Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (14 – 15 września)

Powrót do szkoły za nami! Ufff :) Teraz tylko wystarczy wyglądać za weekendem, a ten może być całkiem niezły. W związku z Warszawskimi Dniami Rodziny, w całej warszawie znajdziecie ogrom bezpłatnych warsztatów i wydarzeń. Na pewno nie będziecie się nudzić!

ebooka o najlepszych placach zabaw w Warszawie

Spis treści:

czwartek, 12 września

Grupa Odkrywców, czyli zajęcia survivalowe dla dzieci

Grupa odkrywców, to nie tylko ćwiczenia i survivalowe zadania. To trzy godziny, wypełnione po brzegi przygodą, która jest fantastyczną odskocznią od miejskiej codzienności.

➡️ Co będziemy robić?
Będziemy biwakować, budować szałas i przedzierać się przez leśne knieje. Dowiemy się, jak przetrwać noc w lesie, na co zwrócić uwagę spacerując po bezdrożach, czy jak prawidłowo rozpalić ognisko.

➡️ Dla kogo są przygotowane zajęcia?
Dla dzieci w wieku od 6 lat. Możecie przyjechać też z młodszym rodzeństwem Odkrywcy. Podczas gdy główny zainteresowany będzie uczestniczył w niezwykłej przygodzie, Wy możecie wypocząć z maluchami na trawie. Zabierzcie koniecznie koc, kosz piknikowy i wodę!

Zajęcia prowadzi Łukasz:
https://m.facebook.com/LukaszTulejTooley/

➡️ Grupa spotyka się w każdy czwartek, o godzinie 16:00.
➡️ Czas trwania: około 3h
➡️ Maksymalna ilość dzieci: 12
➡️ Cena: 40 zł od osoby

Jeżeli chcesz się zapisać, napisz maila na: grupa.odkrywcow.kids@gmail.com

sobota, 14 września

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni ? to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni ???, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Warszawskie Dni Rodzinne

Piknik rodzinno-sportowy na Błoniach PGE Narodowego

14 września bawimy się podczas najfajniejszego w Polsce pikniku rodzinno-sportowego na Błoniach PGE Narodowego! Spotykamy się w godzinach 12:00-17:00. Wstęp wolny!

Podczas pikniku w strefie sportowej będziecie mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, wziąć udział w bezpłatnych treningach (m.in. z Legia Warszawa), przybić piątkę z ulubionym sportowcem, powspinać się na ściance w strefie MultiSport Polska, obejrzeć szybowce i żaglówki oraz wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju treningu na jachtach!

Strefa rodzinna z kolei zaproponuje Wam zabawę w escape roomie, pokazy magiczne, eksperymenty chemiczne, pokazy akrobatycznie, warsztaty dla młodych programistów oraz spotkania z alpakami!

Są to tylko niektóre z atrakcji, które będą na Was czekać na Pikniku. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia – codziennie będziemy publikować posty z opisem animacji przygotowanych przez ponad setkę naszych partnerów!

Piknik jest zwieńczeniem i zarazem największą atrakcją dwóch flagowych projektów realizowanych przez Fundację Zwalcz Nudę – Warszawskich Dni Rodzinnych oraz Narodowego Dnia Sportu.

Warszawskie Dni Rodzinne to wielkie święto wszystkich rodzin. W dniach 13-15.09 dziesiątki miejsc w Warszawie, których profil skierowany jest do rodzin z dziećmi otworzy swoje drzwi i zaprosi do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach. Pełen opis wydarzeń organizowanych w ramach imprezy oraz zapisy na zajęcia dostępne będą wkrótce na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl.

Narodowy Dzień Sportu który tą jesienią odbywa się 14 września to wielki dzień wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. kanapowców. Placówki sportowe w całym kraju zaproszą wszystkich chętnych (bez względu na płeć, wiek czy sportową sprawność) do wzięcia udziału w bezpłatnych treningach sportowych. W tym dniu wszystkie wymówki idą w odstawkę! Pełen opis wydarzeń organizowanych w ramach imprezy w całym kraju dostępny będą wkrótce na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Festiwal “Take Part in ART”

Wczesne dzieciństwo to czas poznawania, doświadczania, eksperymentowania i „dotykania świata”, odkrywania i wyjaśniania różnych zjawisk, naśladowania i dzielenia się emocjami. Ideą teatru dla NAJmłodszych jest wspieranie dzieci w tym procesie. Teatr to idealne miejsce do rozwijania dziecięcej wrażliwości i wyobraźni, o czym będziemy mieli okazję przekonać się podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART

Ideą Festiwalu jest nie tylko prezentacja “najlepszych praktyk”, ale przede wszystkim podkreślenie faktu, że dziecko jest pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. Wierzymy, że poszanowanie prawa NAJmłodszych dzieci do kontaktu ze sztuką oraz ich uczestnictwo w procesie artystycznym, realizowane w odpowiedzialny i właściwy sposób, ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecięcej  inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

Od września do grudnia 2019 na scenie Starej Prochowni gościć będziemy teatry z Irlandii, Belgii, Niemiec, Danii oraz artystów i grupy z Holandii. W sumie odbędzie się 50 spektakli dla 4 tysięcy widzów, w tym 12 bezpłatnych spektakli dla dzieci ze stołecznych żłobków i przedszkoli. Dla dzieci i rodziców przygotowaliśmy serię warsztatów prowadzonych przez naszych partnerów – Pracowania Teatralna to miejsce, przestrzeń i czas na odkrywanie własnych możliwości, rozwijanie zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości. Warsztaty to także, a może przede wszystkim okazja do fantastycznej zabawy. Wszystkie pomysły „zabrane do domu”, będą doskonałym punktem wyjścia do wspólnych, rodzinnych działań.

Warsztaty Leśny Savoir-vivre

Interesujesz się sztuką przetrwania? bushcraftem? Biwakami bushcraftowymi? Koniecznie przyjdź nad Wisłę!

Już 14 i 15 września 2019 roku Scenie Głównej Bulwarów Wiślanych odbędą się warsztaty „Leśny savoir-vivre” poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej czyli temu, jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu nie wyrządzając szkody przyrodzie.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, aktualnie największej organizacji społecznej w naszym kraju, zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

A co będzie się działo?

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zasad sztuki przetrwania zarówno w lesie (z dala od cywilizacji) jak i w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień: w pracy, w domu, w sklepie, w komunikacji publicznej, itp. Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek”, które pomogą odpowiedzieć na pytania:

1. Jak się nie zgubić w lesie?

2. Jak odnaleźć drogę do domu?

3. Skąd wziąć wodę do picia?

4. Czym i jak rozpalić ogień?

5. Co to jest “Wielka Trójka Surwiwalu”?

6. Jaki ekwipunek zabrać na wyprawę?

Ponadto, edukatorzy opowiedzą Wam o stosowaniu zasady „Leave No Trace” w etyce outdoorowej oraz przedstawią awaryjne narzędzia przetrwania i rękodzieło surwiwalowe.

Czekamy na Was w drugi weekend (14-15) września bieżącego roku w godzinach 11:00-16:00 na Scenie Głównej Bulwarów Wiślanych w Warszawie.

Do zobaczenia!

Święto Muranowa

Serdecznie zapraszamy na Święto Muranowa! Poznacie sąsiadów, dowiecie się ciekawych rzeczy o naszym osiedlu, zjecie coś pysznego, weźmiecie udział w konkursach, kupicie coś do domu. Blisko 40 muranowskich organizacji i firm potwierdziło udział w Święcie Muranowa. Spotykamy się na Skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu na wysokości Andersa 13.

Zagadka zbuntowanego robota – Warsztaty w Kamienicy Zagadek!

Kochani, już za kilka dni premiera czwartego tomu serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5 Wydawnictwo Nasza Księgarnia! Tym razem akcja powieści osadzona jest w… Centrum Nauki Kopernik! To tu podczas chwilowej awarii światła ginie bez śladu… ROBOT! Jeśli chcecie jako pierwsi rozwiązać tę zagadkę zapraszamy w sobotę 14. września do Kamienica Zagadek – animacje i urodziny dla Dzieci Zagadek :)
Zapisy na zajęcia: biuro@mysieharce.pl
Spieszcie się, pierwsze 15 osób weźmie udział w bezpłatnych warsztatach ROBOTYKI!!! (start 10.30)
Wstęp wolny!
godz. 10.30 – zajęcia robotyczne z Rozkminkami (obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona! Niezbędne potwierdzenie zapisu!)
godz. 11.30 – Zagadka zbuntowanego robota – warsztaty Naszej Księgarni i Mysich Harców
Wstęp wolny! Zapisy: biuro@mysieharce.pl
Tego dnia wszystkie tomy serii dostępne z 30% zniżką! :)

Rodzinny weekend z Kinem Dzieci – bezpłatne warsztaty

14 września (sobota) o godz. 10.00 – 11.30, na tydzień przed 6. Międzynarodowym Festiwalem Filmowy Kino Dzieci, zapraszamy na Rodzinny weekend z Kinem Dzieci, czyli pokazy filmowe i warsztaty plastyczne.
W tym roku mali widzowie zbliżą się do świata przyrody i będą mogli obejrzeć „Zestaw filmów krótkich: natura z bliska” (4+), składający się z pięciu filmów i podejmujący zagadnienia związane z różnorodnością natury i dbaniem o środowisko. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Pan Szymon (Szymon Gotowski). Podczas warsztatów będziemy tworzyć drewniane eko-drabinki, które będą małymi stacjami pogody wraz ze zwierzęcymi pomocnikami.
Podczas warsztatów będziemy korzystać z naturalnych materiałów takich jak: plastry drewna, patyki, sznurki, papier, a dzieci wykonają małe stacje pogody w formie drabinek (na każdym szczeblu drabiny będzie inny stan pogody).

WSTĘP BEZPŁATNY
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy:
Tel. 501 183 953

Uniwersytet Otwarty dla Wszystkich: Piknik Naukowo-Artystyczny

Zapraszamy na największe wydarzenie tego roku kalendarzowego organizowane przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz Wydziałem Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przedsięwzięciem tym jest “Uniwersytet Otwarty dla Wszystkich: Piknik Naukowo-Artystyczny”, który odbędzie się 14 września w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, na ul. Dobrej 68/70, w godzinach 12:00 – 20:00.

Piknik to otwarte wydarzenie mające na celu promocję edukacji wśród dorosłych oraz rozwijania kompetencji i umiejętności przez całe życie. Chcemy pokazać, że nauka może przybrać wiele interesujących i nietuzinkowych form. Mamy na celu także promocję twórczości chóralnej, tanecznej i innej, co znajduje wyraz w aspekcie artystycznym naszego przedsięwzięcia.

Podczas Pikniku m.in. dowiecie się jak rysować rośliny, posłuchacie prelekcji na temat Marii Skłodowskiej-Curie, Włoch i różnych rodzajów win, będziecie mieli okazję skosztować pysznego jedzenia, a także obejrzeć występ Chóru Akademickiego UW, Chóru “Grochów” oraz Zespołu Pieśni i Tańca UW “Warszawianka”. Nie zabraknie też warsztatów z jogi oraz tańca.

Ponadto, zapewniamy strefę dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, w której rodzice wraz z pociechami będą mogli uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez animatorkę.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Mali Einsteini: Dlaczego jesienią liście zmieniają kolor?

Zajrzymy w głąb liścia, żeby dowiedzieć się, jak wygląda jego wnętrze i jaki ma kolor.
?☘??
Będziemy obserwować zmiany kolorów i zastanowimy się, co liść ma wspólnego z kameleonem. Dowiecie się, co to są zmiany chromatyczne i wspólnie odkryjemy barwy natury.

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

Termin: 14 września, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat), III grupa – godz. 12.00 (grupa mieszana).

Opłata: karnet wrzesień (3 zajęcia) 75 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/mali-einsteini-dlaczego-jesienia-liscie-zmieniaja-kolor

Jaskiniowcy. Wehikuł czasu, 6+

14 września, w sobotę o godz. 17, a potem – co dwa tygodnie, zapraszamy dzieciaki 6+ na nowy cykl zajęć „Wehikuł czasu”.
W ich ramach będziemy poznawać odległe epoki, bawiąc się przy tym, malując, lepiąc, rozwiązując zagadki. Zaczynamy od serii edukacyjnej „Strrraszna historia…”, dla miłośników poznawania historii na wesoło. Na pierwszy ogień bierzemy erę jaskiniowców. Podłubiemy w skamielinach, zrobimy gipsowe odlewy, zbudujemy własną jaskinię i spróbujemy wykonać na niej malowidła. Sprawdzimy, czy uda nam się ochronić przed mamutem.

Promocyjny wstęp na zajęcia pokazowe z 14.09: dla posiadaczy badetowej karty stałego klienta GRATIS, pozostali – 10 zł. W kolejnych terminach: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – w dniu imprezy. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Dni Otwarte 2019 – cykl bezpłatnych lekcji pokazowych

DNI OTWARTE Z LEKCJAMI POKAZOWYMI 2019

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

Zapraszamy Was na tegoroczne lekcje pokazowe w Akademii Nauki, które odbędą się w Poznaniu przy ulicy Ratajczaka 35/10 w następujących dniach:
• 14-15 września (sobota i niedziela)

Na dzieci czekają ciekawe zajęcia, na których będą bawić się i uczyć, wykonają ciekawe eksperymenty naukowe i odkryją swoje talenty.

Natomiast rodzice będą mogli przekonać się, że każde dziecko ma olbrzymi potencjał do zapamiętywania, czytania czy matematyki, który można rozwijać!

Dla kogo są Dni Otwarte?

Dni Otwarte są dla wszystkich tych, którzy myślą o zapisaniu dziecka na kurs w Akademii Nauki i chcą zobaczyć jak wyglądają zajęcia oraz poznać metody, którymi uczymy.

Jeżeli Twoje dziecko długo odrabia lekcje, nie lubi czytać, ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem i telefonem, to koniecznie powinieneś zjawić się z nim na naszych Dniach Otwartych.

A jeśli po prostu chcesz, by Twoje Dziecko w pełni rozwinęło swój potencjał, poczucie własnej wartości, umiejętność czytania czy talent matematyczny, wtedy także znajdziesz tu dla niego zajęcia.
Zapraszamy także rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, aby mogli przekonać się, jak fascynującą zabawą może być nauka czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

„Córka Bazyliszka” | Spektakl lalkowy, reż. Michał Walczak

Pamiętacie „Piratów z dna Wisły”? Porywający spektakl przyciągnął tłumy młodych widzów. Muzeum Warszawskiej Pragi i Praski Teatr Lalek zapraszają na kolejną familijną baśń grozy! ?

? O SPEKTAKLU
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 10-letni Mieszko przygotowuje pracę o początkach Polski i swoim imienniku Mieszku I, który zjednoczył plemiona Polan. ?

Zanim jednak dojdzie do prezentacji przed nauczycielką, uczeń wraz z kolegą wybiorą się na wagary. Towarzyszy im nieodłączny tablet. Za jego pomocą chłopcy nagrywają filmy na swój YouTube’owy kanał. ?

Młodzi influenserzy eksplorując praskie zakamarki wpadną w nie lada tarapaty. Przed nimi ucieczka przed okrutnym czarodziejem, szalony pościg na tarczach metra oraz… odkrycie jaja bazyliszka. ? Znalezisko archeologiczne okaże się o tyle ważne, że to właśnie z niego wykluje się smoczyca. ? Czy Mieszko będzie w stanie uchronić córkę bazyliszka od zagrożeń, jakie szykuje dla niej stołeczny showbiznes? Sprawdźcie sami!

? Dla dzieci i opiekunów (sugerowany wiek: 6+ lat, ale zapraszamy i młodszych widzów!)
? Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi
?️ Kalendarium poniżej. Premiera: 2 września!
? Bilety: 1 zł, dostępne w Muzeum i online ? http://bit.ly/Corka-Bazyliszka

Park Kultury 2019 – Teatr na ulicy

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Ursusie, Fundacja Art oraz Urząd Dzielnicy Ursus zapraszają na spotkanie z kulturą w ramach projektu Park Kultury 2019.

PRZEDSTAWIENIE
Teatr na ulicy

Pantonima – Teatr bez słowa,
bez barier miejsca i czasu,
bez ograniczeń wieku widza.
Spektakl pantomimiczny improwizowany
z publicznością pt. „Ogrodnik”.

WARSZTATY
Sztuka na ulicy – gdzie, po co i dla kogo?
– graffiti.

BAWIALNIA ARTYSTYCZNA
Warsztaty żonglerki i ruchu pantomicznego.
Zabawy z książką oraz malowanie twarzy.

PARK KSIĄŻKI
Gry planszowe, ogrodowe,
książki do zabawy – porady,
wymienianie książek.

14.09.2019 – godz. 14:00 – PLAC ZABAW HASANKA
W razie złej pogody spotykamy się w Filii „Niedźwiadek”
– ul. Keniga 14

Smykofonia na Elektoralnej „I like Moniuszko”

Znany głównie jako kompozytor oper Straszny dwór i Halka oraz pieśni Śpiewnika domowego Stanisław Moniuszko był też człowiekiem niezwykle rodzinnym i ciepło nastawionym do ludzi. Jego pieśni i lubiane melodie zagrzewały polskie ogniska domowe, chowały się przy nich dzieci. My też pobawimy się muzyką Pana Stanisława, zagramy ją po swojemu, wesoło zaśpiewamy i zatańczymy.

Zapraszamy na koncerty do Mazowieckiego Instytutu Kultury na ul. Elektoralnej 12 w Warszawie. Mapa dojazdu

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:

– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (3 zł)

– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)

– dla dorosłych/opiekunów (19 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Rezygnujemy ze sprzedaży biletów w formie wejściówek w dniu spektaklu. Bilety będą dostępne JEDYNIE poprzez portal ebilet oraz w punktach sprzedaży ebilet.

Wielka Uczta Warszawska nad Wisłą

Największa impreza gastronomiczna nad Wisłą!
Ucztuj z nami co weekend! ??

Wielka Uczta Warszawska nad Wisłą to plenerowy kompleks, który zacumował ⚓⚓⚓ na Bulwarze Grzymały – Siedleckiego, obok mostu Poniatowskiego.

Wisła. Słońce ? Chillout. 12 wakacyjnych weekendów z mocą pysznego street foodu i orzeźwiających napojów %. Wykarmimy wszystkich miejskich łakomczuchów!

A co w menu? Klasyki streetfoodu w najlepszym wydaniu – amerykańskie burgery, hiszpańskie empanady, chińskie dim sum, pierogi z pieca jak i dania z najodleglejszych zakątków świata! Nie zabraknie dań wegetariańskich i wegańskich oraz słodkości. Dla każdego coś pysznego! ?????????

Poza częścią gastronomiczną sporo dodatkowych atrakcji i wiedzy! Wszystkie aktywności m.in. warsztaty, prelekcje, zabawy i zajęcia sportowe bezpłatne i dostępne dla każdego! ???

Więcej informacji niebawem!

Kiedy i Gdzie?
⏰ 12.00 – 02.00 (sobota)
⏰ 12.00 – 22.00 (niedziela)
? Bulwar gen. Grzymały- Siedleckiego
? Lokalizacja: https://goo.gl/maps/FRLEmVysJz5UqGN76

Akcja Lato – spływ kajakowy Wisłą z Góry Kalwarii

Dzień dobry!
Dobry, chociaż coraz krótszy już pod koniec kalendarzowego lata. Słońca jednak starczy, żeby popłynąć Wisłą!

Plan był taki:
Startujemy z Plaży Żoliborz, żeby po 35km sprawnego spławiania się z nurtem dopłynąć na wyspę pod Modlinem. Jak starczy sił i czasu podpłyniemy też pod tamtejszą twierdzę. W niedzielę z wyspy udamy się w drogę do Czerwińska nad Wisłą. Tam będziemy łapać autobus powrotny (z linii Płock – Warszawa).

Aktualizacja:
Ponieważ Czajka się zepsuła zmieniamy trasę i płyniemy z Góry Kalwarii do Warszawy. Odcinek łatwy i przyjemny. Nocleg w okolicach Wysp Świderskich. Pełen relaks.

W cenie spływu zapewniamy:

Sprzęt dla uczestników spływu (kajaki / kanadyjki, wiosła, kamizelki asekuracyjne)
Transport sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu
Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla uczestników
Udzielenie instruktażu w trakcie spływu

O tym, jak przygotować się do spływu przeczytajcie w Poradniku spływowicza.

W cenie spływu NIE zapewniamy wyżywienia, ani transportu uczestników na miejsce startu / z miejsca zakończenia spływu, jednak chętnym osobom możemy pomóc w organizacji transportu (wiąże się to z dodatkową składką, zależną m.in. od ilości chętnych osób).

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 30 zł w ciągu 24 h od momentu wysłania zgłoszenia.

Spływ się odbędzie jeżeli zbierze się minimum 12 uczestników do środy 11 września. Jeżeli będzie mniej chętnych spływ zostanie odwołany.

Kosmiczna Podróż w Airo Space Kids

?Już w sobotę, 14 września sala zabaw Airo Space Kids zmieni się w planetę pełną kosmicznych atrakcji ?, a na niej czekają Was:

?Spotkanie i animacje z luminoidami, czyli robotami świetlnymi ludzkich rozmiarów ?‍?
?Pasjonujące misje Lorda Vadera ?
?Inspirujące warsztaty o kosmosie prowadzone przez zespół animatorów z naszego Kosmicznego Uniwersytetu ?
?Zajęcia z robotyki o dwóch poziomach trudności – starsze dzieci stworzą i zaprogramują własnego robota, a te nieco młodsze zbudują swojego z klocków Lego ?
?Edukacyjne podróże w goglach VR – dzięki wirtualnej rzeczywistości będziecie mogli lewitować w kosmosie ? poznając układ słoneczny, zobaczyć z bliska prehistoryczne stworzenia czy dryfować w głębinach oceanu,
?I jeszcze więcej nieziemskich atrakcji… ?

?Godzina kosmicznej zabawy to tylko 30 złotych, dwie godziny — 40 zł, a cały dzień — 50 zł.

?‍?‍?‍?Nie zastanawiacie się ani chwili dłużej. Wpadajcie do nas całą rodziną w sobotę, 14 września, między 12:00 a 18:00.

?Bilety dostępne na miejscu!

Dni Transportu w Warszawie

W programie Dni Transportu podobnie do ubiegłorocznej edycji znajdą się m.in.: przejazdy pociągami retro, wystawy taboru, ekspozycje specjalistycznego sprzętu a także liczne konkursy, warsztaty oraz nagrody.

Poranki filozoficzne w Polskim

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–15 lat

W warsztatach dzieci uczestniczą samodzielnie – prosimy o nabywanie biletów wyłącznie dla dzieci.
Wejście przez Scenę Kameralną od ul. Sewerynów.

INFORMACJE I REZERWACJE:
Biuro Obsługi Widzów tel. 22 505 92 20, e-mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Udział w warsztacie: 12 zł/os.
Karta Młodego Filozofa: 210 zł/os całoroczny karnet na warsztaty. Karnet nie podlega zwrotowi.
Bilety można też nabyć drogą elektroniczną: https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=812
Liczba miejsc ograniczona

niedziela, 15 września

Urodziny Placu Wilsona

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na Urodziny Placu Wilsona

W programie m.in.

12.00 Zwiedzaniu okolic Placu Wilsona z przewodnikiem-
oprowadza inż. arch. Grzegorz Mika ( zbiórka w Parku Żeromskiego przy Alinie).

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

14.00 Wykład pana Marcina Dobrowolskiego: Polska. Ale jaka? Alternatywne koncepcje na odrodzoną Rzeczpospolitą. Republika federalna, dyktatura proletariatu czy królestwo? Przegląd najdziwniejszych pomysłów na odrodzoną Polskę, które o mały włos a by się zrealizowały.

15.15 Panel dyskusyjny: Plac Wilsona kontra żoliborski miastopogląd. Porozmawiamy o tematyce miejskiej o historii, charakterze, potencjale i słabych stronach placu Wilsona. Jakiego placu chcemy?
w dyskusji udział wezmą:
* Natalia Paszkowska z jednej z najlepszych warszawskich pracowni achitektonicznych WWAA
* Ola Litorowicz z Fundacji Bęc Zmiana współprowadzące projekt badawczy “Place Warszawy”
* Marcin Dobrowolski

Strefa kulinarna:
12.00 TARG Śniadaniowy
13.00-17.00 Warsztaty kulinarne prowadzone przez JAKUBA i GAJĘ KUROŃ
– tort urodzinowy od BLIKLEGO
– wypiekanie ciasteczek
– owocowa wyspa

Strefa działań kreatywnych:
– zabawy i gry podwórkowe
– budowa makiety Żoliborza
– warsztaty komiksowe
– warsztaty z gwary warszawskiej
– spacery po parku im. S. Żeromskiego z przewodnikiem
– fotobudka

Strefa dla dzieci:
– zjeżdżalnia
– karuzela
– budgee
– malowanie buziek dla dzieci

Strefa koncertowa:
– MR Metrick X Święty
– Gwiazda wieczoru – Zespół ELEKTRYCZNE GITARY

Więcej informacji na stronie www.zoliborz.org.pl

Ali Bajda Dzika Frajda – po raz drugi!

???Pędrek Wyrzutek, Marcelianek, Majster-Klepka i Karawarabas i Sabarawarak – oto bohaterowie kolejnej edycji ALI BAJDY DZIKIEJ FRAJDY! ?‍?‍?‍?

Zapraszamy całe rodziny do zabawy ze słowem. Przypomnimy wyliczanki i zamawianki z różnych czasów i miejsc, będziemy improwizować, ćwiczyć rytmizację i płynność mowy – i bardzo dobrze się bawić!

⏰⏰ TERMINY:
Zabawa pierwsza: KARAWARABAS I KWAS
15 września (niedziela); godz. 11.00-12.00

Zabawa druga: SABARAWARAK I FIGOWY MAK
15 września (niedziela); godz. 12.30-13.30

Zabawa trzecia: GWOŹDZI PÓŁ PUDA I INNE CUDA
22 września (niedziela); godz. 11.00-12.00

Zabawa czwarta: KTO ZMOŻE CIEMNOŚCI, TEGO PROSIMY W GOŚCI
22 września (niedziela); godz. 12.30-13.30

??ZAPISY:
Spotkania odbywają się w sali warsztatowej na Głębockiej 66. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 2. Zapisy od 1 września. Dzieci uczestniczą w zajęciach tylko opieką dorosłych.

Pożegnanie lata na Pradze Południe

Pożegnanie lata – piknik rodzinny na Pradze Południe

w programie:
14.00 – Spotkanie z Alpakami z Zielonych Traw
16.30 – Trening z QCZAJ’em
17.30 – Poczęstunek w formie grilla
18.00 – Koncert – Baranovski
19.00 – Koncert – Marysia Sadowska z zespołem

Organizator:
Tomasz Kucharski – Burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
oraz Radio Kolor!

WSTĘP WOLNY!

Warsztaty kulinarne dla dzieci w LAS – lepienie pierogów!

Zapraszamy na warsztaty kulinarne dla dzieci w LAS w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych! ?‍?‍?‍?

Jakie czekają na Was atrakcje??

O godzinie 11:00 startujemy z warsztatami dla dzieci, które poprowadzi nasza szefową kuchni Anna Klajmon. ??‍?

Wasze pociechy będą miały okazję przygotować z nami ciasto i ulepić pierogi!

Ania jest mamą m.in. 2 letniego chłopca – wie dokładnie jakie sprawy zainteresują dzieci! ?‍?

Każde dziecko może zabrać swoje pierogi do domu, zjeść lub oddać rodzicom do zjedzenia przy kawie :) ☕️

Dzieci nie będą się z nami nudziły!??‍♂️

Warsztaty są bezpłatne, dla gości restauracji LAS – Lokalna Atrakcja Stolicy!

W LAS mamy kącik dziecięcy, przewijak, menu dziecięce i niemowlęce!

Wspinaczka drzewna. Zajęcia w drzewach dla dzieci.

Twoje dziecko uwielbia wspinać się po drzewach? Ciekawi go sekretne życie drzew? Spełnij jego przygodowe marzenia i pozwól mu spędzić popołudnie… w drzewach! ???

Już 15 września, Dzikoprzygody we współpracy z TreeClimbing Academy, organizują zajęcia ze wspinaczki drzewnej dla dzieci.

Podczas zajęć porozmawiamy o sekretnym życiu drzew, dowiemy się jak zmierzyć wiek drzewa i zrobimy kolorowe odbitki drzewnych sęków, a każde dziecko będzie miało także okazję wspiąć się na drzewo przy użyciu specjalnego sprzętu wspinaczkowego.

Zajęcia poprowadzi Aneta Chmielińska – pedagog leśny i instruktor Dzikoprzygód oraz Marzena i Krzysiek Wystrachowie – instruktorzy reakreacyjnej wspinaczki drzewnej.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.
Ilość miejsc; 15
Koszt zajęć: 80 zł

Spacery dendrologiczne

Zapraszamy na 3 warsztaty terenowe, podczas których uczestnicy poznają m.in gatunki drzew i krzewów rosnących wokół SDK, ich cechy charakterystyczne oraz zapoznają się z rolą drzew w mieście.

Działania wspierające w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy” realizowane przy współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy i Klubem Gaja.

Park za SDK/ wstęp wolny

Prowadzący – Jarosław Kasprzyk, Klub Gaja

Jesienne kwiaty

?W weekend 14-15 września w godz. 11-17 zapraszamy do naszego Ogrodu na jesienne spotkanie z kwiatami, które o tej porze roku są albo najbardziej atrakcyjne, bo to po prostu ich najlepszy moment, albo zakwitają po raz kolejny, ciesząc nasze zmysły i przedłużając letni czas.

?„Jesienne kwiaty”, podobnie jak „Jesienne róże” w zeszłym roku to wydarzenie skierowane do całych rodzin. Będzie można wysłuchać prelekcji, które będą zarówno dla starszych odbiorców, jak i dla młodszych, jak np. o roślinach miododajnych, po której dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w warsztacie na ten temat.

?Zaprosimy Państwa na spacery wśród jesiennych róż z kuratorem Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż dr inż. Martą Monder. Poznamy kolekcję mało znanych roślin wrzosowatych, o których opowie mgr inż. Marta Kamińska.

?W godz. 11-17 odbywać się będzie kiermasz roślin, warsztaty manualne, zajęcia plastyczne, poradnictwo ogrodnicze, gra terenowa i wiele innych atrakcji.

?Wydarzenie trwać będzie przez dwa dni, dlatego mamy nadzieję, że uda się Państwu do nas dotrzeć albo w sobotę, albo w niedzielę i spędzić miło czas w bliskości z piękną przyrodą naszego Ogrodu.

Na bieżąco będziemy informować o poszczególnych atrakcjach, dodając posty do wydarzenia.

Wydarzenie nie jest dodatkowo płatne – obowiązują bilety wstępu do Ogrodu lub karnety (ze względu na koszt materiałów niektóre warsztaty mogą być płatne).

Sportowy Festyn Rodzinny UKS Niedźwiadek

SPORTOWY FESTYN RODZINNY “PROFILAKTYKA TO NASZA TAKTYKA”
ZAPRASZAMY NA MOC SPORTOWYCH ATRAKCJI!!!
W SAMYM SERCU GROCHOWA!!!
CENTRUM HANDLOWE SZEMBEKA UL. ZAMIENIECKA 80
PRZYPROWADŹ RODZINĘ I ZNAJOMYCH!!!
Nie możesz tego przegapić!!!
– Konkurencje sprawnościowe
– Taneczna rozgrzewka
– Pokazy walk na noże
– Artystyczne występy zawodników UKS Niedźwiadek
– Aktywność indywidualna oraz rodzinna nie pozostanie bez nagrody!!!
– Gwarantujemy miłą atmosferę, mnóstwo dobrej zabawy oraz sportową rywalizację.
WSTĘP WOLNY!!!
Festyn organizowany przez UKS Niedźwiadek. Współfinansowany przez m. st. Warszawa dzielnica Praga-Południe.

Biblioteka Małego Melomana

Biblioteka Małego Melomana

Zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat wraz z rodzicami na niedzielne spotkania z literaturą w przestrzeni edukacyjnej Muzeum Fryderyka Chopina. Bohaterami kolejnego cyklu spotkań są dzieci i mniej lub bardziej fantastyczne, ale zawsze ujmująco oryginalne stwory zamieszkujące książki klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej Dr. Seussa. Theodor Seuss Geisel niestrudzenie dążył do uwolnienia potencjału dziecięcej wyobraźni przekonany o tym, że z bawiących się swoimi fantazjami dzieci wyrosną dorośli gotowi do twórczego rozwiązywania najbardziej doniosłych problemów. Kilka z jego kultowych książek na soczystą, pełną słownego humoru polszczyznę przełożył Stanisław Barańczak i to jego przekłady posłużą nam do lektury podczas spotkań w bibliotece.

Interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk
Oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz
Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Warsztatowa Przestrzeń Edukacyjna

Dzień Maszynisty

Z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w Stacji Muzeum.

W programie:

– kolejka parkowa

– symulator lokomotywy elektrycznej EU07 (jazdy 15-minutowe w godz.: 10:30-10:45, 10:45-11:00, 11:00-11:15, 11:15-11:30, 11:30-11:45, 11:45-12:00, 12:15-12:30, 12:30-12:45, 12:45-13:00, 13:00-13:15, 13:15-13:30, 15:15-15:30, 15:30-15:45, 15:45-16:00, 16:00-16:15, 16:15-16:30, 16:30-16:45 i 16:45-17:00). Nie prowadzimy zapisów i rezerwacji.

– zwiedzanie wnętrz wagonów: salonowego serii Ashx (tzw. Salonka Bieruta), artyleryjskiego, bagażowo-pocztowego serii Fg i pasażerskiego serii BCi-29 (dawnej Izby Pamięci Stacji Warszawa Szczęśliwice)

– ogłoszenie wyników III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. “Maszynista – Praca i jego pasje” i wernisaż prac konkursowych (godz. 13:00, Galeria Wagon)

Wstęp:
– bilet normalny: 12 zł
– bilet ulgowy: 6 zł
– dzieci do lat 7: wstęp wolny

Bezpłatne zajęcia pokazowe Socatots

Zajęcia Socatots to program rozwoju dzieci inspirowany piłką nożną. To wspólna zabawa rodzica z dzieckiem, ale też zdobywanie nowych umiejętności w sferze fizycznej, społecznej, emocjonalnej i poznawczej. Przyjdźcie i przekonajcie się sami, jak wartościowe są nasza zajęcia. Zajęcia 15 września są otwarte i bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona więc prosimy o zapisy:
✔g. 10.00 grupa 2-3 latków
Zapisy: https://socatots.pl/sign-up-methods/533/3564/
✔g.11.00 grupa 3-4 latków
Zapisy: https://socatots.pl/sign-up-methods/533/3565/
✔g.12.00 grupa 4-5 latków
Zapisy: https://socatots.pl/sign-up-methods/533/3566/
☎ 537 524 479

W 7 dni dookoła bajek. Teatr Tak

Z cyklu MAŁY TEATR
„W 7 dni dookoła bajek” Teatr Tak

Rzecz ma się o Smoku Smokowskim, niestrasznym zwierzaku, choć strasznym niejadku, którego rozgniewana mama wysyła w podróż po świecie bajek. W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Jan Brzechwy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka dziwaczka, Czerwony kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką. Edukacyjne, zabawne, rymowane z językiem angielskim.

Bilety – 10 zł od osoby (dzieci do 1. roku wstęp wolny)

Warsztaty dla dzieci: Sing and Smile: Back to School

10.00-11.00 (3-6 lat z opiekunami),
11.15-12.15 (7-12 lat)

Wyjątkowe połączenie warsztatów muzycznych z zajęciami języka angielskiego zapewniają szybką naukę języka i dobrą zabawę dla najmłodszych. Zajęcia inspirowane są metodą nauczania muzyki wg. Edwina E. Gordona oraz naukami lingwistycznymi Callana.

sala: Powiększenie (301)
wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Bezpłatny spektakl dla rodzin “Wiatr pustyni”

TEATR REMUS zaprasza na bezpłatny spektakl „Wiatr pustyni”

Rezerwacja miejsc na „Wiatr pustyni”:

Zapraszamy całe rodziny na niesamowite podróże po nieznanych kulturach i obyczajach. Barwne stroje, żywa muzyka, wciągające historie gwarantują świetną zabawę dla dzieci i dorosłych. Po spektaklach odbędą się krótkie warsztaty dla dzieci.

Zapraszamy na dwa pokazy „Wiatru pustyni”. Spektakl jest teatralną adaptacją sufickiej przypowieści pt. „Prząśniczka Fatima i namiot”, z wykorzystaniem ręcznie robionych masek, kostiumów, lalek, kukieł, a także granej i śpiewanej na żywo perskiej muzyki i pieśni Tuaregów. Scenografia zawiera elementy tradycyjnego wzornictwa pustynnych plemion.

Pokazy są częścią projektu Teatr Lokalny, który łączy teatr z lokalną animacją kultury.

Wystawa “Baśniowe ilustracje Janusza Grabiańskiego”

Wernisaż wystawy: sobota, 7 września, godz. 16.30, Teatr Lalka w Warszawie, PKiN, pl. Defilad 1. Wstęp wolny. Zapraszamy!
(Uwaga – na premierę spektaklu “Śpiąca królewna” obowiązują osobne zaproszenia i bilety).

* * *
Wystawa przygotowana w 90. rocznicę urodzin Janusza Grabiańskiego prezentuje ilustracje do znanych bajek i baśni, takich jak: “Śpiąca królewna”, “Czerwony Kapturek”, “Kot w butach”, “Królewna Śnieżka”, “Brzydkie kaczątko”, “O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, “Cudowna podróż” i wiele innych.
Ekspozycja towarzyszy premierze spektaklu “Śpiąca królewna” Hanny Januszewskiej na podstawie baśni Charlesa Perrault, w reżyserii Piotra Kurzawy, z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Janusz Grabiański (ur. 24.07.1929 w Szamotułach, zm. 20.10.1976 w Warszawie) – grafik, ilustrator i projektant, współtwórca Polskiej Szkoły Ilustracji. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracował z najważniejszymi polskimi wydawnictwami, zaprojektował okładki i ilustracje do kilkuset książek, m.in. “Elementarza” Mariana Falskiego i “Rogasia z Doliny Roztoki” Marii Kownackiej. Zdobył uznanie za granicą, ilustrowane przez niego książki ukazały się w ponad 20 krajach całego świata. Projektował także plakaty, kalendarze, karty i znaczki pocztowe. Tworzył materiały promocyjne dla PLL „LOT”. Miał liczne wystawy w Polsce i za granicą. Był laureatem wielu prestiżowych nagród, z których najbardziej sobie cenił Order Uśmiechu przyznany przez dzieci w 1973 roku.

Teatr Lalka (foyer), Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, pl. Defilad 1
Czas trwania wystawy: wrzesień – grudzień 2019
Wstęp wolny.

Rodzinne warsztaty ze Slime!

ence.pence dom rozwoju wraz z fundacją „Zwalcz nudę” w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych pragnie zaprosić na bombastyczne warsztaty ze SLIME, które odbędą się już 15.09 w g. 15:30-16:30. Podczas bezpłatnych zajęć (na kocach w pięknym ogrodzie) będziecie mieli okazję stworzyć własnego kolorowego glutka. Nasze warsztaty wpłyną również na rozwój sensoryczny, pobudzą wyobraźnię, a przede wszystkim pozwolą spędzić czas w rodzinnej atmosferze. W ramach zajęć będziecie mogli wybawić się bezpłatnie na sali zabaw.

KIEDY? 15.09.2019 15:30-16:30
DLA KOGO? całych rodzin
GDZIE? ence.pence Morszyńka 19
CENA? bezpłatnie*
*po zakończonych warsztach obowiązują ceny biletów na salę zabaw

Obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona.

PS. Po zajęciach ze SLIME zaprszamy na Warsztaty “Poznajemy świat pszczół”. https://www.facebook.com/events/404661723471427/

WisłaBliska – bezpłatne rejsy we wrześniu

Czy wiesz, że w Warszawie można pływać bezpłatnie? Dzieje się tak dlatego, że otrzymaliśmy grant z m.st. Warszawy na cykl rejsów i innych animacji, które odbędą się w ciągu całego sezonu 2019. Co miesiąc ogłaszamy kolejne edycje bezpłatnych rejsów.

PROGRAM – REJS z PRZEWODNIKIEM
☑ godz. 10:00 – 11:30 – “Warszawa – życie miasta przy wielkiej rzece” (Port Czerniakowski – Gruba Kaśka – Siekierki – Płyta Desantu)
☑ 12:00– 13:30 – “Wisła – życie rzeki w wielkim mieście” (Płyta Desantu (Przystań 511) – Bulwary Wiślane – Podzamcze – Port Czerniakowski)

Rejestracja obowiązkowa, ograniczona ilość miejsc⬇
https://www.rokwisly.pl/oferta/wb2019/

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Narzędzia
Narzędzia
4 lat temu

Jeny, ile pomysłów :) trzeba koniecznie z któregoś skorzystać :)