że wsiąknie w zakupy dekoratorskich przydasiów 🙂
  A o ile twórca się zgodzi wasza rodzinka będzie miała pyszny torcik bez okazji do zajadania przez kilka dni 🙂
 • niestety do powyższych alergenów należy dopisać kota i psa. Zostają chyba tylko orzeszki, których nie będzie … 🙁

Koszt- 400 zł.
Zawiera 5 godzinny warsztat, materiały, prezenty do kolejnych dekoracji i własny jadalny torcik !
(nie styropianowa atrapa)
Ilość miejsc- max 4 osoby, 5 jeśli będą to osoby bardziej samodzielne (gł. wiek)
Wiek – min 9 lat. Rekomenduję od 11 lat, żeby ta ilość wiedzy i działania miała efekty. Młodsze dzieci mają naprawdę dobry, pracowity dzień.

Zachęcam, by na sobotni wieczór lub lepiej na niedzielę- czas na regenerację, zaprosić rodzinkę lub przyjaciół, by radość z tworzenia i wspólnego świętowania była większa.

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
 • dzieci 4-8 lat
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 59zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  792 668 323

Serdecznie zapraszamy turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży.
-> dobra zabawa
-> sportowe emocje
-> integracja
-> wspólnie spędzony czas
-> nagrody dla uczestników
Zgłoszenia do 22.XI w biurze lub przez email: biuro@slsalos.waw.pl
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do zobaczenia!

🌃Ciemnymi alejkami parku przejeżdża tajemnicza dorożka.
🧟‍♀W niej tli się światło i sylwetka nieznana widoczna. Czy to młoda panna, czy szlachcianka zadumana? Rysy widoczne wyraźnie, ruchy dumne i zgrabne. Lecz nikt jej nigdy nie poznał, nikt nigdy nie spytał – kto zacz. Zawsze gdy ktoś się zbliża ona znika.
🧛‍♂Dowiedz się kto jeździ po listopadowym Żoliborzu i wyrusz na rodzinną przygodę, pełną duchów, zagadek i atrakcji. Na poszukiwaczy przygód czekają niezwykłe spotkania, animacje i wspólna rodzinna zabawa 🙂
👨‍👩‍👦‍👦Udział darmowy dla całych rodzin.
🐓Rejestracja i zapisy: Wyślij maila pod adres: zapisy@zoliborskidomkultury.pl w treści wpisując IMIONA i NAZWISKA wszystkich chętnych do udziału w grze 🙂
🌚Miejsce rozpoczęcia TAJEMNICA udostępniona po potwierdzeniu udziału.
🕵Organizatorem wydarzenia jest Żoliborski Dom Kultury oraz wolontariusze z Miejsca Aktywności Lokalnej na Żoliborzu.
💚Współorganizatorzy – Teatr Komedia, Centrum Kultury Filmowej im Andrzeja Wajdy, Cała w Mące.

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

Zapraszamy na Gordonki, w Klubie Perun 🎶🎼
Zajęcia prowadzimy w zaciszu naszej kawiarni ☕️
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut.
Koszt pojedynczych zajęć – 45 zł.
Karnet na 4 wejścia – 160 zł.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, w tym nauczania gordonowskiego, muzyk, basista.
Tata Kuby. Łączy życie rodzinne z pasją do muzyki.

Zapraszamy na warsztaty z street foodu, na których dowiecie się dlaczego w Wietnamie jedzą bagietki, czym jest panko, oraz jak przygotować gofry na patyku.
Na warsztatach przygotujecie:
-Banh mi z chrupiącym kurczakiem lub tofu, marynowanymi warzywami i spicy majonezem
-oraz waffle pops- gofry na patyku, oblane dwoma rodzajami czekoladą i ozdobione wybranymi dodatkami
Uwaga!
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Jaki jest sposób na sobotnią nudę? Przyjdź do biblioteki to się przekonasz jak radzą sobie z tym nasi bibliotekarze. Na rodzinnych zajęciach literacko-plastycznych znajdziesz inspiracje jak kreatywnie i niewielkim kosztem możesz spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Na bazie przeczytanych wspólnie tekstów stworzymy małe dzieła sztuki, które będą wspaniałą pamiątką z zajęć.
Porozmawiamy o literaturze i po prostu miło spędzimy czas.
Zapraszamy

LEGO Robotyka dla dzieci. Młodsza grupa 4-5 lat, starsza 6+.
Zapraszamy do zapisów!
🏠 Ząbki, ul. Powstańców 39, lokal U7 (Obok Stomatologii Misja Uśmiech)
Robotyka to dziedzina nauki i techniki zajmująca się zagadnieniami z mechaniki, sterowania, projektowania, pomiarów, zastosowań oraz eksploatacji manipulatorów i robotów.
Uczestnicy podczas zajęć pracują na specjalnych zestawach LEGO. Umożliwiają one projektowanie, budowanie oraz programowanie konstrukcji opartych na czujnikach, elementach mechanicznych oraz jednostce centralnej.
Zajęcia:
🤖 Mają za zadanie wprowadzenie uczestników w świat robotyki i informatyki.
🤖 Pozwalają poznać zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki oraz innych nauk ścisłych.
🤖 Klocki LEGO® to doskonałe narzędzie, które wyrabia zdolności manualne i uczy logicznego myślenia.
🤖 To szansa na nabycie nowych umiejętności, rozwój kreatywności i wyobraźni przestrzennej.
🤖 Ponadto uczestnik nauczy się współpracować w grupie rówieśników.
Zajęcia w soboty. Młodsza grupa na 10.00, starsza na 11.00
Koszt zajęć – 37,5 zł. za 1 zajęcie.
📨 Zapisy w Messenger lub. 📲 Whatsapp. +48 536 740 402.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie!

Dokąd tupta nocą jeż? Za czym w ziemi ryje dzik? O czym huczą mądre sowy? Gdzie swą norę kopie lis? Jesień to wspaniały czas na wycieczkę do lasu i cichą obserwację jego mieszkańców i zbieranie jesiennych skarbów. Na naszych warsztatach możecie sami stworzyć podobizny leśnych przyjaciół (w postaci filcowej przypinki lub breloka). Ponadto dowiecie się, jak cyfrowe technologie wspierają tworzenie naszych projektów, nawet tych szyciowych!
Ilość miejsc: 6
Wiek uczestników: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden zestaw zwierzątek.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Joanna Iwińska.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
UWAGA! Zmienił się regulamin zapisów na nasze warsztaty. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjne warsztaty rodzinne w ramach wystawy „Walka o ulice”.
🏙Jak poruszamy się po mieście – samochodem, rowerem, komunikacją miejską? A może chodzimy pieszo lub poruszamy się na wózku? Czego potrzebujemy, żeby przemieszczać się wygodnie i bezpiecznie?
W temat wprowadzi nas Paulina Pankiewicz, której prace zobaczymy na wystawie. Artystka często nawiązuje do przestrzeni miasta. Opisuje ją w kontekście ruchu i czasu. Jeździ na rowerze, biega długodystansowo, jest przewodniczką biegową biegaczek i biegaczy niewidomych.
Po zwiedzaniu wystawy chętne osoby zaprosimy do wykonania zadania plastycznego: zbudujemy pojazdy, którymi chcielibyśmy poruszać się po mieście.
🎈Scenariusz warsztatów opracowała Aleksandra Górecka – edukatorka doświadczona w pracy z dziećmi, w tym w spektrum autyzmu.

🐦👩‍🔧Wkrętarki w dłoń! Pomóżcie ptakom przetrwać zimę i zróbcie im wypasioną “stołówkę”.
🔎 Podczas warsztatu dowiecie się jak skonstruować drewniany karmnik dla ptaków i wykonacie go własnoręcznie pod okiem instruktora.
👩‍🔧🔨Zapewniamy materiały i narzędzia do wykonania karmników.
Warsztat poprowadzi Tobiasz Pęczuła – stolarz, pasjonat majsterkowania i edukator.
▪ Czas trwania: 2 godziny
▪ Koszt: 40 zł (duet: dziecko i opiekun)
▪ Dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunem.
▪ Zapisy od 2 listopada, godz. 17:00
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42918

🎄 Zaczynamy wspólne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia 🎅.
W sobotę 26 listopada zapraszamy na Rodzinne Warsztaty, podczas których stworzymy samodzielnie kalendarze adwentowe 📅. Będziemy tworzyć własne drewniane kalendarze przy pomocy prawdziwych narzędzi – młotków, gwoździ czy wkrętów 🔨. Na każdą rodzinę czeka prawdziwa konstruktorska przygoda 👷. Będziemy zbijać, szlifować, mierzyć i tworzyć jak w prawdziwej stolarni 🤩
Zapraszamy dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami 👨‍👩‍👧‍👦
Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne: 📞 22 811 39 88
📣 Liczba miejsc ograniczona – udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

W sobotę 26 listopada zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na wyjątkowe spotkanie o podlaskim folklorze dedykowane rodzinom z dziećmi. Podczas warsztatu przyjrzymy się bliżej podlaskim strojom i instrumentom ludowym, poznamy tradycyjne podlaskie tańce i zabawy.
Jak wygląda tkanina dwuosnowowa? Kiedy najczęściej grywano na ligawkach? Czym są perebory? W pierwszej części spotkania porozmawiamy o bogatej kulturze ludowej Podlasia, sprawdzimy z czego słyną tradycyjne podlaskie domy i wykonamy prace inspirowane architekturą tego regionu. W drugiej części do zabawy porwą nas artyści zespołu „Mazowsze”. Zatańczymy tupacza i śpiócha, poskaczemy w zajączku i zrobimy zawieruchę.
📌 Informacje praktyczne:
Warsztat przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Czas trwania: 90 minut
Koszt: Opłata za uczestnictwo w warsztacie 30 zł/osoba
📞 Rezerwacja:
telefon: +48 22 208 87 00, +48 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl
Liczba miejsc ograniczona.

NIEDZIELA, 27 listopada

Zapraszamy na rodzinną wyprawę, z opowieścią o młodym dziczku 🐗Wiktorze🐗
Spotykamy się na osiedlu Jazdów by snuć opowieść o przygodach młodego dziczka.
Będą zagadki 🤓i zabawy ruchowe 🤸z dzikami w roli głównej.
Będą ciekawe fakty, odkrywczy spacer🐾🔍 i doznania sensoryczne.
A na koniec spróbujemy dziczych przysmaków z ogniska🔥
📆Data: niedziela 27 listopada, godz. 10-12
🏡Miejsce: Warszawa, Jazdów 8/2
Uwaga: na teren osiedla Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Najlepiej przyjedźcie komunikacją miejską.
💰Opłata: 50 zł za pierwsze dziecko, rodzeństwo 40zł, rodzic bezpłatnie, zdrowe przekąski w cenie
👧👦Dla kogo: dzieci w wieku 3-10 lat w towarzystwie rodzica, który będzie nad nim czuwał w trakcie wędrówki
📨Zapisy mailowo na adres: info@herbikids.pl (napiszcie imię i wiek dzieci), tą drogą otrzymacie również informacje dot. płatności i inne kwestie organizacyjne.

Mama i tata czyta dla skrzata ” to cykl spotkań poświęconych literaturze dziecięcej. Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do lat 6 do uczestnictwa w spotkaniach poświęconych następującym tematom:

27.11 godz. 11.00 “Przyjaciele” na podstawie wierszy Pana Poety – spotkanie z aktywnym udziałem rodziców (wspólne czytanie z podziałem na role) z wykorzystaniem pacynek – bohaterów wierszy autorstwa Pana Poety.

Zajęcia prowadzi Marta Skalińska -Hanarz, ukończyła kurs biblioterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, posiada również wykształcenie pedagogiczne, z zawodu Hotelarz, społecznik i inicjator akcji Gołębia Inspiruje w Poznaniu, miłośniczka espresso i wszelakich arabik wysokogatunkowych parzonych metodami alternatywnymi:)

🪶Czy wiecie, że dzięcioł potrafi stukać w drzewo kilka tysięcy razy dziennie, a dzięcioł duży wcale nie jest największy?
🪶Pora dowiedzieć się więcej – dlaczego stukają i dzięki czemu nie dostają wstrząsu mózgu od tego. Ruszaj z nami na spacer poświęcony różnym gatunkom dzięciołów.
🌳W czasie spaceru będziemy poruszać się po wyznaczonych szlakach, zgodnie z regulaminem Kampinoskiego Parku Narodowego.
Zapraszamy dzieci od 10-tego roku życia pod opieką opiekunów.
Prowadzenie: Sławomir Kasjaniuk ornitolog-amator, przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym.
Wstęp wolny / MAL Studnia
⌚godzina rozpoczęcia: 12:00
⏰zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42950

Jakie funkcje spełnia zieleń w mieście i dlaczego jej potrzebujemy? Jak żyłoby się nam bez drzew, krzewów i kwiatów? Czym jest las kieszeniowy? Co dają nam parki, skwery i rabatki? 🏡
Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na wszystkie te pytania! 🔭
Późną jesienią i zimą szczególnie odczuwamy brak otaczającej nas zieleni. Spacerując po alejkach ulubionych parków, skwerów czy ogrodów chętnie wspominamy rośliny w pełnym rozkwicie. Poprzednia edycja warsztatów z klockami LEGO® cieszyła się tak dużą popularnością, że postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym!
Podczas najbliższych zajęć mali uczestnicy porozmawiają o tym dlaczego warto dbać o otaczającą nas przyrodę, a później zbudują “zielone” miasto swoich marzeń! Każdy uczestnik będzie mógł zbudować konstrukcję według własnego pomysłu, a do dyspozycji będzie miał kilkanaście tysięcy klocków oraz oczywiście wsparcie instruktora. 🌿
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 obowiązują zapisy – wystarczy wysłać na adres miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl wiadomość z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz jego wiekiem,
🔹 zapisy przyjmujemy od 21 do 25 listopada do godz. 17:00,
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Ahoj 🙂
Kochani zapraszamy Was do wspólnego rozpoczęcia odliczania ostatnich 24 dni do Świąt Bożego Narodzenia.
Przygotujemy razem świąteczne kalendarze adwentowe – każdy wyjątkowy, bo stworzony by z całą rodziną przeżyć ten wspaniały grudniowy czas.
Nasze kalendarze pięknie ozdobimy i wypełnimy – dobrymi słowami, życzeniami i pomysłami na to by jeszcze bardziej umilić ten wyjątkowy czas.
Nie zabraknie również czegoś na osłodę 😉
Na warsztaty obowiązują zapisy.
Opłacenie zajęć do 20 listopada:
Koszt: 79 zł/dziecko
Koszt za rodzeństwo: 140 zł/ 2 dzieci
Cena obowiązująca od 21 listopada:
Koszt: 89 zł/dziecko
Koszt za rodzeństwo: 160 zł/ 2 dzieci
W cenie również 1 godzina zabawy na naszej sali zabaw 🙂
Ważne !
W przypadku nagłej choroby dziecka – opiekun odbiera zestaw DIY z dokładną instrukcją oraz voucher na salę zabaw.
Zapraszamy

Teatr Promyk zaprasza dzieci na spektakl pt. Recepta na odwagę 🌞👧🧒🌞
Spektakl jest adresowany głównie do dzieci przedszkolnych. Aktorzy występują w żywym planie, w masce, oraz animują lalkami. Głównymi postaciami są doskonale znani naszym dzieciom mieszkańcy lasów: dwa zające, puchacz, kruk oraz wilk. Kicek to wesoły i bystry zajączek, któremu jednak brakuje odwagi. Kłopot polega na tym, że powinien ją mieć, by móc radzić sobie w lesie. W jej zdobyciu próbuje pomóc mu dziadek Skakazjusz, aranżujący różne sytuacje mające sprawić, aby Kicek przestał wszystkiego się bać.
⏰Czas trwania: 45 minut
Pomysłodawcą, autorem tekstu i reżyserem jest Grzegorz Ociepka. Projekt scenografii przygotował Grzegorz Fijałkowski i wykonał ją wspólnie z Marią Ociepka. Muzykę skomponował i zrealizował Robert Stul. W przedstawieniu występują aktorzy Iwona Fijałkowska, Ewa Rurarz i Grzegorz Ociepka.

🎅 Cześć, dzień dobry, moi mili!
Święta za pasem czy byliście grzeczni i życzliwi?
Tak się składa, że muszę zwrócić się do was z prośbą –
Boże Narodzenie wisi na włosku i jest to bardzo poważną groźbą!
Mamy jeszcze czas, by odwrócić bieg niecnych wydarzeń,
wystarczy trochę odwagi, wysiłku, siły do spełniania marzeń 🎅
Akademię Elfów Świętego Mikołaja czas zacząć! Z czym Święty mierzy się w tym roku? 🤔
Sanie Świętego Mikołaja to pojazd magiczny✨ – napędzany świąteczną energią (chociaż oczywiście renifery też są potrzebne!). Co jednak, gdy jej zabraknie? Gwiazdka jest w tym roku zagrożona😮, święta wiszą na włosku – saniom Mikołaja zabrakło magii, tej najważniejszej, pochodzącej prosto z serc, zwłaszcza dzieci🧒. Gdy rodziny wspólnie spędzają czas, dzielą się miłością❤️, to płozy sań zaczynają świecić oraz wydobywa się z nich muzyka.
W tym roku jednak czarów brakuje, dlatego Mikołaj prosi o pomoc mieszkańców i mieszkanki Warszawy!
Zapraszamy do wstąpienia do Akademii Elfów Świętego Mikołaja – magicznej gry miejskiej 🎄Pomożecie uratować Gwiazdkę?

Andrzejkowe wróżby znam
Z wosku dziś powróżę Wam
Spójrz tu konik a tu kwiatek
A to duży piękny statek
Wróżby bardzo są magiczne
Spełnią się marzenia liczne.
W planie imprezy:
Wróżba z kociołka
Taniec z miotła
Czary z wosku
Koło fortuny
Ukryta miłość
Złoty włos czarownicy
Pozdrowienia z piekła- andrzejkowe tatuaże
Koszt: 65 zł – dziecko

🗣️Zapraszamy na warsztaty z Tomaszem Leśniakiem!
Podczas warsztatów skupimy na nadaniu plastycznej – komiksowej formy scenariuszowi – opowieści. Dlatego idealnie byłoby, gdyby uczestnicy przyszli z gotowym pomysłem na krótką historię/scenkę. To może być scenariusz, ale może też być krótkie opowiadanie lub scena filmowa do zaadaptowania. Można też przyjść z komiksem, nad którym prace już trwają. Warsztaty składać się będą z trzech pięciogodzinnych sesji w tygodniowych odstępach czasu.

Motanki to ręcznie motane lalki, które mają spełniać życzenia, chronić, przyciągać szczęście i pomyślność. Lalki te wywodzą się ze słowiańskiej tradycji ludowej. Tworzone są ze skrawków materiałów, jedynie poprzez ręczne owijanie i zawiązywanie tkanin za pomocą sznurków, tasiemek, czy włóczek. Lalki wykonuje się tylko z naturalnych materiałów z dodatkiem min. ziół, kasz, ziaren.
Podczas warsztatu każdy wykona osobistą lalkę mocy spełniającą życzenia, czyli żadanicę. Ważne jest, aby na warsztat przynieść także coś osobistego – tkaninę (np. pochodzącą z własnego nienoszonego już ubrania), tasiemkę, włóczkę, czy jakąś ozdóbkę, koralik, pieniążek. Poza tym każda motanka zgodnie z tradycją powinna otrzymać prezent od osoby, która będzie chciała korzystać z jej mocy. W prezencie można dać jej mały koralik, ozdobną tasiemkę, czy jakąkolwiek inną ozdóbkę, która upiększy motankę.
Po warsztatach zapraszamy na andrzejkowy koncert Kukaj Kukawko! z ludową muzyką na żywo o godz. 14.30.

Zapraszam rodziny (dziecko od 7 roku życia z dorosłym opiekunem) na rodzinne zajęcia z podstaw stolarstwa w Centrum Lokalnym Żoliborz.
Zajęcia są nieodpłatne – finansowane są bowiem z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.
Obowiązują zapisy drogą mailową: damazwiertarka@gmail.com.
Zapisów dokonuje się na każde zajęcia oddzielnie, po zakończeniu poprzednich. W mailu proszę wskazać nazwę zajęć, datę oraz imie i nazwisko uczestnika oraz telefon kontatkowy.
Gwarancją miejsca na zajęciach jest otrzymanie maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na 1 dzień roboczy przed dniem zajęć. W przypadku niezapisania się 6 rodzin, zajęcia będą odwoływane, o czym informować będę mailowo.
Liczba miejsc na zajęciach: 6 rodzin (12 osób).
W trakcie zajęć rodziny wykonywać będą przedmioty codziennego użytku. Uczyć się będą zasad BHP i obsługi podstawowych narzędzi i urządzeń do pracy z drewnem. Wszystko pod okiem instruktorki. Zapewniam materiały i prowadzenie.
W razie pytań, proszę o kontakt: damazwiertarka@gmail.com lub 696 052 095.

Wystawa czasowa, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, Sala wystaw czasowych
25.06.2022 – 27.11.2022
Aby roślina wzrastała, potrzebne są jej silne korzenie – w muzeum, metaforycznie, tymi korzeniami są zbiory oraz codzienna nad nimi opieka. Diana Długosz-Jasińska zajmuje się konserwacją obiektów na podłożu papierowym i sprawuje pieczę nad najcenniejszymi zabytkami w Muzeum Chopina. Jej umiejętności i doświadczenia łączą się w pasji, jaką jest malowanie akwarel. Szlachetna technika, która nie daje szansy na poprawki, wymaga również olbrzymiej precyzji i skupienia. Prace o tematyce roślinnej, inspirowane między innymi historycznymi wizerunkami kwiatów Heleny Drzewieckiej z lat 1815-1820, twórczością Pierre’a Josepha Redoute’a oraz florą żelazowowolskiego Parku, ułożą się na wystawie w nowy Ogród. Sam Chopin wielokrotnie znajdował wytchnienie w otoczeniu natury, a w czasach warszawskich spędzał czas w „Botanice”, ogrodzie położonym na tyłach Uniwersytetu, o którym w jednym z listów napisał „mój”. Ten zaimek jest więc słowem-kluczem i zaproszeniem do oglądania ekspozycji z różnych perspektyw: Diany Długosz-Jasińskiej, Fryderyka Chopina i swojej własnej.
Wystawa realizowana jest w ramach dedykowanej temu miejscu koncepcji Szklarni Sztuki – połączenia przestrzeni wystawienniczej i kreatywnej ze strefą odpoczynku, gdzie możliwe jest wyjątkowe doświadczanie czasowych ekspozycji w świetle dziennym, z widokiem na przestrzeń Parku. Program kuratorski zakłada realizację projektów inspirowanych specyfiką miejsca, będących w twórczej relacji wobec dziedzictwa Chopinowskiego, oraz pobudzających odbiorców do indywidualnych działań artystycznych.
Kuratorzy wystawy: Marta Tabakiernik, Łukasz Kaczmarowski

zapraszamy do wzięcia udziału w niedzieli razem z legia swimming schools
miejsce:
pływania dosir prawy brzeg ul.jagiellońska 7.
czas:
11:00 – 13:00.
atracje dodatkowe dla wszytskich, którzy dołączą do nas tego dnia!
sensoryczny tor przeszkód dla najmłodszych
ćwiczenia oddechowe
ćwiczenia równoważne
dołącz bezpłatnie do wydarzenia w każdej chwili
ta część – wymaga zapisów!
darmowe badanie postawy dla dzieci od 5 r.ż

🎨Zapraszamy na niedzielne plastyczno-teatralne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Muzeum Woli.
Zajęcia inspirowane wystawą “Białoszewski nieosobny” w Muzeum Woli prowadzi artystka i ilustratorka – Bożka Rydlewska.

Rozpoczynamy szósty sezon wspólnego morsowania #nadWisłą! Jesteśmy z Wami na brzegu i w wodzie od samego początku i nie planujemy przestać!
Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.
Najlepiej i bezpiecznie zacząć tę wspaniałą przygodę w gronie weteranów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o urokach i dobroczynnym działaniu zimnych kąpieli, dodadzą otuchy najbardziej nieśmiałym i niepewnym osobom. Zaufajcie nam wiemy jak zaopiekować się pierwszakami 🙂
Spotykamy się tradycyjnie w listopadowe i grudniowe niedziele o 10.00. Wielki finał cyklu wydarzeń planujemy 18 grudnia o zachodzie słońca. Kąpiel, muzyka, ciepłe napoje, wspólne ognisko i nagrody dla najwytrwalszych uczestników szkółki – taki mamy plan.
Rejestrację na morsowanie rozpoczynamy w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica
📌 ul. Wybrzeże Helskie 1/5
📌 https://tiny.pl/w9vnj
Na zapisane osoby, zgodnie z tradycją, czeka gorąca zupa i napoje.

♻️Uczyńmy Pragę bardziej eko!
Mieszkanki i mieszkańcy Pragi coraz częściej biorą sprawy związane z najbliższym otoczeniem w swoje ręce. Przyjmuje to zarówno formę zorganizowanych działań wspólnoty mieszkaniowej, projektów realizowanych dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, jak i miejskiej partyzantki.
♻️Szlakiem proekologicznych działań po podwórkach, skwerach i ulicach Pragi poprowadzi nas Krzysztof Michalski.
✂️INFORMACJE PRAKTYCZNE✂️
👤Liczba uczestników: 25 osób
👤Prowadzący: Krzysztof Michalski
🎟️Bilety dostępne w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/termin.html?id=2444&option_data=

Spektakl dla dzieci od lat 3
scen. i reż: Jakub Czachor, muz.: Paweł Penksa i Jakub Czachor
Bilety: 20 zł
Spektakl edukacyjno-profilaktyczny podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, a Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego nauczą nas, jak przechodzić przez ulice. W finale, dzieci razem z aktorami zbudują na scenie instrument z rur PCV, dowiadując się, jak z niepotrzebnych z pozoru rzeczy stworzyć coś wartościowego. Poruszone zostaną kwestie ekologii i recyklingu. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

Piękna baśń o polskim godle. Bajka patriotyczna pokazująca nasze rodowe korzenie. Mały orzełek udowadnia, że jest odważnym, dumnym i mądrym ptakiem, który może zostać polskim godłem. Wiele przygód leśnych zwierząt w komediowej formie przybliża i objaśnia małym dzieciom legendę powstania naszego państwowego godła.

Cześć,
Zapraszam Cię na wspólne, rodzinne, zanurzenie się w atmosferze lasu aby połączyć się z naturą wszystkimi zmysłami – poznać jej zapach, kształty, kolory i usłyszeć odgłosy, które wydaje.
Shinrin yoku to praktyka kontaktu z naturą wywodząca się z Japonii mająca na celu regenerację, zmniejszenie stresu oraz relaks w uzdrawiającej atmosferze lasu.
Spacer charakteryzuje się niespiesznym tempem, krótkim dystansem i jest przygotowany do udziału rodziców z dziećmi. Podczas spotkania zaproszę Ciebie i Twoją rodzinę do wzięcia udziału w aktywnościach aktywizujących Wasze zmysły w kontakcie z lasem. Zależy mi na tym, abyście spędzili dobry czas ze sobą i pogłębili relację z naturą.
Podaruj sobie i Twojej rodzinie wspólny czas w otoczeniu natury!
Udział w wydarzeniu tylko po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym.
Wszelkie szczegóły prześlę do Ciebie mailem.
Zapisy: noginiespokojne@gmail.com
27 listopada 2022 o g. 13:00 – 15:00
Czas trwania – 2 h
Koszt – 50 zł/osoba
Dzieci do lat 3 mogą wziąć udział bez opłaty.
Nie mogę się Was doczekać 🙂

Czuwaj!
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Otwocka, harcerzy oraz instruktorów wraz z rodzinami do udziału w rajdzie pieszym “Sosnowy klimat”.
Rajd odbędzie się 27 listopada 2022 roku (niedziela) od godz. 10:00 do 14:00. Rozpoczynamy na terenie Willi “Agatka” (ul. Mickiewicza 43/47 05-402 Otwock-Świder) i tam również kończymy wspólnym ogniskiem.
Jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić krótką ankietę poniżej do 25 listopada:
https://forms.office.com/r/0TibFw8VGJ
Rajd realizowany dzięki dofinansowaniu z Miasta Otwock.

“Śmiecio Eko Baja” to wspaniałe, familijne przedstawienie z piosenkami, dla dzieci dużych i małych, rodziców i dziadków.
Wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy
Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze.
Kto i dlaczego spróbuje się nawrócić na ekologiczne życie, dowiecie się oglądając to wspaniałe przedstawienie!
Efektowna, rozbudowana scenografia i rewelacyjne kostiumy w połączeniu
z humorystycznym, nietuzinkowym spojrzeniem na zagadnienia ekologiczne poprzez zabawę, zachęcą dzieci do propagowania odpowiednich nawyków i kształtowania postaw ekologicznych.
Bajka została napisana wierszem, w mistrzowski wprost sposób, przez genialnego twórcę licznych bajek i wierszowanych przedstawień teatralnych Jarosława Gmitrzuka.
Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych z klas 0-3 ale polecamy je wszystkim, niezależnie od wieku, aby utrwalać i ugruntować wiedzę o segregacji, która przecież dotyczy nas wszystkich.
27.11, godz. 16.00
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie KDK i online (wkrótce).
Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15

Według tradycji, koniec listopada to dobry czas na przepowiadanie przyszłości dlatego zapraszamy Was na Andrzejkowe wróżby podczas kolejnych warsztatów z cyklu Etnoniedziela!
⭐ 27 listopada, godz. 12 ⭐

Kiedyś chłopcy wróżyli sobie wieczorem przed imieninami Katarzyny (25 listopada), a dziewczęta w wigilię imienin Andrzeja (29 listopada). Teraz to już wspólna zabawa. Spotkajmy się w tym magicznym czasie w muzeum, aby poznać dawne zwyczaje i z przymrużeniem oka testować tradycyjne i nowe wróżby. Podczas zajęć będziemy m.in. lać wosk przez klucz oraz wyciągać symboliczne przedmioty schowane pod talerzami.

👧👦 Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.
⏱️ Czas trwania: 2h
🎫 Cena: 45 zł/osoba
Zapisy:
📧 rezerwacje@ethnomuseum.pl
📞 22 696 53 80 i 510 336 571

🍁 Zapraszamy na podróż w głąb jesiennego spokoju i andrzejkowych zwyczajów do Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
🎵 Kukaj i kukawko opowiada o naturze przez muzykę ze świata naszych babć i dziadków oraz własne kompozycje oparte na tradycyjnych skalach i rytmach muzyki ludowej. Przy akompaniamencie akustycznych instrumentów oraz leśnych patyków, szyszek i suchych liści śpiewa piosenki o przyrodzie. Będą autorskie rytmiczanki i dawne zabawy taneczne i andrzejkowe dla całej rodziny.


Wcześniej zapraszamy na wspólne motanie tradycyjnych słowiańskich lalek w Kamieniu – obowiązują zapisy. Informacje o zapisach na wydarzeniu: https://fb.me/e/3cXTIiIgW

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!
Bilety: https://bit.ly/3THhv7V
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski
Czas trwania: około 60 minut

Zapraszamy na turniej w grę Ubongo Duo. Turniej odbędzie się 27 listopada podczas wydarzenia Festiwal Gier Planszowych na Białołęce
Ubongo Duo to wyjątkowa wersja kultowej gry dla dwóch osób. Zawiera klocki, które przybierają nieco bardziej skomplikowane kształty, a nowe plansze zadań okażą się wspaniałą gimnastyką dla Twojego mózgu! Dzięki dwóm poziomom trudności możecie dostosować grę do wieku i doświadczenia.
Kto z Was pierwszy przykryje pola swoimi kafelkami?
Do turnieju zapisujemy maksymalnie 16 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy:
https://forms.gle/H1NNF1FLDx7KYfma9
lub proszę o wysłanie wiadomości pn. UBONGO na adres info@fanigier.net
Prosimy o potwierdzenie obecności przynajmniej pół godz. przed startem turnieju
Turniej startuje o godz. 16:00 ale wydarzenie rozpoczyna się już od 12:00. Jeśli ktoś jeszcze nie zna zasad – chętnie wytłumaczymy.
Sponsorem nagród w turnieju jest wydawnictwo EGMONT
W dniu turnieju będą się odbywać także inne atrakcje. Do waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię z ponad 300 tytułami gier, będzie prezentacja nowości wydawniczych, a także inne inne turnieje z nagrodami. Nie znacie zasad? W ich poznaniu pomogą wam nasi animatorzy.
Zaczynamy od 12:00!!!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments