Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 2-3 października

Masz już plany na weekend? Jeśli nie – to już prawie masz! ;) Przebieraj i wybieraj spośród ponad 40 wydarzeń dla dzieci i rodziców w Warszawie. I koniecznie – bawcie się dobrze!

.

Spis treści:

sobota, 2 października

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

Pierwsza edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych to szereg ciekawych wydarzeń: seanse przedpremierowe najnowszych filmów renomowanych twórców światowego kina, wykłady, wystawy, spotkania, dyskusje, wycieczki. To także pokazy archiwalnych, czarno-białych materiałów, kronik filmowych i klasyki polskiego kina… Do udziału zapraszamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, zachęcamy wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.

Widzowie będą mogli poznać historię swoich ulubionych kin oraz obejrzeć unikatowe filmy fabularne i dokumentalne. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach z twórcami filmowymi i specjalistami branży kinematograficznej, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy. Chcesz wiedzieć co to DKF-y, PKF-y, nieużyte pozytywy? Przyjdź! Będzie też o taśmie filmowej, początkach kin studyjnych oraz transformacji obyczajów podczas seansów – czyli savoir vivre kinomana na przestrzeni lat.

Bądźcie z nami! Jesteśmy otwarci!

W przeglądzie udział biorą następujące kina studyjne:

Amondo
Atlantic
Elektronik
Kinoteka
Kultura
Luna
Muranów
NoveKino Wisła
Stacja Falenica
U-Jazdowski

Bilety na wybrane seanse w cenie 15 złotych. Na resztę wydarzeń wstęp wolny (za pobraniem bezpłatnej wejściówki).

Już pod koniec września spotkamy się na kolejnej edycji Warsaw Gallery Weekend!

Dołączcie do nas na największy cykliczny przegląd nowej sztuki w Polsce, odbywający się w prywatnych galeriach sztuki współczesnej. Od 11 lat Warsaw Gallery Weekend otwiera jesienny sezon wydarzeń kulturalnych, prezentując to, co najciekawsze na stołecznej scenie artystycznej. W tym roku zaprezentujemy wystawy w 31 galeriach i prace ponad 95 artystek i artystów.

Warsztaty teatralno- taneczne dla dzieci 3- 8 lat z Teatrem La La Lena

Warsztaty teatralno- taneczne z Teatrem La La Lena to projekt skierowany do dzieci w wieku 3-8 lat. Warsztaty zakończą się prezentacją spektaklu pt. “Twoje czy moje”? w wykonaniu Teatru La La Lena.

Udział w warsztatach i spektaklu jest bezpłatny, lecz obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

e- mail: la.la.lena.teatrdladzieci@gmail.com

Miejsce:
Studio Kultura Fizyczna
ul. Cieszyńska 6
Warszawa, Mokotów

Szczegółowy opis:
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak powstaje spektakl teatralny i jakie znaczenie mają jego składniki: słowo, intonacja, ruch i taniec, rekwizyt, muzyka. Poszczególne zagadnienia będą dostosowywane do grupy wiekowej uczestników, a przebieg warsztatów będzie formą edukacji poprzez zabawę. Warsztaty podzielone będą na trzy dni:

1 października, piątek:
16:00 warsztaty teatralne dla dzieci 3-5 lat
17:15 warsztaty teatralne dla dzieci 6-8 lat

2 października, sobota:
11:00 warsztaty taneczne dla dzieci 3-5 lat
12:15 warsztaty taneczne dla dzieci 6-8 lat

3 października, niedziela:
11:00 – 12:00 spektakl pt. “Twoje czy moje”? plus zabawa po spektaklu

Jaki jest cel naszego spotkania?

Wzbogacenie u dzieci umiejętności zabawy z ruchem, rytmem, głosem, słowem, rekwizytem. Umiejętność budowania scen oraz tworzenia własnych opowieści, rozwinięcie umiejętności samodzielnego i abstrakcyjnego myślenia, wprowadzenie dzieci do odbioru sztuki szeroko pojętej – zarażenie dzieci teatrem i tańcem i zachęcenie ich do własnej twórczości, wzmocnienie kreatywności, poprawę umiejętności społecznych dzieci, dostarczanie opiekunom narzędzi wspomagających proces edukacji dzieci.

Projekt realizowany jest w ramach programu “Mobilni w kulturze 2021” prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń, organizowanego i finansowanego przez Urząd m. st. Warszawy.

Bemowski Festiwal StreetFoodu – Zakończenie Sezonu

Czołem Kochani ! 😃😁
Serdecznie zapraszamy na “IV Bemowski Festiwal Streetfoodu” ❗🚨
Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! 😁🍔🌯🥓🥞
Specjalnie dla Was na Bemowo zjeżdżają kuchnie z całego świata❗😋
➡️💗 Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów 🍴 oraz konkursy z szamką do zgarnięcia 😉 🙂 🎆
Jak wiadomo w obecnej sytuacji Wasze oraz Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze – dlatego też będziemy dbać o Was jeszcze bardziej niż dotychczas – wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych m. in. :.

 • utrzymamy odległości podczas zamawiania
 • płyny do dezynfekcji będą ogólnie dostępne dla wszystkich uczestników
 • preferowana będzie płatność kartą
 • wystawcy zaopatrzeni będą w opakowania na wynos
  Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗💪💛 😍😍
  Udajcie się z nami w kulinarną podróż dookoła Świata – Widzimy się już niebawem!

COSMOS DISCOVERY SPACE Exhibition Warszawa

„COSMOS DISCOVERY” – fascynująca kosmiczna wystawa z eksponatami NASA – po raz pierwszy przyjeżdża do Polski! Podbój kosmosu na wyciągnięcie ręki!
Dotknij gwiazd i doświadcz największej przygody w dziejach ludzkości! Unikalna, największa na świecie wystawa kosmonautyki „COSMOS DISCOVERY Space Exhibition” po raz pierwszy przyjeżdża do Polski.
Prawdziwe podzespoły statków kosmicznych, historyczne elementy wyposażenia kosmonautów i stacja orbitalna MIR w skali 1:1.
Nasza misja kosmiczna rozpoczyna się już 15 września!

Wystawa „Cosmos Discovery” powstała we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmosphere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Przeżyj największą przygodę ludzkości na światowej wystawie „COSMOS DISCOVERY”, która otworzy swoje podwoje w Warszawie, w Muzeum Nowa Praga, przy ul. Jagiellońskiej 82A. Wystawa poprowadzi Cię przez historię załogowych lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do bieżących i planowanych misji.

Moje miasto | warsztaty architektoniczne dla dzieci

W najbliższą sobotę dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy na warsztaty architektoniczne. Tym razem uczestnicy odkryją zabytki Warszawy! 🧜‍♀️

W trakcie warsztatów dzieci:
🔸 dowiedzą się kiedy budynek staje się zabytkiem,
🔸 poszukają odpowiedzi na pytanie czy zabytkami mogą stać się tylko bardzo wiekowe zamki i pałace oraz piękne kamienice,
🔸 porozmawiają o tym jaki mamy wpływ na wygląd naszej architektury,
🔸 przyjrzą się pracy konserwatora zabytków.

W części praktycznej dzieci będą „naprawiać i restaurować” przykładowe makiety – zabytki. 🏦 👧🧒

MAŁA AKADEMIA SZYCIA – Jesienne Otulacze Zamotańce

Zapraszamy dzieciaki 8+ na nasz mini kurs szycia.

Tym razem dzieciaki uszyją w trakcie 3 godzinnych zajęć ciepłe jesienne otulacze zamotańce – dwustronne, duże chusty pod szyję 💎

🎀 Szycie dla dzieci to nie tylko zajęcia artystyczne, ale również rękodzielnicze. Pozwalają na rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni.

🎀 Podczas kursu nauczymy się:

 • podstawowych terminologii krawieckich,
 • podstawowej obsługi maszyny oraz wybranych ściegów,
 • jak czytać wykroje,
 • samodzielnego przygotowania materiału, wykroju, a także finalnego szycia

🎀 Zapewniamy:

 • wszystkie niezbędne materiały i akcesoria krawieckie,
 • stanowisko maszynowe dla każdego uczestnika,
 • małe kameralne grupy,
 • piło spędzony sobotni poranek 😊

Ilość miejsc w grupie: 6

Koszt: 130 zł /dziecko
Obowiązuje przedpłata

Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem messengera lub telefonicznie.

Czas zajęć: do 180 min.

Kolejkoland

Zapraszamy wszystkich miłośników kreatywnego spęczania czasu i nietypowych, wyjątkowych atrakcji! Kolejkoland jest połączeniem warsztatów edukacyjnych ze zwiedzaniem niezwykłej i nietypowej wystawy, na którą składają się m.in. wielka makieta kolejowa, mini kino i wiele innych atrakcji. Wydarzenie odbędzie się na ponad 400 m2 powierzchni, co oznacza ogromną przestrzeń do świetnej zabawy. Kolejkoland oferuje edukację i świetną zabawę w jednym.

Rodzinne warsztaty artystyczne w Łomiankach

RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
Jeżeli pragniesz spędzić kreatywnie czas ze swoimi dziećmi, ciesząc się z możliwości wykonania wspólnego projektu to Rodzinne Warsztaty Artystyczne są dla Ciebie! Powstały one właśnie po to, by stworzyć okazję do przeżywania radości ze wspólnej rodzinnej twórczości w atmosferze relaksu i zabawy. Dzięki różnorodnym technikom plastycznym i materiałom, dzieci wraz z rodzicami wykonają ręką kreatywne zabawki, ozdoby świąteczne i przedmioty codziennego użytku.

Na najbliższych warsztatach, na dobry początek roku przedszkolno–szkolnego zostanie wykonana tablica planer.

Podczas październikowych warsztatów dzieci z pomocą rodziców
wykonają tablicę na ścianę, na której będą mogły zapisywać swoje pomysły i plany (również kredą!!!). Różnorodne i nietypowe materiały, z których wykonamy planer (sklejka, tapeta kredowa, styropian i inne), pozwolą poznać fakturę i właściwości tworzyw oraz rozwinąć kreatywność dzieci.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 3 – 10 lat lub starszych, jeżeli jest zainteresowanie i ochota ze strony dziecka :)
Poprowadzi je Beata Czaplejewicz – pedagog i architekt wnętrz.

!!!! WAŻNE !!!
W ramach jednego biletu wchodzi 1 dziecko + 1 opiekun.


UWAGA!
Wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zachowania aktualnie obowiązujących zasad zawartych w procedurach bezpieczeństwa Centrum Kultury w Łomiankach oraz aktualnych zaleceń GIS.

Dzień Empatii w Mariewie

W tym roku chcemy po raz pierwszy wziąć aktywny udział w 8. już Maratonie Empatii. Maraton będzie organizowany 2 października – w Międzynarodowym Dniu Działań Empatycznych.

Zapraszamy Was do spędzenia tego dnia z nami:

 • do wzięcia udziału w aktywnościach zorganizowanych, o których za chwilę,
 • do zwykłego przyjścia i odpoczęcia z nami na łonie natury,
 • do rozmów i zabaw na podwórku :)

Jakie planujemy zorganizowane aktywności?

🌳 od godz. 10.45 Ola z naszej ekipy organizuje empatyczny spacer, szczegóły i zapisy tu: https://fb.me/e/26ENp1sUA
🍲 ok. 13.00 – wspólne biesiadowanie przy ognisku z kociołkiem od @Połączeni Lasem
💚 warsztat dla dorosłych “Jak empatycznie wspierać dzieci” poprowadzony przez Kasię Pałyskę,
🐜 rozmowę z Olgą Florek o tym jak natura uczy nas empatii, życzliwości i współczucia dla siebie
🍂 leśną wyprawę dla dzieci z Eweliną – będziemy przyglądać się temu jak wygląda las w początkach jesieni, będzie czas na wspinaczkę po drzewach i budowanie szałasu
👂 od 16.00 Plenerowa Kawiarenka Empatyczna – szczegóły wkrótce

Bardzo ważne!
Jeśli Wy też macie jakieś pomysły na wspólne przeżycie Dnia Empatii to dzielcie się nimi, chętnie podzielimy się miejscem na dodatkowe inicjatywy :)

Termin: sobota 02.10.2021, 10.45.-19.00
Miejsce: Przedszkole leśne w Mariewie, ul. Kwiatowa 136A

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym @Maraton Empatii https://www.facebook.com/MaratonEmpatii

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 14:00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Prowadzenie: Andrzej Fortuna


Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + biletu wstępu do parku

Rezerwacje: http://bilety.nifc.pl

Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/wizyta-informacje-miejsce/2/1015_udogodnienia-dla-niepelnosprawnych


Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

Warsztaty z kuchnią molekularną w Juniorze!

2 Października Zapraszamy na najlepsze i najpyszniejsze pożegnanie lata 🌞do Juniora – warsztaty z kuchnią molekularną ‼

Kremowa śmietanka, owoce, czekolada, karmel, ciasteczka, żelki, posypki…🍧🍡 – każdy będzie mógł wybrać ulubione składniki i stworzyć swój wyjątkowy przepis na najpyszniejsze i najbardziej kremowe lody🍦, jakie kiedykolwiek jadł. A jak je zamrozimy w kilka sekund? – koniecznie przyjdźcie, żeby się dowiedzieć. 😃

2 Grupy wiekowe :

4-6 lat godzina 11 :00
7-12 lat godzina 13:00

🎬🎬🎬 Po warsztatach zapraszamy na seans filmowy.

Lepszego zakończenia lata nie można sobie wyobrazić ‼

Koszt warsztatów 49 zł – bilety do nabycia w naszym sklepie ☺️

GORDONKI dla dzieci 0-3 lata w PMDK

Zajęcia gordonowskie to zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 m-ca życia do lat 3 prowadzone wg koncepcji E.E. Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki.
Zajęcia stymulują słuch muzyczny dziecka poprzez śpiewanie w różnych skalach muzycznych oraz rytmizowanie w różnych, nawet bardzo nietypowych metrach.
Spotkania maja charakter zabawy muzycznej, której towarzyszy płynny ruch z wykorzystaniem kolorowych rekwizytów, ączą elementy logorytmiki, muzykoterapii i sensoryki.

CENA: 45 zł (rodzic+dziecko)
Miejsce: Kalejdoskop (PMDK)
Termin : 2 października godz.: 9:00
Zapisy: biuro@pracownia-kalejdoskop.pl
tel.: 883-240-123

Zajęcia prowadzą:

***Pani Magdalena Nejbauer – muzyk, muzykolog, muzykoterapeuta. Instruktor Rytmiki oraz certyfikowany nauczyciel zajęć umuzykalniających dla niemowląt i małych dzieci w oparciu o teorię E. E. Gordona.

***Pani Małgorzata Kożuchowska-Panek – muzyk, muzykolog, instruktor rytmiki, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg Music Learning Theory E. E. Gordona.

Spływy Kajakowe Wisłą z Plaży Romantycznej

Wisła jest przepiękna o każdej porze roku, chociaż najczęściej obcujemy wyłącznie z jej wiosenno-wakacyjnym obliczem. A przecież teraz czaruje równie mocno – gdy upalne lato powoli przemija, a na jego miejsce wkracza ciepła, wczesna jesień. To czas odlotów ptaków, ciemnozłotych dni i babiego lata! 🍂

Ten zachwycający czas przemiany rzeki w jesienną szatę możecie podziwiać z perspektywy kajaka! OSIR Wawer wraz z Warszawskim Akademickim Klubem Kajakowym “Habazie” zapraszają na nieodpłatne spływy kajakowe Wisłą. 🚣‍♀️

➡️ Dla kogo? Dla wszystkich, którzy mają ochotę przeżyć magiczne chwile na rzece!
➡️ Kiedy? W każdą sobotę i niedzielę, od 11 września do 10 października
➡️ O której godzinie? Zbiórka na spływ zawsze o 9:45 i 13:45 (dwie tury)
➡️ Jaka trasa? Do pokonania będzie około 10 kilometrów. Zaczniemy na Plaży Romantycznej, skończymy na Plaży na Saskiej Kępie .
➡️ Zapewniamy kajaki, opiekę przewodników i ratowników wodnych oraz:
➡️ transport autokarem uczestników z miejsca zakończenia spływu na start, dla ułatwienia powrotu

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

“Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym “ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

 • skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
 • gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
 • dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
 • kim był Wicuś marynarz
 • kto w kilka minut upił całą dzielnicę
 • czym zajmowali się “kotleciarze”
 • gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu “Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym “Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BIELTY DO NABYCIA TUTAJ: https://wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie/OGORKIEM-PO-PRADZE

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty po raz ósmy zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. W tym roku festiwal ponownie odbędzie się w formule hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października zagramy stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online.

Jesienna Sensoplastyka ® w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy dzieci w wieku od 10. miesiąca do 6. roku życia na zajęcia Sensoplastyka® w Grodzisku Mazowieckim.

Podczas zajęć dzieci:

 • ćwiczą swoje umiejętności współpracy, podejmowania decyzji i dysponowania posiadanymi zasobami,
 • pobudzają wszystkie zmysły,
 • ćwiczą motorykę małą,
 • swobodnie się bawią.

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?

Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.

Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!

Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną

Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

Krav Maga Global dla dzieci – Warszawa

Zajęcia Krav Maga dla dzieci prowadzimy już od 3 roku życia, ucząc dzieci procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga Global.

W trakcie zajęć dzieci uczą się poprzez zabawę. Pokazujemy im, w jaki sposób mogą zwiększać pewność siebie – jest to łatwiejsze dzięki odpowiednim oraz nowatorskim grom i zabawom, które wykorzystujemy w trakcie treningu.
Podczas zajeć dbamy o prawidłowy rozwój cech motorycznych dzieci takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ponadto dbamy o prawidłową postawę ciała dzieci, poprzez wprowadzanie elementów zajęć korygujących wady postawy.

Największym atutem dzieci jest spryt i to właśnie sprytu uczymy ich wykorzystywać w każdej możliwej sytuacji zagrażającej im lub ich bliskim. W treningu mentalnym dzieci kładziemy nacisk na to aby dziecko odczuwało pewność siebie, wiedziało jak się poruszać i rozmawiać, aby nie były postrzegane jako ofiara. Treningi dla dzieci prowadzimy grupach wiekowych:

Kids 5-7 lat oraz Junior 8-12 lat – jest to trening łączony!

Warsztaty wizualne dla dzieci / “Lekcja”

🤖WARSZTATY WIZUALNE DLA DZIECI🤖

Fotografka Sputnik Photos Karolina Gembara zaprasza na darmowe warsztaty dla dzieci w wieku 6-7 lat, podczas których powstanie krótki film pt. “Lekcja”.

W sobotę 2 października o godz. 11.00 spotkamy się z doświadczoną animatorką dziecięcą Zuzanną Zasacką, która przeprowadzi warsztaty z czytania i interpretowania fotografii. Poszukamy odpowiedzi na pytania, które wcale nie są proste: kto jest na zdjęciu? w jakim jest humorze? co chciałabyś tej osobie powiedzieć? Będzie dużo zabawy i nauki. Jak na lekcji, tylko lepiej, bo to ostatecznie dzieci będą dorosłym tłumaczyć świat. Wypowiedzi dzieci zostaną nagrane – powstanie z tego kilkuminutowy film.

👉W filmie będą widoczne twarze dzieci więc proszę wziąć pod uwagę pisemną zgodę rodziców/opiekunów. Będzie to można zrobić na miejscu.

👉Zgłoszenia (imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko rodzica/opiekuna wraz z danymi kontaktowymi, zwłaszcza nr telefonu, proszę przesłać na maila do dnia 30 września: karolinagembara@gmail.com

👉Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Braci Jabłkowskich (III piętro)

👉Data: 2 października, godz. 11-13 (w tym czasie rodzice/opiekunowie mają czas wolny)

👉”Lekcja” jest projektem dofinansowanym przez m.st. Warszawa w ramach programu “Mobilni w kulturze” / Fundacja Inna Przestrzeń

Warsztaty rodzic + dziecko: torba shopperka

🤗 Zapraszamy na warsztaty mamy lub tatów i ich dzieci! Na zajęciach szyjemy w parach dziecko + rodzic (każdy z uczestników będzie miał dostęp do maszyny do szycia).

👉 Podczas jednych zajęć przyjmujemy maksymalnie 3 pary dziecko + rodzic a warsztaty będą odbywały się cyklicznie.

✅ Podane ceny dotyczą pary i zawierają materiały niezbędne do wykonania projektu: torby shopperki (5h)

“Mindfulness – dzieci i młodzieży” w praktyce

ZAPRASZAMY na Dzień Otwarty w InRelatio – Przestrzeń Rodziny, Warszawa (Sadyba) rodziców dzieci i nastolatków zainteresowanych treningiem uważności.

Rozważasz zapisanie dziecka na trening uważności Mindfulness? Chcesz dowiedzieć się więcej o samej metodzie i przebiegu spotkań dla dzieci i młodzieży?
👉2 października będziemy mieli okazję poznać się lepiej.

Zapraszam na interaktywny wykład, w trakcie którego opowiem o uważności, korzyściach z niej płynących oraz metodzie Eline Snel© – autorki bestsellerowej książki „Uważność i spokój żabki”. Dodatkowo, będzie okazja do praktycznego poznania metody podczas ćwiczeń, więc będzie to też czas przeznaczony na zatrzymanie się i zadbanie o chwilę dla siebie.
Będę do Państwa dyspozycji, dlatego zachęcam do pytań oraz rozmów indywidualnych.

Agnieszka Bujak – psycholog, socjoterapeuta, trener Treningu Zastępowania Agresji, certyfikowana nauczycielka uważności dzieci i młodzieży metodą Eline Snel©.

👉W najbliższym czasie rozpoczną się treningi dla dzieci w wieku 8-11 lat oraz 12-14 lat, jednak na spotkanie zapraszamy także rodziców młodszych dzieci (od 5 lat) i starszych nastolatków (powyżej 14 lat) zainteresowanych uważnością i metodą Eline Snel.

🔹Spotkanie dla rodziców dzieci w wieku 5-11 lat: godzina 10-11:30

🔹Spotkanie dla rodziców nastolatków w wieku 12-18 lat: godzina 12-13:30

📌Miejsce: InRelatio Przestrzeń Rodziny, Warszawa Sadyba, ul. Woziwody 15

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zapisywanie się na dzień otwarty:
🔹 telefonicznie: 502-366-912
🔹 poprzez adres e-mail: recepcja@inrelatio.pl
🔹poprzez wiadomość prywatną na Facebooku

Więcej o samych warsztatach planowanych w InRelatio – Przestrzeń Rodziny pod linkami:
https://fb.me/e/4tJnq5arS
https://fb.me/e/1Jknw9nfx

Zapraszamy.

Zajęcia musicalowe dla dzieci

Twoje dziecko kocha tańczyć i śpiewać? Marzy o występie na prawdziwej scenie, światłach reflektorów i płomiennych oklaskach? Zapraszamy na zajęcia musicalowe! Nasze zajęcia to wyjątkowe połączenie śpiewu i tańca! To zajęcia, którym towarzyszy muzyka z najpiękniejszych bajek Disney’a, a naszym celem jest stworzenie mini musicalu na koniec każdego semestru i występ na prawdziwej scenie! Zapewniamy organizację co najmniej dwóch dużych koncertów w roku szkolnym, a także różnorodne wydarzenia i atrakcje muzyczne. Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy śpiewu i tańca, z doświadczeniem w pracy z dziećmi.
W pierwszym semestrze pracujemy m.in. nad “Królem Lwem”, jedną z najbardziej uwielbianych od wielu lat bajek na świecie!
Harmonogram zajęć:
11:45-12:30 zajęcia wokalno-aktorskie
12:30-13:15 zajęcia taneczne
Zajęcia odbywają się w salach Natolińskiego Ośrodka Kultury.
Obowiązują zapisy poprzez kalendarz na stronie: https://musicplace.com.pl/grafik-zajec-grupowych/ lub mailowo: zapisy@musicplace.com.pl
Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 50 zł.

Zajęcia sportowe dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Zapraszamy na zajęcia sportowe💪🏻
Zajęcia sportowe dedykowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 r.ż. w każdą sobotę o godz. 15:00⏰

🔥 Sport to zdrowie, a żeby znaleźć ulubioną dyscyplinę trzeba przecież spróbować wszystkiego!

⚔️ szermierka
⚽️ piłka nożna
🏀 koszykówka
🎾 tenis
🏐 siatkówka
🤸 gimnastyka, tory przeszkód i świecące kostki sensoryczne ćwiczące czas reakcji🤩

Zajęcia odbywają się u nas co tydzień w każdą sobotę❗️

Trenujemy na świeżym powietrzu 💪🏻☀️ lub pod dachem🏡 w zależności od pogody💦🌧

⏰zajęcia trwają 45-60 min
💰koszt zajęć 80zł / dziecko

Zajęcia prowadzą:
✔️Krystian Leszko
✔️Katarzyna Tomczuk

Zapraszamy do zapisów na zajęcia sportowe‼️

Ostatnie dwa wolne miejsca🤗
📞 575 700 712
📧 biuro@positive-therapy.pl

Zapraszamy!
Positive Therapy
🏡 ul. Drzemlika 1b,
02-843 Warszawa Ursynów
(przy ulicy Puławskiej)

niedziela, 3 października

Spektakl dla dzieci pt. „Kot w butach”

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Kot w butach” w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza

Jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a -opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota. Młodzieniec mieszka u brata, który odziedziczył ojcowski młyn. Chłopak, nazywany przez gospodarza darmozjadem, wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia. Jaki może mieć pożytek z kota? Do czego kotu potrzebne są buty, jak je wykorzysta i co z tego będzie miał biedny młynarz? – zobaczycie podczas spektaklu. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Przez scenę pełną kolorowej scenografii przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i in. Ciekawa muzyka, ciekawe efekty, wartka akcja zapewnia dobrą zabawę dla dzieci , no i oczywiście dla ich opiekunów.

Spektakl trwa ok. 40 minut

Obsada:

Opracowanie muzyczne: A. Król
Dekoracje: B. Falkowska
Lalki: A. Stelmachów

3 października (niedziela) godz. 11
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży na portalu Biletyna.pl oraz w recepcji CKR.

Morysin! I Spacery przyrodnicze dla rodzin

☘🐞 Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, albo za… Jeziorem Wilanowskim znajduje się niezwykła kraina, w której człowiek jest tylko gościem! 🐞☘

Zapraszamy na trzy tematyczne spacery po rezerwacie przyrody Morysin!

📅 Kiedy? Spotykamy się w niedziele 3,10, 17 października w godzinach 12-15.
❓ Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi w wieku od lat sześciu.
👉 Miejsce zbiorki: kasa biletowa na przedpolu pałacowym.
👉 Bilety: 10 zł. Dostępne w kasie muzeum lub online.

Cykl składa się z trzech spotkań:

🌿 Liściasty zawrót głowy | spacer botaniczny I 3 października

❓ Tajemnice Morysina | spacer śladami historii 10 października

🦅 Buszując w koronach i w podszycie | spacer tropem zwierząt I 17 października

📣 Więcej informacji na stronie:
https://bit.ly/SpaceryRodzinnePoMorysinie

📣 📣 UWAGA! Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju na wycieczki terenowe. Zalecamy bluzę z długim rękawem, długie spodnie, czapkę oraz nieprzemakalne obuwie (szlaki w rezerwacie mają naturalną nawierzchnię). Przydatny może być także repelent na komary i inne insekty. Spacer z pewnością umili też termos gorącej herbaty.

🌺 Do zobaczenia! 🌺

Poranek Familijny • Teatr Tak • Nadchodzi Pipi

Spektakl z elementami jęz. angielskiego dla dzieci od lat 3.

Bilety: 15 PLN


Scenariusz inspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”

„O, nadchodzę i to jak! Uroczyście melduję, iż nie kto inny, tylko ja – Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszkam sama w willi Śmiesznotce i czekam na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla afrykańskiego. Podczas jego nieobecności bawię się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt, wraz z przyjacielem Tommym zbieramy przeróżne skarborzeczy. Następnie przenoszę się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczę amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać swoich urodzin, postanawiam skrócić tydzień, wywołując Szamana z egzotycznego Laosu. Co wyniknie z tych czarów…? Przekonacie się sami”.

Elementy języka angielskiego:
• nazwy zwierząt w ZOO: monkey, lion, elephant, zebra, giraffe, dolphin, penguin, tiger, bear
• nazwy przyborów szkolnych: backback, book, pencil, pencilcase
• wyrażenia: jump like a ball, close your eyes, dance like me, touch your nose, one step left/right, clap your hands
• Dni tygodnia

Elementy interaktywne:
• wspólne zbieranie skarborzeczy
• nauka tańca animacyjnego “Amerykańska cha-cha”
• zaklinanie tygodnia i nauka „Piosenki Szamana”


scenariusz i reżyseria:
Emilia Rutkowska-Bekas

występują:
Emilia Rutkowska-Bekas i Dariusz Bekas

Warsztaty dla dzieci – szycie i rękodzieło (grupa początkująca)

Na warsztatach szycia i rękodzieła dzieci (w zależności od grupy, do której uczęszczają):

➡️ poznają szycie od podstaw, zaczynają od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką a następnie maszyną do szycia,
➡️ ćwiczą koordynację oko-ręka, uczymy dzieci samodzielnego nawlekania, wiązania supełków, wykonywania ściegów ręcznych.
➡️ poznają maszynę do szycia: jej budowę, działanie i obsługę. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty,
➡️ wykonują kreatywne projekty rozwijające umiejętności manualne.

Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie prowadząc krok po kroku przez proces powstawania małych dzieł sztuki.

Zajęcia trwają jednorazowo 2,5 godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat:

Zapisy zbieramy na 4 spotkania.

Zapewniamy:

➡️ maszyny do szycia,
➡️ wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
➡️ kameralne grupy do 6 osób,
➡️ drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
➡️ profesjonalny instruktaż,
➡️ świetnie wyposażoną pracownię,
➡️ niepowtarzalną, domową atmosferę 🙂

Czas na Przygodę #62

Czas na przygodę powraca! Po pandemicznej przerwie znów spotykamy się na żywo – tym razem w gościnnych piwnicach Południka Zero

Masz dość pracy, nauki, przesiadywania godzinami przed komputerem? Od zawsze ciągnęło Cię, by rzucić to wszystko i zostać Storm Trooperem, łowczynią smoków, zbieraczką artefaktów Cthulhu lub naszpikowanym hiperwszczepami cybergliną, ale jakoś nigdy się nie złożyło, bo sesja, matura albo kredyt? Czas to zmienić! Czas na Przygodę!

Czas na Przygodę! to darmowe wydarzenie stworzone specjalnie dla Ciebie. Tu możesz rozpocząć przygodę z grami fabularnymi (RPG) pod okiem doświadczonych i sprawdzonych Mistrzów Gry.

Co za meble! Wyjątkowe meble do siedzenia

🌺 Który z mebli do siedzenia ma iście królewski rodowód?
🌺 Jak wyglądały pierwsze krzesła?
🌺 Ile taboretów znajduje się w wilanowskim pałacu?

📣 Odpowiedzi na te i inne zaskakujące pytania poznacie w trakcie naszych rodzinnych spotkań!

W części warsztatowej dowiecie się, między innymi, jak przygotować poduszkę na taboret z tkaniny złożonej na kształt motyla czy narzutkę z filcowymi makami!

📅 Terminy: spotykamy się w niedziele 3, 17, 24, 31 października w godzinach 11-12.30

❓ Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi w wieku powyżej 9 lat.

👉 Miejsce zbiórki: szatnia w pałacu (za wyjątkiem 31 października – zbiórka przy muzealnej kasie)
Bilety: 15 zł. Dostępne w kasie muzeum lub online

Cykl rodzinnych warsztatów składa się z czterech spotkań:
👉 Taboret – (nie)pospolity mebel do siedzenia | 3 października
👉 Krzesło – przedmiot (nie)codziennego użytku I 17 października
👉 Fotel – (nad)zwyczajny mebel salonowy I 24 października
👉 Ław(k)a – (nie)typowa kanapa I 31 października

Więcej informacji na stronie: 👉 https://bit.ly/WyjatkoweMeble

📣 Warsztaty poprowadzi dla Was 🌺 Katarzyna Pietrzak 🌺: autorka i koordynatorka programów edukacyjnych dla gości indywidualnych, specjalizująca się w realizacji projektów z zakresu historii powszechnej, literatury, rzemiosła artystycznego i sztuki zdobienia. Ceni niestandardowe i innowacyjne metody oraz działania edukacyjne – o czym możecie się przekonać już 3 października!

📣 Uwaga: Rekomendujemy udział we wszystkich warsztatach w ramach cyklu, ale można również uczestniczyć w wybranych zajęciach.

🌿🌺 Do zobaczenia! 🌿🌺

Improwizacja dla dzieci

Wracamy w nowym sezonie!
Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!
To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.
Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Bilety: 25/20 zł

Kup tu: https://tiny.pl/973qn
✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
Zapraszamy!
Improwizacja dla dzieci
🐻🐬🦚

“Inspiracje naturą” | Przyrodniczy spacer sensoryczny dla dorosłych

Zapraszamy na spacer śladami łazienkowskich drzew dla młodzieży (+16) i dorosłych.

📆 Termin: 3 października 2021 r., godz. 11.00
📌 Miejsce spotkania: kasa w Podchorążówce
🚶 Trasa: Stara Oranżeria – Wodozbiór – Ogród Romantyczny – Ogród Królewski – Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni
🎫 Bilety: 5 zł; dostępne za pośrednictwem portalu e-wejściówki (sprzedaż od 2 września do 1 października, doliczana jest opłata transakcyjna) 👉https://bit.ly/2UUWptG

Spacer jest dostępny i przyjazny sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Będzie prowadzony alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.
ℹ Informacje w PJM: 👉https://youtu.be/NTecVYNKCbg
Wydarzenie realizowane w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

Miejska Dżungla Warszawa

*rośliny domowe: peperomie, alocazje, calathee, fikusy, begonie, monstery, filodendrony, epipremnum
*kaktusy i inne sukulenty
*rośliny owadożerne: muchołówki, rosiczki, dzbaneczniki, kapturnice, tłustosze
Jak zwykle nie zabraknie kolekcjonerskich perełek w atrakcyjnych cenach 😉
Nasze stoisko znajdziesz podczas wydarzenia: Greenville Targi Roślin i Produktów Naturalnych vol.2″ w Warszawie!
Link do wydarzenia organizatora:
https://fb.me/e/1GOnBRsb9

Do zobaczenia! 💚

Szachy na Polu Mokotowskim

Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia niedzieli przy szachach w otoczeniu urokliwej zieleni Pola Mokotowskiego.

Co tydzień, o 15.00, rozkładamy stoły i szachownice w okolicy jeziora. Szukajcie naszych banerów, a znajdziecie miejsce przygotowane do starć na 64 polach.

Do zobaczenia!

Spacer po Łazienkach Królewskich

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.

Spotykamy się w niedzielę, 3 października 2021 r., o godz 16:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

TARG Śniadaniowy na Mokotowie

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Mokotowie. Cudowny Skwer AK GRANAT od lat pozwala na niedzielny relaks mieszkańcom Mokotowa i nie tylko.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.

Przedstawienie dla dzieci “Bajkowe przygody dwóch Michałów”

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na spektakl teatralny Bajkowe przygody dwóch Michałów”.

Zabawna, pełna nieoczekiwanych sytuacji opowieść, w której dwa Michały odwiedzają różne bardzo znane tradycyjne bajki …

bilet: 10 zł

Greenville Targi Roślin i Produktów Naturalnych

Zapraszamy po raz drugi na Targi Greenville, nowe wydarzenie na warszawskiej scenie przeznaczone dla miłośników zieleni w miejskim wydaniu i poszukujących dobrej jakości produktów stworzonych w zgodzie z naturą 🌱

Naszym celem jest zebranie w jednym miejscu i w jednym czasie marek i ludzi, którzy wkładają swoją dobrą energię w hodowanie roślin oraz tworzenie produktów zainspirowanych ekologią i naturą.🌵🌿🎍

Po pierwszej udanej edycji w hali Koszyki, wiemy już, jak wielu miłośników zieleni i natury jest w Warszawie 💚💚💚

Jako organizatorzy dużych i popularnych Targów Mamaville, chcemy wykorzystać nasze doświadczenie i know-how w nowym obszarze, tak bliskim naszemu sercu jak zieleń i ekologia 🌿

Po raz kolejny chcemy stworzyć zieloną krainę pełną dobroci natury a tym samym przestrzeń dla polskich marek, w której będą mogły zaprezentować swoje produkty tworzone i hodowane z pasją.

Ruszamy więc rozentuzjazmowane z drugim wydarzeniem Targi Greenville w klimatycznych wnętrzach Elektrowni Powiśle z głowami pełnymi planów i pomysłów 🤩

Co będzie na Was czekać na Greenville:
🌱 rośliny doniczkowe duże i małe
🌱 akcesoria do roślin (makramy i ceramika)
🌱 dekoracje w stylu urban jungle
🌱 spożywcze produkty naturalne
🌱 świece sojowe
🌱 kosmetyki naturalne
🌱 usługi ogrodnicze
🌱 pogotowie i schroniska dla roślin

Wpadajcie więc w pierwszy weekend październikowy i poznajcie Greenville ❤

WSTĘP BEZPŁATNY
3 października Elektownia Powiśle

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego – rodzinny piknik ekologiczny, odbędzie się w niedzielę 3.10.2021 na terenie przed Kościołem Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Będzie to już 10 edycja tej imprezy!

Zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Parafia p.w. bł. E. Detkensa

Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Tradycyjnie wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci.

Nauka pływania dla niemowląt i dzieci od 3 miesięcy do 3 lat!

Witamy 🤩

Ruszyły zapisy na AQUA BABY 👶🏻

Jest to świetna zabawa i rozwój dla naszych małych szkrabów ☺️ Zajęcia są oparte o naukę miłości do wody, alby każde dziecko i rodzic czoło się bezpiecznie. Dla twojego dziecka mamy przygotowany odpowiedni do jego wieku zestaw ćwiczeń, które oswajają z wodą kolejno: uszy, oczy, usta maluszka. Pracujemy też nad kluczową dla twojego dziecka umiejętnością w wodzie, czyli kontrolą oddechu. Jest to usystematyzowany proces, podczas którego oboje uczycie się jak postępować, żeby bezpiecznie i bez płaczu razem nurkować.
Podczas całego kursu pojawiają się pomoce dydaktyczne w formie piosenek i zabawek, po to żeby ułatwić twojemu dziecku zdobywanie nowych trudnych umiejętności oraz budować atmosferę troski i zabawy.

Zajęcia rozpoczynają się 3 października są to pierwsze zajęcia darmowe. Obowiązują zapisy do danych grup wiekowych – tel. 511 494 432.

Cały kurs liczy 10 spotkań

od 3.10 do 12.12

cena kursu to koszt 650 zł bez dodatkowych opłat.

W zajęciach rodzic uczestniczy wraz z dzieckiem (1+1), poza niecka jest miejsce dla drugiego rodzica na oglądanie zajęć :)

Zajęcia odbywają się w każda niedziele od 16:00 do 18:00 (każda grupa w przydzielonej godzinie).

OSiR Wola Pływalnia Delfin przy ul. Kasprzaka 1/3

Masz pytania? Zadzwon 511 494 432 lub napisz aleksandraswim.waw@gmail.com

www.aleksandraswim.com

Do zobaczenia na basenie 🐳

Kot w butach – spotkania z teatrem dla Dzieci

Zapraszamy na pierwsze „Spotkanie z teatrem dla dzieci” w nowym sezonie.

Zobaczymy przedstawienie „Kot w butach” – jeden z najpopularniejszych motywów literatury dziecięcej, stworzony w XVII- wiecznej Francji przez Charlesa Perrault’a – opowieść o Janku, który w spadku po ojcu otrzymał czarnego kota.

Dzieci przekonają się jaki może być pożytek z kota, do czego kotu potrzebne są buty i co z tego będzie miał biedny młynarz.

Spektakl grany w planie żywym i lalkowym. Przez scenę przemierzy tytułowy Kot, Janek, Brat, Król, Królewna, Zajączki i inni. Muzyka i wartka akcja zapewnią widzom dobrą zabawę.

Spektakl trwa ok. 40 minut.

Niedziela, 3 października godz. 16:00, sala widowiskowa OKiS.

Bilet: 10 zł/osoba.

Komando Foki | Zajęcia nurkowe dla dzieci

Komando Foki to zajęcia nurkowe dla dzieci. Program został opracowany specjalnie, aby stopniowo wprowadzać dzieci w świat nurkowania. Pod wodą na młodych nurków czeka wiele ciekawych wyzwań i atrakcji a wraz z przechodzeniem do kolejnych etapów dzieci zdobywają odznaki (Bubblemaker, Seal Team, Master Seal Team).

Dzieci mogą wziąć udział od razu w całym programie, lub tylko w wybranych blokach. Zajęcia zaczynają się od PADI Bubblemaker. Pierwsze zajęcia oswajają dzieci z nurkowaniem w basenie, ze sprzętem nurkowym i z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w nurkowaniu

małe A I architektoniczne zajęcia dla dzieci

⭐️Już po raz trzeci zapraszamy serdecznie na cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w Otwartej Pracowni Jazdów!⭐️
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Członkowie Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej od lat angażują się w edukację architektoniczną dzieci i młodzieży. Po zdobyciu doświadczenia w pracy z dziećmi w ramach różnych instytucji i inicjatyw postanowiliśmy zorganizować własne warsztaty edukacyjne wykorzystując niesamowitą przestrzeń jaką jest Osiedle Jazdów. Na nasze zajęcia składa się z 10 scenariuszy, które realizujemy w trakcie 12 spotkań, a ich formuła opiera się na programie Archi-przygody stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem naszych zajęć jest uwrażliwienie dzieci – przyszłych dorosłych – na otaczającą je przestrzeń. Pragniemy pokazać najmłodszym proces powstawania i realizowania projektu oraz uświadomić wpływ powstałego obiektu na otoczenie. Zwracamy także uwagę na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym i kulturą życia społecznego.

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

🌿GRUPA PRZEDSZKOLNA (5-6 lat):🌿

🖌 Niedziela 10:00-12:00

Zachęcamy do dołączania do grupy przedszkolnej!
Zajęcia startują już 19 września o 10:00. Zostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc! 🥳

🌿GRUPA WCZESNOSZKOLNA (7-9 lat):🌿

OGŁASZAMY DODATKOWY NABÓR!
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat do nowej grupy wczesnoszkolnej! Proponujemy trzy możliwe terminy:

📐 niedziela 13:00-15:00 (początek 3.10)
✏️ poniedziałek 17:00-19:00 (początek 4.10)
✂️ wtorek 17:00-19:00 (początek 5.10)

Zapisy trwają do 29 września!

🏡 Część zajęć będzie realizowana w domku, a część na terenie ogrodu Otwartej Pracowni Jazdów – Jazdów 3/6 Warszawa – w zależności od pogody. 🌲 🌳 Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób – o dołączeniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza.

Formularz zapisów:
https://tiny.pl/9gl6c
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
💰 Cennik zajęć 💰

💰 280 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka
💰 240 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka przy zapisie rodzeństwa LUB przy podaniu specjalnego kodu rabatowego
💰 90 zł – cena za pojedyncze zajęcia dla jednego dziecka

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową na adres malea@sawapw.pl :)

Do zobaczenia !

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments