Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (13-14 października)

W tym tygodniu z lekkim poślizgiem, ale JEEEST! Weekendowa Zajawka pełna cudowności dla każdego, dziś wyjątkowo bogata. Oj, będzie się działo w nadchodzący weekend w Warszawie, będzie! Z pewnością znajdziesz tu coś dla swojej rodziny – nieważne czy zechcesz zapisać dziecko do szkoły rycerskiej, wybrać się na pokaz baletowy czy wziąć udział w biciu rekordu świata.

Tak jeszcze napiszę, bo jest mi po ludzku trochę przykro – w ubiegłym tygodniu z Weekendowej Zajawki skorzystało 3356 osób. Udostępniło ją… 107. Serio – to tylko jeden klik, a dla mnie jedyne “dziękuję” i największa od Was nagroda za pracę włożoną w Dziecięcą Mapę Warszawy.

 

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informację o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

Spis treści:

S O B O T A 

Wszystkie Słoiki pod Royal Wilanów!

Wszystkie Słoiki ☺ pod Royal Wilanów !!!
Burmistrz Dzielnicy Wilanów, Dyrektor Centrum Kultury Wilanów, Dyrektor Przedszkola nr 420 oraz Royal Wilanów zapraszają na Wilanowską wymianę jesiennych przetworów.

W dniu 13 października 2018 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców Wilanowa do wspólnej zabawy i wymiany własnoręcznie przygotowanych przetworów…już czekamy na słoiczki z pysznymi dżemami…sokami…gruszkami…kompotami i ogórkami…

W godzinach 10:30 – 13:00 będzie można dokonać wymiany owocowo – warzywnej swoich ulubionych kolorów i smaków.
Do słoików warto doczepić przepis i pochwalić się kto jest jego wykonawcą. Jeśli nie masz doświadczenia a liczysz na słoiczek z żurawiną przynieś w zamian nową książeczkę , poduszkę lub grę. Te rzeczy przekażemy do Centrum Zdrowia Dziecka na Oddział Onkologii.

Najmłodszych zapraszamy na godz. 11:00 na przedstawienie teatralne pt. „Nadchodzi Pippi” , warsztaty oraz wspaniały pokaz cyrkowy.

Na wszystkich czeka gorąca zupa dyniowa i pokaz carvingu.
W przypadku braku pogody zapraszamy Wszystkich do Urzędu Dzielnicy Wilanów – sala widowiskowa.

Wstęp wolny!!!

.

Jesienne przeloty i sterty liści

Uwaga! Na 10.00 Brak już wolnych miejsc. 2 grupę na godz. 12.00!!!

Jakie sposoby mają ptaki, aby trafić do Afryki? Czy korzystają z GPS? Na zajęciach spróbujemy rozwikłać tę zagadkę i stworzymy wspaniałe ptaki o długich lub krótkich skrzydłach… ogonach, nogach, piórach. Uwaga: Liście zaczynają spadać, więc dla miłośników grabienia i skoków po stertach liści też znajdzie się zajęcie:) Grabie i taczki w dłoń! I do dzieła!

“Ogrodowa pracownia działań twórczych” to rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, aby odkryli swoją ciekawość i artystyczną duszę. Na warsztatach: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury i przedmioty codziennego użytku, często posługujemy się tworzywem naturalnym.” Zapraszamy dzieci powyżej 4 lat z rodzicami:)

Spotkania odbywają się cyklicznie : w soboty, 1 x w miesiącu, w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech lub w sali warsztatowej, czasem trochę tu i tam.
Warsztaty są kontynuacją projektu “Ogród w wielkim mieście” rozpoczętego w 2008 roku.

Co warto wiedzieć:

– zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach od 4 lat i ich rodziców, młodsze dzieci zapraszamy do swobodnej zabawy w ogrodzie.

– radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary – w zależności od pory roku,

.

„Dawno, dawno temu” – wystawa ilustracji baśni braci Grimm

Teatr Lalka i Ambasada Estońskiej Republiki w Warszawie, od 8 października do 10 listopada 2018 roku, zapraszają na niezwykłe wydarzenie – wystawę estońskich ilustracji baśni braci Grimm.

Baśnie braci Grimm inspirowały wielu artystów. Powstawały filmy, animacje, adaptacje teatralne. Piękne, mądre, bo porządkujące świat, choć często mroczne, bajki pobudzały wyobraźnie dzieci na całym świecie. Były też źródłem wiedzy dla historyków i badaczy literatury.

Dawno, dawno temu byli sobie dwaj bracia…. Wilhelm Karl Grimm i Jacob Ludwig Karl Grimm, uczeni, językoznawcy, badacze, członkowie Akademii Nauk w Berlinie zasłynęli na całym świecie publikując baśnie, których źródłem były podania, mity i ludowe opowieści, przekazywane ustnie przez pokolenia.

Dawno, dawno temu…” zawiera blisko sześćdziesiąt ilustracji do Baśni braci Grimm stworzonych przez dwudziestu estońskich artystów. Uczestniczą w niej zarówno ilustratorzy zaliczani do najmłodszej generacji, zaledwie rozpoczynający karierę, jak i bardziej doświadczeni twórcy. Kuratorem wystawy jest Viive Noor.

Teatr Lalka, PKiN, ul. Plac Defilad 1

.

Diwali – Święto świateł w Warszawie

13 października India International Foundation zaprasza na obchody Indyjskiego Święta Świateł – Diwali. W programie zostało przewidzianych wiele atrakcji:
⚜️występy zespołów tańca Indyjskiego
⚜️pokazy Jogi
⚜️Carrom ( indyjski bilard)
⚜️Mehendi- indyjska sztuka malowania henną
⚜️Indyjska kuchnia i degustacja indyjskich słodkości przygotowane
przez restaurację Namaste India
⚜️stoiska Indyjskich produktów

✯✯✯ Diwali – indyjskie święto świateł ✯✯✯

Czas ► 13 października 2018 (sobota) | start o godzinie 13.00◄
Miejsce ► Pałac Kultury i Nauki | Sala Marmurowa | Warszawa ◄

WSTĘP WOLNY!!! ??

.

Mobilna Łódź w Warszawie

Mobilna Łódź, czyli nadzwyczajny, multimedialny pojazd promujący Miasto Łódź odwiedzi Miasto Stołeczne Warszawa. W jego wnętrzu kryje się wiele atrakcji, m.in. quiz wiedzy o Łodzi, konkurs hashtag’owy ze wspaniałymi nagrodami oraz kod do odblokowania pełnej wersji aplikacji mobilnej o nazwie KOMPETENCJOMETR (Android, iOS).
Zapraszamy!

.

Zostań kadetem Szkoły Rycerskiej! Edukacyjna gra miejska na UW

Już 13 października na terenie kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się edukacyjna gra miejska „Zostań kadetem Szkoły Rycerskiej!”, wydarzenie w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki. Tematem przewodnim gry będzie Szkoła Rycerska, w latach 1765-1794 mieszcząca się w Pałacu Kazimierzowskim oraz pobliskich budynkach. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę kandydata do Szkoły Rycerskiej. Wszyscy młodzi i starsi adepci, którzy wypełnią zadania czekające w kolejnych przystankach gry, zostaną przyjęci przez samego Stanisława Augusta Poniatowskiego, założyciela Szkoły, oraz Adama Kazimierza Czartoryskiego, jej głównego komendanta, w poczet kadetów Szkoły Rycerskiej.

Start: Brama główna UW

.

Święto Dyni w Folwarku Bródno oraz Targ Jesienny

Gorąco zapraszamy na rodzinny festyn pełny bezpłatnych atrakcji z Dynią w roli głównej.
13-14 października 2018 r. na terenie Folwarku Bródno przy ul. Św. Wincentego 92
Na terenie Warszawskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji zaplanowaliśmy:
– grę terenową z nagrodami
– oprowadzanki konne
– gry, zabawy i konkursy z animatorami
– wielkie bańki mydlane
– warsztaty plastyczne prowadzone przez Zielone Przedszkole w Folwarku
– ognisko z kiełbaskami
– dyniową kuchnię prowadzoną przez Gospoda Polska
– możliwość bezpłatnego odwiedzenia, poznania i głaskania Folwarkowych zwierząt :-)
– targ rękodzieła i regionalnych specjałów
I wiele innych niespodzianek od naszych partnerów i przyjaciół o których będziemy informować w najbliższym czasie :-)

.

Upiększamy Bemowo

Co robicie w sobotę?

Bo my spędzimy ją aktywnie – posadzimy krokusy nad Stawem Jeziorzec na Starych Górcach (na tyłach budynku Pełczyńskiego 32). Efekty naszych działań zakwitną na żółto na początku marca i upiększą ten nieco zaniedbany i zapomniany zakątek Bemowa. Zapraszamy także i Was – cebulek wystarczy dla każdego (choć warto zabrać łopatki i rękawice ogrodnicze – tych mamy ograniczoną liczbę). Mile widziane dzieciaki!

To może być także dobra okazja, aby poznać nas, Bemowiaków i bemowskich działaczy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Chętnie z wami porozmawiamy i posłuchamy o Bemowie waszych marzeń. Przyjdźcie! Zapraszamy!

.

Poznaj swoje moce – rodzinne warsztaty Kosmosu dla Dziewczynek

Pytacie w listach, czy planujemy kolejne warsztaty Poznaj swoje moce z Kosmosem dla dziewczynek…
Specjalnie dla naszych fanów na FB – dodatkowe terminy warsztatów rodzinnych. Zapraszamy!

Dobrze jest wysłać dziecko na mądry i rozwijający warsztat, ale jeszcze lepiej jest uczestniczyć razem z nim! Takie właśnie są kosmiczne warsztaty dla dzieci i ich opiekunów. Zajęcia, które wzmacniają małych i dużych, a najbardziej wzmacniają relację między nimi. Wypełniamy razem Kosmiczny Test Mocy, robimy wspólnie rakietę, którą ruszamy w Kosmos. Uczestniczy warsztatów dowiadują się o swoich talentach, wzmacniają je podczas kosmicznej wyprawy oraz utrwalają na specjalnych szablonach, aby nigdy o nich nie zapomnieli. Świetna zabawa dla dużych i małych!

WSZYSTKIE WARSZTATY BEZPŁATNE
TYLKO DLA OSÓB ZAPISANYCH
JEDEN BILET UPRAWNIA DO WEJŚCIA DZIECKA Z OPIEKUNEM

WARSZTATY DLA DZIEWCZYN I CHŁOPAKÓW

Zapisy na poszczególne warsztaty tutaj:
13 X 15.00
https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/warszawa/poznaj-swoje-moce-warsztaty-rodzinne-6-12-205504/?source=directory

.

Bajowe Najnaje: “Książeczka” / Festiwal Kultury Bez Barier

„KSIĄŻECZKA” w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza
13 października #ScenaJagiellońska54
kup bilet, godzina 15:00 https://bit.ly/2NGxMeK
kup bilet, godzina 16:30 https://bit.ly/2xdYAc0
Spektakl grany w ramach Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier – polecamy wszystkim dzieciom ZE SPEKTRUM AUTYZMU.

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.
Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.
Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.

Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.

.

Rodzinnie z Kicią Kocią

13 października, w sobotę o godz. 11 zapraszamy do zabawy
z najnowszą, okienkową książką z serii „Kicia Kocia i Nunuś”: „Bardzo fajna rodzina”. Zajrzymy do okienek ukrytych w książce, aby zobaczyć rozmaite rodziny mieszkające w sąsiedztwie Kici Koci. Różnią się od siebie, ale wszystkie są warte poznania. Porozmawiamy o naszych najbliższych i stworzymy domki zamieszkałe przez różne rodziny zwierzątek.
Zapraszamy dzieci od 3 lat, wraz z opiekunami chętnymi do zabawy.
Wstęp: 5 zł od dziecka, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Jesienne warsztaty w Ogrodach do zabawy

W najbliższą sobotę, 15 września rusza cykl bezpłatnych warsztatów Instrukcja Obsługi Przyrody.
?????
Animacje będą odbywały się w wybudowanych latem pięciu Ogrodach do Zabawy – zielonych skwerach rozrywki stworzonych w całości z naturalnych materiałów, takich jak kamienie, kora, czy wiklina. W wybór lokalizacji ogrodów, ich projektowanie i wykonanie zaangażowani byli sami mieszkańcy.
??????
Podczas animacji w Ogrodach do zabawy mieszkańcy poznają m.in. sekrety kwiatów, ziół oraz nauczą się budować ekohuśtawki i karmniki. W programie przewidziano także zajęcia plastyczne z nauki gry na instrumentach z roślin, plecenia wianków, tworzenia obrazów z muszelek, szyszek i kamyków i wiele innych.
??????
Harmonogram animacji:
? 15.09.2018 r. – Kalinowa Łąka, ul. Dygata 3, Żoliborz;
? 22.09.2018 r. – Wilcza Górka, ul. Polnej Róży i Wilczy Dół, Ursynów;
? 29.09.2018 r. – Pagórka, ul. Kępna 2b, Praga-Północ;
? 6.10.2018 r. – U Rydza, ul. Nullo, park Rydza-Śmigłego, Śródmieście;
? 13.10.2018 r. – Jeżogród, ul. Jugosłowiańska 17, Praga-Południe.

Na niektóre warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy⤵ https://badaniamiast.typeform.com/to/N395pi

Więcej informacji o animacjach⤵ http://zzw.waw.pl/2018/09/11/jesienne-warsztaty-w-ogrodach-do-zabawy/

.

Quilling Dla Dzieci – tworzenie papierowych ozdób

Serdecznie zapraszamy na quilling dla dzieci w dniu 13 października. Quilling jest techniką tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru.

Zajęcia artystyczno plastyczne odbywać się bedą w godzinach 11.00 – 13.00 w kawiarni Dlaczemu,
na ulicy Efraima Schroegera 90/B

Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 511 195 089
lub w Kawiarni Dlaczemu.

.

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła | Wilanów

Królewski Ogród Światła w Wilanowie powraca i po raz kolejny zaskoczy nowościami! Odwiedzając wilanowski park po zmroku, wkroczycie w przestrzeń, w której poczujecie się jak na królewskim dworze. Zaprezentujemy Wam zupełnie nowy pokaz świetlno-muzyczny, który będziecie mogli obejrzeć z wysokości tarasu górnego. Wystawę otwieramy 13 października o godz. 17.00.
——————————————————————————————-
? DATY I GODZINY OTWARCIA
↪ 13–31 października 2018, godz. 17.00–21.00
↪ 2 listopada 2018 – 24 lutego 2019, godz. 16.00–21.00

✨ POKAZY MAPPINGÓW
↪ piątki, soboty i niedziele, godz. 18.30, 19.30, 20.30
13 października mappingi wyświetlimy wyjątkowo o godz.: 19.00, 20.00 i 21.00
——————————————————————————————-
BILETY
↪ poniedziałek – czwartek: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
↪ piątek – niedziela: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Bilety można kupić w:
↪ kasach muzeum
↪ online: www.bilety.wilanow-palac.pl
↪ na e-Bilet.pl: https://bit.ly/2y6ejKn

.

VI Festiwal Światła

Zamienimy spacery po zmroku w prawdziwą przygodę na królewskim dworze!
Już 13.10 odbędzie się VI Festiwal Światła! Czekają zupełnie nowe pokazy – będzie jeszcze więcej iluminacji i muzyki! :)
Nie możemy się już doczekać! ♥
Harmonogram całego wydarzenia znajdziecie poniżej:

? 13.10.2018 r. (sobota)

? Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (wstęp płatny)
Pokazy w Królewskim Ogrodzie Światła
17:15, 17:45, 18:15, 18:45, 19:15, 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 21:45
Mapping
19:00 – „Bajka o królewskiej wydrze”
20:00 – „Powrót Króla”
21:00 – „W Wilanowie Król jest jeden”

? Kościół Św. Anny
Mapping „Historia Kościoła Św. Anny” – 18:20, 18:50, 19:20, 19:50, 20:20, 20:50, 21:20, 21:50

?Plaża Wilanów
18:00 – Otwarcie Festiwalu oraz bicie Rekordu Polski we wspólnym nadawaniu Kodu Morse’a, iluminacja Magicznego Zamku oraz napisu WILANÓW, pokaz laserowy
Fireshow – 18:30, 19:15, 20:15, 21:15
Pokaz laserowy – 19:35, 20:35
Pokaz światła i dźwięku na fasadzie Ratusza – 17:50, 18:50, 19:50, 20:50, 21:50

? Sala widowiskowa wraz z terenem przed Ratuszem
Wilanowska Świet(l)na Strefa Edukacyjna
Pokaz bajki świetlnej – przedszkole Magic FISH – 18:50, 19:35, 20:00, 20:35, 21:00, 21:35
Pokaz świetlnej mapy hipsometrycznej – Zespół Szkół nr 79 – 19:00, 19:45, 20:10, 20:45, 21:10, 21:45

? 14.10.2018 r. (niedziela)

? Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (wstęp płatny)
Pokazy w Królewskim Ogrodzie Światła
17:15, 17:45, 18:15, 18:45, 19:15, 19:45, 20:15, 20:45
Mapping
18:30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
19:30 – „Powrót Króla”
20:30 – „W Wilanowie Król jest jeden”

? Kościół Św. Anny
Mapping „Historia Kościoła Św. Anny” – 18:20, 18:50, 19:20, 19:50, 20:20, 20:50, 21:20, 21:50

? Plaża Wilanów
Fireshow – 18:15, 19:15, 20:15, 21:15
Pokaz światła i dźwięku na fasadzie Ratusza
Sala Widowiskowa wraz z terenem przed Ratuszem

? Wilanowska Świet(l)na Strefa Edukacyjna
Pokaz bajki świetlnej – przedszkole Magic FISH – 18:50, 19:35, 20:00, 20:35, 21:00, 21:35
Pokaz świetlnej mapy hipsometrycznej – Zespół Szkół nr 79 – 19:00, 19:45, 20:10, 20:45, 21:10, 21:45

? Przez cały dzień dostępne są iluminacje:
Hologram przy Grobie Potockich – na terenie Muzeum pałacu w Wilanowie
Magiczny Zamek i Napis WILANÓW na Plaży Wilanów
Wilanowska Świet(l)na Strefa Edukacyjna – instalacje i makiety świetlne, przygotowane przez uczniów naszych szkół i przedszkolaków.

.

Najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a

W ramach uroczystego otwarcia Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie (Warszawa) już w najbliższą sobotę 13 października 2018 roku odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a używając latarek.

Aby udało się pobić świetlny Rekord Polski na najwięcej osób nadających jednocześnie kod Morse’a używając latarek, w wydarzeniu musi wziąć udział przynajmniej 100 osób, które na wyraźny sygnał organizatorów będą nadawać tą samą wiadomość przy pomocy kodu Morsea’a.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 21:00. Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 18:00. Na miejscu obecna będzie również sędzina Biura Rekordów, która będzie nadzorować bicie rekordu i zweryfikuje wynik próby.

.

N I E D Z I E L A 

VIII Powsiński Dzień Dyni

VIII Powsiński Dzień Dyni
Dom Pracy Twórczej, ul. Ptysiowa 3
14.10.2018 (niedziela), godz. 8.00-14.00

Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Domu Pracy Twórczej w Powsinie na VIII Powsiński Dzień Dyni.

W programie atrakcje i niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Będziecie mogli oddać niepotrzebne elektroodpady (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, telewizory i inne urządzenia zasilane prądem lub na baterie). W zamian za minimum 3 kg elektrośmieci otrzymacie w prezencie dynię! Ponadto przygotowujemy stoiska z rękodziełem, smaczne wyroby regionalne, degustację potraw z dyni… Nie zabraknie także przepisów i innych dyniowych niespodzianek.

O godz. 11.30 zapraszamy najmłodszych uczestników imprezy na spektakl teatralny „Z dynią w herbie”.

Wstęp wolny!

.

Podchody po warszawsku – cykl spacerów rodzinnych

PODCHODY PO WARSZAWSKU
inicjatywa dla dzieci i rodzin z Warszawy i okolic.

Impulsem do stworzenia projektu “Podchody po warszawsku” było spostrzeżenie, że dzieci z Warszawy nie znają swojego miasta, jego historii, architektury oraz specyfiki. Chcemy dać małym mieszkańcom Warszawy i nie tylko, możliwość poznania swojego miasta w atrakcyjnej dla nich formie.

Każde spotkanie podzielone będzie na półtoragodzinną część spacerową, podczas której uczestnicy poznają warszawskie Stare Miasto wykorzystując przy tym interaktywną kartę edukacyjną oraz półtoragodzinną część warsztatową, która stanie się okazją do przetworzenia zapamiętanych obrazów i wrażeń w plastyczne dzieła. Z powstałych prac utworzymy profesjonalną ekspozycję zaprezentowaną następnie w Centrum Zdrowia Dziecka, tworząc w ten sposób platformę dziecięcego dialogu, w której to najmłodsi opowiadają o Warszawie swoim rówieśnikom.

W planach mamy spacery rodzinne dla rodzin:
14.10.2018 – godz. 11:00
14.10.2018 – godz. 15:00
27.10.2018 – godz. 11:00

Zapraszamy również na wycieczki dla grup szkolnych i specjalnych w październiku, w formie 10 spotkań dla dzieci z Warszawy i spoza miasta. Prosimy o zapisywanie się mailowo, pod adresem: szymon@stodzianie.pl

Zwieńczeniem przeprowadzonych spacerów będzie wernisaż wystawy “Podchody po warszawsku w CZD” w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka połączony z premierą spektaklu dla małych pacjentów, na kóry serdecznie zapraszamy 27.11.2018r.

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Działań Niekonwencjonalnych Stodzianie i organizacja przewodników warszawskich WAWstep

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu “Patriotyzm Jutra”

ZAPRASZAMY NA STRONĘ PROJEKTU
http://podchodypowarszawsku.pl/

.

Neonowe opowieści – warsztaty dla dzieci

Dlaczego kot nosi czerwone buty, jakie kwiaty rosną na kilka metrów i co kino ma wspólnego z żaglowcem? Zapraszamy na warsztaty kreatywne inspirowane dawnymi neonami Warszawy.

„Neonowe opowieści” to cykl sześciu spotkań, których uczestnicy stworzą prace nawiązujące do prawdziwych reklam świetlnych. Prace, które podobnie jak neony – będą świecić w ciemności!

Zajęcia są podzielone są tematycznie. Każde zostanie poprzedzone tytułową opowieścią oraz prezentacją prawdziwego neonu, który powstał specjalnie z myślą o tym cyklu. W części głównej spotkania dzieci wraz z opiekunami będą mogły wykonać prace plastyczne używając świecących farb, markerów czy taśm. Zapraszamy dzieci (wiek 5+) wraz z rodzicami, dziadkami.

HARMONOGRAM:
16.09 – KINA – Neony kin
30.09 – ROŚLINY – Neonowy kwiaciarni
14.10 – POJAZDY – Neony fabryk pojazdów
28.10 – SPORTOWCY – Neony sklepów sportowych
11.11 – ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE – Neony z postaciami zwierząt
25.11 – ZWIERZĘTA RODZIME – Neony z postaciami zwierząt

Celem projektu „Neonowe opowieści” jest przybliżenie dobrego wzornictwa oraz lokalnych tradycji rzemieślniczych najmłodszym.

Przygotowanie warsztatów poprzedziła m.in. praca w Archiwum Neonów Warszawy MSN, w którym znajdują się dokumentacja dawnego producenta reklam neonowych z lat 1956-1996.

3. Warsztat POJAZDY (rezerwacje od 1.10)
Najpierw stworzymy sobie miasto. Będą domy, drogi, skwery, mosty. Potem z inspiracji prawdziwymi neonami w kształcie samochodów czy motocykli, stworzymy swoje świecące pojazdy. I co najważniejsze – podobnie jak ich prototypy, umieścimy je nie na ulicach, a… skraju dachów budynków.

.

Otwarcie nowego sezonu – gala Les Ballets de Pologne

Serdecznie zapraszamy na Galę Baletową otwierającą nowy sezon artystyczny 2018/2019
Już 14 października o godzinie 15:30 w Białołęckim Ośrodku Kultury na ul. Głębockiej 66 zatańczą dla Was tancerze Les Ballets de Pologne. Poznacie również uczniów klas baletowych naszej Szkoły Baletowej, którzy przygotują dla Was krótkie choreografie.
W programie znajdzie się taniec współczesny, ludowy, charakterystyczny i oczywiście klasyka – pas de deux, wariacje oraz układy zbiorowe z baletów takich jak “La Esmeralda”, “Śpiąca Królewna”, “Don Kichot”, “Paquita”, “Konik Garbusek”, “Giselle”, “Córka źle strzeżona”, “Coppelia” i wiele, wiele innych !

Bilety na razie są dostępne w siedzibie naszej Szkoły oraz zespołu na ul. Cypryjskiej 4.
BILETY ONLINE dostępne tutaj:
https://www.ebilet.pl/klasyka/balet-taniec/les-ballets-de-pologne/

.

Trening gry w Palanta – ostatni w tym roku!

Chcemy zaryzykować i zorganizować jeszcze jeden (ostatni na Palant Arenie) trening w tym roku! :)
Ciężko przewidzieć jaka będzie pogoda, ale mamy nadzieje, że uda się przeprowadzić szybkie, dwugodzinne zajęcia!
Trening jest w pełni otwarty – każdy chętny może spróbować swoich sił! Tłumaczymy zasady i trenujemy podstawowe elementy przed rozgrywką!
Widzimy się w niedzielę o 16.00 na polance przy pubie Lolek na Polu Mokotowskim w Warszawie!
Zaproście na wydarzenie swoich znajomych i widzimy się na ostatnim w tym roku treningu w Palanta na Palant Arena!
__________________
## O CO CHODZI? ##

Palant to prosta i intuicyjna gra, która powstała w Polsce ponad 400 lat temu i była najpopularniejszym sportem w kraju przed wojną.
Dwie drużyny rywalizują na boisku: jedna wybija piłkę drewnianym kijem i zdobywa pole. W nim stoi druga drużyna, która piłkę łapie i uniemożliwia zdobywanie punktów.
To tradycyjna gra ludowa, dlatego jest prostym sportem z ciekawą rozgrywką! Spróbuj i Ty!

_______________________
## CZY WIESZ, ŻE..? ##

PALLANTE (z włos.) – tłum. “grający w piłkę”.
BASEBALL – według Normana Daviesa pochodzi od polskich imigrantów grających w Palanta w USA. Dlatego jest podobny.
OKREŚLENIE KOGOŚ “PALANTEM” – pochodzi z propagandy PRLu. Wyśmiewanie sportu miało na celu umniejszanie polskiej tradycji.
PALANCISTA – zawodnik grający w Palanta.

“OD DZIŚ PALANT TO SPORT, A NIE KTOŚ DURNY.
PALANT TO TRADYCJA, Z KTÓREJ MOŻESZ BYĆ DUMNY!”

.

Wszystko gra? – sąsiedzkie warsztaty muzyczne

Wszystko gra? To chodź na ursynowskie muzykowanie! ?

❗ Uwaga zapisy na warsztaty są już zamknięte.

Zabierz bliskich, przyjaciół i sąsiadów i przyjdźcie razem na warsztaty muzyczne w Słowo daje ? Pokieruje nimi Miłka Majczyno– mieszkanka Ursynowa, animatorka i skrzypaczka. Poprowadzi nas przez świat muzyki i instrumentów, zamieniając 2 jesienne niedziele w dobry, sąsiedzki czas. Całość zakończymy pięknym, muzycznym finałem – Bajkowaniem z udziałem sąsiadów Patryk (Patryk Zakrocki) i jego córki, Kaliny Zakrockiej.

? Dołącz do wydarzenia, by być na bieżąco – już nie długo wyjawimy szczegóły dotyczące warsztatów i ich finału!

? Wypełnij formularz: https://goo.gl/forms/6caCBWp0MXn2wCF03 i zapisz się na warsztaty – wstęp na nie jest zupełnie darmowy! ?

? Jeśli masz pytania napisz na: wszystkogra2018@gmail.com

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
Realizowany w ramach projektu Społeczni Stołeczni Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”.

.

Światowy Dzień Poczty i Dzień Poczty Polskiej w Muzeum Warszawy

Podobnie jak rok temu, zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Poczty (9 października) i Dnia Poczty Polskiej (18 października). To doskonała okazja, by zapoznać się z kartami sprzed ponad 100 lat, obejrzeć pocztówkę na tkaninie jedwabnej, zobaczyć dawną Warszawę i poznać historię niezwykłej korespondencji podczas oprowadzania kuratorskiego.

Muzeum Warszawy ma w swoich zbiorach ponad 9000 warszawskich kart pocztowych. W Gabinecie Pocztówek prezentujemy ich niewielką część. Pragniemy nimi zainteresować różnych zwiedzających: varsavianistów – kartami przedstawiającymi ulice, place, pałace, kościoły, budowle nieistniejące; artystów – Warszawą w malarstwie i grafice, seriami; historyków – kartami ilustrującymi wydarzenia historyczne; filokartystów – ciekawostkami kolekcjonerskimi; teatromanów – wizerunkami aktorów.


Terminy:

9 października (wtorek), godz. 17.00

14 października (niedziela), godz. 12.00 i 15.00

18 października (czwartek), godz. 17.00

Wstęp z biletem na dany dzień. Z Kartą Warszawiaka i Kartą Młodego Warszawiaka wejdziesz za złotówkę. W czwartek wstęp wolny.

.

Podróżniczek w Iranie czyli lot na perskim dywanie

Zapraszamy małych i dużych podróżników na spotkanie z cyklu Podróżniczek. Dla dzieci od 4 lat. Tym razem odbędziemy fascynującą podróż wraz z Akademią Odkrywcy im, T. Halika – do Iranu na lot na perskim dywanie.

Prowadzenie Agnieszka Stryczek

Bilet 10 zł (dziecko), 10 zł (opiekun), przedsprzedaż w kasie BOK i na eventim.pl

Będzie opowieść i pokaz multimedialny prezentujący dzieciom ciekawostki kulturowe, obyczajowe, obowiązujące normy społeczne i religijne, jakimi rządzi się ten dalekowschodni kraj. Będzie można przymierzyć irańskie ubrania od ortodoksyjnych – zakrywających całą sylwetkę czarnych kobiecych płaszczy – czadorów – poprzez hidżaby i kolorowe chusty, jakie noszą irańskie kobiety, po tradycyjne białe tuniki – galabije – noszone przez mężczyzn. Dzieci zobaczą jak wygląda wnętrze irańskiego domu, jakie zasady panują w miejscu kultu muzułmańskiego czyli w meczecie, jak wygląda irańska ulica, sklep czy restauracja. Podczas warsztatów mali podróżnicy nauczą się pić herbatę z zachowaniem zasady trzymania kostki cukru w ustach.
Będą skoki przez symboliczny ogień za pomyślność swoich planów i na dobrą wróżbę. Warsztaty zakończy wspólne wykonanie mozaikowej kolorowanki – dywaniku.

.

Wielki zły lis i inne opowieści | Weekend w małym kinie

Zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami na niezwykle zabawną historię o życiu zwierząt opowiedzianą w trzech aktach.

▪️ PROGRAM

Wielki zły lis i inne opowieści, reż. Benjamin Renner, Patrick Imbert, Belgia, Francja, 2017, 80 minut
➡️ 14 października, godz. 11.00 | sala Ziemia Obiecana

W swojej najnowszej animacji twórcy nominowanego do Oscara filmu „Ernest i Celestyna” zapraszają widzów na wieś, gdzie w trzech aktach opowiadają o życiu zwierząt. Niestety nie zawsze jest tam tak spokojnie i sielankowo , a każdy dzień przynosi nowe wyzwania i niespodzianki. Bohaterami pierwszej historii są Kaczka i Królik, którzy, zastępując bociana ze złamanym skrzydłem, starają się dostarczyć pewnej rodzinie niemowlę. W drugiej opowieści niezdarny Lis codziennie próbuje pożreć Kurę, a pomocny Wilk podpowiada mu z pozoru banalnie proste rozwiązanie jego problemu. Trzecia historia pokazuje misję ratunkową w wykonaniu Kaczki i Królika, którzy próbują uratować Świętego Mikołaja, który okazuje się zwykłą, świąteczną dekoracją…

▪️ WSTĘP

Film przeznaczony dla dzieci od lat 6.

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 10:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

W razie pytań prosimy o kontakt z Aleksandrą Mironiuk z Działu Badań i Rozwoju FINA: aleksandra.mironiuk@nina.gov.pl, +48 22 380 49 82.

.

Ptasie spacery w SDK

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.
Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.
Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.
Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny

.

Uwaga, zabytek! – bezpłatne rodzinne warsztaty architektoniczne

“Uwaga, zabytek!” to cykl 10 bezpłatnych rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się “rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się też w praktyce:
? co właściwie nazywamy zabytkiem?
? jakie rodzaje zabytków wyróżniamy?
? jak możemy dbać o zabytki?
? w jaki sposób można dać zabytkowi nowe życie?

Wspólnie zastanowimy się również, czy zabytkiem może być zwykły blok, park albo nawet… ZOO! Będziemy pracować na przykładach warszawskich miejsc i budynków – bo mamy je przecież na wyciągnięcie ręki.

PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie składać się z krótkiej prezentacji multimedialnej, podczas której poznamy przykłady różnych zabytków, zgłębimy jeden określony problem związany z zabytkami i – co najważniejsze – obudzimy swoją wyobraźnię.

Wyobraźnia będzie niezbędna w części praktycznej – podczas kreatywnego warsztatu architektonicznego! Z najróżniejszych materiałów młodzi miłośnicy architektury i ich rodzice oraz opiekunowie będą tworzyć pod okiem doświadczonych animatorów pojedyncze budynki lub całe ich kompleksy. Dzięki temu poznamy wybrane zabytki i lepiej zrozumiemy ich wartość oraz wyjątkowość. Każde spotkanie zakończymy prezentacją naszych dzieł. Oczywiście będzie można je zabrać ze sobą do domu na pamiątkę!

Jedno ze spotkań (23 września) odbędzie się dla w terenie. Zabytki będziemy poznawać wtedy w ich „naturalnym środowisku” – podczas spacerowej gry miejskiej!

KIEDY?
Spotykamy się o godzinie 12.30 w wybrane niedziele:
? 2 września – BRAK MIEJSC
? 9 września – zapisy od 1.09
? 23 września – zapisy od 15.09
? 7 października – zapisy od 29.09
? 14 października – zapisy od 6.10
? 21 października – zapisy od 13.10
? 28 października – zapisy od 20.10
? 18 listopada – zapisy od 10.11
? 25 listopada – zapisy od 17.11
? 2 grudnia – zapisy od 24.11

Każde spotkanie potrwa ok. 2 godzin zegarowych.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynamy w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona!

 

.

Warszawska Giełda Kolekcjonerska

Pocztówki, znaczki, numizmaty, antyki i wiele, wiele innych walorów kolekcjonerskich… Wszystkie będą dostępne podczas drugiej edycji Warszawska Giełda Kolekcjonerska, która odbędzie się 14 października (niedziela) w hali CRS Bielany w Warszawie (ul. Lindego 20). Giełda będzie otwarta dla Gości w godzinach 10:00-16:00.

Będzie to znakomita okazja do uzupełnienia swoich kolekcji, spotkania się z kolekcjonerami z całej Polski i uzyskania porad od ekspertów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu m.in.:
✅ numizmatyki
✅ filokartystyki
✅ filatelistyki
✅ antyków i wielu, wielu innych.

Zapiszcie ✍✍
➡ Kiedy: 14 października 2018 r. (niedziela)
➡ Godz.: 10.00
➡ Miejsce: hala Centrum Rekreacyjno-Sportowego Dzielnicy Bielany (Lindego 20)

Dojazd:
? METREM – linia M1 do stacji Metro Wawrzyszew
? AUTOBUSEM – linie: 156, 184, 303 do przystanku Metro Wawrzyszew
? SAMOCHODEM – CRS Bielany ulicą Lindego lub Wrzeciono

Bilet wstępu 8 zł/dorośli.
Dzieci wstęp wolny.

.

Koncert Pełen Marzeń. Muzyczno-wizualne show 50. urodziny Kinder

W niedzielę 14 października na PGE Narodowym Kinder obchodzić będzie swoje 50.urodziny! Do wspólnego świętowana zaproszeni są wszyscy miłośnicy marki – dzieci, młodzież oraz dorośli! Specjalnie dla nich Kinder tworzony unikatowe muzyczno-wizualne show, którego motywem przewodnim będzie podróż przez marzenia w rytmie największych przebojów ostatnich lat!
Głównymi gwiazdami wieczoru będą Dawid Kwiatkowski, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży, Katarzyna Łaska oraz orkiestra symfoniczna! Na scenie pojawią się również znani z programów typu talent show: Kamil Bijoś, Hanna Hołek oraz Anna Rosochacka.

Start Koncertu godzina: 19:00
Bilety: https://sklep.pgenarodowy.pl
Opłaty: udział bezpłatny
Uczestnicy: dzieci w wieku od 8 lat wraz z opiekunami.
FAQ: https://kinder50.gnrs.pl/pub/Kinder-Urodziny_FAQ.pdf
Więcej informacji: https://www.kinder.com/pl/pl//kinder-urodziny
Zapraszamy!

.

Pomniki dla przyszłości | działania rodzinne

Czym jest pomnik? Jakie wydarzenia i postaci upamiętniamy w ten sposób? Jakie znaczenie mają upamiętnienia w przestrzeni miasta? Czy budynki też mogą być pomnikami?

Oglądając wystawę „Sąsiedzi”, zastanowimy się wspólnie nad tymi pytaniami. Poznamy też historie pomników, które raz chciane, musiały zniknąć. Spróbujemy zastanowić się, jakich pomników może potrzebować przyszłość. Postaramy się nadać tym wizjom konkretne kształty.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem/ami.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Sąsiedzi”, która odbywa się w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Prowadzenie: Marta Przybył

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://bit.ly/2zRaOtC

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę – dla dzieci 1 zł, dla opiekunów 2 zł.

.

Spektakl dla dzieci

Zapraszamy dzieci na spektakl ”Bajka do zjedzenia ”
w wykonaniu Teatru Tak w ramach cyklu Bajkowe Niedziele.

To smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch.

Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin. Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci. Spektakl interaktywny z elementami języka angielskiego!

Wstęp płatny 10 zł od osoby. Sprzedaż biletów w dniu spektaklu w godz. 12.00-12.55

.

Koncert rodzinny

Wracają Koncerty Rodzinne!

Orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego
Program ?
Zagadki i zabawy muzyczne, wspólne śpiewanie i granie, no i oczywiście najpiękniejsza muzyka klasyczna.
Koncerty przeznaczone dla słuchaczy od 0 do 100 lat.

Bilety do kupienia przed koncertem: 20 zł (rodzic z dzieckiem), 30 zł (dla rodziny 3 i więcej osobowej)
PŁATNOŚĆ TYLKO GOTÓWKĄ

.

Spektakl “Ferajna Pana Dropsa”

WSTĘP WOLNY
13:00
Zapraszamy dzieci w wieku ok. 2-10 lat.

„Ferajna Pana Dropsa” to spektakl na podstawie utworu Jana Brzechwy “Pan Drops i jego trupa”.

Główny bohater – uchodzący za głuptasa Tomek – zostaje wysłany w świat przez starszych braci. Dzięki swojemu dobremu sercu zdobywa przyjaźń gromadki zwierząt, z którymi wspólnie zakłada teatr i zdobywa powszechny podziw i uznanie. Pełne pasji aktorstwo i niekonwencjonalne pomysły inscenizacyjne zachwycają dzieci. Scenografia stworzona jest z recyklingowych materiałów, co kreuje fantastyczny świat, w którym żyją stonoga, wiewiórka, bocian, myszka polna, ślimak.

Prosta fabuła niesie ze sobą uniwersalne wartości – uczy cenić przyjaźń, pomysłowość, bezinteresowność.

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments