16 Gru

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (21– 22 grudnia)

.

.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj Weekendową Zajawkę już w poniedziałek!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 21 grudnia

Ok, ok, nie chce Cię martwić, ale to już ostatni dzwonek na przedświąteczne zakupy! Ja obiecywałam sobie, że wszystko załatwię w Listopadzie, jednak, jak zapewne się domyślasz – nie udało się :D. Tak też, trzymam kciuki za slalom pomiędzy sklepowymi alejkami i duże pokłady cierpliwości w trakcie długich, sklepowych kolejek. W tym całym szaleństwie znajdź czas, który spędzisz razem z dziećmi. Pamiętaj, nie musisz mieć dwunastu, skomplikowanych potraw na poziomie gwiazdki Micheline, a nieumyte okna jeszcze nikogo nie zabiły. Za to wspólne tworzenie świątecznych dekoracji, czy dekorowanie pierników tworzy cudowne wspomnienia i buduje magie świąt, za którą tak wszyscy się rozglądamy. 

Czemu w studni woda dudni. Świąteczne ozdoby [Śródmieście]

Zapraszamy dzieci do Tarabuka w Teatrze Lalka na 13. i ostatnie już spotkanie z cyklu „Czemu w studni woda dudni… tradycyjne opowiadanie mitów słowiańskich, baśni i legend polskich”.
Anna Iwanowska -Bułat opowie dzieciom klechdę „Majka” Bolesława Leśmiana. Po opowiadaniu będziemy robić ozdoby na świąteczną choinkę.
Na koniec zajęć zorganizujemy losowanie nagrody książkowej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale prosimy o rezerwację miejsc:
tarabuk@tarabuk.pl z tytułem „Majka”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jarmark Bożonarodzeniowy [Śródmieście]

Jarmark świąteczny, prezenty, produkty rzemieślników z kraju i zagranicy, potrawy świąteczne, atrakcje dla całej rodziny

Wielka Fabryka Elfów w Warszawie: Melodia Świąt [Praga-Południe]

Już po raz czwarty, zapraszamy do zabawy w świątecznym klimacie! W dniach 24 listopada – 22 grudnia, Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki.🎅
Jak co roku dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom odnaleźć Melodię Świąt.
Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzą 10 punktów z atrakcjami.
Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona jest spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
Elfy przygotowały wiele nowości i Fabryka zaskoczy także stałych bywalców! 🎄

🔔 Bilety można kupić tu 🙂
https://www.wielkafabrykaelfow.pl/warszawa/bilety/

Fabuła:
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkie Elfy pod okiem samego Świętego Mikołaja ciężko pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów na Święta. Elf Kompozytor jest w trakcie wymyślania najnowszej muzycznej zabawki dla dzieci. Podczas wizyty dzieci, okazuje się, że rozsypały się wszystkie nutki i Elf Kompozytor nie pamięta ich ułożenia. Bez partytury muzycy nie zagrają Melodii Świąt. Dzieci w około 13 osobowych grupach wyruszają w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa przewodnika. W trakcie ponad 2 godzinnej zabawy dzieci będą odnajdywały poszczególne nutki, aby na końcu złożyć w całość Melodię Świąt. Na dzieci czeka 10 punktów z atrakcjami, w tym nie zabraknie punktów edukacyjnych, interaktywnych, atrakcji pozwalających dzieciom spożytkować ich energię, oraz oczywiście nie zabraknie typowo świątecznych atrakcji takich jak pisanie listu, czy sama wizyta u Świętego Mikołaja, w trakcie której, każde dziecko otrzyma Dyplom Pomocnika Elfa i gadżet z Fabryki. Cała zabawa potrwa ponad 2 godziny.

🔔 PRZYDATNE INFORMACJE
Wielka Fabryka Elfów zlokalizowana jest na PGE Narodowy, przy Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 Miasto Stołeczne Warszawa

Zabawa potrwa niemal 2,5 godziny.

Wszystkie atrakcje znajdują się w ogrzewanych pomieszczeniach.

Dla gości Fabryki udostępniony będzie parking podziemny, wjazd bramą nr 6 (płatny wg cennika PGE Narodowego), parking dla samochodów osobowych na błoniach (płatny wg cennika PGE Narodowego) oraz w dni powszednie parking dla autokarów na błoniach, wjazd przez bramę P4 (wjazd do 15.00 bezpłatny, po godzinie 15.00 płatny wg cennika PGE Narodowego).

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się bezpłatna szatnia dla gości.

Nie wymagamy zmiany obuwia, jednak dbając o komfort dzieci, można zabrać lżejsze buty lub wygodne kapcie.

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się Kawiarnia Elfów, w której rodzice i opiekunowie mogą spędzić czas, oczekując na dzieci. Jest to miejsce, do którego dzieci zostaną odprowadzone po zakończonej zabawie. Oczywiście wszystkich chętnych dorosłych, zapraszamy do towarzyszenia dzieciom podczas całej podróży

Tuż obok Kawiarni znajduje się też Warsztat Elfów, gdzie można wziąć udział w warsztatach malowania bombek lub kubków (opcja dodatkowo płatna 10 zł).

Bilety indywidualne dostępne od 1 października!
➡️ UWAGA – JEDEN BILET TO WSTĘP DLA DZIECKA + OPIEKUNA! 👼🙋

Zobacz więcej na stronie: https://wielkafabrykaelfow.pl/warszawa/

Stroiki – warsztaty świąteczne we Flob a dob [Żoliborz]

Stroiki świąteczne stanowią piękną dekoracje stołu i wspaniale uzupełniają wnętrze. Wspólnie stworzymy je od samego początku, zaczynając od wieńca z zielonych gałązek, który ozdobimy szyszkami, bombkami i suszonymi owocami.

➡️ Kiedy? 21.12.2019 (sobota), start o 17:00
➡️ Za ile? 35 zł ( jedna rejestracja = jeden stroik)
➡️ Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 8 lat, jak i dorosłych.
➡️ Czas trwania: około 90 min

‼️Na warsztaty obowiązują zapisy‼️
Możecie zapisać się poprzez:
– wiadomość na Messengerze
– SMSa: ☎️ 502 970 978
– maila 📧 kontakt@flobadob.pl
– stronę WWW: https://flobadob.pl/warsztaty/#zapisy

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstrukcyjne [Wilanów]

Zapraszamy do odwiedzin drukarni królewskiej, w której drukarz ubrany w strój z epoki opowie wiele ciekawych historii, pokaże, na czym polegała praca zecera i jak należało składać tekst przy użyciu ruchomych czcionek. Będzie można zobaczyć np. oryginalną kasztę drukarską służącą do przechowywania czcionek, piesek drukarski do nakładania farby drukarskiej, wierszownik ułatwiający skład czcionek zecerowi, drzeworyt, ryciny, listy Jana Sobieskiego do Marysieńki, a także druki ulotne, takie jak: „Nowiny ze zwycięskiej bitwy pod Parkanami” czy „Relacya z listu Jego Królewskiej Mości do Jej Królewskiej Mości pisanego” na temat wiktorii wiedeńskiej, a nawet reprint Konstytucji 3 maja.

MIEJSCE ➡ podziemia pałacu, obok księgarni

WSTĘP ➡ w cenie biletu do pałacu/parku

KONTAKT
Mateusz Wołk-Łaniewski
t. 607 936 460

WZORY na gwiazdkę! [Śródmieście]

Znajdź swój wzór na Gwiazdkę. Świąteczna odsłona Targów Designu Wzory !

Prezenty na ostatnią chwilę? Nic nie szkodzi – „Wzory na gwiazdkę!” uratowały już niejednego spóźnialskiego Mikołaja.

Targi Designu Wzory zapraszają na swoją zimową odsłonę, która jak co roku odbędzie się w ostatni przedświąteczny weekend na trzech piętrach zabytkowego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Ponad 200 wystawców i specjalna strefa prezentowa zadba o to, aby każdy spóźnialski znalazł dla bliskich unikatowy, ręcznie robiony prezent. –W ofercie wystawców znajdziemy design do domu, świąteczne przysmaki, naturalne kosmetyki, autorską biżuterię, ceramikę, plakaty i grafiki, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz świąteczne wianki.

Na drugim piętrze powstanie wyjątkowa strefa warsztatowa, dla tych, którzy prezenty wolą zrobić własnoręcznie. W ramach warsztatów, które towarzyszyć będą tegorocznym targom, pod okiem specjalistów uczestnicy uplotą świąteczne wianki, zrobią na drutach ciepłe czapki, nauczą się robić tradycyjny rodzinny album, wspólnie z dziećmi zrobią sznurkowe breloki, a przez cały weekend będzie można tam zrobić naturalne kosmetyki. Wszystkie zaplanowane atrakcje wraz ze szczegółami ujęte zostały w programie warsztatów załączonym poniżej.

Warsztaty Zrób prezent, nie kupuj

Sobota 21 grudnia

11:30- 13:00 Ozdabianie ceramicznych magnesów

Warsztaty sobotnie zaczniemy od ozdabiania magnesów. Uczestnicy będą mogli udekorować ceramiczne formy, przygotowane wcześniej przez prowadzącą. Do dyspozycji będą farby, mazaki, kleje, koraliki i wszystko, czego potrzeba do ich wykonania. Formy będą nawiązywać do świąt, nie zabraknie ceramicznych choinek, koników czy piernikowych kształtów.

Dla kogo: dla wszystkich (najmłodsi mogą potrzebować pomocy rodziców)
Prowadzenie: Barbara Kuczyńska (właścicielka sklepu Ceramiczny Kramik).
Udział: bezplatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

11:30- 13:00 Wianki świąteczne z kwiaciarnią Amarant

Na warsztatach będziecie mogli stworzyć wianek świąteczny do zawieszenia na drzwi lub ścianę. Marta- florystka z kwiaciarni Amarant pokaże jak krok po kroku zrobić wianek i przyozdobić go na Święta.

Dla kogo: raczej dla dorosłych, choć starsze dzieci pod opieką, też dadzą radę
Prowadzenie: Marta Janowska główna florystka Amarant Butik Florystyczny
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

13:30- 15:00 Robienie czapki na drutach, warsztat dla początkujących

CZAPKOwarsztaty to projekt kierowany do miłośników ciepła, naturalnych materiałów i odpowiedzialnej mody. Spotkanie dedykowane jest osobom początkującym, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z dzierganiem – pokażę krok po kroku jak zacząć, na co zwracać uwagę i o co w ogóle kaman w te druty! Na warsztatach otrzymacie wszystko, co niezbędne do stworzenia swojej pierwszej czapki: motek grubej wełny, druty na żyłce (które zabieracie ze sobą!) i słodki poczęstunek. Do zobaczenia!

Kilka zdań o mnie: Dominika – pani od tańców, drutów i wełny. Na co dzień uczy dzieci tańca, po godzinach rozkręca swoją twórczą pasję a w weekendy zaraża miłością do dziergania! Jest samoukiem i wie, jak ważna na początku twórczej drogi jest możliwość zadawania pytań i korygowania błędów, które rozplątywała sama. Pokazuje jak wielką frajdę daje tworzenie oraz udowania, że dziergać może każdy. I że totalnie warto!

Dla kogo: dla dorosłych
Prowadzenie: Dominika Król- prowadzi stronę Powłóczeni i organizuje warsztaty z dziergania
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

13:30- 15:00 Warsztat dla dzieci 4-12 lat— tworzenie breloków z alelale

Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat na warsztaty prezentowe. Będziemy tworzyć breloki ze sznurków, wstążek i włóczki. Własnoręcznie zrobiony brelok to świetny prezent dla każdego bliskiego.

Dla kogo: dzieci w wieku 4-12 lat
Prowadzenie: Anna Żelazowska- twórczyni pięknych pluszaków alelale
Udział: bezpłatny
Czas trwania: 1,5 godziny

15:00- Warsztaty tworzenia słoików z lasem Słoik z lasem

Każdy z uczestników będzie mógł zabrać wykonany przez siebie kawałek lasu do domu. Krok po kroku stworzymy unikalne roślinne kompozycje. Będzie też czas żeby porozmawiać o pielęgnacji. Na miejscu będą wszystkie niezbędne materiały i ozdoby świąteczne (szyszki, bombki itp).
Słoik z lasem to zamknięty w szkle mały ekosystem, który rośnie, zmienia się, ustawia do światła słonecznego i pięknie wygląda. Każdego dnia można zaobserwować zmiany jakie w środku zachodzą. Zamknięta w słoiku woda krąży, co gwarantuje „życie” słoika bez podlewania. Przy odrobinie zainteresowania z naszej strony, słoik będzie trwałą i żyjącą ozdobą mieszkania lub miejsca pracy.
Warsztaty obejmują wszystkie potrzebne materiały i ozdoby (słoiki, roślinki itp). Słoje warsztatowe mają 35 cm wysokości i są ze szklanymi pokrywkami.

Dla kogo: dla dorosłych
Prowadzenie: Katarzyna Rodek właścicielka Słoik z lasem
Udział: 140 zł (koszt obejmuje rośliny i słój)
UWAGA, warsztaty odbywają się na stoisku Słoik z lasem, na parterze, przy kawiarni Stor.
Zapisy (ilość miejsc ograniczona) kasia@sloikzlasem.pl

Dostępne są także vouchery prezentowe na warsztaty (proszę pisać kasia@sloikzlasem.pl)

15:30- 17:00 Zmaluj sobie Święta- warsztaty z Annie Sloan

Zapraszamy na świąteczne warsztaty z ambasadorką Annie Sloan, na których będziecie mogli stworzyć kolorowe ozdoby – zawieszki na choinkę i wzorzysty papier do pakowania prezentów.

Annie Sloan jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych. Światową sławę przyniosły jej farby kredowe Chalk Paint ™. Od przeszło 30 lat malarka inspiruje ludzi na całym świecie, jak żyć z pasją i pięknie. Pokazuje jak dzięki wyobraźni i Chalk Paint ™, można tworzyć oryginalny dom i wyjątkowe przedmioty z charakterem. Jej genialne farby do drewna, plastiku, metalu, a nawet farbowania tkanin, są łatwe w użyciu i niezwykle wszechstronne, a wysmakowane barwy, które wyczarowuje można mieszać, rozjaśniać i przyciemniać, uzyskując za każdym razem niepowtarzalne efekty.

Dla kogo: dla wszystkich
Prowadzenie: ambasadorka marki Annie Sloan
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

15:30- 18:30 Warsztaty tworzenia tradycyjnego albumu rodzinnego

Mówi się, że najlepsze prezenty to wykonane własnoręcznie. Na warsztatach będziecie mogli samodzielnie stworzyć własny, spersonalizowany album fotograficzny- 30 kart przełożonych pergaminem. Oprawa albumu z płótna pochodzącego z recyclingu lub płótna introligatorskiego.
Zrób sam album, a potem stwórz w nim własną historię: wspomnienia z całego roku, narodziny dziecka, prezent dla babci i dziadka, wspomnienia z wakacji.
Uwolnij wspomnienia z dysku.

Dla kogo: dla dorosłych
Prowadzenie: Kamila Szczypior właścicielka i autorka KAIKO photo albums
Udział: 150 zł od osoby
Czas trwania: 2,5- 3 godziny (w zależności od umiejetności).

O każdej pełnej godzinie Warsztaty So Fresh! na Wzorach – robimy kosmetyki na prezenty świąteczne!

W tym roku po raz kolejny pojawimy się na Wzorach i pomożemy Wam połączyć przyjemne z pożytecznym – naukę robienia naturalnych kosmetyków z robieniem świątecznych prezentów.

Już teraz serdecznie zapraszamy na godzinne warsztaty, w trakcie których zrobimy wspólnie peelingi, pachnące sole do kąpieli oraz mydła. Jak zwykle wszystko w 100% naturalnie i ekologicznie – zapewnimy najlepszej jakości naturalne składniki, szklane i lniane opakowania oraz strefę do pakowania prezentów, gdzie będziecie mogły/ mogli zapakować przygotowane kosmetyki w przyjazne dla środowiska materiały.

Jak wziąć udział w warsztatach? Wystarczy przyjść o każdej pełnej godzinie do naszego stoiska na drugim piętrze w Domu Braci Jabłkowskich (pierwsze warsztaty startują o godz. 11.00, ostatnie o godz. 17.00).

Dla kogo: dla wszystkich (dzieci zapraszamy z rodzicami)
Prowadzenie: dziewczyny z So Fresh- manufaktury wytwarzającej świeże kosmetyki
Udział: 50 zł od osoby
Czas trwania: 1 godzina

Niedziela 22 grudnia

11:30- 13:00 Ozdabianie ceramicznych magnesów

Warsztaty niedzielne zaczniemy od ozdabiania magnesów. Uczestnicy będą mogli udekorować ceramiczne formy, przygotowane wcześniej przez prowadzącą. Do dyspozycji będą farby, mazaki, kleje, koraliki i wszystko, czego potrzeba do ich wykonania. Formy będą nawiązywać do świąt, nie zabraknie ceramicznych choinek, koników czy piernikowych kształtów.

Dla kogo: dla wszystkich (najmłodsi mogą potrzebować pomocy rodziców)
Prowadzenie: Barbara Kuczyńska (właścicielka sklepu Ceramiczny Kramik).
Udział: bezplatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

11:30- 13:00 Wianki świąteczne z kwiaciarnią Amarant

Na warsztatach będziecie mogli stworzyć wianek świąteczny do zawieszenia na drzwi lub ścianę. Marta- florystka z kwiaciarni Amarant pokaże jak krok po kroku zrobić wianek i przyozdobić go na Święta.

Dla kogo: raczej dla dorosłych, choć starsze dzieci pod opieką, też dadzą radę
Prowadzenie: Marta Janowska główna florystka Amarant Butik Florystyczny
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

13:30- 15:00 Warsztaty tworzenia akcesoriów do włosów z Salonem Syrena

Uszyj z nami ozdobę do włosów, upleć opaskę lub zrób widowiskową kokardę dla siebie lub bliskiej osoby. Własnoręcznie wykonana ozdoba uczyni prezent wyjątkowym.

Syrena to salon fryzjerski, który projektuje akcesoria do włosów- kokówki, opaski i kokardy. Wszystko po to, aby ich klientki kreatywnie tworzyły swój wizerunek.
Ozdoby do włosów szyją z naturalnych tkanin, nadając drugie życie niechcianym ubraniom.
Działając w duchu Zero Waste stosują też ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku.

Dla kogo: dla dzieci i dorosłych
Prowadzenie: dziewczyny z Salonu Syrena
Udział: 30 zł
Czas trwania: 1,5 godziny

13:30- 15:00 Warsztat dla dzieci 4-12 lat— tworzenie breloków z alelale

Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat na warsztaty prezentowe. Będziemy tworzyć breloki ze sznurków, wstążek i włóczki. Własnoręcznie zrobiony brelok to świetny prezent dla każdego bliskiego.

Dla kogo: dzieci w wieku 4-12 lat
Prowadzenie: Anna Żelazowska- twórczyni pięknych pluszaków alelale
Udział: bezpłatny
Czas trwania: 1,5 godziny

15:30- 17:00 Warsztaty z haftowania z Worki Worki

Na naszych zajęciach ozdobimy prostym haftem worki, które mogą posłużyć jako wielorazowe opakowania na prezenty, czy na przykład do przechowywania świątecznych ciasteczek.
Pokażemy wam kilka prostych ściegów którymi możemy ozdobić worek, ale i koszulkę, poszewkę na poduszkę czy nawet buty. Poznacie ścieg za igłą, łańcuszek, ścieg dziergany i różne ich kombinacje. Pokażemy jak przy nieskomplikowanym warsztacie stworzyć efektowne kompozycje.
Na warsztatach będą dostępne wszystkie potrzebne Wam narzędzia, czyli: gotowe woreczki do ozdabiania, nici, igły, tamborki oraz twórcze umysły nas wszystkich.

Do zobaczenia, palimy igły !

Dla kogo: dla wszystkich, którzy potrafią nawlec igłę 🙂
Prowadzenie: dziewczyny z Worki Worki
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Czas trwania: 1,5 godziny

15:30- 18:30 Warsztaty tworzenia tradycyjnego albumu rodzinnego

Mówi się, że najlepsze prezenty to wykonane własnoręcznie. Na warsztatach będziecie mogli samodzielnie stworzyć własny, spersonalizowany album fotograficzny- 30 kart przełożonych pergaminem. Oprawa albumu z płótna pochodzącego z recyclingu lub płótna introligatorskiego.
Zrób sam album, a potem stwórz w nim własną historię: wspomnienia z całego roku, narodziny dziecka, prezent dla babci i dziadka, wspomnienia z wakacji.
Uwolnij wspomnienia z dysku.

Dla kogo: dla dorosłych
Prowadzenie: Kamila Szczypior właścicielka i autorka KAIKO photo albums
Udział: 150 zł od osoby
Czas trwania: 2,5- 3 godziny (w zależności od umiejetności).

O każdej pełnej godzinie Warsztaty So Fresh! na Wzorach – robimy kosmetyki na prezenty świąteczne!

W tym roku po raz kolejny pojawimy się na Wzorach i pomożemy Wam połączyć przyjemne z pożytecznym – naukę robienia naturalnych kosmetyków z robieniem świątecznych prezentów.

Już teraz serdecznie zapraszamy na godzinne warsztaty, w trakcie których zrobimy wspólnie peelingi, pachnące sole do kąpieli oraz mydła. Jak zwykle wszystko w 100% naturalnie i ekologicznie – zapewnimy najlepszej jakości naturalne składniki, szklane i lniane opakowania oraz strefę do pakowania prezentów, gdzie będziecie mogły/ mogli zapakować przygotowane kosmetyki w przyjazne dla środowiska materiały.

Jak wziąć udział w warsztatach? Wystarczy przyjść o każdej pełnej godzinie do naszego stoiska na drugim piętrze w Domu Braci Jabłkowskich (pierwsze warsztaty startują o godz. 11.00, ostatnie o godz. 17.00).

Dla kogo: dla wszystkich (dzieci zapraszamy z rodzicami)
Prowadzenie: dziewczyny z So Fresh- manufaktury wytwarzającej świeże kosmetyki
Udział: 50 zł od osoby
Czas trwania: 1 godzina

WZORY na Gwiazdkę
21-22 grudnia
11.00-19.00
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25
WSTĘP WOLNY
http://wzorytargi.pl/
https://wzory.design/

Otwarta Zimowa sensosala w Ptaszynie [Natolin]

❄❄pierwsza zimowa sensosala ❄❄

Zapraszamy was po raz kolejny do naszej sensosali – miejsca, w którym wraz z opiekunem można swobodnie eksplorować, mieszać, badać, przekładać, wyrzucać, wrzucać, gnieść, słuchać, wąchać, ale też wyciszyć się i odpocząć 🙂

Tym razem skupimy się na zimowych aspektach sensorycznych- różne e nna temat sztucznego śniegu 🙂 w połączeniu z zimowymi zappchami, smakmi… gałązki iglaków,szyszki….

dla starszaków strefa kreatywna 🎉🎉

Do tego strefa relaksu z masażerami,książkami i poduchami.

Sala w podanych godzinach jest darmowa, wystarczy przyjść 🙂

Mamy jednak pewne wspólne zasady, dzięki którym wszystkim nam jest komfortowo:

Dzieci wchodzą na salę z opiekunami i są pod ich opieką.

Prosimy o zdjęcie butów. Dzieciom można, a nawet wskazane jest 🙂 zdjąć skarpetki i uwolnić stopy.

Do sensosali można wejść w każdej chwili w podanych w wydarzeniu godzinach.

Po skończonej zabawie prosimy o posprzątanie po sobie.
Zachęcamy do wyciszenia się po zabawie w naszej sensosali – można to zrobić w naszym kąciku, a można iść na długi spacer 🙂

Prosimy o zostawianie dużych toreb poza salą.
Ubierzcie się wygodnie!

Do zobaczenia w Ptaszynie 🐦

Najbardziej kolorowe lodowisko! [Białołęka]

Do trzech razy sztuka – najpierw zawiodła nas pogoda, a teraz technika. Otwarcie lodowiska 5 grudnia jesteśmy zmuszeni przełożyć na późniejszy termin. Staramy się dla Was i robimy wszystko, by lodowisko zostało otwarte jak najszybciej! Obserwujcie nasze kanały w social mediach i naszą stronę internetową – będziemy tam na bieżąco informować o dacie otwarcia.

Już wkrótce zapraszamy na najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, pełne tęczowych barw, brokatu, światła, muzyki i najlepszej zabawy na lodzie! ❄⛸ Lodowisko będzie miało ponad 500 m kw., a jego taflę pokryją barwne pasy niczym grzywa jednorożca. 🌈🦄

Oficjalne otwarcie Fantastycznego lodowiska przed Galerią Północną nastąpi o godzinie 16:00 od strony ulicy Trakt Nadwiślański. 🎉 50 pierwszych osób otrzyma opaski jednorożca!

Uwaga‼ Trzymajcie kciuki za wymarzoną pogodę! ❄ Jeśli spadnie deszcz lub temperatura powietrza będzie zbyt wysoka, na imprezę z okazji otwarcia lodowiska zaprosimy w innym terminie.

Z okazji otwarcia przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji:

16:00 – oficjalne rozpoczęcie – przecięcie wstęgi

Ponadto:
🔹 Wystrzały brokatu,
🔹 Zabawy z jednorożcem, bal na lodzie,
🔹 Harce z lodowymi obręczami,
🔹 Wspólne lepienie śniegowej kuli,
🔹 Lodowy slalom,
🔹 Taniec z lodowymi kulami,
🔹 Fontanny iskrowe – pokaz,
🔹 Mroźne hula hop,
20:00 – zakończenie imprezy!

Cennik lodowiska:
🔹 wejście: 5 zł/h,
🔹 wypożyczenie łyżew: 5 zł,
🔹 wypożyczenie pingwina do nauki jazdy: 10 zł,
🔹 wypożyczenie kasku: 2 zł,
🔹 szatnia obok lodowiska: 2 zł/szt.

Jeśli poczujecie głód, będą na Was czekać oscypki z grilla i ciepłe kiełbaski 🙂

Zabierzcie rodzinę i przyjaciół, a wspólnie odczarujemy mróz, szarugę i krótkie dni!

Do zobaczenia! ❤

Bajkowy poranek – warsztaty dla dzieci [Wola]

A co się stanie, gdy trafimy, do któregoś ze świata bajek?
Zapraszamy na cykl, pobudzających wyobraźnię, warsztatów dla dzieci. Każde spotkanie będzie poświęcone innej historii, która sprawi, że książka stanie się dla najmłodszych jeszcze bardziej atrakcyjniejsza.

Prowadzenie: Adam Kędzierski, student pedagogiki UW

Zapisy: otwartakolonia@wck-wola.pl, 22 114 17 69.

Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich z iluminacjami [Śródmieście]

Zapraszamy na Nocny wesoły spacer po Łazienkach Królewskich ze świątecznymi iluminacjami. Będzie to unikalna okazja, aby zobaczyć jak prezentują się obiekty w parku po zmroku, pięknie oświetlone. Na spacerze usłyszycie wiele ciekawych historii i anegdot. Będzie też sporo humoru. Dodatkową atrakcją spaceru będą świąteczne iluminacje. Przyjdź na ten spacer ze swoimi bliskimi oraz znajomymi.

Na spacerze dowiecie się m.in.:
– Co porabiał w Łazienkach Richard Nixon?
– Gdzie w Łazienkach najłatwiej zajść w ciążę?
– Jak pomnik Jana III Sobieskiego miał służyć propagandzie?
– Kto lubił się kąpać w Łazienkach?
– Co wspólnego ma teatr na wodzie z Herkulanum?
– Co się stało z mózgiem marszałka Piłsudskiego?
– Czy aleja Chińska prowadzi do Chin?
– Gdzie ukrył się wielki książę Konstanty?
– Co wspólnego z Chopinem mają żabki?
– Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
– Zamachu na czyje życie dokonano dwa razy w Łazienkach?
– Gdzie w Łazienkach miał stanąć zamek carski?
– i wiele więcej…

Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru)
Prowadzenie: Aleksander Łamek
Spacer bez zapisów.
Prosimy ciepło się ubrać.

Terminy spaceru:
Sobota 21 grudnia 2019 r. godz. 17:00.
Sobota 28 grudnia 2019 r. godz. 17:00.

Terminy kolejnych spacerów podamy wkrótce.

Zbiórka pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego przy Belwederze (ul. Belwederska 54/56). Miejsce zbiórki pokazuje mapa: http://goo.gl/rTIdiB
Spacer potrwa 80-90 minut i zakończy się przy pomniku Jana III Sobieskiego na ul. Agrykoli.

Kiedy pada śnieg – lalkowy spektakl dla najmłodszych [Śródmieście]

„Kiedy pada śnieg” – spektakl lalkowy☃
❄❄❄Przygotujcie swoje czapki, 🧣szaliki i rękawiczki🧤 niezbędne do zimowych zabaw❗
🎉W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów poznamy sekrety zimy i pomożemy Bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie… ⛄
❄❄❄”Kiedy pada śnieg” to zimowa bajka na widzów i marionetki.
Gościnny występ Sceny Elffów w Stacja Muranów
Zapraszamy 🤗

Reżyseria, scenografia: Ania Polarusz (Ani-rusz)
Lalki i marionetki: Fabryka Lalek
Występują: Alicja Pietruszka jako Pani Natura i (po raz 1 na naszej Scenie 🙂 Dominika Sell-Kukułka! jako Elffik
Muzyka: Łukasz Borowiecki Spektakl dla dzieci w wieku 3+
Czas trwania: 45 min.
Bilety: 25 zł/osoba
Zakup i rezerwacja biletów: https://goout.net/pl/bilety/kiedy-pada-snieg/bdtf/

Rozświetlone Krakowskie Przedmieście [Śródmieście]

Zapraszam na spacer po Krakowskim Przedmieściu w atmosferze rozświetlonych witryn, podczas którego usłyszymy historie niekoniecznie wszystkim znane.

Spotykamy się w sobotę, 21 grudnia 2019 r. o godz. 18:30 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Ze względu na aurę zimową, ciężko przewidzieć jaka będzie pogoda, spacer przewidziany jest na około 1.5h. 🙂

Podczas którego dowiemy się;
Co ma wspólnego Mikołaj Kopernik z kanapką?
Gdzie stał i z czego słynął Pałac wzorowany na fasadzie Zamku Królewskiego?
Gdzie znany rzeźbiarz „pociągnął za spust”?
Gdzie miał swoja kamienicę znany fotograf Warszawy?
Którędy wywożono nieczystości z miasta?
Kto przejechał na koniu Warszawę w dzień biały obnażony?
Gdzie znajdował się „burdel niemiecki”, w którym odbyła się uroczystość zaślubin?
Kto w czerwonej peruce odwiedzał burdele?
Kto zrobił z „Polski Dziadów”?
Co to były za „(…) cyce”?
Dlaczego Krakowskie było „wąskie”?
Kto kolekcjonował kobiece głowy?
Gdzie Fryderyk Chopin poznał swoją miłość?
Jakie „atrakcje” spotykały żałobników?
Gdzie ta kawiarnia słynąca z rozgrywek szachowych?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Koncert bożonarodzeniowy – Hop Hop Święta [Mokotów]

Wspólnie z Music Baby Art zapraszamy Was już teraz, na świąteczny koncert bożonarodzeniowy, na którym wybrzmią kolędy, pastorałki oraz popularne zimowe utwory, śpiewane przy akompaniamencie gitarowych brzmień.
Dzieci będą miały okazję poczuć zimowy nastrój i przenieść się w świąteczną atmosferę. Nasze koncerty to wspólne muzykowanie, duuużo uśmiechu i świetna zabawa.

Obowiązują zapisy:
– mailem na adres miedzymamami.mokotow@gmail.com
– smsem na 882678810

Koszt pojedynczego biletu (dla każdego uczestnika, niezależnie od wieku) – 45zł.
Rodzeństwo otrzymuje zniżkę – 10zł, przy zakupie co najmniej 3 biletów (opiekun + 2 dzieci)
W cenie kawa/herbata.

Serdecznie zapraszamy, liczba miejsc ograniczona.

Targi Dobroczynne – Edycja Świąteczna / Warszawa [Śródmieście]

21 grudnia, Świąteczna edycja Targów Dobroczynnych, Zero Waste, 100% zysku dla zwierząt!

Pałac Kultury i Nauki Warszawa, Sala Marmurowa

Bawimy się w godzinach: 10.00-20.00

Będzie Święty Mikołaj i wręczanie prezentów na scenie wszystkim dzieciom, które się zgłoszą 🙂

Ciuchy, buty, torebki, tysiące książek, kosmetyki ekologiczne, mnóstwo rozmaitej biżuterii każdej maści, antyki, obrazy, elektronika, hand made, akcesoria zoologiczne, zabawki i ciuszki dla dzieci i mnóstwo innych – wszystko pozyskane w ramach filozofii „zero waste!” od Darczyńców z całej Polski.

Jak dołączyć?

***Bądź z nami na miejscu! **
Klimat niepowtarzalny, na ostatnich targach kilkanaście tysięcy gości, muzyka gitarowa na żywo, zdrowa i legalna roślinna kuchnia (słono słodkie stoły), milion rzeczy, których nie znajdziesz nigdzie indziej i mało prawdopodobne, że kupisz gdziekolwiek 😉

Paczki są wyczekiwane przez zwierzaki:
Zwierzęcy Folwark
Szczedrzykowice 10
59-230 Prochowice

* Wyślij nam paczkę ze wszystkim, czego nie potrzebujesz. *
To mogą być przeczytane już książki, lub takie których i tak nigdy nie przeczytasz, a zajmują Ci półki. To może być biżuteria, której nie nadążasz nosić, albo torebka, która już Ci się znudziła. To mogą być buty, których rozmiar był nietrafiony. To mogą być ciuchy, które wiszą w Twojej szafie od dawna, albo nie wiesz czemu je masz bo to nie Twój kolor. To może być zabawka, której nikt nie otworzył, albo mikser, który był czwartym mikserem w „tamte” urodziny. Może masz w domu jakąś zabawkę dla psa extra, lub zestaw figurek kotów który schowany za szybą pokrył się kurzem. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pamiętaj, że kiedy wrzucasz coś ponownie w obrót, chronisz środowisko, bo nie trzeba produkować kolejnych egzemplarzy, ograniczasz też ilość śmieci.

*100% zysku trafia na zwierzaki: setki uratowanych koni z rezerwatu pod Lubinem oraz psy i koty ze schroniska. *

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie [Śródmieście]

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

🔸 Bilet ulgowy: 16 zł
🔸 Bilet normalny: 22 zł

Animacje świąteczne w Galerii Północnej! [Białołęka]

Para buch, święta w ruch! 🎅🎄🎁 Wraz z pracowitymi elfami rozpoczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!
Animacje świąteczne w Galerii Północnej potrwają aż do 23 grudnia – od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-19:00, w weekendy 12:00-19:00 (z wyłączeniem 8.12.2019 r. – niedziela wolna od handlu).

Każdego dnia zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego pieczenia i dekorowania pierników, wspólnego ozdabiania piernikowego ekspresu polarnego (1 piętro, przed sklepem Carry). Ponadto przygotowaliśmy warsztaty świąteczne:

Harmonogram warsztatów:
12.12 (czwartek) – Lepimy bałwanki
13.12 (piątek) – Wykonamy ozdoby metodą decoupage
14.12 (sobota) – Wyczarujemy kartki świąteczne 3D
15.12 (niedziela) – Stworzymy ozdoby świąteczne z papierowych talerzyków
16.12 (poniedziałek) – Malujemy świątecznie i wielkoformatowo
17.12 (wtorek) – Wykonamy wieńce świąteczne
18.12 (środa) – Zbudujemy choinki 3D
19.12 (czwartek) – Wykonamy jadalne kartki świąteczne
20.12 (piątek) – Tworzymy łańcuchy choinkowe
21.12 (sobota) – Nauczymy się pakować prezenty
22.12 (niedziela) – Zrobimy prezenty metodą decoupage
23.12 (poniedziałek) – Wyczarujemy dekoracje świąteczne warsztaty z patyczków do lodów

W naszej piernikowej piekarni (1 piętro, przed Carry) będą czekać na dzieci bilety do zbierania pieczątek. Za udział w warsztatach uczestnicy otrzymają pieczątki. Na tych, którzy zbiorą 5 pieczątek (udział w 5 warsztatach) – czekają nagrody. Uwaga! Liczba nagród ograniczona (500 szt.) o odbiorze nagród decyduje kolejność zgłoszeń.

Nie zabraknie również spotkań ze Świętym Mikołajem i jego pomocnicą! W każdy weekend (z wyłączeniem 8.12.2019 r. – niedziela wolna od handlu) zasiądzie na swoim mikołajowym tronie na parterze galerii, przed TK Maxx. Dzieciom Święty Mikołaj rozda słodkie upominki.

Spotkania ze Świętym Mikołajem 🎅:
14-15.12 (sobota – niedziela), w godz. 12:00-19:00,
21-22.12 (sobota – niedziela), w godz. 12:00-19:00.

Zapraszamy! 🎅🎄🎁

Radość dzielenia – Teatr 356 [Białołęka]

„Radość dzielenia” – Teatr 356 ze świątecznymi Gośćmi

W te Święta mamy dla Państwa wspaniałą niespodziankę. Teatr 356, doskonale znany białołęckiej publiczności, zaprezentuje się w nowej, muzycznej odsłonie. Pokołyszmy się wspólnie przy dźwiękach świątecznych piosenek, podzielmy się radością płynącą prosto z naszych serc. Bądźcie z nami w to zimowe popołudnie i zanieście ze sobą do domu magiczne nuty zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

👉 Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach BOKu od 6 grudnia.

Rodzinny pokaz świąteczny Ogniska Teatralnego XS przy Teatrze XL [Praga-Północ]

Co? Rodzinny pokaz świąteczny Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży XS w XL TEATR
kiedy: 21.12.2019 godzina13:00
bilety: wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja.teatrxl@teatrxl.com

🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

Wprzedświątecznej gorączce, pomiędzy bieganiem w poszukiwaniu prezentów, wśród bulgoczących już na wigilię potraw spotkali się rodzice oraz dzieci 👪, by w ten przedświąteczny czas pozwolić sobie na chwilę odeechu i wspólnej zabawy 🥳.
Podczas 3-godzinnych warsztatów uczestnicy Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży XS w XL TEATR oraz ich rodzice i przyjaciele spotakali się by przypomnieć sobie baśnie i bajki z dzieciństwa 👪. Na jednej scenie dwa pokolenia połączone zamiłowaniem do teatru. Tatusiowie zamienią się w rycerzy, mamy w królowea dzieci w skrzaty. A może będzie całkiem odwrotnie? 😉
Kto zostanie Oślą skórką, kto śpiącą królewną a może kotem w butach?
Przekonajcie się już 21 grudnia o 13.00 podczas rodzinnego pokazu świątecznego

Świąteczne EKO robótki [Śródmieście]

Zmieńmy świąteczne zmęczenie na tworzenie!

Święta z dziećmi mogą być najszczęśliwszymi wspomnieniami w życiu… Zadbaj o to aby właśnie tak się stało!
Chętnie pomożemy wprowadzając Was w radosny świąteczny nastrój na wyjątkowych warsztatach. Pragniemy abyście mieli z nich piękne świąteczne wspomnienia, dzieci poćwiczyły paluszki, rozwijały kreatywność, i miło spędziły czas z rodzicami lub opiekunami.

Opis:
Będziemy tworzyć kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem ciekawych materiałów (również tych domowego codziennego użytku). Zatem aktywności które zaproponujemy mogą być dla Was wspaniałą inspiracją na dalszą zabawę w domu (bez konieczności kupowania specjalnych rzeczy). Będzie kolorowo, sensorycznie, i trochę magicznie 🙂

*****************************************************************************

Sprawy techniczne:

Kiedy:
21.12.2019

Gdzie:
Twarda 1 , 00-114 Warszawa (5 min. pieszo od metra Świętokrzyska)

Zapisy:
Mailowo na adres kraina.zabaw1@gmail.com

Zapisujemy się na jedną, wybraną godzinę warsztatów:
10:00 – 11:00
11:00 – 12:00,
12:00 -13:00

Warunkiem odbycia się warsztatów, jest minimalna ilość 5 osób.

Koszt:
Promocyjna cena: 25zł/dziecko
( obowiązuje do 12.12.2019r).

ZAPRASZAMY RODZICÓW Z DZIEĆMI, JUŻ OD 3 r.ż.

Sobotnia ceramika dla dzieci [Białołęka]

Zapraszamy w każdą sobotę na zajęcia z ceramiki dla dzieci!
Miejsce: Atelier Książkowa Pracownia Ceramiki i Wełny na warszawskiej Białołęce.
Wiek dzieci: od 5 lat
Dorośli wspomagający pracę dzieci zawsze mile widziani.
Zajęcia prowadzi Magdalena Jastrzębska -Olejniczak, architekt, rzeźbiarka i malarka.
Zajęcia odbywają się w pracowni artysty.
Koszt:
-karnet na zajęcia 180zł za 4 spotkania
-karnet dla rodzeństwa 160zł za 4 spotkania za dziecko
-warsztaty jednorazowe 50zł za godzinę
-warsztaty jednorazowe dla rodzeństwa 45zł za dziecko
Kameralne grupy do 10 osób max.
Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w zajęciach z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Świąteczny Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego [Ochota]

21 grudnia 2019 roku w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego ul. Stefana Banacha 2A w Warszawie, odbędzie się Świąteczny Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego 🎄🏓🎅🏓🎄

Impreza dedykowana jest wszystkim dzieciom zainteresowanym tenisem stołowym, zarówno tym, które aktywnie uprawiają tę dyscyplinę sportu, jak również tym, które dopiero chcą ją poznać.

🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁🎄🎁

Festiwal złożony będzie z dwóch niezależnych części, amatorskiego turnieju tenisa stołowego oraz strefy rekreacyjno-rozrywkowej, w której na dzieci czekać będą takie atrakcje jak:

🎁 warsztaty plastyczne dla dzieci (tworzenie pingpongowych dekoracji choinkowych);
🎄 pingpongowe konkursy sprawnościowe;
🎁 pingpongowe gry i zabawy dla najmłodszych;
🎄 treningi tenisa stołowego dla nowicjuszy;

🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓🎅🏓

Rywalizacja turniejowa odbywać się będzie w pięciu kategoriach singlowych w podziale na dziewczęta i chłopców, kobiety i mężczyzn:

🎅 skrzat – urodzeni w roku 2010 albo później;
🏓 żak – urodzeni w roku 2009;
🎅 młodzik – urodzeni w latach 2007 i 2008;
🏓 kadet – urodzeni w latach 2005 i 2006;
🎅 OPEN – urodzeni w roku 2004 albo wcześniej;

oraz w dwóch kategoriach deblowych dziecko+opiekun, w zależności od wieku dziecka:
🎅 skrzat/żak + opiekun;
🏓 młodzik/kadet + opiekun;

Zgłoszenia do turnieju należy przesyłać drogą mailową na adres zgloszenia@pzts.pl. W treści zgłoszenia należy podać: imię, nazwisko, rok urodzenia zawodnika oraz nazwę kategorii, do której dokonywane jest zgłoszenie. W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisów do turnieju.

Termin zgłoszeń elektronicznych do turnieju upływa 20 grudnia 2019 o godz. 18:00.

Dla zdobywców miejsc od 1. do 4. w każdej kategorii przewidziano nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają dyplomy za uczestnictwo.

🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄🏓🎄

RAMOWY PLAN WYDARZENIA

08:30 – weryfikacja oświadczeń kategorii młodzik i kadet
09:00 – ceremonia otwarcia Festiwalu
09:15 – rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach młodzik i kadet
09:30 – 15:30 – atrakcje części rekreacyjno-rozrywkowej
10:00 – weryfikacja oświadczeń kategorii deblowych dziecko+rodzic
11:00 – rozpoczęcie rozgrywek kategorii deblowych
12:00 – weryfikacja oświadczeń kategorii skrzat i żak
13:00 – rozpoczęcie rozgrywek w kategoriach skrzat i żak
14:00 – weryfikacja oświadczeń kategorii OPEN
15:00 – rozpoczęcie rozgrywek w kategorii OPEN
18:00 – oficjalne zakończenie Festiwalu

🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅🎁🎅

Warunkiem udziału w turnieju, w przypadku uczestników pełnoletnich jest złożenie podpisu pod oświadczeniem o dobrym stanie zdrowia i braku przeciwwskazań lekarskich do ćwiczeń ruchowych oraz akceptacji Regulaminu Turnieju, w Biurze Zawodów, w dniu rozgrywania turnieju.

Warunkiem udziału w turnieju, w przypadku uczestnika niepełnoletniego jest dostarczenie do Biura Zawodów, w dniu rozgrywania turnieju – podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia, iż uczestnik turnieju nie ma żadnych przeciwwskazań do ćwiczeń ruchowych oraz akceptuje Regulamin Turnieju.

Zrób z nami ozdoby choinkowe z recyklingu! [Ochota]

Coraz bliżej święta- magiczny czas spędzony w gronie rodzinnym…
Niestety święta łączą się ze zwiększoną produkcją śmieci. Czy wiesz, że w USA w okresie świątecznym Amerykanie produkują 25 proc. więcej śmieci niż w jakimkolwiek innym czasie w ciągu roku?

W obecnym świecie coraz więcej mówi się na temat ilości śmieci wytwarzanych przez człowieka. Ruch zero waste, zakładający ograniczenie odpadów do minimum coraz szybciej na szczęście rozwija się w Polsce i trafia do obywateli, którzy dokonują coraz bardziej świadomych wyborów.

Zatem… Czy zorganizowanie świąt w duchu Zero Waste jest możliwe? Jak najbardziej!

21 grudnia EKOlogika zaprasza na warsztaty, na których będziemy produkować ozdoby choinkowe z recyklingu 🙂 Zamiast pokrytych brokatem bombek i plastikowych kokardek, ozdób choinkę samodzielnie wykonanymi dekoracjami! Ziemia na pewno będzie wdzięczna 🙂

Warsztat dla dzieci od lat 3
Zapraszamy! Wesołych Świąt!

Paproch w Podróży, czyli jesienny semestr Spotlight Kids [Mokotów]

Mieszkamy na małej planecie czy dużej? Mamy wszędzie daleko czy blisko? Wiemy wszystko czy nic? Świat wydaje się zbyt skomplikowany czy może nas nudzi?

Zapraszamy na wielowymiarowe zajęcia plastyczne wprowadzające w świat myślenia twórczego, inspirowane działaniami współczesnych artystów i zachęcające do kontaktu ze sztuką – bo sztuka jest nie tylko dla grzecznych dzieci!

Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach Domu Kultury Kadr na Mokotowie. Na miejscu mieści się miła kawiarnia, parkujemy w garażu. Pracujemy w kameralnych grupach (max. 10 osób). Zajęcia trwają 1,5 h. Zwracamy uwagę na działanie w duchu zero waste. Prace wykonane na zajęciach są zawsze własnością uczestników.

Zapraszamy!
Piątek: 17:30-19:00, grupa 10-12 lat
Sobota: 13:00- 14:30, grupa 7-10 lat

niedziela, 22 grudnia

Chiński Festiwal Światła | Warszawa 2019/20 [Bemowo]

Fort Bema zabłyśnie setkami kolorów!

Kiedy: 30.11.2019 – 02.02.2020
Gdzie: Fort Bema
Bilety: https://chinskifestiwalswiatla.pl/

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 34 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale kolorem, kształtem. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie. Przygoda z Festiwalem zacznie się na wejściu. Zwiedzających witać będzie kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości i 5 metrów wysokości.

Chiński Festiwal Światła odwiedził już kilka europejskich państw: Holandię, Niemcy, Litwę, Białoruś. Festiwal spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem także w Nowym Jorku. Świadczy o tym ogromna ilość odwiedzających i mnóstwo pozytywnych komentarzy. W każdym państwie Festiwal odwiedziło od 150 tysięcy nawet do 200 tysięcy osób. Po spektakularnym sukcesie za granicą, przyszedł czas na Polskę.

Ten Festiwal to nie tylko wspaniała wystawa świetlna, ale to także idealna okazja do pogłębienia wiedzy o kulturze chińskiej. W całym okresie trwania Festiwalu będzie odbywał się jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego. Dla spragnionych i głodnych na terenie wydarzenia będzie wyznaczona część gastronomiczna oraz inne stoiska wystawiennicze.

Warsztaty świąteczne dla dzieci [Praga-Północ]

Coraz bliżej święta, dlatego zapraszamy najmłodszych na wyjątkowe warsztaty w świątecznej atmosferze!

W programie m.in.
– przygotowanie świątecznych mydełek z możliwością zapakowania na prezent,
– dekorowanie bombek,
– dekorowanie pierników,
– animacje,
– malowanie buziek.

Kiedy?
22.12.2019 (niedziela), godz. 13:00 – 18:00
Gdzie?
Plac zabaw w Hulakula

Udział w warsztatach w ramach biletu wstępu na plac zabaw.

Rekomendowany wiek dzieci: 3-10 lat.

Przedstawienie dla dzieci „Podróż za horyzont” [Włochy]

Zapraszamy na spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym.

„Podróż za horyzont”
To opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Młodzi widzowie mają też okazję nauczenia się kolorów.

Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć, co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć i sprawdzić to osobiście. Zanim jednak jej podróż się rozpocznie, poznaje złośliwego, lecz na szczęście mało szkodliwego potworka Ohydala. Ohydal wątpi w powodzenie wyprawy Małgosi i dlatego nieustannie namawia ją do pozostania w domu. Dziewczynka jednak nie rezygnuje, zwłaszcza, że cennych wskazówek udziela jej Słoneczna Pani. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów. Ale skąd wziąć te kolory?

Pierwszy dziewczynka dostaje od Słonecznej Pani, kolejne musi znaleźć sama. W wyprawie towarzyszy jej Ohydal. Potworek najpierw przeszkadza i dokucza Małgosi, z czasem jednak staje się jej prawdziwym przyjacielem. Prawdziwym, czyli takim, na którego można liczyć w trudnych sytuacjach, a takich sytuacji nie będzie brakowało, oj, nie będzie.

Małgosia w czasie swojej niecodziennej podróży pozna kilka niezwykłych postaci – pana Chmurka, pana Papryka, spotka się z Księżycem, przeżyje też coś naprawdę strasznego! Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, wesoło i kolorowo.

Wstęp: 10 zł
Bilety do nabycia 30 minut przed spektaklem.
Nie prowadzimy rezerwacji biletów.

„Praga sensorycznie” [Praga]

„Praga sensorycznie” to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami! Wystawa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię prawobrzeżnej Warszawy.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
👀 Spacery sensoryczne dla rodzin | „Praga sensorycznie”
🚶 Spacery sensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
👂 Sensory Praga walks in English | „Praga sensorycznie”
👉 Relaksacje multisensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
👃 Zmysły w mieście | „Praga sensorycznie”
👪 Zabawy z kuratorką – spotkania rodzinne | „Praga sensorycznie”
😛 Doświadczenie sensoryczne twórczą inspiracją – spotkanie dla rodziców lub opiekunów dzieci w wieku 2–5 lat
🎵 Niedziele dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Pełny program wydarzeń towarzyszących:
http://bit.ly/Sensoryczne-Wydarzenia

👁️ O WYSTAWIE

Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście. 🚶‍♀️

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć. 🧠

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy. 📖

Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Pełny kolofon 👉 http://bit.ly/Praga-Sensorycznie

Muzeum Warszawskiej Pragi
📍 ul. Targowa 50/52
⏲️ Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: godz. 10.00–18.00
czwartek: godz. 10.00–20.00
📅 W poniedziałki oraz 24, 25, 26 i 31 grudnia Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

Warszawskie tradycje świąteczne [Śródmieście]

Zapraszamy Państwa na spacer przypominający niektóre Warszawskie tradycje świąteczne. Mamy nadzieję że zimowa aura nikogo nie odstraszy a spacer w blasku warszawskiej iluminacji wprowadzi Państwa w świąteczny nastrój. Uczestnicy dowiedzą się m. in.:
– jak zostać królem i kiedy będzie ku temu najbliższa okazja
– jakie niebezpieczeństwo czychało dawniej na duchownych
– jak przyżądzić rybę faszerowaną bez ryby
– kiedy i za czyją sprawą szopki trafiły do Polski
– jak dla świąt w Warszawie zasłużyła się królowa Ludwika Maria
– komu zawdzięczamy najlepsze oplatki w Warszawie
– co należy zrobić po wigilii przed udaniem się na pasterkę
– co podczas świąt zawdzięczamy panu Hilaremu Mincowi

Za spacer nie jest przewidziana żadna opłata, jednak jeżeli uznacie Państwo że przewodnik zasłużył na napiwek…

Spotykamy się 22-12-2019 o godzinie 16:00 na placu Powstańców Warszawy pod pomnikiem Napoleona

Wege Bazar – Święta bez karpia vol 6! [Ochota]

To już szóste ŚWIĘTA BEZ KARPIA ♥

Wiemy już jak smakują śledzie z boczniaków, świąteczny tofurnik i wegańskie pierniki ♥

Wiemy, że wegańska kuchnia również na Święta rozpieszcza podniebienia ♥

Widźmy się, składamy życzenia, kupujemy prezenty cruelty free i eko warzywa już 22 grudnia w Klubokawiarnia Medyka przy Oczki 1a.

Będzie pysznie, będzie świątecznie, będzie magicznie 🙂

Do zobaczenia!

Onelight Świąteczny Festiwal Kultur [Białołęka]

Cześć! Szalom! ✨
W tym roku Chanuka i Boże Narodzenie są obchodzone w tym samym czasie. Z tej okazji chcemy zaprosić Was do wspólnego świętowania najbardziej radosnych i magicznych dni w roku podczas #onelight Świąteczny Festiwal Kultur, na którym wystąpią polscy i zagraniczni artyści:

🎶 Kayah,
🎶 Adam Sztaba z orkiestrą,
🎶 Katarzyna Nosowska,
🎶 Krzysztof Zalewski,
🎶 Natalia Nykiel,
🎶 Igor Herbut,
🎶 Dawid Kwiatkowski,
🎶 Skubas,
🎶 Klezmeranians,
🎶 Miqedem,
🎶 Maurice Sklar

Świętujmy razem! ❤️
Informacje i bilety: https://onelightfestiwal.pl/

Partnerzy/współorganizatorzy:
Belsat.tv
Gazeta Mieszkaniec

Wielki Świąteczny Targ w Fortecy Kręgliccy [Śródmieście]

Wielka Radość! Wielki Targ w Fortecy oficjalnie ogłoszony! ZAPRASZAMY 22 XII w NIEDZIELĘ, od rana do wieczora. Wpadajcie po gotowe pierogi, uszka, śledzie, ciasta, rybę w galarecie i barszczyk w słoiku. Możecie również liczyć na duży wybór wszystkiego, czego potrzeba kucharzom: świeże ryby, mięso w chowu eko, warzywa, orzechy, grzyby, mak, kiszonki, jajka, masło i oliwę. W tym roku czekać na Was będą różne rodzaje nalewek i cydrów idealne na prezent!

Zapraszamy do Fortecy, coroczny śledzik towarzyski gwarantowany.
Agnieszka i Marcin Kręgliccy.

Forteca
Warszawa, ul. Zakroczymska 12 (w Parku Traugutta, róg Sanguszki i Zakroczymskiej)
tel. 609025800
www.kregliccy.plhttps://pl-pl.facebook.com/forteca.kregliccy.
Parking przed Fortecą dostępny do wyczerpania miejsc, parking przy Zakroczymskiej na tyłach klubu Polonia, oraz płatny parking strzeżony, poniżej wjazdu do parku, przy ul. Wenedów 1.

Wspólne śpiewanie kolęd w Akwarium [Śródmieście]

Mamy dla Państwa wspaniałą muzyczną niespodziankę – zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z chórem i solistami zespołu YOUNG VOICES oraz z udziałem orkiestry kameralnej. A wszystko to w kawiarnianej aranżacji, przy herbacie i ciastku. Pokołyszmy się wspólnie przy dźwiękach świątecznych kolęd i pastorałek, podzielmy się radością płynącą z naszych serc.

Bądźcie z nami w to zimowe niedzielne popołudnie i zanieście ze sobą do domu magiczne nuty zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

„Dzieciaki Dzieciąteczku na Boże Narodzenie”

22 grudnia 2019 r. (niedziela) godz. 17.00

Akwarium Skwer Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście 60A (dojazd autobusami nr 116, 178, 180, 222, 503, 518)

Wystąpią: chór i soliści zespołu YOUNG VOICES z udziałem orkiestry kameralnej

Koncert i muzyczne spotkanie poprowadzi: Krzysztof Matuszak

Aranżacje kolęd i pastorałek na chór i orkiestrę: Grzegorz Bogdan

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Organizator: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy

LOLEK Dzieciom w Niedzielę: Teatr Płuszka! [Mokotów]

Dzieciaki!
Jesteście gotowe na przygodę? Lubicie uczyć się nowych rzeczy i poznawać ciekawe zabawy?
🎲🎨🎪🎤🎭
Rodzinne weekendy w Lolku są dla Was! 😉
Co Niedzielę Pub Lolek organizuje warsztaty tematyczne, zabawy i konkursy, które rozwiną Waszą ciekawość świata i pobudzą kreatywność!

Zawsze od 14:00 do 16:00!
1.12 – Animatria
8.12 – Mikołajki
15.12 – Teatr Płuszka
22.12 – Animatria
29.12 – Animki

WSTĘP WOLNY
Rezerwacja: ☎️ +48 602 101 701 📩 rezerwacja@publolek.pl

Bawimy się w Lolku!
🎲🎨🎪🎤🎭

Warsztaty „Dekorowanie świątecznych pierniczków” [Mokotów]

W grudniową przedświąteczną niedzielę Kawiarnia TLEN opanują cudowne piernikowe kształty i zapachy! Zapraszamy na magiczne szkolenie. Dosłownie chwilę przed ubieraniem choinki i strojeniem domu w świąteczne kolory. Przy wspólnym stole nauczymy się dekorować bożonarodzeniowe pierniczki.

Szkolenie będzie prowadzić cukierniczka z wieloletnim doświadczeniem Ekaterina Gordienko właścicielka Cukiernia SweetDreams vega & tradition desserts.
W warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 5 roku życia i osoby dorosłe.
W ramach zajęć każdy wykona i zabierze do domu 3 własnoręcznie ozdobione pierniki.

Koszt udziału to 30 zł, opłata zawiera wszystkie niezbędne do zajęć materiały.
Obowiązują zapisy (przez mail – kawiarniatlen@gmail.com albo przez PW) i wcześniejsze wpłaty w Kawiarnia TLEN.

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

„Mała Klasyka” to bezpłatne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

W tym roku edycję wakacyjną poprowadzą nauczycielki z warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub Academy/ Music Hub: Raquel Alves*, Barbara Gorayska i Aleksandra Jastrzębska.

Wprowadzą one dzieci w świat muzyki poprzez ruch, zabawę, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Program ich warsztatów czerpie z gamy światowych metod kształcenia muzycznego. Łączy w sobie elementy rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji melodyczno-rytmicznej.

Serdecznie zapraszamy!

*Zajęcia z Raquel Alves prowadzone będą po angielsku
(dziecko powinno posiadać umiejętność podstawowego
rozumienia tego języka).

Harmonogram:
Grupa I: godz. 12:00-12:35
Grupa II: godz. 13:00-13.35

Czas trwania zajęć: 35 minut

Miejsce:
siedziba Julian Cochran Foundation, I piętro Hali Koszyki

Wstęp:
na zajęcia jest wolny (ilość dzieci w grupie
max. 10, decyduje kolejność zgłoszeń)

Zapisy:
prowadzimy pod adresem mknk@juliancochranfoundation.com

W treści zgłoszenia prosimy o podanie:

– imienia, nazwiska oraz wieku dziecka (uczestnik musi mieć ukończone 4 lata)
– numeru kontaktowego do opiekuna,
– interesujących Państwa terminów i godzin zajęć (każde dziecko może uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach w danym miesiącu).

Regulamin
zajęć na stronie: https://bit.ly/2WVPfQJ

Wstęp na zajęcia jest wolny (ilość dzieci w grupie max. 10, decyduje kolejność zgłoszeń).

Organizatorzy wydarzenia:
Hala Koszyki
Julian Cochran Foundation

Partnerzy wydarzenia:
Sklep Muzyczny Pasja

Spektakl dla dzieci „Magiczny Płatek Śniegu” [Praga-Południe]

22 grudnia 2019 (niedziela)
godz. 12.00
wstęp 10 zł

Spektakl dla dzieci pt. „Magiczny Płatek Śniegu” w wykonaniu Teatru Dur Moll.

Niedzielne animacje dla dzieci [Praga-Południe]

GALIMACJE to alternatywa dla zwykłych animacji ♥

Idziemy tropem dziecięcej wyobraźni i bawimy się z wykorzystaniem tego, co nasi mniejsi koledzy mają w głowach! Nasz autorski program zabaw oparty o pedagogikę waldorfską i improwizację teatralną pozwala na jak najbardziej kreatywne zabawy z dzieciakami.

Korzystamy z „ekologicznych zabawek” – orzechów, szyszek, drewnianych klocków – lub inaczej, darów natury💚
Dzieci z małej szyszki potrafią stworzyć klucz do leśnej komnaty, a z kasztanów czy orzechów gałki do kuchenki gazowej🤪 i o to chodzi – bo najlepsza zabawa zaczyna się w naszych głowach!

Ciocia Gabrysia zawsze ma ze sobą ukulele i tworzy z dzieciakami zespoły muzyczne, a czasem nawet robią mini show dla rodziców z prawdziwymi, magicznymi sztuczkami✨ A jak trzeba to robimy wielkie bazy i opowiadamy niestworzone historie o rzekach popcornu i karmelu ♥

Baw się i ucz z Galimacjami!

Co niedzielę od 13:00 do 17:00!

Przyjdź i zobacz co wydarzy się tym razem 😻

Przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu Teatru Małe Mi [Bielany]

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI oraz Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce serdecznie zapraszają dzieci (rekomendowany wiek dziecka od 2 lat) wraz z rodzicami na przedstawienie z cyklu Niedzielne Bajeczki pt. „SZYDEŁKOWA SZOPKA BABCI KLARY”.

Opis przedstawienia:
Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od ponad 2 tysięcy lat.

Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

22 grudnia 2019 r. godz.: 13:00. (czas trwania ok. 45 min)
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety: bezpłatne wejściówki.

Szczegóły: http://dobremiejsce.org/

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu, prosimy o kontakt drogą mailową – kultura@dobremiejsce.org

Wioska Świętego Mikołaja Fundacji Pociechom [Praga-Północ]

Stało się!
W tym roku Św. Mikołaj zawitał w naszej wiosce i zostanie z nami na dłużej! Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań i warsztatów z Mikołajem i jego pomocnikami. 🎅
Razem stworzymy m.in.: niezwykłe świąteczne dekoracje, napiszemy, ozdobimy i wyślemy list z wymarzonym prezentem na gwiazdkę, napijemy się gorącej czekolady, spotkamy się z naszymi konikami i alpakami 🐎, powalczymy na śnieżki i posłuchamy bajki czytanej przez samego Świętego! ☕

A to wszystko i o wiele więcej, w duchu recyklingu! Nasi mali goście nauczą się wykorzystywać rzeczy codziennego użytku tak, aby dać im drugie, piękniejsze życie. Cała nasza wioska została wyczarowana z takich właśnie materiałów. ♻🌿
Nie ważne jaka będzie pogoda, my zaczarujemy atmosferę. Świąteczna aura jest na wyciągnięcie ręki! ⛄❄🎄🌠

Zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych w weekendy (po wcześniejszym umówieniu się), a w tygodniu grupy szkolne i przedszkolne oraz firmy.
W każdą sobotę i niedzielę grupy warsztatowe zbierają się o godzinie 14:00 i 16:30 – w celu zapewnienia dziecku udziału w warsztatach, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Koszt warsztatów z wizytą Św. Mikołaja to 40zł/dziecko
(zawiera bilet wstępu na teren wioski, udział w warsztatach, zabawy animacyjne na świeżym powietrzu, spotkanie ze Św. Mikołajem i wizytę u naszych alpak i koników).

Dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji Pociechom tj. rehabilitację dzieci.

Szykujemy moc atrakcji i niespodzianek dla naszych gości 🎉🎅

ZAPISY pod numerem: 530 90 80 90

Więcej informacji:
http://www.pociechom.org.pl/wioska-sw-mikolaja/

Malort – zabawa malarska. Stałe zajęcia w niedzielę o 11:00 [Wilanów]

Stała niedzielna grupa malortowa w Malort & Co – Malort Wilanów. * Zabawa malarska przez półtorej godziny. * Radość malowania w całej okazałości. * Posługuje Renata Kamińska.

GDZIE?
Malort Wilanów w gmachu Międzypokoleniowego Centrum Edukacji (filia DK Wilanów) przy ul. Radosnej 11 w Warszawie.

A DOKŁADNIEJ?
Malort mieści się na poziomie -1 MCE, lokal 08, windą lub schodami na dól i korytarzem doooo kooooońca :).

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZAJĘĆ?
Przez półtorej godziny trwa zabawa malarska. Bez oczekiwań, zamiarów i bez żadnej oceny malujemy znakomitymi, oryginalnymi farbami Arno Sterna w bezpiecznym, chronionym pomieszczeniu. Nie uczymy się żadnych technik. Za to przeżywamy i doświadczamy. Na białych arkuszach papieru zawieszonych na ścianie zostawiamy ślady tego, co w każdym z nas gromadziło się odkąd pamiętamy i nie pamiętamy. Nie myślimy, nie analizujemy. Bodźce zewnętrzne w znakomitej większości zostawiamy za drzwiami i swobodni, bawimy się ile wlezie: kształtami, liniami, barwami. Przekształcamy je i używamy ich tak, jak chcemy.

Ci, którzy to przeżyli twierdzą, że im to bardzo dobrze robi.

Na wszelkie pytania Posługująca Renata Kamińska odpowie podczas spotkania wstępnego.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ?
Każdy, kto daje radę utrzymać pędzel w dłoni i stoi na własnych nogach. Zapraszamy singli, pary, rodziny, dzieci, dorosłych. Grupy są mieszane i różnowiekowe, max. 15 osób w grupie.

JAK DŁUGO TRWAJĄ ZAJĘCIA?
Raz w tygodniu, przez półtorej godziny, od teraz do końca roku szkolnego, ferie, wakacje i przerwy zgodne z kalendarzem MEN.

CENA
800 zł za semestr, 1600 zł rocznie od osoby dla uczestników indywidualnych.
700 zł za semestr, 1400 zł rocznie od osoby dla rodzin.
A jak płatne, opowie posługująca.

ZAPISY
Renata Kamińska, przez Facebook lub pod telefonem 784 000 332.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o