Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (16-17 marca)


A może jednak lepiej puszczać Weekendową Zajawkę we wtorki? Hmm…? Co myślisz?

W ubiegłym tygodniu (z powodu jet lagu i późnozimowego załamania myślenia :P) pomyliłam dni tygodnia i zamiast w środę, puściłam Zajawkę we wtorek. Okazało się, że biła wszelkie rekordy popularności. Więc może to jakiś trop?

Pięknego weekendu i – tradycyjnie – puśćcie Zajawkę w świat. Niech inni też się zajawiają, a co!

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 16 marca

Premiera Teatrze BAJ: RA-DOŚĆ!

Teatr Baj zaprasza na Scenę na Jagiellońskiej 54: Premiera spektaklu „RA-DOŚĆ!” w reżyserii Beaty Bąblińskiej 16 marca 2019r.

PREMIERA: 16 marca 2019 r.

Człowiek, aby móc wykonać swoje pierwsze kroki, uczy się łapać równowagę – stać na dwóch nogach. Później robi to nieustannie – nie tylko w ciele, ale także w przeżywaniu swoich emocji, w budowaniu relacji ze światem, w tworzeniu własnego kosmosu. Umiejętność przeżywania i uwalniania różnych emocji, przyjemnych i nieprzyjemnych, pozwala zyskiwać równowagę.

Inspiracji w powstawaniu spektaklu były zabawy przedmiotami codziennego użytku, także tymi starymi, którymi bawią się dzieci (i bawili się nimi dorośli jako dzieci). Sprawdzamy, na ile związane z nimi działania pozwalają porządkować rzeczywistość, sprzyjają twórczości, łapaniu równowagi i przeżywaniu emocji.

Zapraszamy widzów, dzieci i dorosłych, aby w sytuacji teatralnej przyjrzeli się przeżywaniu złości, ale przede wszystkim łapaniu równowagi. Czasami trzeba powiedzieć: „dość”, by móc poczuć radość.

KOLEJNE SPEKTAKLE:

30 marca godz. 15:00 i 16:30

27 kwietnia godz. 15:00 i 16:30

 Teatr Baj we wrześniu 2017 roku wyruszył w podróż: po Warszawie, okolicach, po Polsce i po świecie. Prezentuje swoje spektakle na różnych scenach i w różnych miejscach. W tym czasie w naszej siedzibie przy ul. Jagiellońskiej 28 prowadzony jest generalny remont, którego zakończenie planowane jest na rok 2019.

.

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM!

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI – 13:00 | 15:00 | 17:00

——————–

O pchle, co manier nie miała
16.03.2019

Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego inspirowany tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

Oto ja, proszę Was. Wszystko wiem, wszystko mam, a jedyny mój brak, to brak manier. Będę żądać, a nie prosić, będę oszukiwać, będę mlaskać jedząc ciastka, będę konwersacje niegrzecznie przerywać. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie. Lepiej niźli Francuz Jombo, co kręci zagadek kołem jak kolbą. Lepiej niż ten waćpan Kikut, co uczyłam go języków. Lepiej niż goście na balu, sztukę złych manier znam ja w każdym calu. Czy aby na zdrowie mi to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajeczki przyjdzie…

.

Warsztaty – Teatr Naukowy

Abra kadabra czy to czary czy to magia ?
Jest zabawa jest nauka każdy znajdzie czego szuka!

Pokaz sztuki magii, iluzji optycznych i trików kuglarskich oraz widowiskowych eksperymentów naukowych .
O tym, w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość i jak interpretujemy widziane przez nas obiekty.
Wszyscy znamy powiedzenie – widzieć znaczy uwierzyć. Sztuczki magiczne i iluzje optyczne działają dzięki zaprzeczeniu tej skądinąd racjonalnej myśli. Czym jest mózg? Czy można go oszukać?
Zobaczymy efektowne i widowiskowe sztuki magiczne i iluzjonistyczne podsycone lekcją z biologii, psychologii, a także chemii i fizyki. Większość z nas, choćby przez moment, marzyła o byciu naukowcem. O eksperymentowaniu, poznawaniu i odkrywaniu nieznanego. Widowiskowe doświadczenia pokazane w prosty, zabawny i humorystyczny sposób mają za zadanie rozbudzić chęć poznawania, konstruowania, eksperymentowania i zgłębiania nauk ścisłych.
Warsztaty prowadzi Mały Teatrzyk
Koszt jednostkowych zajęć to 40 zł.
(W przypadku nie zebrania się grupy min. 8 osób chętnych na zajęcia zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć.)

.

Warsztaty sushi dla dzieci

Warsztaty dla dzieci od 7 lat.
Uczestnicy podczas warsztatów będą mieć okazję do poznania tradycyjnej kuchni oraz kultury Japonii. Samodzielnie przygotują sushi – tradycyjne danie kuchni japońskiej. Dowiedzą się jak je przygotowywać, krok po kroku i jak należy je spożywać.
I grupa: 10:30
II grupa: 12:00

Wstęp – 10 zł/ os.
zapisy online: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12544
www.dkpraga.pl

.

Świat Owadów dla dzieci – Pszczoły i Mrówki

Tuż przed kalendarzową wiosną owady zawitają do Mamy Dom.

Będziecie mogli poznać tajemnice pszczół i mrówek, obserwować życie w formikarium, spróbować różnych odmian miodu, a także wykonać własną świeczkę.

Przygotujemy dla Was również część warsztatową, z ciekawymi zadaniami do wykonania:)

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 3-8 lat.
Zapisy: przez fb lub mailowo (witaj@mamydom.eu)

Koszt: 19 zł/osoba (przy zakupie powyżej 3 biletów koszt 17 zł/osoba)

Rezerwacja po wykonaniu przelewu (dane przesyłamy po wysłaniu zgłoszenia).

.

Jajko: premiera książki

16 marca, w sobotę o godz. 11:00 Wydawnictwo AGORA i księgarnia Badet zapraszają dzieci na premierę książki Britty Teckentrup: „Jajko” 🐣 Zajrzymy pod skorupkę jaja, porównamy te największe i najmniejsze. Dowiemy się kto, oprócz ptaków, wykluwa się z jajek i jak świętuje się Dzień Naleśnika. Podczas warsztatów plastycznych staniemy się budowniczymi ptasich gniazd, stworzymy kolekcję ptasich jaj i nauczymy się podrzucać naleśniki.
👉🏻 Zapraszamy dzieci od 3 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Król i jazz – Od baroku do improwizacji. Koncerty dla Dzieci

KONCERTY DLA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I RODZINNE
Filharmonia dla Dzieci to projekt który powstał z marzeń, z kontaktów z tysiącami dzieci, z pragnienia ich rozwoju i poszerzania horyzontów, kształtowania w nich odwagi do uczestnictwa w świecie i do czerpania ze świata. W PROGRAMIE m.in.: VIVALDI, LOUIS ARMSTRONG, LORD VADER I JAMES BOND!!! 🙂 W minionym roku koncerty Filharmonii dla Dzieci odwiedziło ponad 7 tys słuchaczy.

A NA MARCOWYCH KONCERTACH 🙂 : Jak wygladały trąbki 300 lat temu..? Opowiemy (i posłuchacie! ) jak brzmiały i jak zmieniały się technicznie instrumenty przez stulecia, czym jest IMPROWIZACJA i czy Fryderyk Chopin coś o niej słyszał, oraz jak pięknie się słucha muzyki dworskiej i jak luźno się słucha najlepszych jazzowych standardów… 🙂 Poznacie kultowe melodie i zacne klasyki. Te i inne muzyczne odkrycia już W MARCU w Pałacu w Wilanowie.

A oprócz tego – jak odkrywanie to na całego- u nas jest zaglądanie do trąb wszelkiego rodzaju, można samemu spróbować zagrać po koncercie, potrzymać choć w rękach i zrobić sobie piękne zdjęcie na pamiatkę i wszystkie dzieci dostaną do domu nasze słynne książeczki koncertowe- czyli żarciki, ciekawostki i kolorowanki by w domu, przez zabawę- utrwalić odkrycia dokonane podczas koncertu.

Krótko mówiąc: KRÓL I JAZZ, i co oni mają ze sobą wspólnego… 🙂
Gorąco zapraszamy, nie zwlekajcie Państwo z zamówieniami bo część biletów już sprzedana.

// Artystów i muzyczne programy dobiera dyrektor Filharmonii dla Dzieci -Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, uhonorowana odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, medalem honorowym Pro Mazovia, Certyfikatem Dobroczynnosci Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, wiolonczelistka i menedżer, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku, który przez minione 10 lat obejrzało ponad 40 tys ludzi. AnnaSzarek.pl //

BILETY 25 ZŁ /os (dzieci do roczku bez biletu)
zamówienia i informacje:
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
tel 737-169-961 obsługa widza
więcej na www.FilharmoniaDlaDzieci.pl

W Pałacu w Wilanowie odbywać się będą koncerty dla grup wiekowych przedszkolnych i szkolnych (piątek), oraz w sobotnie południe – koncert rodzinny. Na koncerty piatkowe mozna przybywac również indywidualnie. Zapraszamy 🙂

.

Czy drony są tylko do zabawy? Rodzinny pokaz naukowy w DK Praga

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7+ wraz z rodzicami na rodzinny pokaz naukowy „Czy drony są tylko do zabawy?”.

Od zarania dziejów ludzie chcieli skraść zwierzętom tajemnice latania. Po setkach lat prób i doświadczeń dotarliśmy do ery samolotów, helikopterów i…dronów!
Pokaz ma na celu przybliżyć niesamowitą podróż ludzkości ku lataniu, wytłumaczymy, co wiewiórka ma wspólnego ze sztuczną inteligencją oraz polatamy razem dronami!

Pokaz poprowadzą nasi zaprzyjaźnieni Pokazy bez skazy – przy okazji spójrzcie, jakie ciekawe warsztaty naukowe prowadzą.

Wstęp wolny, wymagane zapisy.
Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/12520

16 marca, godz. 12:30, Dom Kultury Tu Praga, ul. B. Sawinkowa 2

.

Rodzina w formie | Warsztaty rodzinne w formierni

Rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat zapraszamy na warsztaty, podczas których wykonywać można będzie gipsowe odlewy.

Uczestnicy warsztatów „Rodzina w formie” obejrzą wspólnie wizerunki mitologicznych rzeźb w Królewskiej Galerii Rzeźby. Dowiedzą się również, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru. Następnie wzorem formierów wykonywać będą własne gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu.

Zajęcia dostosowane są do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi

***
👉Terminy: 16 marca, 13 kwietnia, 11 maja, 8 czerwca, 13 lipca, 10 sierpnia, 14 września, 12 października, 9 listopada, 14 grudnia 2019 r., godz. 11.00-13.00
🌎Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia 👉goo.gl/maps/wcCryisoUA82
🎟Wstęp: 25 zł (dziecko plus opiekun)
ℹZapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 183 (rezerwacje przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00)
🙂Prowadzenie: edukatorzy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie

.

Spotkanie z bajką kazachską

Serdecznie zapraszamy w podróż do dalekiego Kazachstanu. Podczas spotkania będzie okazja by posłuchać fascynującej opowieści o „krainie wędrowców”, zobaczyć tradycyjne stroje, nauczyć się kilku słów po kazachsku, uczestniczyć w zajęciach plastycznych oraz spróbować kazachskich pączków.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat. Wstęp bezpłatny.
Zapisy do 14 marca 2019 pod adresem: m.gudajtys@bppragapd.pl
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Cztery razy wschód. Kazachstan serce Eurazji.”
Organizatorzy:
Ambasada Republiki Kazachstanu w Polsce
Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód. Oddział Mazowiecki
Stowarzyszenie Kazachstańskiej Młodzieży „BARS”
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych

.

Muzyczna Japonia – interaktywny koncert rodzinny

Muzyczna Japonia to wyjątkowe wydarzenie muzyczne dla Rodzin z Dziećmi w wieku od 0 do 7 lat.
Jest to interaktywny koncert muzyki klasycznej i ludowej japońskiej. Podczas koncertu zostanie przeczytana Bajka o chłopcu imieniem MOMO TARO, bajka będzie ilustrowana muzycznie dźwiękami japońskiej harfy, czyli KOTO. Naszym wspaniałym gościem będzie Katarzyna Karpowicz. Wyjątkowa postać i propagator tego instrumentu w Polsce.
Koncert „Muzyczna Japonia” to autorski projekt Muzyki Łączy – był grany już kilka razy, miedzy innymi w Łazienkach Królewskich oraz w Kinie Iluzjon, koncert cieszył się dużym powodzeniem.

Oprócz dobrej muzyki, ilustrującej jedną z najbardziej znanych bajek japońskich, dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję potańczyć, pośpiewać, nauczyć się japońskich słów i piosenki oraz pograć na instrumentach perkusyjnych.
Po wysłuchaniu bajki zaprosimy wszystkich, aby porozmawiać z Kasią o tajnikach gry na Koto oraz troszkę o historii tego wyjątkowego instrumentu.

16.03.2019
godz. 16.00 SOBOTA
CENTRUM ŁOWICKA
UL.ŁOWICKA 19

CENA BILETU 26 ZL OD OSOBY ( DZIECI DO 1GO ROKU ŻYCIA GRATIS)

Link do zakupu biletów:
https://www.kupbilecik.pl/impreza-35496-muzyczna.japonia.warszawa.html#

Koncert poprowadzą i zagrają :

Katarzyna Karpowicz – koto
Anna Martyniuk–Tofiluk – fortepian
Eva Piłat – fortepian
Anna Natalicz – skrzypce

.

Warsztaty o emocjach dla dzieci od 4 roku życia

„Ratunku EMOCJE!”- cykl warsztatów dla dzieci od 4 do 9 r.ż.
Zapisy na edycję marzec-kwiecień 2019!

Zapraszamy na zajęcia wspierające rozwój kompetencji emocjonalnych dzieci. Warsztaty nie tylko rozwijają zdolności lepszego rozumienia siebie i innych, ale uczą empatii, asertywności, rozwijają wyobraźnię, współdziałanie w grupie społecznej oraz podbudowują wiarę w siebie.
Cykl obejmuje 8 zajęć dla dzieci + warsztat dla rodziców „Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach ?” Po każdych zajęciach uczestnicy dodatkowo dostają do domu propozycje ciekawych zabaw, ćwiczeń i zadań wspierających rozwój emocjonalny- do wspólnego wykorzystania z pozostałymi domownikami.

ROZPOCZĘLIŚMY ZAPISY NA EDYCJĘ MARZEC-KWIECIEŃ 2019
SOBOTY godz. 16:00 (grupa przedszkolna 4-6 l.)
SOBOTY godz. 17:10 (grupa wczesnoszkolna 7-9 l.)

SZCZEGÓŁY OFERTY: www.pracowniaetapy.pl

Cena 200zł/ miesiąc

MAŁE GRUPY! Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenie należy wysłać na adres:kontakt@pracowniaetapy.pl, w tytule „ratunku emocje”, w treści maila prosimy o podanie wieku dziecka, grupy i telefonu kontaktowego.

.

Dyskoteka dla Dzieci / 16.03

Hej rodzice!

Chcielibyście potańczyć przy All That She Wants, ale boicie się, że sąsiad Was podejrzy? Zanim urodził Wam się syn, byliście królami nocy tańcząc do rana? Chcielibyście pokazać córce jak ruszać biodrami w rytm house’u z lat 90.?

Ta impreza jest dla Was!

Gorący karnawał, rodzice z dziećmi, feria kolorów, skaczące balony i wspólne zabawy organizowane do ciekawej muzyki (i do guilty pleasures czasem też ;-)) to nasza znana już na całym mieście impreza.

Dla łakomczuchów na pewno będzie jakieś ciasto, dla smakoszy pyszna kawa, a dla pasibrzuchów i lekkoduchów pyszne piwko już od rana.

Zapraszamy!

Karrot
ul. Częstochowska 20
Start: 11:00
Koniec: 14:00
Wstęp: 5 PLN

.

Warsztaty dla dzieci: Gliniany zwierzyniec

Pająk, kotek, dinozaur, a może jeszcze coś całkiem innego? Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz ze swoimi opiekunami na warsztat “Gliniany zwierzyniec”. Ulepimy wspólnie zwierzęta, które już istnieją i takie, które dopiero razem wymyślimy.

instruktorka: Renata Kochan
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro
wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

.

Praskie Atelier | warsztaty rodzinne

Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier zapraszają na cykl warsztatów varsavianistyczno-artystycznych dla rodzin. Spotkania są okazją do wymiany pokoleniowych doświadczeń i wspólnej twórczej zabawy. Inspiracjami do projektów artystycznych będą praskie opowieści.

Start: 10.30
Czas trwania: 90 minut
Liczba uczestników: 30 osób
Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat
Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna

.

Biegnąc z wilkami- wystawa

Teatr Lalka oraz Ambasada Estonii mają zaszczyt zaprosić na otwarcie międzynarodowej wystawy ilustracji do opowieści o wilkołakach- „Biegnąc z wilkami”.

Otwarcie odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 w Teatrze Lalka. WSTĘP WOLNY.
—————————————————————————–

Od 4 marca do 15 kwietnia w foyer Teatru Lalka będzie można obejrzeć międzynarodową wystawę ilustracji pt. „Biegnąc z wilkami”, której tematem jest wilkołak – istota należąca do świata folkloru, ludowych podań, legend i baśni.
Zakorzenione w średniowieczu przekonanie, że człowiek może za pomocą czarów przemienić się w wilka, nie pozbawionego pewnych cech natury ludzkiej, jeszcze w XIX wieku było żywe na terenie Europy, zwłaszcza wśród ludów północnych i wśród południowych Słowian.
Zbiór 63 prac 37 estońskich, litewskich i łotewskich artystów powstał w 2018 roku w Estońskim Centrum Literatury Dziecięcej z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Wystawa, której kuratorką jest Viive Noor, była prezentowana, m.in. na Londyńskich Targach Książki w kwietniu ubiegłego roku.

Wystawa czynna podczas grania spektakli oraz w godzinach 14.00 – 17.00.

.

Warszawskie opowieści „Bajka o Bazyliszku”

Zapraszamy młodych warszawiaków na kolejną edycję spotkań z legendami pt. „Warszawskie opowieści”.

Dla młodych widzów przygotowaliśmy przedstawienie teatralne połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt. „Bajka o Bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.

Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych (prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę):
16 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.
23 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 5-8 lat – spektakl i warsztaty.
Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
WSTĘP BEZPŁATNY.

Gdzie mieszka Bazyliszek?
Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie, która kryje w swych podziemiach studnię ze Złotą Kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na Starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Dzieci odbędą niezwykłą podróż w czasie. Podróż, która przeniesie je do malowniczego średniowiecza, kiedy Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły…

Warsztaty plastyczne
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, dzieci zbudują makietę starej Warszawy. Odtworzą klimat ówczesnego rynku oraz dowiedzą się o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta.

Po spektaklu dzieci i dorośli będą mogli wykonać papierowe lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Później każde dziecko będzie mogło w domu przygotować własny mini-spektakl. Druga część warsztatów będzie poświęcona grom i zabawom ruchowym związanym tematycznie z treścią przedstawienia.

.

Widowisko muzyczne dla całych rodzin „Przytuliś”

Fundacja Nasze Szczęścia i Pracownia Musicalove zapraszają na:

Bajove Melodie „Przytuliś” – zabawna historia opowiedziana MUZYKĄ NA ŻYWO

Opis:

Interaktywne widowisko muzyczne dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat z opiekunami.

” Jestem Tuliś, Tuliś,

Niech mnie ktoś przytuli…”

Do czego najlepiej się przytulić? Do czegoś wielkiego? Może małego?? A może miękkiego??

W poszukiwania misiowego przytulania zabierze nas tym razem.. KONTRABAS.

Jak zwykle nie zabraknie pląsów i wspólnych śpiewów. Zapraszamy!

Miejsce: Klub Mieszkańca Domu Kultury ul. Polna 40 Stare Babice (w budynku szkoły podstawowej)

Kiedy: sobota 16.03.2019 godzina 11.00

Przedstawienie trwa około 35 minut. Po widowisku będzie czas wolny na zabawę w Klubie i kawę 🙂

Obowiązują zapisy – liczba miejsc ograniczona – każdy uczestnik zarówno duży jak i mały powinien się zarejestrować.

Bilet 15 zł.
https://naszeszczesciabajove.evenea.pl/

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Stare Babice w ramach projektu Babicki Klub dla rodzin.

Zapraszamy całe rodziny!

.

Nuty w półnuty | Kolekcja dźwięków (3-5 lat)

Dzieci i ich opiekunów zapraszamy do świata pełnego dźwięków. Posłuchajcie odgłosów dobiegających z obrazów, brzmień instrumentów i swoich ciał. Kolekcjonujcie i układajcie dźwięki w proste kompozycje.

Instrument to może być Twój głos,
Zaśpiewaj przez usta lub przez nos!
Posłuchaj jak inne instrumenty grają, śpiewają…*

Będziemy słuchać, wydawać i naśladować dźwięki, grać, śpiewać, poruszać się, bawić i tańczyć. W rytmie specjalnie skomponowanych piosenek i zabaw umuzykalniających, poznamy obrazy z królewskiej galerii i zainspirujemy się ich muzycznymi bądź dźwiękonaśladowczymi wątkami.

***
Terminy warsztatów:
16 marca – „Fiu fiu fiu! Satyr grający na flecie”
27 kwietnia – „Ci-ci-cisza przed burzą… Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”

🌍 Miejsce: Pałac na Wyspie
🎟 Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun)
ℹ Zapisy: formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: edukacja@lazienki-krolewskie.pl 👉bit.ly/2QEZSUW

***
Warsztaty „Nuty półnuty. Kolekcja dźwięków” poprowadzi Agata Fandri – Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Studiuje podyplomowo muzykoterapię w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występuje solo, jako muzyk orkiestrowy oraz w zespołach kameralnych. Prowadzi klasę harfy w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

***
* Fragment piosenki „Złap muzykę” Mateusza Fandri, która napisana została dla potrzeb warsztatów „Nuty w półnuty. Kolekcja dźwięków”

.

Just Dance Party dla dzieci

Just Dance Party to taneczne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Sekcja Just Dance zaczyna przygotowania do eliminacji do Mistrzostw Świata w Just Dance oraz do zrobienia własnego teledysku z… Pandą ⁉️. Tak – Pandą 😄

Trenujemy w
— czwartki: 17:00-18:00,
— soboty w godz. 10:30-11:30 oraz 13:30-14:30 😍😍.

Zapraszamy na:
— Bal Karnawałowy Just Dance Party — 23.lutego.
Wstęp w cenie biletu do Parku Trampolin.

Gdzie: Park Trampolin New Age Jump Białołęka, ul. Modlińska 115, sala Energy.
Zapisy i info: +48 500 443 134.

.

niedziela, 17 marca

Wystawa czasowa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” Muzeum Historii Żydów Polskich

Co zrobić, żeby wszystkim było dobrze? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? – pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.

Zapraszamy dzieci i dorosłych do spotkania z dziesięcioletnim królem i przeżycia niezapomnianej przygody. Razem z nim poszukamy odpowiedzi na pytania związane z trudami rządzenia państwem. Dzięki bajkowym ilustracjom Iwony Chmielewskiej zanurzymy się w świat powieści. „Wejdziemy w buty” małego króla, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

bilety: 12 zł (normalny) / 8 zł (ulgowy) / 30 zł (rodzinny)

.

Klub Kina Dzieci sezon 2018/2019

Klub Kina Dzieci to inicjatywa, której celem jest wspólna zabawa rodziców i dzieci w filmowym klubie.

Klub Kina Dzieci to inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – comiesięczne, niedzielne spotkania filmowe w kinie Muranów. Projekcje połączone ze spotkaniem ze specjalnym gościem odbywają się raz w miesiącu w Kino Muranów. Na uczestników czeka Karta Klubowicza, na której mogą oceniać filmy i zbierać stempelki. Do Klubu można dołączyć w dowolnym miesiącu.

Nowy sezon Klubu zainaugurowaliśmy podczas 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci seansem filmu „Ulga” z udziałem dr Moniki Nowakowskiej z Wydziału Orientalistycznego – Katedry Azji Południowej UW.

__

Najbliższe projekcje Klubu Kina Dzieci:

MARZEC
17.03 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” – suspens w filmie. Czy łatwo nas zaskoczyć?

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska „Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Jaś i Małgosia /spektakl dla dzieci

Tę baśń znamy wszyscy: Jaś i Małgosia muszą wyruszyć z domu, by zdobyć odwagę i samodzielność, by nauczyć się współdziałać i rozprawić ze złą Czarownicą. Mali widzowie towarzyszą bohaterom w tej trudnej podróży przy okazji rozprawiając się z własnymi lękami. Lalki, maski i rekwizyty a także instrumenty takie jak harmonijka i góralska „piscołka” pomogą zbudować baśniową atmosferę i sprawią, że najmłodsi oswoją się z teatralną konwencją.
Spektakl na podstawie baśni Braci Grimm

Reżyseria: Ewa Sokół – Malesza
Występują: Beata Łuczak i Jacek Poniński
dla dzieci 4+
czas trwania: 40 min
bilet: 25 zł
bilet rodzinny: 60 zł ( do 3 osób), każde kolejne dziecko:10 zł,

.

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Afryka

Tajemnicza i daleka Afryka ciekawi wielu z nas. Spróbujmy przybliżyć do niej dzięki muzyce, dziełom sztuki i baśniom. Naszymi przewodnikami będą znawcy muzyki i kultury afrykańskiej- członkowie Tria „Wielbłądy” a także multiinstrumentalista, rodowity Senegalczyk Ablaye Badji. Wspólnie z nimi zaśpiewamy i zatańczymy. Działania wizualne, inspirowane kulturą Afryki, zrealizują razem z dziećmi artyści Kolor Kolektywu. Nasze kolejne spotkanie w Dziecięcym Ogrodzie poprowadzi Anna Szawiel.

Spotkania dla rodziców z dziećmi (5 – 10 lat)

.

Bajka do zjedzenia. Teatr TAK

Z cyklu MAŁY TEATR
Bajka do zjedzenia. Teatr TAK.
Dlaczego cukier jest zły ? co warto jeść? czego się wystrzegać?
Dzieci zobaczą, jakie moce mają warzywa i owoce, i dlaczego tak ważny jest ruch.
Pod szatą dowcipnej fabuły ukrytych jest wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia.
Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem. Kucharz gotuje jarzynową zupę, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci.
Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen endorfin i witamin.

Wstęp wolny

.

Kolorowo Folklorowo – Bajkowa Niedziela

17 marca o godz. 14.00 i 16.00 BAJKOWA NIEDZIELA, czyli cykl spektakli dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Wystąpi Ten Teatr – „Kolorowo Folklorowo”. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Bilety w cenie 10 złotych. www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1287-kolorowo-folklorowo-bajkowa-niedziela

.

Najmłodsi Melomani

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat prowadzone w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona. Śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów takich jak chusty czy instrumenty Orffa przygotowują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

W programie zajęć ważne miejsce zajmuje muzyka klasyczna, w tym utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz ludowa, a także spotkania z instrumentalistami.

Godziny zajęć:
g. 10.30-11.00

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia
45 zł / karnet na 4 zajęć

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Wiwarium – od pustyni do tropików – 17 marca 2019

🐜🦎🐢🕸️🕷️🌱🌺🐊🐚🍃🦋🐌🌵🦗🦎
Zapraszam Was na jedyną w swoim rodzaju wystawę zwierząt egzotycznych połączoną z targami terrarystycznymi i botanicznymi, która odbędzie się już
17 marca 2019
na ul .Angorskiej 2 w Warszawie

Promujemy hobby terrarystyczne i botaniczne, odtwarzanie naturalnych biotopów w domowych warunkach oraz szeroko pojętą wiedzę w tym zakresie.
Na naszych wydarzeniach możecie zobaczyć/znaleźć:

* zwierzęta egzotyczne np. stawonogi, płazy, gady, małe ssaki egzotyczne (np. lotopałanki, jeże, rasowe gryzonie),
* zwierzęta wodne nadające się do wiwariów/paludariów
* rośliny sucholubne
* rośliny tropikalne i subtropikalne
* rośliny akwarystyczne (zwłaszcza mchy)
* kompozycje roślinne
* zbiorniki (akwaria, terraria) wyposażone
* zbiorniki (akwaria, terraria) puste
* akcesoria terrarystyczne oraz asortyment akwarystyczny taki jak pompy, zraszacze itp. sprzęt niezbędny do budowy wiwariów i paludariów z częścią wodną
* akcesoria do uprawy roślin w warunkach domowych
* elementy dekoracyjne – od dużych skałek i korzeni po drobnice

Jeśli coś wam wpadnie w oko, na miejscu możecie nabyć cały wymagany asortyment oraz poznacie specjalistów, którzy odpowiedzą na każde Wasze pytanie.
Zapraszamy!

🔰 Wiwarium to ogólna nazwa sztucznego pomieszczenia służącego do przetrzymywania drobnych zwierząt lub roślin w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych*

* źród. Wikipedia

🐜🦎🐢🕸️🕷️🌱🌺🐊🐚🍃🦋🐌🌵🦗🦎
INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:

godziny otwarcia:
Niedziela 10:00-16:00

Bilet wstępu: 15 zł.
Bilet wstępu dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji : 10 zł
Bilet rodzinny 2+2 oraz z KARTĄ DUŻEJ RODZINY : 40 zł
Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.

Bilety dostępne on-line oraz w kasie biletowej w dniu wydarzenia:
wiwarium.com.pl/kup-bilet

.

Czytamisie. Kameralne warsztaty dla rodzin z dziećmi

Czytamisie – W kosmosie
(grupa 5-6 lat) godz. 09:00
(grupa 3-4 lata), godz. 10:15

Na ostatnich spotkaniach Czytamisiów z cyklu „Świat wokół mnie” zapoznawaliśmy się m.in. z takimi przestrzeniami jak powietrze, cisza i dźwięk oraz światło i ciemność. Tym razem wybierzemy się w podróż w kosmos! Dowiemy się nowych rzeczy o planetach, gwiazdach i odkryciach naukowych. Nawet jeśli jeszcze nie byliście na naszych spotkaniach, to koniecznie przyjdźcie i przeżyjcie wspólnie z nami kosmiczną przygodę!

Spotkania odbywają się w Sali warsztatowej na Głębockiej 66 raz w miesiącu w wybraną niedzielę dla dwóch grup wiekowych. Na każdą grupę zapraszamy 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 2. Zapisy od 3 marca 2019 r.

.

Muzyczny Brzechwa

Teatr 6.piętro Dzieciom

„A czym jest treść duszy, jeśli nie wszechświatem, jeno bez wymiarów?”
J. Korczak

A gdyby tak wybrać się do świata „Skarżypyty”, „Samochwały” i „Psich smutków”, w którym naszymi przewodnikami są utwory Astora Piazzolli, Nikolai Kapustina czy Pedro Iturralde?

W samym sercu wielkiego miasta wśród wrzawy ulicznej i gwaru, pomiędzy turkotem samochodów, a rozmowami zajętych ludzi, mieszkają one. Dźwięki. Wyraźne i subtelne, ciche i głośne, potężne i lekkie, delikatne i mocne.

Zaprosiliśmy je do nas i wszystkie pojawia się na scenie Teatru 6.piętro!

W towarzystwie magicznego brzmienia saksofonów i fortepianu.

Zapraszamy na interaktywną zabawę muzyczną!

Scenariusz koncertu oparty jest na podstawie programowej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a zawarte w nim treści służą rozwinięciu wrażliwości estetycznej, nabywaniu umiejętności słuchania, wyrażania uczuć i emocji. Jest to doskonała lekcja nauki poprzez zabawę.

Koncert familijny w wykonaniu Ulla Saxophone Trio składa się ze znanych utworów literackich Jana Brzechwy ilustrowanych utworami muzycznymi.

.

Zumba Kids | Udział bezpłatny!

Zumba kids to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i itp.) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom jak najwięcej zabawy i ruchu na wesoło. Zumba Kids to zajęcia bezpieczne i skuteczne, które rozpoczniemy krótką rozgrzewką. Zajęcia będą urozmaicone animacjami i konkursami z nagrodami, aby jak najlepiej skupić uwagę najmłodszych.

Data: 17. marca (niedziela)
Godz. 14.00 – 15.30

Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Zajęcia polecamy dla dzieci od 5 roku życia.

.

Filmowe Czytanki | spotkania z kulturą dla Dzieci i Rodziców

FILMOWE CZYTANKI
dla maluszków, tych starszych i całkiem dorosłych…
24 lutego (niedziela) godz. 11.00 Kino Atlantic
Projekcja filmu pt. Podniebna podróż 3D
oraz
prezentacja książki pt. Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków
i z animacje prowadzone przez animatorów z Mysich Harców

Fragmenty książki przeczyta Olga Bończyk

Cena biletu bez względu na wiek to 14 zł

.

Improwizacja dla dzieci

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci!

To wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widzami wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?

✩ Najpierw się rozgrzewamy!
Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek!
Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

✰✰Spektakl improwizowany dla dzieci✰✰
Resort Komedii, ul. Bielańska 1
17 marca, godz. 12:00

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/improwizacja-dla-dzieci,5077/148592/kup

Bilety dostępne online oraz na miejscu na pół godziny przed spektaklem.
Zapraszamy!

.

Akademia Niepodległej – bezpłatne warsztaty rodzinne

Bezpłatne, niedzielne warsztaty rodzinne!

Akademia Niepodległej to cykl warsztatów kreatywnych poświęcony polskimi osiągnięciami naukowymi i technicznymi!

W trakcie 9 niedzielnych spotkań uczestnicy:
🔸pobrykają pośród bajkostworów,
🔸zapoznają się z barwnymi opowieściami Michał Malinowski o wybitnych, często nieznanych konstruktorach, wynalazcach, biologach, naukowcach i.in.,
🔸wykonają modele pojazdów kosmicznych, statków, samochodów, pociągów i samolotów,
🔸zaprojektują książeczki przestrzenne oraz papierowe teatrzyki.

Rozkład zajęć: 📌

7. NIEPODLEGŁA PRZYRODNICZA – 17 marca 2019 r.
8. NIEPODLEGŁA MEDYCZNA – 24 marca 2019 r.
9. NIEPODLEGŁA ZAGADEK i SZYFRÓW – 31 marca 2019 r.

Będzie bardzo dużo zabaw twórczych i ani sekundy nudy! 😊
___

Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Wykładowcą na „Akademii Niepodległej” będzie Michał Malinowski, pomysłodawca i kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

 

0 0 vote
Article Rating

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share This
0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.