Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (19-20 stycznia)


Zapraszam Was na przegląd zimowych atrakcji dla dzieci na nadchodzący weekend :).

.

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

Spis treści:

S O B O T A – 19 stycznia

Kino przyjazne sensorycznie 2019

Kino przyjazne sensorycznie – kino dostępne dla wszystkich
[POKAZY W 2019 ROKU]

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z kinami Cinema City zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”. Seanse dedykowane są dla widzów z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także dla tych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata mogliby skorzystać z takich spektakli.

Seanse przyjazne sensorycznie będą odbywać się w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Bielsku Białej.

Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy w tygodniu. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem dedykowanym rezerwacjom grupowym w danej lokalizacji.

Cinema City, jako partner inicjatywy, otwiera swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Na salach zostaną zapewnione odpowiednie warunki:

• światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
• dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki;
• przed seansem nie będą wyświetlane reklamy;
• sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
• podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy;
• wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie.

Lider projektu:

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością.

Z pasją działam na rzecz pozytywnego podejścia do osób z autyzmem i zwiększania rozumienia ich specyficznych potrzeb. Aspiracją projektu „Kino przyjazne sensorycznie” jest założenie, by uczynić kino na stałe bardziej dostępnym dla osób z trudnościami rozwojowymi i ich rodzin i rozwijać ideę kina przyjaznego sensorycznie w Polsce.

Autyzm i kino przyjazne sensorycznie:

Autyzm jest rodzajem niepełnosprawności i charakteryzuje się go jako zaburzenie neurorozwojowe, w którym obserwuje się zakłócenia w trzech sferach: komunikacji, interakcji społecznych oraz schematycznych zainteresowań i aktywności. Dodatkową trudnością większości osób z autyzmem są zakłócenia w przetwarzaniu sensorycznym – to oznacza, że wrażenia ze zmysłów (słuchu, wzroku, dotyku, itp.) są odczuwane inaczej niż u większości ludzi – np. zbyt silnie lub za słabo.Z tego powodu niektóre przestrzenie publiczne są dla osób z autyzmem „nie do zniesienia” lub przebywanie w nich wiąże się z ogromnym obciążeniem – stresem, przeciążeniem zmysłowym, dezorganizacją procesów
poznawczych i działania.

Pokazy filmowe przyjazne sensorycznie, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są okazją do korzystania z oferty kulturalnej, tak łatwo dostępnej dla większości społeczeństwa. Pozwalają na dostosowanie niektórych seansów tak, by osobom z autyzmem było w nich łatwiej uczestniczyć.

Seanse przyjazne sensorycznie są wprowadzone m.in. w wielu kinach w USA i przyciągają nie tylko osoby z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, ale także cieszą się popularnością wśród wielu neurotypowych rodzin z dziećmi, dzięki czemu służą integracji społeczności. Umożliwienie uczestnictwa w seansach kinowych przeciwdziała izolacji i wykluczeniu społecznemu osób z autyzmem w środowisku, w którym żyją.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia, a dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje całkowita cisza– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, itp.

Rodzicu, nie musisz już czuć się nieswojo w kinie, kiedy Twoje dziecko całym sobą raduje się z filmu! Ponieważ wiele dzieci/osób z autyzmem jest na różnego rodzaju dietach, dlatego podczas seansu pozwala się na przyniesienie ze sobą własnych, przygotowanych lub dobranych przez rodziców przekąsek.

Informacje organizacyjne:

W tym miejscu będą się pojawiać informacje o kolejnych pokazach. Pokazy będą się odbywać przez cały rok, jednak konkretne daty i tytuły będziemy aktualizować na bieżąco.

Repertuar:

19.01.19 – g. 10.00 – „Mary Poppins powraca”
23.02.19 – g 11.00 – „Ralph Demolka w Internecie”

UWAGA! Daty 1.01.19 i 31.12.19 są datami „roboczymi”, służącymi do publikacji wydarzenia w portalu Facebook. W tych dniach seanse nie odbywają się.

Repertuar na kolejne miesiące będzie aktualizowany pod poniższymi adresami:

https://www.facebook.com/events/1988488804568506/

https://www.cinema-city.pl/static/pl/pl/kino-przyjazne-sensorycznie

Specjalny cennik:
Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe płatne wg regularnego cennika kina.

Gdzie?
Seanse przyjazne sensorycznie będą się odbywać wg powyższego repertuaru w kinach Cinema City w Warszawie (Sadyba), Poznaniu (Kinepolis), Krakowie (Galeria Plaza), Łodzi (Manufaktura), Wrocławiu (Wroclavia), Toruniu (Czerwona Droga), Bydgoszcz, Lublin (Felicity), Katowicach (Pkt 44), Bielsku-Białej.

Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem dedykowanym rezerwacjom grupowym w danej lokalizacji.

Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej:

W mailu prosimy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca oraz wiek widzów i fakt posiadania orzeczenia, np. „Rezerwacja na nazwisko Eugenia Kowalska, dwie osoby dorosłe i jedno dziecko z orzeczeniem.”

Odbiór biletów w kasie kina możliwy będzie pół godziny przed senasem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.

Kontakty do kin znajdują się poniżej:

Warszawa Sadyba ul. Powsińska 31, 02-903 Warszawa
(22) 241 94 11 rezerwacje@cinema-city.pl

.

Mama Mu na rowerze i Pomysłowy Dobromir – Kino Muranów

19 stycznia zapraszamy na kolejny PORANEK FILMOWY Z KSIĄŻKĄ. Przeczytamy fragmenty „Mamy Mu na rowerze” ( Wydawnictwo Zakamarki) oraz obejrzymy „Pomysłowego Dobromira”. Po seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne.
————————————————————————–
Pomysłowy Dobromir to serial opowiadający o niezwykle uzdolnionym chłopcu, mieszkający w małym domku wraz ze swoim dziadkiem oraz wszędobylskim, figlarnym ptaszkiem. Dobromir swoją błyskotliwą pomysłowością pomaga dziadkowi w ciężkich pracach związanych z drobnymi naprawami domu czy też uprawą ogródka. Chłopiec obserwując otoczenie i wykorzystując swoją nieograniczoną wyobraźnię wymyśla niezliczone, nawet najdziwniejsze urządzenia mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac. Przy budowie pomaga mu jego przyjaciel – ptak, który rewelacyjnie później przekazuje informacje z budowy dziadkowi.

————————————————————————————-

Mama Mu na rowerze 🚲 i inne historie, kategoria wiekowa 3+

Dwanaście opowiadań o nietuzinkowej parze przyjaciół
– czyli dużo czytania i jeszcze więcej śmiechu!

— Muu! — zawołała Mama Mu. — Wiesz, co ja bym chciała,
Panie Wrono? — Chciałabym się nauczyć jeździć na rowerze.
Pan Wrona podfrunął do góry, zatrzepotał skrzydłami i zakrakał:
— Niech mnie pióra biją! Jesteś krową, Mamo Mu.
K r o w ą! Krowy nie potrafią jeździć na rowerze!
Mama Mu spojrzała na niego przyjaznym wzrokiem.
— No, nie potrafią. Dlatego chciałabym się nauczyć.

Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci – tak piszą Jujja i Tomas Wieslanderowie. Bogate w szczegóły, genialne ilustracje Svena Nordqvista, znanego również z książek o Pettsonie i Findusie, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów. Przy tych książkach dobrze bawią się nie tylko dzieci.

Mama Mu na rowerze i inne historie
tekst: Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
ilustracje: Sven Nordqvist
tłumaczenie:Michał Wronek-Piotrowski
tytuł oryginału: Mamma Mu och Kråkan
język oryginału:szwedzki
wydawnictwo: Zakamarki

.

Wystawa ŁADnie. Bezpłatne oprowadzanie. – Muzeum dla Dzieci

Zapraszamy na rodzinne, edukacyjne oprowadzanie po nowej wystawie w Muzeum dla Dzieci – ŁADnie. Od Morza do Tatr
⛰ 🏖
Poznajcie wraz z nami fascynujące zagadnienia dotyczące krajobrazu naturalnego i kulturowego 🌍 Dowiedzcie się, w jaki sposób dbać o otaczającą nas przestrzeń, jak dostrzec przyrodę w wielkich miastach, gdzie na mapie Polski znajdziecie kopalnie, a gdzie stocznie i dlaczego właśnie tam 🙂

🌳 Spotkanie przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat.

🌳 Obowiązują rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl.

🌳 Wydarzenie bezpłatne.

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

ŁADnie. Od Morza do Tatr. Wystawa edukacyjna w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Kuratorka: Justyna Dominiak
Opieka merytoryczna: Anna Grunwald Kierownik Działu Edukacji PME i Muzeum dla Dzieci

Czy podróżując po Polsce zwróciliście uwagę na to, jak bardzo zróżnicowany jest jej krajobraz?
Morze i jeziora, niziny i strzeliste góry, milionowe miasta i niewielkie wsie – od Bałtyku aż po Tatry można podziwiać tak wiele różnorodnych widoków! Wyobraźcie sobie, że każdy z nich jest jak puzzel – na pozór nieprzystający do pozostałych, a jednak niezbędny do stworzenia układanki.
Projektując wystawę ŁADnie w Muzeum dla Dzieci, chcieliśmy zaakcentować ogromną różnorodność polskiego krajobrazu i wydobyć jej pozytywne aspekty. Wystawa została podzielona na trzy główne sale dotyczące takich zagadnień jak: kultura, miasto, natura.
ŁADnie inspiruje również do tego, żeby samemu zadbać o swoją najbliższą okolicę, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną i ciekawą. Okazuje się, że nawet najmniejszy krok w tym kierunku może sporo zmienić.
Sprawdźcie, jak kontakt z naturą wpływa na ludzi i jak człowiek wpływa na naturę. Dowiedzcie się, co możecie zrobić, by w Waszym otoczeniu było po prostu ŁADnie!

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra” oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

.

Gordonki w sobotę na Saskiej Kępie

każda SOBOTA godzinie 10:30
Mary Poppins' House Saska Kępa
ul. Zwycięzców 4D
zapisy: melozajecia@gmail.com
koszt: 40 zł (wejście pojedyncze), karnet 130 zł (4 wejścia, ważny 5 tygodni)

Cykl spotkań w Mary Poppins' House to zajęcia gordonowskie umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat. Dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Koszt udziału w zajęciach to 40 zł jednorazowo lub w karnecie (4 wejścia) 130 zł. Płatność gotówką na miejscu. Zajęcia trwają ok.40 minut. Na miejscu w Mary Poppins' House można napić się ciepłej kawy lub herbaty lub zimnej wody 🙂

Na zajęciach dla najmłodszych prowadzonych w oparciu o teorię uczenia się muzyki Eliasa Edwina Gordona używamy przede wszystkim głosu, który jest najważniejszą zabawką. Śpiew osoby prowadzącej zajęcia, mamy, taty czy wreszcie samego dziecka. Śpiew który towarzyszy nam przez cały czas trwania zajęć. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką tak samo płynnie i naturalnie jak z ludzką mową. Często używamy do lepszego rozumienia muzyki wstążek, piłeczek, woreczków, bąbelków…

W trakcie zajęć dzieci uczą się tworzenia muzyki za pomocą improwizacji. Wymyślają swoje własne piosenki, ale śpiewają też znane z domu czy przedszkola ulubione melodie. Zostało udowodnione naukowo, że nauczanie muzyki od pierwszych chwil życia wspomaga ogólny rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Częste spotkania z muzyką wzmacniają u dzieci wrażliwość na dźwięk, umiejętność śpiewania i improwizacji, poczucie rytmu, potrzebę poruszania się, a w dalszej przyszłości ułatwiają naukę języków czy matematyki… Poza tym dziecko ma okazję do spotkania z innymi dziećmi, które razem z nim kreują nową i harmonijną rzeczywistość.

Zajęcia wrześniowe i październikowe prowadzić będzie certyfikowana instruktorka gordonków Katarzyna Czapla prowadząca działalność pod nazwą Music City 🙂

ZAPRASZAMY! Zapisy melozajecia@gmail.com lub messenger MeloMaluchów.

.

Pokazy świetlno-muzyczne w Królewskim Ogrodzie Światła – Wilanów

🎶✨ Odwiedźcie Wilanów po zmroku. Zobaczcie i usłyszcie Muzyczny Ogród Marzeń! Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego można oglądać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt.

Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm znanych motywów muzyki klasycznej:
↪ „March Pour La Cérémonie Des Turcs” Jeana-Baptiste’a Lully’ego,
↪ „Burzy” z „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego,
↪ „Tańca cukrowej wieszczki” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Pokazy w Muzycznym Ogrodzie Marzeń odbywają się CODZIENNIE o godz.: 16.00, 16.15, 16.45, 17.00, 17.15, 17.45, 18.00, 18.15, 18.45, 19.00, 19.15, 19.45, 20.00, 20.15, 20.45.

Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła jest PŁATNY:
↪ poniedziałek – czwartek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
↪ piątek – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
↪ 14 lutego obowiązują świąteczne ceny biletów: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy

BILETY MOŻNA KUPIĆ w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: https://bit.ly/2IhsXmR
↪ przez e-Bilet: https://bit.ly/2y6ejKn

MECENAS: Raffaello
PROJEKTANT i WYKONAWCA: Multidekor

.

Kocham Teatr! Królowa Śniegu – Bielany

Spektakl w konwencji teatru cieni na podstawie baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu Teatr NEMNO
Pewien złośliwy Czarownik skonstruował lustro, w którym wszystko co dobre i ładne znikało, a to co brzydkie stawało się jeszcze brzydsze. Któregoś dnia lustro pękło i rozsypało się na miliony okruchów szkła. Przyjdźcie i posłuchajcie co wydarzyło się pewnego razu w pewnym miasteczku…
bilet 5zł/osoba

.

LVI i LVII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie – Mokotów

SMK Jedynka zaprasza serdecznie na

LVI i LVII MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ KOTÓW RASOWYCH w Warszawie

ZAPROSZENI SĘDZIOWIE:

Mrs Laura Scholten (NL) – 1A, 2, 3, 4
Mrs Sabine Moesch (CH) – AR
Mrs Anne Paloluoma (FI) – 1, 2, 3, 4C
Mrs Svetlana Stoliarova (BY) – AR
Mr. Sebastian Pruchniak (PL) – AR
Mr. Irek Pruchniak (PL) – AR

Klub Tenisowy WARSZAWIANKA
Warszawa
ul. Piaseczyńska 71

.

Jak jeżyk zmieniał futerko – Teatrzyk Raz Dwa Trzyk – Fundacja Sto Pociech

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk zaprasza dzieci na spektakl lalkowo-muzyczny „Jak jeżyk zmieniał futerko”.

Zbliża się powoli zima i zwierzątka spieszą do sklepu Pana Sowy, żeby kupić nowe, ciepłe futerko. Jest wśród nich również mały jeżyk, któremu sprzykrzyły się jego ostre igiełki. Jakie futerko wybierze na zimę i czy będzie mu ono pasowało?

Przedstawieniu towarzyszy muzyka wykonywana na starodawnych instrumentach: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym, glinianych ptaszkach, piszczałce.
Scenariusz i reżyseria spektaklu: Agnieszka Kontny,
Muzyka: Katarzyna Szurman i Katarzyna Żytomirska,
Scenografia i lalki: Agnieszka Kontny,
Występują: Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

.

Poranek z Puciem – warsztaty dla dzieci

Pucia czytamy po kilkanaście razy dziennie. Jeżeli Wasze dzieci też tak uwielbiają Pucia, wpadnijcie do Mamy Dom na warsztaty rodzinne!

Będziemy czytać, tropić, budować baby z piasku, zrobimy sztuczny śnieg i bitwę śnieżną, a na koniec zjemy gofry popijając pysznym kakao!

Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi do lat 6 🙂

Na warsztaty obowiązują zapisy(przez fb lub witaj@mamydom.eu)
Zapisy przyjmujemy do 15.01

Koszt: 40 zł (dziecko plus rodzic, każda kolejna osoba 17 zł). Rezerwacja miejsca po zapisie i wpłacie na konto.

.

Dziecięce warsztaty kulinarno matematyczne Warszawa – Mokotów

Warsztaty kulinarno matematyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone przez Daniela Szmidta ❤️

Warszawa, Mokotów, 19 styczen, cena 249 zl za dwie osoby!! (dziecko+osoba dorosła) ❤️

*****Menu*****
•Krem z kalafiora crudités z chipsami topinamburu
•Kaczka z mussem ziemniaczanym i pieczonym burakiem z sosem ze świeżego buraka
•Muss czekoladowy na deser ♥

Zapraszamy na warsztaty kulinarne, które poprowadzi : Daniel Szmidt: przez 15 lat zdobywał doświadczenie w sławnych europejskich restauracjach jak NOMA, by dziś zdobywać podniebienia ambasady francuskiej, szwajcarskiej oraz gości na wspaniałych wernisażach m.in. Sarapaty.
Daniel postara się zarazić wasze pociechy pasją do gotowania i ujawni przed nimi tajniki oraz przepisy, jakich nie znajdziecie w internecie.
Dodatkiem podczas zajęć będzie doświadczona od 9 lat korepetytorka matematyki, która w trakcie warsztatów łączyć będzie kuchnię z matematyką. Dzieci odnajdą ułamki, jednostki miar i inne cięższe tematy w życiu codziennym, a nasze zajęcia ułatwią im pracę z nimi w szkole.
Łącznie 4 osoby będą wspierać wasze pociechy w rozwijaniu swoich pasji i umiejętności 🙂

Zajęcia odbędą się w Akademii kulinarnej Beko ,,Let’s Go Cook” ul. Wirażowa 124 (obok Galerii Mokotów).
ilość miejsc ograniczona: 12
1 bilet dotyczy jednego dziecka (7-11 lat) z jednym rodzicem 😉
decyduje kolejność wpłat zadatków w wysokości 100 zł
Szczegółowe informacje w wiadomościach prywatnych lub pod tel. 506-411-370

.

Zimowe pejzaże w Małej Pracowni Sztuki – Bielany

Zima za oknem nie rozpieszcza nas zbytnio śniegiem, dlatego w Małej Pracowni Sztuki bierzemy sprawy w swoje ręce – będziemy kleić, wycinać, łączyć, malować, ugniatać. i tworzyć własne, zimowe pejzaże!
Rządzi na zajęciach Anita Angowska
Koszt zajęć jednorazowych 25 zł lub 60 zł/miesięcznie
Chyba nie trzeba nikogo namawiać?
P.S Zajęcia dla dzieci od lat 6

.

Wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” w Warszawie – PKiN

Pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie
można zobaczyć m.in.: „czarną wdowę“(Latrodectus mactans), „skorpiona cesarskiego“ (Pandinus imperator) oraz największy gatunek ptasznika na ziemi (Theraphosa blondi).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości kilku centymetrów a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać ważną rolę, jaką pełnią pajęczaki w świecie
przyrody.

Organizator wystawy przewiduje możliwość potrzymania pająka na ręce w asyście doświadczonego przewodnika. Pająka wyciągamy w weekendy.

Ceny biletów:
normalny: 18 zł
ulgowy: 12 zł
grupowy 8 zł (min. 10 osob)
rodzinny: 50 zł (2+2)
do 4 lat gratis

.

Bajkowy Bal Karnawałowy w Dlaczemu

Mili Państwo!
Serdecznie zapraszamy na pierwszy dziecięcy bal karnawałowy w Dlaczemu, który odbędzie się już 19 stycznia 2019!
Uczestników w wieku 5-8 lat w przebraniach zwierzątek, śnieżynek, elfów, baśniowych stworzeń, księżniczek i książąt, albo innych przebrań, na jakie kreatywność pozwoli – zapraszamy na wydarzenie w godzinach 11-15.
Zabierzemy młodych poszukiwaczy przygód w świat bajkowej muzyki, gier i zabaw karnawałowych.

Przewidujemy:
– Bajkowe karaoke,
– Taneczne konkursy,
– tańce wygibańce
oraz dozę kreatywnej wolności 🙂
… oprócz tego zdrowy owocowy poczęstunek i kolorowe, bąbelkowe napoje.

Informacje dla rodziców:
– Dzieci będą pod opieką animatorki Ani.
– Prosimy o uczestnictwo w przebraniach 🙂
– Przestrzeń dla rodziców jest przewidziana w głównej sali kawiarni
>>> BILETY są do nabycia na naszej stronie internetowej https://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Bal-Karnawalowy-w-Dlaczemu/114
cena biletu dla 1 uczestnika: 15 zł. Ilość miejsc ograniczona.
>>> GDZIE – Dom Pracy Twórczej „Dlaczemu”, ul. Efraima Schroegera 90 lok. B
>>> KIEDY – 19 stycznia 2019 w godzinach 11-13

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Bielany
19 stycznia / Na Bielany

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

N I E D Z I E L A – 20 stycznia

Mała Klasyka na Koszykach – Hala Koszyki

Zapraszamy na Małą Klasykę na Koszykach, czyli zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci w wieku 4-7 lat. 🙂

🎶“Mała Klasyka” (mKNK) to bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 4-7 lat, które kształtują poczucie rytmu i tempa, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności związane z koordynacją ruchową. Uwrażliwiamy na aktywne słuchanie, rozwijamy pamięć muzyczną i twórczą aktywność dziecka, uczestnicy poznają utwory muzyczne polskich i zagranicznych kompozytorów muzyki poważnej.

🎶Zajęcia, według autorskiego programu, prowadzi Weronika Kmita – wokalistka, nauczycielka rytmiki, instruktorka śpiewu i dyrygentka, posiadająca bogate doświadczenie pracy w tej dziedzinie. Jej cierpliwość, duża życzliwość oraz szacunek dla najmłodszych sprawiają, że bardzo szybko zyskuje zaufanie i ogromną sympatię dzieci.

UWAGA! W związku z ogromnym zainteresowaniem “Małą Klasyką na Koszykach”, od stycznia 2019 roku otwieramy dwie grupy warsztatowe!

Harmonogram:
Grupa I: godz. 12:00-12:35
Grupa II: godz. 13:00-13.35

🎵Wstęp wolny
🎵Obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń): mknk@juliancochranfoundation.com
(Max. ilość dzieci w grupie – 10 osób)
🎵Gdzie: w siedzibie fundacji Julian Cochran Foundation na I piętrze Hali Koszyki
🎵Czas trwania zajęć: 35 minut

Organizatorzy wydarzenia:
➡Hala Koszyki
➡Julian Cochran Foundation

Partner wydarzenia:
➡ Yamaha Music Europe

.

Wiwarium – warszawskie targi egzotyczne – 20 stycznia 2019 – Praga Południe

🐜🦎🐠🐢🕸️🕷️🌱🌺🐊🐟🐚🍃🦋🐌🌵🦗🐡🦎
Zapraszam Was na jedyną w swoim rodzaju wystawę zwierząt egzotycznych połączoną z targami terrarystycznymi i roślin, która odbędzie się już
20 stycznia 2019
do tej pory imprezy odbywały się w lokalizacji gdzie mieliście problemy z zaparkowaniem, rozwiązaliśmy ten problem i już w styczniu widzimy się w nowej lokalizacji, która jeśli Wam się spodoba zostanie z nami na dłużej 🙂 szczegóły już w krótce 😉

Wiwarium to ogólna nazwa sztucznego pomieszczenia służącego do przetrzymywania drobnych zwierząt lub roślin w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych*
Promujemy hobby terrarystyczne i botaniczne, odtwarzanie naturalnych biotopów w domowych warunkach oraz szeroko pojętą wiedzę w tym zakresie.
Na naszych wydarzeniach spotkacie się z wszelkiej maści owadami takimi jak mrówki czy modliszki, poprzez kolorowe żaby, jaszczurki, węże, aż po wszelkiej maści rośliny.
Jeśli coś wam wpadnie w oko, na miejscu możecie nabyć cały wymagany asortyment oraz poznacie specjalistów, którzy odpowiedzą na każde Wasze pytanie.

Już wkrótce ruszy także standardowo sprzedaż biletów on-line 🙂
Bilety będzie można nabyć w dniu imprezy w kasie lub internetowo.

🐜🦎🐠🐢🕸️🕷️🌱🌺🐊🐟🐚🍃🦋🐌🌵🦗🐡🦎

Zapraszamy!

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:

godziny otwarcia:

Niedziela 10:00-16:00
(9:00 – rusza przedsprzedaż biletów)

Bilet wstępu: 15 zł.
Bilet wstępu dla uczniów za okazaniem ważnej legitymacji : 10 zł
Bilet rodzinny 2+2 oraz z KARTĄ DUŻEJ RODZINY : 40 zł
Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.

.

Niedzielne godziny dla rodziny – Włochy

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramicznej ADA.
Pobyt w pracowni w ramach warsztatów trwa dwie godziny (pomiędzy godz. 10.00-14.00), koszt warsztatów to 40 zł od rodziny do 4 osób, każda następna osoba 5 zł.

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/11975

Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety.
Przygotowanie gliny, jej formowanie, zdobienie i wypalanie przybliża wiedzę na temat kultury, sztuki, estetyki, wyczucia bryły, rysunku i malarstwa.
Wokół pracowni gromadzą się różne grupy: dzieci, młodzież, dorośli. Wszyscy mogą spotkać się przy wspólnej pracy, mają możliwość bezpośrednich kontaktów, wzajemnego poznawania się i zrozumienia. Tworzą klimat naszej LEPIANKI. Pracownia to miejsce szczególne. Tu można realizować artystyczne projekty i ciekawie spędzić czas wolny. Może nie każdy uczestnik pracowni stanie się artystą, ale na pewno stanie się osobą bardziej wrażliwą na piękno.

Instruktor: Małgorzata Kosko

.

Noworoczna Gala Baletowa Les Ballets de Pologne – Białołęka

Gala Baletowa w wykonaniu tancerzy Les Ballets de Pologne oraz uczniów Szkoły Baletowej Les Ballets. Podczas godzinnego występu tancerze przeniosą Was w świat najpiękniejszych i najsłynniejszych fragmentów baletów oraz choreografii klasycznych. W repertuarze znajdą się między innymi pas de deux oraz pas de trois z baletu „Paquita”, „Karnawał w Wenecji”, „Festiwal Kwiatów”, układy zbiorowe m. in. z „Kopciuszka”, „Spiącej Królewny”, „Le Papillon”, wariacje oraz popisy solowe z „Dziadka do orzechów”, „Giselle”, „Coppelii” oraz wiele, wiele innych. Dodatkowo zaprezentujemy kilka pozycji z tańca współczesnego oraz ludowego, a najmłodsi uczniowie naszej Szkoły zaprezentują Wam fragmenty lekcji tańca klasycznego.

Do zobaczenia 20 stycznia o godzinie 15:30 na ul. Głębockiej 66!
BILETY dostępne na:
https://www.ebilet.pl/swieta-i-sylwester/karnawal/noworoczna-gala-baletowa/
oraz w siedzibie naszej Szkoły

.

Mały Teatr Kępa: „Zaczarowane wycinanki” – Saska Kępa

Pewien chłopiec otrzymuje od kolorowej rybki niezwykłe nożyczki. Za ich pomocą może wyciąć z papieru wszystko, o czym tylko zamarzy. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście?

Spektakl Teatru Baj w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Dla dzieci od 3 roku życia

Bilet dla opiekuna minimum 10-osobowej grupy – 2zł

.

XXXIlI Mistrzostwa Egurrola Dance Studio

XXXIII Mistrzostwa Egurrola Dance Studio to 5 imprez przygotowanych z myślą o fanach różnych odsłon tańca! Na parkiecie zobaczymy tancerzy, którzy zaprezentują się w czasie Kids Show, Disco Cup, Dance Crash, Performing Art oraz Ladies Challenge! 💃🏻

🌐 egurrola.com/xxxiii-mistrzostwa-egurrola-dance-studio

Na XXXIII Mistrzostwach Egurrola Dance Studio nie zabraknie oczywiście Agustin Egurrola, który będzie kibicować naszym tancerzom! To świetna okazja na zdobycie autografu i zdjęcia założyciela naszej szkoły 📸

To także świetna okazja, aby na własne oczy zobaczyć gwiazdy telewizji! W czasie turnieju spotkacie tancerzy znanych z programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”, którzy zadbają o fantastyczną atmosferę oraz o to, aby uśmiech nie znikał z Waszych twarzy 🔥

Dołącz do nas i wspólnie sprawmy, aby ten wyjątkowy weekend zamienił się w prawdziwe święto tańca! 🥇💗

.

Darmowe Warsztaty deskorolkowe dla Dzieci – Zimowy Narodowy

Odpalamy kolejną edycję Warszawskiej Ligi Deskorolkowej!
Nieważne czy Twoje dziecko śmiga już na deskorolce czy wzięło ją pierwszy raz do ręki – zapraszamy do udziału w inauguracji trzeciej edycji Warszawskiej Ligi Deskorolki – bezpłatnym cyklu treningów dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15 lat.
Odwiedź nas już w najbliższą niedzielę 2 grudnia na skateparku Zimowy Narodowy (Poziom -4).
Treningi rozpoczynają się o godz. 13.00 i 14.00 Każdemu dziecku zapewniamy deskorolkę, kask i ochraniacze.
W ramach WLD, dziecko weźmie udział bezpłatnym treningu pod okiem instruktorów Szkoły Deskorolki GoSKATE, rozpocznie sportową rywalizację z rówieśnikami. Poprzez udział we współzawodnictwie sportowym dzieci podniosą deskorolkowe umiejętności, niekiedy pierwszy raz staną na desce, poznają ducha sportowej rywalizacji.

Współzawodnictwo odbywa się w przyjaznej atmosferze w formie zabaw, warsztatów deskorolkowych, poznawania i opanowywania kolejnych trików na deskorolce.

Dla Zaawansowanych riderów mamy konkurs online , w którym możesz wygrać deskę.

Co miesiąc zostanie opublikowany temat triku, który trzeba wykonać w najlepszej dla swoich umiejętności opcji, nagrać i wrzucić na swój profil FB lub Insta z dopiskiem #WLD2019 z oznaczeniem naszego profilu WLD.
Najlepszy trick z danego miesiąca awansuje do finału, spośród którego wybierzemy zwycięzcę 24 lutego podczas zawodów WLD.

Cykl treningów kończą zawody w lutym 2019 r. z nagrodami w różnych grupach zaawansowania.

WLD adresowana jest do dziewcząt i chłopców na różnych poziomach zaawansowania.
Kolejne treningi odbywać się będą: 6 stycznia, 20 stycznia, 24 lutego.
Udział w zajęciach wyłącznie na podstawie zapisów na:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc9GtyLhxXbbT0-9BILXoxlLO52JJAugzlugffdPY0tGNWGHw/viewform

.

Spacerki Amelki

UWAGA! UWAGA!!!
Witajcie Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice :)))))
Rozpoczynamy kolejny sezon niezapomnianej przygody ze SPACERKAMI AMELKI.
Zapraszamy Wszystkich Małych z Opiekunami na cykl spacerków po Warszawie dla dzieci w wieku 5-10 lat.
BĘDZIEMY spacerować, oglądać zabytki, słuchać ciekawostek o Warszawie i zdobywać ODZNAKĘ SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO!
JAK SIĘ ZAPISUJEMY?
Zgłoszenia wyłącznie przez Platformę Biletową evenea.pl
W celu uniknięcia potencjalnych nieporozumień potwierdzeniem chęci uczestniczenia jest wpłata z góry.
CENA: 18 zł każde dziecko/ opieka bezpłatnie max 2 osoby.
ZAPISY na każdy spacerek zawsze rozpoczynamy na tydzień przed danym spacerkiem w SOBOTĘ o godz. 8.00
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
SPACERKI AMELKI odbywać się będą w dwie niedziele danego miesiąca o godz. 10.00
HARMONOGRAM:
20.01. – Muzeum Fryderyka Chopina – zapisy od 12.01.

ODZNAKA ! Każde dziecko otrzyma na swoim pierwszym spacerku KARTĘ SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO, w której zbierać będzie pieczątki za każdy spacerek.
Zbierając pieczątki Mały Spacerowicz zbliża się do otrzymania Złotej, Srebrnej lub Brązowej ODZNAKI SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO.

ZAPRASZAMY na SPACERKI AMELKI!!!! przez cały rok szkolny 2018/2019.
Do zobaczenia Amelka i Przewodniczka Mama :))))))))

.

Family Judo – Ursynów

Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy min. 5 osób

Grupa dla wszystkich, którym brakuje możliwości aktywnego spędzania czasu z dzieckiem. Wcześniejsze doświadczenie z judo nie jest wymagane! Zajęcia odpowiednie dla wszystkich 🙂

Family Judo to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo, samoobrony, gimnastyki oraz stretchingu. Grupa przeznaczona jest dla rodziców z dziećmi od lat 6. Część ćwiczeń i zabaw realizowana jest przez dzieci w parze z rodzicem, część w parach z innymi dziećmi, a to wszystko po to, by zagwarantować uczestnikom bezpieczeństwo.

Zajęcia prowadzi Patrycja Lorenc, Mistrzyni Polski Juniorek, a od 10 lat nieprzerwanie w kadrze Seniorek. Instruktorka judo dla dzieci i dorosłych, dietetyk i opiekun kolonijny 🙂
Niedziela, godz. 11.30.
Zapisy: tel. 533 340 217

.

Rodzinne Poranki Operowe // Czary Pana Dulkamary

„Czary Pana Dulkamary” to spektakl dla dzieci oparty na operze „Napój miłosny” G. Donizettiego.

Na ten poranek operowy w WOK składają się: piękna muzyka, sztuka pantomimy, udawane czary wędrownego znachora czyli tytułowego Dulkamary oraz krótka opowieść o uczuciach głównych bohaterów: Nemorina – biednego wieśniaka, pięknej Adiny i sierżanta Belcore. Pan Dulkamara sprzedaje łatwowiernym ludziom tajemnicze eliksiry, które mają im pomóc w różnych kłopotach. Nemorino i Adina przekonują się jednak, że najważniejsze jest prawdziwe uczucie i żadne czary nie są im potrzebne.

W spektaklu biorą udział znakomici śpiewacy , a także zespół mimów. Prawdziwe czary gwarantuje piękna muzyka, między innymi słynna aria Nemorina „Una furtiva lagrima”, którą chyba każdy gdzieś słyszał.

Niedzielne poranki operowe dla najmłodszych są propozycją rodzinnego spędzania wolnego czasu przy muzyce operowej.

/ Przygotowane zostały specjalnie dla odbiorców w wieku 3-8 lat.
/ Spotkanie prowadzi Pan Libretto – narrator, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc.
/ Spektakle trwają ok. 1 godziny (łącznie z ok. 20-minutową przerwą, w czasie której przeprowadzana jest specjalna animacja dla dzieci).

.

Animowane kartki na dzień Babci i Dziadka – Mokotów

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Oryginalne życzenia – tego jeszcze nie było! Przyjdź i stwórz niepowtarzalny, animowany prezent.

sala: MacGyver, 217 a, II piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Kopciuszek – balet

„Klasyczna, mądra baśń w całkiem nowym wydaniu. Piękne i kolorowe kostiumy, dynamiczna choreografia, porywająca muzyka, wyraźne i charakterystyczne postaci, to tylko niektóre atuty przedstawienia. Na spektakl zapraszamy dzieci młodsze, starsze a także dorosłych! Będzie to widowisko iście familijne, również interaktywne, angażujące publiczność w akcję baśni. Łatwiej Kopciuszkowi zebrać odwagę i wyruszyć na bal do Księcia kiedy wszyscy razem wykonają wspólny taniec”

.

Rodzina w kinie / Kino Świt – Bródno

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych „Rodzina w kinie” przeznaczonych dla rodzin. Ideą cyklu jest wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci powyżej 12 roku życia (granica jest umowna). Cykl pokazów ma stać się okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz do rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci jest wspaniałą okazją do wzajemnego poznawania się, wymiany poglądów, wyrabiania gustów estetycznych. Rodzice uczestniczący wspólnie z dzieckiem w pokazie filmowy pokazują swoja postawą, że film i sztuka jest dla nich ważną sferą życia.
Wstęp na filmy jest bezpłatny. Pokazy odbywają się w sali nr 14.

.

Ziarenka uważności – zajęcia dla dzieci

ZIARENKA UWAŻNOŚCI – ZAJĘCIA DLA DZIECI

Krótkie medytacje przeplatane z zabawą i ćwiczeniami oddechowymi pomagające się wyciszyć i rozluźnić. Opierają się na nauce relaksacji, koncentracji i skupieniu na chwili obecnej. Dzięki nim dzieci uczą się radzić sobie ze stresem i stają się bardziej świadome.Ćwiczenia stosowane podczas zajęć są krótkie i zabawne, dobrane w ten sposób, by angażowały dzieci.

Podczas zajęć wykorzystywane są:
– gry i zabawy medytacyjne wg S.K. Greenland
– metody i techniki pracy z dziećmi wg E. Snel
– techniki medytacji uważności
– trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) wg J. Kabat-Zinna
– własne pomysły

Zajęcia prowadzi Jagna Grabowska – od kilku lat zajmująca się treningami relaksacyjnymi i medytacją. Ukończyła kurs Mindfulness
MBSR wg J.K. Zinna, oraz instruktorski kurs medytacji i uważności u Macieja Wieloboba.

Koszt zajęć: 25 zł.
Zapisy telefoniczne lub sms: 794 277 730

.

Karnawał w Kinie (Kino Iluzjon)

KARNAWAŁ W KINIE
20.01.2019, kino Iluzjon, ul . Narbutta 50A, godz. 11.00
Interaktywny Koncert Rodzinny z cyklu Klasyka Dzieciom w kinie Iluzjon.
To będzie wyjątkowy koncert.
Zapraszamy Dzieci od urodzenia do 7 roku życia wraz z Rodzicami na taneczny koncert. Usłyszym tańce z różnych stron Świata, a nawet zatańczymy i to niemało. Będzie muzyka klasyczna oraz rozrywkowa. Bawić się będą zarówno dzieci jak i dorośli.

Tym razem naszym gościem będzie Tatiana Szafraniec –
z wykształcenia wokalistka jazzowa jednak jej inspiracją są pop, soul, jazz, funky, blues, folk i wiele innych. Jest laureatką m.in. Konkursu Al Legro Tribute To Szpilman, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Carpathia Rzeszów Festival. Śpiewała na scenie w chórkach m.in. z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, zespołem Mafia, Izabelą Trojanowską, Lidią Kopanią, Eweliną Lisowską, Edytą Strzycką, Kubą Badachem, Dorotą Miskiewicz, Zbigniewem Wodeckim a także w programie X Factor oraz Sylwestowa Moc Przebojów.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach specjalności wokalistyka oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Głodna wiedzy ciągle dokształca się pod kontem emisji głosu i improwizacji m.in. na warsztatach techniki Lax Vox i kursach gordonowskich.Jej pasją są podróże.

Drugim gościem będzie bębniarz – NIESPODZIANKA, którego nazwisko poznamy wkrótce.

Dodatkowo publiczność pomoże rozruszać Aneta Socowa –tancerka oraz instruktorka tańca. Jej specjalnością są improwizacje i łączenie różnych stylów tanecznych. Aneta szkoliła się u wielu polskich i zagranicznych choreografów i instruktorów tańca.

Bilety w cenie 26 zł od osoby ( dzieci do 1go roku gratis) dostępne on-line http://www.iluzjon.fn.org.pl/repertuar.html

.

Sikorka Agatka. Teatr Gargulec

Z cyklu MAŁY TEATR

Sikorka Agatka. Teatr Gargulec
Poznamy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce, a z bocianem przeniesiemy się do Afryki, by zobaczyć tańczącego flaminga i papugę. Zobaczymy, jak ciężko ptakom przetrwać zimę i jak można im pomóc.

Wstęp wolny

.

Klub Kina Dzieci sezon 2018/2019 – Kino Muranów

Klub Kina Dzieci to inicjatywa, której celem jest wspólna zabawa rodziców i dzieci w filmowym klubie.

Klub Kina Dzieci to inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – comiesięczne, niedzielne spotkania filmowe w kinie Muranów. Projekcje połączone ze spotkaniem ze specjalnym gościem odbywają się raz w miesiącu w Kino Muranów. Na uczestników czeka Karta Klubowicza, na której mogą oceniać filmy i zbierać stempelki. Do Klubu można dołączyć w dowolnym miesiącu.

Nowy sezon Klubu zainaugurowaliśmy podczas 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci seansem filmu „Ulga” z udziałem dr Moniki Nowakowskiej z Wydziału Orientalistycznego – Katedry Azji Południowej UW.

www.kinodzieci.pl/klub-kina-dzieci/
__

Najbliższe projekcje Klubu Kina Dzieci:

2019
STYCZEŃ
20.01 Zestaw filmów krótkich. „Gruffalo” i „Mały Gruffalo” – bohaterowie mówiący wierszem. Czy rymy ulepszają narrację?

.

Poranki Teatralne: „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja” – Kino Praha

Przedstawienia teatralne ponownie zagościły w repertuarze Kina Praha. Wierzymy, że proponowane przez nas spektakle familijne, wzbogacone o elementy edukacyjne, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu… w kinie!

20 stycznia zapraszamy na spektakl teatralny, pt. „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”. Musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku.

Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj.Nie zabraknie wątków edukacyjnych.

Doskonała oprawa muzyczna. Mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego przyciągną uwagę odbiorcy, który przy okazji zabawy wyciągnie wiele pouczających wniosków i bajkowych morałów.
__
Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa – muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam. Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech.
__
OGÓLNE INFORMACJE
➡20 stycznia, godz. 11:00
➡cena biletu – 25 zł
➡Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line:
➡http://bit.ly/PorankiTeatralne_Balwanek
Współpracujemy z Teatrem Katarynka.
__
PROGRAM:
➡BAŁWANEK TIKO I KRÓLOWA FRUNCJA
20.01.2019 I niedziela I 11:00

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments