Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (15-16 lutego)

Poniedziałek zazwyczaj kojarzy się mało przyjaźnie, a dzisiejsze zawirowania pogodowe nie ułatwiły sprawy. Niestety, deszczowa aura ma utrzymywać się przez cały tydzień, łącznie z weekendem. Dlatego, warto już teraz zaplanować aktywności pod zadaszeniem. I tu mam dobrą wiadomość. W Narodowej Galerii Sztuki Zachęta została otwarta wystawa “Co dwie sztuki to nie jedna”, stworzona przez artystów w kooperacji z dziećmi, dla dzieci. Idealne miejsce na ucieczkę od szarówki na zewnątrz, szczególnie, że w budynku Zachęty możecie nie tylko doświadczyć sztuki, ale i zjeść niedzielny obiad. Pozostałe atrakcje jak zawsze zebrałam w Weekendowej Zajawce! 

Spis treści:

sobota, 15 lutego

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej [Targówek]

„WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej jest dostępna od dziś aż do 29 marca. Szukajcie jej na 1. piętrze galerii, naprzeciwko sklepu CCC. Czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 22:00, w niedzielę (również niehandlowe) do 21:00.

Była modliszka, patyczaki, karaczany i skorpion – dużo radości dla młodego przyrodnika! Wisienką na torcie są trzy mikroskopy – za ich pomocą dzieci mogą samodzielnie obejrzeć różne preparaty. Nawet te całkiem nieduże dzieci, bo… na miejscu dostępne są stołeczki.

To fajna okazja, żeby przyjrzeć się, jak wygląda z bliska oko owada, skrzydło muchy czy kryształki soli. Poza tym dostępny jest też mikroskop cyfrowy – za jego pomocą można wyświetlić obraz w dużym powiększeniu na ekranie telewizora (ja oglądałam korę lipy!).

Co można zobaczyć na Wystawie?
? modliszka,
? szarańcza,
? skorpion cesarski,
? ślimak achatina,
? wij afrykański,
? liściec olbrzymi,
? karaczany,
? straszyki, w tym straszyk olbrzymi,
? patyczaki.

Co dwie sztuki to nie jedna – nowa wystawa dla dzieci w Zachęcie [Śródmieście]

Warszawska galeria sztuki Zachęta po raz kolejny prezentuje fantastyczną wystawę, która jest dedykowana najmłodszym. „Co dwie sztuki to nie jedna” to wystawa o tyle wyjątkowa, że została stworzona nie tylko przez dorosłych artystów dla dzieci, ale także przez dzieci owych artystów, dla innych dzieci.

Zajęcia plastyczne dla 3-4 latków we Flob a dob [Żoliborz]

Bawimy się farbami, plasteliną, węglem i ołówkiem… Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję.

Chcesz wiedzieć więcej, kliknij: https://flobadob.pl/zajecia-plastyczne/

DLACZEGO FLOB A DOB?

Ilse Crawford – projektantka i architektka, powiedziała:

Mamy dwoje oczu, dwoje uszu i jedne usta. I w tych właśnie proporcjach powinniśmy ich używać.

W pełni zgadzamy się z jej słowami. Naszym priorytetem jest inspirować, wyzwalać kreatywność i pobudzać do działania, a nie nie jest to możliwie bez wsłuchania się i pełnego zrozumienia naszego Klienta, a Waszego dziecka, które jest dla nas najważniejsze!
W pełni rozumiemy, że to Wy, Rodzice, wybieracie zajęcia i płacicie za nie, ale dla nas jesteście drugoplanowi. Na pierwszym miejscu stawiamy Wasze dzieci, angażując się w ich rozwój, w pełnym skupieniu na ich indywidualizmie, zarówno pod względem charakteru, jak i umiejętności, czy czasu potrzebnego na przyswojenie nowych zagadnień.

Spotykamy się w każdą sobotę o 11:00

➡️Na zajęcia obowiązują zapisy! 
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/

Masz dodatkowe pytania?
? pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Akademia OSMO – programowanie dla dzieci w Flob a dob [Żoliborz]

Akademia OSMO - programowanie dla dzieci - Flob a dob

Nauka programowania we FLOB A DOB to wciągająca zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Towarzyszy nam wirtualny przyjaciel – stworek o imieniu Abby, który dzięki odpowiednio zaprogramowanym ruchom przemierza swoją krainę. Wyznaczane zadania to nie tylko nauka, ale także ekscytujące wyzwania, które łącząc interaktywną grę z fizycznymi blokami kodów, rozbudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do odkrywania świata komputerów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 13:00, oraz w środy o 18:15, dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zapisy na: https://flobadob.pl/programowanie-dla-dzieci/

Koduj z Gigantami w Centrum Praskim Koneser [Praga-Południe]

Bezpłatne warsztaty programowania Koduj z Gigantami w Centrum Praskim Koneser! ?‍??

? 15-16 lutego 2020r.

?Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy do zapisów poprzez formularz:
https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/KodujZGigantami

?Koduj z Gigantami to już 6 edycja bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych przez szkołę Giganci Programowania w całej Polsce.?

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów od 7 do 18 roku życia.
Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.
W Centrum Praskim Koneser przewidzianych jest ponad 600 miejsc dla uczestników warsztatów w dniach 15-16.02.2020r. ?
Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast – C# i Visual Studio. Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.?‍?

Warsztaty teatralne [Ursus]

Warsztaty teatralne pozwalają wydobyć drzemiący w dzieciach talent oraz wzmacniają pozytywne zachowania. Dzieci stają się bardziej otwarte, śmiałe, kreatywne i pełne pomysłów oraz podnoszą swoją samoocenę. Dzięki zajęciom aktorskim dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą się pracy w grupie, łatwiej wyrażają swoje uczucia.

Warsztaty teatralne prowadzone są przez zawodowych aktorów, którzy mają bardzo duże doświadczenie oraz odpowiednie przygotowanie. Są absolwentami Szkół Teatralnych i Musicalowych.

W czasie zajęć dzieci pracują nad dykcją, uczą się jak używać mimiki twarzy, poznają sposoby na wyrażanie aktorskich emocji, techniki oddechowe, a także ćwiczą wcielanie się w postać.

Wszystko odbywa się w przyjazny sposób, dzieci uczą się podczas świetnej zabawy, dzięki czemu w pełni się angażują.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 15.02.2020, godz. 11.00
Gdzie: Oddział “Czechowice”, ul. Plutonu Torpedy 47

Warsztaty ceramiczne w czasie ferii [Mokotów]

Zapraszamy w nowym roku na nasze warsztaty ceramiczne! Podczas zajęć wykorzystywane są lokalne gliny, a zamiast szkliwa przyjazne dla środowiska i skóry angoby. Można przyjść samemu lub z dzieckiem i lepić wspólnie. Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac. Potem można odebrać prace wypalone ostateczne w wyższej temperaturze. Cena za jedne zajecia: 35 zł osoba / 70 zł rodzic z dzieckiem. W cenie zapewnione są wszystkie materiały i wypalanie w piecu.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY POD ADRESEM: m.ble@o2.pl (WSZELKIE INFORMACJE TAKŻE POD TYM ADRESEM)

Prowadzenie: Michał Błędziński – eMBe Ceramics

Akcja Ferie – Kolory Zimy [Śródmieście]

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestników indywidualnych do udziału w zajęciach ceramicznych w okresie ferii zimowych.

Na dzieci czeka wiele atrakcji, malowanie bańkami mydlanymi zmieszanymi z kolorowymi farbami, układanie mozaik ceramicznych, lepienie karnawałowych masek i zwierzaków a przede wszystkim słuchanie własnego serca i wyobraźni i radosna ekspresja :)

Wykonane z radością prace dzieci – najpiękniej ozdobią każde wnętrze, przypominając, że nauka może być również super zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowego grafiku, który wyświetli się – po kliknięciu zdjęcia wyróżniającego tego wydarzenia, lub w poście pod wydarzeniem.

Zajęcia planowane są codziennie w okresie ferii – lecz gdybyście chcieli w nich uczestniczyć – konieczne jest wcześniejsze zapisanie się!

O godz. 10:00, oraz w poniedziałki i wtorki – zajęcia odbywają się po zebraniu się grupy od 8 osób . Od 12:00, 14:00, 16:00 (wt. – so.) jesteśmy dla wszystkich. Jednak prosimy o zapisanie się, sms-em, tel., lub mailowo.

Możecie skorzystać z możliwości pozostawienia w naszym studio dzieci na 3,5 h, czyli na wybrane 2 bloki zajęć, tj. 1. Malowanie i 2. Lepienie.

Dla grup szkolnych proponujemy możliwość wybrania dowolnego tematu z przedstawionych w grafiku, oraz atrakcyjną cenę, obowiązującą w okresie ferii.

Cena:
– w przypadku zebrania się grupy od 8 osób – cena promocyjna 25 zł/os.

– grypy szkole – 25 zł/os/grupa

Miejsce: Al Jerozolimskie 49
kontakt: 690-800-184

Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich z iluminacjami [Śródmieście]

Miejsce zbiórki podane jest niżej w opisie.

Zapraszamy na Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich ze świątecznymi iluminacjami. Będzie to unikalna okazja, aby zobaczyć jak prezentują się obiekty w parku po zmroku, pięknie oświetlone. Na spacerze usłyszycie wiele ciekawych historii i anegdot. Będzie też sporo humoru. Dodatkową atrakcją spaceru będą świąteczne iluminacje. Przyjdź na ten spacer ze swoimi bliskimi oraz znajomymi.

Na spacerze dowiecie się m.in.:
– Co porabiał w Łazienkach Richard Nixon?
– Gdzie w Łazienkach najłatwiej zajść w ciążę?
– Jak pomnik Jana III Sobieskiego miał służyć propagandzie?
– Kto lubił się kąpać w Łazienkach?
– Co wspólnego ma teatr na wodzie z Herkulanum?
– Co się stało z mózgiem marszałka Piłsudskiego?
– Czy aleja Chińska prowadzi do Chin?
– Gdzie ukrył się wielki książę Konstanty?
– Co wspólnego z Chopinem mają żabki?
– Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
– Zamachu na czyje życie dokonano dwa razy w Łazienkach?
– Gdzie w Łazienkach miał stanąć zamek carski?
– i wiele więcej…

Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru)
Prowadzenie: Aleksander Łamek
Spacer bez zapisów.
Prosimy ciepło się ubrać.

Terminy spaceru:
Sobota 15 lutego 2020 r. godz. 17.30.

Terminy kolejnych spacerów podamy wkrótce.

Zbiórka pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego przy Belwederze (ul. Belwederska 54/56). Miejsce zbiórki pokazuje mapa: http://goo.gl/rTIdiB
Spacer potrwa 80-90 minut i zakończy się przy pomniku Jana III Sobieskiego na ul. Agrykoli.

Dzień kota [Bemowo]

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny do udziału w Dniu Kota na Bemowie, który organizujemy wraz z Fundacją Kocialandia.

Sobota 15.02.2020 w godz. 12.00-14.00

Przygotowaliśmy specjalnie dla Was:
– kącik adopcyjny – może któryś z kotów przypadnie Ci do serca i zechcesz dać mu dom
– rodzinne warsztaty plastyczne
– kocie gry i zabawy
– miejsce zbiórki dobrej karmy dla bezdomniaków i kotów wolnożyjących
– słodki poczęstunek
Spędź tę sobotę z Nami !!!!
Zaprasza Spotykalnia i Fundacja Kocialandia

Domowe przeTwory “To nie jest zwykły ryż” [Śródmieście]

“To nie jest zwykły ryż”
Zapraszamy na warsztaty wszystkich pasjonatów ryżu. Na warsztatach sprawdzimy co można wyczarować ze zwykłego kuchennego ryżu. Będziemy degustować i ugniatać i tworzyć małe dzieła sztuki. Uruchomimy do tego wszystkie nasze zmysły.

Będziemy się również troszkę moczyć i brudzić…dlatego nie zapomnijcie zabrać ubrań na zmianę dla małych i dużych ;)

Będziemy się również troszkę moczyć i brudzić…dlatego nie zapomnijcie zabrać ubrań na zmianę dla małych i dużych ;)

“Domowe przeTwory” to warsztaty sensoryczno – artystyczne dla dzieci w wieku od 2 lat i ich rodziców. Cechą wspólną tych warsztatów są materiały – produkty oraz przedmioty powszechnie stosowane i dostępne w domu, takie jak np. mąka, sol, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, pudełka, pudełeczka. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły. Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości tworzenia.

Prowadzi Paulina Krzeszowska

Ferie z Ceramiką [Tarchomin]

W czasie ferii zimowych zapraszamy do pracowni ceramiki artystycznej Atelier Książkowa na zajęcia z ceramiki.
Zajęcia dla dzieci(od 7 lat) i młodzieży.
Zajęcie odbywać się będą codziennie od 17 lutego do 22lutego w godzinach przedpołudniowych.
W czasie zajęć dzieci poznają tajniki pracy z gliną, wykonują i malują prace z gliny, które zostaną wypalone w piecu do wypału ceramiki i staną się własnością młodych twórców.
Można uczestniczyć w całym cyklu zajęć lub dołączyć w dowolnym dniu.
Koszt zajęć: zajęcia pojedyncze 50zł
4 zajęcia w karnecie 45zł/zajęcie
ZAPISY I INFORMACJE: tel.730-312-870

Zrób swój walentynkowy łapacz snów- Warsztaty rodzinne [Ursynów]

Zróbmy sobie walentynkowy łapacz snów

Według wierzeń plemion indiańskich, łapacz snów to magiczny amulet uwalniający od nocnych koszmarów. Zgodnie z przekonaniami jego właściwości sprawiają, że niepożądane sny są zatrzymywane podczas nocy w sieci łapacza, a następnie – z pierwszymi promieniami słońca mają spłynąć swobodnie po piórach i przejść w niebyt.
Z okazji zbliżających się Walentynek, sprawdzimy czy nasz specjalny łapacz snów w kształcie serca, który wykonacie samodzielnie, pomaga oprócz tego zatrzymać w domu miłość.
Będzie kreatywnie, plastycznie, inspirująco i rodzinnie a własnoręcznie wykonany łapacz snów zabierzecie ze sobą do domu.

Paulina Król
Pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Animator czasu wolnego. Trener jogi dla dzieci. Większość życia zawodowego poświęciłam pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w placówkach edukacyjnych i jako prywatna opiekunka. W zajęciach rozwojowych dużą uwagę przykładam do wykształcania u dzieci dobrze ugruntowanego poczucia własnej wartości, poczucia sprawstwa oraz do podążania za dziecięcą ciekawością i zainteresowaniem.
Prywatnie mama. Sprawuję opiekę i towarzyszę w rozwoju trojga dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym. Poza pedagogiką i rozwojem dzieci pasjonuję się rękodzielnictwem. Maluję. Inspirację i energię czerpię z książek, spacerów z bliskimi i dalekich, pieszych wędrówek, które w wolnych chwilach uprawiam.

Data: 15.02.2020
Czas trwania: 16:00 – 17:30
Koszt: 50 zł / dziecko z rodzicem
Ilość uczestników: max 12 dzieci
Przedział wiekowy: 4-12

Zapisy pod adresem: paula@coacheverest.com

W mailu prosimy o podanie liczby i wieku dzieci, które będą wspólnie z opiekunem tworzyły łapacz snów.

Warsztaty mają charakter rodzinny.

W wiadomości zwrotnej otrzymacie numer konta do dokonania wpłaty.
Zapisy trwają do:14.02.2020

Do zobaczenia!

Alfabeciaki – cykliczne warsztaty dla dzieci [Bemowo]

To już czwarte takie spotkanie z cyklu ,,Alfabeciaki”. Tym razem mali agenci będą rozwiązywali zagadki i podejmowali kolejne wyzwania stawiane przez dowódcę słów. Serdecznie zapraszamy dzieci od 3 do 6 roku życia. Wstęp wolny.

Kropki i kropeczki – malarstwo kropkowe z Australii [Ursus]

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie rodzinne z cyklu „Czytelnicza podróż”. Tematem przewodnim będzie Australia.

Jak wygląda tradycyjne malarstwo Aborygenów? Jakie znaczenia mogą skrywać kropki i kropeczki? Jak odczytywać historie zapisane kropkowanymi wzorami? Wybierzemy się w niezwykłą podróż do Australii. Poznamy kulturę i sztukę rdzennych mieszkańców tego odległego kraju.

Prowadząca: Monika Bryzek (historyczka sztuki, instruktorka rękodzieła, edukatorka i animatorka kultury).

Wstęp wolny.

niedziela, 16 lutego

Zielone zimą – spacer przyrodniczy. [Powsin]

???Jak co roku zimą, zapraszamy na spacer wśród roślin iglastych, który poprowadzi wybitna specjalistka od drzew mgr inż. Agnieszka Kościelak, kurator Arboretum.

W Kolekcji roślin iglastych w naszym Ogrodzie Botanicznym zgromadzonych zostało od początku jego istnienia prawie 600 taksonów (gatunków i odmian) roślin nagozalążkowych należących do 30 rodzajów. Wśród nich jest wiele endemitów i reliktów uznanych przez Światową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) za zagrożonych wymarciem na stanowiskach naturalnych.
Spacerując po Ogrodzie, dowiemy się m.in., jak wygląda mamutowiec a jak iglak, z którego robi się „cedrowe ołówki”, która roślina wytwarza pneumatofory, z których drzew Indianie robili ule i z której sosny chętnie zjadane są nasiona przez orzechówki – ptaki żyjące w Tatrach.
Więcej informacji na https://www.ogrod-powsin.pl/dla-zwiedzajacych/kalendarz/zielone-zima-spacer-wsrod-roslin-iglastych

Pani przewodnik będzie oczekiwała na Państwa o godzinie 12.00 przed wejściem do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej, bud. „A”, zaraz za wejściem głównym od strony ulicy Prawdziwka.

Udział w spacerze jest nieodpłatny w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub karnetu.
Bilet jednorazowy
?normalny 13 zł,
?ulgowy 9 zł,
?rodzinny 30 zł (2 + dzieci).

Jeśli zamierzają Państwo bywać u nas częściej w tym roku, zachęcamy do zakupu karnetów całorocznych (ważnych przez rok od daty zakupu – NOWOŚĆ❗) w niezmienionej cenie:
?normalny 80 zł (150 zł z parkingiem),
?ulgowy 60 zł (100 zł z parkingiem),
?rodzinny (2 + dzieci) 160 zł (200 zł z parkingiem).

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa:
https://patronite.pl/osiemprzezdwa

Ferie w Wilanowie | warsztaty historyczne [Wilanów]

Życie polskiego dworu nie przebiegało wedle ściśle ustalonego harmonogramu, tak jak to miało miejsce w Wersalu zarządzanym przez króla Ludwika XIV. U nas panowała spontaniczność i naturalność zachowania. Wpływ na przebieg dnia miały z pewnością odwiedziny gości i charakter ich wizyt, ale także upodobania członków rodziny Sobieskich, w tym samego króla. W czasie warsztatów dowiemy się, jakie były obowiązki króla i królowej wynikające z piastowanej godności, w jaki sposób para królewska spędzała wolny czas. Pamiątką z warsztatów będzie własnoręcznie wykonana królewska marionetka.

Warsztaty poprowadzą Ewelina Jarnutowska i Katarzyna Pietrzak.

? Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + rodzice/opiekunowie

? Termin: 16 lutego, godz. 12.00–14.00

? Zbiórka: szatnia pałacowa

? Bilety: 10 zł od każdego uczestnika (również opiekunów).

Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc ograniczona.

Bajkopodróże. Twórcze czytanki [Białołęka]

WARSZTATY RODZINNE
„Pippi Langstrumpf” Astrid Lindgren
Niedziela, 16 lutego godz. 11:00, Głębocka 66
Wstęp wolny, obowiązują zapisy od 2 lutego.

W lutym odwiedzimy Szwecję aby przywitać się z Pippi Langstrumpf (Pippi Pończoszanką), którą stworzyła Astrid Lindgren. Pippi ma dziewięć lat, marchewkowe włosy, mnóstwo piegów. Historie z jej udziałem są niebywale nieprawdopodobne, pełne niezręczności i zadziwiających przygód. Często też obnażające pozorne poczucie wartości w świecie dorosłych. Zapraszamy Was do wspólnej przygody z niezwykle charyzmatyczną i barwną postacią. Gdyby na co dzień wszyscy chodzili tylko w bok, a nie do przodu? Gdyby zamiast śniadania rano wszyscy tańczyli polkę? Gdyby tak namalować sobie Pippi i zawiesić na lustrze aby każdego ranka mówić dobranoc, a wieczorem dzień dobry? I znowu wszystko na odwrót!

Bajkopodróże odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców przy ul. Głębockiej 66. Czas trwania zajęć to 60 minut. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2.

Dla niejadka filmowa gratka! Dziecięce poranki w kinie Kultura [Śródmieście]

Nowy rok zaczynamy z przytupem! W styczniu i lutym kontynuujemy nasz cykl “Dla niejadka filmowa gratka”! Jeśli Twoje dziecko lubi filmy i jedzenie to w takim razie niedzielny poranek w Kinie Kultura to najlepszy pomysł na dobrze spędzony czas! Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso – dla każdego dziecka pizza i soczek!

Szybcy i śnieżni (6+ )

Reż. Benoît Godbout / Kanada 2018 / 89’ / animacja / dubbing

Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że ni ema rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Zapraszamy na “Małą Klasykę na Koszykach”! Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

“Mała Klasyka” to nominowane do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zimowąedycję poprowadzą nauczycielki z warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub Academy – Raquel Alves*, Barbara Gorayska i Aleksandra Jastrzębska. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej. Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania zajęć: 35 minut

Miejsce: siedziba Julian Cochran Foundation, I piętro Hali Koszyki

Wstęp: na zajęcia jest wolny (ilość dzieci w grupie max. 10, decyduje kolejność zgłoszeń)

Zapisy: prowadzimy pod adresem mknk@juliancochranfoundation.com

W treści zgłoszenia prosimy o podanie:

– imienia, nazwiska oraz wieku dziecka (uczestnik musi mieć ukończone 4 lata)

– numeru kontaktowego do opiekuna,

– interesujących Państwa terminów i godzin zajęć (każde dziecko może uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach w danym miesiącu).

TEATR Czarodziej – „SMOK Wawelski” – z cyklu Mały Teatr [Mokotów]

Z cyklu Mały Teatr
TEATR CZARODZIEJ – „SMOK WAWELSKI”
Spektakl dla dzieci od 3 lat.

Adaptacja starej legendy z czasów Króla Kraka panującego w Krakowie. Dzieci dowiedzą się również, jaka jest historia hejnału granego z wieży Mariackiej w Krakowie.

Bilety – 10 zł od osoby (dzieci do 1. roku wstęp bezpłatny)

„Praga sensorycznie” [Praga-Północ]

https://www.facebook.com/muzeum.warszawskiej.pragi/videos/10158408243209298/

„Praga sensorycznie” to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami! Wystawa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię prawobrzeżnej Warszawy.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
? Spacery sensoryczne dla rodzin | „Praga sensorycznie”
? Spacery sensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
? Sensory Praga walks in English | „Praga sensorycznie”
? Relaksacje multisensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
? Zmysły w mieście | „Praga sensorycznie”
? Zabawy z kuratorką – spotkania rodzinne | „Praga sensorycznie”
? Doświadczenie sensoryczne twórczą inspiracją – spotkanie dla rodziców lub opiekunów dzieci w wieku 2–5 lat
? Niedziele dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Pełny program wydarzeń towarzyszących:
http://bit.ly/Sensoryczne-Wydarzenia

?️ O WYSTAWIE

Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście. ?‍♀️

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć. ?

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy. ?

Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Pełny kolofon ? http://bit.ly/Praga-Sensorycznie

Muzeum Warszawskiej Pragi
? ul. Targowa 50/52
⏲️ Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: godz. 10.00–18.00
czwartek: godz. 10.00–20.00
? W poniedziałki oraz 24, 25, 26 i 31 grudnia Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

Poranek Familijny ➜ Teatr Lalek Igraszka ➜ Wars i Sawa [Śródmieście]

Teatr Lalek Igraszka „Wars i Sawa”
spektakl dla dzieci od lat 3
reż.: Zespół, muz.: Paweł Kołodziejski
aranżacja: Paweł Sulewski, lalki: Beata Chojak
wyst.: Ania Miłek, Przemysław Śmiech, Paweł Kołodziejski

O spektaklu:
Dawno temu nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Na ratunek wyrusza Wars, nadwiślański rybak…
Legenda opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą dzieciom zagłębić się w świat prastarej baśni.
http://www.teatrigraszka.pl/

* * *

Po spektaklu zapraszamy na:
Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta

O warsztatach:
Po spektaklu odbędą się 30-min. warsztaty artystyczne przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Klawej Planety. Podczas zajęć zanurzymy się w czarodziejski podwodny świat. Każde dziecko wykona własną syrenkę.
http://klawaplaneta.pl/

Spektakl dla dzieci “Guliwer w krainie liliputów” [Grochów]

16 lutego 2020 (niedziela)
godz. 12.00
wstęp 10 zł

„Guliwer w krainie Liliputów”. Spektakl dla dzieci, na motywach książki Jonathana Swifta, w wykonaniu teatru WARIACJA.

Leniwa niedziela – zwierzęta polarne [Śródmieście]

Lis, niedźwiedź, foka czy wilk to niejedyne dobrze nam znane zwierzęta, które mają swoje polarne odpowiedniki. Jest ich wiele i na zajęciach postaramy się poznać jak najwięcej z nich. Zabawimy się w tropicieli (rozpoznając ślady tych zwierząt), w przyrodników (poznając różnorodne ciekawostki) oraz w artystów (tworząc pamiątkowe majsterki).

Prowadzenie: Sowaliska

Spotkanie dla dzieci w wieku 6–12 lat

Wstęp: 5 zł, bilety do nabycia na https://bilety.1944.pl/ na 2 tygodnie przed zajęciami.

Bajka dla dzieci [Ursus]

Niedzielne spotkanie z teatrem. Bajka dla dzieci „Magiczny płatek śniegu”. Mała żyrafa z zoo o bardzo krótkiej szyi wyrusza w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia życzenia. Jej marzeniem jest mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.
/wstęp 10 zł/

Morskie potwory czyli niezwykła podróż w głąb oceanu. [Praga-Południe]

Wydarzenie nieodpłatne
WYMAGANE ZAPISY! http://bit.ly/2NEL8a4

Serdecznie zapraszamy dzieci 8+ wraz z opiekunami na nieodpłatny pokaz naukowy “Potwory morskie czyli niezwykła podróż w głąb oceanu”

Pokaz odbędzie się 16 lutego 2020 roku w PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Potwory morskie – niezwykła podróż w głąb oceanu.
Wydarzenie poświęcone najbardziej tajemniczej, najdziwniejszej oraz najmniej poznanej faunie głębokiego dna oceanicznego. Podróż do niezwykle interesującego środowiska kominów hydrotermalnych, które ciągle zadziwia naukowców na całym świecie. Od Prekambryjskich stromatolitów, przez morskie potwory aż do współczesności…

W roli eksperta Dr Magdalena Łukowiak. Instytut Paleobiologii PAN. Zajmuje się taksonomią i tafonomią gąbek krzemionkowych. Uczestniczka w licznych wykopalisk naukowych w poszukiwaniu kręgowców ery dinozaurów. Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytet Śląski

Pokaz realizowany w ramach budżetu obywatelskiego Miasto Stołeczne Warszawa

Do zobaczenia na pokazie!

Bal karnawałowy w Ptaszynie [Śródmieście]

Bal karnawałowy z warsztatami kreatywnymi dla maluszków
Już 16 lutego w niedzielę w Klubokawiarni Ptaszyna odbędzie się bal karnawałowy.
Zaczynamy o 10:00 specjalnie stworzoną imprezą dla maluszków (od ok 6 miesiąca do 2 lat).
W tej części skupiamy się na zabawach sensorycznych:
wspólne stworzenie wielkich masek karnawałowych
pokaz suchego lodu i tworzenie sztucznego jadalnego śniegu
zabawy taneczne i pląsy muzyczne
karnawałowa orkiestra
„przebieranki karnawałowe”
dźwiękowe balony
mini foto budka
Do tego zdrowe przekąski dla dzieci i woda.
Spotkanie będzie kameralne, dlatego ilość miejsc jest ograniczona.
Przebrania dowolne i mile widziane.
Czas trwania około 1,5 godziny.
Koszt biletu to 35 zł do 10 lutego
40 zł do 14lutego
45 zł w dniu imprezy, jeśli będą wolne miejsca
(dziecko plus opiekun to jeden bilet). Bilety nie podlegają zwrotowi, ale zachęcamy do wymian na naszej grupie “Zajęcia w Ptaszynie” na FB.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments