Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (27-28 kwietnia)

Spis treści:

Dzisiejsza Weekendowa Zajawka jest już prawdziwie wiosenna, prawie letnia. Za oknem słońce i ciepełko, można znaleźć wiele plenerowych historii dla rodzin. To będzie piękny weekend, za chwilę majówka, na horyzoncie wakacje… Ah, szczęśliwości czas!

Oddaję w Wasze ręce 30 pomysłów na rodzinne wyjścia, uśmiechając się o udostępnienia. Jeśli korzystacie, puśćcie info w świat :).

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 27 kwietnia

Otwarcie tężni i sezonu w ogrodzie na dachu Galerii Północnej

Serdecznie zapraszamy na wielkie otwarcie kolejnego sezonu w ogrodzie na dachu galerii ☀ ? oraz pierwszej na świecie tężni solankowej w centrum handlowym! Wydarzenie pod hasłem „Tajemniczy ogród” odbędzie się w weekend 27-28 kwietnia w godz. 12:00-18:00. Uroczyste otwarcie tężni dla gości galerii nastąpi w sobotę o godz. 13:30. Na odwiedzających najnowszą inwestycję galerii czekać będzie specjalny upominek – lecznicza solanka, którą można wykorzystać w domu.

Podczas wydarzenia na dachu Galerii powstanie specjalna strefa warsztatów, w której będzie można nauczyć się samodzielnego komponowania wiosennych kapeluszy ? oraz zapoznać się z techniką tworzenia przypinek. Dla wszystkich miłośników natury i ogrodnictwa przygotowaliśmy warsztaty tworzenia zielonych kompozycji ? w szklanych naczyniach, których zwieńczeniem będzie próba pobicia rekordu Guinnessa w wysadzaniu największego na świecie lasu w słoiku – konstrukcja ta ma mierzyć ponad 2,5 metra! Nie zabraknie licznych atrakcji dla najmłodszych??‍♀?‍♂, takich jak skręcanie balonów, puszczanie baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni DJ.

Wydarzenie jest pod Patronatem Burmistrza Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy.

Do zobaczenia! :)

.

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM!

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI – 13:00 | 15:00 | 17:00

——————–

Baśń o rycerzu bez konia
27.04.2019

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia… Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: Każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

Baśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo barwnych postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja, czy nawet strasznego smoka.

Spektakl jest realizowany na autorskiej scence, która potrafi zaskoczyć niczym zaczarowany kapelusz, a w role głównych bohaterów wcielają się lalki – marionetki. Aktor grający z przymrużeniem oka sprawi, że nie tylko dzieci, ale również dorośli, będą mieli mnóstwo powodów do uśmiechu.

.

Najnowszy spektakl “Ra-dość” reż. Beata Bąblińska / Teatr Baj

Człowiek, aby móc wykonać swoje pierwsze kroki, uczy się łapać równowagę – stać na dwóch nogach. Później robi to nieustannie – nie tylko w ciele, ale także w przeżywaniu swoich emocji, w budowaniu relacji ze światem, w tworzeniu własnego kosmosu. Umiejętność przeżywania i uwalniania różnych emocji, przyjemnych i nieprzyjemnych, pozwala zyskiwać równowagę.

Inspiracji w powstawaniu spektaklu były zabawy przedmiotami codziennego użytku, także tymi starymi, którymi bawią się dzieci (i bawili się nimi dorośli jako dzieci). Sprawdzamy, na ile związane z nimi działania pozwalają porządkować rzeczywistość, sprzyjają twórczości, łapaniu równowagi i przeżywaniu emocji.

Zapraszamy widzów, dzieci i dorosłych, aby w sytuacji teatralnej przyjrzeli się przeżywaniu złości, ale przede wszystkim łapaniu równowagi. Czasami trzeba powiedzieć: „dość”, by móc poczuć radość.

WIĘCEJ O SPEKTAKLU PRZECZYTASZ TUTAJ.

.

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki. Teatr Baj

Scena Małego Widza z Teatrem Baj
“Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” (5+)
Bilety: 25 zł
27-28 kwietnia, godz. 11:00, Głębocka 66

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami.
Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. 10 października 2018 rok ukazało się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki.

Spektakl przygotowany w koprodukcji Teatru Baj w Warszawie i Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina

Twórcy:
autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
reżyseria: Ewa Piotrowska
scenografia: Andrzej Czyczyło
muzyka: Wojciech Błażejczyk
projekcje multimedialne: Kacper Czyczyło
reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz

Obsada:
Malwina Czekaj – Aurelka
Rafał Hajdukiewicz (aktor Teatru Lalek „Pleciuga”) – Emeryk, Dama dworu
Grażyna Nieciecka-Puchalik (aktorka Teatru Lalek „Pleciuga”) – Jaga
Mirosław Kucharski (aktor Teatru Lalek „Pleciuga”) – Wielki Ochmistrz, Wilk Arnold
Marek Zimakiewicz – Smok Ryszard, Kucharz

.

Survival Bielany-Śladem partyzantów Wólki

Chodź z nami na spacer po Kampinosie!

Warsztaty w formie spaceru połączonego z opowieściami przewodnika – Łukasza Tuleja.
Wólka Węglowa to osiedle o ponad sześćsetletniej historii – od zawsze powiązanej z Puszczą Kampinoską. To tędy przebiegał szlak bojowy Ułanów Jazłowieckich, to tędy czmychali poborowi z carskiej branki, to tu znaleziono skarb…
Trasa ok 6 km.

Startujemy spod Filii BOK, ul. Estrady 112

wstęp wolny, zapisy: info@bok-filia.eu

.

Warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną u dzieci i dorosłych. Celem zajęć jest poprzez ćwiczenia ruchowe i dramowe rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci i dorosłych. Będziemy doświadczać i poznawać emocje, a także uczyć się rozpoznawać je u innych. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 7+ Odbędą się w dniu 27.04.2019 w godz. 13:00-17:00. Zapraszamy rodzica z dzieckiem.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Winiarek-Kołucka. Psycholożka, superwizorka i trenerka dramy, Prezeska Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, od 18 lat związana z edukacją pozaformalną dzieci, młodzieży i dorosłych. W dramie fascynuje ją wolność i możliwość doświadczania świata w płaszczu roli, bez realnych konsekwencji, ale z prawdziwymi emocjami.

Termin 27.04.2019 r.
Godz. 13:00 – 17:00
Miejsce: Strefa Kultury, Piaseczno ul. Jarząbka 20/85
Cena – 80 zł
Zapisy: www.strefazajec.pl, liczba miejsc ograniczona.

.

Rodzina w kinie / 2019 / Kino Świt

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych „Rodzina w kinie” przeznaczonych dla rodzin. Ideą cyklu jest wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci powyżej 12 roku życia (granica jest umowna). Cykl pokazów ma stać się okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz do rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci jest wspaniałą okazją do wzajemnego poznawania się, wymiany poglądów, wyrabiania gustów estetycznych. Rodzice uczestniczący wspólnie z dzieckiem w pokazie filmowy pokazują swoja postawą, że film i sztuka jest dla nich ważną sferą życia.
Wstęp na filmy jest bezpłatny. Pokazy odbywają się w sali nr 14.

Ze względów licencyjnych tytuły filmów dostępne są w grupie.

.

Wiosenna Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów

Zapraszamy na Wiosenną edycję Międzynarodowej Giełdy Biżuterii i Minerałów, która odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia 2019 roku (sobota, niedziela), w godzinach 10.00 – 18.00, w Hali Osir na ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawie.

W Giełdzie biorą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. W ofercie ponad 170 wystawców z całego świata: piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii.

Atrakcje:
Cięcie agatów – agaty występują w formie szarych “kul”, dopiero po przecięciu ujawniają swoje wewnętrzne piękno. Za każdym razem jest to loteria – agat może zawierać piękne wzory i barwy, lub może okazać się “pusty”. Za symbolicznych kilka złotych będzie można zakupić agaty z polskich Sudetów, które zostaną przecięte przez specjalistów.

Płukanie złota – najmłodsi zwiedzający będą mogli bezpłatnie spróbować własnych sił i szczęścia płucząc złoto techniką używaną na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Ci którym uda się wypłukać drobinki złota otrzymają certyfikat “Poszukiwacza Złota”.

Geolandia – na Giełdzie będzie dostępne miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać Giełdę.

Konkurs – kolejny raz, wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu wysokiej klasy okazu mineralogicznego. Kupony będą dodawane do biletów w kasach, a gablota z okazem będzie umieszczona w wejściu głównym na Giełdę.

Bilety:
normalny 12 zł
ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 8 zł
Kup na miejscu lub online:
www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101249

.

Ogród w wielkim mieście. Kwietniówka

Dni coraz cieplejsze i dłuższe, więc powoli uruchamiamy nasz zakątek wodny. Będzie czas na polepienie z gliny, pobawienie się w kuchni błotnej, a z tymi, którzy wolą coś suchego wyczarujemy mobile z materiałów naturalnych. W planach: podlewanie, hamak, ognisko i co jeszcze razem wymyślimy:). Zapraszają: Kasia Dulniak i Karolina Wojno.

Ogród w wielkim mieście to rodzinne spotkania w ogrodzie Stupociech. Na każdym trochę zabawy i twórczości, trochę obserwacji i badania przyrody. Spotkania nie mają struktury warsztatu, można w dowolnym momencie dołączyć i pożegnać się.

Na spotkaniach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć. Co robimy: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury. Wykonujemy także bieżące prace ogrodnicze. Zapraszamy dzieci ok. 3-8 lat z rodzicami:)

Spotkania odbywają się cyklicznie: w soboty, 1 x w miesiącu, w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech. Warsztaty są kontynuacją projektu “Ogród w wielkim mieście” i “Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych” realizowanych od 2008 roku.

Co warto wiedzieć:

– Termin: sobota 27.04, godz. 10.00 – 13.00

– zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach 3 – 8 lat, młodsze dzieci zapraszamy do swobodnej zabawy w ogrodzie.

– opłata 30zł (dziecko + rodzic), dwoje i więcej dzieci – 20zł od dziecka (opłata jest cegiełką na funkcjonowanie naszego ogrodu, od tego roku nie mamy dofinansowań na te spotkania),

– radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary – w zależności od pory roku,

.

Kino przyjazne sensorycznie 2019

Kino przyjazne sensorycznie – kino dostępne dla wszystkich
[POKAZY W 2019 ROKU]

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z kinami Cinema City i Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”. Seanse dedykowane są dla widzów z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także dla tych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata mogliby skorzystać z takich spektakli.

Seanse przyjazne sensorycznie będą odbywać się w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Bielsku Białej i Zielonej Górze.

Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy w tygodniu. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem dedykowanym rezerwacjom grupowym w danej lokalizacji.

Cinema City, jako partner inicjatywy, otwiera swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Na salach zostaną zapewnione odpowiednie warunki:

• światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
• dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki;
• przed seansem nie będą wyświetlane reklamy;
• sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
• podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy;
• wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie.

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Living Dinosaurs – Żywe Dinozaury | Muzeum Ziemi, Warszawa

Wystawa Living Dinosaurs – Żywe Dinozaury – po raz pierwszy w Polsce!

BILETY:
GoOut: www.bit.ly/2U4Q08N
eBilet: TBA
Kasa przy ogrodach PAN Muzeum Ziemi

Living Dinosaurs to animatroniczna wystawa dinozaurów, którą odwiedziło już ponad 10 milionów widzów na całym świecie. Spektakularne modele poruszają się w naturalny sposób i wydają dźwięki przenosząc zwiedzających do czasów prehistorycznych. Ta rodzinna wystawa, to okazja do zobaczenia na własne oczy ponad dwudziestu dinozaurów w skali 1:1 m.in. tyranozaura, diplodoka i triceratopsa.

Przeżyj to unikalne doświadczenie już teraz w Warszawie. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 między 12 kwietnia a 30 maja w ogrodach Muzeum Ziemi w Warszawie.

WIĘCEJ O WYSTAWIE PRZECZYTASZ TUTAJ.

.

Nuty w półnuty | Kolekcja dźwięków (1-3 lat)

W świecie pełnym dźwięków najmłodsi będą słuchać, wydawać i naśladować dźwięki, grać, śpiewać, poruszać się oraz wspólnie bawić się i tańczyć

***
Dzyń, dzyń! Stuk, stuk, stuk!
Dźwięki słychać wszędzie tam i tu!
Hop, hop! Klap, klap, klap!
Chodź, muzykę z nami łap!*

W rytmie specjalnie skomponowanych piosenek i zabaw umuzykalniających, poznamy obrazy z królewskiej galerii i zainspirujemy się ich muzycznymi bądź dźwiękonaśladowczymi wątkami. Zajęcia staną się zaproszeniem do śpiewania, wplatania muzyki w zabawę i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Towarzyszący temu ruch, bliski kontakt i dotyk, wzmocnią więź opiekuna i malucha.

27 kwietnia – “Ci-ci-cisza przed burzą… Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”

? Miejsce: Stara Kordegarda ?goo.gl/maps/Y3aNLkcfWLp
? Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun)
ℹ Zapisy: formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: edukacja@lazienki-krolewskie.pl ?bit.ly/2THTldU

***
? Warsztaty “Nuty półnuty. Kolekcja dźwięków” poprowadzi Agata Fandri – Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Studiuje podyplomowo muzykoterapię w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występuje solo, jako muzyk orkiestrowy oraz w zespołach kameralnych. Prowadzi klasę harfy w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

.

Warsztaty dla dzieci: Baśnie angielskie

Warsztaty dla dzieci (6-9 lat)

Czytanie starych baśni angielskich to spotkanie z innymi kulturami. To wejście w świat pełen skrzatów, wróżek i mówiących zwierząt. To też możliwość rozmów o wartościach uniwersalnych i relacjach między ludźmi. A czy niektóre opowieści nie zabrzmią może znajomo? Zainspirowani pięknymi drzeworytami Bogdana Zieleńca stworzymy własne, pełne kolorów ilustracje do wysłuchanych historii.

instruktorka: Marta Todys
sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub DK Kadr

.

Jedzie pociąg z daleka (z Sochaczewa) | Pociąg RETRO

Zaczynamy kolejny sezon z Pociągiem RETRO! ? Już od 27 kwietnia będziecie mogli wybrać się w prawdziwie old-schoolową podróż ♥

✖️ Chcecie wyrwać się z miasta?
✖️ Spędzić wyjątkowy czas z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi i psem (psy jadą za darmo! ♥)?
✖️ Pragniecie poznać na nowo serce Mazowsza?

W takim razie szykujcie się na wyjątkową wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej prawdziwym Pociągiem RETRO – weźcie najbliższych i z pełną parą wybierzcie się w niezapomnianą podróż w czasie!

Rozkład jazdy Pociągu RETRO:

– 9.50 – zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem,
– 10.30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy,
– 11.45 – przyjazd pociągu do Wilcz Tułowskich i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej,
– 12.25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic,
– 12.34 – piknik z ogniskiem nad rzeką Łasicą w Tułowicach,
– 14.14 – odjazd pociągu do Sochaczewa,
– 15.20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy.

Ceny biletów na Pociąg RETRO:
● Bilet RETRO normalny – 29 zł
● Bilet RETRO ulgowy – 23 zł
● Bilet RETRO bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 9 zł
● Bilet RETRO na przewóz roweru – 11 zł

Nie przegapcie okazji na niezapomniane wrażenia, jakie proponuje Wam Stacja Muzeum oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie (Stacja Muzeum Sochaczew) ?

Bilety: www.bit.ly/PociągRetro

.

Kids Challenge XII by Egurrola Dance Kids

Przed nami kolejna edycja fantastycznego turnieju #KidsChallenge, w czasie którego królować będzie taniec, emocje i pozytywna energia! ❤️

? egurrola.com/kids-challenge-xii

Na scenie zobaczymy młodych tancerzy Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych i pokażą, czego nauczyli się w ciągu ostatniego semestru! ?

Po raz pierwszy podczas #KidsChallenge odbędzie się Dziecięca Gala Baletowa “W zaczarowanym ogrodzie”, na której nasze młode baletnice zabiorą nas w niezwykłą podróż do swojego czarodziejskiego świata ?

Ich postępy obserwować będzie Agustin Egurrola, który wyróżni najlepszych tancerzy, wręczając im medale oraz dyplomy. To świetna okazja, aby spotkać się z założycielem naszej szkoły, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ?

Zapowiada się fantastyczne widowisko, więc musicie być tam z nami! Zapraszamy już 27 i 28 kwietnia 2019 r. do Blue City, poziom -1, Al. Jerozolimskie 179.

WSTĘP WOLNY! ?

.

DIY Family. Warsztaty stolarskie dla dzieci z rodzicami !

Zapraszamy na warsztat skierowany do dzieci wraz z rodzicami.

Jeśli chcesz spędzić czas ze swoim dzieckiem w sposób aktywny i twórczy to wydarzenie jest skierowane dla Was. Podczas warsztatów wzmocnisz relację z dzieckiem, poznacie skuteczność współpracy oraz rozwiniecie umiejętności w pracy z drewnem.

Każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować i stworzyć przedmiot bazując na podstawowych materiałach które otrzymacie w naszej pracowni.
Można również skorzystać z projektów przygotowanych wcześniej przez nas i stworzyć karmnik dla ptaków czy domek dla nietoperzy.

Nauczymy się podstaw rysunku technicznego, używania narzędzi pomiarowych. Będziemy korzystać z podstawowych narzędzi ręcznych oraz poszczególnych (bezpiecznych) elektronarzędzi takich jak szlifierki czy wkrętarki.

Inwestycja 300 zł.

Czas : 10:00 – 15:00

Adres :
ul. Kościuszki 14a, Izabelin.

.

Małe Mazurki

?Wiosna już jest, a z nią przybywają Małe Mazurki !?

Zapraszamy na spotkania dla dzieci i dorosłych w gościnnych progach Muzeum dla Dzieci, oraz na Targowisko Instrumentów.

?PROGRAM ?

**********************

?czwartek 25 kwietnia
Muzeum Dla Dzieci, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Kredytowa 1
⏰ Godz..17.00
? “La la gąski na gałązki” – muzyczne tradycje Biskupizny

Gośćmi będą: śpiewaczka i gawędziarka Anna Chuda, kopczorka Beata Kabała, grocze biskupiańscy: Julia Hampelska ( skrzypce podwiązane) i Krzysztof Polowczyk (dudy typu gostyńsko-rawickieg) wraz z dziećmi z Biskupizny.

Spotkanie prowadzić będą: Joanna Szaflik i Karolina Ociepka.

Zapraszamy na zabawy, tańce i gawędy prosto z Biskupizny! Dzieci poznają tradycyjne piosenki biskupiańskie, wyliczanki i zabawy taneczne oraz biskupiańskiego wiwata. Będą miały również okazję poznać z bliska biskupiańskie stroje i instrumenty – skrzypce podwiązane i dudy typu gostyńsko-rawickiego. Koncert interaktywny oraz warsztaty nawiązują do płyty „Lala gąski na gałązki – muzyczne tradycje dziecięce Biskupizny”. W trakcie spotkania zaśpiewają z nami i zachęcą do wspólnej zabawy dzieci, które brały udział w nagraniach płyty.

**********************

? piątek 26 kwietnia
Muzeum Dla Dzieci, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Kredytowa 1
⏰ Godz.17.00
? “Till-till-lippu-linnassid” – gry i zabawy z Estonii

Till-ill-lippu-linnassid”nie znaczy nic, to takie nasze „La -la -li-oj -jo- joj !”. Ale za tą sympatyczną nazwą estońskiej zabawy kryje się „bogaty ogród” zabaw ze śpiewem, w które kiedyś bawili się i dorośli i dzieci. Do współczesnego użytku wprowadza je od lat w Estonii grupa miłośników i znawców tematu.
Estońskie archiwa to prawdziwa skarbnica zabaw na wszystkie pory roku, zabaw czy spokojnych czy żwawych, czasem pełnych humoru, czasem zwariowanych, a czasem wymagających precyzji,
zawsze znajdziemy w nich coś odpowiedniego do chwili i humoru.
W czasie spotkania ze znawczyniami estońskiego folkloru poznamy śpiewane i taneczne zabawy, na przykład znaną w licznych wariantach „Kes aidas?” – „kto jest w ogrodzie?”, oraz wiele innych, „Bogaty człowiek”, „Konie i wilki”, „ Oddaj to !”

PROWADZENIE:
Leanne Barbo – to znana w Polsce muzykantka, wielokrotnie gościła na naszym festiwalu. Gra na dudach, kannel, jest także znawczynią tradycji estońskich i łotewskch, uczestniczką wielu interesujących projektów muzycznych, oraz znanym i cenionym pedagogiem na uczelniach muzycznych.

**********************

? sobota 27 kwietnia
Targowisko Instrumentów, Forteca Kręglickich, ul. Zakroczymska 12
⏰ Godz.11.00-18.00

? Sala C ?

⏰ Godz.11:10 ROZŚPIEWANA WIOSNA– tradycyjne pieśni i zwyczaje wiosenne.
Spektakl muzyczny dla dzieci, grupa artystyczna Mozaika oraz Julita Charytoniuk, Karolina Ociepka, Dominika Oczepa i Joanna Szaflik .

⏰ Godz.12:10 MUZYCZNA ŁĄKA – Józef Broda z córką Katarzyną – góralskie opowieści dla dzieci w każdym wieku!

⏰ Godz.13:10 ESTOŃSKIE GRY I ZABAWY dla dzieci – Leanne Barbo

⏰ Godz.14:10 SKUDUčIAI – litewskie instrumenty, zabawy i tańce dla dzieci – warsztat Muzeum Instrumentów Ludowych z Kowna

⏰ Godz.15:10 BISKUPIAŃSKIE PIOSENKI, GRY I ZABAWY – Anna Chuda i Joanna Szaflik

⏰ Godz.16:10 ” ZIELONA KRÓLEWNA I WYPRAWA PO ZACZAROWANE JAJO ” – spektakl muzyczny grupy Jaworowi Ludzie
– Katarzyna Żytomirska, Katarzyna Szurman, Katarzyna Wińska

⏰ Godz.17:10 LEŚNA ORKIESTRA Witka Vargasa – opowieść, budowa instrumentów i uroczysta parada finałowa.

**********************

?BILETY ?

CENY BILETÓW W MUZEUM DLA DZIECI
25 zł za osobę dorosłą + jedno dziecko,
Każde kolejne dziecko – 10 zł
Dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny ( płaci tylko opiekun )
Dorosły bez dziecka 20 zł

REZERWACJE – w godzinach 08.00 – 12.00
Numer kontaktowy: 22 696 53 80
E mail: rezerwacje@ethnomuseum.pl

BILETY WSTĘPU NA TARGOWISKO do kupienia przed wejściem.

.

Twórcze warsztaty rodzinne (dofinansowane)

27.04 (sobota) Warsztaty Małych Architektów
9:30 – 11:00 (3-5 lat)
12:00 – 13:30 (5-7 lat)

Chcesz, aby twoje dziecko było kreatywne?
Chcesz, aby twoje dziecko miało otwarty umysł na nowe i nieznane?
Chcesz, aby twoje dziecko umiało myśleć nie szablonowo?
Chcesz, aby twoje dziecko uruchamiało twórcze myślenie?
Chcesz, aby twoje dziecko było pomysłowe i poszukiwało nowych rozwiązań?

Jeśli tak, to twórcze warsztaty rodzinne są właśnie dla Was.
Obserwując dzieci, które biorą udział w naszych zajęciach regularnie widzimy ich rozwój nazywamy to „eksplozją pomysłów i otwartością na nowe”, jest w tym także pewność siebie i wiara we własne umiejętności „poradzę sobie”, „wiem jak chcę to zrobić”.

Jeżeli chcecie te umiejętności rozwijać u waszych dzieci, to te zajęcia są właśnie dla Was. Zachęcamy do regularnego udziału w zajęciach, a sami z pewnością dostrzeżecie ten niesamowity rozwój Waszych Pociech.

Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, opiekunów z dzieciakami w wieku 3-5 lat i 5-7 lat.
TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE to inspirujące, radosne i pełne pomysłów, spotkania dla dzieci i ich najbliższych.
W ciepłej i przyjaznej atmosferze, dbając i wspierając waszą relację z dziećmi, będziemy angażować Was (Małych i Dużych) do pełnej humoru i pozytywnej energii wspólnej zabawy.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY.

Zajęcia stanowią wspaniałą możliwością rozbudzania dziecięcej wyobraźni i ciekawości otaczającego nas świata. Podczas warsztatów zawsze towarzyszy nam otwartość na świat i drugiego człowieka. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wspólnie odkrywać otaczający nas świat. Dzieciaki będą miały możliwość wcielania się w wymarzone role małych: badaczy, odkrywców, poszukiwaczy, przyrodników, konstruktorów, kucharzy, podróżników, czy naukowców. Wspólnie będziemy twórczo działać i pytać, wymyślać, tworzyć, konstruować, badać, eksperymentować, doświadczać, gotować, poszukiwać, odkrywać i wiele, wiele więcej.

Koszt: 10 zł od osoby (10 zł od osoby; np. 1 rodzic + 1 dziecko = 20 zł)*
Płatność w formie przelewu.
Przelew stanowi potwierdzenie rezerwacji miejsca.
*Koszt bez dofinansowania to 35 zł od osoby.

Fundacja MANZANA otrzymuje dofinansowanie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny.

W przypadku rezygnacji z zajęć na jeden lub dwa dni przed zajęciami opłata nie podlega zwrotowi. Nie ma również możliwości przeniesienia opłaty na inny termin.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka, termin.
Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy

Gdzie:
Google maps – Przestrzeń dla rodziny
Wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, będzie turkusowe ogrodzenie i trzy furtki, środkowa turkusowa furtka to nasza Przestrzeń, dzwonek jest przy furtce (ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2)

Info:
tel. 600 445 055
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Co warto wiedzieć?
o Warto zabrać ze sobą torbę foliową i worek na rzeczy, które będziemy tworzyć. Wszystkie wytwory zabieramy ze sobą (to ważny element naszej pracy).
o Warto zadać o wygodny, swobodny strój – też taki, który będzie można pobrudzić (dotyczy i dorosłych i dzieci)
o Podczas zajęć, nasze twórcze działania prowadzimy na podłodze (siedzimy na podłodze).
o Zajęcia prowadzimy w sali skarpetkowej.
o Na zajęcia wszyscy (i duzi i mali) przychodzimy ZDROWI.
o Warsztaty prowadzimy w duchu Rodzicielstwa przez zabawę i Pedagogiki Zabawy; w oparciu o filozofii Jespera Juula, Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości.

.

Warsztaty stolarskie dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat na warsztaty stolarskie w Domu Kultury Stare Babice!

Ideą warsztatów stolarskich jest rozwój abstrakcyjnego myślenia, zmysłu technicznego i umiejętności manualnych. Dzieci mają okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami pracy z narzędziami stolarskimi, sposobami obróbki drewna i zasadami projektowania. Będziemy ciąć, szlifować, wiercić, wkręcać i zbijać. Oj, będzie się działo! A przy okazji zrobimy piękne przedmioty.

Podczas warsztatów 27 kwietnia każdy z uczestników wykona własnoręcznie niepowtarzalną zabawkę z drewna.

Dzieci 7 -12 lat
I grupa godz. 12:00-13:30 (1,5 h)
II grupa godz. 14:00-15:30 (1,5h)
Koszt 1,5h warsztatu dla dzieci: 80 zł/ 1 osoba
Wszystkie materiały w cenie. Dla posiadaczy babickiej Karty Dużej Rodziny udzielamy 20% zniżki (64 zł) .

Termin: sobota 27 kwietnia 2019
Miejsce: pracownia Domu Kultury Stare Babice, I piętro

Jak zapisać się na warsztaty?

Online przez www.strefazajec.pl/company/DK-Stare-Babice-id864.html, mailowo na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub
telefoniczne pod numerem 22 487 18 70
W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy uczestnika, adres e-mail. Przed warsztatami uczestnik lub opiekun uczestnika jest zobowiązany wypełnić kartę uczestnika zajęć/warsztatów w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

Jak zapłacić za warsztaty?
Płatność należy dokonać do 24 kwietnia na konto bankowe DK Stare Babice: Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001.
W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty stolarskie 27.04.2019. Ilość miejsc ograniczona. Płatność jest gwarancją miejsca.

Zapraszamy!

.

Warsztaty haftu krzyżykowego dla dzieci

Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do pałacu wilanowskiego, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły.

ODBIORCY: dzieci powyżej 7 lat
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Wilanowskie Atelier, ul. Stanisława Kostki Potockiego 11
GODZINA: 13.30–15.00

KOSZT: 10 zł / osoba
BILETY: w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

HARMONOGRAM

27 kwietnia | Zwierzaki-hafciaki
25 maja | Zwierzaki-hafciaki
29 czerwca | Haftujemy królewskie ogrody
27 lipca | Haftujemy królewskie ogrody
31 sierpnia | Wzornikowe szaleństwo
28 września | Nadworny dekorator
26 października | Nadworny dekorator
30 listopada | Świąteczne wyszywanie

KONTAKT
Katarzyna Pietrzak
m: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
t: 22 544 27 58

.

27 kwietnia (sobota) w godz. 11:00 – 12:00 zapraszamy na Bajki z kliszy + KOSMICZNE GLOTTOZABAWY z Klockami Logo (z literkami i cyferkami). Miejsce: Piaseczno, Jarząbka 20/85 (Strefa Kultury). Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: 505-856-669. www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1371-bajki-z-kliszy-oraz-glottozabawy-z-klockami-logo

.

niedziela, 28 kwietnia

Najmłodsi Melomani

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat prowadzone w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona. Śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów takich jak chusty czy instrumenty Orffa przygotowują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

W programie zajęć ważne miejsce zajmuje muzyka klasyczna, w tym utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz ludowa, a także spotkania z instrumentalistami.

Godziny zajęć:
I grupa o 10.00
II grupa o 10.30

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia
45 zł / karnet na 4 zajęć

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Kolekcja tajemnic | Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 7-10 lat

W labiryncie pałacowych sal wytropić można niejedną zaskakującą historię. Podczas detektywistycznych warsztatów będziemy rozszyfrowywać anonimowe listy z XVIII w., śledzić dziwne dźwięki, odgadywać znaczenie osobliwych śladów i łamać kody, otwierające skrzynie pełne sekretów

***
Czy okryliście już wszystkie zakamarki Pałacu na Wyspie? Zapraszamy na poszukiwania, dzięki którym odnajdziecie drzwi nieprowadzące do żadnego pokoju, zakręcone schody, komodę z niezwykłym wnętrzem i wiele innych pałacowych niespodzianek. W niedostępnych na co dzień miejscach czekać będą zadania, zagadki i łamigłówki. W ich rozwiązywaniu pomoże szczur Maurycy, specjalista ds. sekretów królewskiej kolekcji. Przygotujcie lupy i latarki. Nie pozwolimy przemknąć niepostrzeżenie żadnej tajemnicy.

Terminy warsztatów dla dzieci 7-10 lat

? 28 kwietnia – Tajemnica dębowej komody
? 26 maja – Tajemnica bajki o wilku i bocianie
? 9 czerwca – Tajemnica różanego bukietu

? Lokalizacja? Pałac na Wyspie
? Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł ( dziecko plus opiekun) lub karnet w wysokości 120 zł (na pięć warsztatów)
ℹ Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

***
?Prowadzący: Mateusz Olszewski – absolwent aktorstwa w łódzkiej Filmówce, studiuje reżyserię na Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z łódzkimi teatrami (Powszechny, Nowy, Szwalnia, Logos) oraz reżyserował spektakle w Warszawie, Płocku i w Gdyni. Prowadzi warsztaty teatralne w Ognisku Teatralnym “U Machulskich” oraz w VII LO im J. Słowackiego w Warszawie

.

Warsztaty stolarskie

ZMIANA TERMINU!!!
Ze względu na to, że poprzedni termin wypadał w sobotę wielkanocną postanowiliśmy przesunąć warsztaty na nieco później.

Podczas nadchodzącej edycji warsztatów stolarskich uczestnicy samodzielnie przygotują….
WIELKANOCNĄ NIESPODZIANKĘ!
Nic nie zdradzimy, a szczegółów dowiecie się dopiero na miejscu.
Każdy lubi niespodzianki :)
Wiek uczestników : 7- 15 lat

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko uczestniczyło w warsztatach, napisz do nas.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Koszt warsztatów: 45 zł/ uczestnik

.

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targ Śniadaniowy wraca na Mokotów. Zaczynamy siódmy rok !! działalności targu.
Przed nami start sezonu, który w tym roku zbiega się z Niedzielą Palmową.
Dzięki współpracy z Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Warszawy w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń specjalnych przygotowanych specjalnie dla mieszkańców Mokotowa i Warszawy.
Czekają nas również specjalne weekendy tematyczne, które na stałe wpisały się w krajobraz naszej działalności.

Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie z nami weekendowe odpoczywanie.

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla weganów i mięsożerców. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– projekt edukacyjno informacyjny związany z selektywną zbiórką śmieci
– warsztaty ogrodnicze
– bezpłatna wypożyczalnia koców
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty :)

***
W niezobowiązującej atmosferze podczas śniadania na świeżym powietrzu relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu odpoczywamy myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.
o(d)żywiamy miasto !!!

Do zobaczenia !

ENG
Targ Śniadaniowy is a joyful way to celebrate good food, quality time and easy living. It’s a place where one can find unique groceries and appreciate a relaxing atmosphere. Visit us with your friends and loved ones!

.

Bliskość w Ruchu

Hejho! Powrót do Bliskości potrzebny od zaraz!

Bliskość w Ruchu to niezła okazja do spotkania z Waszym dzieckiem. To doświadczanie ruchu i bliskości w zabawie. Miękkości w byciu rodzicem.
Czasem, szczególnie po trudnym dniu, jesteśmy jakby nas nie było.
Podczas Bliskości w Ruchu nie ma miejsca na taki unik. Przyjemność, Obecność, Uważność na siebie wzajemnie to podstawowe zasady naszego spotkania.

To nauka świadomego i kontrolowanego ruchu. Nie tylko dla dzieci. Zabawa, beczka śmiechu, ruch. To wszystko potrzebne jest również nam dorosłym!

Poza wszystkim to świetny czas na kontakt z rówieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i
rozwijać spontaniczność.

Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Naszą podstawową zasadą będzie brak przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

Zapraszamy dzieci w wieku 2 – 6 lat. Ale nie są to sztywne ramy, więc rodzice młodszych i starszych – czujcie się zaproszeni :)

* Potrzebne będą wygodny strój i butelka wody.
Płatności i zapisy:
www.goout.net/pl/bilety/bliskosc-w-ruchu/fcbe/

* jeden bilet dedykowany jest jednej osobie.
Jeśli przychodzisz z jednym dzieckiem – kup dwa bilety. Jeśli przychodzisz z partnerem i z dzieckiem – kup trzy bilety. I dalej tym tropem.

Masz pytania? Śmiało pisz: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

Prowadząca Kasia Burzyńska

psycholog, performerka. Praktykuje różne techniki taneczne i improwizację, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure.
Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju.

.

Skarpetki powracają! Sztuka książki z Danielem de Latourem

28 kwietnia, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na skarpetkowe warsztaty z jednym z naszych ulubionych artystów, Danielem de Latourem.

Pretekstem do zajęć będzie nowy tomu przygód Skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, wydany przez Poradnia K Wydawnictwo. Razem z ilustratorem i skarpetkową bandą wyruszymy w daleką podróż okrętem, narysowanym wspólnie z naszym gościem. Stworzymy też skarpetkową szajkę i ułożymy ilustrowaną morską historię. Poznamy ulubione techniki i metody twórcze artysty, i zobaczymy, jak wygląda jego warsztat pracy. Obejrzymy oryginały ilustracji, które znalazły się w książce a może i takie, które z jakiegoś powodu się nie zmieściły.
Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Poranek Familijny w DKŚ: „Nadchodzi Pipi” + warsztaty

Poranek Familijny Teatr Tak „Nadchodzi Pipi”
spektakl dla dzieci od lat 3
scen. i reż.: Emilia Rutkowska-Bekas
wyst.: Emilia Rutkowska-Bekas i Dariusz Bekas
Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta

O spektaklu: Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.
O, nadchodzę, i to jak! Uroczyście melduję, iż nie kto inny, tylko ja – Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka. Mieszkam sama w willi Śmiesznotce i czekam na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności bawię się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Wraz z przyjacielem Tommym zbieram przeróżne skarborzeczy. Następnie przenoszę się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczę amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać się swoich urodzin, postanawiam skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu. Co wyniknie z tych czarów?… Przekonacie się sami.

W spektaklu widzowie:
1. poznają w języku angielskim:
• nazwy zwierząt w ZOO: monkey, lion, elephant, zebra, giraffe, dolphin, penguin, tiger, bear
• nazwy przyborów szkolnych: backback, book, pencil, pencilcase
• wyrażenia: jump like a ball, close your eyes, dance like me, touch your nose, one step left/right, clap your hands
• nazwy dni tygodnia
2. uczestniczą w interakcjach:
• wspólnym zbieraniu skarborzeczy
• nauce tańca animacyjnego „Amerykańska cha-cha”
• zaklinaniu tygodnia i nauce „Piosenki Szamana”

.

Tor Służewiec – Otwarcie Sezonu 2019

Odliczamy już dni gdy znowu usłyszymy “Ruuuuszyyyłyyyy” :)

Pierwszy raz w 2019 roku konie wystartują w gonitwie na Torze Służewiec w niedziele 28 kwietnia

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska “Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Warsztaty pszczelarskie z Pracownią Pszczelarium

Kurs pszczelarstwa dla początkujących zakończony dyplomem ukończenia.
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy chcą się od A do Z dowiedzieć o tym jak wygląda praca pszczelarza, jak opiekować się pszczołami oraz o tym jak funkcjonuje rój i jak prowadzić pasiekę.
Zajęcia łączą praktykę w pracowni i przy pszczołach w pasiece oraz solidną teorię.
Zapewniamy stroje, sprzęt pszczelarski, materiały i dyplom ukończenia kursu.
——————————————————————————————-
Terminy: 10 zajęć w wybrane niedziele w godzinach 11.00-12.30.

Terminy zajęć całego kursu :
❗marzec 10 i 17,
❗kwiecień 7 i 28 ,
❗maj 12 i 26 ,
❗czerwiec 9 i 30 ,
❗wrzesień 8 i 29

Tematyka zajęć:
✅Przygotowanie z podstawowej wiedzy o tym jak żyje pszczoła i jej rodzina przez cały rok.
✅Zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami i pojęciami dotyczącymi biologii i pszczelarstwa.
✅Opis pracy pszczelarza w ciągu całego roku.
✅Przygotowanie ramek do sezonu. Zapoznanie z obiegiem wosku w pasiece i wiosenny przegląd pszczół.
✅Omówienie kwestii rojenia pszczół: czy i jak zapobiegać rojeniu, co robić w razie rójki. Omówienie pozyskiwania pyłku.
✅O najważniejszej pszczole w ulu – matce. Skąd je brać, jak o nie dbać i dlaczego jest to takie ważne. Jak sprytnie zmusić pszczoły do zaakceptowania nie swojej matki jako nowej królowej.
✅Jak z 1 rodziny zrobić dwie w kontrolowanym procesie. Co to jest odkład i czym różni się od startera albo pakietu. Przygotowanie odkładu.
✅Pozyskanie miodu z ula, odsklepienie i odwirowanie. No i smakowanie…
✅Ogromnie ważny temat leczenie pszczół i walki z chorobami – głównie warrozą. Jak i kiedy leczyć, żeby leczyć skutecznie i prawidłowo.
✅Trwa lato, ale pszczoły już wkrótce zaczynają myśleć o zimie. Pszczelarz również. Jak prawidłowo przygotować pszczoły do zimy, na co zwracać uwagę przy tzw. przeglądzie jesiennym.
✅Podkarmianie pszczół na zimę: czym, jak, kiedy. Omówienie pozyskiwania kitu i co z kitem robić.
✅Co pszczoły robią w zimę. Podsumowanie prac i omówienie kwestii higieny w pasiece i na zapleczu.
Koszt 700 za cały kurs 10 spotkań lub w dwóch ratach po 350 zł lub miesięcznie 150 zł,
zapisy: info@bok-filia.eu

.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dietetyk Na Walizkach
Dietetyk Na Walizkach
5 lat temu

Super, dzięki za informacje! Naprawdę wiele się dzieje.