No i po wakacjach Kochani. Ale to nie powód do zmartwień, bo już zaraz weekend, a wraz z nim szaleństwo inspiracji od Weekendowej Zajawki! Wybierajcie swoje ulubione aktywności i bawcie się pięknie!
Spis treści:
- 1 Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!
- 2 SOBOTA, 9 września
- 2.1 Jesienne Targi Książki
- 2.2 warsztaty teatralne
- 2.3 „Wyspa Jadłonomia” spektakl dla dzieci
- 2.4 Narodowe Czytanie w Bibliotece Bielany
- 2.5 cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
- 2.6 Letnie kino plenerowe na Targówku
- 2.7 casting dla dzieci i młodzieży
- 2.8 „Nowe szaty króla” – spektakl dla dzieci
- 2.9 lekcja z programowania
- 2.10 kącik w Elektrowni
- 2.11 warsztaty ceramiczne
- 2.12 warsztaty z programowania
- 2.13 wydarzenie teatralne dla dzieci w wieku 4-10
- 2.14 mały chemik
- 2.15 spotkanie przyrodnicze poświęcone biologii grzybów
- 2.16 piknik rodzinny
- 2.17 smykofonia
- 2.18 rodzinny piknik
- 2.19 Konflikty między rodzeństwem – warsztat
- 2.20 nauka gry w tenisa
- 2.21 spotkanie nad Wisłą
- 2.22 zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych
- 2.23 Fajna Warszawa – trasy spacerowe
- 2.24 kurs rysunku
- 2.25 cykl imprez sportowych dla całych rodzin
- 2.26 Warszawski Festwial Lodów
- 2.27 joga dla dzieci i rodziców (7-12 lat)
- 2.28 warsztaty mozaiki
- 2.29 warsztaty o warszawskiej gwarze i jidyszyzmach
- 2.30 Urodziny Placu Wilsona
- 2.31 warsztaty budowania wieńców dożynkowych
- 2.32 Jazz w Łazienkach Królewskich
- 2.33 Wystawy Kotów Rasowych
- 2.34 programowanie dla dzieci 6-14 lat
- 2.35 Narodowe Czytanie
- 2.36 Odkrywamy mozaikę Zbigniewa Brodowskiego
- 2.37 bieg dla dzieci i młodzieży
- 2.38 cyrk na wodzie
- 2.39 Jakub “Złoty” Jama w Teatrze Iluzji
- 2.40 akcja wymiany rzeczy
- 2.41 jazz dla dzieci
- 3 NIEDZIELA, 10 września
- 3.1 ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT / АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
- 3.2 Spektakl dla dzieci (6-12 lat) na podstawie wierszyków Michała Rusinka
- 3.3 warsztaty grafiki w technice linorytu
- 3.4 spektakl – Sówka Mądra Główka
- 3.5 Muzyczny spektakl edukacyjny
- 3.6 warsztaty – antropologia praktyczna dla dzieci
- 3.7 Spektakl dla dzieci
- 3.8 Konrad Modzelewski w Teatrze Iluzji
- 3.9 Targ Śniadaniowy na Mokotowie
- 3.10 oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie
- 3.11 Pożegnanie Wakacji dla Głuchych Rodzin z dziećmi
- 3.12 spacer po Parku Skaryszewskim
- 3.13 zajęcia jazdy wyczynowej na hulajnodze
- 3.14 sensorycznie po Parku Praskim
- 3.15 otwarty trening kajak polo
- 3.16 Festiwal Rodziny
- 3.17 Dożynki z Jaśkiem Kuroniem
- 3.18 Dzień Otwarty w Pałacyku
- 3.19 kreatywne warsztaty językowe
- 3.20 rodzinne niedziele
- 3.21 Wystawa Bohdana Butenki
- 3.22 mobilna pracownia ceramiczna
- 3.23 kolorowa impreza – warszawskie Bródno
- 3.24 warsztaty kulinarne
SOBOTA, 9 września
Fundacja Historia i Kultura zaprasza na Jesienne Targi Książki, które odbędą się w dniach 8-10 września 2023 r. w Warszawie, na placu Defilad przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).
Wydarzenie jest połączeniem festiwalu literackiego z częścią targową, a organizowane jest w tym roku w miejscu, które zyskało aprobatę i przychylność odwiedzających tegoroczne majowe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.
Jesienne Targi Książki to idealna okazja do spędzenia wspólnie czasu z rodziną i z przyjaciółmi na literackich poszukiwaniach wśród książkowych nowości, bestsellerów i spotkań z autorami. Lekturę na jesienne wieczory będzie można wybrać z szerokiej oferty literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki dziecięcej i młodzieżowej oraz literatury young adults, a także komiksów.
Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.
Organizatorem Jesiennych Targów Książki jest Fundacja Historia i Kultura.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Prezydent m.st. Warszawy, Instytut Książki, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Patronat medialny: RMF Classic, rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, wydawca.com.pl, smakksiazki.pl.
Zapraszamy od piątku do niedzieli (8-10 września 2023) w godz.:
piątek, 8 września: 11:00-19:00,
sobota, 9 września: 10:00-19:00,
niedziela, 10 września: 10:00-18:00.
🎭 Chcesz działać teatralne i performatywnie w Parku Rzeźby na Bródnie? Bródno jak każda dzielnica posiada swoje lokalne legendy i istotne z punktu widzenia mieszkanek i mieszkańców miejsca. Ideą stojąca za warsztatami jest przygotowanie działań performatywnych z wykorzystaniem technik teatralnych i muzycznych, dla których punktem wyjścia stają się lokalne konteksty. Formuła warsztatów zakłada aktywne włączenie się w przygotowania oraz wspólne poszukiwanie najlepszych środków wyrazu.
W trakcie przygotowań będziemy szukać, spacerować, spotykać się i działać nie tylko ruchowo. Efektem wspólnej pracy będą akcje performatywne, które zaprezentujemy w Parku Rzeźby na Bródnie. 🌳
„Wyspa Jadłonomia” to kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci i młodzieży inspirowany „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania. To przedstawienie, które zachęca do zielonego aktywizmu w obszarze własnego talerza i własnego świata.
Bohaterką przygodowo-sensacyjnej opowieści, czerpiącej z tradycji japońskich filmów anime, jest dziewczynka M., która mierzy się z groźnym potworem, czernią, która zagraża całemu światu, zwłaszcza zaś dorosłym. Gdy potwór pojawia się w życiu bohaterki, nic nie pozostaje takie jak było. Stawką staje się życie i zdrowie najbliższych. Czy dziewczynka znajdzie tajemną recepturę uzdrowienia świata? Kogo spotka na Wyspie, na którą porwie ją tajemnicza siła? I czy uda jej się wrócić do domu? Jak skończy się spotkanie z Wiedźmą Jadłonomią, siłą, która wie wszystko? Czy dziewczynka zechce być bohaterką idei zielonej rewolucji? A jeśli tak, to czy inni ludzie pomogą jej uzdrowić świat, dokonać zmiany za pomocą łyżki, widelca, listy zakupów i przeformułowania filozofii życia? Są takie chwile, kiedy niebezpieczeństwo, które grozi najbliższym, każe przedefiniować myślenie o rzeczywistości. W awangardzie zielonej rewolucji twórcy spektaklu widzą dzieci i młodych ludzi, którzy dorastają właśnie do odpowiedzialności, od której uchylili się ich rodzice.
„Wyspa Jadłonomia” to spektakl o zmianie myślenia. Ale ponieważ samo myślenie nie wystarczy również o potrzebie działania. Pełne humoru i grozy, zwrotów akcji i gorzkiego śmiechu przedstawienie, zaprasza do świata, w którym z dziećmi i młodzieżą rozmawia się poważnie, bez udawania, że świat jest lepszy niż jest. Komiksowa opowieść o małej rewolucjonistce zachęca do wspólnej refleksji dzieci i dorosłych – refleksji o tym, co można zrobić na co dzień, by żyć zdrowiej, odpowiedzialniej i z myślą o lepszej przyszłości planety, ludzi i nie-ludzkich istot. Spektakl o odpowiedzialnym jedzeniu stawia widzów przed wspólnym wyzwaniem troski o świat, który wymaga leczenia i natychmiastowej interwencji ekologicznej, etycznej, a również kulinarnej.
„Wyspa Jadłonomia” to kolejne przedstawienie realizowane przez Macieja Podstawnego i Dorotę Kowalkowską z myślą o wzmacnianiu dziecięcej i nastoletniej sprawczości oraz potrzebie międzypokoleniowej edukacji przez teatr. Poprzednie spektakle zrealizowane przez ten zespół, „Greta i Ostatni Wieloryb” czy „Królowa Śniegu”, zyskały uznanie widzów i wiele nagród związanych ze sztuką dla młodzieży. Tym razem duet twórców zaprosił do współpracy nad scenariuszem dramatopisarza Jana Czaplińskiego. Wśród inspiracji można wymienić oczywiście i przede wszystkim serię „Jadłonomia” Marty Dymek, ale również „Alicję w Krainie Czarów”, „Spirited Away: W krainie bogów” Hayao Miyazakiego.
Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na NARODOWE CZYTANIE 2023. Lekturą tej edycji będzie „Nad Niemnem”.
“Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. “Nad Niemnem” cieszyło się popularnością kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. “Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone w tym roku.
Opisy przyrody w „Nad Niemnem” są ważnym elementem znaczeniowym powieści i zajmują w niej wiele miejsca. Eliza Orzeszkowa za ich pośrednictwem stworzyła niezwykle dokładną i malarską konstrukcję świata przedstawionego, podkreśliła jego piękno i silny związek człowieka z naturą, dlatego w tym roku proponowane przez nas aktywności będą ściśle związane z przyrodą i ekologią.
W programie:
▶ 10:00-15:00 – warsztaty artystyczne, sadzenie roślin, kodowanie, gra terenowa, quiz wiedzy, malowanie buziek
▶ 11:00-12:00 – przedstawienie teatralne “Bajka o Jeżach”
Przedstawienie opowiada o małym jeżyku, który nie chciał chodzić do szkoły. Poszedł do lasu, gdzie spotkało go wiele niebezpiecznych przygód. W bajce, dzieci poznają życie jeży, ich zwyczaje. Dowiedzą się, dlaczego jeże są pod ochroną, a także o znaczeniu jeży w ekosystemie miejskim. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku 3-7 lat.
▶ 12:30-14:00 – film animowany “Ainbo – strażniczka Amazonii”
Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swoje plemię i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się tu szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.
✅ Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.
📍 Lokalizacja:
Siedziba Biblioteki Bielany
ul. Romaszewskiego 19
🦻 Podczas wydarzenia istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej przez osoby niedosłyszące.
🦽 Placówka jest dostępna architektonicznie dla osób na wózkach lub z wózkami.
W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
- gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
W ramach Budżetu Obywatelskiego zapraszamy mieszkańców Warszawy na Letnie kino plenerowe na Targówku dla dorosłych i dzieci 😎 Specjalnie dla Was wraz z Dzielnicą Targówek przygotowaliśmy aż 55 bezpłatnych projekcji filmowych 🤩
Kino będzie się odbywać w 6 lokalizacjach!
🎬 Zapraszamy dzieci i młodzież na casting do naszej głównej placówki Atlas Tower przy Alejach Jerozolimskich 123a.
🗓 9 września (sobota) o godzinie 12:00
Udział w castingu dla dzieci – edycja 2023/2024 jest bezpłatny. Casting prowadzony będzie w formie 30 minutowych zajęć grupowych z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5-go do 18-go roku życia.
Zapraszamy na Dzień Otwarty w Wawerskim Centrum Kultury na Żegańskiej 1a, podczas którego będziecie mogli obejrzeć „Nowe szaty króla” – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Baza, stworzony na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena znanej pod tym samym tytułem.
Baśnie Andersena słyną ze swojej ponadczasowości i uniwersalności a przekładając „Nowe szaty króla” na język teatralny Teatr Baza pragnie opowiedzieć dzieciom, ale także dorosłym historię o manipulacji, podążaniu za modami i kłamstwie, ale także dziecięcej szczerości, odwadze przyznania się do błędu i zaufaniu do siebie. Przeniesiemy się w świat kolorowego królestwa, w którym codzienność toczy się niestrudzenie w rytm włoskiej muzyki, a największym problemem zdaje się być wybór ubrania dla Króla, aż do momentu przerwania tej sielanki i pojawiania się na Dworze dwóch demaskatorów głupoty. Jak ważne są dla nas rzeczy materialne? Czy potrafimy nie tylko patrzeć ale naprawdę widzieć? Dlaczego kłamiemy i jakie niesie to konsekwencje? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas spektaklu Teatru Baza.
Czas trwania: 40 minut
Obsada: Hubert Mrozowicz – Król, Piotr Basiell – tkacz Dolce, Jan Litvinovitch – tkacz Gucci,
Anna Kozłowska – szambelan Marina
Reżyseria: Tomasz Zadróżny
10.09.2023, godz. 11:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa. Wstęp biletowany.
Bilety: 10 zł
Kup bilety:
- on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet
- w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)
Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!
W Cyberszkole dzieci nabywają takich umiejętności jak :
✅ programowanie
✅ tworzenie stron internetowych, aplikacji, sklepów internetowych
✅ pisanie chatbotów
✅ technologie VR i AR
✅ montaż zdjęć i wideo
✅ projektowanie 3D
✅ tworzenie prezentacji
i wiele, wiele więcej!
Zacznij od ekscytującej bezpłatnej lekcji próbnej dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat od KIBERone!
Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:
- gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
- przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
- nietypowe szkliwa spożywcze
- floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
- szkiełka ceramiczne
+ozdobne wałki, stemple, zioła….
Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
Prowadzenie: Michał Błędziński
Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.
⭐ Koduj z Gigantami ⭐ to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia.
💥 Tym razem motywem przewodnim jest Sztuczna Inteligencja! Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Kr(AI)ny Przyszłości! 🧡🐱🚀🌄
W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy uczestnikom korzyści i zagrożenia płynące z wykorzystania sztucznej inteligencji! 😎💻
Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać Krainę AI – miejsce, w które zmienia świat! 😍🤖
sala: Broadway
wstęp: 30 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci w wieku 4-10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Jak to działa?
- Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
- Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
Czas trwania: około 60 minut
Serdecznie zapraszamy!
Zostań małym chemikiem!
Warsztaty, które już najmłodszym dzieciom pozwalają zaznajomić się z nauką.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia trwają 1 h.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Plac Konesera 2.
Temat najbliższych zajęć: CHEMIA Z NATURY
Mali chemicy od podstaw uzyskają niezwykłe barwniki jakimi są antocyjany zawarte w czerwonej kapuście. Dużo pracy indywidualnej – mielimy, odsączamy, wkraplamy. Oznaczymy pH roztworów, a to wszystko przy pięknych niebiesko różowych barwach. Na końcu w probówkach powstaną mikrowulkany.
Zapewniamy niezbędne narzędzia i miejsce!
Cena 99 zł/dziecko.
Bilety do nabycia online na stronie bądź stacjonarnie (najpóźniej dzień przed).
Zapraszamy na spotkania przyrodnicze, poświęcone biologii grzybów i bezpiecznemu grzybobraniu. Zajęcia prowadzone są w oparciu o muzealne eksponaty – naturalnej wielkości modele grzybów.
🎟 wstęp bezpłatny
📅 9 września 2023 r., godz. 12.00-13.30
🍄 “Co to za grzyb?”
ℹ Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, m.in. borowiki, maślaki, kurki i muchomory. Poznamy budowę grzybów, ich podział na jadalne i trujące, a także znaczenie dla ekosystemu. Usłyszymy o gatunkach chronionych, których nie wolno zbierać. Na zakończenie zajęć rozwiążemy zagadki o grzybach i pokolorujemy rysunki przedstawiające te organizmy.
PROWADZENIE:
👩 Teresa Czarowska – z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel przyrodnik. Absolwentka Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW, podyplomowych studiów w Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW oraz studium pedagogicznego dla absolwentów szkół wyższych. Od lat uczy mądrej miłości do przyrody dzieci i młodzież nie tylko w szkole, lecz także w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie jest cenionym i lubianym edukatorem.
Kochani z wielką radością zapraszamy Was do świętowania naszych 4 URODZIN. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was i Waszych pociech wiele bezpłatnych atrakcji, niespodzianek, zabaw, konkursów. Zapełnimy czas całej rodzinie, dziadkom i babciom także.
.
Zapraszamy również na unikatowe spotkanie z wyjątkowym naukowcem: dr Martą Potocką. Jest to pierwsza Polka, która prowadziła podwodne badania przy pomocy nurkowania swobodnego w regionach podbiegunowych. Będziecie mieli JEDYNĄ okazję by zobaczyć eksponaty przywiezione z jej wypraw naukowych!!!
.
Jedyna okazja by zobaczy i dotknąć prawdziwego pingwina 🐧🐧🐧!!!
.
Na te wykłady z racji ograniczonej liczby miejsc na sali – obowiązują zapisy
600 588 887.
Letni wietrzyk przegania chmury, a czasem śpiewa w polu lub na wakacyjnych wyspach szczęśliwych. O tym chętnie opowie nam flet poprzeczny z towarzyszeniem wiolonczeli i fortepianu. Wśród bohaterów koncertu będą także: słynny kompozytor Jan Sebastian Bach oraz pewna mała myszka, która chciała nauczyć się nutek. Posłuchamy razem także krótkich utworów francuskich kompozytorów: Claude’a Debussy’ego, Gabriela Fauré i Jacques’a Iberta. Muzyki do tańca i zabawy z pewnością nie zabraknie.
Izabela Buchowska – wiolonczela
Elżbieta Drozdowska – flet
Tomasz Krezymon – fortepian
Viola Łabanow – prowadzenie koncertu
Spotkaj(MY) się w Zielonym Zakątku!
9 września br., godz. 11:00 – 14:30, zapraszamy na rodzinny piknik do Zielonego Zakątka, czyli na teren przed naszymi placówkami przy ul. Konarskiego 6 (Osiedle Przyjaźń). W programie wydarzenia m.in. warsztaty i przedstawienie teatralne dla dzieci, teatrzyki Kamishibai, gry i zabawy z chustą Klanza, wymiana książek.
Podczas pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa. Wszystkich zainteresowanych własnym stoiskiem prosimy o kontakt z panią Ewą Martynek, e-mail: ewa.martynek@gmail.com w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa.
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.
Podczas warsztatu omówimy następujące zagadnienia:
- Jak reagować na konflikty między dziećmi?
- Jak wspierać dziecko kiedy pojawia się nowy członek rodziny?
- Jak zadbać o siebie i wyrażać swoje granice?
Zapraszamy rodziców dzieci chętnych do nauki gry w tenisa do spróbowania sił na korcie!
Nie zwlekaj i zarejestruj swoje dziecko już dziś wypełniając formularz https://akademiawarszawianka.pl/dzien-otwarty-2023 (liczba miejsc ograniczona!)
Dzień Otwarty to okazja do spotkania się, porozmawiania i aktywnego spędzenia czasu. Podczas zajęć pokazowych trenerzy Akademii zaprezentują Twojemu dziecku podstawowe uderzenia tenisowe, a Ty poznasz nasze podejście do nauczania gry w tenisa.
W trakcie Dnia Otwartego dokonamy także wstępnego podziału na grupy pod względem wieku dzieci, zaawansowania/koordynacji oraz terminów odbywania się treningów w nadchodzącym sezonie.
Szkoła start, zajęć jeszcze niema ale zapraszamy was na wspólne spotkanie nad Wisłę.
Podobnie jak na zakończenie roku szkolnego chcemy przywitać nowy rok szkolny ogniskiem.
Gdzie :
Na plaży nad Wisłą po praskiej, stronie szukajcie pod mostem Łazienkowskim wskazówek gdzie
się ukryliśmy przed wami.
Co zabrać :
- jedzenie i picie.
- dobry humor
- kocyki ?
Będzie czas na opowieści jak będzie wyglądał nowy rok, chętnie posłuchamy jak upłynęły wam wakacje.
Więcej szczegółów niebawem ale już rezerwujcie sobie czas na ten sobotni wieczór.
Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.
Gordonki są zajęciami umuzykalniajacymi, które mają naukowo udowodniony pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Prowadzone w formie atrakcyjnych aktywności stanowią dla dziecka połączenie edukacji z zabawą. Głównym celem zajęć jest przede wszystkim nauka tzw. „języka muzyki”, a więc tworzenie, powtarzanie, improwizowanie i zabawa melodią.
Terminy zajęć: 9.09, 16.09
godz. 10:00 i 11:00.
UWAGA!! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do 15 sierpnia br.
Formularz zgłoszeniowy -> https://forms.gle/KbCtYHGms3eKM1c36
O zakwalifikowaniu poinformujemy mailowo.
📆 09.09/ sat / сб / sb
11:00 Żoliborz / Жолібож: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska / Агнєшка Размус-Згожельська
Start / Початок: Metro Plac Wilsona / метро Площа Вільсона
https://goo.gl/maps/fng96u8Kqzaf8W4H6
16:00 Greenery / Зелень / Zieleń: Iryna Bilous / Ірина Білоус
Start / Початок: Plac na Rozdrożu / Площа на Роздрожжі: https://goo.gl/maps/553SUwgguHH8q9at7
📆 10.09/ sun / нд / nd
10:00 The Old Town / Старе місто / Stare Miasto: Iryna Bilous / Ірина Білоус
Start / Початок: Kolumna Zygmunta: https://goo.gl/maps/B2csppYHFQnLRsPs8
12:30 Praga Północ / Прага Пулноц: Ewa Ziajkowska / Ева Зяйковська
Start / Початок: Kościół św. Floriana / костел св. Флоріана
https://goo.gl/maps/3oZ7zV8nowDqwC337
16:30 Łazienki Park / Природнича прогулянка парком Лазєнки / Spacer przyrodniczy po Łazienkach: Aleksander Kusznir, Anastazja Moshkovska / Олександр Кушнір, Анастасія Мошкoвська
Start / Початок: TBA
https://goo.gl/maps/dwHNYthySkqnw4Rs8
📍 ABOUT THE PROJECT
The project was created in response to the emergence of Ukrainian youth in Warsaw. This year, we made the project available in English too, so that it is available to all newcomers and residents of the capital. The prepared maps invite our neighbors to participate in the life of the city, look for their favorite places, build relationships with the city and people, and spend their free time in a valuable way.
15 maps contain short descriptions of interesting and popular places in Warsaw, such as: parks and green areas where you can relax or spend time, opportunities offered by the Vistula boulevards, interesting art installations in public space, cultural institutions with a rich program of exhibitions and meetings, especially interesting architecture, but also places for practicing urban sports. We invite you for walks, e.g. in Śródmieście, Praga, Wola, Saska Kępa, Żoliborz and Mokotów.
Fajna Warszawa! is a website containing 15 walking routes, convenient navigation on Google maps, as well as route descriptions in files that can be easily printed on home printers. enjoy! See you in town!
Texts and guided walks: Anna Ciabach, Katarzyna Domagalska, Tomasz Fudala, Michał Kempinski, Kajetan Korszen, Joanna Koszewska, Agnieszka Kowalska, Michał Krasucki, Kwiatek, Aleksandra Litorowicz, Grzegorz Mika, Grzegorz Piątek, Monika Powalisz, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Konrad Schiller , City Sports Square (Grzegorz Gądek and Monika Wróbel), Bogna Świątkowska, Jarosław Trybuś, Ewa Ziajkowska
Translation of UA lyrics: Anastasiya Moshkovska
Proofreading PL texts: Agnieszka Bresińska
Proofreading ENG texts: Alan Lockwood
Translation of walks: Anastasiya Moshkovska
Graphic design of prints: Veronika Zhuk
Website design: Michał Szota
Photographs documenting: Sisi Cecylia
Online content coordination: Sabina Matulka
Coordination: Agata Cieślak, Bogna Świątkowska
Implementation: Bęc Zmiana Foundation, www.beczmiana.pl
Cooperation: the Museum of Warsaw, the Wola Museum and the Praga Museum, the Puszka Foundation, the Centrum Architektury Foundation and the National Institute of Architecture and Urban Planning
Project financed by the Capital City of Warsaw Warsaw
📍 ПРО ПРОЄКТ
Проєкт був створений у відповідь на появу української молоді у Варшаві. Цього року ми також представили проєкт англійською мовою, щоб зробити його доступним для всіх співмешканців столиці. Підготовлені карти запрошують наших нових сусідів та сусідок, долучитися до життя міста, пошуку улюблених місць, побудови взаємовідносин з містом та людьми, змістовного проведення свого дозвілля.
15 карт містять короткі описи цікавих та популярних місць у Варшаві, таких як: парки та зелені насадження, де можна відпочити або приємно провести час, можливості, які пропонують бульвари над Віслою, цікаві мистецькі інсталяції у громадському просторі, інституції культури з насиченою програмою виставок та зустрічей, особливо цікава архітектура, а також місця для занять міськими видами спорту. Запрошуємо на прогулянки, зокрема Середмістям, Прагою, Волею, Саською Кемпою, Жолібожем, Мокотовом.
Fajna Warszawa! це вебсайт з 15 пішохідними маршрутами, зручною навігацією по картах Google , а також описи маршрутів у файлах, які можна легко роздрукувати на домашніх принтерах. Користуйтеся! До зустрічі у місті!
Тексти та проведення прогулянок: Анна Чабах, Катажина Домагальська, Томаш Фудала, Міхал Кемпінський, Каєтан Коршень, Йоанна Кошевська, Агнєшка Ковальська, Міхал Красуцький, Квятек, Александра Літорович, Гжегож Міка, Гжегож Пьонтек, Моніка Поваліш, Агнєшка Расмус-Згожельська, Конрад Шиллер, Сквер міських видів спорту (Гжегож Гондек та Моніка Врубель), Богна Свьонтковська, Ярослав Трибуш, Ева Зяйковська
Переклад текстів UA: Анастасія Мошковська
Коректура текстів PL: Агнєшка Брешіньська
Коректура текстів англійською мовою: Алан Локвуд
Переклад прогулянок: Анастасія Мошковська
Графічний дизайн друкованих матеріалів: Вероніка Жук
Проєкт вебсайту: Міхал Шота
Документальні фотографії: Сісі Цецилія
Координація онлайн-контенту: Сабіна Матулка
Координація: Агата Чешлак, Богдана Свьонтковська
Реалізація: Фонд Bęc Zmiana, www.beczmiana.pl
Співпраця: Музей Варшави, Музей Волі та Музей Праги, Фундація Пушка, Фундація Центр Архітектури та Національний інститут архітектури та містобудування
Проєкт фінансується містом Варшава
📍 O PROJEKCIE
Projekt powstał w odpowiedzi na pojawienie się ukraińskiej młodzieży w Warszawie. W tym roku udostępniliśmy projekt także w języku angielskim, żeby był dostępny dla wszystkich współmieszkańców stolicy. Przygotowane mapy zapraszają naszych nowych sąsiadów i sąsiadki, do uczestnictwa w życiu miasta, szukania ulubionych miejsc, budowania relacji z miastem i z ludźmi, wartościowego spędzania czasu wolnego.
Na 15 mapach znajdują się krótkie opisy dotyczące ciekawych i lubianych w Warszawie miejsc, takich jak: parki i tereny zielone, w których można odpocząć lub spędzić czas, możliwości jakie dają bulwary wiślane, ciekawe instalacje artystyczne w przestrzeni publicznej, instytucje kultury z bogatym programem wystaw i spotkań, szczególnie ciekawa architektura, ale też miejsca uprawiania sportów miejskich. Zapraszamy na spacery m.in. po Śródmieściu, Pradze, Woli, Saskiej Kępie Żoliborzu i Mokotowie.
Fajna Warszawa! to strona internetowa zawierająca 15 tras spacerowych, wygodną nawigację po mapach Google, a także opisy tras w plikach, które łatwo można wydrukować na domowych drukarkach. Korzystajcie! Widzimy się na mieście!
Teksty i prowadzenie spacerów: Anna Ciabach, Katarzyna Domagalska, Tomasz Fudala, Michał Kempiński, Kajetan Korszeń, Joanna Koszewska, Agnieszka Kowalska, Michał Krasucki, Kwiatek, Aleksandra Litorowicz, Grzegorz Mika, Grzegorz Piątek, Monika Powalisz, Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Konrad Schiller, Skwer Sportów Miejskich (Grzegorz Gądek i Monika Wróbel), Bogna Świątkowska, Jarosław Trybuś, Ewa Ziajkowska
Tłumaczenie tekstów UA: Anastasiya Moshkovska
Korekta tekstów PL: Agnieszka Bresińska
Korekta tekstów ENG: Alan Lockwood
Tłumaczenie spacerów: Anastasiya Moshkovska
Projekt graficzny druków: Veronika Zhuk
Projekt strony: Michał Szota
Fotografie dokumentujące: Sisi Cecylia
Koordynacja treści onlajn: Sabina Matulka
Koordynacja: Agata Cieślak, Bogna Świątkowska
Realizacja: Fundacja Bęc Zmiana, www.beczmiana.pl
Współpraca: Muzeum Warszawy, Muzeum Woli i Muzeum Pragi, Fundacja Puszka, Fundacja Centrum Architektury oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Projekt finansowany przez m.st. Warszawa
Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą i naszymi zajęciami. Jeżeli zastanawiasz się, jak pracujemy? Jaki kurs jest dla Ciebie lub Twojego dziecka odpowiedni? lub po prostu chcesz nas lepiej poznać, to te dni są właśnie dla Ciebie! Podczas dni otwartych będzie możliwość zapisania się na nasze kursy wakacyjne oraz na zajęcia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy!
Przed dniem otwartym zachęcamy do wypełnienia naszego quizu: https://www.sealart.pl/jaki-kurs-wybrac
Terminy:
- Warszawa Bielany (ul. Wólczyńska 55, 01-908 Warszawa) – 09.09.2023 (sobota) w godzinach 10:15 – 13:15.
- Warszawa Wilanów (ul. Oś Królewska 28/U6, 02-927 Warszawa) – 09.09.2023 (sobota) w godzinach 10:15 – 13:15.
- Legionowo (ul. Zegrzyńska 11A – wjazd od Gen. Broni Tadeusza Buka, 05-120 Legionowo) – 09.09.2023 (sobota) w godzinach 10:15 – 13:15.
W trakcie ich trwania będą mieli Państwo możliwość: - Zapoznania się z ofertą zajęć
- Obejrzenia prac powstałych w roku 2022/2023
- Zapisania się na nasze zajęcia w nowym roku szkolnym
- Obejrzenia pracowni i trwających zajęć
- Porozmawiania z naszymi wykładowcami
Do zobaczenia 😀
Kids Run – największy w Polsce cykl imprez sportowych dla całych rodzin – odbędzie się w Warszawie, 9 września. W konkurencjach biegowych mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 1-14 lat.
Miejsce: AWF Warszawa, Marymoncka 34,
Zawody rozgrywane są na lekkoatletycznej bieżni. Starty uczestników odbywają się na różnych dystansach, dopasowanych do każdej kategorii wiekowej, z podziałem na dziewczynki i chłopców.
Rozgrywanym zawodom biegowym towarzyszy rodzinny piknik sportowy, z szeregiem atrakcji, takich jak konkurencje sprawnościowe, zabawy z piłką, skok w dal, pchnięcie kulą, slalomy, konkurencje rzutowe, mecze piłki nożnej i koszykówki.
Kids Run to świetna okazja do dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.
Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie z okazji pożegnania lata – Warszawski Festwial Lodów to spotkanie producentów lodów, w tym także rzemieślników tworzących lody z pasją i smakiem. Do zobaczenia!
Zapraszamy na zajęcia jogi dla rodziców z dziećmi!
Nadchodzi nowy rok szkolny, nowe zajęcia, obowiązki i zajęcia dodatkowe. Czy masz w głowie już wstępny plan i logistykę jak ogarnąć to wszystko? Odebrać ze szkoły, zawieźć na extra lekcje angielskiego i karate. Poczekać 60min. A może przy okazji zrobię zakupy w pobliskim markecie? Albo skoczę do fryzjera? A może by tak w międzyczasie nadrobić zaległe maile z pracy…?
Czy czujesz, że pomimo tego uczucia, że dbasz o swojego malucha i robisz dla niego wszystko, Wasze chwile razem gdzieś uciekają? Twoje codzienne dni wypełnione są obowiązkami, dostosowaniem się do kalendarza i byciem w ciągłym ruchu.
A co powiesz na moment zatrzymania? Spędzenia czasu razem?
Czasami choć chwila z maluchem, gdy czujesz jego bliskość, widzisz uśmiech na twarzy zastępuje więcej niż możesz sobie wymarzyć… To uczucie kiedy czujesz się spełnionym rodzicem, czas się zatrzymuje, nie myślisz o sprawach dnia codziennego, o zakupach czy rzeczach z TODO listy. Po prostu jesteś. Ty i Twoja Pociecha. 🌈💕
Jeżeli ta przestrzeń Cię woła i czujesz, że chcesz wybrać się ze swoim Maluchem na wspólną nową przygodę, to dołącz do zajęć jogi dla dzieci z Mamą/Tatą lub Opiekunem. 🧘♀️🧘♂️👶
Od 9 września w każdą sobotę w Studio Jogi Individual U Yoga przy ul. Kondratowicza 22/49 ruszają regularne zajęcia dla Rodziców z dzieciakami!
Te specjalne sesje jogi pozwalają na budowanie więzi rodzicielskich, rozwijanie elastyczności, siły oraz spokoju wśród uczestników. Nasze zajęcia są skierowane zarówno do rodziców, którzy pragną znaleźć chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku, jak i do dzieci, które odkryją radość i korzyści płynące z ruchu, oddechu oraz zabawy.
🌟 12:00-13:00- Rodzic + dziecko (7-11/12 lat) 🧘♂️👩👧
45 min asan jogi z zabawami specjalnie przygotowanymi dla dzieciaków, tak aby Rodzic i Dziecko wspólnie skorzystali z tego czasu, 15 min relaksacja 🌼🎵
Serdecznie zapraszamy na warsztaty mozaiki, które poprowadzi Katarzyna Bahamazawa, artystka z Białorusi.
Podczas warsztatów uczestnicy wykonają mozaikę w formie zwierzątka. Powstała praca może być pięknym obrazkiem na ścianę.
Szczegóły spotkania:
Data warsztatów:
Sobota 09.09 godz. 16.30-18.30
Cena: 90 PLN
Cena obejmuje 1 formę zwierzątka do wykonania mozaiki, wszystkie niezbędne materiały do pracy oraz prowadzenie warsztatów.
Do wyboru są zwierzątka takie jak: kot, słoń królik, rak, delfin, lew, żyrafa, żółw, ryba, ptak
Rozmiar zwierzątka około 17×22 cm. Zdjęcia form są załączone na stronie wydarzenia, na dole.
Przy zapisywaniu na warsztat należy podać jaka forma będzie wykonywana.
Miejsce: MadeByYou Sam pomaluj ceramikę
ul. Wojciecha Górskiego 6 w Śródmieściu
Zapisy: joanna@madebyyou.pl.
lub telefonicznie 531 935 135
Przy zapisie podaj liczbę uczestników, inforamcję czy jest to osoba dorosła czy dziecko (oraz wiek dziecka) oraz swój numer telefonu.
Wymagana jest przedpłata za warsztat 90 pln na konto.
Po potwierdzeniu zapisu należy dokonać wpłaty w ciągu 2 dni, jeśli jej nie będzie rezerwacja na warsztaty zostanie automatycznie anulowana.
Konto do wpłaty:
MadeByYou Sam pomaluj ceramikę Joanna Jagusiak
06 1140 2017 0000 4002 0662 9523
w tytule proszę podaj datę warsztatu oraz nazwę wybranego zwierzątka
(np. 09.09 kotek)
W przypadku rezygnacji udziału w warsztatach, jednak nie później niż do 04.09 kwota jest zwracana. Po tym terminie, wpłaty nie podlegają zwrotowi.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Uwaga: warsztaty odbędą się dla minimalnej liczby 5 osób. W przypadku mniejszej liczby chętnych warsztaty nie odbędą się i kwota zostanie zwrócona.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 8 lat, młodzieży i dorosłych.
Zapraszamy do udziału w warsztatach pt. „Warsiaska nawijka”, podczas których dowiemy się jak brzmiały ulice, targowiska czy kawiarnie przedwojennej Warszawy! 🌃
W sobotę (9 września) wspólnie zastanowimy się w jaki sposób kształtowała się warszawska gwara oraz sprawdzimy jakie zwroty zostały zapożyczone z języka jidysz. W niedzielę (10 września) porozmawiamy o rusycyzmach i germanizmach. 🗣
Każde spotkanie będzie mieć też część warsztatową – na podstawie piosenek i tekstów Stefana Wiecheckiego spróbujemy odkryć wszystkie tajemnice warszawskiej gwary. Wspólnie opracujemy krótkie scenki i pobawimy się słowem! Wszystko w klimacie dawnej Warszawy.
Warsztaty poprowadzą edukatorzy i specjaliści z Stowarzyszenia Gwara Warszawska. Swoją działalność rozpoczęli w 2013 roku propagując wiedzę na temat gwary warszawskiej. Spotkacie tu m.in. przewodników po Warszawie, muzyków i językoznawców. Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej: www.gwara-warszawska.waw.pl.
📆 Harmonogram warsztatów:
09.09 – o warszawskiej gwarze i jidyszyzmach
10.09 – o rusycyzmach i germanizmach
Informacje praktyczne:
🔸 warsztaty są bezpłatne,
🔸 zapisy nie obowiązują.
Rok 2023 został uznany przez Senat RP Rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego. Z tej okazji w pawilonie odbędą się również:
🔹9 września (sobota)
🔸17.00 | Przenikanie | koncert z recytacją wierszy Władysława Szlengla
🔹10 września (niedziela)
🔸 11.00 | Warsiaska nawijka | warsztaty o rusycyzmach i germanizmach
🔸 14.00 | Moja Warszawa | kreatywne warsztaty dla dzieci o gwarze
🔸 17.00 | Kucharz warszawski | warsztaty kulinarne
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
Dwa Dni Pełne Radości i Atrakcji!
Dzień Pierwszy – 09.09.2023 – Park Stefana Żeromskiego
13:10-14:00 Spektakl „Z malowanej skrzyni” – Teatr Złoty Dukat 🎭
🎂 Rozpocznijmy naszą dwudniową przygodę uśmiechem i magią teatru!
14:00-17:00 Różnorodne atrakcje 🚴♂️🤹♀️🏹
🎂 Wjazd bicykli: przywitajmy razem rowerzystów.
🎂 Turniej kapslowy: rozpocznijmy rywalizację w duchu sportowej zabawy z Muzeum Sportu i Turystyki.
🎂 Zabawy z epoki i szermierka: wróćmy do przeszłości, uczestnicząc w tradycyjnych zabawach i szermierce.
🎂 Strefa OSiR: zobaczmy, co zdziałamy na polu sportowym!
🎂 Pokazy jazdy na bicyklu: przedstawiamy umiejętności rowerowe w akcji! Każdy będzie mógł spróbować
🎂 Strefa zabaw: dmuchańce, eurobungee, interaktywny koncert z układami tanecznymi i inne
🎂 Wata cukrowa
🎂 Strefa zdrowia z HOME DOCTOR
🎂 Strefa warsztatów z żoliborską biblioteką, Dziadkiem Lisieckim, animatorami z MALu i CLŻu, MPWiK,
14:10-14:40 Świat cyrku 🎪
🎂 Odkryjmy tajemnice cyrkowego świata cieszmy się jego atrakcjami!
14:40 -15:10 Teatr Komedia
🎂 Koncert inspirowany spektaklem “Pasztety do boju”
15:10-17:00 Świat cyrku i zwiedzanie 🚴♂️🎨
🎂 Próbę zdobycia górki i ekscytujący przejazd monocyklem.
Pokaz mody na scenie, zwiedzanie wystawy „Rowerem po drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego” z kustoszem i Warszawskim Towarzystwem Cyklistów.
17:10-18:00 Czas na tort!
🎂Razem zdmuchnijmy świeczki na urodzinowym torcie.
Przepyszny tort zapewni nam cukiernia A. Blikle. 🥰
19:00-20:10 Koncert Patrycji Markowskiej 🎶
🎂 Noc rozpoczniemy pięknym koncertem Patrycji Markowskiej.
20:45-21:45 Koncert Sarsy 🎤
🎂 Niech druga część wieczoru będzie w rytmach Sarsy!
Dzień Drugi – 10.09.2023 – Fort Sokolnickiego
13:00 Dziwne Zwierzęta 🦄🐒
🎂 Rozpocznijmy drugi dzień spektaklem teatralnym dla dzieci od Teatru Sytuacje Grupa.
13:15 Express Yourself – warsztaty 💃🎨
🎂 Dołącz do warsztatów teatru Komedia w Warszawie i wyraź siebie poprzez sztukę.
14:00-17:00 Warsztaty kreatywne 🛠️🌿🎨
🎂 Rozwijaj swoje umiejętności w stolarstwie, botanice, ceramice i ekodruku.
14:30 Secret Science Agency 🧪🔬
🎂 Fascynujący pokaz naukowy przygotowany przez Heweliusze Nauki.
15:00 Bajkowa Bomba 🎉🎭
🎂 Anamacje dla dzieci przygotowane przez Teatr Prima.
16:00 Muzyczne impresje 🎼🎶
🎂 Koncert uczniów Szkoły Muzycznej nr 4 w Warszawie.
17:30 Koncert zespołu Propabanda 🎤🎸
🎂 Zakończmy drugi dzień urodzin energicznym koncertem zespołu Propabanda.
Zapraszamy na Dożynki na Placu Małachowskiego, które odbędą się:
🔸 9 września (sobota), godz. 15:00 – 18:00 🔸
💐 W ramach wydarzenia na Placu Małachowskiego odbędą się warsztaty budowania wieńców dożynkowych. Pod okiem współpracujących z PME Twórczyń ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Niewiadów, Zespołu Łucy Babki oraz Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Piotrkowski wykonamy własne wieńce dożynkowe. Posłuchamy gawędy o symbolice kwiatów i tradycjach dożynkowych. Zaśpiewamy też tradycyjne pieśni żniwne. 🎶
Zapraszamy do udziału w Dożynkach osoby z niepełnosprawnościami i ich asystentów. W celu potwierdzenia czy wydarzenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
Wstęp bezpłatny, zapraszamy dorosłych i dzieci z dorosłymi.
📍 Wydarzenie odbędzie się na Placu Stanisława Małachowskiego, przed siedzibą naszego muzeum.
Już od 6 maja rozpoczynamy koncerty z cyklu “Jazz w Łazienkach Królewskich” z udziałem Włodka Pawlika, laureata nagrody Grammy. Artysta zagra swoje znakomite kompozycje, a na scenie będą mu towarzyszyć wybitni muzycy oraz aktorzy.
🎶🎶
Tegoroczne koncerty pod patronatem Włodka Pawlika to już trzecia odsłona cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu “Jazz w Łazienkach Królewskich”. Wydarzenie, które odbywa się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii, to jedyne w swoimi rodzaju połączenie miejsca ważnego dla polskiej historii z jazzem na najwyższym światowym poziomie.
NADCHODZĄCE KONCERTY
TEATR KRÓLEWSKI W STAREJ ORANŻERII
📆 9 września 2023 r., godz. 18.00
“Pawlik&Pawlik”
Łukasz Pawlik – cello; Włodek Pawlik – piano
Włodek Pawlik wystąpi w Teatrze Królewskim wraz ze swoim synem, Łukaszem Pawlikiem. Wybrzmią m.in. utwory z płyty “Lonely Journey”.
📆 14 października 2023 r., godz. 18.00
“Baczyński 100”
Krzysztof Kamil Baczyński – poezje; Włodek Pawlik – muzyka; Natalia Wilk, Marek Bałata – vocal; Grażyna Barszczewska, Jerzy Schejbal – recytacje; Włodek Pawlik Quartet: Włodek Pawlik – fortepian; Łukasz Pawlik – syntezatory; Damian Kostka – kontrabas; Cezary Konrad – perkusja
Usłyszymy piosenki z muzyką Włodka Pawlika do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wybitnego poety pokolenia Kolumbów. W dźwięki fortepianowych improwizacji kompozytora wplotą się aktorskie recytacje.
🎫 Bilety na koncerty w cenie 100 zł są dostępne w muzealnych kasach lub online (tu doliczana jest opłata transakcyjna)
Miło nam poinformować, że 9 i 10 września 2023 organizujemy
LXVIII i LXIX Międzynarodowe Wystawy Kotów Rasowych.
Patronat nad wystawami objął Burmistrz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.
Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
📍 Czytelnia Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20.
📖 Zapraszamy do wspólnego czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w Muzeum Literatury.
Instytucja przyłącza się do akcji tegorocznego Narodowego Czytania. Lekturę zainicjuje młodzież, skupiona w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”, czytająca pod opieką artystyczną aktorki, Anny Kozłowskiej. Następnie każdy z obecnych na wydarzeniu będzie mógł osobiście odczytać krótki fragment powieści. „Nad Niemnem” to jedna z najważniejszych pozytywistycznych powieści. Autorka podjęła w niej tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest właśnie w 2023 roku.
🌱 Tego dnia zaprezentujemy także zielnik Elizy Orzeszkowej, należący do zbiorów Muzeum Literatury. Chociaż wszystkim znane są opisy przyrody, skrupulatnie konstruowane przez pisarkę w „Nad Niemnem”, to nie każdy wie, że autorka fascynowała się botaniką ludową i etnofarmacją. Przez lata tworzyła zielniki oraz albumy florystyczne o dużej wartości naukowej i artystycznej.
Wstęp wolny.
Odkrywamy kolejną mozaikę Zbigniewa Brodowskiego! Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników Warszawy, historii PRL-u i miejsc nietypowych!
Spotkanie w Teatrze Kwadrat (legendarnym Kinie Bajka), kontemplowanie bajecznych mozaik Zbigniewa Brodowskiego i możliwość ich sfotografowania.
O architekturze miejsca i twórczości Zbigniewa Brodowskiego opowiedzą:
Ewa Kalnoj-Ziajkowska,historyczka sztuki, współautorka atlasów o architekturze warszawskiej
Dorota Brodowska, artystka, rzeźbiarka i performerka
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację przez formularz: https://forms.gle/r2nmy7BDNZukJ9mV7 lub na maila: kontakt@flaneur.org.pl
Zbigniew Brodowski (1927 – 2017) – malarz i twórca kompozycji mozaikowych osiągnął mistrzostwo w tworzeniu szklanych dekoracji ściennych. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1954 r.) już jako student brał udział w pracach przy powstawaniu dekoracji mozaikowych w Hotelu „Giewont” w Zakopanem. Potem, w zespole Zofii Czarnockiej – Kowalskiej, głównego projektanta Traktu Starej Warszawy, współtworzył m.in. mozaikę na fasadzie kamieniczki przy ulicy Mostowej na Nowym Mieście.
Muraton | IX. bieg dla dzieci i młodzieży
9 września 2023 r.
ul. Smocza 19 – boisko szkolne ZS nr 127
Uwaga! W tym roku rejestracja odbywa się wyłącznie internetowo! Nie ma możliwości rejestracji na miejscu. Koszt pakietu startowego wynosi 10 zł.
📍 O MURATONIE
Muraton to podwórkowy, muranowski bieg dla dzieci i młodzieży w wieku 3-14 lat 🏃🏃♀. Jego historia sięga 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy zrealizowało się marzenie o sąsiedzkim pikniku na zaniedbanym, pozbawionym życia podwórku. Oprócz dobrej zabawy, chcemy przypomnieć dzieciakom o historii – o ulicach, które już nie istnieją. Chodnikowa trasa, którą biegali uczestnicy była wytyczona bowiem dawną ul. Sochaczewską i Kampinoską. W bieżącym roku zmieniamy miejsce zawodów ze względów bezpieczeństwa – bieg odbędzie się na bieżni szkolnej przy ul. Smoczej 19. Nie zapominamy jednak o dawnej dzielnicy i jej ulicach. Uczestnicy przejdą po biegu ulicą Smoczą na teren festiwalu przy ul. Miłej 22, mijając kolejne nieistniejące ulice – Glinianą, Ostrowską i Libelta.
📍 PROGRAM
UL. SMOCZA 19 – boisko szkolne ZS nr 127
10:30 – 11:40 Odbiór pakietów startowych
11:40 – 12:00 Rozgrzewka przed biegiem
12:00 – 13:00 Start biegu – 5 kategorii wiekowych
UL. MIŁA 22 – scena na podwórku
14:45 – 15:15 Ogłoszenie wyników Biegu Muraton i dekoracja zwycięzców
📍 KATEGORIE WIEKOWE I DYSTANS
3-5 lat – dystans 250 m
6-7 lat – dystans 500 m
8-9 lat – dystans 500 m
10-11 lat: dystans 1000 m
12-14 lat: dystans 1000 m
📍 REJESTRACJA
⚠ Chcąc uprościć i upłynnić proces rejestracji w tym roku całkowicie REZYGNUJEMY Z REJESTRACJI NA MIEJSCU. Odbędzie się ona wyłącznie internetowo, a na miejscu wydawane będą jedynie pakiety startowe, bez podpisywania dokumentów. Koszt rejestracji (tzw. wpisowe) wynosi 10 zł, co pozwoli nam pokryć część kosztów poniesionych na zakup systemu elektronicznego pomiaru czasu.
Link do rejestracji znajduje się na
**Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl oraz w kasie Cyrku (w dniu widowiska kasa czynna od godz. 10:00)!
Dzieci do 3 roku zycia nie musza miec biletu (zajmuja miejsca na kolanach rodzicow).**
Waterland wraca do Polski! Pod wodą, na wodzie, na lądzie i w powietrzu czeka na Państwa niezapomniane widowisko **Waterland**!
“MAGICZNA WALIZECZKA” | Jakub “Złoty” Jama w Teatrze Iluzji!
Nasz iluzjonista Złoty przeżył niesamowitą przygodę…i właśnie o niej chce Wam opowiedzieć!
Pewnego dnia spotkał prawdziwego Czarodzieja. Mag nie mógł zdradzić mu zbyt wiele sekretów, ale powierzył mu w prezencie tajemniczą, MAGICZNĄ WALIZECZKĘ.
Co walizeczka kryje w środku? Czy iluzjonista poradzi sobie z ogromem jej skarbów? Być może będzie potrzebował właśnie Waszej pomocy.
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na akcję wymiany rzeczy, która odbędzie się sobotę 09.09.2023 r. w godzinach
14:00-17:00 w MAL GRÓJECKA 109-OKO, znajdującym się przy ul. Grójeckiej 109 w
Warszawie („pod skrzydłami” dzielnica Ochota).
Rzeczy na wymianę przynosimy w dniu wymiany.
Celem wydarzenia jest ogólna integracja mieszkańców Warszawy, szczególnie dzielnicy
Ochota, ale również możliwość wymiany rzeczy. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy
mieszkaniec Warszawy i okolic, bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy do udziału całe rodziny, osoby z różnych pokoleń.
Prosimy o zwrócenie uwagi na swoje ubranie i wierzchnie rzeczy, których nie chcemy wymienić.
Fundacja EuroJAZZ i PROM Kultury Saska Kępa zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Magdalena Gołębiowska – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Ignacy Wendt – trąbka
bilet rodzinny – 25 zł do 4 osób /
LINK: https://promkultury.pl/events/category/jazz-dla-dzieci/
Trąbka to najbardziej kojarzony z jazzem instrument. Na trąbce grali Louis Armstrong, Miles Davis czy Tomasz Stańko. W czasie warsztatu na przykładach jazzowych standardów (i nie tylko) dzieci nauczą się rozpoznawać normalne brzmienie trąbki oraz trąbki z tłumikiem, poznają konstrukcję trąbki, a także dowiedzą się w jaki sposób wydobywa się dźwięk.
Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym.
NIEDZIELA, 10 września
🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!
Spektakl dla dzieci (6-12 lat) na podstawie wierszyków domowych Michała Rusinka do muzyki Urszuli Borkowskiej.
Scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich
Wystąpią: Natalia Lesz – wokal, Anna Grabowska – chórek, Urszula Borkowska – instrumenty klawiszowe, Marcin Słomiński – perkusja, Marcin Świderski – saxofony, Mateusz Dobosz – kontrabas
Album “Piosenki domowe” składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania. Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać „Wierszyki domowe” do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.
Piosenki domowe zostały nominowane do Pomelon 2023: wartościowa muzyka, która zachwyca jakością, różnorodnością, ubogaca i rozwija od najmłodszych lat.
/ bilet – 25 zł /
🖼️Warsztaty, podczas których stworzymy autorskie grafiki w technice linorytu.
Linoryt to prosta technika graficzna, której nauczymy się podczas warsztatów. Poznamy rodzaje technik graficznych – przyjrzymy się gotowym pracom oraz niezbędnym do ich wykonania narzędziom. Następnie każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której przygotuje projekt własnej grafiki i wytnie go specjalnym dłutkiem. Przygotowaną pracę każdy własnoręcznie wydrukuje na zabytkowej prasie drukarskiej.
CO TO JEST LINORYT?
Linoryt to najmłodsza z technik graficznych. Został wynaleziony na przełomie XIX i XX wieku, podczas gdy drzeworyt, inna technika, znany był już w starożytności. Obie techniki to techniki druku wypukłego. Oznacza to, że odbicie rysunku dają tylko wypukłe części – tylko tam, gdzie materiał nie został wycięty.
✂️INFORMACJE PRAKTYCZNE✂️
👤Dla kogo: rodziny z dziećmi od 10 r.ż., młodzież i osoby dorosłe
📍Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25
👨Dostępność: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie darmowej wejściówki do pobrania online lub w kasie Muzeum Drukarstwa
Liczba miejsc ograniczona.
Od września kontynuujemy nasz cykl BAJU BAJ. To oferta spektakli teatralnych dla najmłodszych.
Pewnego razu wszystkowiedząca sówka po zapoznaniu się z jedną z lektur w fascynujący sposób przenosi się w bajkowy świat. Sówka mądra główka to bajka mająca na celu wzbudzić w widzach zamiłowanie do poznawania świata i przeżywania wielu interesujących przygód poprzez czytanie książek.
Spektakl w wykonaniu Teatru Duet dla dzieci.
🟣Niedziela 10.09
🟣Godz. 12:30
🎟 Bilet 15 zł/osoba
Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków!
Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli! Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.
Zapraszamy na rodzinne warsztaty „Wszyscy jesteśmy kosmitami, czyli antropologia praktyczna dla dzieci”, które odbędą się:
⭐ 10 września (niedziela), godz. 12:30-14:30 ⭐
Czy słowo antropologia brzmi bardzo poważnie? Trochę tak… W trakcie warsztatów przekonamy się jednak, że to znakomita zabawa! 🤩 I że wcale nie trzeba być profesorem/profesorką uniwersytetu, żeby z antropologii korzystać. Dowiemy się, czym jest antropologia, jakie są podstawowe narzędzia, których antropolog używa (i czy są bardzo drogie) – i w jaki sposób mogą nam się przydać na co dzień. Wybierzemy się na wyprawy: bardzo daleko i bardzo blisko. Sprawdzimy, co tak naprawdę oznacza słowo „obcy” i czy to, co dobrze nam znane jest rzeczywiście znane. Warsztaty prowadzone są w formie ćwiczeń i zabaw angażujących zarówno parę rodzic-dziecko, jak i całą grupę uczestników.
Ubierzcie się zatem wygodnie, weźcie ze sobą coś do picia i jedzenia – i ruszajmy! 🙂
Prowadzenie: Katarzyna Jackowska-Enemuo – antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, pisarka, kompozytorka. W swojej pracy łączy wiedzę antropologiczną z praktyką muzyczną i teatralną. Prowadzi warsztaty dotyczące opowiadania historii, ale też historii lokalnych, osobistych i tzw. „małej” (osobistej) antropologii dla dzieci i dorosłych. Jest autorką słuchowisk i audycji radiowych oraz książek „Tkaczka Chmur” i „Między Światem a Zaświatem”.
🎫 Wstęp: 35 zł / osoba
📧 Obowiązują rezerwacje: bilety@ethnomuseum.pl
Wydarzenie przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.
10 września 2023 (niedziela)
godz. 12.00
bilety: 15 zł dostępne w biletomacie oraz na portalu BILETYNA.PL: https://bilety.io/rCwBT
Spektakl dla dzieci MOMO. Jest to opowieść o samodzielnej dziewczynce, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru.
Momo, bo tak brzmi jej imię, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów. Dzieci uwielbiają Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni.
Pewnego dnia w mieście pojawiają się Szarzy Panowie – mroczne postaci, które pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. Sprawiają, życie zmienia się nie do poznania. Wszyscy się śpieszą, nikt ze sobą nie rozmawia, nie jest życzliwy ani pogodny. Dzieci, którym nikt nie poświęca uwagi, mamione są nudnymi zabawkami. Popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto.
Czy Momo uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?
Twórcy:
Autor: Michael Ende
Autor przekładu: Ryszard Wojnakowski
Adaptacja: Ewa Kubiak i Hubert Bronicki
Reżyseria: Hubert Bronicki
Scenografia: Katarzyna Majchrzak-Żelazo, Bartosz Socha, Krzysztof P.
Muzyka: FURTEK
Realizacja światło/dźwięk: Maciej Dziaczko
Produkcja: Teatr Rawa
Wsparcie budżetowe premiery: Miasto Katowice, Samorząd Woj. Śląskiego
Występuje: Ewa Kubiak
“MAGICZNA NIEDZIELA DLA DZIECI” | Konrad Modzelewski w Teatrze Iluzji!
Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Liczba miejsc ograniczona.
Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.
🌳 Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza w każdą niedzielę o 16:00 na oprowadzania po Parku Rzeźby na Bródnie, które prowadzą opiekunki i opiekunowie publiczności MSN.
🌈 Park Rzeźby na Bródnie jest otwartą przez cały rok wystawą rzeźby współczesnej na świeżym powietrzu. W wakacyjnym klimacie, z lemoniadą w ręku, poznamy ideę i historię tego miejsca, poszukamy niewidzialnej rzeźby Ai Wei Weia, wkroczymy do bram “Raju” Pawła Althamera, odpoczniemy pod ceglaną rzeźbą “Bródno” Jensa Haaninga i zastanowimy się kim są tajemniczy “Zinaxin i Dolacin” Magdaleny Abakanowicz. W czasie oprowadzania połączymy naturę, wypoczynek na świeżym powietrzu i sztukę współczesną, by skończyć na wspólnym pikniku pod Domkiem Herbacianym – najmniejszym domem kultury w Warszawie!
▶ wydarzenie bezpłatne
▶ zarejestruj się na stronie: https://bit.ly/ParkRzezby2023
Drogie Głuche Rodziny z dziećmi! Organizujemy wkrótce mini „POŻEGNANIE WAKACJI” 19 sierpnia w niedzielę!
Będą zabawy sportowe i nie tylko dla Waszych pociech!
Gdzie? Plaża Poniatówka, blisko Mostu Poniatowskiego.
W jakich godzinach? Zaczniemy od g. 10:00, spotkanie potrwa ok. 4-5h.
Zabawy będą w dwóch grupach wiekowych dzieci – 1 grupa: do 6 lat, 2 grupa: 7 – 14 lat (zabawy bardziej sportowe).
Uwaga – obowiązują zapisy – limit miejsc! Link: https://forms.gle/TN9BdrUn7PfZe6hq9
Uwaga 2 – możliwe że będą „mokre” zabawy (nie w Wiśle 🙂 )- dlatego bardzo prosimy o wzięcie ubrań na zmianę dla dzieci!
Zapraszamy!
Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.
Spotykamy się w niedzielę, 10 września 2023 r. o godz. 13:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.
W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie znajdziemy Fauna na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…).
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.
Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.
W celu zapisania dziecka lub siebie na zajęcia, należy wysłać podpisane elektronicznie przez profil zaufany albo ręcznie skany regulaminu oraz zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach na e-mail: ceste.warsztaty@gmail.com. Zapisy na stronie www.ceste.com.pl/zajecia
🍃Park Praski to najstarszy publiczny park Warszawy. Ze względu na sąsiedztwo Wisły i Ogrodu Zoologicznego, a także swoją historię ten niespełna 20-hektarowy teren zielony jest enklawą dla wielu gatunków roślin i zwierząt.
👁️🗨️Podczas naszego spaceru będziemy korzystać nie tylko z naszego nadrzędnego zmysłu jakim jest wzrok. Do lepszego poznania przyrody tego miejsca będą nam niezbędne również inne zmysły.
👐🏻Dotykiem porównamy fakturę pni różnych gatunków drzew: gładką powierzchnię prawie 200-letniego platana, pobrużdżoną korę wiekowych topoli, czy spękaną powierzchnię miłorzębu.
👂🏻Słuchem postaramy się rozpoznać jak najwięcej gatunków ptaków zamieszkujących park.
👃🏻Węchem zagłębimy się w świat naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego.
🌳🎨Spacer zakończymy stworzeniem przyrodniczych prac plastycznych.
ℹ️ INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 10.09 | 10:00 – 11:30
📍Gdzie: Al. Solidarności, nieczynny wybieg dla niedźwiedzi przy Parku Praskim.
Zapraszamy chętne dzieci z rodzicami, oraz same dzieci i młodzież na otwarty trening KAJAK POLO – jesteś zainteresowany?
Wypełnij formularz.
Trening otwarty jest bezpłatny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Klub Sportowy Powiśle organizuje całoroczne treningi kajak polo dla dzieci i młodzieży (od 8 lat), zajęcia rekreacyjne z kajak polo dla dorosłych oraz treningi usprawniające na lądzie dla seniorów ( 55+).
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Są to ludzie z pasją, którzy sami jeszcze trenują, startują w zawodach a treningi prowadzą siedząc w kajaku
ZAPRASZAMY NA 7 FESTIWAL RODZINY!
ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 10 WRZEŚNIA 2023 ROKU W GODZINACH OD 11:00 DO 16:00 na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego
Festiwal Rodziny to wydarzenie stworzone i organizowane przez Fundację A.R.T., cyklicznie od 2014 roku.
Na Festiwalu Rodziny będzie pełno atrakcji dla wszystkich – od występów tanecznych po konkursy i gry. Będzie również możliwość skorzystania z porad psychologów i specjalistów ds. dietetyki. Dla dzieci przewidziano konkurs malarski oraz możliwość nauki pierwszej pomocy. Na festiwalu będzie również możliwość oddania krwi oraz zarejestrowania się jako dawcy krwinek macierzystych. Oczywiście nie zabraknie także pysznego jedzenia, które można będzie zakupić w strefie food trucków oraz warszawskiej kranówki.
Wstęp dla uczestników jest bezpłatny! Zapraszamy do darmowej rejestracji.
Celem Festiwalu Rodziny jest zaproszenie rodzin do wspólnego spędzania czasu i budowanie pozytywnego wzorca rodziny, która działa razem jak zgrana drużyna. Chcemy pokazać, że można to osiągnąć bez dużych wydatków i tylko drobnych zmian w stylu życia . Chcemy pomóc rodzinom odnaleźć wspólne pasje i umocnić więzi rodzinne
🌾Dożynki z Jaśkiem Kuroniem🌾
🌿 Zapraszamy na Piknik Działkowy na Siekierkach, czyli ROD-owe dożynki!
🌿 Już w niedzielę, 10 września, wspólnie zamkniemy sezon działkowy na Siekierkach
🌿 Zapraszamy Państwa na wspólne gotowanie z plonów, jakie działkowcy wyhodowali przez lato w Rodzinnych Ogrodach Działkowych
🌿 Będzie smacznie, będzie wesoło, a przede wszystkim będzie ekologicznie. Nasze pomidorki, cukinie czy śliweczki nigdy nie widziały sztucznego nawozu. Nie pryskane żadną chemią, zdrowe i bezpieczne nawet dla niemowląt
🌿 Dla dzieciaków wiele atrakcji, w tym uwielbiana przez nie wata cukrowa!
🌿 Zagra nam muzyka i po skończonym posiłku być może ruszymy w tany?
Wpadajcie, poznamy się bliżej!
Zapraszamy
Działkowcy z Siekierek!
Program wydarzenia:
13:00 – powitanie gości i przedstawienie organizatorów
13:15 – wykład Pani Joanny Tomaszkiewicz, architekta krajobrazu „Rola ekosystemowa ogródka działkowego”
14:00 – 16:30 – wspólnie przygotowywanie posiłku z plonów działkowych. Rady Jaśka Kuronia, szkolenie z gotowania. Spożywanie pyszności 🙂
Przez cały czas trwania:
🖼️wystawa obrazów Pani Bożeny, działkowczyni ogrodu Siekierki I
🖼️wystawa „Ptaki wśród nas”. Zdjęcia ptaków autorstwa artysty fotografika, wykładowcy akademickiego( oczywiście naszego działkowca) Jerzego Tarkowskiego
🌭kiełbaski i warzywa z grilla oraz kuroniowe pyszności do zjedzenia, lemoniada, domowe wypieki, owoce z działek – jabłka, śliwki, maliny, jeżyny, winogrona
👩👩👦👦atrakcje dla dzieci, bańki mydlane, wata cukroowa
🥳rozmowy, zabawa przy muzyce, zwiedzanie ogródków działkowych, poznawanie drzew i roślin
🎤cały czas będzie towarzyszyć nam dobra muzyka
16:45 – zakończenie wydarzenia. Pożegnanie
Przed nami kolejny sezon artystyczny i zajęciowy – w tym roku
przygotowaliśmy dla Was prawie 100 rodzajów różnych zajęć w 7 pracowniach: ruchowo-tanecznej, teatralnej, muzycznej, plastycznej, językowej, rozwoju osobistego i Klubu Malucha.
Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Żebyście mogli się o tym przekonać osobiście, zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty! To okazja do poznania instruktorów, zapoznania się ze szczegółami naszej oferty zajęciowej i odwiedzenia Pałacyku Konopackiego.
Startujemy o godzinie 13:00. Przy okazji zapraszamy najmłodszych na koncert otwierający cykl Dziecięca Scena Muzyczna.
„Korzenie muzyki sięgają Afryki” – koncert dla dzieci w oparciu o wieloletnie doświadczenie muzyków w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz fascynację instrumentami etnicznymi. W czasie koncertu przedstawiane są instrumenty, wykonane z tego, co w prosty sposób oferuje ludziom przyroda, czyli: owoców, patyków, skóry, pszczelego wosku, orzechów, bambusa itp. Instrumenty powstałe setki a nawet tysiące lat temu przetrwały do dziś w niezmienionej formie, będąc jednocześnie przodkami instrumentów używanych obecnie w muzyce rozrywkowej czy też klasycznej.
Wykonanie:
Gwidon Cybulski- zagra na Kamale Ngoni, Donso Ngoni, balafon, drumle, didgeridoo, djembe, zaśpiewa
Noums Dembele – zagra na korze, balafonie, djembe, zaśpiewa.
Mateusz Szemraj – zagra na Oud, ngoni griotów, sarod
Dzieci w wieku od 5 do 10 lat zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach o ciekawostkach językowych! W trakcie spotkania mali uczestnicy dowiedzą się jak mówiono 💯 lat temu w Warszawie, dowiedzą się czym jest gwara oraz poznają zwroty i słowa, które zniknęły z języka.
Całość spotkania umilą liczne zgadywanki, krzyżówki i proste prace plastyczne, które dzieci wykonają razem z animatorką. Wspólnie przeczytamy też wiersze Jana Brzechwy: „Tańcowały igła z nitką”, „Na Straganie” czy „Lokomotywa”. 📚
📆 Harmonogram warsztatów:
10.09 | 14.00 | Jak dawniej mówiono w Warszawie?
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny
🏃♀Przyjdź do naszej mobilnej pracowni ceramicznej podczas 97. Urodzin Placu Wilsona
🔺Co na Ciebie czeka?
🔶14.00-15.30 Ceramiczne cudaki – warsztaty ceramiczne dla dzieci. Podczas warsztatów będzie rządziła fantazja i kreatywność uczestników i uczestniczek. Dzieciaki ulepią sobie figurki stworków, dziwostworów, laleczek, potworków.
🔶15.30-17.00 Lepimy doniczki – warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Podczas warsztatów metodą lepienia z wałeczków ulepisz sobie wiszącą stożkową doniczkę. Ozdobisz ją to dodatkowo wzorami malowanymi angobą, odciskanymi pieczątkami, roślinkami lub szablonami zrobionymi z papieru. W końcowym etapie nauczysz się jak bezpiecznie wywiercić dziurkę w mokrej glinie- aby móc przewlec sznurek i zawiesić doniczkę. Po wypale będziesz mogła/mógł posadzić w niej ulubione, nieduże kwiaty.
🍀Prowadząca: Maryla Mingin- Skwarska z pracowni Marymika Ceramika przy Placu Wilsona.
🤹♀Wstęp wolny.
🌿Nie prowadzimy zapisów – po prostu przyjdź i usiądź w naszej mobilnej pracowni na dziedzińcu Fortu Sokolnickiego.
Liczba miejsc jest ograniczona – więc kto pierwszy… ten lepi.
💚Wszystkie prace artystka ceramiczka – Maryla Mingin- Skwarska z pracowni Marymika zabierze do swojej pracowni na Placu Wilsona.
Tam zostaną wypalone na biskwit i drugi raz ze szkliwem transparentnym. Gotowe prace będzie można odbierać w jej pracowni po wcześniejszym umówieniu się.
Najbardziej kolorowa impreza już wkrótce zawita na warszawskie Bródno! 🌈 Spotkajmy się podczas najpyszniejszego III Bródnowskiego Festiwalu Streetfoodu już 10 września 2023! 💪Impreza odbędzie się w Parku Bródnowskim.
Podczas najbliższych włoskich warsztatów wybierzemy się w kulinarną podróż do kuchni prawdziwej włoskiej nonny! Nauczymy się jak przygotowywać drożdżowe ciasto na pizzę, następnie nadziejemy je i zwiniemy w wytrawny pieróg calzone! Do przegryzania upieczemy paluszki grissini a na deser przygotujemy obłędne tiramisu. Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni włoskiej!
Na warsztatach nauczymy Was jak przygotowywać:
- Calzone – włoską pizzę zawiniętą w pieroga
- Klasyczne tiramisu
- Grissini